View Poll Results: U Brazil 2014

Voters
477. You may not vote on this poll
  • idemo kao I u grupi

    141 29.56%
  • idemo kao najbolji II direktno

    112 23.48%
  • idemo u baraz najboljih II

    102 21.38%
  • nema Crne Gore

    122 25.58%

Thread: Crnogorska reprezentacija - Fudbal

  1. #27376
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,822
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by drasko10 View Post
    nije odradio trening, odma na početku treninga poslije ševe je sjeo, stavili su mu led na nogu i pošao u svlačionicu sa doktorom. išao je normalno, ni ostali nisu ništa reagovali tako da se nadam da nije ništa ozbiljno što bi ugrozilo nastup sjutra...
    A nije valjda onda nista ozbiljno, vjerovatno ce igrati.

  2. #27377
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovi na tvVijesti nista ne rekose..
    Gialla come er sole, Rossa come er core mio!

    https://www.youtube.com/watch?v=K7iNbKZkY5Q

  3. #27378
    Join Date
    May 2005
    Posts
    1,442
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Sad već imamo veoma dobru ekipu, možemo da pobjedimo svakoga.
    Čak iako je Mirko porvijeđen jak je sastav.
    U prošlim kvalifikacijama su pokazali da mogu da igraju i bez njega.
    Štaviše to može da bude psihološki momenat koji natjera ekipu da igra još požrtvovanije.

    Ono što me brine je tetejac. Njegove izjave su neozbiljne.
    Čini mi se da niko u taboru nije ozbiljno analizirao poraze od češke,
    oni su pokazatelj svim protivnicima kako da igraju protiv nas.
    A Poljaci su tradicionalno neugodni YU ekipama.

    Elem, da ne mračim, u strašnoj sam groznici već danima, naprijed SOKOLI!!!
    Pa da se diže kredit za taj Brazil.
    I've never seen so many electric jellyfish in my life!

  4. #27379
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    oce li biti sjutra karata u prodaji i od kad ?

  5. #27380
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Spicansko polje
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niksicani aktivirajte se oko Duskovog odlaska , napisite na kakvu ceradu DULE VRIJEME JE DA ODES
    BISOGNA VINCERE !

  6. #27381
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ili bolje da isprozivamo Savića, Nikolića, Balića i druge što veze nemaju.

    Mislim, kad već nisu tu.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  7. #27382
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam 2 karte za jug. Mijenjao bih ih za istok ako neko oce ili za sjever. Nesto mi se ne gleda sa juga.

  8. #27383
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Mirko Vucinic,intervju za dnevni list Pobjeda
    MirkoVučinićušetao jeupres salunasmijan i dobro raspoložen. Uglavnomje takavpred velikeutakmice, s timšto je tokomposljednjegbrifingapred duel saPoljskombiozabavniji nego inače. Kapiten je prije konferencije na poklondobio najnoviji iPhone i taj detalj iskoristio je da se istovremeno našali, ali i poruči kako unutar reprezentacije vlada super atmosfera.-Veliki smoprijatelji, što jevažno u svakoj svlačionici koju dijeliš svaki dan. Zatražiću od Dejana (Savićevića) i gospodina Šulca (direktor Crnogorskog Telekoma) da i ostalimmomcima podijele telefone da ne bi bili ljubomorni,da ne bi kvarili odličnu atmosferu - rekao je Vučinić koji je u nekoliko navrata nasmijao novinare, upitavši istovremenoBrnovića koji mu je novi broj, s obziromda je i selektor dobio isti telefon. I za njega je ovo poseban meč, s obzirom da je juče izgovorio nešto štodo sadamožda nije, barem ne javno, a ima veze sa osjećajem kada igra za „crvene“ ili nastupa za klub. - Emocije koje samdoživio kada igram za reprezentaciju i kada dajem golove rijetko kada ću pronaći
    u Juventusu, Romi ili Lećeu - naglasio je 28-godišnji Nikšićanin. Nekapogodibiloko Vučinić je klasa, velemajstor, jedan od najboljih fudbalera koje je CrnaGora ikada imala.Prvi jestrijelac reprezentacije sa 12 golova i logično je štose od njega uvijek očekuje da budemeč viner. Hoće li i večeras presuditi Poljacima, kao što je presudio Velšanima
    prije dvije godine, na startu prošlihkvalifikacija? - Ti kao da samna kvizu - nijemogaodasesuzdrži, opet senašalio,
    a onda se na trenutak uozbiljio. - Kao što sam rekao prije, važno je da sedobijeutakmica, anebitno je hoću li strijelac biti ja, Jovanović, Baša ili nekodrugi - dodao je. Koliko je pobjeda važna? -Pobijeditiuprvojutakmici velika je stvar za dalji tok kvalifikacija. Svi znamo da bi nam trijumf dao veliko samopouzdanje, kao što se desilo na početku
    prošlog ciklusa. Svi mi koji volimo Crnu Goru nadamo se tome. Kakva jePoljska? - Riječ je o dobroj selekciji. Uostalom, u fudbalu danas nema loših ekipabezobzirakakoseonezvale. Kako će igrati? -Topitanje trebali stedapostavite selektoru, ali ja mislim da će oni doći da igrajuna kontru. Rezultat ispredutiska Koliko vamto odgovora? -Taj stil igrenikomeneodgovara.Jer, teško je pronaći put do gola kada su svi pozadi, a istovremenomorašdavodiš računa i o svojoj mreži, da ne ostaviš prostora protivniku da te ugrozi, a oni su mnogo jaki sa ovom trojicomnaprijed. Kako razmišljate pred utakmicu?Tipa, imamoobavezudadobijemo ili ono - da odigramo najbolještomožemoparezultat kakav bude? - Volio bihda odigramo što gore možemo,ali da na kraju slavimo. Jer, prva utakmica je najvažnija, bez obzira ko je protivnik. Ako pobijediš imaš tri boda i onda lakše ulaziš u ostale mečeve. Svaki početak je najteži. U Italiji živim 12 godina i oni su me naučili da je najvažnije da kući donesem tri boda, a nebitno je da li igraš dobro ili loše. Mislimda tako treba svi da razmišljamo.Da svim sredstvima tražimo trijumf. Uprošlimkvalifikacijama bili smo prijatno iznenađenje, a nadam se da ćemo u ovim bitiono što stvarno jesmo - naglasio jeVučinić. Dobro si raspoložen svih ovih dana? -Nema razloga da ne budem. Što se desilo sa brkovima- upitao je američki novinar? -Obrijao samih. Ima li razlike u odnosu na početke dva prethodna kvalifikaciona ciklusa? - Iskusniji smo, a atmosfera je ista. Svi imamo jedan cilj - da probamo da uradimo nešto što odnasnikoneočekuje.Atojeda odemouBrazil. Dugo smo bez pobjede, sedam utakmica ukvalifikacijama? -Bolje ješto ihjeviše, jerprije ilikasnijemora doći ova pobjeda - zaključio jeVučinić.


    D.Kažić

  9. #27384
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/sport/savicevi...i-clanak-90501

    Evo, pocelo je iznalazenje opravdanja. Eeee, da chovjek koji je osvajao CL na onakav nacin nema pobjednickog mentaliteta ni trunku, katastrofa
    Deserve's got nothing to do with it.

  10. #27385
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Zabjelo - Ancona
    Posts
    324
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    oce li bit setalice, kao onu sto je platio T-com 'ajmo svi'?

  11. #27386
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Ja ne znam. Nismo mi Brazil pa da to urade. Poljaci ce ti igrati original kao Cheshka u barazhu, s tim shto ce se vishe oslanjati na igru preko krila (Blascikovskog) nego kroz sredinu.



    Zato se i zalazhem da budu po 2 igraca na obije strane. Na nashoj lijevoj Jovanovic i Volkov, na nashoj desnoj Vukcevic i Pavicevic. To je dobro pokrivanje krila, jer sva 4 znaju igrati odbranu i izdrzljivi su. Jovanovic nije mnogo prodoran u napadu ali bozhe moj.



    Ja se nadam da ce staviti Pekovica i Zverotica, a da ce Drina da odmara malo. Zverotic ima mnogo bolji pas, plus shto trci duplo vishe i brzhi je. Mi igru na posjed sa 3 vezna i 3 napadacha nemamo kapaciteta da igramo, bash nemamo. Poljaci nemaju neka cudovishta na sredini, ali imaju odlicno fizicki pripremljene trkace koji ce nas pojesti budemo li se igrali tiki-take i bude li Drincic drzao loptu i stajao po pola minuta prije nego sto se odluci gdje da je posalje. Kao shto se desilo protiv Cheshke-svi su svrshavali na Rosickog, a malo je ko vidio da su Rosickom omogucili da igra Plasil i Kolar koji su od nas na sredini pravili mljeveno meso presijecajuci svaku loptu.



    Opet ponavljam, ne vidim zashto bi se Poljaci branili protiv nas, kad su od nas jaci na sredini plus u napadu imaju Lewandovskog. Oni ce odigrati zatvorenije i oprezno, to definitivno-ali nemojmo se nadati da ce to biti bunker. Zato mi sa svoje strane treba da igramo oprezno, shtavishe, da im prepustimo loptu na sredini, kidamo pomocu Pekovica i Zverotica i pomocu brzih Volkova i Simona lansiramo kontre ovoj dvojici gore. Jer da bi igrao sa 3 vezna i 3 shpica, treba da imash ubitacnu sredinu koju mi nemamo. Pogledaj koje ekipe igraju tako-Barcelona, Holandija, Shpanija-ekipe koje su najjace na sredini i koje mogu da drze loptu. Bolje mi da se drzimo defanzive, kontri i "ruzhnog" ali efikasnog fudbala koji nam je u proslom ciklusu kvalifikacija donio i te kakve rezultate.



    Bakic nije pozvan.

    Meni je ofanzivnija formacija dje bi igrali Zverotic,Pekovic ,Vukcevic,Volkov,Mirko i Stevan.Tu formaciju,makar od kad ja gledam fudbal samo umije da koristi Manchester united.Bekovi blizu krila sa dva vezna.Tu moras biti bilijarski precizan,jer ako ti prekinu pas,pozdravi kući.
    Naravno da poljaci nece biti bez ambicija u napadu,ali mislim da ce 90% njihovih napada ici preko Pisceka i Kube.A to mogu jedino iz bunkera.Prvo kolo je uvijek tvrdo.


    Uf,nisam moga zaspat sinoc kad se cuh da se Mirko povrijedio.Ne mogu da vjerujem da smo takvi maleri.Informacija je pouzdana,a on je upitan.Postoji opcija pod inekcijim da igra,ali ja vjerujem vec su poceli da stizu faxovi,a i ljudi iz juventusa da pritiskaju.

    S druge stranu,kako kod bilo,nasim momcima ne bi smio da pane moral.I bez njega imamo kvalitet da dobijemo poljake.

  12. #27387
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Muho View Post
    oce li bit setalice, kao onu sto je platio T-com 'ajmo svi'?
    Ех сад... Што се тога тиче, чини ми се да је било и неких шеталица ФСЦГ и Никшићко пиво - ЗАЈЕДНО МОЖЕМО МНОГО... да не говорим о глупостима попут "ово ће бити добра ноћ предосјећам..."

  13. #27388
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A mora bit nešto čuš. Početak ciklusa, euforija, realno velika utakmica.

    Samo ne vjerujem da će iko pričat o tome ođe.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  14. #27389
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trenutni stav Mirka je da hoce da igra po svaku cijenu.Brat!U 18 ce izgleda primiti inekciju.Na savez ce sigurno biti pritisci od strane juvea.


    Uf,sto se tice navijanja,nadam se da nece spremat pjesme za pokajanje.I sve najgore onima koji postave transparent "ovo ce biti dobra noc predosjecam".Kako smo primitivna nacija po tom pitanju.Na utakmice kosarke na tajmaute i na poluvrijeme atmosfera ka na svadbu i to pod šator.

  15. #27390
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    ma igrat ce mirko sigurno...
    makar da dadne taj jedan gol za 1-0 pa posle nek ga izvede!
    p.s. nedostajao mi je ovaj osjecaj brojanja sati do utakmice...

  16. #27391
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Insua View Post
    Meni je ofanzivnija formacija dje bi igrali Zverotic,Pekovic ,Vukcevic,Volkov,Mirko i Stevan.Tu formaciju,makar od kad ja gledam fudbal samo umije da koristi Manchester united.Bekovi blizu krila sa dva vezna.Tu moras biti bilijarski precizan,jer ako ti prekinu pas,pozdravi kući.
    Naravno da poljaci nece biti bez ambicija u napadu,ali mislim da ce 90% njihovih napada ici preko Pisceka i Kube.A to mogu jedino iz bunkera.Prvo kolo je uvijek tvrdo.


    Uf,nisam moga zaspat sinoc kad se cuh da se Mirko povrijedio.Ne mogu da vjerujem da smo takvi maleri.Informacija je pouzdana,a on je upitan.Postoji opcija pod inekcijim da igra,ali ja vjerujem vec su poceli da stizu faxovi,a i ljudi iz juventusa da pritiskaju.

    S druge stranu,kako kod bilo,nasim momcima ne bi smio da pane moral.I bez njega imamo kvalitet da dobijemo poljake.
    Ti opisujes ofanzivnu 4-4-2 varijantu, postoji i defanzivna, sa povucenijim krilima i fulbekovima. U tom slucaju igra se na kontre, krila i zadnji vezni moraju da se oderu od trcanja, ali jbg, mislim da Pekovic, Zverotic, Volkov i Simon to mogu da iznesu.
    Deserve's got nothing to do with it.

  17. #27392
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Ti opisujes ofanzivnu 4-4-2 varijantu, postoji i defanzivna, sa povucenijim krilima i fulbekovima. U tom slucaju igra se na kontre, krila i zadnji vezni moraju da se oderu od trcanja, ali jbg, mislim da Pekovic, Zverotic, Volkov i Simon to mogu da iznesu.

    Ta mi je vise nesto na stranu kad igramo.Ali isto sam vise za tri klasicna vezna,i tri spica,pa da se Stevan izvlaci kao sad u fiorentinu.U tom slucaju svima se oslobadja prostor,posebno bekovima.Cisto da nas uvijek ima u sesnaestercu kad spopanemo protivnika.Pazi jednog Mitra Novakovica kako je to lijepo razumio.Vjeruj mi,ne ciljam na tika taka fudbal,samo na efikasnost jer imamo cudivista u napadu.



    Inace gol za spice,i jedan od drazih golova ikad.

  18. #27393
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ono sto je nama uvijek falilo je igrac koji ce da doda zavrsni pas. Mislim da bi tu mali Djordjevic mogao da odradi odlican posao, samo da onaj brnovic to shvati. Definitivno treba poceti sa cvrscom formacijiom. Sredina volkov, drincic, zverotic, vukcevic i cvrsto igrati sa njima, pa cak i malo defanzivnije. Opet to je ekipa koja igra defanzivan fudbal na kontre. Zato treba igrati njihovu igru, pustiti im inicijativu neka podignu odbranu i onda na kontru. Posebno mirko zna da igra tako. On je klasicni krilni napadac i ako mu se ostavi prostora da napane gol zna to odlicno da uradi. Teziste nase igre traba da bude po desnoj strani, cisto da bi se mirku otvorio prostor lijevo. Da se kombinuje i kad se oslobdi dovoljno prostora da drincic da duzi pas u prostor za mirka ili volkova. Moze da ide i kracim pasovima, ali bi onda stevan trebao sa klasicnog napadaca da ulzi u sredinu i prosledjuje lopte, kombinuje sa mirkom. Ono sto bih striktno zabranio je da vukcevic igra napadacki. U ovoj utakmici treba da odradi posao da zajedno sa cijelim veznim redom. Ovo moze biti igra za prvo poluvijeme i dio drugog. Ako tako ne mozemo dati gol, onda bih sigurno umjesto vukcevica ubacio djordjevica, u liniju postavio volkova, drincica i zverotica, a ispred njih djordjevic sa mirkom polu lijevo i stevan ispred. E oni bi cudo napravili u napad, to su igraci koji osjecaju prostor, imaju pas, osjecaj za gol, smek. sve! Zasto bih drzao volkova uvijek u igri? Momak moze da jurca cijelu utakmicu za njihovim krilom, tj njihovim najjacim oruzijem i plus da pomogne napadu. Smatarm da Levandovski nije njihovo najjace oruzije ako nema pravih pasova, zato treba kidati njihovu desnu stranu.

    Nadam se da je Brnovicu naucio lekciju zvana Cheska republika! Samo ne bi trebalo da jurcamo kao za cesima i da napadnemo sa 4 spica i mozemo se nadati pobjedi, tj bice pobjeda sigurno!

    Jedva cekam!

  19. #27394
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  20. #27395
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by V^mne View Post
    Placa li se sjutra ulaz na mladu u niksic?
    zna li neko ?

  21. #27396
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Zabjelo - Ancona
    Posts
    324
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MRDzA View Post
    Ех сад... Што се тога тиче, чини ми се да је било и неких шеталица ФСЦГ и Никшићко пиво - ЗАЈЕДНО МОЖЕМО МНОГО... да не говорим о глупостима попут "ово ће бити добра ноћ предосјећам..."
    A ti sa sjevera na jug, K'a lasta si mi Mrdza
    Last edited by Muho; 07-09-12 at 11:22.

  22. #27397
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    pg
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko ce sa mnom u 100 eura da igra Drina nocas. Protiv estonije i belgije je odigra najbolje meceve u zadenje dvije godine. I sad su svi da se on makne iz ekipe. On i zverka su dobar par u sredinu. AKo ce vulje i Volkov po bokovima neka ih. Pekovic alternativa u sredinu, vidjeh da igra standardno u Bundesligu.

    Ako oni odigraju kako treba, dobismo, jer odbrana i napad nisu upitni

  23. #27398
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,336
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Meni Brnović ne uliva ni malo povjerenja.Čovjek nema realni autoritet i to će nas dosta koštati.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  24. #27399
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Nekad je bilo lako potrefit ko će igrat a danas nikakvo iznenadjenje nije i da Djordjević bude starter ... mislim ... ja bih volio da ga proba
    deuscroix

  25. #27400
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Djordjevic mnogo podsjeca na Kaku
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

Page 1096 of 2202 FirstFirst ... 965969961046108610921093109410951096109710981099110011061146119615962096 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Srpska reprezentacija i klubovi - fudbal, kosarka, i sve ostalo:)
    By getaway blues in forum Ostali sportovi
    Replies: 8599
    Last Post: 14-04-24, 20:28
  2. Crnogorska istorija [FOTO/VIDEO]
    By Regi in forum Istorija
    Replies: 71
    Last Post: 18-08-22, 15:38
  3. Mojkovacka bitka : Crnogorska Troja
    By Petar Mrvaljevic in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 29-07-10, 13:52
  4. Replies: 1
    Last Post: 14-12-05, 02:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •