Results 1 to 18 of 18

Thread: Teški onkološki slučajevi- iskustva, savjeti, utjeha...

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default Teški onkološki slučajevi- iskustva, savjeti, utjeha...

    Svjedoci smo u poslednje vrijeme porastu slučajeva teskih karcinoma koji odnose živote puno ranije no što je normalno. Neka, neko čujem za milion nekih novih vrsta i na najnevjerovatnijim mjestima.
    Čitam da svake godine u svijetu oboli preko deset miliona ljudi od raznih vrsta kancera i da je samo 10% genetskih (naslijedjenih) anomalija, a da su ostali slučajevi uzrok negativnih uticaja oko nas...posebno sam šokirana brojem djece koja čini i se kao nikad prije umiru od najrazlicitijih kancera

    Čula sam od mnogo naših forumaša da imaju nekoga u porodici ko se liječio i umro od karcinoma, pa neka ova tema stoji ako želimo podijeliti svoja iskustva, možda nekome bude od pomoći i od nauke...

    Staviću temu na sticky..znam da je teško govoriti, najteže je imati u porodici nekog koga voliš a kome želiš što bržu smrt...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    pošto sam otvorila temu počeću ja...u porodici sam imala dva slučaja, od kojih je onaj koji je po svim kriterijumima bio gori, dan danas dobro i nadamo se izliječen, prošlo je to "kritično" vrijeme bez metastaza, a drugi je nažalost, odavno gore nedje...
    Majka mi je oboljela od karcinoma donje vilice...operacija, zračenje i smrt, sve zajedno 7 mjeseci od dana prvog simptoma...simptom je bio žlijezda na preponi krajem decembra,nakon čega su joj uradili nalaze i utvrdili da je neka prehlada, primila je 6 penicilina i to se povuklo, pa rana u usnoj duplji nakon 15 dana i to je bilo to....posle sam čitala izuzetno smrtan karcinom (mandibule) donje vilice.

    Suprug je sa 36 godina dobio melanom....kazu jedan od najsmrtonosnijih...imao je po klasifikaciji validnoj za melanom, III grupu Clarka i IV Breslowa(ili obrnuto), sve u svemu najduze poznato prezivljavanje, pet godina...sticajem okolnosti poznajem tri osobe u PG koje su od toga umrle vrlo mlade....znači, nade nema ali nakon dvije metastaze i 5 operacija, izvuče se...

    Mogu sa ove distance uporediti moja dva "bolesnika"....istina je da se majka predala, a muž je zelio da zivi i borio se...koristio je puno prirodnih ljekova, promijenio je ishranu potpuno, izbacio meso, brašno, sećer i tijesto, samo riba i povrce i samo bijelo meso od piletine...pio je intenzivno skoro dvije godine aloja gel, uz terapiju koju je dobijao na svi srecu kao imuno terapiju u bolnickim uslovima...prosao je bez zracenja i hemoterapije, posto se ispostavilo da taj klasicni nacin lijecenja samo pogorsava....srecom da je imao doktora koji se naucno posvetio melanomu i istrazivao ga te mu j emoj muz dosao kao "zamorče"....bukvalno mu je rekao istinu o prezivljavanju i pitao ga hoces li da pokusamo da te spasimo...i to je bilo to.....
    Eto da znate, melanom se može pobijediti
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,717
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Moj otac je bio vitalan čovjek. Trebao je neku kontrolu da obavi i u okviru te kontrole trebali su tumor markeri. Tumor markeri visoki, zašto? Na ispitivanje, otkrije se da ima tumor na dva mjesta u poodmakloj fazi (me može se operisati). Jedna doktorica reče da je šest do devet mjeseci ostalo u toj fazi, tu istu potvrdu dobismo na nekoliko mjesta. Ipak, borac, kakav je bio, uz hemoterapije i disciplinu još dvije godine je produžio.

    Hodžkinova bolest, kažu vrlo rijetka bolest (uglavnom žene oboljevaju), odnjela je moju kumu i jednu rođaku. Te muke nikome.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  6. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Mogu sa ove distance uporediti moja dva "bolesnika"....istina je da se majka predala, a muž je zelio da zivi i borio se...koristio je puno prirodnih ljekova, promijenio je ishranu potpuno, izbacio meso, brašno, sećer i tijesto, samo riba i povrce i samo bijelo meso od piletine...pio je intenzivno skoro dvije godine aloja gel, uz terapiju koju je dobijao na svi srecu kao imuno terapiju u bolnickim uslovima...prosao je bez zracenja i hemoterapije, posto se ispostavilo da taj klasicni nacin lijecenja samo pogorsava....srecom da je imao doktora koji se naucno posvetio melanomu i istrazivao ga te mu j emoj muz dosao kao "zamorče"....bukvalno mu je rekao istinu o prezivljavanju i pitao ga hoces li da pokusamo da te spasimo...i to je bilo to.....
    Eto da znate, melanom se može pobijediti
    Volio bih jednog dana upoznati covjeka, jer nevjerovatna je energija i snaga osoba koji su se izvukli u situacijama u kojima se prognoziraju male sanse za prezivljavanje.
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  7. The Following User Says Thank You to Mile_Djikanovic For This Useful Post:


  8. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Volio bih jednog dana upoznati covjeka, jer nevjerovatna je energija i snaga osoba koji su se izvukli u situacijama u kojima se prognoziraju male sanse za prezivljavanje.
    Uglavnom doživljavamo situacije kad odemo kod bilo kojeg ljekara radi nekog kontrolnog snimanja, vakcine, pregleda nevezano za osnovno oboljenje, pa ga pitaju da li ima neko hronicno oboljenje, on kaže da se lijecio od melanoma, doktori mahom pogledaju čudno, kao pogriješili ste gospodine...sigurno je nešto drugo...moram napomenuti da je imao tu sreću da se liječio na VMA što zbog troškova liječenja koji su bili ogromni i koje mu je osiguranje pokrvalo,inače teško da bismo u tom momentu mogli platiti interferon koji je primao u ogromnim dozama jako dugo, što zbog stručnosti profesora koji su ga godinama vodili, počev od plastičnih hirurga, preko dermatologa i maksilofacijalnih hirurga

    Inače, moja prijateljica je u proplog marta oboljela od non-hočkins limfoma...takodje mukotrpno liječenje i ljekari na hematologiji KBC-a su zaista bili maksimalno korektni....zasad je dobro ali je narednih 5 godina život pod kontrolom i u opasnosti....nije lako izboriti se sa kancerom, čak i u nekoj od početnih faza kada je prezivljavanje iznad 70 ili 80 % a kamo li u nekoj poodmakloj fazi.

    Moram reći da i ona pije mnogo raznih napitaka a prirodnoj bazi, mislim da izmedju ostalog list cuvarkuce samelje u nutri buletu i sa limunom i vodom popije...podrazumijeva se nabavka organskih voćki jer po istraživanjima sve ovo nezdravo što jedemo i koristimo je zaslužno, izmedju svih falinki modernog vremena, stres, trka, život na točkovima bez kretanja, za porast obolijevanja od kancera.
    Last edited by zvoncica; 23-07-21 at 14:49.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    takodje, moram dodati na ove konstatacije da je genetski faktor samo deset posto zasluzan za obolijevanje, da je moja majka i njena oba brata umrla sa nepunih 63 godine....jedan brat godinu prije nje, mladji dvije, tri posle, svi u 63-ćoj godini, mada, mladji ujak je umro od infarkta, iako nije imao srčanih smetnji da se zna, a operisao je nekoliko godina ranije tumor na usni
    Tako da ne znam da li vjerovti ovim istrazivanjima...takodje, mislim da kod tumora dojke, jako je bitna porodična anmneza i nasledni faktor...barem se onkolozi uvijek informisu i kod ćerki kojima su majke umrle od raka dojke, insistiraju na češćim kontrolama
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #7
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,478
    Thanks Thanks Given 
    2,517
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,360 Posts

    Default

    Sto spomenuste volju za zivot i pozitivu tako jedna prijateljica oboljela od Hockina rece djedu posle hemoterapije : Djede vidji me nemam kosu, ali meni ce porasti a tebi nece hahaha
    ))))
    i izborila se sa najtezim oblikom

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  12. #8
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,717
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    takodje, moram dodati na ove konstatacije da je genetski faktor samo deset posto zasluzan za obolijevanje, da je moja majka i njena oba brata umrla sa nepunih 63 godine....jedan brat godinu prije nje, mladji dvije, tri posle, svi u 63-ćoj godini, mada, mladji ujak je umro od infarkta, iako nije imao srčanih smetnji da se zna, a operisao je nekoliko godina ranije tumor na usni
    Tako da ne znam da li vjerovti ovim istrazivanjima...takodje, mislim da kod tumora dojke, jako je bitna porodična anmneza i nasledni faktor...barem se onkolozi uvijek informisu i kod ćerki kojima su majke umrle od raka dojke, insistiraju na češćim kontrolama
    Dok te ne snađe ne zanimaš se mnogo. Koliko sam ja razumio svako ima u organizmu te ćelije, samo je pitanje hoće li se aktivirati ili neće. Opet, kod svakog ,,okidač" je različit, nekome je konzumacija npr. duvana, nekome nije, nekome neadekvatna postoperativna terapija (mom ocu npr., a benigna operacija bila), nekome je ,,okidač" upravo genetski, nekome nešto drugo... Generalno mi (mislim na područije Balkana) vodimo nezdrav život tako da tih potencijalnih ,,okidača" ima puno i nije čudno da smo pri vrhu po procentu oboljelih. Svakih 14 dana je moj otac išao na hemoterapiju u KBC, a ono što me je prenerazilo je koliko mladih (mlađih i od mene) je tamo sa mojim ocem išlo na terapije.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  13. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Mladji brat je nakon 6 godina kombinovanog neprekidnog citostatickog\imuno lijecenja u Hamburgu i CG,umro prije 2 godine u 27 godini.
    Ne bih detaljisao previse o tom paklu,sem ako nekoga bas posebno ne zanimaju detalji.
    Od jako proste operacije vratne zlijezde,izrodio se rijedak(par stotina slucajeva na planeti) epitelijalni tumor koji je za nepune 2 godine netretiranja zahvaljujuci CG i SRB dijagnostici, razvio metastaze na plucima jetri i kicmi.
    Nakon finalne dijagnoze,njemci su mu dali pola godine zivota,izgurao je 6.
    U medjuvremenu od svega nagomilanog,otisli su i tata i stric prije njega(infarkti).
    Svi u 2 godine.

    Ja sam prije 2 god sredio kancer testisa uspjesno,2 preventivne HT,3 mjesecne i 6 mjesecne kontrole prolaze,sve je ok.
    I dalje sam ziv,iako me cudi kako...
    Last edited by Sidewinder; 24-07-21 at 15:52.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  14. The Following 4 Users Say Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  15. #10
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Majci je dijagnostifikovan hočkinov limfom kad je imala 39 godina, sa procjenama da ima 5-10 godina života.
    Umrla je u 42-oj godini.

    Pored hemoterapije pokušavala je i svakakve gluposti, a i nije nikakvo čudo - davljenik se za slamku hvata.
    Od petroleja, todoksina, izgladnjivanja i ne znam čega sve ne.

    Zato "alternativne medicinare" mrzim više no išta.

  16. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  17. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Prijatelj,stariji coek ga je izlijecio...Da ne recem sa čim i dalje ne vjerujem u to,ali je jeo bukvalno kilograme borovnica.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Last edited by Sidewinder; 24-07-21 at 21:36.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  18. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Dok te ne snađe ne zanimaš se mnogo. Koliko sam ja razumio svako ima u organizmu te ćelije, samo je pitanje hoće li se aktivirati ili neće. Opet, kod svakog ,,okidač" je različit, nekome je konzumacija npr. duvana, nekome nije, nekome neadekvatna postoperativna terapija (mom ocu npr., a benigna operacija bila), nekome je ,,okidač" upravo genetski, nekome nešto drugo... Generalno mi (mislim na područije Balkana) vodimo nezdrav život tako da tih potencijalnih ,,okidača" ima puno i nije čudno da smo pri vrhu po procentu oboljelih. Svakih 14 dana je moj otac išao na hemoterapiju u KBC, a ono što me je prenerazilo je koliko mladih (mlađih i od mene) je tamo sa mojim ocem išlo na terapije.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    istina...dr nam je objasnio svojevremeno da organizam svakodnevno proizvedne jednu štetnu ćeliju, ali imuni sistem se vrlo uspješno bori sa tom jednom, do momenta kad neki drugi problem "skrene pažnju" imunom sistemu, pa mu promakne ta jedna koja se uzasno brzo dijeli i ako se ne uništi odmah od jedne idu dvije, od dvije četiri od četiri osam i tako u nedogled i zato tumor onda kad se otkrije, kad paralise sistem, teško može da se eliminiše....rijetki slučajevi, kao u slučaju mog supruga da je metastazirao u limfni sistem pa se tamo "neki čudom" začaurio, a hirurg bio dovoljno pametan pa ga zajedno sa cijelim limfnim sistemom izbaci napolje (radjena mu je tzv evakuacija limfnog sistema lijeve strane)...kruzi urbana legenda da je ovdasnji čuveni ljekar, hirurg, svog brata tako nagrdio, od želje da ga spasi da mu tešku operaciju lično uradi, pokušao je skalpelom da izvadi melanom i prosuo ga i time ubrzao bratu agoniju...urbana legenda....ko zna ima li istine...jedina je istina da je brat čuvnog pg hirurga umro od melanoma

    Ono što je strašno jeste što ljekari sve pripisuju dobrom ili lošem imunitetu..medjutim, recimo, mom suprugu je gljivica krenula a znamo da ljekari gljivice tretiraju kao znak lošeg imuniteta, tj tamo dje imuniteta nema, gljivice i bakterije koje i inace imamo u organizmu, pocnu kolo da vode...takodje znam osobe koje su cijeli zivot imale uzasnu krvnu sliku, koja je reper za dobar ili loš imunitet, a eto nikad im se te celije nijesu razmnozile toliko da se dobije tumor...ne znam
    Takodje ovo što kazes o mladima....ispada da im je imuni sistem ocajan...a ne bi trebalo da bude tako

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Mladji brat je nakon 6 godina kombinovanog neprekidnog citostatickog\imuno lijecenja u Hamburgu i CG,umro prije 2 godine u 27 godini.
    Ne bih detaljisao previse o tom paklu,sem ako nekoga bas posebno ne zanimaju detalji.
    Od jako proste operacije vratne zlijezde,izrodio se rijedak(par stotina slucajeva na planeti) epitelijalni tumor koji je za nepune 2 godine netretiranja zahvaljujuci CG i SRB dijagnostici, razvio metastaze na plucima jetri i kicmi.
    Nakon finalne dijagnoze,njemci su mu dali pola godine zivota,izgurao je 6.
    U medjuvremenu od svega nagomilanog,otisli su i tata i stric prije njega(infarkti).
    Svi u 2 godine.

    Ja sam prije 2 god sredio kancer testisa uspjesno,2 preventivne HT,3 mjesecne i 6 mjesecne kontrole prolaze,sve je ok.
    I dalje sam ziv,iako me cudi kako...
    Eto...vrlo moguće da je tvoj tumor posledica stresa...to stosi prezivio je pretesko...bas...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #13
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Na konto ovoga gore što reče zvončica,slušao sam doktora koji se bavi kancerom:"svi bismo mi oboljeli od kancera samo kad bi dovoljno dugo poživjeli.Neko ode prije zbog nečeg drugog."

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  20. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Teska tema , vjerovatno najteza na forumu .
    Da preskocimo kakve doktore i aparaturu imamo , to je sto je siromasna zemlja .
    Prvo nemamo palijativnu njegu . Ona ukljucuje mnoge specijalnosti posebno psihoog , psihijatar i specijalista za terapiju bola ( nazalost ne znam imamo li ijednog jer su ovo pridodali anestesiji )
    To je bitno da covjek moze dostojanstveno da umre .
    Uz to trebalo bi da ima izbor i u vidu eutanazije .
    Alternaivna medicina i zdrava ishrana uz klasicnu med ok . Ne moze da skodi a tesko i da pomaze sem placebo efekat koje zna biti vrlo bitan . Npr da se organizam ocisti od nikotina , pod uslovom da nije napravio vecu stetu , treba vise od deset godina .
    Mi sto smo generacija pedeset i neke mozemo samo da pozeli ako dobije kancer da bude brzo i kratko ( ili metak u slepoocnicu kad vec nema eutanazije ) .
    Last edited by swinger; 28-07-21 at 11:45.

  21. #15
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    Teska tema , vjerovatno najteza na forumu .
    Da preskocimo kakve doktore i aparaturu imamo , to je sto je siromasna zemlja .
    Prvo nemamo palijativnu njegu . Ona ukljucuje mnoge specijalnosti posebno psihoog , psihijatar i specijalista za terapiju bola ( nazalost ne znam imamo li ijednog jer su ovo pridodali anestesiji )
    To je bitno da covjek moze dostojanstveno da umre .
    Uz to trebalo bi da ima izbor i u vidu eutanazije .
    Alternaivna medicina i zdrava ishrana uz klasicnu med ok . Ne moze da skodi a tesko i da pomaze sem placebo efekat koje zna biti vrlo bitan . Npr da se organizam ocisti od nikotina , pod uslovom da nije napravio vecu stetu , treba vise od deset godina .
    Mi sto smo generacija pedeset i neke mozemo samo da pozeli ako dobije kancer da bude brzo i kratko ( ili metak u slepoocnicu kad vec nema eutanazije ) .
    Hvala ti na ovom komentaru, jer oni koji nisu imali bolesnika od karcinoma u svojoj bližoj familiji ne mogu da znaju kroz kakve traume, bolove prolaze svi. Od bolesnika do porodice. Kupuju se prava za prenos nekih čika koji trče za loptom i daju basnoslovne sume od 600 miliona nečega, od kojih samo deseti deo, dakle deseti deo da se odvoji za najteže bolesnike i palijativnu negu bili bismo neuporedivo humanije društvo. Ali, to smo mi. Hleba i igara a kada dođu teške bolesti, koje ne biraju previše, kao što je karcinom, snalaženje na terenu. Za one koji imaju teške bolesnike znam da se za slamčicu hvataju. Tako smo i mi. Neka nova slamčica za koju ne znam da li pomaže, ali znam da nije odmogla, kada bolest nije u poodmakloj fazi: https://pro100healthy.rs/article--dv...rma-i-agaricus. Možda nekome pomogne.
    Od nečega se mora umreti, ali ako već možemo da utičemo na sopstveni život onda je neki moj savet što manje stresa i nikotin nikako!
    Muzika je put do duše YuRadioStanice

  22. #16
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by obiraf View Post
    Hvala ti na ovom komentaru, jer oni koji nisu imali bolesnika od karcinoma u svojoj bližoj familiji ne mogu da znaju kroz kakve traume, bolove prolaze svi. Od bolesnika do porodice. Kupuju se prava za prenos nekih čika koji trče za loptom i daju basnoslovne sume od 600 miliona nečega, od kojih samo deseti deo, dakle deseti deo da se odvoji za najteže bolesnike i palijativnu negu bili bismo neuporedivo humanije društvo. Ali, to smo mi. Hleba i igara a kada dođu teške bolesti, koje ne biraju previše, kao što je karcinom, snalaženje na terenu. Za one koji imaju teške bolesnike znam da se za slamčicu hvataju. Tako smo i mi. Neka nova slamčica za koju ne znam da li pomaže, ali znam da nije odmogla, kada bolest nije u poodmakloj fazi: https://pro100healthy.rs/article--dv...rma-i-agaricus. Možda nekome pomogne.
    Od nečega se mora umreti, ali ako već možemo da utičemo na sopstveni život onda je neki moj savet što manje stresa i nikotin nikako!
    Pogledah link koji si ostavio,da li ovo moze uzimati i zdrava osoba ili samo bolesnici...?Imash iskustva sa tim koliko vidim rijech je o gljivama...?Hvala.
    ...

  23. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Ako znate da nekome treba 6 ampula za lijecenje tumora testisa Bleomycin,poklanjam visak.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  24. #18
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Teška tema što veli kolega ali je ovo nažalost sve posljedica (uglavnom) loše, nezdrave hrane i ogromne količine stresa.
    Tako da okidača ne fali.
    Meni je nedavno kum vjenčani umro (51 god) od karcinoma na pluća (nekakav mikrocelularni, kako li se zvaše).
    On je bio borac, promjenio ishranu, hemioterapije, što sve nije ali bgm, nema tu ljeba.
    Sve sam se nadao do kraja da će preteć ali okle.
    Nevjerovatna je praznina jer smo se svaki dan čujali i često gledali (prije kumstva smo se isto družili) ali mora se dalje.
    Iskreno, svakome zdravome preporučujem kao preventivu: med, maslo i med, magareće mlijeko, pelin da se pije, borovnice i sok od šipka.

  25. The Following 4 Users Say Thank You to jokaš For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. U naručju tazbine [ iskustva, savjeti, rješenja ]
    By outline in forum Forumaški život
    Replies: 147
    Last Post: 13-02-21, 20:55
  2. Slučajevi pravde
    By starwalker in forum Društvena hronika
    Replies: 3
    Last Post: 01-11-17, 18:27
  3. Stečajevi, propadanja, bankrotstva...
    By hercules in forum Ekonomija
    Replies: 29
    Last Post: 19-08-12, 20:09
  4. Replies: 1
    Last Post: 04-03-11, 15:06
  5. Replies: 13
    Last Post: 12-12-10, 23:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •