Page 445 of 574 FirstFirst ... 345395435441442443444445446447448449455495545 ... LastLast
Results 11,101 to 11,125 of 14337

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2022]

  1. #11101
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Aj jos da saznamo da funkcije ministara nisu profesionalne. Jos da nam to kazu. Da drzavom se upravlja NEprofesionalno... To bi bas bilo simpa. I u skladu sa rezultatima.

    Pitas kako je diktator predsjednik... A za Bajdena ti nemam sto rec. Ocigledno nisu to regulisali.

    Sto se naseg tice... Pa taman moze neko od 75 da bude. Nije to taj nivo obaveza i ovlascenja.

  2. #11102
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ne znam kako po Ustavu mogu zabraniti nekome da radi pa imao i 100god... Kako je to moguce, kad svako ima pravo na rad? Finansijski ok, mirovanje penzije, umanjena itd ali po Ustavu ne bi smjeli da bilo kome brane da radi. Da li neka radna pozicija ima limite, i to donekle razumljivo, ali zabrana ...neshvatljivo.
    Zar to nije krsenje Ustava CG i uskracivanje ljudskih prava?
    p.s. toliko sam u USA srela ljudi koji nece da prekinu da rade, pa od 80+ koliko hocete radnika.
    Nije citav svijet CG..
    Zamislite da neko ima min. penziju, veliku porodicu i da mu se zbog godina ( koje su irelevantne za nefizicke poslove), zabrani da zaradjuje da bi on/a, i porodica dostojanstvenije zivjeli? Pa to bi bilo flagrantno krsenje ljudskih i Ustavnih prava drzavljana.
    Suludo.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 06-11-22 at 17:50.

  3. #11103
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    To su ovi osvjezivaci uveli pa poslali u penziju masu sudija. Ako sam dobro ispratio. Ako je to u pitanju. Ponesto eto i ne ispratim detaljno, ali cini mi se da je ovo ona njihova prica kada su htjeli da se obracunavaju sa ljudima kojim jos nije istekao mandat, ali jesu godine dostigli. I to Milivoja poslali u penziju u najboljim godinama, sa 64.

    Ali sad oce isti oni da postave Cakija od 75 ljeta na najzahtjevnije mjesto u drzavi.

    No aj... Po nekima je evo Caki decko koji obecava. Pa uprli da bude premijer. Jos jedno izrugivanje s drzavom.

    A meni bi Caki cak odgovarao kao premijer. Zamislite kad Caki zauzme jesto dje u startu ima 20 dobrih radnih mjesta samo za sebe, a svi mu bliski saradnici davno pomrli a stranka mu ima 10 clanova.
    Tacno cu se zaposlit da budem Cakiju savjetnik.
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 06-11-22 at 17:54.

  4. #11104
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Upravo mi je to nejasno. Ako radna pozicija u ugovoru precizira godine, mentalno stanje i slicno, ajd, ali zabrana rada uopste... Ne kapiram.
    Mada, kako nas Ustav "zvuci", bilo ko ko pozeli da radi, po Ustavu bi morale drzavne institucije da ga zaposle kako znaju i umiju, pa i na svoje pozicije ako nista. Negdje davno smo o tome diskutovali.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 06-11-22 at 17:59.

  5. #11105
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ne znam kako po Ustavu mogu zabraniti nekome da radi pa imao i 100god... Kako je to moguce, kad svako ima pravo na rad? Finansijski ok, mirovanje penzije, umanjena itd ali po Ustavu ne bi smjeli da bilo kome brane da radi. Da li neka radna pozicija ima limite, i to donekle razumljivo, ali zabrana ...neshvatljivo.
    Zar to nije krsenje Ustava CG i uskracivanje ljudskih prava?
    p.s. toliko sam u USA srela ljudi koji nece da prekinu da rade, pa od 80+ koliko hocete radnika.
    Nije citav svijet CG..
    Zamislite da neko ima min. penziju, veliku porodicu i da mu se zbog godina ( koje su irelevantne za nefizicke poslove), zabrani da zaradjuje da bi on/a, i porodica dostojanstvenije zivjeli? Pa to bi bilo flagrantno krsenje ljudskih i Ustavnih prava drzavljana.
    Suludo.

    Hvala Lepo
    U drzavi dje ne radi 25-30% ljudi u najboljim godinama ti se zalazes za ideju da neko ko ne zna sto je doruckovao radi "umne" poslove, jer nece da ide u penziju i prima 350...

  6. #11106
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    U drzavi dje ne radi 25-30% ljudi u najboljim godinama ti se zalazes za ideju da neko ko ne zna sto je doruckovao radi "umne" poslove, jer nece da ide u penziju i prima 350...
    Nisam napisala to sto tvrdite. Po vasoj logici eugenika je OK? Nema dovoljno poslovnih pozicija iako Ustav garantuje svakoj osobi ista prava, pa kad stariji smetaju " sposobnim" mladjim ljudima(?), skloniti ih u penzije, a ako opet mladjim ponestane " sposobnosti", smanjiti ili ukinuti penzije starijima, a finalno ako jos disu, a to zasmeta mladjima, jednostavno ih privoliti na eutanaziju?
    Upravo, obzirom da je vikend vrijeme za zrelije u porodici, i nesto kontam koliko su iskusniji, aktivniji, sposobniji nego veliki broj mladjih " sposobnih"... Steta sto ne rade i dalje...Produktivniji x puta i to bas bas..

    Hvala Lepo

  7. #11107
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Da, na zapadu upravo podizu granice za dobrovoljnu penziju jer im zreli i iskusni trebaju, a ne zbog bajki oko stanja penzijskih fondova. Od milenium i woke generacija, osim depilacionih sposobnosti, zatezanja, silikona, pudera i frizeraja, insta, fb fotkanja " da me vidi moja mila majka"... nesto i nema vajde.
    Nesto kao specijalna kultura koja ne moze da opstane bez striktno obogacenih mogucnosti okoline, estetskog ambijenta, finansijskog dopinga, konja, gratis putovanja, kolektivnih ocijukanja na seminarima i sluzbenim putovanjima...
    Jednostavno ne znam kako se to ocjenjuje kao " sposobnost"... ako im sve treba servirati jer su zasluzna djeca sa preporukama...
    Nego ajd... mnoge generacije nisu bile dostojne zadatka vremena..
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 06-11-22 at 18:42.

  8. #11108
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Zove Jevto vojsku svoju da na čelo nje stane splačinetina ova lopovska, da mu kliniku konzilijum narod brani na protest....

    Pokreće se protest pred usvajanje zakona o porijeklu imovine, providni su ....

    https://twitter.com/drJevtoErakovic/...RD8Iye4HUBFveQ
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  9. The Following User Says Thank You to lucke91 For This Useful Post:


  10. #11109
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Danima gledam taj poziv i moj slogan x puta napisan na forumu
    "Ima nas" 44000...i to nas koji nismo glasali jer se ne postuje nase pravo jednake vrijednosti glasa protiv kao i za...
    Zar im trebaju ideje sa ovog foruma za slogan... he
    Slatko
    Kad Maja to napise, ima ostriji ton sa ciljem jednakosti i protiv diskriminacije.
    Nazalost ne " lezi" za ovaj tip " protesta"... da su me bar javno na forumu pitali za slogan .. rasturili bi sa pravom porukom.
    Zato kazem od CG c/p improvizacija... dva poteza i gotovo..

    Hvala Lepo

  11. #11110
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,040
    Thanks Thanks Given 
    5,048
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Zove Jevto vojsku svoju da na čelo nje stane splačinetina ova lopovska, da mu kliniku konzilijum narod brani na protest....

    Pokreće se protest pred usvajanje zakona o porijeklu imovine, providni su ....

    https://twitter.com/drJevtoErakovic/...RD8Iye4HUBFveQ
    Da ne bude konfuzije,ne branim Jevta,chak shtavishe antipatichan je,samo ili nisam u toku,shto ga nazva lopovom,shta je ukrao...?

    Ozbiljan sam,radi istine,treba biti realan i precizan.
    ...

  12. #11111
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Ne kradu političari samo pare. Kradu nečiju budućnost, planove, poslove, sreću, blagostanje, spokoj... Generalno najgora sorta ljudi, koja god država da je u pitanju. Usput mi bješe, rekoh da mlatnem malo po tastaturi.
    Last edited by SpellStealer; 06-11-22 at 19:59.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  13. The Following 6 Users Say Thank You to SpellStealer For This Useful Post:


  14. #11112
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,040
    Thanks Thanks Given 
    5,048
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Ne kradu političari samo pare. Kradu nečiju budućnost, planove, poslove, sreću, blagostanje, spokoj... Generalno najgora sorta ljudi, koja god država da je u pitanju.
    To znamo,i slozicu se da je tako,zapravo milion g se to zna,nego ovo nije bash bilo u tom smislu,pa ako je shto maznuo neka odgovara,da chujemo,kolega je sa njima bio do skoro,upucen je.
    ...

  15. #11113
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,542
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    Našao se ko će glumit neki moralni kompas.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  16. #11114
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Da ne bude konfuzije,ne branim Jevta,chak shtavishe antipatichan je,samo ili nisam u toku,shto ga nazva lopovom,shta je ukrao...?

    Ozbiljan sam,radi istine,treba biti realan i precizan.
    To je pitanje za tužioce da istraže ... ali eto ako si iz pg, raspitaj se ko bi imao najmanje interesa da se pokrene dokazivanje porijekla novca kojim je finansirana milionska klinika konzilijum i raspitaj se od čijih para se izgradila nova velika zgrada pored pod volat restorana tačno ih ulica razdvaja... čujem da bi jedan nikšićanin zakukao da to država konfiskuje, a to nisu ljudi na koje se vodi ta imovina na papiru...
    Last edited by lucke91; 06-11-22 at 20:12.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  17. #11115
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Eto... rekoh li ja svaki put... koja "muka, poriv ili nagon" natjera ljude da se javno izlazu ili da ih izloze.. tj. pitah uvijek " sto je skrivio" ...
    Nema politicara ili nvo aktiviste da isto ne pomislim... Pohlepa, moc, sila, materijalna vjera... Sta vec..
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 06-11-22 at 20:14.

  18. #11116
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,253
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Zove Jevto vojsku svoju da na čelo nje stane splačinetina ova lopovska, da mu kliniku konzilijum narod brani na protest....

    Pokreće se protest pred usvajanje zakona o porijeklu imovine, providni su ....

    https://twitter.com/drJevtoErakovic/...RD8Iye4HUBFveQ
    Gradonačelnik zove mora se ići.


  19. #11117
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,040
    Thanks Thanks Given 
    5,048
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    To je pitanje za tužioce da istraže ... ali eto ako si iz pg, raspitaj se ko bi imao najmanje interesa da se pokrene dokazivanje porijekla novca kojim je finansirana milionska klinika konzilijum i raspitaj se od čijih para se izgradila nova velika zgrada pored pod volat restorana tačno ih ulica razdvaja...
    Sve mi je ovo novost,za tu kliniku prvi put chujem,a ako se sjetim pitacu,ok.

    Ti bi bio koristan SDT-u,chinjenica,zar ne?

    Od sitnih,pa sve do ovakvih sluchajeva i vecih.

    Ja sam ipak davno nauchio da neshto u shto nisam 100% siguran,ne iznosim bilo kome,a u shto jesam,bez problema moze.
    ...

  20. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  21. #11118
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,040
    Thanks Thanks Given 
    5,048
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...zeljko-bojanic

    Gledam ovog lika,pojma nemam ko je,a i ne zanima me,no mi se Vijesti sve vishe ne otvaraju,chak je i Dan postao ozbiljan portal za njih.koga je normalnog briga za ovoga pa treba da stoji na naslovnici do ujutru?E pa sprdnje ove od nekad ozbiljnog dnevnika.
    ...

  22. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:

    Dzi

  23. #11119
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,253
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Sve mi je ovo novost,za tu kliniku prvi put chujem,a ako se sjetim pitacu,ok.

    Ti bi bio koristan SDT-u,chinjenica,zar ne?

    Od sitnih,pa sve do ovakvih sluchajeva i vecih.

    Ja sam ipak davno nauchio da neshto u shto nisam 100% siguran,ne iznosim bilo kome,a u shto jesam,bez problema moze.
    Zabrinjavaš me - znaš li koliko je para uzeo samo dok je korona bila on hrapović itd.
    Pa čije su ti zgrade po gradu bez njegove. - ona zgrada što se pravi ma stari dje je kružni preko puta lukoila.

  24. #11120
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Sve mi je ovo novost,za tu kliniku prvi put chujem,a ako se sjetim pitacu,ok.

    Ti bi bio koristan SDT-u,chinjenica,zar ne?

    Od sitnih,pa sve do ovakvih sluchajeva i vecih.

    Ja sam ipak davno nauchio da neshto u shto nisam 100% siguran,ne iznosim bilo kome,a u shto jesam,bez problema moze.
    Eto brzo ce taj zakon pa ce svako imat priliku da dokaze imovinu od +75.000 eura odakle mu... svako moze prijavit svakog da mu se provjeri imovina, a teret dokazivanja na vlasniku, tako da im ne trebam ni ja ni niko, jer tuzioc ne mora da dokazuje nista vec vlasnik imovine...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  25. #11121
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Zabrinjavaš me - znaš li koliko je para uzeo samo dok je korona bila on hrapović itd.
    Pa čije su ti zgrade po gradu bez njegove. - ona zgrada što se pravi ma stari dje je kružni preko puta lukoila.
    Čuveno pitanje u pg, kako je čovjek koji je držao butik turske pamučne robe i gaća preko puta gintasa, preko noći krenuo da se bavi gradnjom desetina stambenih zgrada
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  26. #11122
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,040
    Thanks Thanks Given 
    5,048
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Zabrinjavaš me - znaš li koliko je para uzeo samo dok je korona bila on hrapović itd.
    Pa čije su ti zgrade po gradu bez njegove. - ona zgrada što se pravi ma stari dje je kružni preko puta lukoila.
    Ne znam Bizbash svega mi,eto ste i ti i on dosta mladji i krecete se po gradu i vjerovatno ovdje ima istine,ali on koji je bio bash sa njima treba da je bash detaljno upucen.

    @lucke91,ti kao da si s Marsa pao,svi oni nisu imali kad da isprepisuju imovinu i shta god do sad no chekaju da im neko to konfiskuje,uozbilji se,i razumijem te,ako je frka da se iznese javno,onda ne pochinji,shto ce ti to,samo dobronamjeran savjet pa ti chini shto god zelish.
    ...

  27. #11123
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Protest da bi se onemogucilo usvajanje zakona o porijeklu imovine… o boze


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  28. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  29. #11124
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,040
    Thanks Thanks Given 
    5,048
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Čuveno pitanje u pg, kako je čovjek koji je držao butik turske pamučne robe i gaća preko puta gintasa, preko noći krenuo da se bavi gradnjom desetina stambenih zgrada
    Evo ovo je vec konkretnije,a znam na koga mislish,ali sve je ovo nagadjanje,svako se chudi shto ovaj na kojeg sad aludirash je prodao jako lijepu poslovnu zgradu Kovachima,a josh se vishe chude shto kod istih tih Kovacha nikad kucka nema a to i dalje radi i radi...
    ...

  30. #11125
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    E da... simpa je ta suma od 75000... a kako kvadrati idu a da vas i ne pitaju..pa ko ima garsonjeru odmah na raport
    Hahahahahahahaha samo dati ime kreatora tog zakona, ko ce to da potpise i sve je jasno.
    Kako su smislili foru zvek..
    Samo se pitam kako ce ove ispitati koji imaju racune u cg a nemaju drzavljanstvo.. ili nece..
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 06-11-22 at 20:39.

Page 445 of 574 FirstFirst ... 345395435441442443444445446447448449455495545 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 2022.
    By starwalker in forum Forumaški život
    Replies: 69
    Last Post: 06-01-23, 20:32
  2. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  3. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  4. Prodajem stereo kondenzatorski mikrofon Audio Tehnica AT 2022, nov. 180 eura.
    By Fernando in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 24-12-13, 11:53
  5. Replies: 1
    Last Post: 24-12-13, 11:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •