Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 51

Thread: Dune (2021)

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default Dune (2021)

    Dune (2021)

    https://www.imdb.com/title/tt1160419/

    Fanovi knjige ce sigurno imati drugaciji utisak, ali ja ne pamtim kad sam nesto dosadnije gledao. Film je toliko nepotrebno pompezan, cemu doprinosi i napeti soundtrack koji svaki cas nagovjestava neku frku koja se ne desi, a s druge strane dodatno ubija covjeka ta sivoca i sterilnost i cinjenica da rijetko koji kadar ima preko 2 boje. Ali moguce da je do mene, ljudima se obicno svidjaju filmovi od ovog Denisa Villewhatever i estetika koju fura, dok je meni bas precijenjen reziser...

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    nije do tebe, trailer je pun tih desavanja koja se u filmu nisu desila. i mene su "ubile" te tamne scene.
    bolje da su seriju napravili kad su vec ovako razvukli.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #3
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Screaming Lord View Post
    Dune (2021)

    https://www.imdb.com/title/tt1160419/

    Fanovi knjige ce sigurno imati drugaciji utisak, ali ja ne pamtim kad sam nesto dosadnije gledao. Film je toliko nepotrebno pompezan, cemu doprinosi i napeti soundtrack koji svaki cas nagovjestava neku frku koja se ne desi, a s druge strane dodatno ubija covjeka ta sivoca i sterilnost i cinjenica da rijetko koji kadar ima preko 2 boje. Ali moguce da je do mene, ljudima se obicno svidjaju filmovi od ovog Denisa Villewhatever i estetika koju fura, dok je meni bas precijenjen reziser...
    Meni je što se tiče kadrova, onako, na momente mi je imao Blade Runner vibe posebno sa muzikom.. Likovi su top, radnja jeste spora ali nije razvučena - ali tu je caka jedna zbog koje sam generalno ispizdio, ovo je tek polovina filma tj. treba joj nastavak.. A upravo zbog toga, pitanje je koliko će se kockati WB..
    Ako ostane samo na ovom filmu, džabe su krečili..
    Da ponovim, po meni traje tačno koliko treba, možda ga je malo više drkao sa onim vizijama ali ajde.. Kad se poredi sa Linčovom Dinom, ima masu sličnosti što se tiče same radnje, odstupanja su u smislu da su u ovoj neke stvari mnogo bolje objašnjene nego u prvoj a možda je to i razlog što ti je delovao dosta usporeno..
    Sve u svemu, ako izađe nastavak, oba dijela iz cuga ima da gledam i tek onda ću znati jel valjao ili ne..

    Ps. Dina je poput Foundation-a jako zaj*bana za ekranizaciju..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    Nije nazalost jedini film koji pati od ovog "sterilnog filtera". Prije neki dan sam gledao Venom 2, u akcionim scenama gdje su Venom i Carnage pola stvari nisam pohvatao sto se desava. Mislio sam da je do mene, ali cak i rijetke scene koje se desavaju po danu izgledaju dosta mrtvije i mracnije nego sto bi trebalo. Snyder-ov Justice League pati od iste boljke...bas ne razumijem motiv rezisera ili ko li vec donosi ove odluke da se filmovi provuku kroz ove mrtve filtere, mozda da se prikrije los, nedovoljno ispoliran CGI?

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Meni je što se tiče kadrova, onako, na momente mi je imao Blade Runner vibe posebno sa muzikom.. Likovi su top, radnja jeste spora ali nije razvučena - ali tu je caka jedna zbog koje sam generalno ispizdio, ovo je tek polovina filma tj. treba joj nastavak.. A upravo zbog toga, pitanje je koliko će se kockati WB..
    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ako ostane samo na ovom filmu, džabe su krečili..
    Da ponovim, po meni traje tačno koliko treba, možda ga je malo više drkao sa onim vizijama ali ajde.. Kad se poredi sa Linčovom Dinom, ima masu sličnosti što se tiče same radnje, odstupanja su u smislu da su u ovoj neke stvari mnogo bolje objašnjene nego u prvoj a možda je to i razlog što ti je delovao dosta usporeno..
    Sve u svemu, ako izađe nastavak, oba dijela iz cuga ima da gledam i tek onda ću znati jel valjao ili ne..
    Ps. Dina je poput Foundation-a jako zaj*bana za ekranizaciju..


    Mozda Blade Runner 2049 vibe koji je djelo istog rezisera, ne bih ga poredio sa originalom nikako, ni vizuelni ni audio dozivljaj Mada je i BR2049 bio neuporedivno dinamicniji i sareniji od ovoga sivila (da ponovim, BR2049 mi se nije svidio ali je daleko kvalitetniji film od mora novih nastavaka i rimejkova), a Zimmer svakako nije bio toliko "nadrkan" kao ovdje...Nemam zamjerki na tok radnje i na to sto je film podijeljen, odavno se znalo da je ovo Part 1 i ocekivao sam da nema neki definitivni kraj, ali jednostavno mi je bio toliko dosadan i toliko me dodatno ubilo ono nepotrebno sivilo da apsolutno nemam zelju ni da razmisljam o Part 2
    Last edited by Screaming Lord; 21-10-21 at 11:39.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    jebeni edit...

    Mislim da ga je inace suvisno porediti sa Dune-om iz 1984, kojeg se i sam Lynch odrekao
    Btw. i ja mislim da bi Dune bolje funkcionisao kao serija, pogotovo sad kad se nenormalni budzeti izdvajaju na iste i da se u tom pogledu vise slabo razlikuju od holivudskih blokbastera. Foundation jos nisam pocinjao, cekam da se nakupi epizoda...

  6. #6
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Ne znam, mene je prva Dina uvukla u žanr SF-a.. I ako je u tom momentu film podbacio na blagajnama, kasnije mislim da je stekao kultni status.. Sve u svemu, sačekao bih i taj pt. 2 ako izađe ikad..
    Probali su i sa serijom tamo neđe oko 2001-2002 čini mi se, ono dosta solidno a čini mi se da su obradili Children of Dune.. Mada to je tada bio žasu što se tiče vizuelnih efekata, dok danas bi to vjerovatno bruralno izgledalo s obzirom sa kolikim budžetima se gađu..
    Last edited by Zedd; 21-10-21 at 12:08.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  7. #7
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ne znam, mene je prva Dina uvukla u žanr SF-a.. I ako je u tom momentu film podbacio na blagajnama, kasnije mislim da je stekao kultni status.. Sve u svemu, sačekao bih i taj pt. 2 ako izađe ikad..
    Probali su i sa serijom tamo neđe oko 2001-2002 čini mi se, ono dosta solidno a čini mi se da su obradili Children of Dune.. Mada to je tada bio žasu što se tiče vizuelnih efekata, dok danas bi to vjerovatno bruralno izgledalo s obzirom sa kolikim budžetima se gađu..
    Na konto ovoga, pogledah je opet, pa nakon jedno 15ak godina sigurno.. Moguće da su mi standardi za glumu/scenu/efekte porasli s godinama ali ona Dina je imala toliko cringe momenata da mi je baš ubilo ono lijepo sjećanje koje sam imao o njoj na prvo gledanje.. Dostina scena zbrdazdola odrađenih, vizuelno tu i tamo - može da prođe, čak i efekti, čak i ta kič scenografija.. Samo par likova sa glumom ni da su u najgorem filmu B produkcije bili..
    Opet, ide ta neizostavna paralela sa Dinom Denisa V. koja oslikava sve ono što je danas vrhunska produkcija, od glume, likova, efekata.. Složiću se da malo preseravaju s bojama tj. bespotrebnim potamljivanjem.. Ostalo je da se ne lažemo, dosta dobro odrađeno, pa i tempo radnje u filmu.. Nadam se da WB neće jesti g*vna i da će omogućiti nastavak, u dogledno vrijeme..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  8. #8
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,571
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    204 Posts

    Default

    Pogledah i ja Dune u bioskop, dako sledeci put bude i neka 2D projekcija...

    Uglavnom, neko ko nije citao knjige, a bas sam se zaintresovao za film i ishajpovao, odlican mi je film. Mislim da je odlicno sto ga je usporio i razvukao, jer mogu samo zamislit koliko je velik taj univerzum, pa prvih 25 minuta sam razmisljao sta se odje desava uopste. Ali sve odlicno ukomponovano da uvuce u citavu radnju i tok filma.

    Bruka ako ne snime drugi dio, a do tada nadam se i knjige da cu procitat.

  9. #9
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,882
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Odgledah i ja Dune, citao sam knjigu pa mi je nejasno zasto su neke stvari mijenjali i odradili drugacije, ali dobro, dobro je sto nije izjedna radjeno, naravno da ce biti nastavak jer se film zove DUNE - Part One...
    U svakom slucaju dobra adaptacija...

  10. #10
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    511
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Pogledah i ja Dune u bioskop, dako sledeci put bude i neka 2D projekcija...

    Uglavnom, neko ko nije citao knjige, a bas sam se zaintresovao za film i ishajpovao, odlican mi je film. Mislim da je odlicno sto ga je usporio i razvukao, jer mogu samo zamislit koliko je velik taj univerzum, pa prvih 25 minuta sam razmisljao sta se odje desava uopste. Ali sve odlicno ukomponovano da uvuce u citavu radnju i tok filma.

    Bruka ako ne snime drugi dio, a do tada nadam se i knjige da cu procitat.
    Bilo je 2D projekcija, ja sam u subotu bas bio na nju, jer me glava boli od 3D projekcija.

    Sto se filma tice, kao neko ko je procitao i voli knjige, dao bih mu 7/10. Jedina veca zamjerka koju imam jeste da je premalo vremena provedeno da se opisu pojedina mjesta i likovi, radije bi malo vise saznao i vidio o planeti Kaladan i kako su Atreidesi tamo vladali, nego gledao Pola kako seta po plazi.
    Ili o surovim uslovima na planeti Harkonena. Od Fremena smo najvise vremena gledali onu klinku Zendaju (Cani) u Polovim vizijama/snovima, radije bi gledao malo vise o vremenu dok je Dankan bio u jednom od njihovih gradova, onda bi vjerovatno gledali malo vise i Stilgara. Mislim da su tu propustili sansu da detaljnije prikazu taj cijeli univerzum a pogotovo ove 3 glavne kuce/frakcije.

    Ja se iskreno nadam da posle drugog dijela snimiti neku seriju po ostalim knjigama, mozda nesto poput "The Expanse", 10-ak epizoda po sezoni, mislim da bi sa tim mogli da pokriju i po 2 knjige jednom tom sezonom.
    Ali to opet sve zavisi koliko ce filmovi donijeti para.

  11. #11
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,882
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bor1s View Post
    Bilo je 2D projekcija, ja sam u subotu bas bio na nju, jer me glava boli od 3D projekcija.

    Sto se filma tice, kao neko ko je procitao i voli knjige, dao bih mu 7/10. Jedina veca zamjerka koju imam jeste da je premalo vremena provedeno da se opisu pojedina mjesta i likovi, radije bi malo vise saznao i vidio o planeti Kaladan i kako su Atreidesi tamo vladali, nego gledao Pola kako seta po plazi.
    Ili o surovim uslovima na planeti Harkonena. Od Fremena smo najvise vremena gledali onu klinku Zendaju (Cani) u Polovim vizijama/snovima, radije bi gledao malo vise o vremenu dok je Dankan bio u jednom od njihovih gradova, onda bi vjerovatno gledali malo vise i Stilgara. Mislim da su tu propustili sansu da detaljnije prikazu taj cijeli univerzum a pogotovo ove 3 glavne kuce/frakcije.

    Ja se iskreno nadam da posle drugog dijela snimiti neku seriju po ostalim knjigama, mozda nesto poput "The Expanse", 10-ak epizoda po sezoni, mislim da bi sa tim mogli da pokriju i po 2 knjige jednom tom sezonom.
    Ali to opet sve zavisi koliko ce filmovi donijeti para.
    To jedino da su seriju snimili, ovako je dobro sto smo dobili film iz 2 dijela i dosta dobro uradjen ovaj prvi dio i dosta toga je eto da kazem objasnjeno i onome ko nije citao knjigu...

  12. #12
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Dobar je "Dune", odgledah sinoc.

    Vizuelno izgleda vrhunski, nisam citao knjige, a cini mi se da je i ovih 2.30+ sata veoma malo za ovakav tip price, i cudi me da nisu od dine napravili seriju, vjerujem da bi bila odlicna.
    Ono sto mi se nije svidjelo kod filma je muzika ili bar izbor muzike koji prati scene.

    I jos jedno, proslo mi je kroz glavu kakva je steta sto ovo nije dotakao Tarsem Singh, kakav bi tek to bio vizuelni spektakl.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Nisam čitao knjige ali ulećeh u stripove (Dune: house of Atreides), radnja 30-40 god. prije filma i masu stvari objašnjava o Caru, kao i odnosima između tih jačih kuća uz poseban akcenat na Leto-a.. Top je
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  14. #14
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Film je predobar.

    Šteta samo što nije duži, ovako su trebali 3 komada da snime ali šta je tu je. Jedva čekam nastavak.

  15. #15
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Neke su scene precerano razvucene a nije bilo potrebe, shvatam da je ta sporost odlika filmova Denis Vilneva ali u ovom filmu je izgubio bar 15-20 minuta na ta razvlacenja, nerviralo mi je sto evo treci put ne umiju da prikazu Sardaukare te elitne jedinice kako treba vec opet nekako obicno cak ni u filmskoj borbi ne dobijamo uvid zasto su ih se svi bojali.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,571
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bor1s View Post
    Bilo je 2D projekcija, ja sam u subotu bas bio na nju, jer me glava boli od 3D projekcija.

    Sto se filma tice, kao neko ko je procitao i voli knjige, dao bih mu 7/10. Jedina veca zamjerka koju imam jeste da je premalo vremena provedeno da se opisu pojedina mjesta i likovi, radije bi malo vise saznao i vidio o planeti Kaladan i kako su Atreidesi tamo vladali, nego gledao Pola kako seta po plazi.
    Ili o surovim uslovima na planeti Harkonena. Od Fremena smo najvise vremena gledali onu klinku Zendaju (Cani) u Polovim vizijama/snovima, radije bi gledao malo vise o vremenu dok je Dankan bio u jednom od njihovih gradova, onda bi vjerovatno gledali malo vise i Stilgara. Mislim da su tu propustili sansu da detaljnije prikazu taj cijeli univerzum a pogotovo ove 3 glavne kuce/frakcije.

    Ja se iskreno nadam da posle drugog dijela snimiti neku seriju po ostalim knjigama, mozda nesto poput "The Expanse", 10-ak epizoda po sezoni, mislim da bi sa tim mogli da pokriju i po 2 knjige jednom tom sezonom.
    Ali to opet sve zavisi koliko ce filmovi donijeti para.
    Gledah u NK pa nije bilo.

    Al kako mi se sad cita ta knjiga posle svega ovoga sto si napisao.
    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Dobar je "Dune", odgledah sinoc.

    Vizuelno izgleda vrhunski, nisam citao knjige, a cini mi se da je i ovih 2.30+ sata veoma malo za ovakav tip price, i cudi me da nisu od dine napravili seriju, vjerujem da bi bila odlicna.
    Ono sto mi se nije svidjelo kod filma je muzika ili bar izbor muzike koji prati scene.

    I jos jedno, proslo mi je kroz glavu kakva je steta sto ovo nije dotakao Tarsem Singh, kakav bi tek to bio vizuelni spektakl.
    Aooo, e za muziku si u pravu, nisam htio pomenut jer je Hans Zimmer radio cini mi se, pa ajde...al me nesto nerviraaaa. A inace sam gluv na te stvari, al me podsjeti isto ko i na Teneta.


    Inace mene je najvise zanimao neki origin story Leta posle pogledanog filma. Al naravno i ove druge kuce.
    Moracu knjigu bumpovat na vrh read liste.




    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  17. #17
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Dune pt. 2 potvrđen



    aaaaaaaaaaaaaaaa
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  18. #18
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Moze li se gledati da se ne cita orije toga nista?

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  19. #19
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    511
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Moze li se gledati da se ne cita orije toga nista?

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Moze, u prvih 10-ak minuta film je objasnjeno dosta toga sto je bitno za pricu.

  20. The Following User Says Thank You to Bor1s For This Useful Post:


  21. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    Dune Part 2 - October 20, 2023

    Eto koga zanima, ja cu ga rado preskociti

  22. #21
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    E kakav si hetjer
    Mozemo li naruciti za naseg Kalipsa umjesto Senior Member da pise Hejter
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  23. #22
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Ne mere, to je vec rezervisano za Druga Tita, i to od prosle dekade
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  24. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    E kakav si hetjer
    Mozemo li naruciti za naseg Kalipsa umjesto Senior Member da pise Hejter
    Nemam nista protiv, ali da ne kopiramo Tita inace mi je SF mozda cak i omiljeni zanr, ali mi Dune ocigledno nije legao kao ni ostali filmovi od ovoga Denisa.

  25. #24
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Znam da je Tito odavno hejter, ali on vise ne zasluzuje tu titulu
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  26. #25
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Znam da je Tito odavno hejter, ali on vise ne zasluzuje tu titulu
    Ubode i on povremeno lolol
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Samsung A70 dual sim crn, full packi ,ocuvan 8.5, u garanciji do 2021.
    By machiavellist in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 12-02-20, 10:12
  2. Prodajem Samsung A70 perfektno ocuvan, u garanciji do jula 2021.
    By machiavellist in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 27-01-20, 20:21
  3. Prodajem network media player dune hd d1
    By sen in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 27-08-15, 18:11
  4. Mediteranske igre 2021. Dubrovnik, Kotor, Mostar
    By bracodubrovnik in forum Ostali sportovi
    Replies: 19
    Last Post: 29-04-10, 17:12
  5. VW Polo Dune
    By Cakir in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7
    Last Post: 26-11-04, 22:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •