Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 32

Thread: Djeca i sport

  1. #1
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    214
    Thanked in
    65 Posts

    Default Djeca i sport

    Imam dva klinca, 2019 i 2020 godiste. Iako ih jos smatram bebama, rastu brzo, pa razmisljam da ih sto prije moguce upisem na fizicke aktivnosti.
    Ovo samo iz toga da im dan bude ispunjen, da steknu osjecaj o nekoj obavezi, i zbog zdravlja, dakle - ne sa namjerom da bude profesionalno.
    Kad ste vi djecu prvi put upisali? Da li smatrate da bi trebalo sto ranije i vi kao roditelji izabrati nesto za njih, mozda dva, tri sporta, malo forsirati u pocetku, pa kasnije kad krene skola, izabrati jedan?
    S obzirom da zivim u PG, svaki prijedlog o sportskom klubu bi bio koristan, konkretno za djecake interesuje mene, ali svakako, i misljenje roditelja koji imaju cerke, a i onih sto planiraju, i cekaju.

    Sent from my M2101K7AG using Tapatalk
    COMMUNITAS CIVITATIS CATHARI
    navigare necesse est, vivere non est necesse



  2. #2
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,407
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Mi smo cerku upisali sa pune 3 na školicu sporta,bila medju najmladjima. Uglavnom sve zadatke odradjivala uspješno.
    Nisam pristalica da djeca ide na vise sportova,uskrscuje im djetinjstvo. Kada pocne skola,i onda ne mogu da postignu sve.
    Jer vidim da djecu upisuju na plivanje,atletiku,fudbal,kosarku,folkor,samo da su nedje da bi roditelji uzivali i pili kafe.
    Meni su djeca najsrecnija kada setamo svi,kada smo svi zajedno.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  3. The Following 3 Users Say Thank You to miovrag For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by branko.kotor View Post
    Imam dva klinca, 2019 i 2020 godiste. Iako ih jos smatram bebama, rastu brzo, pa razmisljam da ih sto prije moguce upisem na fizicke aktivnosti.
    Ovo samo iz toga da im dan bude ispunjen, da steknu osjecaj o nekoj obavezi, i zbog zdravlja, dakle - ne sa namjerom da bude profesionalno.
    Kad ste vi djecu prvi put upisali? Da li smatrate da bi trebalo sto ranije i vi kao roditelji izabrati nesto za njih, mozda dva, tri sporta, malo forsirati u pocetku, pa kasnije kad krene skola, izabrati jedan?
    S obzirom da zivim u PG, svaki prijedlog o sportskom klubu bi bio koristan, konkretno za djecake interesuje mene, ali svakako, i misljenje roditelja koji imaju cerke, a i onih sto planiraju, i cekaju.

    Sent from my M2101K7AG using Tapatalk
    1. Ti si baš zareda sa djecom, pušti tu ženu malo da diše
    2. Šalu na stranu, makar u Podgorii imaš nekih dječijih gymova za baš malu djecu, tamo se i rođendani prave (npr u Capital Plazu level đe je Bonella). Ako si iz Kotora, ne znam kako tamo stoje stvari, svakako pušti ih da plivaju .
    3. Prije nego ih daš na sport pričaj sa njima šta im se dopada. Basic, da se ja pitam, prvo bi djeca na džudo odila jer je vrhunski sport za koordinaciju, da nauče padat i da izgube strah od fizičkog kontakta u bilo kojem idućem sportu. Ali, djeca kao djeca .
    Povešćeš ih na dva tri pa vidi gdje im se dopada. Tako ide najjednostavnije. Ne pitaš se mnogo

  5. #4
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,673
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Da se ja pitam, prvo bi djeca na džudo odila jer je vrhunski sport za koordinaciju, da nauče padat i da izgube strah od fizičkog kontakta u bilo kojem idućem sportu.
    Potvrdjujem. Dzudo je osnova za svaki sport jer tu nauce da padaju i onda im svaki drugi sport lakse padne


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  6. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,023
    Thanks Thanks Given 
    104
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Slazem se za dzudo. Svakako ne prije trece godine. Ko streljackog ispod Ljubovica ima dobar klub fighter i tamo dolazi bas dosta klinaca, imaju dvije tri grupe od zavisnosti od uzrasta. Svakako ih mozes povesti na par casova na probi pa da vide kako im odgovara.
    Ja ne bi djecu opterecivao sa vise od jednog sporta. Bolje je uz sport raditi na kreativnosti, emocionalnoj inteligenciji....

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  7. #6
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Sa 3 godine na sport?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  8. #7
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Po meni je bolje da se djeca djetinje igraju slobodno nego da im se nameću obaveze već sa 3 godine, imaće kad. Neka dkeca malo budu djeca. Mi smo se u tim godinama najljepše igrali, doduše u kući, na velikoj livadi ispred, pentranje po drveću i bilo je bolje od bilo kakvog sporta.
    Ako su dječaci, tamo oko šeste godine na plivanje i vaterpolo, pa ti si kotoranin

  9. The Following 2 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  10. #8
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,871
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Po meni je bolje da se djeca djetinje igraju slobodno nego da im se nameću obaveze već sa 3 godine, imaće kad. Neka dkeca malo budu djeca. Mi smo se u tim godinama najljepše igrali, doduše u kući, na velikoj livadi ispred, pentranje po drveću i bilo je bolje od bilo kakvog sporta.
    Ako su dječaci, tamo oko šeste godine na plivanje i vaterpolo, pa ti si kotoranin
    Da, vaterpolo. Samo sto je Kotor trenutno bez bazena

  11. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Ma nijesi čitao, čovjek živi u Podgorici, zato sam rekla.
    Nema ni Novi više bazena, jad.

  12. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Po meni je prerano za neku organizovanu vrstu treninga. Ako pazljivo citam đeca su ti 2 i 1 godinu stara... Igra igra igra... Svakako da bi bilo idealno neka skolica sporta, ali tek sa 3+...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  13. The Following User Says Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  14. #11
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Vaterpolo se uspisuje sad od septembra i ako prihvate klinca (7) tamo cu ga upisati. Prosle godine su rekli da djeca uzrasta 7-10 mogu se upisati, moraju da znaju da se odrzavaju na vodi i da im se plivanje (kakvo god da bilo) ne svodi na psece.

    Ako tu ne prodje idemo ili na karate ili dzudo. Taman napisite preporuke (PG) za karate i dzudo, da imam alternativu.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  15. #12
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,986
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Vaterpolo se uspisuje sad od septembra i ako prihvate klinca (7) tamo cu ga upisati. Prosle godine su rekli da djeca uzrasta 7-10 mogu se upisati, moraju da znaju da se odrzavaju na vodi i da im se plivanje (kakvo god da bilo) ne svodi na psece.

    Ako tu ne prodje idemo ili na karate ili dzudo. Taman napisite preporuke (PG) za karate i dzudo, da imam alternativu.
    Pa zar ne treba djeca prvo plivanje da savladaju u sklopu vaterpolo skole,pa tek onda klasicni treninzi vaterpola? Tako je kod nas bilo vazda.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #13
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Za karate u PG karate klub Junior, u zgradi Crvenog krsta kod visećeg mosta. Sjajni treneri (žene) i normalna atmosfera i komunikacija.

    Dzudo probali i u tom klubu u Streljačkom, trener viče bez razloga (ali baš viče i dere se), a gužva je velika i prostorije dosta loše.

    Jos jedan sport za djecu od 6-10 godina je taekwondo, TK Akademac u skoli S. Pejanovic sjajan. Kao i karate, odličan sport za držanje tijela ibrazvoj, bazičan za kasnije.

    Smart Gym koji je neko pomenuo u Capital Plazi je odličan, priprema za sport generalno, može vwć od tri godine, mada zavisi od djeteta.

    Preporucujem da se obrati paznja na ponasanje trenera i roditelja, neki pucaju od ambicija i nemaju obzira, pa da se mijenja dok se ne nadje klub po volji. Ko ima novca i volje da se posveti klupskom vjezbanju, ipak je bolje nego nista. Razvija naviku za bavljenje sportom kod djece, koja kad krenu u skolu nece imati priliku najcesce ni za fizicko vaspitanje, a kamoli za igranje ispred kuce.

  17. The Following User Says Thank You to NotRobot For This Useful Post:


  18. #14
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Pa zar ne treba djeca prvo plivanje da savladaju u sklopu vaterpolo skole,pa tek onda klasicni treninzi vaterpola? Tako je kod nas bilo vazda.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Rekose da ne, vec da moraju da znaju osnove plivanja i odrzavanje na vodi.
    Mozda jer je bilo dosta djece 9-10 pa da izdvoje one koji su laksi za rad
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    I meni je u redu da dje a moraju znati da plivaju da bi se trenirala vaterpolo...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  20. #16
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    214
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Na telefon sam, pa ne mogu da citiram sve u jednom postu. Lakse ovako
    Ben dover - jeste, jos su mladi, nisam mislio ove godine, ali starijeg krajem sledece - komotno, imace skoro 4.
    Miovrag - moj koncept posla je drugaciji, ja sam 6-7 mjeseci godisnje odvojen od njih, pa bih ipak do neke granice u pocetku forsirao. Ne trebaju da budu stalno sa roditeljima, treba da se navikavaju na svako stanje, kasnije ce im sve bit lakse.
    Gagarin - navalio na nju. Mjesec, dva kuci kad smo se uzeli, pa tu ti dodju jednom plodni dani, znas i sam da ti ne objasnjavam, pa rekoh bolje ne cekat, no iskoristit priliku cim se ukaze.

    I ja sam razmisljao za neke borilacke vjestine. Makar da ne budu pi•ke sjutra, no da se mogu odbranit. Nasilja u drustvu, u skolu je vazda bilo. Plivanje isto, pa kasnije kad pocne skola, vidjeti kako stvari stoje, pa ostanuti na jedan sport, ili dva, pa po lagano.



    Sent from my M2101K7AG using Tapatalk
    COMMUNITAS CIVITATIS CATHARI
    navigare necesse est, vivere non est necesse



  21. #17
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,407
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Svi smo mi kolega razliciti,cim 6,7 mjeseci,vam kuce zbog posla,ja bi bas zbog toga svaki tren provodio sa njima,da budem uz njih dok su manji. Kada dodje skola,pubertet,ici ce sami dje zele,da se odvoje od nas.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


  23. #18
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    214
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Da, i sve se postigne ako se isplanira vrijeme, ali ne mogu zbog 5 mkeseci godisnje koliko sam kuci, da ih zakinem ovih preostalih 7. Svakako razumijem o cemu pricas, sad su mali, slatki, simpaticni, i brzo rastu, treba sto vise vremena sa njima provest, ali makar dok sam ja na brod, bolje da su fizicki aktivni, lijepo zaspu, no da mi bleje na telefon, kompjuter, kladionicu, sto svakako necu da dozvolim

    Sent from my M2101K7AG using Tapatalk
    COMMUNITAS CIVITATIS CATHARI
    navigare necesse est, vivere non est necesse



  24. #19
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,407
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Slazem sve,bolje da su vani u kuci i da se bave sportom

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  25. #20
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,389
    Thanks Thanks Given 
    14,538
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Nisam mogla naći temu vezanu za izviđački odred,pa nek bude ovdje.

    Izviđaštvo – skautizam prvi put se javlja u Crnoj Gori dok je bila u sastavu Kraljevine Jugoslavije, kada je 1928. godine u Nikšiću, Tibor Sekelj organizovao prvu skautsku družinu.
    U našoj zemlji izviđači su zvanično počeli sa radom osnivanjem prvog odreda izviđača u Plavu, bilo je to 4. septembra 1955. godine, Odred se zvao "Budo Tomović". Njegovom formiranju je prethodio "Pohod kroz Crnu Goru" putujući logor pet jedinica iz svih jugoslovenskih republika, a odmah zatim organizovana je Šumska škola na Vidrovanu kod Nikšića, koju je pohađalo nekoliko budućih izviđačkih rukovodilaca. Izviđački odredi se osnivaju i u drugim mjestima Crne Gore, Ivangradu (Berane), Nikšiću, Pljevljima, Tivtu, Cetinju... i konačno, 22. januara 1956. godine u Titogradu (Podgorica) je održana Osnivačka skupština Saveza izviđača Crne Gore i izabran njen prvi starješina, poznati revolucionar Periša Vujošević. Savezu Izviđača Crne Gore 1. maja 1956. godine na Glavi Zete, tadašnji predsjednik Crne Gore, Blažo Jovanović, svečano je predao zastavu Saveza.
    Od tada je Savez Izviđača Crne Gore djelovao i radio u sklopu Saveza Izviđača Jugoslavije sve do 1991.godine.

    Sаvеz Izviđаčа Crne Gore čine jedinice којe imајu sjеdištе nа tеritоriјi Crne Gore, trenutno, 20-tak izviđačkih odreda i samostalnih četa, sа oко 1500 člаnоvа.
    Sаvеz Izviđača Crne Gore sаrađuје sа оmlаdinsкim оrgаnizаciјаmа nа tеritоriјi Crne Gore i lокаlnim sаmоuprаvаmа.
    1. maja 2006. godine Savez Izviđača Crne Gore postaje samostalna organizacija, a Povelja o prijemu u Svjetsku organizaciju Skauta, svečano je dodijeljena na 38. Svjetskoj Skautskoj konferenciji u Koreji, 13. jula 2008. godine. (kratak istorijat)

    Na Grahovu će od od 28. jula do 5. avgusta Savez izviđača Crne Gore (SICG) organizovati VI smotru koja će okupiti oko dvije hiljade izviđača iz 15 zemalja. Predsjednik SICG, Peko Vukadinović, kazao je da je smotra događaj kojim se završava krug mladog izviđača.

    (SICG)
    Last edited by Bluemoon; 20-06-22 at 11:40.
    No pasaran!

  26. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,290
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Bio 2002 godine na poslednjoj (možda i nije 100%) međunarodnoj smotri Saveza Izviđača Jugoslavije koja se održala u Nikšiću na Krupcu.

    Avgust 2002.



    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  27. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  28. #22
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,389
    Thanks Thanks Given 
    14,538
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Bio 2002 godine na poslednjoj (možda i nije 100%) međunarodnoj smotri Saveza Izviđača Jugoslavije koja se održala u Nikšiću na Krupcu.

    Avgust 2002.



    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Kažu da su obnovili kamp, ja sam upisala djecu za ovu godinu.

    Ne znam kakva su iskustva ja išla sam kao dijete ali to je već tri decenije unazad.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 20-06-22 at 16:02.
    No pasaran!

  29. #23
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Ko želi da proba u PG aktivan je izviđački odred Sunčev zrak. Subotom se okupljaju mlađa i starija grupa u dvorištu škole Sutjeske. Do septembra je ljetnja pauza, planirani su kampovi.

  30. The Following User Says Thank You to NotRobot For This Useful Post:


  31. #24
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,389
    Thanks Thanks Given 
    14,538
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Za cijelu godinu mi je u planu izviđački odred Eho u Podgorici,ali baš su prebukirani mora ranije da se prijavi.
    Sviđa mi se koliko imaju aktivnosti i za razliku od Stare Varoši daju više slobode djeci jer su opušteniji dok je Stara Varoš stari kov.



    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  32. #25
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,389
    Thanks Thanks Given 
    14,538
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Najviše me raznježi na spisku poletarčeva sveska.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Prodajem Apple Watch Sport - 42mm Gold Aluminium Case with Midnight Blue Sport Band
    By Siljeeee in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 38
    Last Post: 19-05-16, 20:07
  2. Mi djeca sa stanice ZOO
    By _senorita_ in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 22
    Last Post: 28-06-05, 15:51
  3. I opet djeca !
    By Shelly in forum Sve i svašta
    Replies: 72
    Last Post: 22-09-04, 01:46
  4. Djeca
    By Lexus in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 1
    Last Post: 14-09-04, 11:16
  5. Cigo i djeca
    By Brzi in forum #montecafe
    Replies: 10
    Last Post: 16-05-04, 02:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •