Page 9 of 46 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast
Results 201 to 225 of 1129

Thread: Lokalni izbori Cetinje, Mojkovac, Petnjica (2021)

  1. #201
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Samo koja im je logika da idu još više u zagrljaj Srba ako vec zbog toga prosipaju glasove
    Po meni logika je da na taj način bježe od izbora do 2024te i da u tom periodu konsoliduju glasačko tijelo i izbace iz igre zdravka, spajića i ostale koji će formirati novu stranku i na sljedeće izbore bith ta partija koja će biti tas na vagi i odlučiti ko će biti vlast... po meni, za uru je pogubno da ta neka nova partija zdravka i spajića udje u izbornu trku sa trenutne pozicije vlasti...

    Naravno odlazak u priču sa dps-om bi značio sudbinu pozitivne, i toga su svjesni...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  2. #202
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    isto će biti da je DF najviše kriv za ovu situaciju. jer oni su počeli bojkot a za to nisi imali razlog. da podsjetimo da je Slavenu Radunoviću smetalo što Leposavić nosi masku sa grbom Crne Gore a onda ga kao branio. tako da neka se DF vrne i glasa za sve zakone, uključujući i budžet. ali DF je grupa plaćenika pa moraju raditi kako im se kaže

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  3. #203
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    isto će biti da je DF najviše kriv za ovu situaciju. jer oni su počeli bojkot a za to nisi imali razlog. da podsjetimo da je Slavenu Radunoviću smetalo što Leposavić nosi masku sa grbom Crne Gore a onda ga kao branio. tako da neka se DF vrne i glasa za sve zakone, uključujući i budžet. ali DF je grupa plaćenika pa moraju raditi kako im se kaže

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Ono što znam jeste da df trpi ogroman pritisak svog članstva i glasača da će morati ili da udju u vladu ili odu na izbore.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  4. #204
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Nisam ja nidje otisao u nikakav tabor, niti sam mislio da ucjenjuju samo Df, ne znam cemu ta glupa prica kad ja to nisam rekao?
    Ura ucjenjuje bukvalno sve partije u parlamentarnoj vecini, osim marka milacica, jer svi su za opciju nove vlade dje bi bili predstavnici partija (neki sa zdravkom a neki bez zdravka) a ura ih ucjenjuje sa 3 poslanika i zadrzava status tapkanja u mjestu dje sve drze u blokadi jer vide da ovi nece oborit vladu sa dps i poc na izbore ...
    ne vidim poentu toga ali ajd svako radi sta misli da treba....

    da nemam 41 poslanika iza sebe, ne bih minut držao vladu, ali nismo mi švedjani dje premijerka podnosi ostavku 7 sati nakon izbora...

    U ovakvoj situaciji pat pozicije ispasta samo narod jer napretka nema, sve je blokirano ili ce ubrzo biti, a sve zbog stava ure da je sve ok po njima... evo sad nece proci ni budzet, mi 70 zakona koji su na cekanju, nema tuzilackog savjeta, nema predsjednika dik-a, nema ministra pravde, nema bukvalno nicega, za 1-2 mjeseca blokada slijedi, ali eto ura veli sve ok, guramo do 2024...

    Majstore, ajde ovako...

    Nosilac liste ZBCG Zdravko Krivokapić je PRIJE izbora 30.08 u više navrata izjavljivao, a poslednji put u emisiji Načisto 3 dana pred izbore, da se zalaže za, citiram, "Vladu stručnjaka, jer je Vlada bez političara najbolja mjera za Crnu Goru".

    Dakle, nosilac liste ZBCG je ovo izjavljivao i najavljivao PRIJE IZBORA, dok su se lideri DFa od kojih se sad ne može živjeti bili posakrivali u mišje rupe jer im je bilo rečeno da je to najbolji način da se postigne uspjeh na izborima.

    Šta su intimno mislili ovi iz DFa o tim izjavama, zabolje me onaj, obzirom da nisu imali mudah da izađu i kažu nije to baš tako i da će oni biti ministri.

    O stavu URE prije izbora ne treba trošiti riječi, dok su Demokrate standardno ostale neizjašnjene i zalagale se za mir u svijetu.

    Sad kao URA ucjenjuje nekoga time što insistira da se održi obećano narodu, ne samo sa njihove strane, jer zaboga ne da političarima iz DFa u vladu (a posebno ne liderima fronta).

    Najjače je što ti, koji si nas brojao sa krovova, dolaziš sa nekim stavom koji ide u prilog tezama da je "volja naroda na izborima" bila da političari (DF se tu podrazumijeva) budu u vladi, a onda se čudiš mojoj reakciji.

    Presmiješno.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  6. #205
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ono što znam jeste da df trpi ogroman pritisak svog članstva i glasača da će morati ili da udju u vladu ili odu na izbore.
    snovi birača DFa su jedno a realna situacija drugo. njihovo ogledalo je Medo, koji bi sve i odmah. DF je kako rekoh plaćenička stranka koja radi kontra interesa države Crne Gore. to, njihovi birači neće priznati, nikad. DF u svojim redovima ima ljude koji otvoreno mrze Crnu Goru. DFu ne smeta kad Vučić mlati narod po BGu, eto oni su takvi.

    sa druge strane mislim da se oni jedini od stranaka vlasti ne boje izbora. oni svoje biračko tijelo imaju plus su ga povećali ovim zapošljavanjem svega i svakoga. a tu su i preletači iz DPS, koji su se vratili kući finansijski su miljama ispred DCGa i URE. uz to imaju RTCG, Prvu, Adriu i niz portala. u koaliciji sa SNP bi imali laganih 23-24 mandata

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. #206
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,771
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Kakve veze ima imas li 23 ili 35 mandata ako su u opoziciji?
    DF je u vladi jer je stvorena siroka koalicija protiv stare vlasti i sad kad je to odradjeno naravno da je bitka oko plijena kao sto je uvjek od kad je svijeta i vijeka u takvim situacijama.
    Narod naš je naučio na jednoumlje i monolitnu vlast pa je zbunjen što i nije čudno.
    Te foloskule da neko mrzi Crnu Goru baš sam mislio da to više ni oni najgori DPS špijuni po mjesnim zajednicama ne koriste vise kao argumentaciju protiv svojih politickih konkurenata ali sam se ocigledno prevario.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  8. The Following 3 Users Say Thank You to kurogane For This Useful Post:


  9. #207
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Majstore, ajde ovako...

    Nosilac liste ZBCG Zdravko Krivokapić je PRIJE izbora 30.08 u više navrata izjavljivao, a poslednji put u emisiji Načisto 3 dana pred izbore, da se zalaže za, citiram, "Vladu stručnjaka, jer je Vlada bez političara najbolja mjera za Crnu Goru".

    Dakle, nosilac liste ZBCG je ovo izjavljivao i najavljivao PRIJE IZBORA, dok su se lideri DFa od kojih se sad ne može živjeti bili posakrivali u mišje rupe jer im je bilo rečeno da je to najbolji način da se postigne uspjeh na izborima.

    Šta su intimno mislili ovi iz DFa o tim izjavama, zabolje me onaj, obzirom da nisu imali mudah da izađu i kažu nije to baš tako i da će oni biti ministri.

    O stavu URE prije izbora ne treba trošiti riječi, dok su Demokrate standardno ostale neizjašnjene i zalagale se za mir u svijetu.

    Sad kao URA ucjenjuje nekoga time što insistira da se održi obećano narodu, ne samo sa njihove strane, jer zaboga ne da političarima iz DFa u vladu (a posebno ne liderima fronta).

    Najjače je što ti, koji si nas brojao sa krovova, dolaziš sa nekim stavom koji ide u prilog tezama da je "volja naroda na izborima" bila da političari (DF se tu podrazumijeva) budu u vladi, a onda se čudiš mojoj reakciji.

    Presmiješno.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Sve ok, da sad ne odgovaram na sve, ali zašto onda ura u situaciji dje ima 77 poslanika parlamenta koji ne podrzavaju vladu i drze sve u blokadi prosto ne ode na izbore ako vec nece sa zbcg da formira vladu?
    čemu to mučenje 650.000 stanovnika ove države?
    Što fino sami ne odu na izbore kad nemaju 41 poslanika da gura tu politiku vlade strucnjaka? Ako su tako sigurni da narod to želi i da su za to glasali, oni će imat 50% na sljedeće izbore jel?, šta čekaju?
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  10. #208
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Kakve veze ima imas li 23 ili 35 mandata ako su u opoziciji?
    DF je vlast. najjača su stranka vlasti. da su izbori sad u nedelju uzeli bi ove mandate koje napisah i opet bi bili dio vlasti. za razliku od URE, ljudi iz DF savršeno znaju kakav narod živi ođe

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Te foloskule da neko mrzi Crnu Goru baš sam mislio da to više ni oni najgori DPS špijuni po mjesnim zajednicama ne koriste vise kao argumentaciju protiv svojih politickih konkurenata ali sam se ocigledno prevario.
    ne znam kakve floskule i špijune pominješ ali tipovi ka Jole Vučurović, Manda i ekipa iz DFa su više puta iskazali mržnju prema CG. to što ti nećeš ili ne želiš da priznaš, je druga stvar

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  11. #209
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,771
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Vlast si samo ako si u grupi koja ima 41 mandat u skupstini inace ti je zalud kao DPS sto ima 30 mandata pa ne ucestvuje u vlasti.
    Da su izbori sjutra koliko god ko da ima materijalizovace to ako sastavi vladu,evo URA ima 4 poslanika pa je faktor bez kojeg se ne moze tako da njima odgovaraju izbori i da su sigurni je bez ikakvog osnova.
    Dalje price placenicka stranka mrzi CG itd to je prolazilo kad je DPs bio na vlasti tamo po seoskim tribinama.
    Šta znači to otvoreno mrzjeti Crnu Goru-ja recimo mislim da mrze CG ovi sto pokradose 100 miliona pijeska i slicni iako su im na bagerima grbovi CG,oni mrze.
    I ne samo da mrze CG nego unistili su buducnost generacija.
    Te price o konstituentima sadasnje vlasti toga tipa na partijskim sastancima pricaj ali kaso je i tamo sad,sa tom spikom moglo se bogami lijepo profitirati ali sad je ta moda prosla,oce li se vratiti vidjecemo.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to kurogane For This Useful Post:


  13. #210
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Sve ok, da sad ne odgovaram na sve, ali zašto onda ura u situaciji dje ima 77 poslanika parlamenta koji ne podrzavaju vladu i drze sve u blokadi prosto ne ode na izbore ako vec nece sa zbcg da formira vladu?
    čemu to mučenje 650.000 stanovnika ove države?
    Što fino sami ne odu na izbore kad nemaju 41 poslanika da gura tu politiku vlade strucnjaka? Ako su tako sigurni da narod to želi i da su za to glasali, oni će imat 50% na sljedeće izbore jel?, šta čekaju?
    Pa zato što istrajavaju na održavanju obećanja građanima. Nisu oni ti koji su protiv ovog modela vlade, nego prije svega DF. Ako DF neće ovakav model, iako je njihov noslac liste ovakav model obećao prije izbora, neka obale vladu. Zašto bi to URA radila za njih?

    Nije vlada u krizi nego institucije zbog parlamenta. Ko ucjenjuje sa rekonstrukcijom ili novom vladom izbor TSa, budžeta, brda zakona. Ako ostane ovakva situacija izbori su realno rješenje, ali evo do kraja godine da vidimo ima li pomaka ili su svi baš zatvrdoglavili da sve mora da stane da bi određeni političari postali ministri.

    Sa dosadašnjim stranačkim imenovanjima sam inače "oduševljen", od Rovča Tesle, do direktora ZZZ nastavnika fizičkog, onog nepismenog direktora skijališta iz SNPa pa do portparolke DNPa Kljajevićke u NPCG.

    Kao što ni svi ministri sa referencama nisu dobri, prvi Mitrović treba da leti, tako ni sva stranačka rješenja nisu loša, prije svega tu mislim na Sašu Damjanovića. Ali generalno, uvijek sam za struku prije politike, a što su dosadašnja imenovanja i pokazala.

    A od vlade ovakvih političara bih očekivao stranačku propagandu, marketing, demagogiju i stranačke interese u full-u. Ako mislite da bi ovi bili iz DFa bili što bolji od na primjer Šehovića iz SDa, grdno se varate.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  14. #211
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Xaxaxaxxa, pa ovi DrPS sateliti ka' da gledaju kako sebe što više da ukanale, evo je na listi LP ona što bi da zaključa ljude u crkve i da ih zapali.
    Na šta spade ideja nekadašnjih Liberala, tuga.






    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Pomijesao si SD i SDP. Draginja je u SDP.
    Mislim nije strasno, lako se to pomijesa jer su bili jedno nekad.

    Kad smo vec kod prognoza mislim da ce URA na Cetinje imati slabiji rezultat nego prije godinu zbog desavanja 5tog septembra.

    Vidjecemo.
    Znam ja dje je Draginja, nego se ovi ouno ne razlikuju od nje, samo što su veći skakavci i više su koštali novca poreske obveznike, a priča im je sinhronizovana.
    Forever young, i want to be forever young

  15. #212
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,771
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Zanimljivo je recimo da npr u Herceg Novom preko 80% biraca podrzava vladu i nisam cuo da neko ne smije prosetati gradom jer je crnogorski nacionalista DPSovac ili sl. ali na Cetinje gdje je protiv vlade po zadnjoj provjeri birackog raspolozenja oko 70% a vidjecemo za neki dan trenutno stanje e tamo simpatizeri vlasti ne smiju setati gradom a da ne budu provocirani-toliko o ekstremizmu i toleranciji,gradjanskoj orjentaciji otvorenosti itd itd.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to kurogane For This Useful Post:


  17. #213
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    A dobro, tamo na CT su ti Protestanti, razumiješ
    Forever young, i want to be forever young

  18. #214
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,806
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,323
    Thanked in
    2,173 Posts

    Default

    Veli li ovo ura kaže da je sve u redu a svi ostali iz vladajuće većine da vladu treba suturat pa zbog toga ura treba da obali vladu a ne ovi koji kažu da vlada nema podršku? I to sve veli lik koji je odjednom uvijek bio na pravoj strani istorije. Čuš mene vlasti, istorije.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  20. #215
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa zato što istrajavaju na održavanju obećanja građanima. Nisu oni ti koji su protiv ovog modela vlade, nego prije svega DF. Ako DF neće ovakav model, iako je njihov noslac liste ovakav model obećao prije izbora, neka obale vladu. Zašto bi to URA radila za njih?

    Nije vlada u krizi nego institucije zbog parlamenta. Ko ucjenjuje sa rekonstrukcijom ili novom vladom izbor TSa, budžeta, brda zakona. Ako ostane ovakva situacija izbori su realno rješenje, ali evo do kraja godine da vidimo ima li pomaka ili su svi baš zatvrdoglavili da sve mora da stane da bi određeni političari postali ministri.

    Sa dosadašnjim stranačkim imenovanjima sam inače "oduševljen", od Rovča Tesle, do direktora ZZZ nastavnika fizičkog, onog nepismenog direktora skijališta iz SNPa pa do portparolke DNPa Kljajevićke u NPCG.

    Kao što ni svi ministri sa referencama nisu dobri, prvi Mitrović treba da leti, tako ni sva stranačka rješenja nisu loša, prije svega tu mislim na Sašu Damjanovića. Ali generalno, uvijek sam za struku prije politike, a što su dosadašnja imenovanja i pokazala.

    A od vlade ovakvih političara bih očekivao stranačku propagandu, marketing, demagogiju i stranačke interese u full-u. Ako mislite da bi ovi bili iz DFa bili što bolji od na primjer Šehovića iz SDa, grdno se varate.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Prvo vlada jeste u krizi cim im je budzet i 70 zakona na cekanju i blokirani za usvajanje. To je jedina kriza u kojoj mogu biti jer narod trpi zbog njenog statusa u skupstini.
    A drugo, i sta je uri rjesenje? Da drzi ovo stanje do 2024? Zna se da nece niko da obali vladu jer to moraju uradit sa dps glasovima, tako da je lopta kod ure sad.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  21. #216
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,806
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,323
    Thanked in
    2,173 Posts

    Default

    Kako je lopta kod ure kad oni nisu za obaljivanje vlade a df jeste? Eto je i Slaven na godišnjicu izbora izjavio da će obarat vladu sa bilo kime, a Demokrate rekle neće da glasaju za obaljivanje vlade kad dps to predlaže. Kakve veze ima ko predlaže? Ako su oni u pravu i vlada ne valja ništa, treba da jedva dočekaju da imaju većinu za obaranje. I to koliku većinu. No treba nekoga proglasit izdajnikom, a ne bi to df i demokrate sebi da urade. Čuš lopta je u dvorištu ure... I da, poslanici ure ne blokiraju usvajanje zakona, nego df.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. The Following 2 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  23. #217
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Kako je lopta kod ure kad oni nisu za obaljivanje vlade a df jeste? Eto je i Slaven na godišnjicu izbora izjavio da će obarat vladu sa bilo kime, a Demokrate rekle neće da glasaju za obaljivanje vlade kad dps to predlaže. Kakve veze ima ko predlaže? Ako su oni u pravu i vlada ne valja ništa, treba da jedva dočekaju da imaju većinu za obaranje. I to koliku većinu. No treba nekoga proglasit izdajnikom, a ne bi to df i demokrate sebi da urade. Čuš lopta je u dvorištu ure... I da, poslanici ure ne blokiraju usvajanje zakona, nego df.
    Po tebi i urašima treba diskutovat ko je kriv, čija je odgovornost itd i držat vladu koja drži državu u blokadi do 2024.
    Kad su uraši sigurni da je tako, šta čekaju, zašto ne idu na izbore i daju gradjanima da kazne onog ko je odgovoran? Jer svaki dan neusvajanja zakona, privremenog finansiranja, nepostojanja tuzilastva, sudstva, dik-a dovodi do toga da samo narod ispašta i niko drugi.

    Ura je preuzela odgovornost jer jedina drži vladu u životu, kao što su bili tas na vagi i prelomili da se ta vlada napravi takva, sad oni moraju da prelome i glasaju da se ide na izbore. Pa neka narod odluči ko je kriv za ovo trenutno stanje... sve ostalo je gubljenje vremena.

    Da dopunim, mene recimo baš zbog ovog navedenog gore ne bi čudilo da ura sad kad bude glasanje obali vladu sa dps i da se ode na izbore.
    Last edited by lucke91; 03-12-21 at 15:17.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  24. #218
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    pa nije URA ta koja je godinama sarađivala sa DPSom no DF i njihov vođa Andro. kad god je trebala neka tema iz naftalina da se izvadi, da bi se narod posvađa to su radili zajednički. tako, da smiju od glasača Slaven i Pipun bi prvi glasali za pad Vlade

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  26. #219
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Ti nikako da ukapiraš da ne drži u blokadi državu ova Vlada (niti ima instrumente za to), već Parlamentarna većina.
    Forever young, i want to be forever young

  27. The Following 3 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  28. #220
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Vlada (kakva god da je) radi nešto. Parlament je taj koji kiksa i drži državu u blokadi. Sve ono što je sporno nije u nadležnosti vlade već parlamenta.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  29. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  30. #221
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ti nikako da ukapiraš da ne drži u blokadi državu ova Vlada (niti ima instrumente za to), već Parlamentarna većina.
    Znam ja to savršeno, nisam ni rekao da tu blokadu drži vlada nego parlament. Ali kad je već došlo dotle da ostale partije osim ure nece da glasaju, a neće sa dps da izglasaju pad vlade, šta uru zadržava da sa istom većinom koja je izglasala vladu tu istu vladu obori i vrati mandat gradjanima? Ako već neće da se dogovore sa njima. Pa neka narod odluči ko je kriv, df itd što blokiraju sve ili ura koja blokira sve, neka narod odluči jer svaki dan ove vlade sa ovom dozom impotentnosti je lošije samo za gradjane.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  31. #222
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Vlada (kakva god da je) radi nešto. Parlament je taj koji kiksa i drži državu u blokadi. Sve ono što je sporno nije u nadležnosti vlade već parlamenta.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Vlada ne radi ništa konkretno niti može da uradi kad im zakoni ne prolaze. Za mjesec dva će tek biti apsolutna blokada dje ni to malo nece moci da rade.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  32. #223
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Znam ja to savršeno, nisam ni rekao da tu blokadu drži vlada nego parlament. Ali kad je već došlo dotle da ostale partije osim ure nece da glasaju, a neće sa dps da izglasaju pad vlade, šta uru zadržava da sa istom većinom koja je izglasala vladu tu istu vladu obori i vrati mandat gradjanima? Ako već neće da se dogovore sa njima. Pa neka narod odluči ko je kriv, df itd što blokiraju sve ili ura koja blokira sve, neka narod odluči jer svaki dan ove vlade sa ovom dozom impotentnosti je lošije samo za gradjane.
    Kako nisi reka' kad si bukvalno ovo napisa'?

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    i držat vladu koja drži državu u blokadi do 2024.


    Zašto bi URA rušila Vladu koja je po njihovim parametrima ok?
    Treba da je sruši onaj ko je non-stop minira od njenog uspostavljanja, ali nikaoo da je sruši jer nemaju cojones, znaju na izborima da bi krvavo to platili.
    I zašto čitava većina da obori Vladu, potreban je samo 1 glas.
    Forever young, i want to be forever young

  33. The Following 3 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  34. #224
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,771
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Da li se Mandiću i Kneževiću ide 5 godina na robiju pa će da ruše ovu vladu?
    To mi je nekako logično,zašto bi vršili vlast i namještali svoje ljude po dubini kad mogu da sruše vladu i omoguće šansu da se DPS vrati a oni kao gospoda po 5 godina u Spuž.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  35. #225
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Po tebi i urašima treba diskutovat ko je kriv, čija je odgovornost itd i držat vladu koja drži državu u blokadi do 2024.
    Kad su uraši sigurni da je tako, šta čekaju, zašto ne idu na izbore i daju gradjanima da kazne onog ko je odgovoran? Jer svaki dan neusvajanja zakona, privremenog finansiranja, nepostojanja tuzilastva, sudstva, dik-a dovodi do toga da samo narod ispašta i niko drugi.

    Ura je preuzela odgovornost jer jedina drži vladu u životu, kao što su bili tas na vagi i prelomili da se ta vlada napravi takva, sad oni moraju da prelome i glasaju da se ide na izbore. Pa neka narod odluči ko je kriv za ovo trenutno stanje... sve ostalo je gubljenje vremena.

    Da dopunim, mene recimo baš zbog ovog navedenog gore ne bi čudilo da ura sad kad bude glasanje obali vladu sa dps i da se ode na izbore.
    Da su građani ti koji odlučuju za koga da će glasaju samo na osnovu toga ko se drži principa, ko glasa za održive stvari a vezane su za državu, ko najmanje zloupotrebljava poluge vlasti zarad stranačkih interesa i ličnih interesa, ko se ne bavi demagogijom i ponaša se kao sekta, ovoj državi bi se druge pjesme pjevale.

    Glasa se shodno svom nekom sitnom ličnom interesu (ovi su mi ovo završili, zaposlili, obećali, dali), nacionalne nekakve priče, odnosa prema nekim identitetskim simbolima i temama.

    Da nije tako ne bi nama DPS vladao 30 godina, da nije tako ne bi DF imao podršku sigurno danas blizu 20% i slično, a opcije kao što je URA bi dominirale. Ali znaš kako je kod nas, nekima smeta što je na čelu URA Albanac, a drugima smeta što URA neće sa DPSom

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Page 9 of 46 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lokalni izbori - Nikšić (mart 2021)
    By Admiral Vladimir Barović in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2955
    Last Post: 07-12-23, 22:13
  2. Lokalni izbori - Herceg Novi (maj 2021)
    By wulfy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 445
    Last Post: 07-06-21, 13:02
  3. Lokalni izbori - Cetinje, Mojkovac i Petnjica
    By wulfy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 145
    Last Post: 18-11-13, 19:57
  4. Izbori za lokalni parlament, Cetinje 7.feb
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 171
    Last Post: 10-02-10, 21:58
  5. Kotor - lokalni izbori
    By -=H2SO4=- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-04, 01:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •