Page 279 of 574 FirstFirst ... 179229269275276277278279280281282283289329379 ... LastLast
Results 6,951 to 6,975 of 14337

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2022]

  1. #6951
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Policija nije stavljena tu bez razloga cim je tu. Ti policajci tamo nisu placeni da razmisljaju vec da rade sta im se kaze. Policajac i vojnik imaju pravo da misle dok je to u oviru zadatih naredjenja. Okolnosti su nebitne na kraju ali logika je ista. Drzi se polozaj do drugacijeg naredjenja. Znam da svi trazimo krivca al mozda da podjemo od svoje ruke koja je zaokruzivala pogresnu opciju sve ove godine. Nije to lose za pocetak pa cemo usput i druge krivce potkaciti.


    Sent from आत्मन:
    Kardinalna greska. Vojska i policija su potpnuno dvije razlicite organizacije, i potpuno im je razlicita namjena i vaze potpuno razlicita pravila. Naravno, dje je sve kako treba, ali ne i kod nas. Posto im namjena nije sta, nijesu ni pravila i organizacija iste. Svojeveremno je pocelao zaposljavanje vojnih lica u policiju, naravno, zbog skolske spreme (vojne akademije), odmah su postavljani za staresine, i onda su poceli da uvode nova pravila. Radili su ono za sto su naucili na akademiji, ne razmisljajuci da se ta pravila ne mogu primjenjivati u civilnim organizacijama. Otud danas imamo pravilnik o ponasanju policajaca koji je doslovce prepisano pravilo sluzbe JNA. Pocevsi od onog "gospodine komandire, dozvolite da se obratim" pa na dalje (jedan moj staresina u vojsci je ima obicaj da kaze, vec si se obratio, sto oces). Pravilo "izvrsi pa se zali" je preneseno iz vojske u policiju. Kad nesto na krivo posadis, na krivo i poraste. Sto se tice naoruzanja, vecina policije kao licno naoruzanje nosi Glock, koji se smatra jednim od najboljih pistolja na svijetu. Ostatak CZ 99 (zaluta iponeka Zbrojvoka), koji je takodje vrhunski pistolj. A s obizrom da, kako mozemo procitati, vrlo malo ili skoro nikako ne idu na gadjanje, slobodno mozemo reci da su to relativno novi pistolji. Ko prati razvoj oruzja, zna da se u zadnjih 100 godina malo toga promijenilo kad su pistolji u pitanju.

    Mogao bi jos dosta toga napisat, no me mrzi...
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  2. #6952
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Ako DPS i SD hitno ne raspuste svoje lokalne odbore na Žabljaku nakon ove odluke, neka se dobro zamisle kako će proći na izborima.

    Teška sramota i poniženje:



    Izvor:
    https://www.portalanalitika.me/clana...loviti-parcelu
    Druže đe ti živiš?

    Jel ti stvarno vjeruješ da DPS i SD nešto dosledno mogu da urade? Da njihovi OO po sjeveru ne pričaju mnoooogo drugačiju priču od onih na CT na primjer.

    Sve je priča, nema ideje, samo interes. A interes se ostvaruje osvajanjem glasova, a na sjeveru ih neće osvojiti tako što se odreknu svojih ljudi na terenu.

    Da vrbuju nove aktiviste DPSa, ljude od uticaja i terenske radnike? Važi....

    Šta će da im ponude? 30% glasova na ŽB i odbornička mjesta??

    P.S.

    Slažem se da je neviđena glupost poklanjati opštinski plac bilo kojoj vjerskoj organizaciji.

    A posebno ne livadu pored skučenog parkića u strogom centru grada. Taj parkić je trebalo proširiti, al evo DPS odlučio da to pokloni SPC za gradnju hrama

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  3. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  4. #6953
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    1,759
    Thanks Thanks Received 
    400
    Thanked in
    207 Posts

    Default

    A zašto misliš da građani Žabljak ne žele hram? I da ga ne žele baš tu?

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  5. #6954
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,795
    Thanks Thanks Given 
    828
    Thanks Thanks Received 
    784
    Thanked in
    529 Posts

    Default

    Kako je, zahvaljujući „SKY ECC“ apliakciji otkrivena veza bivšeg načelnika Odsjeka za suzbijanje privrednog kriminaliteta Dalibora Medojevića sa OKG „Škaljari“


    Jovan Vukotić: "Milo mi te viđet tu blizu Abaza, našeg brata, on gotivi nas" (FOTO)


    https://mportal.me/drustvo/hronika/j...vi-nas---foto-

    Love, peace and respect.

  6. #6955
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Kardinalna greska. Vojska i policija su potpnuno dvije razlicite organizacije, i potpuno im je razlicita namjena i vaze potpuno razlicita pravila. Naravno, dje je sve kako treba, ali ne i kod nas. Posto im namjena nije sta, nijesu ni pravila i organizacija iste. Svojeveremno je pocelao zaposljavanje vojnih lica u policiju, naravno, zbog skolske spreme (vojne akademije), odmah su postavljani za staresine, i onda su poceli da uvode nova pravila. Radili su ono za sto su naucili na akademiji, ne razmisljajuci da se ta pravila ne mogu primjenjivati u civilnim organizacijama. Otud danas imamo pravilnik o ponasanju policajaca koji je doslovce prepisano pravilo sluzbe JNA. Pocevsi od onog "gospodine komandire, dozvolite da se obratim" pa na dalje (jedan moj staresina u vojsci je ima obicaj da kaze, vec si se obratio, sto oces). Pravilo "izvrsi pa se zali" je preneseno iz vojske u policiju. Kad nesto na krivo posadis, na krivo i poraste. Sto se tice naoruzanja, vecina policije kao licno naoruzanje nosi Glock, koji se smatra jednim od najboljih pistolja na svijetu. Ostatak CZ 99 (zaluta iponeka Zbrojvoka), koji je takodje vrhunski pistolj. A s obizrom da, kako mozemo procitati, vrlo malo ili skoro nikako ne idu na gadjanje, slobodno mozemo reci da su to relativno novi pistolji. Ko prati razvoj oruzja, zna da se u zadnjih 100 godina malo toga promijenilo kad su pistolji u pitanju.

    Mogao bi jos dosta toga napisat, no me mrzi...
    Stoji djelimično sto si napisao ali ne vidim kako to utice na ono sto si boldovao i podvukao u mom postu. Kazes da su policajci kod manstira trebali da na prijavu građanja napuste položaj i odu ka mjestu gdje se zločin odigrao jer razlika u strukturi i filozofiji između policije i vojske to implicitno kaže? Ako to kažeš dozvoli uz dužno poštovanje da se ne slažem. Drugo, ono što ja vidim po futrolama uličnih policajaca je CZ. Znam da ima djelova policije koji nose HS, Glock i Džeriko ali to nisu ovi. To da vježabju vrlo malo ili nimalo je nimalo i to ti 100% osim određenih sastava u policiji. Ulični policajci čitaj nimalo trenutno niti su ikad.
    Last edited by Caesar; 18-08-22 at 08:52.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  7. #6956
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Stoji djelimično sto si napisao ali ne vidim kako to utice na ono sto si boldovao i podvukao u mom postu. Kazes da su policajci kod manstira trebali da na prijavu građanja napuste položaj i odu ka mjestu gdje se zločin odigrao jer razlika u strukturi i filozofiji između policije i vojske to implicitno kaže? Ako to kažeš dozvoli uz dužno poštovanje da se ne slažem. Drugo, ono što ja vidim po futrolama uličnih policajaca je CZ. Znam da ima djelova policije koji nose HS, Glock i Džeriko ali to nisu ovi. To da vježabju vrlo malo ili nimalo je nimalo i to ti 100% osim određenih sastava u policiji. Ulični policajci čitaj nimalo trenutno niti su ikad.
    I dodatak, da tako ima više razlika između policije i vojske kako potenciraš ne bi vojni kadar išao u policiju no bi išli mrčandajzeri iz expokomerca i neregelije. Oko razvoja pištolja. Uvođenje novih materijala polimera mislim da demantuje ovo da za poslednjih 100 godina nije bilo značajnih promjena.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. #6957
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    sezare,buraz,to je bukvalno na 300m nema teorije da nisu čuli ovi ispred namastira,njegoyš je u pravu i van radnog vremena trebaju da trče.dakle ili nije im niko ništa rekao i nisu htjeli i oglušili se o zakon i obuku ili im je neko iznad rekao da se ne pomjeraju.stvar ne može biti jasnija.

  9. #6958
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    https://www.portalanalitika.me/clana...a-se-to-desilo

    Mozda im i ovdje nijesu uskladjene satelitske lokacije...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  10. #6959
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    https://www.portalanalitika.me/clana...a-se-to-desilo

    Mozda im i ovdje nijesu uskladjene satelitske lokacije...
    Za ovo sam cuo, da li je istina, ne znam. Ako jeste, nadam se da ce se taj covjek javiti da javno kaze da je bilo tako. Do tad mozemo samo da nagadjamo. A koliko je narod sklon svakakvim pricama, pocele su da kruze price da se ubio covjek cija je zena i djeca nastradli...
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  11. #6960
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Za ovo sam cuo, da li je istina, ne znam. Ako jeste, nadam se da ce se taj covjek javiti da javno kaze da je bilo tako. Do tad mozemo samo da nagadjamo. A koliko je narod sklon svakakvim pricama, pocele su da kruze price da se ubio covjek cija je zena i djeca nastradli...

    Naravno da će da kruže priče kad policiji treba 5 sati da se oglasi i poslije toga još izdaju saopštenje koje je netačno i napisano u cilju kontorole štete, kako bi se zaštitili rukovodioci.

  12. #6961
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Kakve veze ima to sto je policiji trebalo 5 sati da se oglasi sa izmisljanjem prica? Jednostavno mi smo takav narod, volimo da pridodamo jos po nesto i volimo da pokazemo kako smo PRVI koji znaju nesto. Eto jos da ti kazem za jedog novinara sto je zvao nekoga na CT, da pita sto se deseva i htio da napise da se puca na manastir.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  13. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  14. #6962
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Kako je, zahvaljujući „SKY ECC“ apliakciji otkrivena veza bivšeg načelnika Odsjeka za suzbijanje privrednog kriminaliteta Dalibora Medojevića sa OKG „Škaljari“


    Jovan Vukotić: "Milo mi te viđet tu blizu Abaza, našeg brata, on gotivi nas" (FOTO)


    https://mportal.me/drustvo/hronika/j...vi-nas---foto-

    Bjese li ovo onaj sto ste ga branili na forumu kad su nestali dokazi kod hapsenja Mujovica.
    I sto je rekao da je sef SPO odao lokaciju Zvicera u Kijevu.
    A ovamo prica kako je policija branik CG, a ovamo nema jednog inspektora da nije bio u nekom od klanova.

  15. #6963
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Kakve veze ima to sto je policiji trebalo 5 sati da se oglasi sa izmisljanjem prica? .
    Nikakve, rukovodioci policije su sve u pravu, srećni smo što ih imamo.

    Fala i doviđenja.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  17. #6964
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Ne tvrdim da su u pravu, samo me interesuje ova veza za koju pitah
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  18. #6965
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Za ovo sam cuo, da li je istina, ne znam. Ako jeste, nadam se da ce se taj covjek javiti da javno kaze da je bilo tako. Do tad mozemo samo da nagadjamo. A koliko je narod sklon svakakvim pricama, pocele su da kruze price da se ubio covjek cija je zena i djeca nastradli...
    Meni je samo simptomaticna formulacija "do sada prikupljeni podaci ne ukazuju..." Pa stara mu majka, ne prikupljaju podatke preko rovera sa Marsa... Jako me podsjeca na ono sa pozivom, prvo su bili kategoricni, pa kad je malo javnost pritisla, dodjosmo do satelita i odstupanja... Zalosno, zaista. Nijesam i necu mnogo komentarisati iako sam i sam prosao kroz izvijesnu dozu stresa zbog ovoga ali neke stvari ne bi smjele da prolaze ovako, da nikome na 'm ne pada da istupi i osjeti odgovornost...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  20. #6966
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Stoji djelimično sto si napisao ali ne vidim kako to utice na ono sto si boldovao i podvukao u mom postu. Kazes da su policajci kod manstira trebali da na prijavu građanja napuste položaj i odu ka mjestu gdje se zločin odigrao jer razlika u strukturi i filozofiji između policije i vojske to implicitno kaže? Ako to kažeš dozvoli uz dužno poštovanje da se ne slažem. Drugo, ono što ja vidim po futrolama uličnih policajaca je CZ. Znam da ima djelova policije koji nose HS, Glock i Džeriko ali to nisu ovi. To da vježabju vrlo malo ili nimalo je nimalo i to ti 100% osim određenih sastava u policiji. Ulični policajci čitaj nimalo trenutno niti su ikad.

    P R A V I L N I K O NAČINU OBAVLJANJA ODREĐENIH POLICIJSKIH POSLOVA I PRIMJENI OVLAŠĆENJA U OBAVLJANJU TIH POSLOVA

    Član 125




    Policijski službenik ne smije napustiti pozornički ili patrolni rejon prije isteka vremena trajanja smjene, osim ako je to potrebno radi izvršavanja vanrednih službenih zadataka ili iz razloga više sile, a naročito radi:
    1) lišenja slobode učinioca krivičnog djela ili težeg prekršaja, kao i obezbjeđenja tragova i predmeta koji mogu poslužiti kao dokaz u krivičnom postupku;
    2) lišenja slobode lica za kojima je izdata potjernica;
    3) dovođenja učinioca krivičnog djela ili težeg prekršaja;
    4) pružanja pomoći kad to traži drugi policijski službenik;
    5) pružanja pomoći građanima u slučaju opšte opasnosti, i
    6) povreda, ranjavanja ili oboljenja policijskog službenika za vrijeme vršenja poslova na pozorničkom ili patrolnom rejonu.
    Koji dio ti nije jasan?

  21. #6967
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Iz raznih medija [Edicija 2022]

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    P R A V I L N I K O NAČINU OBAVLJANJA ODREĐENIH POLICIJSKIH POSLOVA I PRIMJENI OVLAŠĆENJA U OBAVLJANJU TIH POSLOVA



    Koji dio ti nije jasan?
    Znaci ti ovo tumacis na sledeci nacin. Dodje Caesar kod manastirske policije i kaze da je vidio citavu bandu pink pantera u gradskoj kafani, a manastirska policija trk tamo? Well, seems legit

    Jasan je pravilnik evo kad bide rasplet vidjecemo jel ko krivi policajce ili one staresine koji nisu pozvali te policajce. Nema potrebe za daljom pričom samo iznosimo misljenja.


    Sent from आत्मन:
    Last edited by Caesar; 18-08-22 at 13:26.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  22. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  23. #6968
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Znaci ti ovo tumacis na sledeci nacin. Dodje Caesar kod manastirske policije i kaze da je vidio citavu bandu pink pantera u gradskoj kafani, a manastirska policija trk tamo? Well, seems legit


    Sent from आत्मन:
    A kako ga ti tumačiš?

    Da je pucnjava bila u Rijeku Crnojevića a ne 200m odatle, pa ovi ne čuju ništa?
    Ili da nemaju radio vezu da provjere navode građana?

    Manastirska policija.
    Je li ovo neka nova formacija u MUP-u?


    Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

  24. The Following 5 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  25. #6969
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    A kako ga ti tumačiš?

    Da je pucnjava bila u Rijeku Crnojevića a ne 200m odatle, pa ovi ne čuju ništa?
    Ili da nemaju radio vezu da provjere navode građana?

    Manastirska policija.
    Je li ovo neka nova formacija u MUP-u?


    Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
    Moramo se saliti i sa crkvom malo. Otvoren sam za svaku opciju samo razmjenjujemo misljenja i logiku. Nece niko od nas nesto previse bit ni u plus ni u minus sto je u pravu ili ne.


    Sent from आत्मन:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  26. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  27. #6970
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Moramo se saliti i sa crkvom malo. Otvoren sam za svaku opciju samo razmjenjujemo misljenja i logiku. Nece niko od nas nesto previse bit ni u plus ni u minus sto je u pravu ili ne.


    Sent from आत्मन:
    Za neke stvari se slazemo manje ili vise, za ovo se slazem 100%. Sto nas narod reka "prdi Mare evo ti svatovi" Zaboravice se za koji dan....ka sve.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  28. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  29. #6971
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Branite vi policiju, ali okolni mediji su dali vise i brze tacnih i provjerenih informacija od policije koja je izasla sa smjesnim saopstenjima.
    Policija je zakazala u svakom segmentu i to ne moze niko da ospori.
    Ako se na 200-300m ne cuju pucnji iz karabina onda ti policajci ne mogu da vrse duznost jer su hendikepirani. Na kraju krajeva nisu morali svi da napuste to mjesto, ako ih je bilo 4, mogli su 2 da ostanu 2 da podju itd. Ali jbg ponio bi neko manastir za to vrijeme.
    Da se ovo desilo u sred Budve u sred ljeta na setaliste i da je neko pucao sa automatskom puskom i ubio 10 ljudi mogao bi covjek nekako da shvati, velika kolicina ljudi na malom prostoru, opali se rafal i to je to, ali sat vremena (60 minuta!!!) pucat iz karabina koji vjerovatno ima 5 metaka u magacinu, ubit 10 ljudi i ranit jos 6, obavit 3 telefonska poziva, mozda je i cigar zapalio uz kafu, a nemojte da se zajebavamo, pa nasu drzavu predjem uzduz i poprijeko za to vrijeme...
    Policija je zakazala totalno u svakom smislu od tih koji su bili na licu mjesta, od onih ispred manastira pa sve do vrha, ali to je problem kad se na svakoj stepenici zaposljavaju ljudi preko veze i koji vjezbaju citav zivot bolje sakrivanje iza zbunja i "pucanje" sa radarom...
    Rekoh ja da imamo mi mnogo veci problem no sto mislimo, no da je vjecna!

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  30. #6972
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    uopšte nije stvar dal mogu da pretrče 50m,dal cz je zarđao u futroli (kornjače inače ne nose cz) itd,kompletna priča se svodi na što dal nisu htjeli,ili smjeli da odu.a svi znamo da nisu smjeli nego se pravimo avetni.sam razlog što nisu smjeli je nebitan,tu je stvar jasna i od ministra pa nadalje treba da lete,čak bi i vlada morala da leti.

  31. #6973
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

  32. #6974
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Znaci ti ovo tumacis na sledeci nacin. Dodje Caesar kod manastirske policije i kaze da je vidio citavu bandu pink pantera u gradskoj kafani, a manastirska policija trk tamo? Well, seems legit

    Jasan je pravilnik evo kad bide rasplet vidjecemo jel ko krivi policajce ili one staresine koji nisu pozvali te policajce. Nema potrebe za daljom pričom samo iznosimo misljenja.
    Tumačim na način da, posle prijave "Caesar", policajci ne mogu da se smiju "viđi ovu budalu što priča". Mogu da postupe:

    1) Po sopstvenoj procjeni, ako je očigledno da se neki haos dešava, i da nema vremena za lanac komande - potpuno u skladu sa zakonom
    2) Da istog momenta jave na radio vezu dežurnoj službi ili starješini "pristupio je građanin i prijavio da je to i to u toku. Molimo instrukcije"

    U bilo kom slučaju, neko je donio procjenu da nekoliko policajaca treba da ostane i čuva manastir, u trenutku kad se bukvalno 150m dalje (mjerio sam) radi o životu i smrti i čuju pucnji. Taj neko mora da odgovara, ko je da je.


    • Ta patrola manastirska, koja je odlučila da ignoriše informaciju građanina, ignoriše pucnje, ne obavijesti nikoga o zapažanjima, sluša kolege koje zapomažu na radio vezu, kao da slušaju prenos iz Tadžikistana, i kukavički čeka rasplet. Minimum - morali su da jave, i da traže dalje instrukcije.
    • Ako su javili - starješina koji im je naložio da ipak drže položaj.


    Ako se ne slažemo oko ovoga, znači da ulaziš u priču da je zaista bilo ispravno ostaviti ljude da sjede ispred manastira, i slušaju na Motoroli live prenos pakla na 150m dalje... Bogami ćeš mi teško to objasnit.

  33. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  34. #6975
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Tumačim na način da, posle prijave "Caesar", policajci ne mogu da se smiju "viđi ovu budalu što priča". Mogu da postupe:

    1) Po sopstvenoj procjeni, ako je očigledno da se neki haos dešava, i da nema vremena za lanac komande - potpuno u skladu sa zakonom
    2) Da istog momenta jave na radio vezu dežurnoj službi ili starješini "pristupio je građanin i prijavio da je to i to u toku. Molimo instrukcije"

    U bilo kom slučaju, neko je donio procjenu da nekoliko policajaca treba da ostane i čuva manastir, u trenutku kad se bukvalno 150m dalje (mjerio sam) radi o životu i smrti i čuju pucnji. Taj neko mora da odgovara, ko je da je.


    • Ta patrola manastirska, koja je odlučila da ignoriše informaciju građanina, ignoriše pucnje, ne obavijesti nikoga o zapažanjima, sluša kolege koje zapomažu na radio vezu, kao da slušaju prenos iz Tadžikistana, i kukavički čeka rasplet. Minimum - morali su da jave, i da traže dalje instrukcije.
    • Ako su javili - starješina koji im je naložio da ipak drže položaj.


    Ako se ne slažemo oko ovoga, znači da ulaziš u priču da je zaista bilo ispravno ostaviti ljude da sjede ispred manastira, i slušaju na Motoroli live prenos pakla na 150m dalje... Bogami ćeš mi teško to objasnit.
    Ja ne znam jel bio live na motoroli, vrlo malo toga sa sigurnoscu znam. I jedino sto pricam je o generalnoj logici. Jesu li mogli poslat izvidnicu, jesu li se mogli interesovat, jesu li ovo ili ono ne znam. Ima dosta detalja koje ne znamo da bi sad u sitna crevca ulazili. Ne zelim nikog da ubjedjujem samo iznosim drugacije misljenje a mozda na kraju bude zakljucak nesto trece. Mislim da nikada necemo zapravo znat jer drzava nema kapaciteta da sagleda sve ovo. Al eto ispricasmo se bar kulturno i bez tenzija. Malo smo u off otisli al smo i nesto rekli


    Sent from आत्मन:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Page 279 of 574 FirstFirst ... 179229269275276277278279280281282283289329379 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 2022.
    By starwalker in forum Forumaški život
    Replies: 69
    Last Post: 06-01-23, 21:32
  2. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 10:56
  3. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 23:27
  4. Prodajem stereo kondenzatorski mikrofon Audio Tehnica AT 2022, nov. 180 eura.
    By Fernando in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 24-12-13, 12:53
  5. Replies: 1
    Last Post: 24-12-13, 12:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •