Page 484 of 574 FirstFirst ... 384434474480481482483484485486487488494534 ... LastLast
Results 12,076 to 12,100 of 14337

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2022]

  1. #12076
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Kad sam vidio da ti je Mojsije lajkovao ovaj post stomak me zabolio istog momenta... a onda je napisao post đe se ipak otkrio da je protiv EU...
    Uradio je to kao po običaju sve kao da neće, zamotano skroz, a ja sam ga pročitao prvog dana da je on protiv građanske CG i da njega interesuje "ono" tj. nešto drugo... Dakle dajem onu moju etiketu i opis na slovo F.

    Tako da si i ti kao ja da uđemo u EU kako god to a znači samo jedno. Kako god samo NE sa DFom jer je to onda nemoguće...
    I ne sa onima što zagovaraju "Zatvoreni Balkan" jer to nije kompatabilno sa EU.

    Brzo će maske da padnu tj. one su odavno pale, sve sam vam rekao davno samo se nadam da što brže uđemo u tu fazu i da krene igra "izbaci uljeza" koja se odnosi na čišćenje scene strana, grupa i pojedinaca koji blokiraju napredak Crne Gore.



    A po meni veoma je lako i nameće se, samo ne mogu skroz da tvrdim jer smo na prošle izbore imali trojanskog konja.
    Dakle saradnja svih građanskih partija na temeljima državne i evropske politike.

    Samo ne treba glasat ove što će taj glas da daju antiCG i antiEU partijama i nema greške.
    Druze, ti si protiv EU jer podrzavas one koji su nas zavili u crno i rade sve protiv toga da udjemo u EU.

    Ne mogu ni ljut da budem na tebe, nego mi te zao zbog tvoj ogranicenog intelekta i nemogucnosti da odrastes u personu koja je potrebna ovom drustvu da se oporavi. Umjesto toga si na branicu mafijaskih partija.

    I upravo zbog toga sto ova drzava pociva na ljudima ogranicenog intelekta, mi tamo nikad necemo uci.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  2. The Following 7 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  3. #12077
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Razvoj mojih nada za EU otprilike po godinama:

    2006. Dobismo nezavisnost, krenusmo u svu pricu, mislio sam tad do 2012 ili 2013 ulazimo.

    2012te, nesto napredujemo, ulazimo oko 2015te ili 2016te.

    2016te sam mislio da cemo uci do 2020.

    2020te smjena vlasti, ulazimo do 2024 ili 2025.

    Sad u 2022oj ne mislim, nego ZNAM da necemo nikad uci u EU.

    Ne treba da se zavaravamo. Imamo dovoljno godina i iskustva, da cemo bit najgori dio evrope, i sa ovakvim mentalitetom i politickom situacijom, drzace nas kao tursku, decenijama u predvorju. Ali bitno je da ima stap sa sargarepom...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Nismo ni mogli da udjemo sa korumpiranim,lopovskim i kriminalnim sDRps rezimom,u NATO smo ušli zato sto je njima to bio interes,sad ne možemo naprijed jer im odgovara da se gubi vrijeme da ne bi odgovarali za svoja nedjela,zadnja im je nada ova kvaziopatriotska politika i izvodjenje ovih ovaca na ulice,mada naravno veliki broj ovih koji su izlazili zadnjih nedelja i nisu bas ovce nego najobičnije interesedzije i oni koji su zabrinuti za svoj posao.

    Ali slijede bolja vremena,urušava se polako dRps,ima nade


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. The Following 2 Users Say Thank You to AdO_pG For This Useful Post:


  5. #12078
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Istinski gradjanski optedijeljeni ljudi su u debeloj manjini, i to su vecinom oni koji su imali priliku na neki nacin izaci van granica Balkana i neposredno se uvjeriti da postoje sistemi u kojima ljudi imaju drugacije vrijednosti i u kojima se drugacije zivi i fokus se u dobroj mjeri odnosi na neka druga pitanja.
    Na drugoj strani je znacajna vecina koja je deklarativno za te vrijednosti ali su sustinski u vrednosnim sudovima tradicionalizma i nasljedja nekih ranijih vremena u kojima su vazile neke druge prilike i neki drugi konteksti. I vjerovatno im je pogodnije da bitisu u sistemu u kojem se sto manje radi a sto vise palamudi o sustinski nebitnim stvarima, u sistemu u kojem su slabe regule i u kojima se zaobilaze procedure.
    I ta velika vecina je ciljna grupa partija ukoliko zele da imaju 41+ i da budu decision makeri i zato sustinski nema istinski znacajnijih promjena.
    EU se svakako nece odreci CG i zato pokusavaju skracenu proceduru ali to nije korisno jer se jada si van EU lakse upravlja ovakvom vecinom a i ne bi valjalo da dio komsija u Republici Srbiji vide da je ipak moguce biti dio razvijene Evrope pa da se, pu pu pu daleko bilo, i oni zapitaju mogu li napraviti zaokret.
    Zato je to veoma tesko izvodljivo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  7. #12079
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,833
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    799
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    Hahahahaha nemoj me zasmijavati opet će me stomak zaboljeti od tvojih postova e moj @Mojsije šta radiš to od sebe...

    Ajde ovako...

    Ti si protiv EU zato što podržavaš one koji su antiCG, antiEU i antiNATO tj. Vladu na čelu sa DFom koja bi sve radila suprotno od politike EU i koja bi nas gurala u uniju sa Srbijom i Rusijom tj. sa gubitnicima i onima koji propadaju.

    Upravo si ti podržavao sve one strane koje su radile sve suprotno od poteza koji bi vodili napretku u EU, ali tebi je bilo bitnije da ljubiš ruke popovima, da destabilizuješ državu, da dijeliš državu i da povampiriš uveženi nacionalizam, da gaziš Ustav, da miješaš babe i žabe, da manipulišeš sve radi tvoje skrivene agende. Ama bukvalno sve što si ti podržavao je bilo protiv EU. Sa mnom se nemoj folirati jer sam te provalio.

    A kako bi to dobili završna mjerila da nismo blizu EU? KAKO? Kako su to prethodnici radili protiv toga da uđemo u EU? Vidiš li da SE FOLIRAŠ.

    Ovđe je jedini problem što nemamo još mogućnost da pomognemo osobama kao što si ti, srećom u velikoj ste manjini, da progledaš i da razmišljaš svojim mozgom, logično, realno, ispravno, državno, patriotski i tako dalje. Umjesto toga ti se foliraš i kriješ iza nekih gluposti i priča i pokušavaš uvijek da miješaš babe i žabe. To možda možeš da prodaješ tvojoj manjini.

    Ovđe smo mi građani Crne Gore preko 80% za ulazak u EU i ućićemo u EU.

    Što bi Joko rekao crknite, puknite ućićemo u EU!
    Last edited by mneonly; 23-11-22 at 21:08.
    Love, peace and respect.

  8. #12080
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Fascinantna borba protiv SDRPS-a u punom jeku, sasvim epskih razmjera

    Da li bi mogli samo onako realno da mi objasnite- čime tačno ove dvije i kusur godine SDRPS zaustavlja nove vlasti da nas ne uvedu u EU i ekonomsko blagostanje?

    Pitam jer mi totalno izgledate kao da vas još niko nije obavijestio da su dotični slećeli evo dvije i po godine još malo
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  9. #12081
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Mici ih tamo vise, nisu se ljudi azurirali uopste. Tapkaju u mjestu, citaju i dalje Vesti i gutaju njihovu istinu...
    Na sledecim izborima se 72% posto glasova rasporedjuje izmedju ES i DPS-SDP-SD-BS-HGI-AL

    URA oko cenzusa, vrv ne prelazi (bukvalno ce je samo glasati oni koji imaju interes), na njeno mjesto uskace Preokret ako budu poklopili finansijsku strukturu i budu mogli da iznesu kampanju (sada su ih Vijesti i Prva urnisali, posteniji odnos im Gradska pruzila), Demokrate da se biju sve u pozadinu ako navuku 5-6% i mozda DF navuce 20% zbog BD i NK.

    Ljudi kazu bili su lokalni pa smo vidjeli. Bili. Pa su ovi osokoljeni napravili par kikseva koji se ne prastaju plus EU ce ih definitivno otpisati. Zato sad im ne pada na pamet da idu na izbore, da probaju da amortizuju, da narod zaboravi...

    Ali se dogodio i naaaaarod. Jos jedan skup dje ce izaci 20+ hiljada ljudi, kako to vraca mnoge preletace u staro jato, pa kad EU jos posalje par poruka, kao ovo danas da je EU blizu, a narod nije toliko blesav, zna da DF ih nece uvoditi u EU...

    I onda realno imas Preokret na 5% koji DEFINITIVNO nece sa DF, a vrv ni sa Demokratama. Pa da vidimo majcin sine kako ce ES da objasni Evropi zasto pravi krnju vecinu sa DF i Demokratama, a ima stabilnu sa DPS... i Preokretom.
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 23-11-22 at 22:02.

  10. #12082
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Niko im se zGlavom ne posprda ka’ pipun




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. The Following 2 Users Say Thank You to AdO_pG For This Useful Post:


  12. #12083
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Pod jedan, gro vremena mu je humor bas kursadzijski, ponekad i on ubode, ali jbg, nedovoljno s obzirom da mu je profesija da bude klovn.

    Pod dva, zena je rekla da se izaberu, ne i kako.

    Sigurno nije mislila da su US instaliraju cetvoro DF-ovih sudija. Kao sto Jokovic sam rece prije neki dan "Sto mi sad ne bi imali vecinu u US?!"

  13. #12084
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Hahahahaha nemoj me zasmijavati opet će me stomak zaboljeti od tvojih postova e moj @Mojsije šta radiš to od sebe...

    Ajde ovako...

    Ti si protiv EU zato što podržavaš one koji su antiCG, antiEU i antiNATO tj. Vladu na čelu sa DFom koja bi sve radila suprotno od politike EU i koja bi nas gurala u uniju sa Srbijom i Rusijom tj. sa gubitnicima i onima koji propadaju.

    Upravo si ti podržavao sve one strane koje su radile sve suprotno od poteza koji bi vodili napretku u EU, ali tebi je bilo bitnije da ljubiš ruke popovima, da destabilizuješ državu, da dijeliš državu i da povampiriš uveženi nacionalizam, da gaziš Ustav, da miješaš babe i žabe, da manipulišeš sve radi tvoje skrivene agende. Ama bukvalno sve što si ti podržavao je bilo protiv EU. Sa mnom se nemoj folirati jer sam te provalio.

    A kako bi to dobili završna mjerila da nismo blizu EU? KAKO? Kako su to prethodnici radili protiv toga da uđemo u EU? Vidiš li da SE FOLIRAŠ.

    Ovđe je jedini problem što nemamo još mogućnost da pomognemo osobama kao što si ti, srećom u velikoj ste manjini, da progledaš i da razmišljaš svojim mozgom, logično, realno, ispravno, državno, patriotski i tako dalje. Umjesto toga ti se foliraš i kriješ iza nekih gluposti i priča i pokušavaš uvijek da miješaš babe i žabe. To možda možeš da prodaješ tvojoj manjini.

    Ovđe smo mi građani Crne Gore preko 80% za ulazak u EU i ućićemo u EU.

    Što bi Joko rekao crknite, puknite ućićemo u EU!
    Ja ti ne mogu razbijati jednoroge i sarene laze u koje vjerujes, zato sto god da ja kazem, znam da nece doprijet do tebe, s toga cu postedjeti sebe gubitka vremena.

    Meni je EU trebala kao mladjem, da sa 18,19, 20 godina mogu da podjem dje ocu i da me ne pitaju za papire.

    Sad kao panjatu od 35 godina, i 15 godina ozbiljnog iskustva iza sebe, EU mi ne treba nista, jer sam mogu dje ocu i kad ocu.

    EU vrijednosti zivim i bez EU.

    Zasto zelim u EU, jeste zbog mladjih generacija, ljudi koji su talentovani i izmedju 2005 i 2000 godiste, da ne moraju da prolaze golgotu kroz koju sam ja prosao dok sam se probijao. Njima treba da bude lakse nego meni.

    Ali zbog takvih kao ti, mi nikad necemo u EU, a ja cu mom potomstvu, ako ga imad budem imao, prenijeti vrijednosti EU ako uopste budemo zivjeli u ovu vukojebinu.

    Sreca pa sam napravio jedan dobar mikrokosmos na primorju za sebe i najblize, pa me ne tangiraju svakakve nacionalisticke primitivne gluposti koje se desavaju u Pg i ostalim gradovima. Ali me opet boli da moj narod pati jer su taoci politickih elita.

    Ti nastavi da zivis u tvom mikrokosmosu jednoroga, i ostaj zdravo, ali znaj da imas potencijala za mnogo vise, ako dozvolis svom intelektu da iskaze svoj potencijal i ne bude ogranicen strahom i nacionalistickim otrovom koji ti se servisa.

    U suprotnom ces biti osudjen na jedan limitiran zivot, ali srecom, neces znati da je limitiran, jer nisi dostigao svoj potencijal, pa ce ti takav zivot pasti lakse, jer ces kriviti druge za svoju ogranicenost i nezadovoljstvo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  14. The Following 6 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  15. #12085
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,080
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Niko im se zGlavom ne posprda ka’ pipun




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa dobro, svi su za to da se izaberu 4 sudije US. Samo je pitanje koje . Kako dvosmisleno gospođa reče

    Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  16. #12086
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,419
    Thanks Thanks Given 
    4,206
    Thanks Thanks Received 
    4,519
    Thanked in
    2,191 Posts

    Default

    A đe je belo? Jel kamion skrenuo na kružni kod grada Danilova ili nastavio pravo?

    https://www.cdm.me/hronika/budimir-i...statka-dokaza/
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  17. #12087
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

  18. #12088
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Hahahahaha nemoj me zasmijavati opet će me stomak zaboljeti od tvojih postova e moj @Mojsije šta radiš to od sebe...

    Ajde ovako...

    Ti si protiv EU zato što podržavaš one koji su antiCG, antiEU i antiNATO tj. Vladu na čelu sa DFom koja bi sve radila suprotno od politike EU i koja bi nas gurala u uniju sa Srbijom i Rusijom tj. sa gubitnicima i onima koji propadaju.

    Upravo si ti podržavao sve one strane koje su radile sve suprotno od poteza koji bi vodili napretku u EU, ali tebi je bilo bitnije da ljubiš ruke popovima, da destabilizuješ državu, da dijeliš državu i da povampiriš uveženi nacionalizam, da gaziš Ustav, da miješaš babe i žabe, da manipulišeš sve radi tvoje skrivene agende. Ama bukvalno sve što si ti podržavao je bilo protiv EU. Sa mnom se nemoj folirati jer sam te provalio.

    A kako bi to dobili završna mjerila da nismo blizu EU? KAKO? Kako su to prethodnici radili protiv toga da uđemo u EU? Vidiš li da SE FOLIRAŠ.

    Ovđe je jedini problem što nemamo još mogućnost da pomognemo osobama kao što si ti, srećom u velikoj ste manjini, da progledaš i da razmišljaš svojim mozgom, logično, realno, ispravno, državno, patriotski i tako dalje. Umjesto toga ti se foliraš i kriješ iza nekih gluposti i priča i pokušavaš uvijek da miješaš babe i žabe. To možda možeš da prodaješ tvojoj manjini.

    Ovđe smo mi građani Crne Gore preko 80% za ulazak u EU i ućićemo u EU.

    Što bi Joko rekao crknite, puknite ućićemo u EU!
    Ne znam u kojem paralelnom svijetu zivis iskreno ali iz tvog pisanja mogu da zakljucim, te sam u to 99.99% siguran, da nisi nikada zivio na neki srednji-duzi period u nekoj zemlji koja nije sa nasih regionalnih prostora. Ti ni ne znas covjece koje su to "EU rijednosti" a propagiras ih.
    Ko god je misljenja da je CG "dobila zavrsna mjerila" jer smo blizu EU moze biti samo ili poptuno neiskren prema sebi, ili toliko zaslijepljen "CG vs SRB" pricom da jednostavno ni ne vidi nista drugo osim toga.

    CG i ako udje u EU u nekom blizem roku benefite ce da osjete samo mladji, oni mladji koji su spremni da pobjegnu van CG a to ce moci jer ce im EU vrata biti otvorena. Stariji ne dobijaju prakticno skoro pa nista, jer oni koji su htjeli da odu su otisli i bez EU otvorenih vrata, a oni koji su ostali ce i dalje da ostanu da zive u jednoj zarobljenoj sredini (sa svakog moguceg aspekta).

    ---

    Da je srece mi bi se borili da napravimo bolju drzavu za sve, da sami rijesimo probleme koje imamo a ne da mastamo o tome kako ce nam magicni ulazak u EU to da rijesi... Pa onda kada rijesimo probleme i u EU, sto da ne.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  20. #12089
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,419
    Thanks Thanks Given 
    4,206
    Thanks Thanks Received 
    4,519
    Thanked in
    2,191 Posts

    Default

    Sve je jasno. Ološ.

    11.54-Notorna neistina da zbog ove Vlade nema grijanja u školama, obratite se onima koji su planirali prethodni budžet

    Komentarišući prijedlog uredbe o izmjenama i dopunama Uredbe o načinu planiranja i sprovođenja centralizovanih javnih nabavki, premijer Dritan Abazović je kazao da je to veliki problem.

    “Da neko kaže da zbog ove Vlade nema grijanja u školama, to je notorna neistina. Ako nema grijanja u školama, obratite se onima koji su planirali prethodni budžet i koji su zakinuli stavku vezanu za grijanje u školama u Ministarstvu prosvjete“, rekao je Abazović, poručujući da će riješiti ovaj problem.

    Tvrdi da njegova Vlada nije donijela postojeći Zakon o javnim nabavkama, te da nijesu u mogućnosti da traže od ljudi da djeluju van zakona.

    “To bi neko htio da bi onda podnio krivične prijave i pravi kako je veliki legalista, da tjeramo službenike da rade nešto protivzakonito, jer je zakon takav da ne predviđa vanredne okolnosti koje se dešavaju. Ovo nikakve veze nema sa naom Vladom, nego sa planiranjem budžeta za prošlu godinu“, rekao je Abazović.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  21. #12090
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,459
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    1,260
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Još jedna sjajna pobjeda boraca protiv kriminala pred kamerama, sad će i Krstovići da fino naplate ovih godinu ipo zatvora.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  22. #12091
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    I trebaju, senzacionalizam i amaterizam treba da kostaju skupo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  24. #12092
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    dps sudstvo ih je oslobodilo..valjda je to jasno.
    f6

  25. #12093
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,833
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    799
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    Jednorozi uzvraćaju udarac

    Love, peace and respect.

  26. #12094
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,215
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    762
    Thanked in
    532 Posts

    Default

    Dogovor kuću gradi.


  27. #12095
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Dogovor kuću gradi.
    Da neće da štedi taj budžet da ostavlja Jakovu?

    Gledaj sjutra 200,000 zabjelskim pčelarima.

  28. #12096
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,281
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,279 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    dps sudstvo ih je oslobodilo..valjda je to jasno.
    Pokrij se usima.

    Oslobodjeni su jer nisu bas nikakve veze imali sa svercom droge. Ukratko, tu drogu je neko trebao da preuzme u Luci Bar, ali su saznali da je droga pod mjerama tajnog nadzora pa su odlucili da je ne diraju. I onda su uhapsili vlasnike banana u kojima je droga upakovana, jer je uredno stigla do njihovog skladista. Pritom, jedan od tri tovara banana je bio namijenjen skladistu u Beogradu, a Krstovice nije ni najmanje interesovalo niti su znali koji od tri tovara ce da stigne u skladiste u BG a koji u Mojanovice. Nije ih interesovalo jer su mislili da su u paketima samo banane.

    Policija nesposobna je ukapirala da su vlasnici droge vjerovatno saznali da su provaljeni, pa da se ne bi obrukali pred strancima koji su im dali informaciju o svercu, odlucili su da urade sto mogu. Iako nisu trazili mjere tajnog nadzora prema Krstovicima jer ih nisu sumnjicili, nisu htjeli da sacekaju da vide sta ce se desiti kad radnici u skladistu i Budimir Krstovic vide da im je u stigla droga u bananama. Normalno bi bilo da sacekaju njihovu reakciju, pa ako ne pozovu policiju to bi bio dokaz da su umijesani. Nisu im dali tu sansu nego je policija upala da hapsi kad su zadnji paket sa drogom izvadili iz kamiona.

    Inace, bukvalno ista metodologija svercovanja, do najsitnijih detalja koristena je u ovom slucaju: https://www.slobodnaevropa.org/a/crn.../31651406.html
    Samo sto su u ovom slucaju radnicima skladista dozvolili da isporuce pakete i da prijave da je stigla droga.

    A sta radi tuziteljka pametna u slucaju Krstovica? Daje prevodiocu za spanski da prevede engleski, i to pogresno, da izvadi iz konteksta komunikaciju Krstoviceve cerke sa dobavljacem banana. Sutkinja je bukvalno morala da prosiri istragu i da obuhvati duzi vremenski rok da bi se moglo vidjeti iz prepiske sa dobavljacem o cemu se stvarno radilo. I kad je to uradila vidjelo se da je Marina Krstovic vise puta dobavljaca upozoravala da pazi na kvalitet banana jer im je nekoliko puta poslao banane losijeg kvaliteta a jos ih sad placaju skuplje.
    Prevod tuzilastva, na kom je bazirana citava optuznica je izuzet iz dokaza a usvojen je novi prevod na koji ni tuziteljka nije imala nikakvih primjedbi, a koji u potpunosti osporava navode iz optuznice.

    Dodatno, u optuznici se navodi da su Krstovici dogovorili sverc kokaina sa NN licem, a nije podignuta optuznica za stvaranje kriminalne organizacije. Zasto?
    Tuzilastvo je u toku glavne rasprave pokusavalo da predstavi i da je dobavljac banana pomagao u svercu, jer je Marina Krstovic samo sa njim imala komunikaciju. Zasto onda nije obuhvacen optuznicom? Znaju ko je, kako se zove i gdje zivi. Zasto se pominje NN lice? I gdje je komunikacija Krstovica sa NN licem?

    Znaci bukvalno jedini dokaz na kojem je tuzilastvo baziralo ovu optuznicu bio je maliciozno pogresno prevedena i izvadjena iz konteksta redovna poslovna komunikacija dobavljaca banana sa kupcima istih, iz koje proizilazi samo da su ljudi kupovali banane. Nikakve druge komunikacije ni sa kim nije bilo niti dokaza koji povezuju Krstovice sa svercom. I sluzbenici Uprave policije su potvrdili da mjere tajnog nadzora protiv Krstovica nisu trazili jer oni nisu bili sumnjivi. Znaju oni dobro kome je ta droga bila namijenjena nego ne smiju da kazu sad jer su se obrukali.

    Da su ih za ovo osudili, to bi znacilo da ajutra svakom od nas mogu bez dokaza da napakuju sta god im na pamet padne.
    Last edited by VanjaTheMan; 24-11-22 at 13:52.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  29. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  30. #12097
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,215
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    762
    Thanked in
    532 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Da neće da štedi taj budžet da ostavlja Jakovu?

    Gledaj sjutra 200,000 zabjelskim pčelarima.

  31. #12098
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Vidjeste li kako Momo Radulovic ispozdravlja ovu ekipu iz parlamenta? A ne no je trebalo da sjedi dok Banjas lazinja i vrijedja...

  32. #12099
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Vanja, bas je zabrinjavajuce koliko su ljudi zedni krvi. Samo da se hapsi i zatvara, na dozivotne... A da im ponudis dobar posao odbili bi jer im se ne radi i ne doprinosi drustvu.
    U najboljem neki od njih bi prihvatio da gnjili za 700e u ministarstvu i ne radi nista.

    Odje u startu je bilo jasno da ti ljudi leze u zatvoru ni zbog cega. Jer su vlasnici skladista.
    U skladiste vazda moze da stigne nesto stoi ne treba, i to znaci momentalno da vlasnik skladista odgovoran?!

    Pritom ljudima nisu iskopali nikakvu komunikaciju koja ukazuje da su radili sa drogom.

    Case closed i prije nego je zapoceo.

    Sve ove treba pospremiti nakon ovog slucaja.

    Ostavke na svim nivoima.

  33. #12100
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,281
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,279 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Vanja, bas je zabrinjavajuce koliko su ljudi zedni krvi. Samo da se hapsi i zatvara, na dozivotne...
    Narod je glup ko k***c. Da nisu podigli optuznicu protiv Krstovica nego da su lijepo od samog starta rekli da nemaju dokaze protiv konkretnih osoba, narod bi se pomamio kako to da niko nikad ne odgovara a silna droga ulazi u zemlju. Jer narodu glupom ne bi mogao da objasnis da su kriminalci kojima je droga namijenjena odustali od preuzimanja iste. Stavise, pitanje je da li bi smio da pokusas to da im objasnis jer bi morao da odgovoris na pitanje kako su kriminalci saznali da im je policija na tragu? Da li ih je upozorio neko iz Crne Gore ili neko iz inostranstva? Ne zna se sta je gora varijanta. A veliko je pitanje da li bi smjeli da prebace odgovornost na ljude koji su nam poslali informacije. Iz ovoga policija i tuzilastvo nisu mogli da izadju kao pobjednici nikako, ali su izabrali najgori nacin da izgube jer su unistili jednu neduznu porodicu.
    Last edited by VanjaTheMan; 24-11-22 at 14:27.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Page 484 of 574 FirstFirst ... 384434474480481482483484485486487488494534 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 2022.
    By starwalker in forum Forumaški život
    Replies: 69
    Last Post: 06-01-23, 20:32
  2. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  3. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  4. Prodajem stereo kondenzatorski mikrofon Audio Tehnica AT 2022, nov. 180 eura.
    By Fernando in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 24-12-13, 11:53
  5. Replies: 1
    Last Post: 24-12-13, 11:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •