View Poll Results: U Brazil 2014

Voters
477. You may not vote on this poll
  • idemo kao I u grupi

    141 29.56%
  • idemo kao najbolji II direktno

    112 23.48%
  • idemo u baraz najboljih II

    102 21.38%
  • nema Crne Gore

    122 25.58%

Thread: Crnogorska reprezentacija - Fudbal

  1. #52401
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    I Janković i Kosović.
    Operisani od duel igre , a danas se tako ne može igrati fudbal
    Kosovic je bezveznjak. Ja nemam pojma sta on radi na terenu. Onaj Scekic nije nesto kvalitetan igrac, ali barem donosi neku cvrstinu na sredini. Ne boji se duela, pravi faulove.

    Fali mnogo Djidjo ekipi. Jedini igrac na sredini terena koji moze da igra u oba pravca. Valjda ce se nametnuti i u Spaniji malo vise.

  2. #52402
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Plejmejker View Post
    Zato mi nije jasno da se odjednom ne zove Zverotic. Jeste da ima 33 god, ali ako je fizicki spreman, zasto makar sa klupe ne bi igrao. Odjednom se ne zove ni Kojasevic koga je isti Tumbakovic zvao prosle kvalifikacije. Podijelio je par asistencija za golove..

    Ocigledno su te menadzerske opcije primarne za Savez.


    O tome sam već pisao , o igračima koji su standardni u svojim timovima , a ne dobijaju poziv.
    Kakav god da je njihov kvalitet valjalo bi makar prijateljske organizovati da se provjere.
    A Zverotić se oprostio od reprezentacije , valjda.

  3. #52403
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Slažem se sa većim dijelom onoga što je već napisano, ali isto bih tako volio da istaknem očiglednu krizu rezultata koja vlada u crnogorskoj reprezentaciji. Ovo prosto mora biti pomenuto s obzirom da sam primijetio kako među ljudima vlada određeni nivo ubijeđenosti da je reprezentacija pod Tumbakovićem zapravo igrala dobro. Stvarnost je, zapravo, dijametralno suprotna.

    Po zvaničnim podacima, Ljubiša Tumbaković je kormilo reprezentacije Crne Gore preuzeo 19.01.2016.

    Od preuzimanja reprezentacije, ekipu je vodio ukupno 26 puta (bez utakmice sa Kosovom koju je sa klupe vodio Džudović).

    Za to vrijeme, protivnici crnogorske reprezentacije su bile ekipe različitih profila. Tumbakovićev bilans je 7 pobjeda iz 26 mečeva, odnosno 27%. Dakle, sa Tumbakovićem na kormilu reprezentacije uspjeli smo da pobijedimo tek četvrtinu odigranih mečeva za skoro 3 ipo godine.

    Među tim pobjedama najveća je, svakako, ona protiv Danske u gostima (0:1) i ona sa Rumunijom kod kuće (1:0). Ostalih pet pobjeda zabilježene su protiv Kazahstana (2), Jermenije i Litvanije (2). Dakle protiv reprezentacija koje su ispod našeg nivoa (Kazahstan, Litvanija) i jedna stvarno ubjedljiva pobjeda protiv reprezentacije Jermenije (4:1) koja je možda po kvalitetu negdje slična nama.

    Dakle, 3ipo godine - 7 pobjeda, 7 neriješenih rezultata i 12 poraza. Dakle, Tumbaković je za 3ipo godine izgubio gotovo polovinu mečeva kao selektor reprezentacije Crne Gore i to je ono što se prosto moralo naglasiti.

    Između svega ostalog, treba naglasiti i to da smo sa njim kao selektorom uspjeli da izgubimo utakmicu na kojoj smo vodili 0:2 na poluvremenu (Jermenija u gostima) što se na kraju ispostavilo kao možda i ključan razlog propasti kvalifikacija za SP u Rusiji, gdje smo imali zaista lijepu poziciju tokom većeg dijela ciklusa.

    I za kraj još jedan frapantan podatak. U posljednjih 15 utakmica koje je reprezentacija Crne Gore odigrala, zabilježene su samo dvije pobjede i to oba puta protiv reprezentacije Litvanije u okviru Lige Nacija. Sedam utakmica je izgubljeno, dok je šest završilo neriješeno.

  4. #52404
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nisam to ispratio, moguce.

    Nego, veceras bi mozda mogli do boda ako ne primimo nek brzi gol, ili ne u prvih pola sata. Posle je sve moguce, eh kada bi iznenadili sa pobjedom..
    Dobro je sto se Djidjo vraca, ali izostanak Simica bi dodatno poremetio ionako slabasnu odbranu.
    Sto se Simica tice, interesantno da je oba kartona u ovim kvalifikacijama ( Bugarska, Kosovo), dobio zbog prigovora, sto je apsolutna glupost i sto ne bi smio sebi dopustiti kao iskusan covjek i fudbaler.

    @ BabboNatale

    Sve si u pravu. Tumbakovic je svakako trebao biti smijenjen, mimo ovih desavanja pred Kosovo. Covjek ima staromodnu viziju fudbala, a kao karakter je upitan po mnogim stvarima. Iz Partizana je kao sp direktor odjednom pobjegao za Kinu zbog love, itd itd...
    To gostovanje Jermeniji je odredio tok kvalifikacija. Ne daj Boze vise nikad onakvog poraza... Posle smo i Poljsku kuci imali x onako desetkovani, i onaj gol udje onako od stativu, steta...i tad je Mugosa dao za 1 1, a Kojasevic centrirao.

    Pitanje je da li moze doci iole kvalitetan i autonomni selektor u ambijentu u kojem Savez radi kako radi. Poslednji takav je bio Krajncar, pa znamo kako je sklonjen. Brnovic i Tumbakovic su lokalna upotreba, Filipovic kao prvi selektor takodje.

    Zbog ovog sa Kosovom dakle otpada svaki kvalitetan selektor iz Srbije. Vidjecemo sta ce biti..
    Last edited by Plejmejker; 10-06-19 at 12:24.

  5. #52405
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cinjenica je da je i smo imali kuci mec za prolaz u baraz. Nijesmo sad mi neka sila pa da se ocekuje siguran prolaz na velika takmicenja. Reprezentacija je u tim kvalifikacijama pokazala dobar nivo takticke pripreme, znalo se veoma dobro ko sta radi na terenu. Slazem se za kiks protiv Jermenije tamo, ono se nije smjelo izgubiti. Imali smo i pobjedu u gostima protiv Kazakstana, a tamo su se saplele i neke jace ekipe.

  6. #52406
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    A npr. Dansku kući niko nije dobio poslije , mislim da im čak ni gol nije dao.

  7. #52407
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oni su kasnije poceli da melju. Sjecam se da su uoci utakmice u PG nekoga bas dobro razvalili. Moze biti bas Poljake, dali su im 4-5 golova. Zato sam tada bio siguran da necemo dobiti tu utakmicu. Oni su bas ekipa protiv koje ne volis da igras. Fizicki prejaki, tesko stvaras sanse protiv njih.

  8. #52408
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zar nismo taj Kazahstan na strani dobili 4-0? To je kiks mozda bio u ranijim kvalifikacijama..

    Danska je posle poraza od nas promijenila selektora i izdominirala do kraja, cak su Poljake kuci rutinirali 4 0 koliko se sjecam. Posle su stigli i do osmine finala, i ispali na penale od Hrvatske, sto jos vise daje na znacaj nasoj pobjedi.

    To im je i dalje poslednji poraz, ako ne racunamo te penale.

  9. #52409
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    3-0 smo tamo dobili Kazakhstan

  10. #52410
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mi smo i sada mogli biti u odlicnoj situaciji da nas nisu ostetili u Bugarskoj, i da smo zdravi i kompletni. Tada bi dobili i Kosovo kuci. Sa 6 bodova cekat ovo veceras je druga pjesma. Steta..

    Da smo barem bili 2.u ligi nacija. Mada, kako Srbija prodje u Lavrovu, mozda ni to ne bi bilo dovoljno, a tek Rumunija pored Spanije i Svedske nema sanse.
    Last edited by Plejmejker; 10-06-19 at 12:35.

  11. #52411
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    3:0 u goste, a kuci smo ih tukli 5:0. Iz prekida smo im davali vecinu golova. Kojasevic je tu obavljao veliki posao. Protiv Jermenije je Jovetic imao onaj magicni hat-trick. Cinjenica je da nijesmo nikad ovako lako dobijali utakmice.

  12. #52412
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    To je Tumbakovićev trejdmark , protiv "slabijih" odličan , protiv "jačih" katastrofa.

  13. #52413
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Plejmejker View Post
    Mi smo i sada mogli biti u odlicnoj situaciji da nas nisu ostetili u Bugarskoj, i da smo zdravi i kompletni. Tada bi dobili i Kosovo kuci. Sa 6 bodova cekat ovo veceras je druga pjesma. Steta..

    Da smo barem bili 2.u ligi nacija. Mada, kako Srbija prodje u Lavrovu, mozda ni to ne bi bilo dovoljno, a tek Rumunija pored Spanije i Svedske nema sanse.
    Ostetili su nas, ali smo mi trebali ranije da damo drugi gol. Ona kontra 2 na 1, kad Marusic nije dodao Beciraju, jos me boli.

  14. #52414
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sta ocekujete veceras?

  15. #52415
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    996
    Thanks Thanks Given 
    164
    Thanks Thanks Received 
    69
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Valja li što ovaj Bošković da se zovne?

  16. #52416
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Plejmejker View Post
    Sta ocekujete veceras?
    Pobjedu

  17. #52417
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Joaquin View Post
    Ostetili su nas, ali smo mi trebali ranije da damo drugi gol. Ona kontra 2 na 1, kad Marusic nije dodao Beciraju, jos me boli.
    I mene, onako sebican da bude. Posle na kraju i ona kontra Boljevica.

  18. #52418
    Join Date
    May 2005
    Posts
    1,442
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Ma statistika je varljiva, od lige nacija na ovamo smo desetkovani povredama. To nam je koliko - toliko prosirilo roster igraca, ali nije se moglo ocekivat da bilo sta ide lako kad konstantno fale bitni igraci.

    I ja sumnjam da Dzudovic ima iskustva i autoriteta da sam iznese ove kvalifikacije. Bilo bi to previse ocekivati od njega iako mi je premio covjek. Osim ako ne briljira nocas i ne dobije Cehe u gostima. A to je bas tesko, Cesi nisu velesila ali su vrlo disciplinovani a u mnogo su boljoj formi od nas.

    Mislim da nas je i pratila losa sreca, uopste da za rivale imamo Srbiju i Kosovo je previse da bude tako blizu, previse nekakvih spoljnih faktora koji ne pomazu. Plus penal u Bugarskoj.

    P.s. Vahid Halilhodzic vodi Lille, mislim da smo mi daleko ispod njegovog paygrade-a.

  19. #52419
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Mi dobrog trenera mozemo zakucit jedino ako neko bude htio Deju drugarski da ucini. Zbog toga je on bitan kao predsjednik FSCG. Inace ovako, sto se takmicarskog izazova tice, ni ja ne bih preuzeo ovu reprezentaciju a ne Halihodzic...

  20. #52420
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Od Balkanaca najzvučnije slobodno ime je Slaven Bilić.

    Doduše, ne smatram ga realnim s obzirom na momenat u kojem se nalazi crnogorski fudbal. Ali, možda ipak to što je situacija bez ikakvog pritiska a baza igrača koliko-toliko solidna, možda pronađe sportski motiv da nas uzme makar na jedan ciklus. Njegov prethodnik iz Hrvatske, Cico Kranjčar, najuspješniji je selektor u istoriji našeg saveza.

    Nisam siguran za koje pare bi on trenirao reprezentaciju Crne Gore, s obzirom da je radio u Engleskoj i Turskoj. Ali, ništa ne košta da ga makar kontaktiraju.

  21. #52421
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ga konacno CG sastav.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  22. #52422
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Gomila iznenađenja u sastavu.
    Mudato od Džudovića.

  23. #52423
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Što se dešava sa Lukom Đorđevićem, zašto on ne igra? Vidim da je imao dobru sezonu u Tuli.

    Послато са E6653 помоћу Тапатока
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  24. #52424
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Povrijeđen
    I sviđa mi se što je Jovović u prvih 11 , igra u Češkoj , poznaje dosta njihovih igrača.

  25. #52425
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kopi i Risto, milo mi je ka da su mi iz kuce

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

Page 2097 of 2202 FirstFirst ... 10971597199720472087209320942095209620972098209921002101210721472197 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Srpska reprezentacija i klubovi - fudbal, kosarka, i sve ostalo:)
    By getaway blues in forum Ostali sportovi
    Replies: 8599
    Last Post: 14-04-24, 20:28
  2. Crnogorska istorija [FOTO/VIDEO]
    By Regi in forum Istorija
    Replies: 71
    Last Post: 18-08-22, 15:38
  3. Mojkovacka bitka : Crnogorska Troja
    By Petar Mrvaljevic in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 29-07-10, 13:52
  4. Replies: 1
    Last Post: 14-12-05, 02:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •