Page 13 of 46 FirstFirst ... 39101112131415161723 ... LastLast
Results 301 to 325 of 1129

Thread: Lokalni izbori Cetinje, Mojkovac, Petnjica (2021)

  1. #301
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Момче, да ли се ти мени жалиш?
    Шта су ови наши радили, морали су од нечега да живе, код приватника свакако, јер ђе су друго могли... Или преко границе.
    Ne, niti vidim odakle ti da ideja, nego velim da je tvoje kukanje kako su Srbi građani drugog reda jedna sprdnja obična.
    Koliko kad bi sad moj drugar počeo da vrišti da je ugrožen i da je ostao bez posla jer je Crnogorac i da ga Srbi ugnjetavaju.

    Oni koji su bili i ostali "ugroženi"(bolje reći - diskriminisani) su ljudi bez partijske afilijacije koji nemaju fer šansu da konkurišu za radna mjesta (bez obzira na nacionalnu pripadnost).

    Srbin koji ne želi ništa da ima sa političkim partijama nema šta da traži u javnom sektoru, kako za vrijeme bivše vlasti, tako i danas. Isto važi i za ostale narode.
    Last edited by ASC; 04-12-21 at 23:34.

  2. The Following 4 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  3. #302
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,855
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Stani, nije problem što dps, koji je deklarativno protiv četništva, nije uradio ništa da stavi van zakona veličanje tog pokreta, nego je kriva nova većina, čija makar polovina poslanika podržava i slavi četnički pokret? Da li prije treba očekivat od četnika da stave četnički pokret van snage ili od onih koji deklarativno smatraju četnike kolaborantima?
    Sve ok, ima dosta toga đe ćemo se složiti, ali ne do kraja jer ne može mi biti kriv DPS zato što se Demokrate, ponajviše, foliraju ko su i šta su. Glasanje URE mi je ovdje totalno nejasno.

    Meni i svima, valjda, je jasno ko je DF, ali Demokrate i URA samo neka su zdravo.

    Jesu li položili test ? Nisu, mada sam ja to naravno znao i bez ovoga.
    Love, peace and respect.

  4. #303
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,856
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Šta god da su demokrate i ura, to nema nikakve veze sa činjenicom da je dps odgovoran za ovo stanje. Da nije gazio svaki pokušaj jačanja građanske opcije, ne bi df danas bio najjača grupacija u vladajućoj većini. Ali ne bi ni dps bio 30 godina na vlasti. Kvaka 22.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  6. #304
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Ja ne mogu da vjerujem da se uopste razmatra sa kim ce SDP, pa nisu ludi sa urom, demokratama i snp-om. Mogu se ugasit onda. Izdajnici na kvadrat bi bili. Ali ajde da vidimo, zavisno od odluke sa kim odu ce mi samo olaksati koga da zaokruzim izmedju njih i dps-a na sljedecim izborima


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  7. #305
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ako SDP bude tas na vagi, a sve su prilike da oće, ja bi na mjesto URA i Demokrata dao manjinsku podršku SDPu i SG da formiraju vlast, samo da se burdaju bagra od DPSa.

    Pa da vidimo što misli SDP i đe je.




    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 04-12-21 at 19:23.

  8. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  9. #306
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ne, niti vidim odakle ti da ideja, nego velim da je tvoje kukanje kako su Srbi građani drugog reda jedna sprdnja obična.
    Koliko kad bi sad moj drugar počeo da vrišti da je ugrožen i da je ostao bez posla jer je Crnogorac i da ga Srbi ugnjetavaju....
    Znaš kako, nije to tako jednostavno pitanje. Jesu li Albanci na Kosovu bili diskriminisani zato što su Albanici ili zato što nisu glasali za Miloševićev SPS? Jer su oni koji su glasali za SPS odlično prolazili.

    Ostaje činjenica da su ispitivanja pokazala da od 6.808 ispitanika u državnim organima 82,11% izjasnili kao Crnogorci a 7,3% kao Srbi, što svakako nije normalno.

  10. #307
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ko god od veljih Crnogoraca ne glasa Staru Gardu LSCG nije velji Crnogorac no velji interesdzija.
    Potpis.

    Sent from my M2101K6G using Tapatalk

  11. #308
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,856
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Znaš kako, nije to tako jednostavno pitanje. Jesu li Albanci na Kosovu bili diskriminisani zato što su Albanici ili zato što nisu glasali za Miloševićev SPS? Jer su oni koji su glasali za SPS odlično prolazili.

    Ostaje činjenica da su ispitivanja pokazala da od 6.808 ispitanika u državnim organima 82,11% izjasnili kao Crnogorci a 7,3% kao Srbi, što svakako nije normalno.
    Znači, sad je poređenje Albanci čije su leševe hladnjačama prevozili da bi ih istovarali u masovne grobnice isto što i zapošljavanje po političkoj liniji? Ono bješe da je Srbima u Crnoj Gori bilo gore nego Srbima u ndh? Bravo, majstore!

    Vrlo je jednostavno, ako te teren ne prepoznaje, nećeš bit zaposlen. A teren je politička podobnost, a ne nacionalna. Primijeti da ne pričam u prošlom vremenu, jer se ništa nije promijenilo osim teren koji vrši prepoznavanje. Uostalom, gledaj Srbiju. Tamo su skoro svi Srbi pa da vidimo koliko neSNS Srba zasijeda na funkcije i dobija poslove.
    Last edited by NHM; 04-12-21 at 19:34.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #309
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,955
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    @wulfy ne postoje šanse da SDP ode sa tom "drugom stranom" zar ne ?
    Lično mislim da će otići u zagrljaj DPS-u čime će ubrzati svoj nestanak.
    SDP + SCLSCG mogu formirati vlast uz podršku ostalih i to bi bilo ljekovito za sam SDP i imao bi izlaznu strategiju, ali u to lično manje vjerujem.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  13. #310
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Lično mislim da će otići u zagrljaj DPS-u čime će ubrzati svoj nestanak.
    SDP + SCLSCG mogu formirati vlast uz podršku ostalih i to bi bilo ljekovito za sam SDP i imao bi izlaznu strategiju, ali u to lično manje vjerujem.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    U Tivat nisu htjeli sa njima, nije baš da se previše vole
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  14. #311
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Znači, sad je poređenje Albanci čije su leševe hladnjačama prevozili da bi ih istovarali u masovne grobnice isto što i zapošljavanje po političkoj liniji? Ono bješe da je Srbima u Crnoj Gori bilo gore nego Srbima u ndh? Bravo, majstore!

    Vrlo je jednostavno, ako te teren ne prepoznaje, nećeš bit zaposlen. A teren je politička podobnost, a ne nacionalna. Primijeti da ne pričam u prošlom vremenu, jer se ništa nije promijenilo osim teren koji vrši prepoznavanje. Uostalom, gledaj Srbiju. Tamo su skoro svi Srbi pa da vidimo koliko neSNS Srba zasijeda na funkcije i dobija poslove.
    Ajd ako ti je tako lakše da prihvatiš poređenje - da li su 1990, prije hladnjača i svega, bili diskriminisani zato što su Albanci, ili zato što nisu glasali SPS? Jer su oni koji su glasali za SPS odlično prolazili.

    Pored sve naše priče statistika je jasna - 82% Crnogoraca a 7% Srba u državnim organima nije normalan procenat.

  15. #312
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,856
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Dobro nisi Turke i Jermene pomenuo pošto je to isto što i Crnogorci i Srbi.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  16. #313
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Dobro nisi Turke i Jermene pomenuo pošto je to isto što i Crnogorci i Srbi.
    Vidim, odgovora nema, pa da zaključimo onda ovu raspravu.

  17. #314
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,856
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Odgovor ti je rečen sto puta: šta god da ti procenti govore, posljedica su partijskog ključa, a ne nacionalnog. Rasprava postoji u tvojoj glavi. To što odgovor ignorišeš nije moj problem.

    A poredit odnos većinskog naroda prema manjinskom sa odnosima dva naroda od kojih jedan smatra da uopšte nisu u pitanju dva naroda a drugi da su ta dva naroda bratska predstavlja poređenje baba i žaba.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #315
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Odgovor ti je rečen sto puta: šta god da ti procenti govore, posljedica su partijskog ključa, a ne nacionalnog. Rasprava postoji u tvojoj glavi. To što odgovor ignorišeš nije moj problem.

    A poredit odnos većinskog naroda prema manjinskom sa odnosima dva naroda od kojih jedan smatra da uopšte nisu u pitanju dva naroda a drugi da su ta dva naroda bratska predstavlja poređenje baba i žaba.
    Ђе ви живите да ми је знати...

  19. #316
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ja ne znam zašto neće volji srbi da priznaju da je DPS bila interesna partija koja nikad nije gledala ko koje vjere, nacije ili bilo čemu pripada. Njih je samo interesovalo jel ih glasas ili ne, sve ostalo im je bilo nbt.
    Zato taj narativ da su Srbi bili ugroženi pod DPS u startu nije tačan, isto toliko su i Hrvati koji ne glasaju DPS bili ugroženi i Crnogorci.
    E sad zasto su Srbi bili brojčano manje zastupljeni u tim podelama po dubini. Jer poslije referenduma i nešto prije istog zbog okretanja Mila ledja Srbiji manje su glasali DPS
    Nisu oni neglasali DPS jer je krao , nego što je ledja Srbiji okrenuo.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  20. #317
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ja ne znam zašto neće volji srbi da priznaju da je DPS bila interesna partija koja nikad nije gledala ko koje vjere, nacije ili bilo čemu pripada. Njih je samo interesovalo jel ih glasas ili ne, sve ostalo im je bilo nbt.
    Zato taj narativ da su Srbi bili ugroženi pod DPS u startu nije tačan, isto toliko su i Hrvati koji ne glasaju DPS bili ugroženi i Crnogorci.
    E sad zasto su Srbi bili brojčano manje zastupljeni u tim podelama po dubini. Jer poslije referenduma i nešto prije istog zbog okretanja Mila ledja Srbiji manje su glasali DPS
    Nisu oni neglasali DPS jer je krao , nego što je ledja Srbiji okrenuo.
    Možeš li mi navesti jednog srbina u dps da je javno srbovao ili govorio da je srbin, bio uz crkvu ovih kriznih godina, dobio poziciju ili ostao na njoj itd, i da je ostao na tom mjestu u dps i da je taj dps nastavio da mu omogućava status, a da nije morao makar da ćuti da je srbin? Ja takvog ne znam, a znam ogroman broj dps kadra.

    Da dopunim, mnogo srba u dps jeste bilo, ali prikriveni, ili govorili da su crnogorci ili cutali kao zaliveni.
    Last edited by lucke91; 04-12-21 at 21:28.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  21. The Following User Says Thank You to lucke91 For This Useful Post:


  22. #318
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,644
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    ne kapiraš ti - partijsko zapošljavanje je bilo loše dok je DPS bio. sad kad to rade DF, DCG i URA to je okej. još jedna stvar je ista - ljudi koje zabolje briga za neke idiotske teme, oni koji nisu u partiji su ugroženi

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Da dopunim, mnogo srba u dps jeste bilo, ali prikriveni, ili govorili da su crnogorci ili cutali kao zaliveni.
    pa ovo je suština svega. o ovome pišu ljudi ođe. iz koristi su bili Crnogorci i glasali za DPS. ka pola Budve. nije smeta Bato DPS kad mu je dao zemljište svih građana DPS je uredno i ubjedljivo pobjeđivao u opštinama đe su ljudi na priču prezirali tu partiju

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Last edited by outline; 04-12-21 at 21:32.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  23. #319
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Možeš li mi navesti jednog srbina u dps da je javno srbovao ili govorio da je srbin, bio uz crkvu ovih kriznih godina, dobio poziciju ili ostao na njoj itd, i da je ostao na tom mjestu u dps i da je taj dps nastavio da mu omogućava status, a da nije morao makar da ćuti da je srbin? Ja takvog ne znam, a znam ogroman broj dps kadra.

    Da dopunim, mnogo srba u dps jeste bilo, ali prikriveni, ili govorili da su crnogorci ili cutali kao zaliveni.
    Evo mogu tebe , malo li je
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  24. The Following User Says Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  25. #320
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,387
    Thanks Thanks Given 
    1,810
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Možeš li mi navesti jednog srbina u dps da je javno srbovao ili govorio da je srbin, bio uz crkvu ovih kriznih godina, dobio poziciju ili ostao na njoj itd, i da je ostao na tom mjestu u dps i da je taj dps nastavio da mu omogućava status, a da nije morao makar da ćuti da je srbin? Ja takvog ne znam, a znam ogroman broj dps kadra.

    Da dopunim, mnogo srba u dps jeste bilo, ali prikriveni, ili govorili da su crnogorci ili cutali kao zaliveni.
    Milo Djukanovic, Svetozar Marovic, Pedja Boskovic, Tarzan Milosevic,.....

  26. The Following User Says Thank You to mrgo For This Useful Post:


  27. #321
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ne kapiraš ti - partijsko zapošljavanje je bilo loše dok je DPS bio. sad kad to rade DF, DCG i URA to je okej. još jedna stvar je ista - ljudi koje zabolje briga za neke idiotske teme, oni koji nisu u partiji su ugroženi



    pa ovo je suština svega. o ovome pišu ljudi ođe. iz koristi su bili Crnogorci i glasali za DPS. ka pola Budve. nije smeta Bato DPS kad mu je dao zemljište svih građana DPS je uredno i ubjedljivo pobjeđivao u opštinama đe su ljudi na priču prezirali tu partiju

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Takve koji cute ili su prikriveni ne racunam u primjer da srbi ispostovani bili, ja pricam o ljudima koji su bili javni srbi i koji su kritikovali odnos dps prema crkvi, i svemu srpskom, takvi su odstranjeni odmah iz dps i zatvorena im sva vrata.
    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Evo mogu tebe , malo li je
    Mene ne možeš. Znači 1 primjer nema.
    Quote Originally Posted by mrgo View Post
    Milo Djukanovic, Svetozar Marovic, Pedja Boskovic, Tarzan Milosevic,.....
    Pročitaj moj post opet. Ti konvertiti ne ulaze u taj opis.
    Dajte jednog funkcionera dps da je srbin, da je bio uz crkvu zadnje 2 god javno, a da je ostao u dps i da ga nisu dirali. Ne postoji.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  28. #322
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,387
    Thanks Thanks Given 
    1,810
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Nema potrebe uopste da citam tvoj prvi post.
    Uklapaju se u potpunosti.
    Tek si u drugom postu naveo da su zadnje dvije godine, krizne godine.
    Ja pamtim prilicno kriznih godina.
    Nego si ti tada bio sa njima, pa vjerovatno nijesi obracao paznju.

  29. #323
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,038
    Thanks Thanks Given 
    5,042
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Ihaaa,chim se ovaj pojavljuje...znachi da je udario chekalicu da vidi okle duva.
    ...

  30. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  31. #324
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,037
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    neka javi neko jesu li se popravile one lignje u mojkovac
    nothing comes from violence and nothing ever could

  32. #325
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,856
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Ada vidiš li da je i Milo gore potezao rakiju umjesto konjaka, tako da pretpostavljam da nema ništa od lignji, samo pečenje.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 13 of 46 FirstFirst ... 39101112131415161723 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lokalni izbori - Nikšić (mart 2021)
    By Admiral Vladimir Barović in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2955
    Last Post: 07-12-23, 22:13
  2. Lokalni izbori - Herceg Novi (maj 2021)
    By wulfy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 445
    Last Post: 07-06-21, 13:02
  3. Lokalni izbori - Cetinje, Mojkovac i Petnjica
    By wulfy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 145
    Last Post: 18-11-13, 19:57
  4. Izbori za lokalni parlament, Cetinje 7.feb
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 171
    Last Post: 10-02-10, 21:58
  5. Kotor - lokalni izbori
    By -=H2SO4=- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-04, 01:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •