Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 51

Thread: Dune (2021)

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,064
    Thanks Thanks Given 
    205
    Thanks Thanks Received 
    222
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Gledao i ovu verziju Dune-a, što znači četvrta:
    1. Davidovu
    2. Verzija sa djelovima koji su isječeni u Davidovoj verziji i dodati, kao specijalni Cut, sa nekim naslikanim detaljima na početku koji objašanjavaju rat protiv robota i nastajnje mentata itd
    3. Sy Fi verzija i
    na kraju ova verzija.
    Dopao mi se film. Šteta što nemamo imax za ovakve filmove. Zaslušuju li bioskop, zaslušuju. Treba li ga gledati u bioskopu, treba.
    Da li smo najzad dobili varijantu koju zaslužuju fanovi Frenka Herberta? Da, definitivno. Ima li mana, naravno da ima, ali majka mu stara, bilo je pitanje hoće li se uopšte prikazivati i u bioskopu, a ne šta drugo. Za mene je ovo bila poslastica, za moju suprugu takođe, koja slabije inače poznaje ovaj svijet. Topla preporuka svakako.
    P.S. Moderatoru podforuma, smije li se otvarati tema za svaki film ili???

  2. #27
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,092
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    2,377
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    Odgledah Dune. Kakav praznik za oči i uši, uh. Inače baš ne volim nerealne filmove, SF ne gledam, posebno filmove preko 2 ure, ali u ovom filmu sam baš uživala, vrlo mogiuće više sa tehničke strane nego sa strane radnje.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  4. #28
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Odgledah Dune. Kakav praznik za oči i uši, uh. Inače baš ne volim nerealne filmove, SF ne gledam, posebno filmove preko 2 ure, ali u ovom filmu sam baš uživala, vrlo mogiuće više sa tehničke strane nego sa strane radnje.
    Ja sad bas napisah tamo na "Odgledah" da sam ga bas pogledao i da je dobar, ali da ne mogu cekati nastavak da izadje nego cu uzeti knjigu da procitam
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  5. #29
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Samo vizuelno. Ne znam zasto, ali mi onaj iz 84 ima vise smisla.
    Propusteno je da se objasne neke stvari koje objasnjavaju dosta stvari i postupke odredjenih likova.
    Samo plus za vizuelni prikaz. Za radnju filma jedna velika nula

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  6. #30
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Samo vizuelno. Ne znam zasto, ali mi onaj iz 84 ima vise smisla.
    Propusteno je da se objasne neke stvari koje objasnjavaju dosta stvari i postupke odredjenih likova.
    Samo plus za vizuelni prikaz. Za radnju filma jedna velika nula

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Onaj prvi je užas, vjeruj mi gledah ga opet prije 20 dana.. Pakao koliko je natrpan radnjama i likovima.. Ova ide polako a sami Denis V. je rekao da će drugi dio biti masu dinamičniji, što radnjom što akcijom.. Nisam knjigu čitao ali poredeći ta 2 filma što se tiče same radnje, ovaj mi nekako djeluje prirodnije (ako se tako može reći)..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  7. #31
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Ja sam uživao u 4k u svom domu. Bioskop mi je nervoza zbog cigara i korone, a 4k na solidnom ekranu i BT slušalice čine ugođaj i više nego podnošljivim .


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  8. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,923
    Thanks Thanks Given 
    4,766
    Thanks Thanks Received 
    9,780
    Thanked in
    3,710 Posts

    Default

    Ja ga odgledah na Xiaomi projektoru + JBL PB 310 položenom zvučniku ispod slike. E te 3 sata skoro ja mislim da me komplet zgrada psovala, stan se bukvalno tresao, čaše, tanjiri...

    Film odličan.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  10. #33
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,336
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ja sad bas napisah tamo na "Odgledah" da sam ga bas pogledao i da je dobar, ali da ne mogu cekati nastavak da izadje nego cu uzeti knjigu da procitam
    Ja sam već pročitao pola knjige
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  11. #34
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Onaj prvi je užas, vjeruj mi gledah ga opet prije 20 dana.. Pakao koliko je natrpan radnjama i likovima.. Ova ide polako a sami Denis V. je rekao da će drugi dio biti masu dinamičniji, što radnjom što akcijom.. Nisam knjigu čitao ali poredeći ta 2 filma što se tiče same radnje, ovaj mi nekako djeluje prirodnije (ako se tako može reći)..

    Pored svih "mana i nedostataka", a ima ih nije da ih nema, (mada dobar dio je prenaduvan i prosto kenjanje), neće bit, već naprotiv! A evo ga i ja gledah po ne znam koji put, najskorije nekakvu dobru fanmade verziju na YT.

    Ovo, uz svu svjesnost da je istinita opservacija još od prije 40-50 godina, kako bi iole ljudska verzija Dine trebala da traje 10-12 sati.. opet nije užas, već jako dobar.

    I pravo je čudo što nije katastrofa, pored svega što je de Laurentis (i šćer mu) napravio Linču i tokom snimanja a u montaži tek.

    Nema druge riječi osim -Srao mu se u "koncepciju" koliko je god mogao. Non stop nije bilo dinara ni za osnovno tokom snimanja, kratio i kidao sve što je po njemu bilo "skupo i nepotrebno". I kao da je to malo, u montaži, veliki producent ga je tako i toliko izrezao, iskidao, da je film od 180 minuta, sveden na 120!


    Tako pliz nemoj.
    Evo niko ti neće dirat ovaj novi, iako bi imalo materijala da ga se opere samo tako. Ali sve oket, vremena su takva kakva jesu i u njima ovo-ovako nešto je wow.


    Nego, lol, , uz dužno poštovanje, moram nešto da te pitam za ovaj novi, imao bih eN pitanja (nesojanja ), ali neću ništa osim ovaj detalj,

    -Molim te, kako vidiš kasting u filmu? Recimo izbor gdina koji igra vojvodu Atredisa?

    Sve čovjek da oprosti i da razumije, ali kako neko ko je stvoren, izmišljen za uloge negativca (i elitan je glumac bez ikakve sumnje), se kastuje za ulogu paradigme vrline, zna li iko!?
    Svo hebeno vrijeme kao da gledam Petra Božovića u ulozi Andy Dufresne-a, kog ni decenije Šošenka nijesu mogle da ukaljaju!

  12. The Following User Says Thank You to NexusVI For This Useful Post:


  13. #35
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Operi ga slobodno što se mene tiče, nismo đeca.. Svako ima pravo na mišljenje na kraju krajeva..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  14. #36
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    @NexusVI kasting mi je onako, idealan nije ali mi je bitnije što su ok uklopljeni u cijeli film što se toga tiče.. Moje zamerke su više vizuelne prirode - fakin boje tj. ubijanje istih.. Radnja je u pustinji u kojoj bukvalno prži sunce i liše oluja računam da bi trebalo da je mnogo svjetlije..
    Što se tiče Leto-a tj. lika koji fa glumi, antipatičan mi je još od SW faze ali opet, nije mi toliko bitan detalj.. Možda je radnja na par mjesta razvučenija ali nisam imao osjećaj da je film razvučen, naprotiv - bio mi je prekratak (pa i za prvi dio)..
    Što se tiče stare Dine, imaš iznad par postova o njoj sam pisao (ono na pdf-u predlozi je lite verzija )
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  15. #37
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Vidio sam kritiku od @NexusVI. On je sigurno gledao vise filmova nego ja i moguce da je razvio bias u tom pogledu, ali ja, kao neko ko nije gledao djavolji film sa Isaacom lise "Ex Machina", nemam a ma nikakvu primjedbu na izbor njega za ovu ulogu.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  16. #38
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Meni je recimo lošija Zendaya (ilikakovećsezove) što se tog kastinga tiče, ostali su mi manje više ok..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  17. #39
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    242
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Meni je recimo lošija Zendaya (ilikakovećsezove) što se tog kastinga tiče, ostali su mi manje više ok..
    Cura ima jedan izraz lica u svakom filmu u kojem sam je vidio i to je nesto na foru "e kako sam se smorila". Da mi je samo znati ko i zbog cega joj se namjestaju uloge u svim ovim "blokbaster" filmovima.
    Bolje da joj prvo uplate par casova glume, ako ista drugo da nauci makar da se nasmije ko normalno celjade.

  18. #40
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    @NexusVI kasting mi je onako, idealan nije ali mi je bitnije što su ok uklopljeni u cijeli film što se toga tiče.. Moje zamerke su više vizuelne prirode - fakin boje tj. ubijanje istih.. Radnja je u pustinji u kojoj bukvalno prži sunce i liše oluja računam da bi trebalo da je mnogo svjetlije..
    Što se tiče Leto-a tj. lika koji fa glumi, antipatičan mi je još od SW faze ali opet, nije mi toliko bitan detalj.. Možda je radnja na par mjesta razvučenija ali nisam imao osjećaj da je film razvučen, naprotiv - bio mi je prekratak (pa i za prvi dio)..
    Što se tiče stare Dine, imaš iznad par postova o njoj sam pisao (ono na pdf-u predlozi je lite verzija )
    Evo ako ne znaš još jedan fakat, vezan za ovo što pominješ oko "osvjetljenja"-boje.

    Linč je gurao upravo (da li Denis to od njega uzima ili im je isti doživljaj priče, dunno), u tom pravcu, da mu film bude što tamniji, zapravo monohromatski ako je moguće, (crno- bijeli), a prokazani producent upravo suprotno. Koliko je Linč zatamnjivao scene, toliko je Dino palio reflektore.
    Sad, da li je to detalj gdje je producent bio u pravu, a režiser kakio, pitanje je. Posebno što evo Denis radi isto-slično što i Linč.


    Kako god, ne znam kako drugi gledaju (kad gledaju ovako nešto), kod mene sve vizuelne djindjuve ovog svijeta ne znače ništa ako primarno priča-atmosfera-ton priče-ljudi koji igraju, nijesu kako treba. Tj. takav film je ok, sve to super šljašti, ali meh je feel koji se ima na kraju.

    Dobar primjer za to je Mad Max Fury Road, koji je vizuelno savršenstvo. No i pored toga Road Warrior je i dalje bolji, iako im je budžet uporediv kao naš i Njemačke. Zašto? Zato što čisto vizuelno nije dovoljno, najkraće rečeno.
    Ili kad se i s drugog kraja priđe, -RW kad ga čovjek "suvo" gleda (bez backgrounda), je doslovno smijurija. S "backgroundom" -remek djelo!

    Pominjući ovo želim da skrenem pažnju koliko su odr stvari bitne i koliku razliku prave.

    E sad, disclaimer,

    -Pomenuto ne želim da prikačim Denisu, da je on kriv što mu filmu fali "supstance", osim možda -Što ti je moj Denise trebalo da snimaš ultra epski SF u tehnokratskom vremenu gdje je epika praktično nemoguća?!

    Nije on kriv, vremena su se promijenila. Druga epoha. Ovo baš i nijesu vremena za epska ostvarenja tipa Dine, 60te -70te-80te su bile, to je bila njihova thing, -takva su to vremena bila, kako već ide čuvena fraza. I otud ima eN epskih ostvarenja iz tog perioda koja su dan danas nedodirljiva.
    Sad je tu nešto drugo. Drugi feel, drugi vibe i čemu pokušaji da se danas ekranizuje ovako nešto, "kad mu vrijeme nije", teško je reći.


    I kad već drobim ovoliko, jos jedan fun fact,

    Iron Maiden čuveni britanski metal bend koji je ranih 80tih bio u svom prime-u, oduševljeni Dinom, tražili su dozvolu od Herberta Franka da svoju pjesmu inspirisanu pomenutim djelom nazovu po istom i time odaju počast djelu. Gdje ih je bukvalno izmršikao. Odgovarajući im da je (da je generalno takva) muzika najveće smeće ikad. I da i ne pomišljaju na to. Baš jedan fin gospodin. Koji je, pored pljuvanja ljudi koji žele da mu odaju počast, svojevremeno bio vatreni poklonik Mekartizma, lova na commie vještice u usa. Gdje su uništeni životi nebrojeno ljudi, ne što su bili commies, taman posla, već samo zato što su bili za društvo veće socijalne pravde.. (bolje plate, prava radnika, itd). i to je bilo dovoljno da budu proglašeni za neprijatelje.

    E da, pomenuta pjesma je nazvana "To tame a land", ko voli Dinu i ne slaže se s Herbertom oko muzike, eto je ima i u takvom obliku.



    **Za casting, (da ne odgovaram pojedinačno) mogu se instant sjetit eN likova koji su bili bolji izbor od Isaka O. za ovu ulogu. Još jednom, Oskar je elitan glumac, ali je bilo toliko boljih izbora zu ulogu koju igra da je baš -wth. A i za SW se slažem, pored svog besmisla onog užasa da je još crnji pick nego ovdje.
    A malu sam namjerno preskočio jer je "preočigledno".

    John Houston o castingu, parafraziram.
    -Ako casting uradite kako treba, potreba za režiserom praktično prestaje. Samo pustite ljude da rade i gledate da im smetate što manje.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to NexusVI For This Useful Post:


  20. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default

    Dok citas knjigu, suse ti se usta, osjecas zedj. U filmu voda nema tu tezinu.
    \\
    OFL•GIC

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Drug Tito For This Useful Post:


  22. #42
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Kako god, ne znam kako drugi gledaju (kad gledaju ovako nešto), kod mene sve vizuelne djindjuve ovog svijeta ne znače ništa ako primarno priča-atmosfera-ton priče-ljudi koji igraju, nijesu kako treba. Tj. takav film je ok, sve to super šljašti, ali meh je feel koji se ima na kraju.

    Dobar primjer za to je Mad Max Fury Road, koji je vizuelno savršenstvo
    Fury Road je cak i OK ali zato ima Immortals (2012)

    Na ovom forumu prije par godina neko je napisao nesto u stilu - najljepsi a najgluplji film.
    Zato i spomenuh u jednom od postova sa ove teme Tarsema. Steta je sto nije pomagao na filmu, njegovi filmovi imaju vizuelnu notu koja bi se savrseno uklopila u Dinu.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. #43
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,620
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bor1s View Post
    Da mi je samo znati ko i zbog cega joj se namjestaju uloge u svim ovim "blokbaster" filmovima.
    Diversity.

    Holivud se ovih dana pali na ideju da su politicki korektni i da se bore protiv rasizma i za jednakost (iako su vecinom bolesni degenerici). Imaju stavku rasnog, etnickog i rodnog diverziteta koju moraju da ispune. A uz to zele da privuku sto vecu publiku da gleda film. Zendaja je u tom kontekstu savrsen kasting. Slatka crnkinja na koju se pale tinejdzeri, nije mnogo crna ali ipak jeste dovoljno da ispuni tu neophodnu stavku a da nikome ne smeta njena boja koze (jer ima dosta debila kojima bi tamnija koza smetala). A to sto ne zna da glumi je najmanje vazno.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. #44
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Meni, kao nekome ko knjige Hronike Dine cita jednom godisnje, film se nije svidio. Dine iz '84. mnogo bolje odradjene. Tada su vise paznje posvetili likovima, Baron je odradjen odlicno, borba sa robotm na pocetku, vjestice bas dobro prikazane i vise su obracali paznje na pojedinosti.
    U novom filmu su super zene ubice predstavljene kao obicne zene vizuelno, sto je po meni prespor uvod. Nidje objasnjenja ko su i sto su i sta sve mogu. Mentati ubice totalno marginalizovani. Mentati ubice (Tufir Havat i Piter de Vries) koji su po hijerarhiji drugi najbolji borci u cijelom klanu (na prvom mjestu je mastor macevanja Dankan Ajdaho), predstavljeni totalno bezveze.
    Film je teatralan, vizuelno dobro odradjen i borbe su dobre ali ne znam da li moze da probudi znatizelju da se odgledju svi buduci nastavci. Jos je cijeli film samo trecina prve knjige, a zavrsava se PUF, popnu se na dinu i kraj. Nidje veze.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  25. #45
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    The movie is based on a novel written by Frank Herbert, the movie was released in 1984. The main character is Paul Atreides (Kyle MacLachlan) and his family are sent to the desert planet of Arrakis. It is known as Dune. Their mission is to govern the planet and oversee its production of a precious resource called melange, also known as the spice. thanks director for this movie !! Name:  cinemak_b22.png
Views: 308
Size:  1.6 KB



  26. #46
    Join Date
    May 2022
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  27. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Za ove sto su citali knjige, ima li kakve veze tematika sa bliskim istokom i arapskim svijetom?

    Hvala

  28. #48
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  29. #49
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gamechanger View Post
    Za ove sto su citali knjige, ima li kakve veze tematika sa bliskim istokom i arapskim svijetom?
    Hvala
    Bene Tleilax su muslimani, koliko sam shvatio. Pominju se Zensuni i Sufi. Vjeruju u izaslanika.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  30. #50
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Malo sam se razočarao u ovaj film. Nakon toliko godina čekanja očekivala sam nešto bolje

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Samsung A70 dual sim crn, full packi ,ocuvan 8.5, u garanciji do 2021.
    By machiavellist in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 12-02-20, 09:12
  2. Prodajem Samsung A70 perfektno ocuvan, u garanciji do jula 2021.
    By machiavellist in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 27-01-20, 19:21
  3. Prodajem network media player dune hd d1
    By sen in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 27-08-15, 17:11
  4. Mediteranske igre 2021. Dubrovnik, Kotor, Mostar
    By bracodubrovnik in forum Ostali sportovi
    Replies: 19
    Last Post: 29-04-10, 16:12
  5. VW Polo Dune
    By Cakir in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7
    Last Post: 26-11-04, 21:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •