Results 1 to 10 of 10

Thread: Izbor kursa Engleskog jezika

  1. #1
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,232
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default Izbor kursa Engleskog jezika

    Ucio sam u osnovnoj i srednjoj engleski jezik , 3 jku saM imao.
    Nisam neki bio kad je jezik taj u pitanju ali nisam i ćutuk,znam ponesto
    Mogu se sporazumjevati sa ljudima i razumjeti ih solidno ali konverzacija mi je teska.
    Nije neki napredni engleski, ali bih da u sebe ulazem pogotovo u taj jezik jer mi moze pomoci za dalje.
    E sad neki savjet i iskustvo da cujem . Sta mi je bolje i isplativije Oxford , Cambridge ili nesto trece , da cujem iskustva i misljenja.
    Mislim kad bih krenuo da necu krenuti sa 1 nivoa vjerovatno nesto znam, ali sma bgm i zaboravio ona vremena i to ali sve se moze obnoviti pa racunam da necu krenuti sa 1nice ,moja pretpostavka ali vidjecemo.
    I koliko to npr vremenski traje jedan kurs i novcano koliko da se odvoji za to po vama novaca treba.
    Hvala.

    Послато са M2101K6G помоћу Тапатока

  2. #2
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,232
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Neko ....

    Послато са M2101K6G помоћу Тапатока

  3. #3
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Jednom sam pošla na taj Cambridge, (jer je bio izvikan, ja mislila to nešto vau) i više nijedan kurs engleskog. I to je bilo davno 2009, možda 2010ta, kratko sam išla, jer su me stavili u niži nivo, (čak je i toj profesorici bilo bzv), pa su me prebacili kao u viši nivo i na taj sam se smarala, jer je to za mene bilo lako i batalila što se tiče toga. Imala sam osjećaj da namjerno stave na niže nivoe, da bi uzimali novac.

    Znam da je preko zavoda za zapošljavanje bilo tih kurseva eng koji se nisu plaćali, pa provjeri, ako nisi zaposlen, tadašnji momak je išao.

    Prije bih savjetovala ove naše škole, pa ako ti je do diplome pođeš položiš onaj ispit koji se kod nas priznaje ili na kraju ako želiš još bolje neki medjunarodno-priznat.

    Ima jedna skripta eng jezika koja je baš dobra, ljudi na faksu su učili iz nje, kojima eng nije bio neki prioritetni predmet, a tako lijepo napisana. Provjeriću koja je, autor, pa pišem. Moj savjet je da uzmeš sam, ako imaš discipline, pogotovo iz ove skripte, plus malo nekih youtube videa.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  4. #4
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    konverzacija jedino moze pricanjem,i nikako drugacije,a zato mu treba ili skola ili nativni govornik sa debelim zivcima i nekim obrazovanjem.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Ja sam išao na kurs u školi koja je u sklopu južne tribine stadiona Pod Goricom(mislim da je "Double L").Otprilike isti slučaj kao i ti,samo možda malo više predznanja iz gramatike.Bila je jedna mlađa profesorica(Dušica) koja nam je baš pronašla žicu.Bilo nas je 6-oro u grupi i imaš onu blokadu kad treba prozborit.Kreneš,ide nekako ali kad zafali riječ dvije-blokada.Imala je neke metode da nas opušti(ođe očekujem salvu duhovitih pretpostavki) ali stvarno je bila odličan pedagog,tako da smo posle mjesec dva svi "propishali" tu konverzaciju.Sviđelo mi se da kad te forsira na konverzaciju ne prekida i ispravlja nikog momentalno nego kad završiš onda ti skrene pažnju na greške.Kod nas(mada smo manje više bili ne baš zeleni po godinama) je to baš dobro bilo.Znači ima dobre pedagoške metode za panjate .
    Davno je to bilo pa se ne sjećam cijene ali provjeri.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 25-11-21 at 10:59.

  6. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  7. #6
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Konverzacija samo pricanjem, ako treba i sam sa sobom. Dok ne pocnes misliti na engleskom.

    https://www.bbc.co.uk/learningenglish/

    Evo sajta, da ne bacas pare na kurseve. Nema sta nema i za koji nivo. Samo disciplina ti treba i pocni odmah.

  8. The Following User Says Thank You to NotRobot For This Useful Post:


  9. #7
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    niksic
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Poz ljudi. Moze li neko da pomogne oko polaganja na Cambridge ili British Counsl skolama. Ako neko ima neke informacije o skolama neka puse u PM da mi objasni kako i sta ide za B1 B2 polaganje
    paralelopipak digital machine

    Nikola 068 588 147
    Marko 068 400 525

  10. #8
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    Ucio sam u osnovnoj i srednjoj engleski jezik , 3 jku saM imao.
    Nisam neki bio kad je jezik taj u pitanju ali nisam i ćutuk,znam ponesto
    Mogu se sporazumjevati sa ljudima i razumjeti ih Nox Vidmate VLC solidno ali konverzacija mi je teska.
    Nije neki napredni engleski, ali bih da u sebe ulazem pogotovo u taj jezik jer mi moze pomoci za dalje.
    E sad neki savjet i iskustvo da cujem . Sta mi je bolje i isplativije Oxford , Cambridge ili nesto trece , da cujem iskustva i misljenja.
    Mislim kad bih krenuo da necu krenuti sa 1 nivoa vjerovatno nesto znam, ali sma bgm i zaboravio ona vremena i to ali sve se moze obnoviti pa racunam da necu krenuti sa 1nice ,moja pretpostavka ali vidjecemo.
    I koliko to npr vremenski traje jedan kurs i novcano koliko da se odvoji za to po vama novaca treba.
    Hvala.

    Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
    Nije neki napredni engleski, ali bih da u sebe ulazem pogotovo u taj jezik jer mi moze pomoci za dalje.

  11. #9
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    I koliko to npr vremenski traje jedan kurs pomoć u izradi domaće zadaće i novcano koliko da se odvoji za to po vama novaca treba.
    Ovisi o razini znanja, trajanju i vrsti kursa. Postoje različiti oblici kursa engleskog jezika, a neki od njih traju samo nekoliko sati, dok drugi mogu trajati i nekoliko mjeseci. Cijene se također razlikuju, pa se mogu kretati od nekoliko stotina do nekoliko tisuća eura po kursu.
    Last edited by isaacpalmer; 27-01-23 at 20:37.

  12. #10
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Konverzacija samo pricanjem, ako treba i sam sa sobom. Dok ne pocnes misliti na engleskom.

    https://www.bbc.co.uk/learningenglish/unblocked games

    Evo sajta, da ne bacas pare na kurseve. Nema sta nema i za koji nivo. Samo disciplina ti treba i pocni odmah.
    još bolja opcija, završiti ispit koji važi u drugim zemljama.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Casovi engleskog jezika-podgorica
    By gost085 in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 08-02-10, 16:59
  2. Visoki konverzacioni kurs engleskog jezika
    By Mojsije in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 23-08-09, 23:25
  3. ucenje engleskog jezika
    By QUEEN in forum Nauka generalno
    Replies: 14
    Last Post: 06-07-08, 16:15
  4. Jezicke zanimljivosti iz Engleskog jezika
    By Luximus in forum Sve i svašta
    Replies: 30
    Last Post: 19-07-04, 16:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •