Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 52

Thread: Majstor MOTOSOKO (Podgorica) Moje iskustvo

  1. #1
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default Majstor MOTOSOKO (Podgorica) Moje iskustvo

    Dosao sam samo da napisem svoje iskustvo sa ovim majstorom koji. Malo ce dug tekst da bude ali da bi shvatili o cemu pricam, moram napisat od pocetka do kraja.


    Ovog majstora su mi preporucili nekoliko njih: Lik iz mog kraja, Gremlins Garage BY Sparco i Djalac sa ovog foruma.


    Nakon ove preporuke ja sam nasao njegov instagram profil i na instagram profilu sam vidjeo da radi dosta motora i na prvu ruku sam mislio da zna sta radi jer cim otvara glavu motora i izbacuje na instagramu ja sam pomislio da je bezbjedan.


    Nakon razmisljanja dje povest skuter. Da li kod Leke (Tuzi), Kod Koleta ili kod ovog lika MOTOSOKO.

    Nakon dugog razmisljanja resih kod njega da podjem pa licno da vidim a i on da vidi licno motor sto sam i uradio.

    Moj motor je imao neko cudno pucanje iz auspuha tokom usporavanja (da ne diram gas) i tokom davanja gasa mene kocilo, ko da ima lose gorivo ili vodu u gorivo.

    Posao kod njega, objasnio sta je problem. Pitao me kako se ovo pojavilo i od kada. Ja sam mu objasnio i utvrdio da je zacepljen vazduh tj nema dovoljno vazduha.

    Uzeo brake cleaner i ocistio filter za vazduh, ulaz vazduha itd...

    Kad zavrsi sa time rece probaj sada

    Uzeh skuter da probam i motor mnogo bolje vuce, vuce bez problema.


    I tu shvatio da zna da popravlja. Onda smo se tu dogovarali za ostalo, objasnio mu jos da imam problema sa paljenjem i covjek prvo pomislio karburator onda kad sam mu reko da sam vec jednom menjao karburator i da je isti problem. Onda je on reko da vjerovatno treba samo nastelovat karburator.


    Proslo nekoliko dana, zvao ga da ga pitam kad da donesem skuter jer kako bi dobro nastelovao karburator mora ostat kod njega da vidi kako pali kad je hladan. Mi se dogovorili da odmah donesemo jer ima slobodnog vremena pa da ga nocas steluje kako bi sjutra bio gotov. Tako se dogovorili, posao kod njega i tu mu jos govorim da vidi prokontrolise kurblu onda covjek predlozio da ostavim skuter 2-3 dana da dobro testira sve.

    Tako je bilo, mi se dogovorili i ostavio skuter.


    Proslo 2 dana covjek uposte ne zove pa rekoh da ga zovnem i da vidim jel sto radio i zasto je pucao iz auspuha jer me to najvise zanimalo.

    On se javi i kaze kako ne moze ovaj karburator da nasteluje pa je menjao nekoliko karburatora i skoro svaki se isto ponasao. Onda je navodno jedan nasao koji dobro pali ali da mu treba jos vremena da dobro testira, ovo za pucanje kaze da nije primjetio nista ali da jes neki izdvuh iz auspuha ali pucanje ne. Tu sam mu rekao da zamjeni svjecicu jer je stara i kad vec radi na njemu nek i to menja.

    Tu mi je reko i da mi skripe kocnice od prednjeg tocka i da bih trebao da zamjenim pakne sto sam mu ja reko da sam ih vec menjao prosle godine i da skripe jer je disk kriv. Onda je on to demantovao i kaze kako ove moje pakne imaju vise metala pa zbog toga skripe.

    Ja sam mu rekao ako te nove pakne nece skripat 2-3 godine onda nek zamjeni ali ako ce da mi skripe odmah nako zamjene ne treba zamjena

    Covjek rece da garantuje da nece skripat, da su mekse pakne i da nemaju metala.

    Ja reko dobro, zamjenite i pakne.


    Onda proslo jos 2 dana i dalje nista od njegovog poziva, sve sam ja morao da zovem, nikako on da zovne i da kaze sta je radio na skuteru i kad zavrsava.

    Ja njega zovem nakon 2 dana tj 4 dana nakon ostavljanja skutera. Pitam ga kako sad radi taj karburator, jel sad sve uredu i kad mogu po skuter.

    Covjek odgovara: U ja zaboravio, cim vidjoh da me ti zva ja se bacih na tvoj motor, motor dobro pali i probacu da ga ostavim do nocas i ako nocas bude upalio dobro zvacu te da ti javim da je gotov.

    Ja njemu kazem: Ako ce bit gotov nocas mozda dodjem po njega

    Covjek kaze: Zvacu te ja kad zavrsim

    To vece nije zvao i reko sigurno jos nije zavrsio, sjutra dan htio da ga zovem al reko necu da ga uznemiravam pa cu cekat do prekosjutra (6 dan)

    On je 6 dana (11 avg) zvao da mi kaze da je motor gotov, da pali ko metak i da mogu kod njega doci za motor. Tu smo se dogovarali kad da ga uzmem, on mi je objasnjavao kakvih je problema imao sa njim i da mu je zbog toga trebalo dosta vremena da ga sredi. Tu se dogovarali oko cijene, pitao ga koliko ce me ovo sve kostat da bih dosao sa parama.

    Kaze: 60e

    Onda mu kazem: spakovaces moj karburator jer ja djelove uzimam

    on je tu bio iznenadjen jer je valjda mislio da njemu ostaje karburator

    On kaze: sta ce ti kad je neispravan

    Ja kazem: Neka ga, valjda imat djelove

    on kaze: Dobro

    Ja reko: Dobro, vidimo se

    Posao kod njega, kad sam stigao on je vec bio dje radi na neku masinu i bio na tel dje razgovara sa nekim. Okrenuo se i vidio da sam dosao, dodje do skutera, pretisnu kocnicu i start dugme, motor upali bez problema.

    Meni je morao sa gasom da se pali i da drzim gas nekoliko sekundi sto je ovo meni izgledalo TOP, pomislio sredio ga.

    Kad ga upalio primjetio sam da je ler gas na 4000 obrtaja sto je mnogo, meni je bio na 2000 pa je meni ovo bilo previse.

    Cekao da se motor stabilizuje i da vidim koliko ce pasti, obrtaji pali na 3500 i tu drzalo sto je previse za motor koji je ugrejan.

    Ja njega cekao da zavrsi razgovor, kad zagrsi razgovor ja njemu kazem da je ovo previse obrtaja na ler za moju masinu.

    On kaze: Ovo je samo dok se motor ugreje, uzmi motor i probaj ga.

    Uzeh motor i probah jedno 500m i nisam primjetio nista cudno ali kad sam se vratio obrtaji i dalje drze 3500


    On kaze: Uzmi probaj motor pa mi javi kako radi.

    Kad krenuh kuci platih covjeku, on je iz kakaricke gore i kad se spustih do Podgorice ocekivao sam da ce se do tad ugrejat motor. Plus ljeto je i plus skuteru treba max 1 min a ne pola sata da se ugreje.

    Kad se spustih dolje, obrtaji na skuteru su skakali od 2500 do 4000... nikako jedan isti ler gas.

    Meni se ovo nije svidjalo i zvao ga da ovo ovako ne moze jer leg gas varira

    On mi kaze: Dodji sjutra pa cemo ga opet stelovati i kad sam taj dan uzeo skuter rekao je da je otvarao glavu motora i stelovao ventile.

    Ovo za ventile je bitno zato sto ce sranja tek da se dese.

    Mi se dogovorili sjutra tj 12 avg u 6 da dodjem kod njega.

    Onda 12 avgusta kad sam se probudio da vidim kako pali ujutro, kad sam se priblizio skuteru primjetio sam da mirise gorive. Vrtio sam se oko motora da vidim dje dolazi miris, sago se i tu primjetih 1 kabl nije spojen (to je kabl od sauha)

    Ja njemu odmah javio za ovaj kabl i da mirise na gorivo. Sto on nista nije rekao na to.

    Upalio motor, motor upalio sa veoma malo gasa, samo malkice cisto da upali, nisam morao gas da drzim. Motor upalio i radi fino ali sa prevelikim ler gasom


    Ugasio motor i ostavio ga tako, onda oko 5 sati kad sam krecao kod njega reko aj sad da ga upalim samo na kljuc bez gasa. Probah tako i upalio bez gasa.

    Ja reko: super, samo jos ler da sredi.


    Krenuo za PG, motor se ponasao isto, mozda malkice bio sporiji, umjesto proslih 78 meni je isao 76 i reko ovo je mozda do vjetra ili je zato sto treba jos da se nasteluje.

    Dosao do podgorice, na svaki semafor koji sam stajao, svaki put drugi ler gas. Jednom do 4000 a nekad 2500...

    I kad bude na 2500, onda polako pocne da pada na 2000, pa na 1500 i ugasi se. Ugasio mi se na 2 semafora i na eko petrol dje sam sipao gorivo. Stanem, polako se spustaju obrtaji i samo se ugasi.

    Ja nista, nastavio tako kod njega, dosao kod njega i pre no sto sidjem sa motora ja pustio gas a ono vuce ko da drzim gas, ler gas bio na 4500 obrtaja.

    Morao sam da ugasim motor jer je vukao a htio da ga ostavim tako da majstor vidi kako radi.

    Dosao kod njega, njega nije bilo i stigao za jedno 20tak min

    Imao vec jednom momku da resi sajlu od kvacila na Kymco motoru, ovaj sa kymcom bio kod njega pre 15tak dana i pukla mu sajla koji je ovaj zamjenio. Sajla od kvacila pukla za nepunih 15 dana sto je presmijesno.

    Ja sam tu vec poceo malkice da panicim. I taman dodje jedan moj komsija kod njega i ja pitah njega kakav je Motosoko, jesam li pogrijesio sto sam dosao. Komsija kaze da nije los ali je petljavina.


    Motosoko zavrsi sa ovim likom i onda krenuo na moj skuter, skinuo sjediste da dodje do karburatora, kad je skinuo sjediste tu je vidjeo da je sauh raskacen i da kaze ne zna kako se ovo desilo, da je vjerovatno kad je stavljao sjediste da se raskacilo. Poceo da steluje karburator. Tu je radio jedno 30 min, nastelovao ga po njegovom i spustio obrtaje na 2500 hiljade i ovaj put je ler gas stabilan. Nije skakao sa 2500 na 4000 ili obrnuto.

    Sauh radio jer cim ga upali obrtaji skoce na 3500 i onda se spusti na 2500 i tu ga drzi.

    Ovako ostavismo, uzeh motor i reko: Napokon zavrsih, valjda je sad kraj


    Dok se spustih sa kakaricke gore do PG primjetih neko lupanje kod karburatora (tako sam mislio da je) i ja njega zovem

    Brate ovo sad lupa nesto kod karburatora: Ja ne znam sto je sad

    On kaze: Nista donesi ga, ja opet nazad

    Kad sam se penja put kakaricke gore, jedva je mene gurao 30 a sa mojim karb je mogo 35 i tu sam se razocarao.

    Dosao kod njega, on dodje da poslusa. Nista rekao nije i ja njemu kazem: Brate ovo nije normalan zvuk, ovo nesto lupa kod karburatora.

    On stoji i nista ne prica, gleda na motor, rukom cacka i onda kaze: Ovo su ti se ventile rastelovale

    Kad mi je ovo reko isto ko da mi je cekicem o glavi lupio

    Ja njemu: Pa zar nisi rekao da si otvarao glavu motora i da si stelovao karburator.

    A on odgovara: Nisam ti to rekao, rekao sam samo da sam otvarao i da su ventili bili vec nastelovani.

    Tu sam shvatio na sta sam ja spao.

    Plus ono vece tj 11 avg kad sam uzeo skuter, vracao sam se uvece i htio da upalim dugo svjetlo

    tu sam shvatio da je izgorio svjetlo ili je njemu crkla nekako. Pitao ga za to i kaze: Ne, on ti je ovakav bio, nije ni radila sijalica.

    Kad je rekao da su ventili rastelovani i da treba glava od motora da se otvara pa kaze: Ja predlazem da ostavis motor jer moram da sacekam 2 sata da se motor ohladi kako bih dosao do ventila

    Ja njemu: a dje sad brate opet da ostavljam motor, nisi mi blizu da mogu da dolazim.

    Onda kaze: Jes al ovo mora da se ohladi

    ja njemu: nema veze, cekacu ako treba do 3 samo da se ovo zavsri danas.

  2. #2
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Onda kaze: dobro


    Prodje 15-20 min i poceo da otvara


    Ja njemu: nemoj takvog vruceg, nagrdit ces se


    kaze: necu imam rukavice, brzo cu ja ovo




    Tu sam ja bio vidno nervozan, on je svo vrijeme mene nudio kafu, sok, da nesto jedem itd... ja sam odbijao i kazem: nije mi brate do pica ni hrane, ovo izadje mnogo gore no sto sam mislio




    On zavrsi sa ventilama i da upali motor ono mu se ugasi 2-3 puta


    ja u sebi: O ne, nije valjda opet sad da se steluje




    Kad upali motor onaj zvuk tj lupanje nestade.




    Ja njemu: jesam ti rekao da je nesto lose, znam zvuk svog motora odmah kad nesto nije uredu.


    Ja njemu: kako to da se odjedno rastelovase ventile kad ja ovih problema nisam imao


    on kaze: Vjerovatno ti je bio rastelovan (A reko kad je otvorio glavu da je vidjeo da su nastelovani)




    Tu sam bio blizu da mu kazem da vrati moje djelove i svako svojim putem no reko aj, mozda je sad stvarno sve kraj.




    Krenuo, spustio se do PG i ler gas isao od 2500-3000 al se nije gasio, motor je isao malkice sporiji, sada je max bilo 73-74




    Dosao doma jer je bilo bas kasno


    sjutra ujutro da vidim kako pali, kad ono JOS GORE sad moram da drzim gas non stop dok se ne ugreje. Prije je bilo 3-5 sek a sada skoro 60 sekundi inace ako pustim ugasi se.




    To je po meni bio kraj. To paljenje sam snimio kako bih njemu pokazao na viber i da mu kazem da ovo ovako vise ne moze i da hocu da zavrsimo sa ovim.




    Ja ga zvao da mu kazem da lose pali, rekoh mu da sam poslao na viber i da pogleda.


    on kaze: hocu pa te zovem


    proslo dobrih pola sata, sat


    nista od poziva


    ja nega zovem i pitam: jesi pogleda, vidis li da je sada jos gore


    Kaze: vidim da ti se gasio, ali mi smo stelovali ventile pa moramo opet na karburator


    ja njemu kazem: brate ovo ovako ne moze, ja predlazem da stavimo stari karburator, ovo ovako gore pali no na moj stari karburator.


    On se tu bunio, sve govorio da probamo jos jednom al ja bio uporan da vise necu stelovanje.




    Mi se dogovorili da dodjem taj dan ali gle cuda, covjek nije doma. Pitam ga kad ce bit doma.


    Kaze: ne znam




    Ja sam shvatio da su to oni kad im das pare cao, nedostupni su. Ja bio uporan.


    Zvao ga u 5 jer oko 6 je hladnije i on tada radi.


    Kad ga zvah kaze: jos nisam doma, ne znam kad cu bit


    Ja: Ja cu svejedno da idem u PG jer hocu nesto da zavrsim pa cu svejedno svratit.


    On: Ali ja ti nisam kuci


    Ja: nmvz, ako ne budes nikom nista




    Ja posao u PG, trgovao u multicom neki drzac za tv i oko 7 ga zovem da vidim dje je


    on kaze: Jos nisam doma, ne znam kad cu ali cu te ja zvat. ovo njegovo "al cu te zvat" se nikad nije obistinilo, sve ja njega morao da zovem.


    ja njemu: valjda ces doci do 9 (on obicno i radi uvece zbog vrucine a inace nebih isao tako kasno)


    On kaze: ne znam, al cu te ja zvat




    Ja tu vidim da od njegovog cekanja nema ljeba




    Ja fino resio da odem malo do sestre, da budem kod nje do 8:30 pa onda da krenem kod njega.


    Nisam htio da ga zovem, reko da podjem kod njega pa ako bude kuci onda je lagao a ako ne bude onda nikom nista.


    Ja u 8:30 krenuo kod njega i stigao nedje oko 9:15


    Kod njegove radionice bjese svjetlo, sve otvoreno i stvari na motoru koji nekom radi. Znaci da je tu bio




    Ja njega zovem ali se ne odaziva.


    Onda ga zovem na tel


    ja: Dje si to, ja sam kod tebe pa da vidm hocu li te cekat ili ne


    On kaze: evo sam krenuo, idem da jedem nesto pa cu doci za 45min


    ja: ako ces za 45min ja cu te cekat samo da zavrsimo sa ovim


    on: a jel dosla struja u radionicu, nije bilo danas cio dan


    ja: Jes, struje imas


    On: Eto me za 45min samo da uzmem nesto da jedem


    ja: dobro cekam te odje




    Bukvalno proslo 10-15 min i evo njega autom


    parkira auto, izadje iz auta i dolazi do radionice i kaze meni: Sta cemo sa tobom zaboga


    Ja njemu: ja bih da mi sa ovim zavrsimo


    on: pa hoces da vracamo stari karburator


    ja: da, da zavrsimo sa ovim


    on: Dobro




    Ima jednog pomocnog radnika i on poceo polako da skida sjediste


    Skinuli sjediste i karburator koji je meni dao (Navodno moj) poceo da stavlja


    stavio karburator i tokom stavljanja kaze: ovaj ce da ti ide ko munja, ovaj je dobar karburator


    a ja u sebi ono WTF...


    ja nista ne rekoh sem: samo nek bude ko sto je bio i ja sam zadovoljan


    Kad je stavljao karburator, sa nekim zicama je povezivo akumulator sa sauhom, nesto ajnstajn mode... Ja ono u sebi: Sta sad ovaj radi zaboga


    Kad je to namjestio, te zice sa sauhom i kaze meni: Upali motor


    Ja krenuo i pitam: Hocu li gas drzat


    Kaze: bez gasa, samo kocnica i dugme


    Ja njemu: Ali on nije nikad tako palio i plus karburator hladan jer nije bio na motor.


    On meni: samo ga ti upali


    Ja kocnice i dugme kad ono upali bez ikakvog problema, bez gasa.


    Ja njega pitam: pa zar ti ne rece da karburator nije ispravan


    a on kaze: Jes al kad palis motor, drzi kontakt jedno 10 sek i probaj da ga tako palis


    Ja njemu: Ma ako ce ovako da pali drzacu i minut nije problem


    zavrsismo to i sad kaze probaj, ja uzeo motor al tesko mozes procjenit jer nema pravine i nije ravno pa da vidis kako ide.


    Ja onako samo 500m da vidim kako vuce


    na prvu loptu mi izgleda sve OK i kad je upalio na taj karburator motor se ponasao isto ko pre, pre no sto sam kod njega ostavio motor.


    Ja kazem: e ovo je zvuk mog motora, ler drzi tacno na 2000 i ne mrda




    Kad zavrsismo sa karburatorom ja njemu: Eh sada da menjamo pakne tj da vratimo stare jer ove nije ni proslo 2 dana i vec skripe, ako sad skripe a nisu ni nedjelju dana onda ce za mjesec da pjevaju. Skini ti ove i stavi moje. Moje su skripale ali nisu preterano jako




    Njemu se to nije dopalo i kaze: ali ove su ti dobre pakne, odlicne, meke itd




    Ja njemu: neka su al ipak vrati ti moje




    on: Dobro




    Vracao moje i pokazuje mi kako pakne nisu izjednaceno potrosene i da je to zbog krivog diska


    a ja njemu: pa ja sam ti reka da je kriv, zato sam bio protiv stavljanja novim pakni




    on tu nista, nastavio da i vraca. Vratio pakne, izbacili motor napolje


    on se vraca u radnju, ja za njim i njemu kazem: A sta cemo sad


    a on: Ne razumijem


    Ja: Pa ja sam ti vratio karburator jer nismo mogli da ga nastelujemo na tvoj, pakne skripe a rekao si da nece, svjecica nek ostane jer sam ti rekao pa da izracunamo samo za svjecicu


    on: A ti zbog para, dobro


    Okrenu se da uzme torbu, uzeo torbu, otvori i pokaza kolko para ima


    tacno 70e kolko sam ja njemu bio dao


    on uze 10e i dade ove 60e


    ja njemu: evo ti ove 10 jer si dosta radio oko motora a ja u sebi (kakve si mi muke i nervozu nabacio ne zasluzujes nista)


    On kao: nisam ja zbog para, ja hocu da je narod zadovoljan a ti ovako zbog para.


    Ja njemu: Ja kad sam ti ostavio motor ja sam ti rekao samo stelovanje karburatora i ovo pucanje iz auspuha a ja ti nisam rekao da diras glavu motora i da stavljas druge karburatore. to si ti sam radio. Bolje je ovako, svako svoje i svojim putem.


    Ja izadjoh iz njegove radnje, krenuh put motora i sjedoh a ja cujem njega nezadovoljno kaze: jel ti znas koliko bi ti para majstori uzeli za sve ovo sto sam ja tebi radio.


    Ja u sebi: E bas si fino zavrsio posa, nagrdio mi ventile pa si morao da ih stelujes (ako ih uopste fino nastelovao), izgorio mi dugo svjetlo sto sad moram da placam 60e jer moram komplet far da kupim jer ne moze samo sijalica da se menja.


    On nastavio da prica, ja fino motor upalih i doma.




    kad sam se vracao doma starim putem put danilovgrada, tuda me je moj karburator gurao do 78 a sad jedva 69-70 sto znaci nesto nije uredu.


    Ja reko: boli me uvo, zavrsih sa njim to je najvaznije




    Eh sada juce rijesio sam da cackam na motoru, gledao tutorijale na internetu o stelovanje karburatora, isprobavao nesto i onda ovo sto je on spajao akumulator na sauh mi je dalo ideju da nesto nije uredu sa strujom pa rijesih to da testiram.




    Ono sto je on rekao da drzim kontakt 10sek i da ce upalit. to je laz, isto pali, cak malo teze


    ja onda otvorih sve, povezah plus minus na sauh i reko aj da probam, sauh na dodir se greje sto znaci da sauh radi. cekao jedno 5 sek i da probam paljenje. Upalih samo na dugme bez gasa i motor upalio bez problema.


    Ja koji nemam iskustva, koji sam samo sa informacijama preko YT nasao kvar a on koji je majstor sa iskustvom, koji je imao 6 dana nije mogao da nadje kvar.


    a ja za jedan dan nasao. mozda nisam nasao kvar ali znam sada odakle da krenem.


    onda sinoc isto primjetio da je ovaj karburator drugaciji od mog sto mi navodi sumnju da on nije ni vratio moj karburator i zato ovaj karburator sporije ide.








    E SADA ZAKLJUCAK: Na prvu ruku mi izgledao stvarno super lik, komunikativan, objasnjavao sve o motorima i djelovima... da je stvarno htio da ga sredi on bi ga sredio ali je svo ovo vrijeme koje sam bio u kontakt sa njim pokusaovao je da me nagorovi da kitujem skuter kod njega, da ga ojacam. Sa kitovanjem me gnjavio od prvog dana.


    Kad je uzeo skuter uopste nije zvao da kaze sta je, ako nije mogao da nadje kvar mogao je 2 dan da zovne i kaze nesto jer je ipak to njegova duznost da obavjestava vlasnika sve sto menja i dira na skuteru.


    On je cakcao tj skidao glavu motora sto mu nisam rekao to da radi i posle iskustva sa njim sad se plasim da nije jos nesto skinuo ili unistio.


    Kad je rekao da je motor gotov, da je motor ispravan i da moze da se uzima. kako moze takav majstor to da kaze a obrtaji idu do 4500 na ler gasu.




    Ako bas odlucite da idete kod njega onda moj savjet vam je da budete pored motora da pratite sta dira ili skida a NIKAKO NE SAVJETUJEM DA OSTAVLJATE MOTOR KOD NJEGA...


    ako bas hocete da ostavite onda snimite sve kod njega, svaki dio motora, signalizacije ITD pa ostavite motor da ne bude ko kod mene, da mi izgori dugo svjetlo i da kaze da je tako bilo.






    AKO JE NEKO KOD NJEGA ISAO NEK NAPISE SVOJA ISKUSTVA, MOZDA JE OVO SAMO MENI PA ME ZANIMA VASE ISKUSTVO SA NJIM

  3. #3
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Sve sam detaljno procitao i malo sam razocaran sto nije bilo dijela sa misevima u sjedistu.

    Ali i dalje ocekujem aferu iza bova!
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  4. The Following 12 Users Say Thank You to Jakuza For This Useful Post:


  5. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Bogme kada se sjedište dva puta skidalo, očekivao sam ponešto...
    Pa žice...
    Mirisalo je na miša..

    Međutim bijaše li ti ovaj koji je pitao za pomoć, dobio je i pošao kod nekog drugog?
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...i-Majstor-Kole

    Poslato sa škatulice
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #5
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Iscitah i ja sve, i sto dalje citas, sve manje vidis problem s motorom
    nothing comes from violence and nothing ever could

  7. #6
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Bogme kada se sjedište dva puta skidalo, očekivao sam ponešto...
    Pa žice...
    Mirisalo je na miša..

    Međutim bijaše li ti ovaj koji je pitao za pomoć, dobio je i pošao kod nekog drugog?
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...i-Majstor-Kole

    Poslato sa škatulice
    Ovo je spajao sauh direktno na akumulator jer izgleda na mom motoru je problem elektronika no on izgleda nije znao plastiku da skida pa je krenuo karburatore da menja i glavu od motora da otvara.

    A misa nije bilo Salu na stranu, zbog ovakvih majstora, dobri majstori gube reputaciju a i mi povjerenja u njih. Lakse je naci dobru djevojku no dobrog i postenog majstora

  8. #7
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Evo ja da podijelim, radio nam motor i karburator od cetvorotockasa, znali smo vec da su otisle karike, stublina itd, preteski smo svi sto ga vozimo pa ga izgoreli. Covjek ga je sredio tako da bolje ide i sluzi me nego kad sam ga kupio.
    Jedino sto je neplanirano bilo je zamjena bregaste, i ja sam mu rekao da ventile ujedno zamijeni da ne razmisljam o tome. To je utvrdjeno dok je bio kod njega, vidio bregastu licno, iskrivljena.
    Djelove nove cekali 5-6 dana, sam mi odmah stare vratio, radi sve tip top, dao mi garancju godinu dana.
    Za djelove sam imao racune, za ruke uzeo duplo manje nego sto su mi na druga dva mjesta trazili.

    Evo cijelo ljeto po brda pičim i pržim mašinu, zakašljao se nije, uz kakva me je brda puni gas izvukao to je show. Napominjem da sam tezak i ja i braća tako da mu nije lako.

    Za majstora sokolja kako ga mi zovemo, a i njemu simpaticno jer svudje lj ubacuje kad priča, prvi put cuo od druga kad sam ovog cetvorotockasa poveo, od tad se nismo ni gledali, fin momak.

    Licno, na osnovu ovog mog 1 slucaja samo riječi hvale imam za tog momka, eto mu ni pravo ime ne znam.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  9. #8
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Je li to Djalac na PM preporucio da ides kod Sokolja, jer vidim tamo dje si pitao za pomoc dobio si preporuku za sparca koji je strasan momak?

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  10. #9
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Je li to Djalac na PM preporucio da ides kod Sokolja, jer vidim tamo dje si pitao za pomoc dobio si preporuku za sparca koji je strasan momak?

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    Jeste... nisam ja zbog njega odlucio da idem kod motosoko nego i drui su isto preporucivali.

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Evo ja da podijelim, radio nam motor i karburator od cetvorotockasa, znali smo vec da su otisle karike, stublina itd, preteski smo svi sto ga vozimo pa ga izgoreli. Covjek ga je sredio tako da bolje ide i sluzi me nego kad sam ga kupio.
    Jedino sto je neplanirano bilo je zamjena bregaste, i ja sam mu rekao da ventile ujedno zamijeni da ne razmisljam o tome. To je utvrdjeno dok je bio kod njega, vidio bregastu licno, iskrivljena.
    Djelove nove cekali 5-6 dana, sam mi odmah stare vratio, radi sve tip top, dao mi garancju godinu dana.
    Za djelove sam imao racune, za ruke uzeo duplo manje nego sto su mi na druga dva mjesta trazili.

    Evo cijelo ljeto po brda pičim i pržim mašinu, zakašljao se nije, uz kakva me je brda puni gas izvukao to je show. Napominjem da sam tezak i ja i braća tako da mu nije lako.

    Za majstora sokolja kako ga mi zovemo, a i njemu simpaticno jer svudje lj ubacuje kad priča, prvi put cuo od druga kad sam ovog cetvorotockasa poveo, od tad se nismo ni gledali, fin momak.

    Licno, na osnovu ovog mog 1 slucaja samo riječi hvale imam za tog momka, eto mu ni pravo ime ne znam.
    Vjerovatno su neki imali dobro iskustvo zato sam i ja cuo dobre pohvale za njega ali vjerovatno ne moze kod svakog isto da radi. Ja sam osoba sa invaliditetom i vjerovatno je pomislio "a ovaj veze nema, da njemu i skinem dio on nece ni znat"

    Ne tvrdim da je ovo pomislio ali sam podijelio svoje misljenje, ako je problem karburator onda je mogao to da rijesi za 1-2 dana a ako nije karburator onda je mogao da kaze: Nije karburator, probao sam druge i isti problem.


    Ja sam licno sinoc tj cio dan do kasno uvece radio na skuteru, trazio po forumima za moju masinu, trazio na YT snimke o ovo karburatoru i ovoj masini i shvatio da sauh nesto dobro ne radi ili ko sto mi jedan rekao da ima previse goriva u karburator a sauh kad se ugreje zatvara dovod goriva i vjerovatno se moj gusi kad se ohladi. Jos uvjek ne znam tacno kvar ali znam da ako povezem sauh direktno na akumulator i sacekam sauh da se ugreje da ce motor bez problema da upali.

    On je ovo mogao sve da testira a testirao je sigurno zato je povezivao kablove sa akumulatorom i sauhom. On je znao sta je problem no vjerovatno nije znao kako da ga rijesi pa je experimente pravio.

    Po meni ovo nije definicija dobrog majstora, dobar majstor kad ne zna javi korisniku da ne zna a ne da experimentise.
    Last edited by AMDkorisnik; 15-08-21 at 17:15.

  11. #10
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AMDkorisnik View Post
    Po meni ovo nije definicija dobrog majstora, dobar majstor kad ne zna javi korisniku da ne zna a ne da experimentise.
    Sa ovim sam saglasan, ali nije se rodio majstor u cg bilo koje struke da ces iz njegovih usta cuti da nesto ne zna da uradi
    Last edited by lucke91; 15-08-21 at 17:23.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  12. #11
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Upravo nocas nekako dodjoh do srafa za stelovanje karburatora i onaj sraf dolje je bio totalno zatvoren tokom stelovanja sam stavio na 2 kruga i obrtaje tj ler na 2000 i bas fino radi. Kad dajem gas ne pada ispod 2000 i nece da se ugasi ali kada usporavam onda opet izgleda da se vratilo pucanje sto je vjerovatno i dalje lose smesa tj jos treba da stelujem. Ali pokako, ja sam tek poceo da stelujem, bolje sam no ovakvim prevarantima davat motor

  13. #12
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Лијепо искуство, научио си доста о мотору иако је живаца коштало.

    Е сад, ово није повезано са овим горе мајстором али то цимање , не јављање и траљаво одрађен посао га дефинитивно не препоручује.

    Исто би он никога превеслао тако, дс ниси инсистирао узео би тај паре и на крају би га ти морао поправљати неђе друго.

    Треба увијек бити директан и не презати ни због чега. Не ради за џабе.

    Мало ме чуди да је то све тако мирно примио и вратио паре. Некако несвакидашње за наше људе којима су паре све у животу. Можда то ипак говори да није непоштен

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  14. #13
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,623
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Meni ovo liči na self marketing nove biznis ideje-otvaranja motoservisa

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  15. #14
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Лијепо искуство, научио си доста о мотору иако је живаца коштало.

    Е сад, ово није повезано са овим горе мајстором али то цимање , не јављање и траљаво одрађен посао га дефинитивно не препоручује.

    Исто би он никога превеслао тако, дс ниси инсистирао узео би тај паре и на крају би га ти морао поправљати неђе друго.

    Треба увијек бити директан и не презати ни због чега. Не ради за џабе.

    Мало ме чуди да је то све тако мирно примио и вратио паре. Некако несвакидашње за наше људе којима су паре све у животу. Можда то ипак говори да није непоштен

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Iskreno i ja sam mislio da nece pare dat al ja sam bio uporan i na lijepi nacin, bez vrijedjanja i psovanja. Ja sam htio na fini nacin da se rastavim sa njim ali on ipak nije. Kad sam ga pitao za ovo crijevo i slikao mu na koje crijevo mislim a on kaze: a za sta je to crijevo

    Bukvalno me podjebava :/

    Ovaj video je snimljen kada mi je pukao kais tj remen i na 0:29 mozete vidjet, pored variatora kako visi crijevo, to crijevo original koji je na moj karburator. To crijevo mi je skinuo ili je stavio drugi karburator tj moj uzeo i stavio neki njegov.


    A na ovom video koji sam prekojuce snimio za drugi forum (ne znam smijem li ime drugog foruma objavit) kako bi mi objasnili 2 crijeva koja su na karburatoru a nisu mi jasna.

    na 0:55 dje pokazujem dugo crijevo i pitam za sta je to crijevo, e to crijevo nije moje i po tome znam da mi je ukrao crijevo ili komplet karburator. Sto je najjace ja njega pitam za ovo crijevo a on odgovara: Sta je taj dio, ja prvi put vidim na njega... mogu odje screenshot poslat ali necu dok Modovi de daju zeleno svjetlo jer ja mislim da ne smijes objavljivat privatan razgovor.


  16. #15
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Prvo meni stv zao sto si imao lose iskustvo.
    Ja sam imao savim ok i par ljudi sto su bili.
    A sto se tice postenja mislim da je sto se toga tice,po meni bas posten momak..Drugu je par puta cak iz meraka uzeo daa ispjeskari neke djelove bez pare i dinara..
    Da si ti isto nas poslusao i ne kupio PEDU
    Ne bi glavoboljao sad.
    A i bjese li ti pedu 50cc vozis ?
    Jer Peda od 50cc ne vjerujem da moze 78km /h ic da je i aviona bacis.

  17. #16
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Ti u ovom klipu kazes da tesko da moze preko 70 km/h, 72-73 ali zavisno od tezine covjeka.

    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  18. #17
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    i ako stoji po ure, teze se pali.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #18
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Da li je u pitanju skuter sa ovog linka https://forum.cdm.me/showthread.php?...-a-slabo-pali) ?

    Ukratko, svi ti kineski skuteri su ... (da se ne izražavam) i jedino ko ima živaca da radi sa njima je Leko iz Tuzi, mada ni on ne može sve da riješi jer su ti kinezi vrlo kreativni sa kvarovima. Jedan moj drug (auto-električar) je u jednom momentu toliko bio ispizdio od te kineske tehnologije da uopšte nije htio da uzme auto koje ima montiran kineski radio (ne mogu ljudima da naplatim popravak za više novca nego što su platili radio, a za manje mi se isplati da ga popravljam). Ista analogija može i sa skuterima.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  20. #19
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Au, moj druze. Pa ti sve uradis suprotno od onoga sto ti se odje savjetuje. Mozda si i sad otvorio topic da cujes sta misli forum pa da uradis suprotno
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  21. #20
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    kad nece brijeg muhamedu...od sad mu govorimo kontra

  22. #21
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    711
    Thanks Thanks Given 
    756
    Thanks Thanks Received 
    400
    Thanked in
    132 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AMDkorisnik View Post
    Ja posao u PG, trgovao u multicom neki drzac za tv
    Valja li, jesi zadovoljan?

  23. The Following 4 Users Say Thank You to Tica For This Useful Post:


  24. #22
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,558
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Sve sam detaljno procitao i malo sam razocaran sto nije bilo dijela sa misevima u sjedistu.

    Ali i dalje ocekujem aferu iza bova!
    dobra je prica, ako je Dakic prica bila Snatch, onda je ovo Rocknrolla
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  25. #23
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Prvo meni stv zao sto si imao lose iskustvo.
    Ja sam imao savim ok i par ljudi sto su bili.
    A sto se tice postenja mislim da je sto se toga tice,po meni bas posten momak..Drugu je par puta cak iz meraka uzeo daa ispjeskari neke djelove bez pare i dinara..
    Da si ti isto nas poslusao i ne kupio PEDU
    Ne bi glavoboljao sad.
    A i bjese li ti pedu 50cc vozis ?
    Jer Peda od 50cc ne vjerujem da moze 78km /h ic da je i aviona bacis.
    Moze jer ovaj nema nikakvu blokadu a ide koliko si tezak tj lak. Vjerovo ili ne tezak sam 57,5, upravo sada stao na vagu. Ove masine su Gy6 139QMB veoma popularna masina za kineske skutere. Ovu istu masinu koristi i Kymco a ja mislim i ostali brendovi ko Pezo a moguce i neki italijanski brend. GY6 je najpopularnija za skutere do 50cc i ova masina moze da se nabudzi bas dobro.

    Masina ko masina je dobra ako uporedimo koliko platis za novi motor. Najveca mana ovih Peda skutera jes sto kod nas kad se uveze niko ne kontrolise kvalitet samih skutera pa kad uvoze, onda uvezu vecinu nenastelovane skutere i dosta ovih peda dodje sa fabrickom greskom jer sami kvalitet niko ne provjerava.

    Ako malo odvojis vremena kada kupis pedu i ako je sam nastelujes onda ima da ti traje godinama, sa ovom masinom sam ja licno presao 14,500km i jedino sto sam imo probleme jes sa ovim paljenjem i pucanje kaisa na nepunih 6000km predjenih.

    Ja kad pogledam neki Pezo, Piagio, Gileru ili Kymca i to sa mnogo manje KM predjenih izgleda u mnogo gorem stanju nego ova moja sa predjenih 14,500.

    A takodje je problem sto je tesko majstora naci jer vecina njih ne zna ni plastiku da skinu, kao ni ovaj Motosoko.

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Ti u ovom klipu kazes da tesko da moze preko 70 km/h, 72-73 ali zavisno od tezine covjeka.



    Ovo je davno bilo, ja sam skinuo neku gumu koja umanjuje dotok vazduha kod filtera za vazduh i od kad sam to skinuo dobio na startu i u krajnjoj brzini. Neki ovo zovu blokada ali nije. Vecina njih kazu da je ovo dobro skinut jer onda motor dobija dovoljno vazduha i bolje ide. A ovo sto si napisao za tezinu tu si upravu. Sestric koji ima 80kg njega jedva 65 al mene moze lagano 75 a cim predjem 75 onda blica tabla kako prebrzo idem za ovaj motor ali sam svejedno pun gas (od spuza kod kruznog toka do mjesta dje zovu mali mojkovac) i dostigao do 78 i tu sam usporio. Ali imajte uvidu da ove kilometar sate nisu tacni, ja mislim da pokazuje min 5-7km vise od realne brzine Kineska posla
    ako da realna brzina za mene bi bila oko 70km pravih a da neko sjedne do 80kg do 55-60km
    Quote Originally Posted by goozica View Post
    i ako stoji po ure, teze se pali.
    Tacno i ako stoji samo 10min odmah pocne da zeza paljenje, sinoc stelovao i ostavio ga tako pa reko ujutro da ga upalim. Ali jutarnje paljenje isto, a tokom voznje pojavilo se opet pucanje iz auspuha sto mi daje do znanja da ima vise vazduha no sto treba pa sam povecao smesu goriva i nocas vise ne puca al paljenje mislim da je isto. Vidjecu sjutra ujutro jos da ga stelujem

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Da li je u pitanju skuter sa ovog linka https://forum.cdm.me/showthread.php?...-a-slabo-pali) ?

    Ukratko, svi ti kineski skuteri su ... (da se ne izražavam) i jedino ko ima živaca da radi sa njima je Leko iz Tuzi, mada ni on ne može sve da riješi jer su ti kinezi vrlo kreativni sa kvarovima. Jedan moj drug (auto-električar) je u jednom momentu toliko bio ispizdio od te kineske tehnologije da uopšte nije htio da uzme auto koje ima montiran kineski radio (ne mogu ljudima da naplatim popravak za više novca nego što su platili radio, a za manje mi se isplati da ga popravljam). Ista analogija može i sa skuterima.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Jeste to je taj, taj problem paljenja je od samog starta a uzrok loseg paljenja je vjerovatno sauh. Cim povezem sauh direktno na akumulator, sacekam 30-60 sek da digne iglu i upali bez gasa, upali odlicno. Za sada ga samo stelujem ako to ne uspije onda cu skinut sauh i spustit iglu (ja mislim da kad se greje spusta a kad je hladan dize iglu) pa da vidim kako ce se onda ponasat. Druga opcija je da povezem sauh direktno na kontakt, kad dam kontakt da se upali sauh i samo sacekam da se ugreje sauh i tako da ga palim.

    A ovo sto kazes za servis tu si upravu. Ove motore treba majstor da uzme ko ima zivaca a ne uzet motor samo da bi dobio pare a hoces li resit problem to je nebitno.

    Ja sam ovog lika pitao dal moze ovo sredit, donio sam mu skuter, pogledao ga i reko sam da ovo moze lako resit. Covjek je drzao skuter 6 dana od dogovorenih 2-3 dana i kad je zvao da je gotov tj da je sredjen onda mora bit sredjen a ne izmedju. Ili popravis ili ne... nema izmedju

    Ako je njemu normalno da ler varira sa 2500-4500 i da se gasi na semaforima onda ovo po mojoj definiciji neispravan motor i on kao majstor trebao bi da zna da ler za GY6 ne smije bit veci od 2000 obrtaja... Ako je majstor i ako zna da radi na ovu masinu...

    Za sada cu sam probat da ga sredim i ucicu se na njega, ako nesto debelo sredim tu je Leka.

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Au, moj druze. Pa ti sve uradis suprotno od onoga sto ti se odje savjetuje. Mozda si i sad otvorio topic da cujes sta misli forum pa da uradis suprotno
    Ja vazda suprotno radim to mi otac cesto kaze

    Quote Originally Posted by Tica View Post
    Valja li, jesi zadovoljan?
    U Multicom nema greske :P
    Last edited by AMDkorisnik; 16-08-21 at 22:16.

  26. #24
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    na kojoj pumpi sipas?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  27. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  28. #25
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Ja imam 55 kilograma, mogao bih da ga provozam jedan krug vala da vidim koliko ce meni razvit' maksimalno. Kad ga nastelujes naravno.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  29. The Following User Says Thank You to Jakuza For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Majstor Leka ili Majstor Kole?
    By AMDkorisnik in forum Motociklizam
    Replies: 1
    Last Post: 14-06-21, 23:08
  2. LTE (4G) na 067, vase iskustvo i T-com (ne)iskustvo?
    By verbalni_fajter in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 132
    Last Post: 24-12-13, 20:53
  3. Moje iskustvo sa osiguravajucom kucom
    By Gorostas in forum Automobilizam
    Replies: 39
    Last Post: 14-12-11, 18:12
  4. Replies: 11
    Last Post: 19-09-05, 12:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •