View Poll Results: U Brazil 2014

Voters
477. You may not vote on this poll
  • idemo kao I u grupi

    141 29.56%
  • idemo kao najbolji II direktno

    112 23.48%
  • idemo u baraz najboljih II

    102 21.38%
  • nema Crne Gore

    122 25.58%
Page 2130 of 2202 FirstFirst ... 1130163020302080212021262127212821292130213121322133213421402180 ... LastLast
Results 53,226 to 53,250 of 55039

Thread: Crnogorska reprezentacija - Fudbal

  1. #53226
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Ma ja samo da bi bila zanimljiva grupa, svakako se ne cimam mnogo oko reprezentacije odavno. Srbiju dodah radi zakuvavanja atmosfere, toga nam fali.

  2. #53227
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    ne treba nam ništa Srbija u grupi. iz više razloga. problem fudbala kod nas je veliki. u mlađim generacijama ima talenata, ali džaba kad nema trenera da im objasni da nisu oni Messi ili Ronaldo i da neće preći u Real, Barsu ili Bayern. misle da ne moraju trenirati i raditi. ja ih znam par koji su po svemu morali igrati u jakim ligama. ali sa momcima niko nije radio da valja i prvi klub van ih je pojeo. kod nas su treninzi nula. treneri su tek tuga, većina ih forsira fudbal kakav se igrao u nižim ligama Engleske tamo neke 1955. godine
    Last edited by outline; 16-11-20 at 16:43.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  3. #53228
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,845
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Sve ti je jasno kad je u finale turnira do 11 godina prosle godine bilo 0:0 do 10 godina 1:0 treneri igraju takticki. Pojedine znam momci bili osrednji ili ispodprosjecni neelokventni igraci.
    Gledao sam turnir do 13 godina ajax anderleht poluvrijeme 4:4 kraj 6:7 bajern az poluvrijeme 6:3 sparta roterdam gent poluvrijeme 5:3 znaci eto dje smo

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  4. The Following 2 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  5. #53229
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    kod nas je problem što ljudi sve gledaju kroz pare. ove škole fudbala đe đeca počinju su top stvar ali da se radi kako treba. a ne treneri se ugrađuju za mjesečnu članarinu, pa onda na dresove, trenerke itd. onda kad se prebačiš na pravi fudbal skapiraš da su tu većina preko veze. dalje, ne može baš bilo ko da trenira đecu. jer u tim kategorijama se nauči dosta toga i van fudbala. ljudi koji su treneri kod nas ne umiju da ih pripreme za to što ih očekuje. onda imamo ono favorizovanje jednog đeteta. iako realno nije za fudbal, treneru igra jer ima razloga za to. naravno tu su roditelji čiji su apetiti nerealni. ođe kod nas posle dva treninga roditelji odma misle - a đe, ovaj moj će biti najbolji igrač i onda ga pritiska, dijete pukne i ćao. fudbal je veliki sistem, a kod nas je isti truo. fudbal je po mnogo čemu ogledalo uređenosti jedne države. kod nas su fudbaleri prije i posle treninga u BK čuveni redovno bili na par piva, nećemo dalje
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  6. #53230
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,459
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    1,260
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    kod nas je problem što ljudi sve gledaju kroz pare. ove škole fudbala đe đeca počinju su top stvar ali da se radi kako treba. a ne treneri se ugrađuju za mjesečnu članarinu, pa onda na dresove, trenerke itd. onda kad se prebačiš na pravi fudbal skapiraš da su tu većina preko veze. dalje, ne može baš bilo ko da trenira đecu. jer u tim kategorijama se nauči dosta toga i van fudbala. ljudi koji su treneri kod nas ne umiju da ih pripreme za to što ih očekuje. onda imamo ono favorizovanje jednog đeteta. iako realno nije za fudbal, treneru igra jer ima razloga za to. naravno tu su roditelji čiji su apetiti nerealni. ođe kod nas posle dva treninga roditelji odma misle - a đe, ovaj moj će biti najbolji igrač i onda ga pritiska, dijete pukne i ćao. fudbal je veliki sistem, a kod nas je isti truo. fudbal je po mnogo čemu ogledalo uređenosti jedne države. kod nas su fudbaleri prije i posle treninga u BK čuveni redovno bili na par piva, nećemo dalje
    Mi u mladjim selekcijama nismo izbacili malo iznad prosjeka igraca sigurno ima pet godina, prvo sto je izniklo skolica fudbala dje je dosta poluprodukata od bivsih fudbalera bavi trenerskim poslom dje je glavno strpati novac od clanarine i obecavati svakom roditelju da mu je mali nevidjen talenat kakav se nije vidio od Deja i Mijata, drugo mladje reprezentacije nam vode Dejove kumare, drugari i slicno koji taj posao gledaju kao da rade u kancelariji da se ta plata primi malo protegnu noge po inostranstvu i to je to, a nauciti igraca necemu ne mogu ili jednostavno nije ih briga.Zato evo zadnjih pet godina nemamo igraca koji je prosao mladje kategorije a da je napravio nesto u karijeri.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  7. #53231
    Join Date
    May 2005
    Posts
    1,442
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Mi u mladjim selekcijama nismo izbacili malo iznad prosjeka igraca sigurno ima pet godina, prvo sto je izniklo skolica fudbala dje je dosta poluprodukata od bivsih fudbalera bavi trenerskim poslom dje je glavno strpati novac od clanarine i obecavati svakom roditelju da mu je mali nevidjen talenat kakav se nije vidio od Deja i Mijata, drugo mladje reprezentacije nam vode Dejove kumare, drugari i slicno koji taj posao gledaju kao da rade u kancelariji da se ta plata primi malo protegnu noge po inostranstvu i to je to, a nauciti igraca necemu ne mogu ili jednostavno nije ih briga.Zato evo zadnjih pet godina nemamo igraca koji je prosao mladje kategorije a da je napravio nesto u karijeri.
    Pa evo ova dvojica ljudi natprosječnih - Savić i Jovetić - su kao tinejdžeri otišli u Partizan. Nisu se mnogo zadržavali u CG.
    Imamo i danas jednoga - Andriju Radulovića iz Kotora, evo ga dade gol danas momak. Zbog čega je on ispušten, i zbog čega se ljudi ne bave da se taj momak vrati doma nije mi jasno.
    Poigravao se sa Totenhemom U21.

    Ima i dosta ovih momaka koji nekim čudom završe u Seriju A, Grubač, Stijepović... ne znam koliko igraju ove sezone. Više loš menadžment upropasti šanse, nego svi CG treneri na gomilu.

    Nego zanima me - kakav vam je stav, Liga C ili B, šta mislite da je bolje za sledeći ciklus?
    I've never seen so many electric jellyfish in my life!

  8. #53232
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,845
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Sportski i ljudski je tezit boljem
    Nadam se ligi B, igra sa jakim te pravi jakim. Igra sa pacerima te vraca u ususkanu osrednjost.
    Novi direktor saveza sa jasnom slikom ulaganja u poducavanje trenera i ima nade za cg fudbal. Deju hvala na infrastrukturi ali tu se i on vjerovatno namirio ili razduzio drugarima. Sad vec treba ulaganja u mladje generacije i struku. Islandu je uspjelu za manje od 10g.
    Svjedoci smo da napreduju i farani i pogotovo luksemburg i mnogi drugi
    Nije tesko uspjeti ko zeli da uspije. Treba vremena i jasan cilk

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  9. #53233
    Join Date
    May 2005
    Posts
    1,442
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Sportski i ljudski je tezit boljem
    Nadam se ligi B, igra sa jakim te pravi jakim. Igra sa pacerima te vraca u ususkanu osrednjost.
    Novi direktor saveza sa jasnom slikom ulaganja u poducavanje trenera i ima nade za cg fudbal. Deju hvala na infrastrukturi ali tu se i on vjerovatno namirio ili razduzio drugarima. Sad vec treba ulaganja u mladje generacije i struku. Islandu je uspjelu za manje od 10g.
    Svjedoci smo da napreduju i farani i pogotovo luksemburg i mnogi drugi
    Nije tesko uspjeti ko zeli da uspije. Treba vremena i jasan cilk

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Luksemburg mi nešto nije reper. Imaju 2 ona Thiela od Luksemburžana. Ovo ostalo su okupili plaćenike. Možemo i mi doves tri brazilca i da deremo sve redom.

    Ja se u načelu slažem. Pogotovo jer nema ni poente ići na veliko takmičenje ako se ne može ekipa nosit sa Ligom B.
    Ali da sam na Dejovom mjestu, obezbijedio bih taj Euro, to bi mi ipak primarno bilo.

    No možda je glupa priča ako će Kiprani gledat da se prebace u Ligu D dok su na vrijeme, iz istog razloga.

    p.s. Vidjeh pominje se Haland. Nije se vidio momak protiv Srbije. A nije to neka odbrana prestrašna...
    I've never seen so many electric jellyfish in my life!

  10. #53234
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    @rebel Čekaj malo , kakvi plaćenici u Luksemburgu ?
    Ako aludiraš na crnce , svaki je prošao mlađe kategorije timova iz Luksemburga.
    Jedino ako su ih sa 15-ak godina regrutovali.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  11. #53235
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default Crnogorska reprezentacija - Fudbal

    Sofro veli da nam je bolje da izgubimo od Kipra jer nam je to laksi put do Ep ako smo u nizi rang i ako sam dobro shvatio iz statusa, probace da nagovori Hadzibegica da izgubimo nocas jer je to bolje za nas



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  12. #53236
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,845
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Poznati smo ka sinovi svog stijenja i cuvari tvog postenja

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  13. #53237
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Mozda ne mora da ga nagovara nije neka bas sigurnost da cemo to dobiti
    Sa druge strane sve su najave da ce UEFA ici ka tome da ne bude u narednom ciklusu mjesta iz Lige nacija za EURO...

  14. #53238
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Na koji način se Makedonija plasirala na EP oće li mi objasniti ko? Nisam pofatao ovaj sistem lige nacija nikako, koliko vidim oni su isto u Ligi C, grupa 2?
    War. War never changes.

  15. #53239
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Oni su bili liga d u prosli ciklus. Tamo su bili najbolji.

  16. #53240
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    788
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Ako završimo prvi u našoj grupi, da li igramo plej - of sa prvacima ostalih grupa ove C divizije za plasman na sljedeće EP? Kao što su igrali Makedonci?

    Ima li ikakve vajde od prvog mjesta sem što idemo u viši rang?

  17. #53241
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,845
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Ne. Samo idemo u bolju grupu

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  18. #53242
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    @Clubbin'
    Tako sam i ja shvatio bio, da se igra sa prvacima C divizije polufinale/finale, tako nešto sam i pročitao u pravilniku.

    Ali i dalje nejasno, znači li to da se dvije godine zaredom mora osvojiti divizija da bi se obezbijedio plasman preko lige nacija?
    War. War never changes.

  19. #53243
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Ne, samo u ligi nacija koja je pred početak Evropskog prvenstva moze se izboriti plasman u baraz za Euro. Makedonci su ovaj baraz izborili zato sto su bili prvi u svojoj grupi lige d, a srbi jer su bili prvi u ligi c jos 2019. Citava je sad zavrzlama nastala zbog odgadjanja EURO 2020 za 2021. Ova liga nacija koju sad igramo nista ne donosi sem prestiz za prelazak u viši rang. Naredna sezona Lige nacija donosi opet sansu za EURO, ali uefa je najavila da bi mogla da odustane od te prakse.

  20. #53244
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,419
    Thanks Thanks Given 
    4,206
    Thanks Thanks Received 
    4,519
    Thanked in
    2,191 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Ne, samo u ligi nacija koja je pred početak Evropskog prvenstva moze se izboriti plasman u baraz za Euro. Makedonci su ovaj baraz izborili zato sto su bili prvi u svojoj grupi lige d, a srbi jer su bili prvi u ligi c jos 2019. Citava je sad zavrzlama nastala zbog odgadjanja EURO 2020 za 2021. Ova liga nacija koju sad igramo nista ne donosi sem prestiz za prelazak u viši rang. Naredna sezona Lige nacija donosi opet sansu za EURO, ali uefa je najavila da bi mogla da odustane od te prakse.
    Sto samo znaci da EURO necemo skoro gledat ni ovako ni onako.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  21. #53245
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Ali imamo neku nadu da bi prvo mjesto u grupi sad nam moglo donijeti baraz za Svjetsko prvenstvo. Tu je medjutim mnogo manja sansa jer treba da nam se poklopi ogroman broj rezultata iz kvalifikacija za Sp.

  22. #53246
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,900
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Najzalosnije je sto lise Jovetica mi nemamo pravog igraca, ako on ne da go ili namjesti drugi nista ne rade, statistika poslednja 3 meca, 1 dati go 2 primljena (ovo je protiv Luksemburga, a u dvije rezultat 0:0).
    Nazalost sa ovakvim radom sa mladjim selekcijama nas fudbal ce da potone jos dublje (ako se moze).

  23. #53247
    Join Date
    May 2005
    Posts
    1,442
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    @rebel Čekaj malo , kakvi plaćenici u Luksemburgu ?
    Ako aludiraš na crnce , svaki je prošao mlađe kategorije timova iz Luksemburga.
    Jedino ako su ih sa 15-ak godina regrutovali.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Ne znam, nisam ih proučavao toliko detaljno, ali zar nije onaj najbolji - Rodrigues Portugalac, a Sinani Beograđanin... plus sva ona balkanska imena. Jedan bješe i za nas igrao U19...

    U svakom slučaju - definitivno je da napreduju i to veoma brzo.
    Island je zanimljiv primjer, a dabome danas nije teško istražiti kvalitetne sisteme.

    No ajde, evo ga Šofro sad na FB tvrdi da pobjedom postajemo kandidati za plej of za svjetsko, i da je to izuzetno važno. Iako su male šanse da će se tako sve posložiti, al ajde...
    I've never seen so many electric jellyfish in my life!

  24. #53248
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Ne znam za ostale iz Luksemburga, ali oni “nasi” su svi rodjeni u Luksemburgu i tamo trenirali fudbal


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  25. #53249
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    @rebel Rođeni jesu ova dvojica , ali kao što rekoh svi su ponikli u timovima iz Luksemburga

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Last edited by Isak; 17-11-20 at 15:27.

  26. #53250
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,900
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/sport/fudbal/...farskih-ostrva

    KVALIFIKACIJE ZA EP MLADIH REPREZENTACIJA

    Krah: Crna Gora posljednja u grupi, slabija i od Farskih ostrva

    Od mogućih 30, tim koji vodi Miodrag Vukotić osvojio je samo sedam bodova - pobijedio je Farska Ostrva kod kuće i Kazahstan u gostima, a igrao neriješeno sa Izraelom na strani

Page 2130 of 2202 FirstFirst ... 1130163020302080212021262127212821292130213121322133213421402180 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Srpska reprezentacija i klubovi - fudbal, kosarka, i sve ostalo:)
    By getaway blues in forum Ostali sportovi
    Replies: 8599
    Last Post: 14-04-24, 20:28
  2. Crnogorska istorija [FOTO/VIDEO]
    By Regi in forum Istorija
    Replies: 71
    Last Post: 18-08-22, 15:38
  3. Mojkovacka bitka : Crnogorska Troja
    By Petar Mrvaljevic in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 29-07-10, 13:52
  4. Replies: 1
    Last Post: 14-12-05, 02:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •