View Poll Results: U Brazil 2014

Voters
477. You may not vote on this poll
  • idemo kao I u grupi

    141 29.56%
  • idemo kao najbolji II direktno

    112 23.48%
  • idemo u baraz najboljih II

    102 21.38%
  • nema Crne Gore

    122 25.58%

Thread: Crnogorska reprezentacija - Fudbal

  1. #50351
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Ako sam dobro shvatio ovaj format Lige Nacija mi bi imali realne šanse za prolaz na EP da smo u ovu najgoru diviziju ??? Šteta što se za SP ne zna još uvijek jesu li ista pravila pa da pobjednici 4 divizije idu direktno inače bi onda bilo idelano da sad ganjamo kvalifikacije a da u ligi nacija budemo zadnji kako bi nas prebačili u ovaj najslabiji dio !!! Možda smo i sad mogli ali ovo okupljanje bez dobrog dijela standardnih prvotimaca ne uliva neku nadu da se mogu pobijedit Rumuni ali ajde da sačekamo !!!
    deuscroix

  2. #50352
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se cimas mi cemo ovdje biti zadnji u grupi. Sumnjam da cemo ikog dobit...

    Cico,

    Karma.

  3. #50353
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Može li neko ukratko da kaže format ovog takmičenja? Ko prolazi đe?

  4. #50354
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,012
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pobjednici grupa u okviru 4 lige napreduju u sledeći rang poslednji u grupi ispada u nižu ligu. Pobjednici grupa u okviru svake lige igraju play-off za tu ligu gdje pobjednik stiče pravo da igra evropsko prvenstvo, tu se dobijaju 4 reprezentacije koje idu direktno na evropsko, ostalih 20 ima šansu putem uobičajenih kvalifikacija.

  5. #50355
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default



    Neko od njih ide na EP 2020 god.
    deuscroix

  6. #50356
    Join Date
    May 2005
    Posts
    1,442
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Mislim da nije baš tako. Ako sam dobro razumio prvo sve ekipe učestvuju u kvalifikacijama za Euro. Prvi i drugi iz grupa se kvalifikiju direktno i tako se odredi 20 učesnika. Preostala 4 mjesta idu preko Lige nacija. A ukoliko je pobjednik lige vec plasiran kroz Kvalifikacije onda ide prvi do njega itd.

    Play-offs (4 teams qualify)
    The last four EURO places will be won through the European Qualifiers play-offs, which will be contested by the 16 UEFA Nations League group winners (i.e. the four group winners in each of the four divisions).

    Each league will have a path of its own and each path will feature two single-leg semi-finals and one single-leg final. The winner of each path will win a ticket to UEFA EURO 2020.

    If a UEFA Nations League group winner has already qualified via the European Qualifiers, then their spot will go to the next best-ranked team in their league. If a league does not have four teams to compete, the remaining slots are allocated to teams from another league, according to the overall UEFA Nations League rankings.

  7. #50357
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Ako će na EP 2020 biti 24 reprezentacije a njih 20 obezbijede plasman preko kvalifikacija jer će bit 10 grupa ( prvi i drugi ) a ovih 4 preko Lige Nacija kao pobjednici divizija ( kojih ima 4 ) zbilja nije jasno kakav je to play-off posle kvalifikacija koji će se igrat jer Liga Nacija završava prije !!! Što se tiče ove poslednje divizije nije realno da će neki tim biti na prva 2 mjesta u kvalifikacijama ali će neko od njih sigurno ići na EP jer prosto mora biti pobjednik divizije !!! Meni je jasno da će u A diviziju mnogi timovi obezbijedit plasman preko kvalifikacija pa će npr. Holandija koja je bila ,lupam , 8 rangirani tim poći na EP ali ne vidim način na koji bi se moglo ugrozit mjesto na EP nekoga iz D divizije ...
    deuscroix

  8. #50358
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    EP prenosi Pink M...

    Ima da uzivsmo uz Culafica..


    Sanjacemo mi Sofra i co sa RTCG..



    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  9. #50359
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,799
    Thanks Thanks Received 
    9,845
    Thanked in
    3,734 Posts

    Default

    Svih ovih godina dok se slika na RTCG raspadala ništa i sad kad konačno može i na RTCG u HD oni uzmu prava, tim likovima je suđeno da budu smećari.
    War. War never changes.

  10. #50360
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Svih ovih godina dok se slika na RTCG raspadala ništa i sad kad konačno može i na RTCG u HD oni uzmu prava, tim likovima je suđeno da budu smećari.
    Zar nije bila neka prica da je SBB otkupio EP ligu nacija I kvalifikacije za EP I SP??


    https://www.mozzartsport.com/fudbal/...rtklubu/279347

    I sad umjesto na SK u HD gledacemo na smrdljivi pink???
    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  11. #50361
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,714
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Pink BH prenosi Bosnu. Imaju najvise para i to je to


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  12. #50362
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Zar nije bila neka prica da je SBB otkupio EP ligu nacija I kvalifikacije za EP I SP??


    https://www.mozzartsport.com/fudbal/...rtklubu/279347

    I sad umjesto na SK u HD gledacemo na smrdljivi pink???
    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Sbb tj vlasnik citavr grupacijr jr kupio pink m...

    Sent from my ALP-L29 using Tapatalk

  13. #50363
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahaha pakao kakva kanalizacija od drzave

    Mrtvi culafic e nema trika da cu onog mutanta slusat.

    Da li ce prenosit jos neko na satelitu osim ovih splacinara?

    Imam arene i sk + ostalo sto ide preko card sharinga..

  14. #50364
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,493
    Thanks Thanks Given 
    1,638
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Mozda puste pink u Hd

    Sent from my SM-G531F using Tapatalk

  15. #50365
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Mada što više kapiram ovu Ligu Nacija to je sve bolje i bolje za ove iz D pa i C divizije da se dokopaju EP !!! Dodje ti grupa sa dvije jake reprezentacije i tu si ga , koliko god se trudio , ugasio što se tiče plasmana dalje a ovako imaš šansu da protiv reprezentacija slične snage tražiš prolaz !!! Ovo je čak odličan format jer je fer prema svima i jedino što su možda mogli da se divizije C i D & A i B možda izmiješaju posle grupne faze kako bi ipak samo kvalitet išao dalje ali je i ovako dobro !!!Meni je bilo nejasno pošto na wiki piše da se play-off Lige Nacija igra u jun sledeće godine a zapravo je on ostavljen za kraj kad će sve sa kvalifikacijama biti poznato 2 mjeseca prije početka prvenstva !!! Nešto kao wild card koji treba žestoko zaslužit

    ps: dobro bi bilo za SP da se zadrži ovaj format ali da se uključe i ostale federacije u play-off što bi donijelo dodatnu draž takmičenju
    Last edited by night_silence; 05-09-18 at 16:39.
    deuscroix

  16. #50366
    Join Date
    May 2005
    Posts
    1,442
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Ako će na EP 2020 biti 24 reprezentacije a njih 20 obezbijede plasman preko kvalifikacija jer će bit 10 grupa ( prvi i drugi ) a ovih 4 preko Lige Nacija kao pobjednici divizija ( kojih ima 4 ) zbilja nije jasno kakav je to play-off posle kvalifikacija koji će se igrat jer Liga Nacija završava prije !!! Što se tiče ove poslednje divizije nije realno da će neki tim biti na prva 2 mjesta u kvalifikacijama ali će neko od njih sigurno ići na EP jer prosto mora biti pobjednik divizije !!! Meni je jasno da će u A diviziju mnogi timovi obezbijedit plasman preko kvalifikacija pa će npr. Holandija koja je bila ,lupam , 8 rangirani tim poći na EP ali ne vidim način na koji bi se moglo ugrozit mjesto na EP nekoga iz D divizije ...
    Da, u pravu si.

    Meni je nekoliko stvari i dalje konfuzno, i mislim da i mediji prenose gluposti i nisu shvatili tačno kako funkcionišu. Svi pišu da pobjednik lige osvaja istovremeno i mjesto na Euro, ali kad čitam pravilnike i kalendar na Uefinom sajtu ispostavlja se dručacije:


    Finals draw (League A group winners): tbc
    Finals: 5–9 June 2019
    UEFA EURO 2020 play-off draw: 22 November 2019
    UEFA EURO 2020 play-offs: 26–31 March 2020

    Dakle jedno je finale a drugo plej off. Sve i da osvojiš ligu nacija, a ne budeš prvi ili drugi u kvalifikacijama, moraš igrat nanovo play off sa pobjednicima grupa (ili njihovim zamjenama) iz Lige nacija.

    Komplikovano je, ali mislim da je tako, jer onda nikakav motiv pobjednik lige nacija ne bi imao da igra kvalifikacije, tj umanjio bi se značaj tih utakmica, a ovako se održava neizvjesnost sve do Marta 2020-te.

    Tako ja barem tumačim, a volio bih da mi neko ovo potvrdi i da me ispravi ako griješim.

    U svakom slučaju, u pravu si za D ligu, tu jedna od ovih ekipa sigurno ide.
    I've never seen so many electric jellyfish in my life!

  17. #50367
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Ja koliko sam ukapirao kvalifikacije nemaju nikakve veze sa Ligom Nacija osim u dijelu da ako je npr. u našu grupu bila prva Srbija ( a oni prodju preko kvalifikacija ) a mi drugi onda u play off koji se igra u mart 2020 mi upadamo na njihovo mjesto !!! Znači Liga Nacija i čuveni konfuzni play-off je posebno takmičenje i povezano je sa kvalifikacijama jedino u dijelu da neka reprezentacija koja je ostvarila plasman na EP neće igrati play-off bez obzira što su bili prvi u grupi Lige Nacija !!! Nama ne ide na ruku ni što smo u treću grupu C divizije Lige Nacija jer onda sigurno igramo pulufinale play-off ( a to je jedna utakmica ) u goste dok je finale na neutralni teren !!!
    Last edited by night_silence; 05-09-18 at 16:56.
    deuscroix

  18. #50368
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rebel View Post
    Finals draw (League A group winners): tbc
    Finals: 5–9 June 2019
    Ovo finale u jun igraju samo ove reprezentacije iz A divizije kao stvar prestiža pa nema veze sa play-off ostalih divizija koji se igra u martu 2020 !!! On jeste da je najviše zbunjivao ali sad je jasno da nikakve veze nema sa nama i komplet C divizijom dje se nalazimo ...
    edit: Da bude krajnje jasno mi u konkurenciji Srbije,Rumunije i Litvanije ukoliko budemo prvi igrali bi u mart 2020 protiv Škotske,Albanije ili Izraela polufunale jednu utakmicu u goste ...
    Last edited by night_silence; 05-09-18 at 17:51.
    deuscroix

  19. #50369
    Join Date
    May 2005
    Posts
    1,442
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Eto ne znam, onda se čini da osvajač Lige Nacija iz grupe A (dakle njihovo finale se igra po sred kvalifikacija za EURO), nakon osvajanja uopšte nema što činjet nego igrat kvalifikacije za Euro kao da su prijateljske utakmice. Pošto bi im ostalo još 5-6 utakmica do kraja kvalifikacija nakon finala koje bi izgubile takmičarski značaj za jednu stranu?

    Poštenije bi bilo da finale Lige Nacija nema veze sa EURO2020, nego da se igra zasebno play off i u grupi A, pa sve i da se samo finale mora ponovit.

    U svakom slučaju (opet ako išta razaznajem u ovom kombinovanju takmičenja) nama i treće mjesto može donijeti play off jer ne bi bilo previše čudno da se i Srbija i Rumunija plasiraju na Euro preko kvalifikacija.
    I've never seen so many electric jellyfish in my life!

  20. #50370
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    United grupa ce uskoro ubaciti Pink BH u HDu, ocekujemo isto i za Pink m.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  21. #50371
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rebel View Post
    Eto ne znam, onda se čini da osvajač Lige Nacija iz grupe A (dakle njihovo finale se igra po sred kvalifikacija za EURO), nakon osvajanja uopšte nema što činjet nego igrat kvalifikacije za Euro kao da su prijateljske utakmice. Pošto bi im ostalo još 5-6 utakmica do kraja kvalifikacija nakon finala koje bi izgubile takmičarski značaj za jednu stranu?
    Finalalni turnir LN koji se igra u junu sledeće god. ne donosi nikakav plasman vezan za EURO2020 nego isključivo da bi takmičenje imalo taj takmičarski karakter najbolji igraju za prestiž
    i titulu !!! Ono što je potencijalna zbrka je što će iz divizije B biti sigurno više od 4 tima u play-off jer će od ovih 12 ekipa iz divizije A gotovo sigurno makar 10 obezbijedit plasman kroz kvalifikacije !!! U suštini tu će pobjednik prve grupe u diviziji B sigurno igrati play-off sa nekim grupe A umjesto sa najgorim iz svoje divizije !!! Ta divizija B daje naviše učesnika za play-off ali ujedno je najteže za procijenit ko će ti bit protivnik dok su u C i D mirni ...
    deuscroix

  22. #50372
    Join Date
    May 2005
    Posts
    1,442
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Finalalni turnir LN koji se igra u junu sledeće god. ne donosi nikakav plasman vezan za EURO2020 nego isključivo da bi takmičenje imalo taj takmičarski karakter najbolji igraju za prestiž
    i titulu !!! Ono što je potencijalna zbrka je što će iz divizije B biti sigurno više od 4 tima u play-off jer će od ovih 12 ekipa iz divizije A gotovo sigurno makar 10 obezbijedit plasman kroz kvalifikacije !!! U suštini tu će pobjednik prve grupe u diviziji B sigurno igrati play-off sa nekim grupe A umjesto sa najgorim iz svoje divizije !!! Ta divizija B daje naviše učesnika za play-off ali ujedno je najteže za procijenit ko će ti bit protivnik dok su u C i D mirni ...
    E pa to je onda skroz ok - da je titula jedna stvar i da nema veze sa EURO kvalifikacijama.

    Ovo što kažeš za grupu B ne ide tim redom, sad sam provjerio. Ako su se iz lige A svi kvalifikovali osim neka 3 tima, onda se četvrti dodaje iz lige B, ali ne dobijaju pobjednici grupa (tj 4 najbolje plasirana tima koja nisu prošla kroz kvalifikacije) težeg protivnika tako, nego tek peta ekipa iz grupe B igra play off sa nekim iz grupe A.
    I've never seen so many electric jellyfish in my life!

  23. #50373
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Ali ako se peti odredjuje na način da je to sigurno drugi iz prve grupe ( jer su tu najbolje rangirani iz te divizije ) onda bi vjerovatno nekog iz naše grupe ( ko je eventualno prošao kroz kvalifikacije ) prije mijenjao drugi iz prve grupe nego mi bez obzira što smo bili u istu grupu ili to nema veze ???

    edit: hahahahahahahaha trebalo bi da se uvede predmet u školi " Liga Nacija i tumačenje "
    Last edited by night_silence; 05-09-18 at 21:08.
    deuscroix

  24. #50374
    Join Date
    May 2005
    Posts
    1,442
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Ali ako se peti odredjuje na način da je to sigurno drugi iz prve grupe ( jer su tu najbolje rangirani iz te divizije ) onda bi vjerovatno nekog iz naše grupe ( ko je eventualno prošao kroz kvalifikacije ) prije mijenjao drugi iz prve grupe nego mi bez obzira što smo bili u istu grupu ili to nema veze ???

    edit: hahahahahahahaha trebalo bi da se uvede predmet u školi " Liga Nacija i tumačenje "
    Taman tako.

    Ja mislim da se "peti" određuje standardno - broj bodova, gol razlika i slično. Ovo mislim na tog petog koji prelazi recimo iz Lige B u ligu A kako bi je dopunio. Mada mislim da će situacije biti mnogo komplikovanije od toga. Ko zna šta će se još u praksi pokazati, od toga što preostane od 24 tima iz lige A i B mogu se baš čudno rasporedit snage za Play off nakon kvalifikacija.

    Mimo toga mislim da se uvijek gleda pobjednik grupe, pa ako je pobjednik kvalifikovan onda sledeći iz te iste grupe i sve tako.

    U svakom slučaju na ovaj ili onaj način se vala moramo kvalifikovat ovaj put. Nego šteta što nam nisu upali Danci u grupu
    I've never seen so many electric jellyfish in my life!

  25. #50375
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Ova LN je bila perfektna za nas pošto smo svaki ciklus kvalifikacija bili odlični na startu a to bi nam ovog puta bilo dovoljno da obezbijedimo mogućnost da u svega 2 utakmice kasnije ostvarimo taj san !!! Medjutim ovog puta nam se reprezentacija potpuno raspala nedolaskom povrijedjenih i bogomi nepovrijedjenih na okupljanje pa su stvari u najavi mnogo loše !!! Mada je svašta moguće kad se izadje na teren ali je atmosfera 2 dana pred najvažniju utakmicu takva bi svi bili zadovoljni nekim blagim porazom što je zapravo najveće ludilo !!!
    deuscroix

Page 2015 of 2202 FirstFirst ... 10151515191519652005201120122013201420152016201720182019202520652115 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Srpska reprezentacija i klubovi - fudbal, kosarka, i sve ostalo:)
    By getaway blues in forum Ostali sportovi
    Replies: 8617
    Last Post: Yesterday, 06:50
  2. Crnogorska istorija [FOTO/VIDEO]
    By Regi in forum Istorija
    Replies: 71
    Last Post: 18-08-22, 15:38
  3. Mojkovacka bitka : Crnogorska Troja
    By Petar Mrvaljevic in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 29-07-10, 13:52
  4. Replies: 1
    Last Post: 14-12-05, 02:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •