Results 1 to 5 of 5

Thread: Gljivice na nogama

  1. #1
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Gljivice na nogama

    Pozdrav, evo prvi put zakačih ovo, mislim da je to u pitanju.
    Nokat na nožnom palcu je požutio i kao da se stvorio novi nokat preko "starog".
    Gledao sam neke slike na netu, nije tako užasno kod mene kao što ima slika, ali jeste neka promjena.


    Da li neko ima iskustva sa lijecenjem istih?

    Net kaže da lijecenje traje dugo , potapanje nogu u vodu pa jabukovo sirće, pa kokosovo ulje, može i soda (bikarbona valjda?), nikako uska obuća....


    Iskustva neka iz "prve ruke" imate li....
    Last edited by Pashtro.PtC; 13-09-21 at 11:17.

  2. #2
    Join Date
    May 2021
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Meni su se pojavile na jezik, tkzv. kandida..
    Ne znam od cega.
    Dr mi je dao nistatin rastvor i tablete, neki gel, ispiram uvece pred spavanje sodom al ne vidim neko poboljsanje..
    Je li imao ko iskustva sa ovim cudom ?

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    gljivice su inače stali stanovnici našega organizma i obično se pojave, tj namnože u nenormalnome broju kad padne imunitet i u stvari su prvi znaci lošeg imuniteta....tako su nas učili nekad, a sad se moore bit nešto i promijenilo...

    Ono što znam za oba slučaja jeste da se treba biti jako uporan i da se treba truditi da se nokti ociste od toga, kao i organizam...ono što je takodje bitno jeste i iznutra tj ljekovima je tretirati, medjutim, jedna kutija nistatina nista ne čini...imam savjete za oba slučaja:

    Prvi slučaj sa noktima (sigurno pomaze samo budi uporan) kupi sodu bikarbonu (kilo ti je 1 euro) i kupi hidrogen 3% (pol litra ti je euro)i jednu tubu kanestena ili nistatina ili neke slične mazalice(pitaj apotekarku)...svaku noć prije spavanja naravi "pastu" ili krem od 1 kašičice sode i malo hidrogena (onako gusta da ti bude) pp nanesi na nokat obilno, ili tufer od vate natopi dobro sa hidrigenom pa na njega stavi po kasičice sode (ili manje) pa to prilijepi na nokat koji žuti, onda onom plasticno folijom zamotaj skroz ili kesom, kako ti je milije, samo da se tufer ne pomjera sa nokta, da drzi vlaznost od hidrogena i da ga obavije skroz, obuj i čarapu ako ti ej sigurnije da se ne pomjera i do ujutro to drži tako....svake noći dok se potpuno ne izliječi...zavisno od stadijuma od 15 noći pa do 30 ili 40.....samo budi uporan i viđećeš...ovo je zbilja najlaksi nacin...ne moram da ti pričam da svako jutro kad to maknes lijepo onim priborom za nokte isčistiš nokat, viđećeš svaki put će ti nekakvi smrdljivi prah ispod nokta biti, gljivica....očistiš, pa opet sipneš hidroggena ( taj 3% ti je medicinski) , osušiš na vazduhubili očistiš potpuno pa namažeš kremom taj nokat i obuješ se normalno do uveče dok ponoviš radnju....ovo ti je sigurno i odlično, spašava te i urastanja nokta jer je i to gljivično oboljenje...

    Što se slučaja dva tiče, doktori mahom daju nistatin koji kao treba da muljaš po ustima i da ga ispljuneš, ili ti daju neku kapsulu koja ima toliko nezeljenih efekata da te kap udari i nije preporučljivo da se pije osim ako imas ne daj boze neku kandidu koja se uvukla na pluca i slicno....
    Za to na jeziku moze biti odgovorno ili ako si skoro pio antibiotik, ili ako si imao neku prehladu, virusnu, bilo kakvu slabost pa je imunitet malo pao...imala sam često taj problem zbog antibiotika i meni je uglavnom prolazilo tako što sam onaj nistatin u tabletama pila i sisala (jeftin je nešto oko euro ili dva ....malo je grk ali iako ne piše da se sisa slobodno moze koristila sam ga vise puta po preporuci ljekara....ako ide dva puta dnevno jednom popij, ili dva puta, a uveče pred spavanej posisaj jednu i neka ti taj ukus ostane u ustima do ujutro...pomaze sigurno
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    E e da zaboravih, kandida ima nekih svojih favorita kad je hrana u pitanju, koji joj pomazu da se razmnozaava puno brze, kao da su pogonsko gorivo, tako da je preporucljivo voditi racuna o tome i izbjegavati u potpunosti ŠEĆER i sve što ima slasti čak i voće koje je slatko prirodno, tako da je najbolje na citruse se prebaciti i na čaj bez čećera, piti mnogo vode i jogurt sa probiotikom...Ako jedeš dosta slatkoga i piješ kafu sa secerom ili slatke sokove i kolace slobodno se nemoj cuditi sto ti nije bolje i pored ljekova...


    TGluten i bijela brašna i peciva sva od toga brašna, izbaciti dok kandida ne počne normalno da se razmnozava, mlijeko i mlijecne prozizvode punomasne OUT, osim jogurta, probiotskog,juneće i svinjsko meso izbjegavati takodje, ALKOHOL OUT (to je puno secera vocnoga ako ne i vjestačkoga) onda potpuno izbaviti kafu, zeleni čaj i crni čaj tj sve sto ima kofeina...ovo ti je nažalost tako ako hoćeš da sebi pomognes
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #5
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    @zvoncica hvala na detaljnom uputstvu!
    Čitao sam i o toj "kremi" od sode koju treba praviti, znači to tako ide.

    Uh, valjda ce brže to kod mene da prodje,
    ko će se smarati sa time mjesec/dva....


    Čitao sam i da nisu naivne uopšte te gljivice,
    kao da mogu da se "rašire" kroz organizam i naprave problem, ako se ne tretiraju na vrijeme.

    Dobro, to su bili neki sajtovi koji na kraju nude/prodaju kremu koja će to sve da riješi, ne znam koliko ima istine da su toliko opasne.....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 17-05-19, 21:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •