Page 221 of 221 FirstFirst ... 121171211217218219220221
Results 5,501 to 5,513 of 5513

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2022]

Thanks Thanks Given 
    5,464
    Thanks Thanks Received 
    801
    Thanked in
    551 Posts

Neka je.

https://www.portalanalitika.me/clana...ili-vise-djece

Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

2. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    198
    Thanks Thanks Received 
    2,479
    Thanked in
    1,302 Posts

https://www.vijesti.me/vijesti/polit...otpisati-neces
    Hoce li doci sa muzem i Lazovicima, da ih sunce vidi...
    I Katnic sa onim novim X3 ili ga pazi da ga sunce ne spali unutra

4. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    156
    Thanks Thanks Received 
    477
    Thanked in
    345 Posts

Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    A Spajic mislio da od CG pravi nekakvu oazu za kriptovalutu. Kako? S funkcionalno polupismenom populacijom?
    Ima CG itekako sposobnih ljudi, mnogo vise nego sto pojedini mogu i da zamisle. Nije sve bas tako crno kao sto izgleda - sto ne znaci da nece biti za 10-15 godina.

6. The Following 2 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    296
    Thanks Thanks Received 
    1,249
    Thanked in
    602 Posts

Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Vrhunski rezultat našeg obrazovanja.
    Ko ima dijete školslog uzrasta i mora svaki predmet sa njim da uči, biće mu sve jasno.

https://www.cdm.me/drustvo/crna-gora...jesta-cudenju/
    Ali zato je svako drugo dijete danas luconosa.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

8. The Following 3 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    85 Posts

Pa kad je to toliko važno, da podijelimo djeci prvog dana te škole Luče i onda neka relaksirano svi uče kome treba.

Thanks Thanks Given 
    373
    Thanks Thanks Received 
    1,834
    Thanked in
    925 Posts

Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ima CG itekako sposobnih ljudi, mnogo vise nego sto pojedini mogu i da zamisle. Nije sve bas tako crno kao sto izgleda - sto ne znaci da nece biti za 10-15 godina.
    U to da ima sposobnih ljudi, ne sumnjam. Pitanje je koliko i da li je to dovoljno? Da bi drzava mogla da bude uspjesna u prihvatanju i primjeni novih tehnologija, uslov je visoki kvalitet obrazovanja. U cemu je tajna uspjeha Istocne Azije? Ovo je jedan od indikatora:

https://factsmaps.com/pisa-2018-worl...ience-reading/

Medju prvih 10 u svijetu, sedam drzava je iz Istocne Azije. Spajic je, u kontekstu projekta o kriptovalutama, pomenuo Estoniju, kao zemlju koja je bila uspjesna u prihvatanju novih tehnologija. Nije bilo slucajno. Estonija je na na ovoj listi na petom mjestu. Dje je Montenegro? U zadnjoj grupi, medju najgorim. I to je staitistika od prije cetiri godine. Ocigledno je da smo u medjuvremenu - nazadovali. Osvojiti samo 2 poena, ubjedljivo najgori, a pretposlednja je Albanija s 22 poena - deset puta vise?! Kako smo uspjeli da se do te mjere obrukamo?

Za apsorpciju novih tehnologija, kao sto je blockchain, potrebno je tehnicko obrazovanje. Ne moze se projekat graditi na "par sposobnih ljudi". Posebno kad se zna da najsposobniji idu van Crne Gore. Moze nesto na mikro nivou, ali se tako ne gradi uspjesna ekonomija.

Dizanje nivoa obrazovanje je uslov za ekonomski iskorak Crne Gore. A mi prdnjavimo o temeljnom ugovoru s crkvom, koja bi htjela da uvede vjeronauku u skole. Uzgred, Estonija se smatra najmanje religioznom drzavom u EU.

Pametnom, dosta.
    Last edited by Ostoja; Today at 14:59.

Thanks Thanks Given 
    5,464
    Thanks Thanks Received 
    801
    Thanked in
    551 Posts

Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ali zato je svako drugo dijete danas luconosa.
    Metafizika.

Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

Thanks Thanks Given 
    357
    Thanks Thanks Received 
    482
    Thanked in
    240 Posts

Da postoji ovdje normalnih novinara pa da vidimo ko je predstavljao CG na takmičenju,ko su nastavnici koji su ih selektovali i pripremali,na osnovu kojih kriterijuma su otišli tamo da se takmiče,koliko je brojala naša delegacija takmičara koliko pratilaca koliko je to sve koštalo itd itd ali toga filma gledati nećemo a koliko sjutra ovoga se niko sjećati neće.

Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

13. The Following User Says Thank You to kurogane For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    2,237
    Thanks Thanks Received 
    6,104
    Thanked in
    3,199 Posts

ođe su novinari za onu prevaru o chelu pisali na osnovu komentara na ovom forumu. zar zaista očekuješ da istraže malo dublje razloge za ovo?
    “My God, a moment of bliss. Why, isn’t that enough for a whole lifetime?”

Thanks Thanks Given 
    156
    Thanks Thanks Received 
    477
    Thanked in
    345 Posts

U to da ima sposobnih ljudi, ne sumnjam. Pitanje je koliko i da li je to dovoljno? Da bi drzava mogla da bude uspjesna u prihvatanju i primjeni novih tehnologija, uslov je visoki kvalitet obrazovanja. U cemu je tajna uspjeha Istocne Azije? Ovo je jedan od indikatora:

Medju prvih 10 u svijetu, sedam drzava je iz Istocne Azije. Spajic je, u kontekstu projekta o kriptovalutama, pomenuo Estoniju, kao zemlju koja je bila uspjesna u prihvatanju novih tehnologija. Nije bilo slucajno. Estonija je na na ovoj listi na petom mjestu. Dje je Montenegro? U zadnjoj grupi, medju najgorim. I to je staitistika od prije cetiri godine. Ocigledno je da smo u medjuvremenu - nazadovali. Osvojiti samo 2 poena, ubjedljivo najgori, a pretposlednja je Albanija s 22 poena - deset puta vise?! Kako smo uspjeli da se do te mjere obrukamo?

Za apsorpciju novih tehnologija, kao sto je blockchain, potrebno je tehnicko obrazovanje. Ne moze se projekat graditi na "par sposobnih ljudi". Posebno kad se zna da najsposobniji idu van Crne Gore. Moze nesto na mikro nivou, ali se tako ne gradi uspjesna ekonomija.

Dizanje nivoa obrazovanje je uslov za ekonomski iskorak Crne Gore. A mi prdnjavimo o temeljnom ugovoru s crkvom, koja bi htjela da uvede vjeronauku u skole. Uzgred, Estonija se smatra najmanje religioznom drzavom u EU.

Pametnom, dosta.
    Kolega dva posta iznad mene je postavio kljucna pitanja al' to su pitanja koja na zalost niko od novinara nece postaviti.

Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    192
    Thanked in
    112 Posts

Pametnom, dosta.
    Radio sam ja to PISA testiranje u prvi srednje, to je sprdacina. Pocev od profesora pa sve do NVO strucnjaka koji su nam za vratom visili tih sat vremena. Niko ozbiljno ne gleda na to, nisam ni ja jer kad su me izabrali rekli su mi "nasumicno si izabran za PISA testiranje, to rade iz svake skole na drzavnom nivou, slobodan si taj dan cim zavrsis". Za mene apsolutni win kad sam slobodan da idem kuci.

Ista stvar je i za matematicku olimpijadu, niko to NE shvata ozbiljno i to se sve zavrsava preko kurca.

Realno stanje u drzavi, po mojem iskustvu(a i vjv sam odje medju mladjima pa imam najsvjezije info) je da smo malo, ali veoma malo bolji nego sto je prikazano. Po mojem misljenju, najveci problem je katastrofalan kadar od ministra pa sve do profesora. Od 12 profesora koji su mi predavali mogu reci da je njih 2 normalno, ostali su bukvalno indijanci. Program koji djeca uce je raspad sistema, radjen prije 20 godina i samo prepisan(sa mijenjanjem godine i tjt).

Da bi se stanje poboljsalo trebaju jake reforme a bgm to je sa stanjem u drugim sferama poprilicno nemoguce uciniti bez da izgubis glavu uzalud.

Thanks Thanks Given 
    357
    Thanks Thanks Received 
    482
    Thanked in
    240 Posts

Djeca ne mogu biti kriva to je jasno,nastavni kadar je blago rečeno užasan a i selekcija je znamo kakva od porodilišta.

Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

Thanks Thanks Given 
    906
    Thanks Thanks Received 
    2,232
    Thanked in
    1,270 Posts

Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...otpisati-neces
    Hoce li doci sa muzem i Lazovicima, da ih sunce vidi...
    I Katnic sa onim novim X3 ili ga pazi da ga sunce ne spali unutra

Koliko je ova žena poremećena, ovo je za žaljenje.
    'šta to zida sinko, koga sestra brani,
    koliko je love pokupio brat'

Page 221 of 221 FirstFirst ... 121171211217218219220221

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (1 members and 4 guests)

1. green box