Page 3 of 17 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 415

Thread: bog je jedan

  1. #51
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,152
    Thanks Thanks Given 
    15,075
    Thanks Thanks Received 
    3,741
    Thanked in
    2,675 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Da sam kojim slučajem psiholog, definitivno bih bio opsjednut ženama! Koje bi mi bile pobude to ne žnam ali njihova fašistička površnost me fascinira. Prvo bik se konsultova sa nekim od ovih što imaju dar dekodiranja biblijskih spisa da nije možda nekim skrivenim redosledom slova Bog otkrio njegovim rukopoloženim prevelikodostojnicima kad je Adama stvarao od zemljinog praha da nije kožu Eve ispunio vazduhom te su možda na taj način jadnice doživotno osuđene da plutaju?
    Evo jedan plastičan primjer.... Idu one dvije (a pogotovo ova desna) ulicom sapletu se, padnu, razbiju se, i pravac kod doktora na krpljenje. E sad stupa na scenu ta ispostaviće se... pozitivna površnost. Za njih ne postoji razlog saplitanja??? Za njih postoji samo pad i udar i naravno da će jedino što one mogu u svojem realnom sagledavanju situacije da urade je to da doktor rešava problem koji je nastao niotkud... samo se jednostavno desio udar
    Da i tašte nijesu žene slavio bih 8. mart kao lični praznik dana borbe protiv stresa .... a ovako ne mogu
    ..evo da ti dekodiram iz svog ženskog ugla kad već insistiraš.

    bull..shit.s.

    Veli žena ostala trudna od nekog duha i aj to no jedva čekala da vidi kako joj sina rulja razapela na krst da iskupi sve grijehe čovječanstva.
    Eto kad sve to pogledam dovoljna mi je jedna riječ.I ne mogu da vjerujem da to u 21.vijek i dalje pije vodu, no dobro.
    Last edited by Bluemoon; 26-12-22 at 12:22.
    No pasaran!

  2. #52
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    226
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    A ne nego cemo u tamo nekog teroristickog vojskovodju vjerovat ...
    Je li realno da ovaj gmaz ne popije neki ban za ovakve price,da se pocine malo od njenih bolestina..
    Ili je manjini sve dozvoljeno da se ne bi osjecala ugrozeno

    Sent from my SM-S901B using Tapatalk

  3. #53
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    912
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    ..evo da ti dekodiram iz svog ženskog ugla kad već insistiraš.

    bull..shit.s.

    Veli žena ostala trudna od nekog duha i aj to no jedva čekala da vidi kako joj sina rulja razapela na krst da iskupi sve grijehe čovječanstva.
    Eto kad sve to pogledam dovoljna mi je jedna riječ.I ne mogu da vjerujem da to u 21.vijek i dalje pije vodu, no dobro.
    Desio se prasak! Nastade odjednom nešto što je davalo znake života! Kroz milione godina to nešto u što je između svega ostalog evoluiralo, evoluiralo i u danas jednu TOPP žensku sa idealnim dimenzijama i bez mrvice silikona?!
    Eeee, ovo više nije ni površnost..... ovo je već odvajanje od površnosti(let)
    Last edited by pecaros; 26-12-22 at 13:07.

  4. #54
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,152
    Thanks Thanks Given 
    15,075
    Thanks Thanks Received 
    3,741
    Thanked in
    2,675 Posts

    Default

    Impresivno a i inspirativno. (i jedno i drugo)

    Imam inspiraciju napisati više od jedne riječi počev od starog zavjeta pa nadalje, samo da nađem adekvatnu temu.
    Priča o Vavilonu se ne uklapa u ovu temu pa zato.Ima jedna sjajna istoričarka koja je dosta posvetila toj temi (doduše ne sa ovih prostora) svojim istraživačkim radom pa mi neće faliti ni asistencije.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 26-12-22 at 13:51.
    No pasaran!

  5. #55
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    snip
    Posto govoris o dekodiranju Biblije u istom postu u kojem govoris o povrsnosti zena, moram da se ukljucim.

    Ima li vece povrsnosti od nacina na koji je zena predstavljena kao krivac sto su Adam i Eva izbaceni iz raja? Ako je bog stvarno svevideci i sveznajuci, morao je da zna tacno sta ce se desiti ako u vrt stavi zmiju i zabranjeno voce i u taj vrt ubacio dva idiota koji bukvalno ne znaju razliku izmedju dobra i zla.
    Ili je po srijedi klasicna namjestaljka, u kom slucaju je bog jedan obican psihopata, ili mozda nije svevideci i sveznajuci. A mislim da ce najprije biti da autor te price (muskarac, btw) nije ni sanjao da ce se naci neka budala da njegovu pricu shvati bukvalno i da ce hiljadama godina poslije njega milioni avetinja da vjeruju da se sve to stvarno desilo. Da je znao, mozda je ne bi ni zapisao.

    Eo, ne znam...
    Last edited by VanjaTheMan; 26-12-22 at 14:01.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  6. The Following 2 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  7. #56
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    ..evo da ti dekodiram iz svog ženskog ugla kad već insistiraš.

    bull..shit.s.

    Veli žena ostala trudna od nekog duha i aj to no jedva čekala da vidi kako joj sina rulja razapela na krst da iskupi sve grijehe čovječanstva.
    Eto kad sve to pogledam dovoljna mi je jedna riječ.I ne mogu da vjerujem da to u 21.vijek i dalje pije vodu, no dobro.
    Stvarno mije nejasno da u ovo ne vjerujes....pa nije to jedini slucaj. EVo ti:

    https://www.dnevnik.ba/dogadaji/biza...licija-2602994
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  8. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  9. #57
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,152
    Thanks Thanks Given 
    15,075
    Thanks Thanks Received 
    3,741
    Thanked in
    2,675 Posts

    Default

    Nije vjetar no neki vjetropir biće..a što se čini.

    Vidiš @mexiko kako sam ja jedina žena što piše na ove teme mene to ozbiljno košta.Ovaj gore oće da me ućutkuje, ovaj drugi mi maše evolucijom u super zgodne mašine za rađanje. (dalekobilo)

    Evo jedan vic.

    Kaže bog ženi platićeš mi krvavo što si pojela jabuku, ali pošto sam ja bog i dobar i to, a još savrŠen bankar,može u mjesečne rate.

    Bog je jedan.Ave.

    Mariaaa.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 26-12-22 at 16:42.
    No pasaran!

  10. #58
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Nije vjetar no neki vjetropir biće..a što se čini.

    Vidiš @mexiko kako sam ja jedina žena što piše na ove teme mene to ozbiljno košta.Ovaj gore oće da me ućutkuje, ovaj drugi mi maše evolucijom u super zgodne mašine za rađanje. (dalekobilo)

    Evo jedan vic.

    Kaže bog ženi platićeš mi krvavo što si pojela jabuku, ali pošto sam ja bog i dobar i to, a još savrŠen bankar,može u mjesečne rate.

    Bog je jedan.Ave.

    Mariaaa.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  11. #59
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,152
    Thanks Thanks Given 
    15,075
    Thanks Thanks Received 
    3,741
    Thanked in
    2,675 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Mora da se smiješ zbog kalibra, i meni to vazda bude smiješno.

    Mislim kako neki duh može da ima kalibar?I koji.Zamisli mlade generacije učiš da djeca nastaju tako što pune neki propuh.To je gore od one priče o rodama.
    I šta sjutra kćerka da nekom dođe na vrata i veli bio je propuh neki tamo.

    Nije površno no realno.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  12. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  13. #60
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Mora da se smiješ zbog kalibra, i meni to vazda bude smiješno.

    Mislim kako neki duh može da ima kalibar?I koji.Zamisli mlade generacije učiš da djeca nastaju tako što pune neki propuh.To je gore od one priče o rodama.
    I šta sjutra kćerka da nekom dođe na vrata i veli bio je propuh neki tamo.

    Nije površno no realno.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Mozes mislist sto ce se ucinjet kroz Podgoricu kad pukne sjever pa po nedjelju dana duva...
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  14. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  15. #61
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,152
    Thanks Thanks Given 
    15,075
    Thanks Thanks Received 
    3,741
    Thanked in
    2,675 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Mozes mislist sto ce se ucinjet kroz Podgoricu kad pukne sjever pa po nedjelju dana duva...
    Natalitet.

    Zabije se sve po kuće, kako ono..rađajte se i množite.
    Eksponencijalna kriva ko u matematici.I onda vele duh neki..pa nenojeli što bi rekli Nikšićani.A Nikšićani su face najjače to im se mora priznati barem zbog ovog pa ne no jeli.
    Toga nema u Bibliji.
    Voljela bi i ja da su neki vjernici bar malo opušteni ali ne, oni su zapeti ko puške zapete.I to meni kao ženi zaista nimalo prijatno nije.
    Eto nemam ja nešto protiv Sokrata naprotiv ali boktemazo kako može neko na avatar postaviti Sokrata, to je meni jeziva blasfemija.



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 26-12-22 at 18:48.
    No pasaran!

  16. #62
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Da ne bude da sam ja oduševljena svim tim konceptom samo gledam biti realna i objektivna koliko god je to moguće.
    Jedan plastičan primjer. Ako mu voćku napadne neka bakteriozna pošast,neki vjernik bi možda pomislio da je to božja kazna,možda bi i molitve očitao.A meni bi prvo palo na pamet da odem u poljoprivrednu apoteku i uzmem sredstvo od najjače i provjerene svjetske neke korporacije jer su najviše i uložili u laboratorije i to.Banalizujem.Znam.Ali,that's laJf.
    Meni samo smeta što neko u 21.vijeku živi po mjerilima savremene civilizacije a meni s*re o nekakvim duhovnicima koji spavaju na kamenoj ploči sa svojih androida i udobnih dušeka.
    Neki seljak što je živio u srednji vijek i radio za svog vlastelina ovako bi razmišljao, evo bog mi je bačio s neba ovaj pesticid, koji sam ipak ja morao da platim, sad voćke više rađaju, ja moram više da radim a vlastelin će još više da se obogati. Sve te androide i dušeke platili smo, skupo i preskupo, rat je uvijek i bio najbolji izvor otkrića, a duhovnici stvarno spavaju u kelijama, ne znam što su oni problem, više su ideal kome treba da teže neki ljudi, ali u nemoći bljuju vatru živu. Jednom sam slušao baš emisija Duhovnici na Studio B, jedan sveštenik je to lijepo rekao, uvijek će bit podjela na siromašne i bogate, tu se ništa ne može, crkva, kakva je da je, bar malo zaliva sasušeni duh modernog čovjeka, mada, ponoviću, između zadriglog "ateiste" i zadriglog "vjernika" danas nema razlike. Dovoljno je pročitat Molijera pa viđet koliko smo duhovno zakržljali (Marks?), a Hitlera sam već citirao pa ne bih opet, uglavnom živimo po Napoleonovim i Hitlerovim principima.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  17. #63
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Vazda se treba sjetit ko je gazda i ko je kriv,
    Потом рече Бог: Да начинимо човека по свом обличју, као што смо ми, који ће бити господар од риба морских и од птица небеских и од стоке и од целе земље и од свих животиња што се мичу по земљи.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  18. #64
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Mora da se smiješ zbog kalibra, i meni to vazda bude smiješno.

    Mislim kako neki duh može da ima kalibar?I koji.Zamisli mlade generacije učiš da djeca nastaju tako što pune neki propuh.To je gore od one priče o rodama.
    I šta sjutra kćerka da nekom dođe na vrata i veli bio je propuh neki tamo.

    Nije površno no realno.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk

    Nije moguće ništa van onoga tvome umu dokučivog.
    Kako golem ego.

    To što nisi svjesna svog ega, to ga čini još većim.

    Bez ideje da se uključujem u temu sad nešto. Samo me ovo ponukalo.

    Kako može čovjek biti siguran u neke stvari.
    Siguran je u datom momentu najpametniji mogući.

    Ako malo istražiš, naći ćeš da se trenutno, bez neke vremenske distance dešavaju stvari koje su ti do tog momenta spoznaje izgledale nemoguće. Na razne teme.

    Ali, bitno je biti siguran šta jeste ili nije bilo u svakom momentu otkad je svijeta, to je jače od nekih od nas.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to Rada For This Useful Post:


  20. #65
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Nije moguće ništa van onoga tvome umu dokučivog.
    Kako golem ego.

    To što nisi svjesna svog ega, to ga čini još većim.

    Bez ideje da se uključujem u temu sad nešto. Samo me ovo ponukalo.

    Kako može čovjek biti siguran u neke stvari.
    Siguran je u datom momentu najpametniji mogući.

    Ako malo istražiš, naći ćeš da se trenutno, bez neke vremenske distance dešavaju stvari koje su ti do tog momenta spoznaje izgledale nemoguće. Na razne teme.

    Ali, bitno je biti siguran šta jeste ili nije bilo u svakom momentu otkad je svijeta, to je jače od nekih od nas.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Rado lepa Rado gde je tvoje stado....
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  21. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  22. #66
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,784
    Thanks Thanks Given 
    10,915
    Thanks Thanks Received 
    5,155
    Thanked in
    2,404 Posts

    Default

    Rado lepa Rado ode tebi prijava na moderato(ra) jer si se usudila da...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  23. #67
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    912
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Posto govoris o dekodiranju Biblije u istom postu u kojem govoris o povrsnosti zena, moram da se ukljucim.

    Ima li vece povrsnosti od nacina na koji je zena predstavljena kao krivac sto su Adam i Eva izbaceni iz raja? Ako je bog stvarno svevideci i sveznajuci, morao je da zna tacno sta ce se desiti ako u vrt stavi zmiju i zabranjeno voce i u taj vrt ubacio dva idiota koji bukvalno ne znaju razliku izmedju dobra i zla.
    Ili je po srijedi klasicna namjestaljka, u kom slucaju je bog jedan obican psihopata, ili mozda nije svevideci i sveznajuci. A mislim da ce najprije biti da autor te price (muskarac, btw) nije ni sanjao da ce se naci neka budala da njegovu pricu shvati bukvalno i da ce hiljadama godina poslije njega milioni avetinja da vjeruju da se sve to stvarno desilo. Da je znao, mozda je ne bi ni zapisao.

    Eo, ne znam...
    Bog i jeste znao za mogući Adamov pad te je s toga plan spasenja čovjeka već postojao. Da nije tako Adam bi morao umrijet isti čas kad je okusio voćku koja je bila zabranjena. A ko je u ovoj(a i izvan nje) priči psihopata, avetinja i idiot to je na čitaocu i njegovom izboru.
    Adam i Eva su bili totalno neiskvareni i čistog srca, pa se može reći da im je naivnost bila jedina mana..... i to prvenstveno Evina. Bog je pokazao svoju veličinu tako što je dao svoj život u zamjenu za Adamovu vječnu smrt a samim tim i nepostojanje čitavog čovječanstva. Što će biti sasvim dovoljno da se više nikad ne posumnja u Božiju riječ u svim stvorenim svjetovima jer smo im "mi" pozornica i učionica da se grijeh ne bi desio više nikad u cijeloj vječnosti.
    Što se tiče Adama, on je pokaza čak i u tome grijehu... veličanstvenost neiskvarenog čovjeka. Toliko je volio Evu da je htio u smrt da pođe sa njom! Bravo za Adama! Samo toliko mogu da kažem.

  24. #68
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Bog i jeste znao za mogući Adamov pad te je s toga plan spasenja čovjeka već postojao.
    Gdje pise da je znao? I sta ce mu plan spasenja kad ga je bog upropastio? Sve sto je trebalo da uradi je da ne stavi jabuku i zmiju u rajski vrh i ne bi mu trebao nikakav plan spasenja. Kreirao je problem da bi ga poslije rjesavao? Tebi to djeluje kao razmisljanje svemocnog i svevideceg bica?

    Je li moguce da ti zaista ne kapiras koliko prica o Adamu i Evi nema smisla ako je bog svevideci? Jedini zakljucak koji moze da se izvuce iz te price je da bog, kao knjizevni lik koji je u toj prici opisan nije svevideci. To nije jedina prica u kojoj je bog opisan na drugaciji nacin. A iz toga proizilazi da je Stari zavjet samo zbirka prica. Vjerovatno ne od istog autora.
    Last edited by VanjaTheMan; 26-12-22 at 23:15.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #69
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,152
    Thanks Thanks Given 
    15,075
    Thanks Thanks Received 
    3,741
    Thanked in
    2,675 Posts

    Default

    Rado ono..ego mi je golem ka planina Golija pravo da ti rečem..joni zna koliko je sve to golemo no blesav se izgleda pravi.
    Jeli @joni bVavo.
    No se meni čini da će star nešto da mi presudi ka kobac.No da ne skrećem sa teme.Vanja je ful u pravu.
    Bibliju je pisao muškarac neki.
    Buzdovan ono.
    Zamisli da sve grijehe čovječanstva svališ na Evu.A ovaj pecaroš,i sokrat, pa i cezar su mi ništica gola naspram onog što je priznao da je sve to bajka za avetinje.
    Eto ja tako zamišljam normalno čeljade.
    Što se ne folira.
    (muško tako zamišljam da ima više od dva grama mozga od pileta što s*re po dvorištu) Eto tako.
    Banalizacija? Može bit.No vidite vi sa sobom ostali,oko onog pileta..kud i što.



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 26-12-22 at 23:58.
    No pasaran!

  26. #70
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,152
    Thanks Thanks Given 
    15,075
    Thanks Thanks Received 
    3,741
    Thanked in
    2,675 Posts

    Default

    Uostalom, nije mi nešto volja do Hegela nakon svih ovih bljuvotina.A tek do Kanta, taj dio nekima malo teže ka teg od olova.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  27. #71
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    912
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Gdje pise da je znao? I sta ce mu plan spasenja kad ga je bog upropastio? Sve sto je trebalo da uradi je da ne stavi jabuku i zmiju u rajski vrh i ne bi mu trebao nikakav plan spasenja. Kreirao je problem da bi ga poslije rjesavao? Tebi to djeluje kao razmisljanje svemocnog i svevideceg bica?

    Je li moguce da ti zaista ne kapiras koliko prica o Adamu i Evi nema smisla ako je bog svevideci? Jedini zakljucak koji moze da se izvuce iz te price je da bog, kao knjizevni lik koji je u toj prici opisan nije svevideci. To nije jedina prica u kojoj je bog opisan na drugaciji nacin. A iz toga proizilazi da je Stari zavjet samo zbirka prica. Vjerovatno ne od istog autora.
    Mene sve ovo djeluje kao najzadnji "molekul" na vrhu genijalnosti jednog i jedinog stvaralačkog Genija! Jer način ne samo na koji je pobijedio grijeh, nego i ono što je stvorio uništavajući ga će se proučavati kroz čitavu vječnost. Dubina je nesaglediva. Genijalnost neizreciva. Možete vi smatrati genijima i Ajnštajna i Teslu, ali oni su u poređenju sa ovim što nam Bog pokazuje samo zrno pijeska u Sahari.
    Ako vam to nije dovoljno da vidite, ni ne morate se više ni trudit jer je to za vas nemoguće. Nemoj ovo da shvatiš kao vrijeđanje sa moje strane.... ovo su samo činjenice sa kojima se svi mi moramo suočit. Ali viđi.... u boljoj si poziciji i ti koji ne prepoznaješ Boga ako ipak živiš u okviru granica svoje savjesti od onih koji su svjesni njegovog postojanja a svojevoljno koriguju njegov zakon onako kako njima odgovara.

  28. #72
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,152
    Thanks Thanks Given 
    15,075
    Thanks Thanks Received 
    3,741
    Thanked in
    2,675 Posts

    Default

    Stari i novi zavjet su pisani za to vrijeme.
    Kad Vanja kaže da je pisalo više autora to je očigledno,ali i u skladu sa tadašnjim "korisnicima" iste.Stari zavjet ima dosta elemenata "žrtvovanja" pa i sopstvenog sina kad je onome bog tražio da žrtvuje svog tek rođenog sina.Ista praksa se nastavlja i u novom zavjetu?
    Hajde,gdje se najviše "žrtvuju" sinovi?

    Pa u ratovima.

    Onaj gore post shvatite ko metaforu ništa lično,ko što nije lično kad kritikujem bibliju.Jer,zar nije ta knjiga idealna za osvajače?
    Zar nije idealna za loše vladare da bolje manipulišu masama?
    Zar se nisu u ime boga vodili ratovi sa jezivim posljedicama?Tako da meni pored toga što nikakve logike u njoj nema nego je skup pričica,zna biti i opasna ako je dobar dio shvati ozbiljno.Zar nije crkva uvijek bila uz vojskovođe?Idealna je i za patrijarhalna društva.(može demant?) U njoj žena kao žena uvijek je u povlašćenom odnosu u odnosu na muškarca,a onda sljedeća ljestvica i boga.Ja u svemu tome ne želim da tražim nikakve sad tajne univerzuma,tome je posvećena cijela jedna oblast zvana astronomija,jel.
    Čovjek osvaja univerzum sa počecima onih naučnika koje je ista crkva osudila na smrt zbog istraživanja.Toliko o toleranciji.

    Eto sad bez banalizacije,samo odgovori sa argumentima.
    Last edited by Bluemoon; 27-12-22 at 07:15.
    No pasaran!

  29. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  30. #73
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,823
    Thanks Thanks Given 
    1,659
    Thanks Thanks Received 
    2,052
    Thanked in
    844 Posts

    Default bog je jedan

    Koleginice ne bi da ve obeshrabrivam ali ako ne mozete shvatiti kako neko moze da koristi toster kao proizvod zapadne civilizacije i ujedno bude okrenut duhovno istoku, kako mislite da shvatite odgovore na gore postavljena pitanja?


    Sent आत्मनः
    Last edited by Caesar; 27-12-22 at 10:03.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  31. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  32. #74
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,152
    Thanks Thanks Given 
    15,075
    Thanks Thanks Received 
    3,741
    Thanked in
    2,675 Posts

    Default

    Nisam ja Cezare govorila o umijeću no licemjerju.Molim te ništa lično ne shvati ovo što napisah kao i prethodno.Govorim o fenomenu licemjerja pa i ova pitanja su u toj ravni.Ja odgovore znam mogu slobodno da se i uklone znaci pitanja.

    Ko oni pokreti hare krišna i to po Americi kao prosvjetljenje ovo ono i odjednom se izrodi totalna anarhija a ta ista anarhija napravi s*anja u vidu raznih nekontrolisanih nemira.Evo ti recimo neko pismo istražuješ iz hobija i to mi je lijepo, ali kad mi se pojavi neki hare krišna nešto indoktriniran do srži pa relativizuhe sve, ali baš sve.Onda se jave neki antivakseri.Onda oni Jehovini svjedoci..to neće nedajbože po nekim njihovim pravilima i da umire, krv da primi.
    I sve je to..hajde ne zanima me, ali kad brojčano nadvlada razumni dio onda je meni lično zastrašujuće.





    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 27-12-22 at 10:25.
    No pasaran!

  33. #75
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Mene sve ovo djeluje kao najzadnji "molekul" na vrhu genijalnosti jednog i jedinog stvaralačkog Genija! Jer način ne samo na koji je pobijedio grijeh, nego i ono što je stvorio uništavajući ga će se proučavati kroz čitavu vječnost. Dubina je nesaglediva. Genijalnost neizreciva. Možete vi smatrati genijima i Ajnštajna i Teslu, ali oni su u poređenju sa ovim što nam Bog pokazuje samo zrno pijeska u Sahari.
    Ovo je trol neki, majke mi. Ne moze ovo iz usta, tj. prstiju odrasle osobe nikako. Trika nema.

    Tvoj stvaralacki genije nije cak ni original samog sebe. Hriscanski bog je baziran na jevrejskom, koji je, prije nego sto je postao monoteisticki, imao zenu i citav panteon bogova, u koje su vjerovala neka druga semitska plemena. Vjerovatno su zato i Biblijske price razlicite, jer su ih najvjerovatnije pisali ljudi koji su pripadali razlicitim plemenima.

    Nema niceg uzvisenog u vjerovanju u ove gluposti. Moras da odbacis razum i da negiras sopstvenu sposobnost da prepoznas nelogicnosti i budalastine kad ih vidis da bi vjerovato u ove stvari. Na taj nacin ponizavas samog sebe.
    Last edited by VanjaTheMan; 27-12-22 at 10:27.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  34. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


Page 3 of 17 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Naš Bog je jedan
    By Ego_and_his_own in forum Religija i filozofija
    Replies: 3012
    Last Post: 17-08-16, 05:46
  2. KOLEKTIVNI UGOVOR, jedan na jedan ili PLUS POLITIKA
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 07-11-11, 15:59
  3. Replies: 2
    Last Post: 31-03-09, 20:47
  4. m:tel “Prijatelji jedan na jedan”
    By weatherman in forum Operatori
    Replies: 14
    Last Post: 14-04-08, 01:05
  5. Jedan po jedan
    By Djoks in forum Internet
    Replies: 31
    Last Post: 29-06-07, 22:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •