Page 429 of 574 FirstFirst ... 329379419425426427428429430431432433439479529 ... LastLast
Results 10,701 to 10,725 of 14337

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2022]

  1. #10701
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    E za ovim žali ekipa foruma. Umjesto da je ovaj i slični u zatvoru, dobija novac za neiskorišćene odmore. Inače paytriota stepen 1

    VIŠE BIVŠIH FUNKCIONERA MINISTARSTVA ZDRAVLJA UZELO NAKNADU
    Hrapoviću oko 2.500 eura za neiskorišćene odmore

    https://www.vijesti.me/v/628347?utm_..._share_counter

  2. #10702
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,352
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,986
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    E za ovim žali ekipa foruma. Umjesto da je ovaj i slični u zatvoru, dobija novac za neiskorišćene odmore. Inače paytriota stepen 1

    VIŠE BIVŠIH FUNKCIONERA MINISTARSTVA ZDRAVLJA UZELO NAKNADU
    Hrapoviću oko 2.500 eura za neiskorišćene odmore

    https://www.vijesti.me/v/628347?utm_..._share_counter
    Sramota stvarno, mada bih se iznenadio da nije trazio.

    A da pitam ovo. Od oslobodjenja osvjezavanja cega sve ne od 30tog avgusta imamo godinuipo Vlade.
    Sto mislis, zasto nisu predlozili izmjenu ovog zakona do sad? Imas li neku ideju?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  4. #10703
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,014
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.portalanalitika.me/clana...punom-autobusu



    Crna Gora, 2022. godine. roditelji koji su vaspitali male pizde da se ovako ponašaju su kukavice i veće pizde no im đeca. jer to tako ide, neđe su učili da se ponašavaju ovako. mogli su samo od oca, koji vjerovatno izigrava nekog prejakog tipa. svim očevima od malih pizdi treba par šamara opalit pa onda dalje

    još veće pizde su putnici koji su tako hrabro ćutali na to što neka klošarčina nevaspitana prijeti ženi sa đetetom

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Jedan savjet,nadjesh li se u slichnoj situaciji,mislim daleko bilo no eto moguce je,ne reaguj ako kod sebe nemash neshto,ovi debilchici koji maltretiraju obichno starije zene su puni nekakvog hladnog oruzja pa su kurazniji no obichno,pogotovo u choporu,da ne bi ispali pikice pa se ne ustruchavaju ni od chega.
    ...

  5. #10704
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Sramota stvarno, mada bih se iznenadio da nije trazio.

    A da pitam ovo. Od oslobodjenja osvjezavanja cega sve ne od 30tog avgusta imamo godinuipo Vlade.
    Sto mislis, zasto nisu predlozili izmjenu ovog zakona do sad? Imas li neku ideju?
    Možda npr zato što i budući Mayor Džejkob prima istu apanžu ko bivši ministar? Kao i Mickey.

    Nego da se maknemo iz naše kanalizacije.

    Jedan, meni zanimljivi tekst.

    https://www.vreme.com/kolumna/ceca-i-deca-3/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  6. #10705
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Je li moguce da se spominje ko je pusio o trosku drzave, famozna kampanja Vesti, a vlast koju smo mi doveli uzimala legalne cigarete, pa otudjivala drzavnu imovinu?!?!

    Ako je za 36e Petra Ivanovica bilo 70 naslovnih strana, mogu misliti koliko Vesti ovih dana su se bacile na istrazivacko novinarstvo i vrse presiju da se otkrije ko je dao nalog da se otudji drzavna imovina.

    Posto sam ih deinstalirao, ne znam, ali pretpostavljam. Je li tako Directore?
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 30-10-22 at 10:26.

  7. #10706
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Je li moguce da se spominje ko je pusio o trosku drzave, famozna kampanja Vesti, a vlast koju smo mi doveli uzimala legalne cigarete, pa otudjivala drzavnu imovinu?!?!

    Ako je za 36e Petra Ivanovica bilo 70 naslovnih strana, mogu misliti koliko Vesti ovih dana su se bacile na istrazivacko novinarstvo i vrse presiju da se otkrije ko je dao nalog da se otudji drzavna imovina.

    Posto sam ih deinstalirao, ne znam, ali pretpostavljam. Je li tako Directore?
    A što da se ne pominje? Znam da je za tebe patriJotski čin da mamici ljuljneš milionče za biznis kojim ti upravljaš ogrnut oko pasa zelenom zastavom...

  8. #10707
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,209
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default




  9. #10708
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post


    Sad će da nam objasne kako je za ovo kriv "srpski svet" zapravo. Bradonje, šubara, Sv. Sava... zanima me zašto cent ne uloži na Cetinje?

  10. #10709
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Sad će da nam objasne kako je za ovo kriv "srpski svet" zapravo. Bradonje, šubara, Sv. Sava... zanima me zašto cent ne uloži na Cetinje?
    Vala bi moga neki od dps-ovaca sa foruma odgovorit, zašto se ulagalo u hram, što državnih što privatnih para ko zna kakvog porijekla, a ne na Cetinje?
    Još im na kraju hram ispade promašena investicija , ispali ih dugogodišnji partner, sad već pokojni im đedo.

  11. The Following 3 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  12. #10710
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,352
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,986
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Imate dvije teme o nacionalizmu, pa tamo nastavite tu diskusiju. I vratite se temi iz naslova.

    Lijepo je bilo Makedoncu kod nas u MNE.
    Skupo to ucenje Banjovog sina kako da upravlja aerodromima ali sto da se radi. Vijesti su OK kao izvor valjda i dalje.

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...icu-40000-eura

    Menadžment državnog preduzeća Aerodromi Crne Gore (ACG) za vrijeme mandata bivšeg izvršnog direktora Gorana Jandreoskog na službena putovanja potrošio je više od 100.000 eura, dok je utrošak novca sa službene platne kartice kojom je raspolagao Jandreoski veći od 40.000 eura.

    To tvrde izvori “Vijesti” iz ACG, dodajući da sve te troškove nije napravio sam Jandreoski, već i njegov zamjenik Petar Radulović i neki od članova bivšeg i aktuelnog odbora direktora kompanije.

    Iz ACG nijesu “Vijestima” zvanično ni potvrdili, ni demantovali te informacije, dok je Jandreoski u telefonskom razgovoru “Vijestima” kazao da nema zvanično analitičke kartice u vezi utroška novca za službena putovanja i sa službene kartice, ali da “realno, zaista sumnja da su ti troškovi toliki”.

    Zahtjev po SPI
    ”Vijesti” su 4. oktobra, po zahtjevu o slobodnom pristupu informacijama (SPI), tražili od državne kompanije da dostave putne naloge za sva službena putovanja sa obračunom isplaćenih putnih troškova i dnevnica za svako od tih putovanja pojedinačno za Jandreoskog (od 19. jula 2021. do 2. avgusta 2022. godine), Radulovića (od 15. juna 2021. do 1. oktobra 2022. godine) i predsjednika odbora direktora Eldina Dobardžića (od 15. marta 2021. do 1. oktobra 2022. godine).

    Iz ACG su odćutali ovaj zahtjev i tako povrijedili Zakon o slobodnom pristupu informacijama koji nalaže da se o zahtjevu mora donijeti rješenje kojim se prihvata ili odbija u roku od maksimalno 15+8 dana. Zbog toga su “Vijesti” uputile žalbu Agenciji za zaštitu ličnih podataka i slobodan pristup informacijama.

    Iz PR službe ACG, nezvanično je rečeno da su na vrijeme upoznali nadležne u toj firmi sa zahtjevom po SPI, ali da bez odobrenja osoba nadležnih za SPI u toj kompaniji, ne mogu odgovoriti na ta pitanja. Nezvanično nam je rečeno i da o tom zahtjevu lično odlučuje Dobardžić i da je zbog toga, izvjesno da tražene podatke nećemo dobiti.

    Upravni odbor ACG je imenovala bivša Vlada premijera Zdravka Krivokapića, a njime je predsjedavao Nebojša Đoković (DF).

    Taj odbor je po sprovedenom međunarodnom konkursu izabrao Jandreoskog za direktora lani i on je tu funkciju pokrivao od 19. jula prošle do početak avgusta ove godine, kada ga je smijenio novi Odbor direktora koji je imenovala Vlada premijera Dritana Abazovića, a čiji je predsjednik Eldin Dobardžić, koji je bio član i u prethodnom odboru.

    Novi odbor je na mjesto Jandreoskog izabrao Vladana Draškovića, koji je do tada bio pomoćnih direktora za komercijalne operacije ove firme. Drašković za sobom ima bogato iskustvo u komercijalnoj avijaciji i poslovanju aerodroma iz Njemačke, Rusije i Nigerije, dok u toj problematici, ni stručnosti, ni radnog skustva nema niko od članova dva posljednja Odbora direktora koji su imenovani po partijskom ključu.

    Upućeni tvrde da su se oni često miješali u vođenje preduzeća na dnevno-operativnom nivou, pojavljivali na brojnim uskostručnim, ali i turističko-promotivnih skupovima u inostranstvu, te su vodili pregovore sa stranim avio-kompanijama...

    Dobardžić je u proteklih nešto više od godinu, prema zvaničnim saopštenjima državne kompanije, bio vrlo agilan u službenim putovanjima širom regiona, Evrope, ali i Bliskog istoka. Zvanična saopštenja kompanije pokazuju i da je među većim “službenim putnicima” proteklih godinu dana bio i zamjenik izvršnog direktora Petar Radulović, inače sin poslanika i visokog funkcionera PzP-a Branka Radulovića.

    Jandreoski: Ni blizu realnosti...
    Jandreoski je “Vijestima” kazao da kod sebe nema analitičke kartice o utrošku novca te kompanije za službena putovanja, odnosno plaćanja sa službene kartice u vrijeme njegovog mandata, ali da “realno, zaista sumnja da su oni toliki”.

    Jandreoski
    Jandreoskifoto: Luka Zeković
    ”Mislim da trošak od 100.000 eura za službena putovanja nije ni blizu realnosti jer je bio mali broj putovanja na koja je istovremeno išlo više od dvoje ljudi iz izvršnog menadžmenta ili odbora direktora. Izuzetak su samo dva takva slučaja iz oktobra prošle i početka ove godine kada smo svi zajedno putovali na dva stručna događaja u organizaciji Aerodroma Srbije, na Zlatibor, odnosno u Beograd. Sve ostalo bila su individualna putovanja, ali svako od njih bilo je isključivo u vezi naših core business aktivnosti - komercijalne avijacije i poslovanja aerodroma”, kazao je Jandreoski.

    Naglasio je da nikada nije bilo nefunkcionalnih, odnosno, službenih putovanja koja nisu imala opravdanje gledano kroz djelatnost i poslovanje ACG, te da je on lično tražio da članovi odbira direktora idu na neka od tih putovanja.

    ”U pitanju su ljudi koji ne dolaze iz sektora komercijalne avijacije ni sa njome povezanih djelatnosti, pa sam stoga smatrao korisnim za njih i kompaniju da članovi Odbora direktora idu na neke od tih, za našu industriju, veoma važnih skupova i sastanaka, da se upozanju sa najnovijim trendovima u komercijalnoj avijaciji i aerodromskoj djelatnosti, kao i da stiču kontakte i poznanstva sa ključnim igračima na tržištu. Ipak, nema šanse da su troškovi tih službenih putovanja bilo toliko visoki”, istakao je Jandreoski.

    Domaćinski upravljali službenom karticom izvršnog direktora
    Jandreoski je negirao i da je sa službene platne kartice kojom je raspolagao potrošeno više od 40.000 eura, podvlačeći da “prilikom korišćenja te kartice nikad nije bilo nikakvih zloupotreba”.

    ”Sa nje su se bukirali i plaćali troškovi avio-karata na linijama prvenstveno lou- kost avio-prevoznika, te smještaja na službenim putovanjima za cijeli menadžment i generalno, reprezentacija kompanije kod poslovnih partnera. Realno, za u prosjeku možda dva službena putovanja mjesečno i možda jedan službeni ručak ili večeru nedjeljeno, ne može da se nabilduje toliki trošak na službenoj kartici”, rekao je Jandreoski, dodajući da se sa tom karticom za vrijeme njegovog manadata “domaćinski ponašalo”.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #10711
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Imate dvije teme o nacionalizmu, pa tamo nastavite tu diskusiju. I vratite se temi iz naslova.

    Lijepo je bilo Makedoncu kod nas u MNE.
    Skupo to ucenje Banjovog sina kako da upravlja aerodromima ali sto da se radi. Vijesti su OK kao izvor valjda i dalje.

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...icu-40000-eura
    Ovo za putovanja je za momentalnu reakciju. Privedi, ispitaj, pošalji u Spuž. Ni po babu ni po stričevima. Ču, 100.000 eura na službena putovanja. Tek kada se popune dobro zatvori možda nam svane.

  14. #10712
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,409
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...mo-krimi-grupe

    Živ je batistuta, biće da je izvagao u koju će partiju
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  15. #10713
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...plate-parkinga
    PARKING SERVIS" NE DOPRINOSI MNOGO BUDŽETU IAKO JE ČESTO U ŠIREM CENTRU GRADA GOTOVO NEMOGUĆE NAĆI SLOBODNO MJESTOPodgorici mrvice od naplate parkinga

    U prethodne četiri godine, zaključno sa 2021, prihodi su iznosili oko 5,9 miliona eura, na plate zaposlenima otišlo je oko 4,9 miliona, a u gradsku kasu nešto više od 700.000. Pitanje je koliko će gradskom budžetu doprinijeti novi projekat "Oko sokolovo"
    U Podgorici, posebno u centru grada gdje se nalazi lokalna ali i državna administracija, gotovo je nemoguće naći mjesto za parkiranje, ali to ne znači da gradsko preduzeće “Parking servis” mnogo doprinosi podgoričkom budžetu.

    Naprotiv, prema zvaničnim podacima Poreske uprave, “Parking servis” vrlo skromno na godišnjem nivou doprinosi gradskoj kasi, bez obzira na to što gazduje i uređenim i parking mjestima duž saobraćajnica, za koja se mora poslati SMS.
    Stiče se utisak da ovo preduzeće zapravo radi da bi isplatilo zarade zaposlenima
    Evo.... Ovo ce vam biti mali kasljutz pri ostalim nametima... Glasali ste za one koji ovo dranje podrzavaju.. Uostalom smislice jos nacina za zaposljavanje vas partijskih aktivista..
    Kantu sa farbom i trk Saranje za naplatu po asfaltu koji je platio narod Titograda... Jos malo pa ce izlazak iz zgrada da naplacuju.. samo nek zicu stave ko italijani svojevremeno...
    Gdje su ovdje pravne institucije? Zasto se ne reaguje? O cemu se radi? 4.9 miliona firma kao NVO smislili biznis za sebe na racun natjeranog naroda da ovo njima placa radi izmisljanja radnih mjesta? Kakvo gazdovanje? Ko im je dao to nase gazdinstvo? Kako se to pravno definise?
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 30-10-22 at 21:07.

  16. #10714
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Da se vratimo OKG svaštočinstvima koja se suzama oplakuju ovođenake

    https://rtcg.me/vijesti/crna_hronika...i-problem.html

  17. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  18. #10715
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,749
    Thanks Thanks Given 
    2,644
    Thanks Thanks Received 
    2,520
    Thanked in
    1,427 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/hronika/poznati-crn...ira-tuzicu-ih/

    nesto mu ne vjerujem iz cista mira, necu da ih branim ali vjerovatno se malo prcio ....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  19. #10716
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    https://m.cdm.me/hronika/poznati-crn...ira-tuzicu-ih/

    nesto mu ne vjerujem iz cista mira, necu da ih branim ali vjerovatno se malo prcio ....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Zanimljivo tekst nisu prenijele Vijesti koje su u nebo dizale svako policijsko nasilje dok brat Abaz nije uzjaha.
    Sada više nema nasilja, nego je to narodna milicija. Poštena. Brata Abaza. I brata Adža.
    Ostavljam rezervu da ga nisam umio naći, a zanimalo me jer je na drugim medijima bilo malo šturo.
    Al zato kilometarski tekst zašto nije uhapšen neki sitni diler koji je opsovao njihovu novinarku u BP kad ga je slikala posle suđenja. Zašto ga za to samo prekršajno gone, umjesto da leži makar pet godina kad neko opsuje svetu kravu.

    "Malo prčenja"- volio bih da znam gdje je granica "prčenja" kad ti pukne iza uši od policije.
    Pita te neko ko sa policijom nikad nije imao problem. Štoviše, razgovorom i nekom dobrom šalom sam često izbjegavao neke sitne saobraćajne prijave, a jednom su mi se izvinjavali što su me upecali na radar. Ne zato što sam vlast već samo što civilizovano pričam sa ljudima i uvažim njihov posao.
    I, naravno, protiv sam da policajci budu bilo kakva vrsta mete za nekoga siledžiju.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  20. #10717
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Za ženski svijet i one koji imaju ćerke ne mnogo optimističan tekst, ali, bojim se, realan.

    https://www.xxzmagazin.com/demokratska-republika-gilead
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  21. #10718
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    I dalje prepošteni aktivisti ne zucnuše riječ o izjavi nove njihove nade zvanog Kentera, o dobijanju tajnih podataka ANB-a i to ni manje ni više prosljeđivanih NVO. Mislim da je ova izjava Kentere težak skandal koji nije naišao na reakciju nadležnih organa. Prosto je nevjerovatno da jedna ozbiljna država prećuti ovakve navode. Primjećujem da aktivisti OKG sakriveni iza raznih nadimaka društvenih mreža "kače" sa druge strane njegove kuražne prijetnje građanima CG koji ako ne žele da se povinuju "zapadnim vrijednostima"(ostao je nedorečen na što misli) , mogu da se sele odavde. E to je rječnik koji je krasio sve slične likove. Proćerivanja, prijetnje, označavanja.

  22. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  23. #10719
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Е ђе су чланице ЕУ , а ђе смо ми.

    Ццц...

    https://slobodnadalmacija.hr/split/m...estica-1236728

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Geralt of Rivia For This Useful Post:


  25. #10720
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Е ђе су чланице ЕУ , а ђе смо ми.

    Ццц...

    https://slobodnadalmacija.hr/split/m...estica-1236728
    Ma naravno. Noć vještica nema nikakve veze sa hrišćanstvom. Među Hrvatima postoji jako puno vjernika koji na noć vještica podjednako gledaju sa gađenjem.

  26. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  27. #10721
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Е ђе су чланице ЕУ , а ђе смо ми.

    Ццц...

    https://slobodnadalmacija.hr/split/m...estica-1236728
    Holywin je nastao kao katolički odgovor na silno marketinški propagirani poganski blagdan “Noć vještica”, koji je izravno suprotstavljen katoličkoj tradiciji. Stoga se deseci tisuća, osobito mladih vjernika, svake godine i u Hrvatskoj okupljaju te noći na bdijenje i druženje.

    ”Svetost pobjeđuje” je pokret radi obnavljanja običaja okupljanja na molitvu i bdijenje uoči velikih svetkovina. Njime se želi mladež uoči svetkovine Svih svetih pozvati na radosno zajedništvo, bdjenje i molitvu. Putem duhovno-zabavnih igrokaza želi im se pokazati, da i oni mogu, i da su pozvani biti sveti. U igrokazima se prikazuju životi svetaca, a preko tih igrokaza želi se pokazati da su i sveci bili obični ljudi, slabi i grješni, ali i da je potrebno biti ustrajan u vjeri, strpljiv, ponizan, svjedočiti svoju vjeru drugima, i ljubiti svakoga čovjeka kršćanskom ljubavlju.
    Pa da..
    Ljudi znaju o cemu se radi.

    Identicno je i Epifania ili Befana 6. januara.. Bas nesto kao " slucajno"...

    p.s. Vijesti sad... horor reportaza.. djeca... aooo kakva propaganda...
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 31-10-22 at 07:58.

  28. #10722
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    I dalje prepošteni aktivisti ne zucnuše riječ o izjavi nove njihove nade zvanog Kentera, o dobijanju tajnih podataka ANB-a i to ni manje ni više prosljeđivanih NVO. Mislim da je ova izjava Kentere težak skandal koji nije naišao na reakciju nadležnih organa. Prosto je nevjerovatno da jedna ozbiljna država prećuti ovakve navode. Primjećujem da aktivisti OKG sakriveni iza raznih nadimaka društvenih mreža "kače" sa druge strane njegove kuražne prijetnje građanima CG koji ako ne žele da se povinuju "zapadnim vrijednostima"(ostao je nedorečen na što misli) , mogu da se sele odavde. E to je rječnik koji je krasio sve slične likove. Proćerivanja, prijetnje, označavanja.
    Malo si loptu promašio, dešava se.
    Izuzev ako Kentera nije postao pulen Vijesti umjesto brata Abaza.
    Bilo po zakonu, nikakav skandal.
    Ono što svakako nije dobro to su dva teksta o ANB na naslovnoj strani.
    Znači otprilike, moraj kablove…




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  29. #10723
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    “Policija tukla poznatog fudbalera Crne Gore Damira Kojaševića. DOBRO DOŠLI u 90′ te! Evropski nema šta, udrite na manjine”, napisao je Fejzić na Twitteru.
    Da nazovemo stvari pravim imenom... Sad se oni pitaju, kako vole reci...

    A glede Kentere i "izuvanja" lidera DF-a, Vesti i jos ponekoga svima nama poznatog...

    Je li realno da su oba predstavnika Srba totalno neupuceni u Zakon o tajnim podacima a drobe po vas dan o resenjima za unapredjenje ANB?! Je li moguce?!

  30. #10724
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Vrijedi procitati intervju sa profesorom Radonjicem na CDM...
    Imala bih sta reci ali nisam u tehnickoj mogucnosti da kuckam previse..
    https://m.cdm.me/politika/radonjic-p...pravlja-crkva/
    Politika
    CdM

    Radonjić: Pali smo na najnižu stepenicu jer smo društvo kojim upravlja crkva
    Izvor: Pobjeda06:49(14)
    Radovan RadonjićRadovan Radonjić
    13
    SHARES
    Crna Gora se nikada u svojoj dugoj istoriji nije nalazila u toliko složenoj društveno-političkoj situaciji kao danas, a dešavanja u posljednjih nekoliko godina su zapravo posljednja faza Antibirokratske revolucije započete 1988. godine, koja su kulminirala potpisivanjem izdajničkog „Temeljnog ugovora“ sa Srpskom pravoslavnom crkvom, ocijenio je u intervjuu za Pobjedu profesor doktor Radovan Radonjić.

    Radonjić je rođen 1936. godine na Njegušima, bivši je dekan Pravnog fakulteta u Podgorici i Kulturološkoga fakulteta na Cetinju, šef Katedre za sociološke nauke i rukovodilac postdiplomskih studija na Pravnom fakultetu u Podgorici, profesor na Muzičkoj akademiji, Fakultetu dramskih umjetnosti i Fakultetu likovnih umjetnosti, Fakultetu političkih nauka, Fakultetu za državne i evropske studije, Centru za međunarodne studije Univerziteta Crne Gore i Univerzitetu „Mediteran“. Osnivač je prve Škole demokratije u Crnoj Gori i prve Škole retorike u Crnoj Gori.

    U svojoj višedecenijskoj karijeri napisao je 63 knjige....

    Gdje je Crna Gora danas?

    Crna Gora je danas tamo gdje je zakonito vođena „logikom“ svojeg dosadašnjeg bivstvovanja jedino mogla da bude. Njoj, i u njoj (skupa sa pretkinjama joj – Dukljom i Zetom), nikad nije bilo lako. Često su njeni žitelji morali da se svim raspoloživim sredstvima bore za vlastiti goli život i njen opstanak.

    Bilo je slučajeva i kad, privremeno, u tome nijesu sasvim uspijevali, tj. kad su gubili sve osim slobodarskog duha i moralnog poretka. Samo zahvaljujući ovim vrijednostima, i principu da njihov život ima smisla samo kao ljudski, uvijek su se časno i junački vraćali na svoje. Da su to ujedno bili i izuzetno važni doprinosi razvoju civilizacije i opšteg opstanka čovječanstva – potvrđuju mnoga zadivljujuća priznanja svijeta. Takve Crne Gore, nažalost, našu i svijeta, više nema, niti će je ikada biti.

    Koliko su tačne teze da je stanje u kojem se Crna Gora danas guši, pa i poraz takozvanog suverenističkog bloka na izborima, posljedica „prizemnog populizma“ koji su iznjedrili lideri pokreta „Evropa sad“ Jakov Milatović i Milojko Spajić?

    Činjenica je da se dobar dio crnogorskog društva, a vjerovatno i zainteresovane međunarodne javnosti, nakalemio na priču da je sadašnje stanje u zemlji – inače umnogome i pojavno i suštinski gore od onog poslije Podgoričke skupštine – produkt ničega drugog do prokletog tekućeg „prizemnog populizma“. Ta priča je, međutim, od koga god da dolazi, emanat etički i politički gubitničke filozofije i logike: „Da nije namjerno stvoren taj prokleti prizemni populizam, koji je bitno uticao na ishod nedavnih lokalnih izbora, sve bi u zemlji bilo drugačije – bolje“. Jer i da ga nije bilo, situacija u zemlji bi, na možda nešto drukčiji pojavni način, suštinski bila ista.

    Crnu Goru, dakle, u sadašnje stanje nije doveo nikakav „prizemni populizam“, iako se ne može negirati ni izvjesni njegov dodatni uticaj u tom pogledu, već sasvim otvoreni i izuzetno oštri žestoki eksterni pogromaški nasrtaj na nju starih i poznatih protivnika, javno, jasno i veoma snažno podržan od unutrašnjih, takođe dobro poznatih, sada uz stare i novih „pravovjernih“ i „zdravih“ snaga rusko-srpsko-pravoslavne provenijencije, koja nije populistička nego bjelodano pogromiteljska.

    Prvi protivnik je rođen 17. aprila 1712. godine, na Cetinju, gdje je preosvećeni čelnik Cetinjske mitropolije Danilo Šćepčevič sa grupom glavarskih „uhljeba“, mimo znanja i odobrenja Opšteg crnogorskog zbora kao najvišeg organa svjetovne vlasti u zemlji, koji ga je nekoliko godina ranije postavio na tu funkciju, potpisao sa Rusijom ugovor o „pokroviteljstvu“.

    Drugog protivnika su, tokom posljednja tri vijeka, ako se izuzme pedesetak godina njihovog „socijalističkog“ bivstvovanja, permanentno i uporno, svjesno ili nesvjesno, uzgajli sami građani Crne Gore. Radi se o stvaranju i sljedbeništvu mita nad mitovima o „sedam Vlašića“ iz svetorodne „četvrte dinastije“, čiji je put i naum navodno bio i ostao jedina prava i pouzdana zaloga vječnog opstanka i napretka Crne Gore.

    Da paradoks bude veći, niko od tih „veličanstvenih sedam“, kojima, po anketama crnogorskih građana od prošle godine, zauzimaju tri čelna mjsta na rang – listi najzaslužnijih ličnosti u svekolikoj njihovoj istoriji, nije ljubio ni njih, ni njihovu zemlju.

    O čemu se konkretno radi kad je u pitanju pomenuti ugovor sa Rusijom? Ili, još preciznije: što je Crnoj Gori to „pokroviteljstvo“ donijelo i kakva je bila uloga ličnosti iz „četvrte dinastije“ u izvršenju njegovih odredbi?

    Donijelo joj je suštinsku sveobuhvatnu pokornost Rusiji i gotovo potpunu izolaciju od ostalog svijeta – u čemu se nalaze svi glavni eksterni uzroci njenog sadašnjenog stanja – s tim što su ličnosti iz „četvrte dinastije“ dali tome najviše koliko su mogle. Generalno, taj njen „dil“ s „velikom istočnom carevinom“, implicirao je:

    Prvo, totalni gubitak Crne Gore u svemu što se moglo nazvati njenim strateškim vanjskim i unutrašnjim planom i programom, budući da je pragmatsku ekvidistancu prema okruženju zamijenila opredjeljenjem za jednog (vanjsko)političkog partnera, dovela sebe u poziciju oslonca tuđe velikosilske politike na svom državnom prostoru, žrtvovala svoje konkretne ciljeve i interese radi ostvarivanja „viših“ ciljeva i interesa nekog Levijatana kome pripada pravo da bude jedini garant i realizator ideje sveslovenskog oslobođenja i ujedinjenja.

    Drugo, obavezu da, radi obećane ruske materijalne pomoći (u kojoj prvu i, kako se pokazalo, najvažniju stavku čine penzije i drugi izdaci za izdržavanje crnogorskih duhovnih vođa), ratuje za račun Rusije kad god je ova na to pozove, odnosno prizna ruskog za vrhovnog gospodara bez čije odluke, ili saglasnosti, ništa ne smije da (u)radi.

    Treće, obavezu petorice mitropolita i njihove pastve, odnosno dvojice knjaževa i njihovih podanika da žive i rade jedino za Rusiju i njeno dobro, i to tako što će ovi drugi (pastva i podanici) naknadu za svoj dio tog posla plaćati vlastitim glavama u ruskim ratovima, dok će se prvi (mitropoliti i dvojica knjaževa) dovijati „kako znaju i umiju“ da slučajno ne zakažu u apsolutnom posluhu „pokroviteljici“, osobito u pomaganju prvima da uvijek budu na „crti“.

    Četvrto, ponašanje Rusije prema Crnoj Gori saobrazno formuli „toplo – hladno“, s velikom prevagom ovog drugog, ili kako vojvoda Gavro Vuković , u svojim Memoarima, bilježi: „Kod ruske diplomatije je vladala neka odvratna predrasuda za sve što je Crna Gora za svoj razvitak preduzimala“, proistekla iz uvjerenja da „za Crnu Goru nije civilizacija, već treba da ostane za vazda kao jedan vojni logor u patrijarhalnom obliku“.

    Je li u Crnoj Gori bilo otpora takvoj političkoj orijentaciji i ponašanjima i, ako jeste, koliko je on bio jak?

    Bilo ga je, i to ne bilo kakvog, već suštinski sa platforme na kojoj se danas razvija ona Evropa od koje ponizno tražimo da nas, umjesto nas samih – vadi iz blata i spašava. No, oni su više-manje završavali kao i guvernaduri Radonjići, za koje jedan poznati savremeni crnogorski književnik reče da se s njima „niz Kotorske strane survana i Crna Gora“.

    Time se, pretpostavljamo, krug loših odnosa na posmatranom „frontu“ ne zatvara ili ne bar sasvim?

    Ne. Nastavlja se i, zavisno od okolnosti koje ih „diktiraju“, ponekad možda još intenzivnije pulsira nego ranije. Tako, na primjer:

    – crnogorski komunisti se, kao i svi drugi, između dva svjetska rata, upravljaju gotovo isključivo po uputstvima Izvršnog komiteta Komunističke internacionale, odnosno Sovjetske komunistilke partije;

    – tokom čitavog II svjetskog rata, dugo su se na improvizovanom durmitorskom aerodromu očekivali sovjetski avioni s obećanim ratnim i sanitetskim materijalom, ali su iz Moskve umjesto toga stizali samo prekori za učinjene „lijeve greške“;

    – Staljin je 1948. godine pokušao da stvari vrati na „staro“, ali mu taj naum, i pored toga što je Crna Gora zbog toga platila izuzetno visoku cijenu, nije uspjelo;

    – Crna Gora se, u tom pogledu, vratila na ranije pozicije tek Antibirokratskom revolucijom, čiji su krajnji ishod predstavljali rezultati paralamentarnih izbora od 30. avgusta 2020. godine.
    Elem.. ovdje " slucajno" preskace da je u to vrijeme u Moskvi info prenosio Veljko Vlahovic ( radio Moskva)...a crnogorski komunisti cekali ko ozebli sunce po Durmitoru sa Cvrcnutim Milovanom Djilasom (fanatik sa ubjedjenjem o sovjetskim zlatnim kravama).. tj. instrukcije kao iz Brisela danas, a Sovjeti u to vrijeme dobijali pomoc od Amerike ( krediti u iznosu ondasnjih 40 milijardi $ koje su tek prije neku godinu isplatili...)i bas naivne Crnogorce da snadbeju sa oruzjem i sarenim lazama. E pa zamisliti tu pamet jet lagovanih po genu..
    Vrijedi procitati tu komformisticko komunisticku pricu interesenata na ustrb naroda i manipulacija kako tad tako i sad..
    Sto se tice njihovog ceda i Crkve i DFa kao korisnog antipoda za odrzavanje vlasti.... potcjenjuje se obican narod...
    No, sami procitajte i uzivajte... Vrijedi svakog slova pa...

    p.s. cekam deklasifikaciju info i podatak da li je Njegosu odobren zatrazeni azil u Rusiju... Zahtjev da, ali odgovora nigdje...
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 31-10-22 at 09:02.

  31. #10725
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,540
    Thanks Thanks Received 
    8,582
    Thanked in
    4,635 Posts

    Default

    https://www.rtcg.me/cir/vijesti/crna...retiranja.html

    i onda se pitaju neki zašto građani ne vjeruju policiji

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

Page 429 of 574 FirstFirst ... 329379419425426427428429430431432433439479529 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. 2022.
    By starwalker in forum Forumaški život
    Replies: 69
    Last Post: 06-01-23, 20:32
  2. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  3. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  4. Prodajem stereo kondenzatorski mikrofon Audio Tehnica AT 2022, nov. 180 eura.
    By Fernando in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 24-12-13, 11:53
  5. Replies: 1
    Last Post: 24-12-13, 11:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •