Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 43 of 43

Thread: Privatno zdravstveno osiguranje

  1. #26
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Samo ne znam ko bi radio u toliko novootvorenih klinika.Vjerovatno ovi izabrani dr iz DZ.Ili misliš da bi došli doktori iz EU.Po meni je realnije možda neki iz Iraka,Mauritanije...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  2. #27
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Nema dobrog doktora ako nije greskom barem 10 pacijenata dosao glave...
    praksa je cudo....

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  3. #28
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    To što mi ne cijenimo svoje pare, počev od kusura pa završi sa čašćavanjem doktora jer je obavio operaciju je druga stvar.
    Slažem se. Još jače su one bijednice sestre ginekologije koje na tvoje oči otvaraju kovertu da vide koliko si ih častio, kasnije se pokomate oko dijeljenja plijena na kraj smjene

  4. #29
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,889
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Tome smo ih mi naucili jer smo svi jednaki i ne kapiramo da mi njih plaćamo svaki mjesec kad nam legne plata oni dobiju dio za njihovu... Problem je sto dosta njih ne bi dsli tu razliku za privatne osiguranje nego bi im nasli mjesto negdje drugo i onda problem kad ne daj boze nesto ode po zlu

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  5. #30
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Juce sam vadio ljekarsko i otisao sam u PZU, po difoltu, kad sam pomislio na Dom Zdravlja u glavi mi se stvorila slika guzve i neke muke i bukvalno se nisam dvoumio znajuci da se ta usluga placa i u drzavnoj ustanovi.

    Bilo bi dobro da neko okaci sve dostupne PZU kao i cijene na mjesecnom nivou.

    Zanima me nesto kao ovo trenutno drzavno, samo sto se ne odbija od plate vec se placa mjesecno i sam mogu izabrati dje cu.

  6. #31
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Koristi li ga ko?

    Kakva su iskustva, tj kako funkcioniše u praksi? Na papiru lijepo zvuči, ali kao i kod svih ostalih osiguranja, uvijek treba otvoriti četvoro očiju.


    Trenutna situacija sa kovidom je poremetila totalno zdravstveni sistem, koji je i rnaije bio nikakav, tako da se za većinu mora ići privatno, ako ne želite da čekate po par sati u redovima za pregled, ili po par mjeseci za snimanje/analize. Ajde da se starija osoba i strpi za pregled, ali kad treba dijete da čeka, tu već skoro da ne postoji izbor sem da se ide privatno.

    Za one koji već koriste, ima li nekih "standardnih" bolesti/virusa koji ne potpadaju pod osnovno osiguranje? Npr trenutno hara stomačni virus, da li pregled i eventualno primanje flaše spada pod osnovno osiguranje?

    Znam da su ovo sve pitanja koja treba postaviti agentu osiguranja, i biće postavljena, ali me interesuje i iz prve ruke kako to funkcioniše, od ljudi koji nijesu pristrasni, pošto agenata ima svakakavih i prežutali/slagali bi podosta samo da prodaju polisu.
    http://doramasflix.cl/

  7. #32
    Join Date
    May 2008
    Posts
    406
    Thanks Thanks Given 
    76
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Osiguravujuca društva u CG nude dobrovoljno zdravstveno osiguranje. Veći dio nudi kolektivno osiguranje, gdje se preko firme u kojo radi dostavi ponuda, a neke nude i indivudualno koje je bar tri puta skuplje od prve varijante. Ja imam preko svoje firme za moju cijelu porodicu zadnjih pet godina. Ne pamtim kada je bilo ko od nas otišao u bolnicu ili dom zdravlja. Sve preglede i snimanja obavljamo preko ovog osiguranja. Djeca su u početku bila češći korisnici (virusi, temperatura) a sada odrasli. Čak sam radio jednom i magnetnu, jednom skener, jednom snimanje pluća...

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  8. #33
    Join Date
    May 2008
    Posts
    406
    Thanks Thanks Given 
    76
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zomax View Post
    Osiguravujuca društva u CG nude dobrovoljno zdravstveno osiguranje. Veći dio nudi kolektivno osiguranje, gdje se preko firme u kojo radi dostavi ponuda, a neke nude i indivudualno koje je bar tri puta skuplje od prve varijante. Ja imam preko svoje firme za moju cijelu porodicu zadnjih pet godina. Ne pamtim kada je bilo ko od nas otišao u bolnicu ili dom zdravlja. Sve preglede i snimanja obavljamo preko ovog osiguranja. Djeca su u početku bila češći korisnici (virusi, temperatura) a sada odrasli. Čak sam radio jednom i magnetnu, jednom skener, jednom snimanje pluća...

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Zaboravih da pomenem i da imamo pravo supruga i ja na po jedan sistematski godišnje. U početku sam koristio, zadnje dvije godine ne

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  9. #34
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    to kolektivno osiguranje je uzas! Čovjek se povrijedio na poslu i dvije pune godine se lijecio i jos mu nije dobro, trajno ostecenje je ostalo i juce su ga odbili sa obrazlozenjem da oni pokrivaju samo trajan invaliditet?! Zamislite to...ponudi ti osiguravajuca kuca u firmi osiguranje koje redovno svi zaposleni kojih je masa placaju i povrijedis se na poslu (tipa kao da fudbaler na utakmici padne i povrijedi koljeno i godinu dana je van terena) i oni mu kazu "aaa ne, nijesi ostao invalid, ne pokrivamo troskove povreda na radu bez trajnih ostecenja?! Ja bih im bombu bacila na osiguravajucu kucu Uniqa je u pitanju....tako da NEMOJTE se tamo osiguravati, lazu!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #35
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Osiguravajte se, ali čitajte polisu.

  11. #36
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    a sto je bolje da ja citam kad to pravnici iz firme zavrsavaju za sve i ti samo plaćas mjesecno koliko te sleduje
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #37
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Pa ne lažu ako je u polisi pisalo da je samo za trajni invaliditet...


    P.S. Zar ne bi povrede na radu trebalo da pokrije regularno osiguranje?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  13. #38
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    a sto je bolje da ja citam kad to pravnici iz firme zavrsavaju za sve i ti samo plaćas mjesecno koliko te sleduje
    Pa ti se slozis sa ponudom. Tamo jasno piše šta je osigurani slučaj i pristanak je dobrovoljan.

  14. #39
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Da citamo polisu...kao da smo planirali da izvrsimo povredu pa se zeznuli jer to nije ta vrsta povrede. Krive su te osiguravajuce kuce koje 'uvaljuju' pricu, sve je marketing.

  15. #40
    Join Date
    May 2008
    Posts
    406
    Thanks Thanks Given 
    76
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    to kolektivno osiguranje je uzas! Čovjek se povrijedio na poslu i dvije pune godine se lijecio i jos mu nije dobro, trajno ostecenje je ostalo i juce su ga odbili sa obrazlozenjem da oni pokrivaju samo trajan invaliditet?! Zamislite to...ponudi ti osiguravajuca kuca u firmi osiguranje koje redovno svi zaposleni kojih je masa placaju i povrijedis se na poslu (tipa kao da fudbaler na utakmici padne i povrijedi koljeno i godinu dana je van terena) i oni mu kazu "aaa ne, nijesi ostao invalid, ne pokrivamo troskove povreda na radu bez trajnih ostecenja?! Ja bih im bombu bacila na osiguravajucu kucu Uniqa je u pitanju....tako da NEMOJTE se tamo osiguravati, lazu!
    To osiguranje od nezgode što plaćaju firme uglavnom pokriva određeni stepen invaliditeta i eventualno dane bolovanja. Koliki će iznos za isplatu biti zavisi od iznosa premije koja se plaća po zaposlenom i stepena invaliditeta, koji utvrđuje ljekar cenzor koji je za to stručan. Osiguranje samo obračunava ono što dr kaže da je. Ako dr kaze da nema trajnog invaliditeta, onda nema osiguranja koje će reći da ima i platiti štetu.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  16. #41
    Join Date
    May 2008
    Posts
    406
    Thanks Thanks Given 
    76
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Da citamo polisu...kao da smo planirali da izvrsimo povredu pa se zeznuli jer to nije ta vrsta povrede. Krive su te osiguravajuce kuce koje 'uvaljuju' pricu, sve je marketing.
    Baš osiguranja nemaju šta da rade, pa "uvaljuju" priču. Pa ako si u pravu ti ih onda tuži pa ces sve naplatiti sa sudskim troškovima

    Zbog takvih kao ti sto nemaju kad da čitaju sta piše na polisi i uslovima, pa onda imaju očekivanja veća od onoga što im pripada, osiguravajuće kuće i bije los glas.



    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  17. #42
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    pa regularno je osiguranje ono koje imas u svojoj firmi...konkretno firma mog kuma, kulturna ustanova u gradu je sklopila ugovor sa neki od privatnih osigurvajucih kuca i desila se povreda na radu...znaci nema tu pitanja je li se desila ili nije i sl no se desila u sred radnog vremena prilikom vrsenja radnog zadatka zadatog od strane tvog pretpostavljenog i imas svjedoke i sl....povreda je direktna posledica onoga sto si po zadatku radio i lijecenje je trajalo tacno dvije godine, pazi dvije godine se covjek vuce po ortopedima radio je razne skenere pa magnetne i to je tri mjeseca ljekar iz urgentnog pogresno lijecio pa tek onda psolao na magnetnu koja je konacnu pravu povredu verifikovala i posle se islo na rehailitaciju....čovjek je nosio stake mjesecima, nosio je štap i dalje bi morao štapom da se pomaže i kad je lijecenje zavrseno i on ostao trajno ostecene noge, ta noga niej više sposobna da obavi isti radni zadatak kao prije povrede i zbog toga će morati i radni zadaci da se birkaju i shodno tome i manja zarada i tako to ( zamislite da se baletski igrac povrijedio na probi predstave i da više ne moze da igra.....eto to je tako bukvalno) i oni kazu da nema pravo na naknadu NIKAKVU jer nema trajni invaliditet?! To št je trajno bitno manje sposobban za obavljanej svoje djelatnosti to nije vazno...jer on nije invalid poslije lijecenja....eto tako nase firme sklapaju ugovore....a nekad je zbog pada u krugu firme i iskakanja ramena iz lezista čovjek dobijao 4 hiljade eura odstete....moj sin je zbog iste povrede koljena dobio 1000 eura od onoga skolskoga osiguranja od 1 ipo koliko se plaća za dijete...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #43
    Join Date
    May 2008
    Posts
    406
    Thanks Thanks Given 
    76
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    pa regularno je osiguranje ono koje imas u svojoj firmi...konkretno firma mog kuma, kulturna ustanova u gradu je sklopila ugovor sa neki od privatnih osigurvajucih kuca i desila se povreda na radu...znaci nema tu pitanja je li se desila ili nije i sl no se desila u sred radnog vremena prilikom vrsenja radnog zadatka zadatog od strane tvog pretpostavljenog i imas svjedoke i sl....povreda je direktna posledica onoga sto si po zadatku radio i lijecenje je trajalo tacno dvije godine, pazi dvije godine se covjek vuce po ortopedima radio je razne skenere pa magnetne i to je tri mjeseca ljekar iz urgentnog pogresno lijecio pa tek onda psolao na magnetnu koja je konacnu pravu povredu verifikovala i posle se islo na rehailitaciju....čovjek je nosio stake mjesecima, nosio je štap i dalje bi morao štapom da se pomaže i kad je lijecenje zavrseno i on ostao trajno ostecene noge, ta noga niej više sposobna da obavi isti radni zadatak kao prije povrede i zbog toga će morati i radni zadaci da se birkaju i shodno tome i manja zarada i tako to ( zamislite da se baletski igrac povrijedio na probi predstave i da više ne moze da igra.....eto to je tako bukvalno) i oni kazu da nema pravo na naknadu NIKAKVU jer nema trajni invaliditet?! To št je trajno bitno manje sposobban za obavljanej svoje djelatnosti to nije vazno...jer on nije invalid poslije lijecenja....eto tako nase firme sklapaju ugovore....a nekad je zbog pada u krugu firme i iskakanja ramena iz lezista čovjek dobijao 4 hiljade eura odstete....moj sin je zbog iste povrede koljena dobio 1000 eura od onoga skolskoga osiguranja od 1 ipo koliko se plaća za dijete...
    Ništa od ovoga sto si napisala ne sporim, samo pokušavam da pojasnim. Doktor, ljekar cenzor određuje da li ima posledica koje su dovele do trajnog invaliditeta u nekom procentu ili ne. Ni osiguranje ni doktor ne ulaze u to da li se povrijedio na poslu ili ne, jer u 99% slučajeva osiguranje pokriva povrede, ne u periodu radnog vremena, već 24 sata. Ako smatra da je povreda dovela do nekom stepena invaliditeta neka tuži osiguranje. Sa druge strane, osiguranje koje je imao tvoj sin i iznos i pokrice za povrede zavisi, od polise koju si kupila i toga šta je njome osigurano. Nije to ista vrsta osiguranja.
    PS. Sva osiguranja u CG su "privatna" tj. Akcionarska društva. Nema državnih osiguranja.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Privatno zdravstveno osiguranje
    By sparklica in forum Medicina
    Replies: 1
    Last Post: 20-03-21, 00:52
  2. Kako ostvariti pravo na zdravstveno osiguranje
    By Claudio CANIGGIA in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 21-12-10, 21:59
  3. Replies: 41
    Last Post: 05-12-10, 00:30
  4. Zdravstveno za polaganje vozackog...
    By adhesive in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 30
    Last Post: 08-04-10, 10:35
  5. zdravstveno pitanje?
    By La-La in forum Ženski kutak
    Replies: 8
    Last Post: 05-08-09, 09:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •