Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 43

Thread: Privatno zdravstveno osiguranje

  1. #1
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default Privatno zdravstveno osiguranje

    Koristi li ga ko?

    Kakva su iskustva, tj kako funkcioniše u praksi? Na papiru lijepo zvuči, ali kao i kod svih ostalih osiguranja, uvijek treba otvoriti četvoro očiju.


    Trenutna situacija sa kovidom je poremetila totalno zdravstveni sistem, koji je i rnaije bio nikakav, tako da se za većinu mora ići privatno, ako ne želite da čekate po par sati u redovima za pregled, ili po par mjeseci za snimanje/analize. Ajde da se starija osoba i strpi za pregled, ali kad treba dijete da čeka, tu već skoro da ne postoji izbor sem da se ide privatno.

    Za one koji već koriste, ima li nekih "standardnih" bolesti/virusa koji ne potpadaju pod osnovno osiguranje? Npr trenutno hara stomačni virus, da li pregled i eventualno primanje flaše spada pod osnovno osiguranje?

    Znam da su ovo sve pitanja koja treba postaviti agentu osiguranja, i biće postavljena, ali me interesuje i iz prve ruke kako to funkcioniše, od ljudi koji nijesu pristrasni, pošto agenata ima svakakavih i prežutali/slagali bi podosta samo da prodaju polisu.
    #fakenews

  2. #2
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    312
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    I mene bi interesovala nečija iskustva.

    Pošto već plaćam životno osiguranje u Grawe pa sam se raspitao tamo, doduše prije 2god, za osiguranje od 20 težih bolesti koje su tada reklamirali. Bila neka suma oko 220e godišnje, oni isplaćuju troškove do 20.000e, i na to isto osiguranje se moglo učlaniti jedno dijete. Otišao sam čisto informativno da se raspitam pa nisam išao u detalje.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Privatno osiguranje ne pokriva zarazne bolesti. Pregled, test, a kad se postavi dijagnoza ostajes sam sa sobom.

    Funkcioniše prema polisi, prijavis problem, dobijes instrukcije gdje da podjes (nekad mozes i da dogovaras kliniku ili dr) i sta osiguranje pokriva. Imam ga godinama, nijesam ga koristila često.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    U poslednja 3 dana 150€ troška (nas troje) kod privatnika za osnovne preglede, analize, testove...

    Za doprinose za zdravstveno osiguranje mjesečno dajemo 200€, a praktično ne možemo da ga koristimo...

    Red u bolnicu za običan pregled po 3h+, i to se čeka vani, ispod šatora na kiši, ili u ulazu, đe dere promaja jer drže vrata stalno otvorena... Više se nagrdi čoek čekajući, nego od bolesti... Da ne pričamo o ljubaznosti (razumijem doktore u državnim bolnicama, jer se ubijaju od posla, još ima i svakakvog naroda, svaki dan svađe i tenzije, nije im lako da pored svega budu ljubazni)...

    Definitvno uplaćujem privatno, čak i ako ovaj zakon ne prođe, bar ovo osnovno...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  5. #5
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Ja preko firme imam u Uniqu, evo godinu i kusur, ali srecom nisam imao prilike da koristim, i nadam se da necu u skorije...

    Neki je osnovni paket u pitanju, sa nekom simboličnom doplatom ko oce dodatni paket...

    Mora ici zakazivanje pregleda preko Uniqa broja telefona za zdravstvo. Raspitaj se i vidji koje su opcije.

  6. #6
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Prvo, nije cilj samo smanjiti vrijeme čekanja i imati čekaonicu sa laganom ambijentalnom muzikom.Suština dešavanja je od kad pređeš prag ordinacije,kažeš dobar dan pa do trenutka kad kažeš doviđenja.Da budem jasniji:nije cilj poći samo kod privatnika nego poći kod doktora za kojeg si siguran da zna šta radi i ima iskustva.
    Naše iskustvo zadnjih mjesec dana:odlučili smo da pored dr u Covid DZ paralelno odemo i kod pulmologa u privatnu kliniku.Prvo zakazuje se za najmanje 2-3 dana unaprijed.Pošto je snimak pokazao upalu,radiolog iz priv.klinike je urgirao kod pulmologa da se primi i pristao je.Čekali smo oko 3h.U covid DZ nikad preko ˝h.Pošto je pulmolog iz priv.klinike zadobio naše povjerenje,nastavili smo sa liječenjem i na svaku zakaz. kontrolu došli na vrijeme i čekali bar 40-tak min.Jednostavno,opterećeni su i oni.
    Ono što je po meni,veeelika prednost priv.klinika je dijagnostika(nalazi,snimanja...) jer se na to u državnom sektoru gubi i po par dana
    Takođe,prijatelj koji radi u laboratoriji KBC i privatnoj labor.mi je govorio da su aparati u KBC i priv.neuporedivi po pouzdanosti...u korist ovih iz KBC-a.
    Ili primjer kad je drug pošao priv na MR u Beograd na priv.klinici za male pare i bez čekanja u odnosu na nas,je mnogo vremena posle snimanja i zadovoljstva što je završio brzo saznao da je (laik sam pa možda i loše prenosim) tamo MR aparat sa 1T ili 2T a u KBC je 3T(?!?)
    Evo primjer(ne iz ličnog iskustva):dr Radulović(nisam siguran za prezime),urolog,kojeg svi u CG preporučuju radi samo u bolnici u NK! Mislim da nije jedini takav slučaj,mada rijedak jeste.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  7. #7
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Pokriva li privatno osiguranje npr transplataciju bubrega,lijecenje u tursku...Ili dje korisnik oce....

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    844
    Thanked in
    322 Posts

    Default

    Imamo na nivou firme kod Uniqa.
    Mislim da placamo po 50 eura mjesecno po coeku...generalno je ok(ukljuceno je oko 100-200 eura zubara,100-200 e fizikalnih terapija,sistematski,ocnog ljekara 100-200)mada je spisak ordinacija sa kojima saradjuju,i doktora koji u njima ordiniraju mogao bit kudikamo bolji.

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Takođe,prijatelj koji radi u laboratoriji KBC i privatnoj labor.mi je govorio da su aparati u KBC i priv.neuporedivi po pouzdanosti...u korist ovih iz KBC-a.

    Drug koji tamo radi tvrdi da je nakon poslednjeg upgrade-a,malo ovakvih labova na balkanu ka sto je u nasem kbc.
    Last edited by Sidewinder; 11-11-21 at 19:06.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Pokriva li privatno osiguranje npr transplataciju bubrega,lijecenje u tursku...Ili dje korisnik oce....

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
    Ne pokriva.

    Mada iznose koji se u CG plaćaju privatnim osiguravajućim kućama, u sređene zemlje bi porkivalo jedno milion eura troškova ali ajd.

    Imao sam davno Delta generali, pa UNIQA. Od svega sam iskoristio jednom gastroskopiju da uradim.
    Obično počne sjajno i bajno. Kako vrijeme odmiče sve više sitnih slova (ali stvarno sitnih) kojima se ograđuju što može i ne može da se pokrije. Na kraj odustanete od toga da plaćate jer nema svrhe.
    Svake godine sve je skuplje i skuplje sa izgovorom - puno ste kao kolektiv potrošili na liječenje.

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Imamo na nivou firme kod Uniqa.
    Mislim da placamo po 50 eura mjesecno po coeku...generalno je ok(ukljuceno je oko 100-200 eura zubara,100-200 e fizikalnih terapija,sistematski,ocnog ljekara 100-200)mada je spisak ordinacija sa kojima saradjuju,i doktora koji u njima ordiniraju mogao bit kudikamo bolji.


    Drug koji tamo radi tvrdi da je nakon poslednjeg upgrade-a,malo ovakvih labova na balkanu ka sto je u nasem kbc.
    Kakve 50 eura? Da niste osigurani posebno usljed smrti na radno mjesto?

    50 eura mjeečno? Pa polisa bi ti na zapad glasila na jedno par miliona. Isplatilo bi se gospođi da te lepetne neđe
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #10
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Od svega sam iskoristio jednom gastroskopiju da uradim.
    Nervoza, pa upala 12-palacnog crijeva ili ne daj boze cir?
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Nervoza, pa upala 12-palacnog crijeva ili ne daj boze cir?
    Tu si neđe.

    Imao sam sveto trojstvo... čir, gastritis i refluks.

    To sam inače iskoristio jer su u KBC pogrešan datum mi dodijelili, i došao sam sa danom zakašnjenja po njima.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #12
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne pokriva.

    Mada iznose koji se u CG plaćaju privatnim osiguravajućim kućama, u sređene zemlje bi porkivalo jedno milion eura troškova ali ajd.

    Imao sam davno Delta generali, pa UNIQA. Od svega sam iskoristio jednom gastroskopiju da uradim.
    Obično počne sjajno i bajno. Kako vrijeme odmiče sve više sitnih slova (ali stvarno sitnih) kojima se ograđuju što može i ne može da se pokrije. Na kraj odustanete od toga da plaćate jer nema svrhe.
    Svake godine sve je skuplje i skuplje sa izgovorom - puno ste kao kolektiv potrošili na liječenje.
    Za osnovno osiguranje, koje sam gledao, cijene su 8-10€ mjesečno, a podrazumjeva 1000€ godišnje usluga pregleda, analiza, testova i sl u privatnim ustanovama...

    Na koje iznose misliš konkretno, koji bi na zapadu pokrivali milion eura troškova...?

    Npr sad plaćamo i ja i žena po 100€+ za državno zdravstveno, a ne možemo da ga koristimo, bukvalno smo fizički spriječeni, sem ako nećemo da čekamo stojeći po 4-5h u improvizovanim čekaonicama (šatorima, ulazima, holovima)... Sa tim iznosom, da se plaća privatno, taman bi polisa bila na koji milion i da se bira bolnica/klinika u EU...
    #fakenews

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Za 200 eura mjesečno ti, gospođa i junior u Austriju bi imali privatno zdravstveno osiguranje koje ima sve što prosječnom čovjeku može da zatreba. Austrija ima nekih 50 ljekara na 10,000 stanovnika što je u Evropi solidna brojka. USA recimo ima 26 ljekara na 10,000 stanovnika.
    Pogledaj ove cijene npr na prosječnu platu 2,400 koliko je u Austriju:

    https://www.insurance-austria.at/our...itional-cover/

    Sad što smo mi mala država i malo tržište je posebna priča.

    14 godina staža imam još malo, više od 20,000 sam do sad uplatio za zdravstveno osiguranje.
    Jednom sam bio na bolovanje 5 dana.
    Od troška većeg za moje liječenje bila je DNK analiza u institutu u BGD jer ovdje ne rade te analize.
    Nisam nikad pošao za putne troškove, nego sio u auto ujutro pošao dao uzorak na analizu i vratio se isti dan.
    Sigurno ima kolega forumaša koji su više uplatili za zdravstvo a još manje potrošili nego ja.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #14
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,890
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Da li ima neko osiguranje vani koje bi moglo da se uplati odavde da pokriva eu region?

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  15. #15
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Za 200 eura mjesečno ti, gospođa i junior u Austriju bi imali privatno zdravstveno osiguranje koje ima sve što prosječnom čovjeku može da zatreba. Austrija ima nekih 50 ljekara na 10,000 stanovnika što je u Evropi solidna brojka. USA recimo ima 26 ljekara na 10,000 stanovnika.
    Pogledaj ove cijene npr na prosječnu platu 2,400 koliko je u Austriju:

    https://www.insurance-austria.at/our...itional-cover/

    Sad što smo mi mala država i malo tržište je posebna priča.

    14 godina staža imam još malo, više od 20,000 sam do sad uplatio za zdravstveno osiguranje.
    Jednom sam bio na bolovanje 5 dana.
    Od troška većeg za moje liječenje bila je DNK analiza u institutu u BGD jer ovdje ne rade te analize.
    Nisam nikad pošao za putne troškove, nego sio u auto ujutro pošao dao uzorak na analizu i vratio se isti dan.
    Sigurno ima kolega forumaša koji su više uplatili za zdravstvo a još manje potrošili nego ja.
    A što se može očekivati kad bi većina počela uplaćivati zdravstveno osiguranje preko osiguravajućih kuća?
    Ja msm da bi u Codru,Moj lab,Hipokrat i sl.poliklinike išli sa čokoladama i kafom na šalter i kovertom kod dr.
    I sad je preopterećena priv.praksa zbog ove situacije a ne kad bi svi prešli(i očekivali usluge) na priv.zdravstveno osiguranje.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Da li ima neko osiguranje vani koje bi moglo da se uplati odavde da pokriva eu region?

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Ne vjerujem da je iko od njih lud da to radi, pogotovo sto trosimo najvise ljekova po stanovniku u Evropi.

    Quote Originally Posted by joni View Post
    A što se može očekivati kad bi većina počela uplaćivati zdravstveno osiguranje preko osiguravajućih kuća?
    Ja msm da bi u Codru,Moj lab,Hipokrat i sl.poliklinike išli sa čokoladama i kafom na šalter i kovertom kod dr.
    I sad je preopterećena priv.praksa zbog ove situacije a ne kad bi svi prešli(i očekivali usluge) na priv.zdravstveno osiguranje.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Ne bi bgm. Nego kad nesto placas, ocekujes full uslugu za to. Kao u restoran kad sjednes da rucas, ne ocekujes da jos neko sjedne sa tobom.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #17
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,890
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Realno je očekivati ako se dodje do toga da dodje do ovog najavljenog povećanja da ce dosta njih(i ja medju njima) traziti ovakav vid zdrastvenog osiguranja jer realno ovo sve vodi na americki nacin organizacije zdrastvenog sistema. Nadam se da ce neko od njih ponuditi neku adekvatnu ponudu

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  18. #18
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne bi bgm. Nego kad nesto placas, ocekujes full uslugu za to. Kao u restoran kad sjednes da rucas, ne ocekujes da jos neko sjedne sa tobom.
    Jes,ali ako u taj restoran dupliraju rezervacije jer im ne zicagu zinula pa moraš dijelit sto sa nekim?Onda rečeš odoh ja u drugi restoran,nećete me više gledat,a u drugi restoran isto ful.E onda se naljutiš i odeš u narodnu kuhinju i najedeš se ka čoek,ono,sirotinjski obrok ali je prokuvan -neče ti ništa bit
    Mislim da je svijest vlasnika restorana i privatne klinike(odnosno u ovom slučaju posrednika-osiguravajuće kuće) na istom nivou.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 13-11-21 at 19:19.

  19. #19
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    ima li kakvi dobri travar u crnoj gori ?

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  20. #20
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    569
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    ima li kakvi dobri travar u crnoj gori ?

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
    Drešević u Tuzi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  21. The Following User Says Thank You to Emill For This Useful Post:


  22. #21
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Stari prevarant.
    ...

  23. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  24. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Jes,ali ako u taj restoran dupliraju rezervacije jer im ne zicagu zinula pa moraš dijelit sto sa nekim?Onda rečeš odoh ja u drugi restoran,nećete me više gledat,a u drugi restoran isto ful.E onda se naljutiš i odeš u narodnu kuhinju i najedeš se ka čoek,ono,sirotinjski obrok ali je prokuvan -neče ti ništa bit
    Mislim da je svijest vlasnika restorana i privatne klinike(odnosno u ovom slučaju posrednika-osiguravajuće kuće) na istom nivou.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Ja bih došao tada i nikad više u takav restoran. A da mi neko sjedne i da dijelimo sto, ne bih ga platio no ostavio i otišao.
    Za moje pare mogu da biram.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  26. #23
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ja bih došao tada i nikad više u takav restoran. A da mi neko sjedne i da dijelimo sto, ne bih ga platio no ostavio i otišao.
    Za moje pare mogu da biram.
    Ma nisi shvatio moje (moguće i glupo) poređenje (koje si ti nametnuo).Dakle,da,u tim slučaju ne bi platio,ustao bi i otišao jer ne dobijaš uslugu koju bi da platiš,ali kad izađeš iz tog restorana,vidiš da je i u drugim ista situacija jer su odjednom 70% ljudi počeli da se hrane u restoranima a restorana u PG ima 5-6,vrhunskih kuvara 4...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  27. #24
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Teško bi shvatili da bi bila moguća gužva u privatnim ordinacijama, jer bi dosta građana prešlo na pvt zdravstveno, pa smo u igru ubacili metaforu sa restoranima...?

    E vidiš, ja npr trenutno narodnoj kuhinji plaćam večeru vrijednosti kao u restoranu sa 5*, a istoj ne mogu ni da priđem, bar da pomirišem tu večeru, ako ništa drugo...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  28. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Ma nisi shvatio moje (moguće i glupo) poređenje (koje si ti nametnuo).Dakle,da,u tim slučaju ne bi platio,ustao bi i otišao jer ne dobijaš uslugu koju bi da platiš,ali kad izađeš iz tog restorana,vidiš da je i u drugim ista situacija jer su odjednom 70% ljudi počeli da se hrane u restoranima a restorana u PG ima 5-6,vrhunskih kuvara 4...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Paralela sa restoranima nije glupa. Otvara se toliko kafana i lounge barova svaki dan. Tako bi se i otvorilo privatnih klinika i ordinacija jer bi tražnja bila takva da bi se ponuda morala povećavati ili bi cijene bile skupe da ih ne možeš priuštiti.
    Proguglaj o japanskom zdravstvenom sistemu i zakazivanju. Oni su bolesni da sve bude u sekundu pa i pregled kod doktora.

    To što mi ne cijenimo svoje pare, počev od kusura pa završi sa čašćavanjem doktora jer je obavio operaciju je druga stvar.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  29. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Privatno zdravstveno osiguranje
    By sparklica in forum Medicina
    Replies: 1
    Last Post: 20-03-21, 00:52
  2. Kako ostvariti pravo na zdravstveno osiguranje
    By Claudio CANIGGIA in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 21-12-10, 21:59
  3. Replies: 41
    Last Post: 05-12-10, 00:30
  4. Zdravstveno za polaganje vozackog...
    By adhesive in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 30
    Last Post: 08-04-10, 10:35
  5. zdravstveno pitanje?
    By La-La in forum Ženski kutak
    Replies: 8
    Last Post: 05-08-09, 09:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •