Page 204 of 574 FirstFirst ... 104154194200201202203204205206207208214254304 ... LastLast
Results 5,076 to 5,100 of 14337

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2022]

  1. #5076
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Njemačka i Austrija građanima napisale detaljne upute što raditi u slučaju katastrofe

    NADLEŽNE službe u Njemačkoj ovih su dana podsjetile građane što sve trebaju učiniti da bi bili spremni na izvanredne situacije poput prirodnih katasrofa, pa i nuklearnog napada.




    Best part:

    "Gotovo svi domaći insekti su jestivi"

    Austrijanci u svojim savjetima odlaze i u postapokaliptični teritorij, pa nude i nekoliko stranica posvećenih tome što se može jesti, a nalazi se u prirodi.

    Građanima u brošuri postavljaju i ovo pitanje: "Jeste li se ikad zapitali što biste jeli da hrane više nema u supermarketu, a i sve vaše zalihe su nestale? Nakon nekoliko tjedana glad bi vas natjerala da potražite druge izvore hrane."

    Između ostaloga, kao odgovor na pitanje nude i ovo: "Preko dvije milijarde ljudi svakodnevno jedu insekte, a gotovo svi domaći insekti i ličinke su jestivi."

    I Austrija svojim građanima nudi formular koji će im pomoći u planiranju zaliha za izvanredne situacije.

    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...ca_najnovije_m

    ____________________


    Šta čeka forumska woke elita s promocijom 'zelene' prehrane, jedva čekam da čitam o benefitima iste..
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #5077
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Najavljujes li ovo starki smak svijeta keve ti? Da nije mabus usao u tebe

  3. The Following User Says Thank You to gamechanger For This Useful Post:


  4. #5078
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    321
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Sta je tacno nejasno? Cigari treba da leze dok ne dobiju noge? Pretpostavljam bez placene carine i ostalih poreza.
    Svako fizičko ili pravno lice ima pravo na neometano uživanje svoje imovine. Niko ne može biti lišen svoje imovine, osim u javnom interesu i pod uslovima predviđenim zakonom i opštim načelima međunarodnog prava.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5079
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SweetShiva View Post
    Svako fizičko ili pravno lice ima pravo na neometano uživanje svoje imovine. Niko ne može biti lišen svoje imovine, osim u javnom interesu i pod uslovima predviđenim zakonom i opštim načelima međunarodnog prava.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sta si ti, neki advokat u pokusaju? Pa naravno da su oduzeli cigare pod uslovima predvidjenim zakonom. Zar nekom pada na pamet da su toliko nesposobni i da nezakonito oduzimaju cigare?

    oni su raskrinkali sistem sverca cigara u CG, ne tako davno imali smo razne kradje cak i dojavu bombe kako bi se napravila sto pogodnija atmosfera za to. Prosla vlast je dozvoljavala sverc pa nije dolazilo do kradja cigara, droge, itd. vec su ih preuzimali ‘legalno’, nakon promjene vlasti poceli su da kradu jer je to jedini nacin kako bi dosli do svercovane robe.

    Navodne firme iz USA i ko zna kojih drzava navodno salju cigare kontejnerima, pa kad po planu i programu neki kontejner ostane par dana u CG, sadrzaj se isprazni pa se naravno ilegalno prodaje u CG ili dalje.
    Last edited by Vitis; 13-06-22 at 08:10.

  6. #5080
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,008
    Thanks Thanks Given 
    5,018
    Thanks Thanks Received 
    2,425
    Thanked in
    1,307 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ola-i-medenice

    Crna Vesna...nemaju kad na Sky da predju od tebe,e u pm!
    ...

  7. #5081
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Njemačka i Austrija građanima napisale detaljne upute što raditi u slučaju katastrofe

    NADLEŽNE službe u Njemačkoj ovih su dana podsjetile građane što sve trebaju učiniti da bi bili spremni na izvanredne situacije poput prirodnih katasrofa, pa i nuklearnog napada.




    Best part:

    "Gotovo svi domaći insekti su jestivi"

    Austrijanci u svojim savjetima odlaze i u postapokaliptični teritorij, pa nude i nekoliko stranica posvećenih tome što se može jesti, a nalazi se u prirodi.

    Građanima u brošuri postavljaju i ovo pitanje: "Jeste li se ikad zapitali što biste jeli da hrane više nema u supermarketu, a i sve vaše zalihe su nestale? Nakon nekoliko tjedana glad bi vas natjerala da potražite druge izvore hrane."

    Između ostaloga, kao odgovor na pitanje nude i ovo: "Preko dvije milijarde ljudi svakodnevno jedu insekte, a gotovo svi domaći insekti i ličinke su jestivi."

    I Austrija svojim građanima nudi formular koji će im pomoći u planiranju zaliha za izvanredne situacije.

    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...ca_najnovije_m

    ____________________


    Šta čeka forumska woke elita s promocijom 'zelene' prehrane, jedva čekam da čitam o benefitima iste..
    Share sam par linkova od prije 2-3 mjeseca gdje se masovno po medijima u DE "izdavalo" uputstvo sta da se radi u slucaju "cyber napada na elektricnu mrezu DE", koji se naime, i ocekiva. Nije da i ranijih godina nisu optuzivali Rusiju za nesto poput ovoga.

    Samo bih rekao da se opet strahom pokusava gurati nardo u odredjenom pravcu, jer sta vise kontrolise nego strah?

    Mediji su uzas i zakopase nas globalno...

  8. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  9. #5082
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    321
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    82 Posts

    Default Iz raznih medija [Edicija 2022]

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Pa naravno da su oduzeli cigare pod uslovima predvidjenim zakonom. Zar nekom pada na pamet da su toliko nesposobni i da nezakonito oduzimaju cigare?
    Komentarisaću ti samo ovaj pravni dio, prozivke i politički dio neću. Možeš li mi reć na osnovu koje odredbe člana tačno?

    Koliko ja znam o ovome (a nije nešto da me zanima Carinski zakon, ali znam dosta o zaštiti imovine - član 1 Protokola EKLJP) Vlada je donijela Odluku o o zabrani skladištenja duvanskih proizvoda na teritoriji slobodne zone „Luka Bar“ sa izuzetkom iz člana 176 stav 6 Carinskog zakona - vezano za pretovar na kraće vrijeme, sto je slučaj odje. Medjutim, prekoračio se rok zbog kašnjenja broda, i dosao Filip Adzic da zaplijeni/ oduzme cigare, na osnovu koje odredbe zakona tačno?

    Što se tiče nesposobnosti i nezakonitosti to će utvditi nadležni organi, ja sam sam iznio svoje mišljenje da će nas skupo koštat populizam


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by SweetShiva; 13-06-22 at 11:05.

  10. #5083
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SweetShiva View Post
    Komentarisaću ti samo ovaj pravni dio, prozivke i politički dio neću. Možeš li mi reć na osnovu koje odredbe člana tačno?

    Koliko ja znam o ovome (a nije nešto da me zanima Carinski zakon, ali znam dosta o zaštiti imovine - član 1 Protokola EKLJP) Vlada je donijela Odluku o o zabrani skladištenja duvanskih proizvoda na teritoriji slobodne zone „Luka Bar“ sa izuzetkom iz člana 176 stav 6 Carinskog zakona - vezano za pretovar na kraće vrijeme, sto je slučaj odje. Medjutim, prekoračio se rok zbog kašnjenja broda, i dosao Filip Adzic da zaplijeni/ oduzme cigare, na osnovu koje odredbe zakona tačno?

    Što se tiče nesposobnosti i nezakonitosti to će utvditi nadležni organi, ja sam sam iznio svoje mišljenje da će nas skupo koštat populizam


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Koliko se moglo procitati na domacim portalima, pominjali su sverc cigara kao i saradnju sa stranim sluzbama bezbjednosti. Clanove zakona vjerovatno mozes naci u nekim drugim djelovima zakona jer se radi o kriminalnim aktivnostima.

  11. #5084
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,008
    Thanks Thanks Given 
    5,018
    Thanks Thanks Received 
    2,425
    Thanked in
    1,307 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Vole je oni i bez ovog navodno, dala im je drzava vise no mnogima

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...sume-istrosene

    Gle ovo,mislish li da je i ovi vole jer ima drva kolko hocesh pa trpaaaaj,gledaj cijenu BOG te vidio...dok zahladi bice i 100ka!
    ...

  12. #5085
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    321
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    82 Posts

    Default Iz raznih medija [Edicija 2022]

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Koliko se moglo procitati na domacim portalima, pominjali su sverc cigara kao i saradnju sa stranim sluzbama bezbjednosti. Clanove zakona vjerovatno mozes naci u nekim drugim djelovima zakona jer se radi o kriminalnim aktivnostima.
    Za to je potrebna naredba sudije ili odluka suda, ako milsliš u krivičnom postupuku.

    Ne pričam napamet, (iako nijesam advokat, mada položio sam taj pravosudni prije 5-6 godina) samo me zanima eto na osnovu čega su to uradili jer je meni, kao i Piperovicu, to nejasno. Mada biće brzo odluke nadležnih organa, da ne opterecujemk topic.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by SweetShiva; 13-06-22 at 11:28.

  13. #5086
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    meni sva ova imena izgledaju kao ona lazna iz drzavnog udara

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...zla-nekretnine
    nothing comes from violence and nothing ever could

  14. #5087
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Samo bih rekao da se opet strahom pokusava gurati nardo u odredjenom pravcu, jer sta vise kontrolise nego strah? ..
    Ili ona paradigma problem, reakcija, solucija:

    - kreira se ili se eksploatiše postojeći problem by vladajuća elita

    - narod reaguje tako što od elite traži pomoć, spreman da se odrekne svojih prava i dojučerašnjeg životnog stila

    - elita nudi soluciju isplaniranu prije same krize

    Na tom tragu je i onaj gore izdvojeni dio o insektima u ljudskoj prehrani, na čemu je i fokus tog posta.

    Koliko vas je čulo da je EU u protekle 2 godine odobrila 3 insekta za humanu prehranu?:

    Stavljanje na tržište trećeg insekta, Acheta domesticus (kućni cvrčak), kao hrane

    Izraz „kućni cvrčak“ odnosi se na odraslu jedinku Acheta domesticus, vrste insekta koja pripada porodici Grillidae.

    Nova hrana se sastoji od smrznutih, sušenih i praškastih oblika kućnog cvrčka. Predviđeno je da se plasira kao užina ili kao sastojak hrane u brojnim prehrambenim proizvodima.

    Pored toga, Komisija je po drugi put odobrila stavljanje na tržište zamrznutih, sušenih i praškastih oblika larve Tenebrio molitor (žuta brašnara) kao nove hrane.

    https://ec.europa.eu/food/safety/nov...-novel-food_en
    https://www.fao.org/edible-insects/en/

    Šta veli WEF?:


    https://www.weforum.org/agenda/2021/...sed-food-meat/

    Pratimo šta će reći Dritan, bio je jedini cg. polaznik ove godine na samitu.

    No, ima i problema, za sada je uska lista odobrenih crvića, pa sve nade treba polagati u eskalaciju rusko-ukrajinskog rata i opštu krizu tradiocionalne hrane kako bi pale sve prepreke do nove bogate proteinske trpeze :

    EU Approves Edible Insects for Humans but Roadblocks Remain
    https://www.labiotech.eu/trends-news...worm-approval/

    Mali uvid u trenutni izbor, ali nije ni jeftino:



    https://www.gourmetbugs.ch/de/produc...gaAi8CEALw_wcB

    ____________________


    Future is now. Burek je sa crvima!
    The more things change, the more they stay the same.

  15. #5088
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/60...istema-podrske

    bolje prolazno vrijeme,ovim tempom samo 90tak do kraja godine

  16. #5089
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ja da sam kako administrator foruma sve rasprave o zastavama, mrznji, nacionalizmu, a posebno na temi "Iz raznih medija" bi bile tretirane kao SPAM. Nevidjeno je kako ste napprni u trazenju da vama suprotstavljena strana nesto OSJECA. Sta vas briga mrzi li neko nesto i ili voli i cime se to mjeri, koji je to instrument za mjerenje ljubavi prema zastavi, himni, drzavi i zasto nekoga to pogadja uopste. To je patologija ista poput prozivanja gejeva jer vole ono sto vi ne volite.
    Dosadni ste svi nevjerovatno je to.
    Kako li je vasim ukucanima sa vama i kako mjerite njihovu ljubav prema kuci, kucnim poslovima, rodbini i vasem cijenjenom prezimenu. Zamjerate li cerkama sto svekra zovu tata ili to tako treba, zamjerate li majci sto je bratu spremila ljepsi dorucak ....

    Ovaj forum je zbog vas i rasprava oko zastava i oko nacionalizma postao sprdnja. Ne ulazite u tudje glave i srca i ljepse cete se i vi osjecat, pozabavite se malo ljudima koji znace nesto, a ne nekakvim patoloskim poremecenim slucajevima koji pale zastave i siju govor mrznje s namjerom da se o njima pisu silni redovi pa i ovdje. Zasto patoloskim slucajevima dajete na znacaju vise nego stvarnim problemima ove drzave????


    Mene ne interesuju budale koje pale zastavu (novcana kazna drakonska i ceraj) mene zanima drugo, valjda i vama bitno:
    U tekstu o Medenici i Petrolu pominje se VISOKI VLADIN FUNKCIONER. Ko je to?

    Zasto ne znamo ime i zasto me to podsjeca na aferu Telekom?
    Last edited by Kliker17; 13-06-22 at 15:47.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  17. The Following User Says Thank You to Kliker17 For This Useful Post:

    Dzi

  18. #5090
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    kakvo razvlacenje vesne medenice

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...tvo-becirovica

    i ponizavanja sase cadjenovica, nema ko ne trazi njegovo izuzece zbog fotki sa skaja.

    e to su vam kazne, dragi moji
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #5091
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,008
    Thanks Thanks Given 
    5,018
    Thanks Thanks Received 
    2,425
    Thanked in
    1,307 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    kakvo razvlacenje vesne medenice

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...tvo-becirovica

    i ponizavanja sase cadjenovica, nema ko ne trazi njegovo izuzece zbog fotki sa skaja.

    e to su vam kazne, dragi moji
    A otvorim portal Vijesti...crna Vesna!

    Nema shto no neka pochne da pjeva,a nije crna Vesna za sve kriva u pm!
    ...

  20. #5092
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Google suspends engineer who claims its AI is sentient
    https://www.theverge.com/2022/6/13/2...ineer-sentient




    May be Fired Soon for Doing AI Ethics Work
    Today I was placed on “paid administrative leave” by Google in connection to an investigation of AI ethics concerns I was raising within the company. This is frequently something which Google does in anticipation of firing someone. It usually occurs when they have made the decision to fire someone but do not quite yet have their legal ducks in a row. They pay you for a few more weeks and then ultimately tell you the decision which they had already come to. I watched it happen to Meg Mitchell and they’re following essentially the same pattern with me.
    https://cajundiscordian.medium.com/m...k-802d8c474e66




    Is LaMDA Sentient? — an Interview
    https://cajundiscordian.medium.com/i...w-ea64d916d917

  21. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  22. #5093
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    A otvorim portal Vijesti...crna Vesna!

    Nema shto no neka pochne da pjeva,a nije crna Vesna za sve kriva u pm!
    Nije za sve. I nije sama. Ali, ona je najodgovornija, jer je bila na najodgovornijim mjestima u pravosudju. Uopste ne sumnjam da je "sugerisala" kako neke sporove treba rijesiti. I da nije mogla odoljeti "mirisu novca". To za Beceirovica ima i drugih "repova". Recimo, hotel Avala u Budvi. "Vijesti" i "Monitor" su o tome pisali. Kad je firma Becirovica iz Londona (Beppler&Jacobson) postala vlasnik hotela lazno se predstavljajuci da se bavila turizmom. Medenica je tada, koliko me sjecanje sluzi, odbila prigovor drugih stranaka u tenderu zauzimajuci stav da svako ima pravo da ucestvuje u tenderu. U redu, svako ima pravo da ucestvuje. Ali, problem je bio u tome sto je lazno se predstavljajuci ta firma Becirovica uspjela na tenderu. Nije isto ucestvovati i pobijediti. Posebno kad se pobijedi na osnovu davanja laznih podataka. Pisala je o tome Milka Tadic Mijovic. Navodno su iza Becirovica stajali neki "krupni igraci". Pominjala su se imena sina Svetozara Marovica, Stanko Subotic.... Sudija u tom slucaju je bila Ana Kolarevic. Koja je nakon sto je presudila u korist Beppler&Jacobson kompanije napustila pravosudje i postala pravni zastupnik te firme.

    Iza Vesne Medenice je ostalo mnogo prljavstine i korupcije. Pitanje je koliko toga ce se otkriti. Vjerovatno samo mali dio.

    Naravno, sad ce se javiti brojni advokati koji u padu Medenice vide sansu za svoje klijente.

  23. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  24. #5094
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    stvarno, kad ce doci na red sudije koje su presudile pa napustile funkciju? 🤨
    nothing comes from violence and nothing ever could

  25. #5095
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,008
    Thanks Thanks Given 
    5,018
    Thanks Thanks Received 
    2,425
    Thanked in
    1,307 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Nije za sve. I nije sama. Ali, ona je najodgovornija, jer je bila na najodgovornijim mjestima u pravosudju. Uopste ne sumnjam da je "sugerisala" kako neke sporove treba rijesiti. I da nije mogla odoljeti "mirisu novca". To za Beceirovica ima i drugih "repova". Recimo, hotel Avala u Budvi. "Vijesti" i "Monitor" su o tome pisali. Kad je firma Becirovica iz Londona (Beppler&Jacobson) postala vlasnik hotela lazno se predstavljajuci da se bavila turizmom. Medenica je tada, koliko me sjecanje sluzi, odbila prigovor drugih stranaka u tenderu zauzimajuci stav da svako ima pravo da ucestvuje u tenderu. U redu, svako ima pravo da ucestvuje. Ali, problem je bio u tome sto je lazno se predstavljajuci ta firma Becirovica uspjela na tenderu. Nije isto ucestvovati i pobijediti. Posebno kad se pobijedi na osnovu davanja laznih podataka. Pisala je o tome Milka Tadic Mijovic. Navodno su iza Becirovica stajali neki "krupni igraci". Pominjala su se imena sina Svetozara Marovica, Stanko Subotic.... Sudija u tom slucaju je bila Ana Kolarevic. Koja je nakon sto je presudila u korist Beppler&Jacobson kompanije napustila pravosudje i postala pravni zastupnik te firme.

    Iza Vesne Medenice je ostalo mnogo prljavstine i korupcije. Pitanje je koliko toga ce se otkriti. Vjerovatno samo mali dio.

    Naravno, sad ce se javiti brojni advokati koji u padu Medenice vide sansu za svoje klijente.
    Sve je to u redu no ovi iz Sky-a se bune,chekaju u red,nikako da stignu,jbg.
    ...

  26. #5096
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,927
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,593
    Thanked in
    2,265 Posts

    Default

    Zamisli da u neku normalnu zemlju u tvorza podje najvisi rukovodilac sudstva?
    Otvorili bi na stotine i hiljade slucajeva u koje je ista makar okom pogledala, a ne sto vise.

    Sad bilo ko moze da se zali na njene presude i slucajeve od prvog dana rada do danas, i to osnovano.

    Steta drzavi ce se mjeriti milionima, ako ne i desetinama miliona.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  27. #5097
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    stvarno, kad ce doci na red sudije koje su presudile pa napustile funkciju? ��
    Koliko se sjecam, Vesna i Ana su bile dobre drugarice

    Ana je isto znala da fino da naplati svoju poziciju "sestre". Ali, Katnic rece da u slucaju Telekoma ne postoji ni udaljena sumnja

  28. #5098
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Zamisli da u neku normalnu zemlju u tvorza podje najvisi rukovodilac sudstva?
    Otvorili bi na stotine i hiljade slucajeva u koje je ista makar okom pogledala, a ne sto vise.

    Sad bilo ko moze da se zali na njene presude i slucajeve od prvog dana rada do danas, i to osnovano.

    Steta drzavi ce se mjeriti milionima, ako ne i desetinama miliona.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Veliko je pitanje sto se moze dokazati. Jedino ako Vesna odluci da odrijesi jezik. Cega bi sve tu bilo...

  29. #5099
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Google suspends engineer who claims its AI is sentient
    https://www.theverge.com/2022/6/13/2...ineer-sentient




    May be Fired Soon for Doing AI Ethics Work
    Today I was placed on “paid administrative leave” by Google in connection to an investigation of AI ethics concerns I was raising within the company. This is frequently something which Google does in anticipation of firing someone. It usually occurs when they have made the decision to fire someone but do not quite yet have their legal ducks in a row. They pay you for a few more weeks and then ultimately tell you the decision which they had already come to. I watched it happen to Meg Mitchell and they’re following essentially the same pattern with me.
    https://cajundiscordian.medium.com/m...k-802d8c474e66




    Is LaMDA Sentient? — an Interview
    https://cajundiscordian.medium.com/i...w-ea64d916d917
    Procitah intervju... Nevjerovatno mi je da ovo ne kuca neka osoba vec da AI na ovakav nacin komunicira.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  30. #5100
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,008
    Thanks Thanks Given 
    5,018
    Thanks Thanks Received 
    2,425
    Thanked in
    1,307 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Veliko je pitanje sto se moze dokazati. Jedino ako Vesna odluci da odrijesi jezik. Cega bi sve tu bilo...
    Vesna je tu dje je,a tu ce sve su prilike i ostat,onaj glavonja od sina koji je pocheo da shmrche u 40-oj bi se mogao izvuc i tu se sva pricha zavrshava.
    ...

Page 204 of 574 FirstFirst ... 104154194200201202203204205206207208214254304 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. 2022.
    By starwalker in forum Forumaški život
    Replies: 69
    Last Post: 06-01-23, 20:32
  2. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  3. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  4. Prodajem stereo kondenzatorski mikrofon Audio Tehnica AT 2022, nov. 180 eura.
    By Fernando in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 24-12-13, 11:53
  5. Replies: 1
    Last Post: 24-12-13, 11:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •