Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 26 to 50 of 105

Thread: Avganistan

  1. #26
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default


  2. #27
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,232
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Kako je ovaj narod zaostao,pogledaj ovo ponasanje.
    Uzas.
    Nego moze neko da objasni meni, koji i nisam bas mnogo upucen u ovo , da mi samo kaze koji to moze biti razlog da posle 20 godina napustis Avg, a prije toga si ulozio, promijenio vlast, ulagao i dalje. Ukratno pobijedio i tek tako da odes mirnim putem.
    Ne ide mi logika pa ne ide.


    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  3. #28
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    Kako je ovaj narod zaostao,pogledaj ovo ponasanje.
    Uzas.
    Nego moze neko da objasni meni, koji i nisam bas mnogo upucen u ovo , da mi samo kaze koji to moze biti razlog da posle 20 godina napustis Avg, a prije toga si ulozio, promijenio vlast, ulagao i dalje. Ukratno pobijedio i tek tako da odes mirnim putem.
    Ne ide mi logika pa ne ide.


    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
    Moguća opcija je da nisu ni trebali uopšte da ulaze tamo? Prebača se lopta sa Trampa na Bajdena ali su se oni realno najmanje pitali.. Buš je povukao potez, Obama je odradio još traljavije, Tramp nastavio i Bajden zakucao poslednji ekser..
    Izjava pojedinih eks generala: "pored usutih milijardi za obuku, opremu, oružje i infrastrukturu, borbeni duh se ne može kupiti".. U ovom slučaju je ta zatučenost čuj mene borbeni duh, odigrala bitnu ulogu..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    vojna industrija je zaradila hiljade milijardi dolara i to je jedino što je bitno
    She is only here to annoy herself!

  5. #30
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Epsko blamiranje Zapada.

    Koje im ništa nije trebalo nakon poraza u Siriji, Ukrajini i Gruziji.
    In vino veritas

  6. #31
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Nije mi bas najjasnija potreba neupucenih ljudi da komentarisu ova desavanja.
    Jos je u februaru postignut dogovor: https://www.state.gov/wp-content/upl...n-02.29.20.pdf i ovo sto se sad desava mene uopste ne iznenadjuje.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  7. #32
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,232
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Nije mi bas najjasnija potreba neupucenih ljudi da komentarisu ova desavanja.
    Jos je u februaru postignut dogovor: https://www.state.gov/wp-content/upl...n-02.29.20.pdf i ovo sto se sad desava mene uopste ne iznenadjuje.
    Sto ti coce nije najjasnija potreba. Smijemo li mi koji nismo toliko duboko u tome postavit pitanje koje nas interesuje ili je ovo samo za Vas velike intelektualce?
    Evo ako je-kazite, zadnji ce mi ovo upis odje bit!
    Pakao.

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to Pozitiva For This Useful Post:


  9. #33
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    Sto ti coce nije najjasnija potreba. Smijemo li mi koji nismo toliko duboko u tome postavit pitanje koje nas interesuje ili je ovo samo za Vas velike intelektualce?
    Evo ako je-kazite, zadnji ce mi ovo upis odje bit!
    Pakao.

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
    Sta se ti kocis, dje se ti nadje prozvan.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  10. #34
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,232
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Sta se ti kocis, dje se ti nadje prozvan.
    Hoces da kazes da se ne odnosi upis tvoj na mene?
    Kazi da se ne odnosi, ja ti odma upucujem izvinjenje brate!
    Ali na nekog se mora odnosit....

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  11. #35
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    Hoces da kazes da se ne odnosi upis tvoj na mene?
    Kazi da se ne odnosi, ja ti odma upucujem izvinjenje brate!
    Ali na nekog se mora odnosit....

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
    kad pogledam kako sam napisao vidio sam da sam se i ja pogresno izrazio. odnosilo se na sve ljude koji donose neki sud i namecu svoje misljenje formirano samo na osnovu trenutnih desavanja, a koji nemaju pojma (niti ih zanima) o tome sta se desavalo. a sad je takav momenat da je odjednom ovo doslo u svjetski fokus i imamo milion padobranaca koji iznose svoje misljenje i svoj sud.

    ti si samo pitao sta se desava, bas ne znam kako si se pronasao u tome

    sad se svi hvataju za to kako je bajden rekao da se ne moze desiti da tamosnja vlada padne jer je u njih ulozeno toliko godina treninga i opreme i kako se ne moze desiti da se osoblje evakuise sa krova ambasade kao u vijetnamu. politicari lazu, niie valjda neko ocekivao da kaze kako su postigli dogovor sa talibanima i kako su pustili niz vodu dojucerasnju vladu

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  12. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  13. #36
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Povlacenje SAD iz Avganistana su podrzavali i liberali i konzervativci, i levicari i desnicari. Bidenu je pripala uloga da pred dvadesetu godisnjicu 9/11 to sto glatkije odradi i da se povlacenje SAD prikaze kao uspesno obavljen zadatak. Na kraju je ispao totalan fijasko i odavno otpisani Talibani su ostvarili munjevitu pobedu. SAD su ovde dozivele bas veliku sramotu, daleko vecu nego u Vijetnamu jer se Juzni Vijetnam barem drzao 2 godine a ovi nisu izdrzali ni mesec dana. Iako dosta pratim ovu situaciju i dalje mi nije jasno kako su SAD i avganistanska vlada dozivele bas ovakav slom a iskreno ovi Talibani mi ne deluju kao neki presposobni supervojnici koji bi daleko brojnijeg i tehnoloski nadmocnijeg neprijatelja bas toliko lako potukli. Iako ne mogu da nadjem tacne podatke verujem da barem preko polovine (muskog) avganistanskog stanovnistva podrzava Talibane ili barem nema nista protiv njihove vladavine jer mi je nezamislivo da su ovi okupirali celu drzavu za manje od mesec dana sa tolikom lakocom oslanjajuci se uglavnom na kalasnjikove. SAD su ocito dozivele totalan neuspeh sa avganistanskom vladom i nisu uspeli kako oni kazu "to win hearts and minds" avganistanskog naroda sto je barem delimicno zasluga toga sto su americka i avganistanska kultura totalno nespojive i ako obicni Avganistanci mozda i ne vole islamski fundamentalizam Talibana sigurno da im je on blizi od americkog BLM i LGBT "progresivizma". Ovim ce se najvise okoristiti Kina koja je vec najavila saradnju sa Talibanima a ova blamaza Amerikanaca im dobro dodje i kao poruka Hong Kongu kako prolaze americki saveznici.

  14. The Following User Says Thank You to Severnjak For This Useful Post:


  15. #37
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa da jer od ovih se očekivalo da će da se odbrane

    Nisu smjeli da imaju bilo kakva ocekivanja od njih. U vise navrata su pokazali da nisu zainteresovani za borbu. Ima ih daleko vise od Talibana ali ljudi nece. Niti su sposobni niti im je stalo. Tako da lise konstantnog prisustva americkih snaga, ne znam sta su drugo mogli da urade poslije 20 godina. Eto, mozda ne da odu tako naprasno kao da nikad nisu bili tamo, ali ako je ta drzava toliko bitna, susjedne nacije bi trebale da se pozabave njihovim pitanjem. Eto prilike i Rusima da se umijesaju. Mozda budu imali vise srece.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. #38
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nisu smjeli da imaju bilo kakva ocekivanja od njih. U vise navrata su pokazali da nisu zainteresovani za borbu. Ima ih daleko vise od Talibana ali ljudi nece. Niti su sposobni niti im je stalo. Tako da lise konstantnog prisustva americkih snaga, ne znam sta su drugo mogli da urade poslije 20 godina. Eto, mozda ne da odu tako naprasno kao da nikad nisu bili tamo, ali ako je ta drzava toliko bitna, susjedne nacije bi trebale da se pozabave njihovim pitanjem. Eto prilike i Rusima da se umijesaju. Mozda budu imali vise srece.
    Bude li im sreća poput '80ih onda mrka kapa.. Mada kad već pomenu, biće jako zanimljivo kako će se ponašati susjedi na novu/staru vlast..

    Nije meni čudno što se ovo desilo, čudno mi je što se tako brzo desilo.. Ono ajde par mjeseci ili godina/dvije, nego praktično za par nedjelja nakon povlačenja.. Propali eksperiment koji je progutao toliko života, za šta?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  17. #39
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Nije meni čudno što se ovo desilo, čudno mi je što se tako brzo desilo.. Ono ajde par mjeseci ili godina/dvije, nego praktično za par nedjelja nakon povlačenja..?
    Kao sto sam rekao - nece da se bore. Odgovor zasto mozemo da pocnemo da trazimo u cinjenici da ti ljudi nemaju osjecaj pripadnosti naciji. Avganistan je samo uslovno receno drzava, ali sustinski je obicna teritorija koja, eto, ima zvanican naziv. Ali je sustinski samo gomila plemenskih zajednica bez osjecaja pripadnosti vecem kolektivitetu. Takav stav nije nesto sto moze da se promijeni za 20 godina, posebno ako u tih 20 godina nije postojao ni pokusaj da se to promijeni, da se plemena ujedine i sta se istinski stvori avganistanska nacija. Jako je tesko, mozda i nemoguce ljudima koji zive u pravim drzavama da shvate taj mentalni sklop koji je zarobljen u bukvalno srednjevjekovnom nacinu zivota.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. The Following 5 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  19. #40
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Dobro im Rusi rekose: kad smo mi isli iz Avganistana, vlast koju smo mi podrzavali je jos tri godine funkcionisala dok se nije izvrsila primopredaja, amerikanci nisu uspjeli da osiguraju ni svoju evakuaciju a kamoli vlast koju su oni podrzavali.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  20. #41
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  21. #42
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Kao sto sam rekao - nece da se bore. Odgovor zasto mozemo da pocnemo da trazimo u cinjenici da ti ljudi nemaju osjecaj pripadnosti naciji. Avganistan je samo uslovno receno drzava, ali sustinski je obicna teritorija koja, eto, ima zvanican naziv. Ali je sustinski samo gomila plemenskih zajednica bez osjecaja pripadnosti vecem kolektivitetu. Takav stav nije nesto sto moze da se promijeni za 20 godina, posebno ako u tih 20 godina nije postojao ni pokusaj da se to promijeni, da se plemena ujedine i sta se istinski stvori avganistanska nacija. Jako je tesko, mozda i nemoguce ljudima koji zive u pravim drzavama da shvate taj mentalni sklop koji je zarobljen u bukvalno srednjevjekovnom nacinu zivota.

    Znaš li išta od brojki koje trebaju za ovakve ocjene?! Kao npr. broj poginulih lokalnih vojnika za vrijeme ove ekskurzije?! Stanje u jedinicama (koliko su mjeseci bili bez plata i opreme najosnovije) u trenutku odlaska stranaca i te stvari?!

    Ako ne znaš, evo da te prosvijetlim,
    -Za vrijeme ove mudre dvodecnijske operacije, -Poginulo je ~3000 nato vojnika i ~75000 ljudi lokalnih snaga.. (Nek im je svima laka crna zemlja).


    Otud, ovaj epic clusterfuck je nešto što apsolutno i potpuno ide na dušu zapadnih stratega. I nikakva objašenjenja, izgovori, izmišljotine kako lokalci neće da se bore ih ne mogu oprat! Apsolutno oće, ali treba ih znat organizovat i motivisat.
    Nesposobnjakovići do te mjere to nijesu znali, da su zahebali rabotu na toliko nivoa, pa su im ljudi u papučama i oružjem iz sovjetskih dana, za par dana pregazili strukturu koju su 20 godina gradili!

    Kakva inkompetencija! Sramota!
    Toliko ljudi poginulo, toliko para bačeno, za šta?! Ostvareno manje od 0!


    I što je najgore, pored lokalnih, kakve su samo globalne posledice ovakvog debakla.
    Lako je za međunarodni prestiž bilo koga, već kako će samo ovo da osokoli raznu pećinsku gospodu na svim krajevima planete.. ugh.

  22. The Following User Says Thank You to NexusVI For This Useful Post:


  23. #43
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Ko ke treba da zaradi od ovoga, zaradio je. Ocigledno je cilj bio da zaradi ko je trebao i to je to.
    Pitanje je dje je sledeci Avganistan?


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  24. #44
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Evo ti ga na Balkan kako smo krenuli..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  25. #45
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  26. #46
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    https://twitter.com/ianbremmer/statu...296657414?s=09



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  27. #47
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  28. #48
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,392
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Nije mi bas najjasnija potreba neupucenih ljudi da komentarisu ova desavanja.
    Jos je u februaru postignut dogovor: https://www.state.gov/wp-content/upl...n-02.29.20.pdf i ovo sto se sad desava mene uopste ne iznenadjuje.

    ahahahhahaha a dje si upuceni. Sto neuputi molim te Bajdena prije nedelju dana da se ne prosipa sa izjavama zbog kojih mu se danas smijeli cijeli svijet. Kakvi su naši eksperti i analitircari a sto je ovo...

  29. The Following User Says Thank You to loodilo For This Useful Post:


  30. #49
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,392
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    kad pogledam kako sam napisao vidio sam da sam se i ja pogresno izrazio. odnosilo se na sve ljude koji donose neki sud i namecu svoje misljenje formirano samo na osnovu trenutnih desavanja, a koji nemaju pojma (niti ih zanima) o tome sta se desavalo. a sad je takav momenat da je odjednom ovo doslo u svjetski fokus i imamo milion padobranaca koji iznose svoje misljenje i svoj sud.

    ti si samo pitao sta se desava, bas ne znam kako si se pronasao u tome

    sad se svi hvataju za to kako je bajden rekao da se ne moze desiti da tamosnja vlada padne jer je u njih ulozeno toliko godina treninga i opreme i kako se ne moze desiti da se osoblje evakuise sa krova ambasade kao u vijetnamu. politicari lazu, niie valjda neko ocekivao da kaze kako su postigli dogovor sa talibanima i kako su pustili niz vodu dojucerasnju vladu

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

    Solomune, pošto misliš da je sve ovo dogovoreno. Daj nam onda analizu za Iran, Kosovo ili Siriju što će sa sigurnošću da se desi. Da te slavimo kao Nostradamusa. Svi su posle bitke generali...

  31. #50
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Mani me se momak

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Turkmenistan,Tadzikistan,Avganistan
    By brodomaketar in forum Putovanja
    Replies: 162
    Last Post: 10-07-22, 22:57
  2. Pakistan ? Avganistan ?
    By brodomaketar in forum Putovanja
    Replies: 11
    Last Post: 04-08-15, 18:34
  3. Avganistan - Srce Crne Gore
    By cpu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 138
    Last Post: 04-01-11, 18:03
  4. Silovanje u braku (Avganistan)?
    By Kliker17 in forum Sex i erotika
    Replies: 28
    Last Post: 12-08-09, 22:28
  5. Crnogorski vojnici u Irak i Avganistan?
    By Ego_and_his_own in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 72
    Last Post: 29-02-08, 04:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •