Page 167 of 574 FirstFirst ... 67117157163164165166167168169170171177217267 ... LastLast
Results 4,151 to 4,175 of 14337

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2022]

  1. #4151
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,406
    Thanks Thanks Given 
    14,544
    Thanks Thanks Received 
    3,538
    Thanked in
    2,534 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ko se ne sjeća serije, trebalo bi makar da prepozna glavnu muzičku temu. Naziv serije je kod nas bio "Na tajnom zadatku":

    Brutalno.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  2. #4152
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    321
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Zar nije dovoljno ono sto je poslao Europol?
    Stvarno mislis da se ljudi mogu osuditi za ovako teska krivicna djela samo na osnovu prepiske?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #4153
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Zar nije dovoljno ono sto je poslao Europol?
    Ja mislim da je tuzilastvo kadrovski nespremno da ovoliki obim slucajeva hendluju.

    Imas slucajeve nasviseg profila, na kojima treba bukvalno da se radi 24h dnevno, od istrazitelja, pravnika, tuzilaca, vjestaka i ko zna ko jos.

    Uz slucajeve u fioci, i ove pokrenute, tebi jos svaki dan prostizu novi slucajevi visokog profila.

    On trazi ispomoc u vidu 3 tuzioca? Da mu damo 33 malo bi bilo, s obzirom na nenormalan obim posla koji coek ima.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  5. #4154
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    321
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Bolje 3 kojima moze da vjeruje nego 33 od kojih ce 20 da ga opstruira.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to SweetShiva For This Useful Post:


  7. #4155
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SweetShiva View Post
    Stvarno mislis da se ljudi mogu osuditi za ovako teska krivicna djela samo na osnovu prepiske?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Prepiske,snimci,itd. nisu validni na sudjenju,to hocesh da kazesh?

    Zashto su onda Vesnu uhapsili?
    ...

  8. #4156
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    814
    Thanks Thanks Given 
    2,081
    Thanks Thanks Received 
    372
    Thanked in
    194 Posts

    Default

    Koje su ovo pare braco moja mila ... Vise me ne cudi, okle ljudima u CG auta od 300 000

    Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka

  9. The Following User Says Thank You to mika123 For This Useful Post:


  10. #4157
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    321
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    82 Posts

    Default Iz raznih medija [Edicija 2022]

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Prepiske,snimci,itd. nisu validni na sudjenju,to hocesh da kazesh?

    Zashto su onda Vesnu uhapsili?
    Nijesam to rekao, to sve zavisi na kakav nacin su pribavljeni, sve pise u Zkp-u. Mislio sam samo da prepiske nijesu dovoljne.

    Cuo sam da Begovicu ide odbrana u tom prvcu za neki dio dokaza ali se to ne moze odnositi na prepiske dostavljene od Europola.

    Za Vesnu imaju 2 svjedoka saradnika.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by SweetShiva; 17-05-22 at 00:07.

  11. #4158
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SweetShiva View Post
    Stvarno mislis da se ljudi mogu osuditi za ovako teska krivicna djela samo na osnovu prepiske?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ti si, ako sam razumio, pravnik i ne bih tebe trebao da ucim. Pritvor se odredjuje ako postoji osnovana sumnja da je neko ucinio neko krivicno djelo, ako postoji opasnost od bijega, ako potoji opasnost od uticaja na istragu (rizik da će uništiti ili sakriti dokaze, da će uticati na svedoke, ili saučesnike ili prikrivače). Pritvor se odredjuje u fazi istrage i ne znaci da treba da u toj fazi postoje dokazi da se neko moze osuditi. Pritvor se i odredjuje da bi se ti dokazi mogli efikasnije prikupiti.

    Kad sam napisao da je dovoljno ono so je Europol objavio, mislio sam upravo na ovo, da postoje dovoljni razlozi za pritvor, a ne za osudjujucu presudu.

    Ako mislis da na osnovu objavljenog ne postoji osonvana sumnja da su se ti policajci bavili distrubuiranjem droge, onda nista.

  12. #4159
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SweetShiva View Post
    Nijesam to rekao, to sve zavisi na kakav nacin su pribavljeni, sve pise u Zkp-u. Mislio sam samo da prepiske nijesu dovoljne.

    Cuo sam da Begovicu ide odbrana u tom prvcu za neki dio dokaza ali se to ne moze odnositi na prepiske dostavljene od Europola.

    Za Vesnu imaju 2 svjedoka saradnika.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bedi nema na shta drugo da se vadi sem na to,odatle i ona njegova danashnja izjava,da ochekuje ukidanje pritvora.

    I ovdje ce se lako doci do saradnika,koliko nocas,samo da se hoce,jer ce progovorit neki od onih chuvenih korisnika...a za svakog se zna koji je.
    ...

  13. #4160
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja mislim da je tuzilastvo kadrovski nespremno da ovoliki obim slucajeva hendluju.

    Imas slucajeve nasviseg profila, na kojima treba bukvalno da se radi 24h dnevno, od istrazitelja, pravnika, tuzilaca, vjestaka i ko zna ko jos.

    Uz slucajeve u fioci, i ove pokrenute, tebi jos svaki dan prostizu novi slucajevi visokog profila.

    On trazi ispomoc u vidu 3 tuzioca? Da mu damo 33 malo bi bilo, s obzirom na nenormalan obim posla koji coek ima.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Razumijem to. Ali se ovdje radi o ozbiljnim krivicnim djelima, a kad se zna da su pocinioci ljudi koji rade u policiji i imaju jake veze i u policiji i u kriminalnim klanovima, postoji ozbiljna opasnost da mogu pobjeci. SDT ima dovoljno osnova da nalozi njihovo hapsenje.

    Naravno da oni nece ici avionom za Bg.

  14. #4161
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    321
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    82 Posts

    Default Iz raznih medija [Edicija 2022]

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ti si, ako sam razumio, pravnik i ne bih tebe trebao da ucim. Pritvor se odredjuje ako postoji osnovana sumnja da je neko ucinio neko krivicno djelo, ako postoji opasnost od bijega, ako potoji opasnost od uticaja na istragu (rizik da će uništiti ili sakriti dokaze, da će uticati na svedoke, ili saučesnike ili prikrivače). Pritvor se odredjuje u fazi istrage i ne znaci da treba da u toj fazi postoje dokazi da se neko moze osuditi. Pritvor se i odredjuje da bi se ti dokazi mogli efikasnije prikupiti.

    Kad sam napisao da je dovoljno ono so je Europol objavio, mislio sam upravo na ovo, da postoje dovoljni razlozi za pritvor, a ne za osudjujucu presudu.

    Ako mislis da na osnovu objavljenog ne postoji osonvana sumnja da su se ti policajci bavili distrubuiranjem droge, onda nista.
    Kao sto sam i napisao zar mislis da se mogu “osudit” samo na osnovu prepiske, nijesam mislio na odredjivanje pritvora, vec na osudjujucu presudu i u tom smislu sam i postavio pitanje.


    Hvala na pojasnjenju za pritvor, da dodam pritvor se moze odrediti i u izvidjaju ali je tuzilac duzan da donese naredbu o sprovodjenju istrage u roku od 48h od odredjivanja pritvora, i da se slozim sa tobom da ima sasvim dovoljno za lišavanje slobode i odredjivanje pritvora za Lazovica i ovog drugog ali vjerujem da Novovic ima dobar razlog zasto ceka (mozda se pregovara o statusu svjedoka saradnika sa Lazovicem).


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by SweetShiva; 17-05-22 at 00:39.

  15. #4162
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,406
    Thanks Thanks Given 
    14,544
    Thanks Thanks Received 
    3,538
    Thanked in
    2,534 Posts

    Default

    Stvarno,šta misli o spirali.
    https://www.pobjeda.me/clanak/protes...s-o-pedofiliji

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  16. #4163
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Prepiske,snimci,itd. nisu validni na sudjenju,to hocesh da kazesh?
    Bili su validni na suđenju za državni udar.

    Pipun je osuđen ne zbog snimka nego zato što mu je djevojci zvonio telefon, tj upućen poziv sa sumnjivog broja.

  17. #4164
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    cues, cues, coek osudjen na 30god na osnovu iskaza laznog svjedoka i odje pitaju osudjuju li za prepiske
    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. #4165
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    321
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    82 Posts

    Default Iz raznih medija [Edicija 2022]

    Imao sam priliku da pogledam odluku za drzavni udar, nije bas tako da nista nije bilo. Pitajte Dritana sta misli o drzavnom udaru otkad je dosao na vlast.

    Svakako, svima po zakonu ili po vasem: df-u po zakonu a ostale samo nek osude pa kako god.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #4166
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    https://www.standard.co.me/hronika/s...i-cg-policiji/


    eo polakote javlja

    STANDARD SAZNAJE: Miloš Medenica će se do petka predati CG policiji?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. #4167
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SweetShiva View Post
    Kao sto sam i napisao zar mislis da se mogu “osudit” samo na osnovu prepiske, nijesam mislio na odredjivanje pritvora, vec na osudjujucu presudu i u tom smislu sam i postavio pitanje.


    Hvala na pojasnjenju za pritvor, da dodam pritvor se moze odrediti i u izvidjaju ali je tuzilac duzan da donese naredbu o sprovodjenju istrage u roku od 48h od odredjivanja pritvora, i da se slozim sa tobom da ima sasvim dovoljno za lišavanje slobode i odredjivanje pritvora za Lazovica i ovog drugog ali vjerujem da Novovic ima dobar razlog zasto ceka (mozda se pregovara o statusu svjedoka saradnika sa Lazovicem).


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ovdje ako se uopshte pregovara o statusu,previshe vremena ode na taj pregovor,ochigledno je da neko ovo kochi,kako,zbog chega,evo ne znamo i dalje...

    Vesni evo kache neke nove stvari,sad prochitah,a vidjecesh kako ce Bedi sina da joj brani,bice mu olakshavajuca okolnost za sve to shto se trenutno i dalje lijechi.
    ...

  21. #4168
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SweetShiva View Post
    Imao sam priliku da pogledam odluku za drzavni udar, nije bas tako da nista nije bilo. Pitajte Dritana sta misli o drzavnom udaru otkad je dosao na vlast.

    Svakako, svima po zakonu ili po vasem: df-u po zakonu a ostale samo nek osude pa kako god.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kako on reče sutkinja Mugoša u obrazloženju presude?

    Knežević je do juna 2016 često išao u Moskvu, što je vrlo sumnjivo, a onda je prestao da ide, što je još sumnjivije.

  22. #4169
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Ako ta dvojica do sad nijesu zbrisali iz Crne Gore, onda ili su budale ili su stvarno bili na tajnom zadatku.

    Ako su tačne sve ove indicije koje proizilaze iz objavljenih prepiski i ako oni zaista jesu članovi organizovane kriminalne grupe koja je trgovala kokainom od Amerike do Australije, onda su trebali zbrisati kad se saznalo da je provaljen SKY, kad su pali Belivuk i ekipa, kad je pobjegao i Zvicer...a tome ima skoro godinu i po dana.

    A skoro godinu dana ima i kako su crnogorsko tužilaštvo i policija dobili te prepiske, pa su i sa te strane sigurno bili informisani kakvih sve tu ima , po njih inkriminišućih sadržaja.

    Evo sad i portali bezmalo mjesec dana objavljuju te prepiske, a oni kao čekaju u Crnoj Gori da vide šta će se desiti.

    Ako je tako, onda bih rekao da su ljudi nevini ili bar ubjedjeni u svoju ispravnost.

  23. #4170
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SweetShiva View Post
    Vjerovatno se prikuplja jos dokaza kao za Medenicu kako bi se iskljucila mogucnost kreativnog tumacenje nasih sudova.

    Libertasu izvor iz SDT-a, top nema veze sto su tajni podaci. Ne vrsi se ovako pritisak nego daje vremena ljudima da pobjegnu, sakriju i uniste dokaze.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kao što rekoh, imali su oni ihaha vremena da sakriju što se sakriti može i da pobjegnu. Najmanje godinu dana unazad.
    Pa nijesu oni od Libertasa saznali da im je izvaljena SKY komunikacija.

    Prva i osnovna radnja koju policija, unutrašnja kontrola i svako tužilaštvo rade u prikupljanju dokaza je poziv licu na razgovor.
    To ne mora čak biti ni poziv u svojstvu osumnjičenog, nego poziv gradjaninu čisto radi prikupljanja nekih obavještenja.

    Pošto izgleda kao da ovu dvojicu još uvijek niko ne zove, niti privodi...očigledno da su nedostupni. Možda se negdje kriju, ali vjerovatno su davno uhvatili tutanj.
    Ne znam šta drugo može biti.

    E sad, zbog čega su nedostupni i od kada su nedostupni, biće da se tužilaštvo i policija u stvari time bave svo ovo vrijeme.

  24. #4171
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Vjerovatno je i da SDT mnogo bolje poznaje procesne norme ZKP-a i radnje dokazivanja te dokaznu snagu odredjenih navoda i okolnosti o kojima se javnost upoznaje preko medija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  26. #4172
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    321
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    82 Posts

    Default Iz raznih medija [Edicija 2022]

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kako on reče sutkinja Mugoša u obrazloženju presude?

    Knežević je do juna 2016 često išao u Moskvu, što je vrlo sumnjivo, a onda je prestao da ide, što je još sumnjivije.
    Koliko znam presudu je radio jedan savjetnik, sada vec sudija, tako da Mugosa i ostali clanovi vijeca slova nijesu zaboli nego samo pregladali i potpisali. Presuda je na oko 700 strana, normalno je da ce imat po koju glupost, nelogicnost ili propust (kao ovo sto si citirao), ali u predmetu ima dovoljno dokaza iz kojih proizilazi da se nesto planiralo, sto su i prisutni svi vidjeli, nevezano za Milana za kojeg ja smatram da mozda nista nije ni znao.



    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Kao što rekoh, imali su oni ihaha vremena da sakriju što se sakriti može i da pobjegnu. Najmanje godinu dana unazad.
    Pa nijesu oni od Libertasa saznali da im je izvaljena SKY komunikacija.

    Prva i osnovna radnja koju policija, unutrašnja kontrola i svako tužilaštvo rade u prikupljanju dokaza je poziv licu na razgovor.
    To ne mora čak biti ni poziv u svojstvu osumnjičenog, nego poziv gradjaninu čisto radi prikupljanja nekih obavještenja.

    Pošto izgleda kao da ovu dvojicu još uvijek niko ne zove, niti privodi...očigledno da su nedostupni. Možda se negdje kriju, ali vjerovatno su davno uhvatili tutanj.
    Ne znam šta drugo može biti.

    E sad, zbog čega su nedostupni i od kada su nedostupni, biće da se tužilaštvo i policija u stvari time bave svo ovo vrijeme.
    Dritan je skoro rekao da je u Crnoj Gori i da znaju gdje je, tako nesto. Ovo je tajni postupak kao i za Medenicu, nijesmo znali za postojanje dva svjedoka saradnika dok nijesu priveli nju. Pretpostavljam da im Lazovic nudi Milovica, koji je po svemu sudeci oragnizator svega.


    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Vjerovatno je i da SDT mnogo bolje poznaje procesne norme ZKP-a i radnje dokazivanja te dokaznu snagu odredjenih navoda i okolnosti o kojima se javnost upoznaje preko medija.


    Upravo to, mada nasi ljudi misle da oni sve najbolje znaju.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by SweetShiva; 17-05-22 at 14:25.

  27. #4173
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,406
    Thanks Thanks Given 
    14,544
    Thanks Thanks Received 
    3,538
    Thanked in
    2,534 Posts

    Default

    Kako obrnu kormilo.
    https://www.portalanalitika.me/clana...ogorski-svijet

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  28. #4174
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,094
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Može Crna Gora.


  29. #4175
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SweetShiva View Post
    ....), ali u predmetu ima dovoljno dokaza iz kojih proizilazi da se nesto planiralo, sto su i prisutni svi vidjeli, nevezano za Milana za kojeg ja smatram da mozda nista nije ni znao.
    Očigledno je da je bilo tu neke ruske mutljavine i para.

    Rekoh samo za Milana specifično da je za njega dokaz bio ne snimak nego telefonski poziv na koji nije ni odgovoreno.

  30. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


Page 167 of 574 FirstFirst ... 67117157163164165166167168169170171177217267 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. 2022.
    By starwalker in forum Forumaški život
    Replies: 69
    Last Post: 06-01-23, 21:32
  2. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 10:56
  3. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 23:27
  4. Prodajem stereo kondenzatorski mikrofon Audio Tehnica AT 2022, nov. 180 eura.
    By Fernando in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 24-12-13, 12:53
  5. Replies: 1
    Last Post: 24-12-13, 12:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •