Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 60

Thread: Ekonomski patriotizam - koliko cijenimo naše proizvode?

  1. #26
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Kad ste kod sireva da preporučim straaaašan pljevaljski, nit je preslan, nit prejak - taman.

    Kad uđete na sireve u "Bazar", prvi s desna, ćelav je čoek, strašan sir ima.

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    Kod njega je vazda guzva, izgleda kao da oni ostali nista ne mogu prodat' od njega.

    Inace zove se Milan ako koga interesuje.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    koji nas proizvod ima konstantan kvalitee samo mi jedan nabrojite.
    Planataže

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Sto se jogurta tice uzimam Lazine u ljubicastoj boci i veoma sam zadovoljan. Pritom znam da to mlijeko mora biti svjezije nego bilo koje iz Srbije koje osim sto prolazi kroz otkupne stanice gubi i vise dana u transportu.

    Za UHT mlijeko mljekare nemaju isplativost zbog kolicine i investicija u linije, mislim da su neki pokusali da pune u Srbiji, ali ne znam je li se odrzalo.

    Mislim da se, sto se kvaliteta tice, mlijeko ne moze zaostajati od bilo kog uvoznog.
    Nika i Srna su gusci i rijetko ih kupujem, valjalo bi da izbace pitkije varijante, ali to nema veze sa kvalitetom.

    Ovaj nas krem je pandan crvenom takovo kremu, nista losiji po ukusu, a necu bit lijen da uporedim deklaracije.

    Tvrdim da su nasa voda, vina i piva bolja od svih uvoznih pandana.

    Proizvodi Franca i Goranovic imaju par vrhunskih proizvoda koji kvalitetno mogu da se nose sa konkurencijom, no sve je pitanje ukusa.

    Nase mlijecne preradjevine kidaju...

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    Knjaz Miloš je u vlasništvu Pepsija a ne Coca Cole. Voda je u rangu cijene sa Radom jer republika Srbija daje subvencije za izvoz inače trika nema da bi bila jeftinija sa tolike dubine da se izvuče i preveze do CG od Rade đe je izvor a površinu.
    Coca Cola uslovljava otvoreno prodaju njihovih proizvoda prodajom vode Rosa koja je očajna. Ali kako nema države godinama unazad da to sankcioniše, onda imamo takvu situaciju. Tipičan primjer bioskop. Samo Rosa vodu možete da kupite.
    Domaći proizvodi da bi bili kvalitetni, treba da se plati dobar tehnolog proizvodnje, a to košta. A i naši ljudi često vjeruju da su oni jedini bogom dani za sušenje pršuta npr ili porizvodnju kremića.
    Dodatno, subvencionisanje države, i zaštita domaćih proizvođača se kosi sa CEFTA sporazumom i pravilima EU. Doduše neke države otvoreno krše sva ta pravila godinama.

    Na kraju, sve to i kad se proizvede imate jedan Voli npr koji ništa ne plaća ili probija sve mgouće datume valute. On hljeb plaća jednom u pola godine npr. I često ne novcem, nego brašnom i uljem u kompenzaciju zbog čega je nekoliko pekara i propalo. U zadnje vrijeme obično ima i svoju pekaru u okviru objekta.

    A prije svega toga svijest potrošača koji za svoje pare želi da postigne najbolji odnos cijena kvalitet.
    A nema toga ko će da objasni zašto narod kupi da pije "voda voda" prije recimo "Gorske", "Suze", "Monte Minerale" itd.
    Ako niste znali, CG uveze vode u vrijednosti od 50 miliona eura na godišnjem nivou. I nije Evian za hotele.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. The Following 3 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  4. #28
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,827
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    1,051
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Мени су најјачи људи што купују флаширану воду кући да пију . Какви су то трипови...


    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  5. The Following User Says Thank You to nimfa For This Useful Post:


  6. #29
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Мени су најјачи људи што купују флаширану воду кући да пију . Какви су то трипови...


    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Za bebe
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  7. #30
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,827
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    1,051
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    А није ссмо то. У фамилији ми поједини купују исто. Мисле да је боља хахах

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  8. #31
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Мени су најјачи људи што купују флаширану воду кући да пију . Какви су то трипови...


    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Ne zna se sto je gore, ona plastinjara sto cami mjesecima na sunce, ili voda iz azbestnih cijevi.

    U oba slucaja se sumnja na kancerogeno dugorocno dejstvo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  9. #32
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,827
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    1,051
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Ово за пластику си у праву, нека стоји 10 минута на сунце(а стоји данима) , не ваља ништа јер пластика одмах испушта штетност у тој води.

    Е ово за азбест већ нисам сигуран.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  10. #33
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Da mi je probat i pomirisat jos jednom djedovu prshutu.. Iz ovih danasnjih zhiva so izbija, a svakakve smo probali. Ne znam sto je bila djedova metoda, mozda sto je nije trpa solju no je masira sa dovoljnom kolicinom, stojala pod kamen duze, susio duze, ne znam...

    Preporuka za Drezgino ki$elo mlijeko, ko voli jaci ukus. Takodje, sir zna da im bude dobar.

    Nekad se u Voli, po sata nakon sto dodje, nije moga vise uzet visitorski sir od Bulatovica kako je prepredobar bio, B I O...

  11. #34
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Planataže



    Knjaz Miloš je u vlasništvu Pepsija a ne Coca Cole. Voda je u rangu cijene sa Radom jer republika Srbija daje subvencije za izvoz inače trika nema da bi bila jeftinija sa tolike dubine da se izvuče i preveze do CG od Rade đe je izvor a površinu.
    Coca Cola uslovljava otvoreno prodaju njihovih proizvoda prodajom vode Rosa koja je očajna. Ali kako nema države godinama unazad da to sankcioniše, onda imamo takvu situaciju. Tipičan primjer bioskop. Samo Rosa vodu možete da kupite.
    Domaći proizvodi da bi bili kvalitetni, treba da se plati dobar tehnolog proizvodnje, a to košta. A i naši ljudi često vjeruju da su oni jedini bogom dani za sušenje pršuta npr ili porizvodnju kremića.
    Dodatno, subvencionisanje države, i zaštita domaćih proizvođača se kosi sa CEFTA sporazumom i pravilima EU. Doduše neke države otvoreno krše sva ta pravila godinama.

    Na kraju, sve to i kad se proizvede imate jedan Voli npr koji ništa ne plaća ili probija sve mgouće datume valute. On hljeb plaća jednom u pola godine npr. I često ne novcem, nego brašnom i uljem u kompenzaciju zbog čega je nekoliko pekara i propalo. U zadnje vrijeme obično ima i svoju pekaru u okviru objekta.

    A prije svega toga svijest potrošača koji za svoje pare želi da postigne najbolji odnos cijena kvalitet.
    A nema toga ko će da objasni zašto narod kupi da pije "voda voda" prije recimo "Gorske", "Suze", "Monte Minerale" itd.
    Ako niste znali, CG uveze vode u vrijednosti od 50 miliona eura na godišnjem nivou. I nije Evian za hotele.
    Moguce da si u pravu sto se Knjaza tice, ali postoji druga strana medalje.

    Svi direktni materijali su im za komad povoljniji, pri cemu najveci dio materijala sourceuju iz maticne zemlje, uz nize zatezne troskove. Recimo i energenti su im prilicno povoljniji, kao i mnogi drugi inputi. Imajuci u vidi da su dio grupacije, imaju savremene programe optimizacije o kojima nasi proizvodjaci mogu samo da sanjaju. Da ne pominjem pregovaracku moc...

    Prilicno sam siguran da njihov trosak po jedinici ne moze biti dostizan domacim proizvodjacima, ali da se provjeriti i to kroz dostupne kanale.

    Dobro je zapazanje za Voli (dodao bih i Lakovic), iako se trude da izadju u susret malim proizvodjacima i ponude prostor za plasman, forsiraju kompenzacije i to po maloprodajnim cijenama u velikom broju slucajeva.

    Sto se vode tice ni ja ne vidim ni jedan jedini razlog zbog cega se ne kupuju domace...

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  12. #35
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Od naših proizvoda:
    -suhomesnato skoro svo
    -voda obična kad se uzima, uzima se naša
    -rada kisjela uvijek
    -slatko što slabo ima naše, a i to što ima je očaj
    -voće i povrće uglavnom na distributivni uzimam na gajbe (nisu mi jasni ljudi koji kupe onaj crvljivi kineski luk zbog 5 centi razlike ili francuske nekakve krompire pored napeg kvalitetnog proizvoda)
    -pivo i vino slabo pijemo, ako se troši alkohol onda je to kratko uglavnom. BTW primijetih da je Nikšićko komad skuplje od većine uvoznih. Ako mi je jasno što je fora tu.
    -kafu više trošimo espreso no ovu "tursku" koju žena pije, a tu se Kopa ili MMS kupuje stalno
    -sokovi domaći su loši.... liše onih od šipka koji se dosta često naručuju
    -piletinu kad stignem da odem kod Radinovića uzmem, ona je stvarno klasa

    -jedino što mi pada na pamet je da ka naši stari kupujem po po teleta sa nekim, al nešto sam skeptičan prema mesu koje treba da stoji mjesecima u zamrzivaču, ljepše mislim kupit svježe.
    -prase smo od prošle godine krenuli da kupujemo i sušimo

    Inače, više je ona FB stranica kupujmo domaće napravila za domaće proizvođače no sva državna logistika





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  13. #36
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    kisjelo mlijeko Drezga je konstantno dobro.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  14. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  15. #37
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    -BTW primijetih da je Nikšićko komad skuplje od većine uvoznih. Ako mi je jasno što je fora tu.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ne bi smjelo biti osim ako nije neka akcija pred istek roka ili slicno. Treba imati u vidu da se porede npr. premiumi sa premiumima, value sa value brendovima. Vjerovatno da mnoge kupce za to boli patka i najcesce gledaju cijenu, ali i u toj kategoriji postoje odredjeni parametri koji determinisu kvalitet proizvoda.



    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  16. #38
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Rada, Barsko zlato, Plantaže i ovaj sir


    The more things change, the more they stay the same.

  17. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  18. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Sto ljudi hiljadu ukusa
    Citam kako svo do jedbog se odusevljavate drezginim kisjelim . Meni licno srnino je mnogo bolje i njega kupujem
    ,Problem je sto je cas gusto cas tecno kakp ubodes koji dan tj seriju

  19. #40
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    Sto ljudi hiljadu ukusa
    Citam kako svo do jedbog se odusevljavate drezginim kisjelim . Meni licno srnino je mnogo bolje i njega kupujem
    ,Problem je sto je cas gusto cas tecno kakp ubodes koji dan tj seriju
    Ovo sam isto cuo od nekog odje, ali meni se to nikad nije desilo. Ja ga uvijek dobro promuckam prije koriscenja pa mi uvijek bude isto.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  20. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Kod njega je vazda guzva, izgleda kao da oni ostali nista ne mogu prodat' od njega.

    Inace zove se Milan ako koga interesuje.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    Živa istina, dvoje je bilo prije mene a kod ovih žena niko. I sad kako je mali prostor tu, tačno ti neprijatno bude što čekaš red toliko a 5-6 prodavačica sira te gleda u smislu "nijesmo ni mi gubave"...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  21. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,450
    Thanks Thanks Given 
    3,807
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ovo sam isto cuo od nekog odje, ali meni se to nikad nije desilo. Ja ga uvijek dobro promuckam prije koriscenja pa mi uvijek bude isto.
    Ti kao ja kad sipam domace kisjelo, pa ga umutim kasikom ili viljuskom, tasta me gleda ka ludoga...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  22. #43
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,708
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Mene je Drezga dobro ali je baš kiśelo, jako.
    Vazda sam za domaće proizvode, posebno vodu.
    Ovđe je genralno ostao "sindrom", Moje Kravice i Knjaza Miloša.
    Ljudi su ubijeđeni da je to isti kvalitet od prije 30 godina a to niđe veze nema.
    Nikšićko evo nekolike godine ne pijem osim onog za izvoz zelenog.
    Nešto mi ne leži a i čuo sam da se više ne proizvodi kao prije, kiśelina me mrči od njega i nekakva umrtvljenost.
    Pršuta je nikakva bilo čija, preslana, otrov.
    Jedino nekad potrefi u Niksen - Čavor, koliko čuh imaju farmu u Spuž ili kupuju od njih pa je neke jade bolje.

  23. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Ne vjereje narod da je kvalitet isti pa da kupuje zbog toga nego je izbor veci . Kupujem mlijeko u tetrapak iskljucivo sa 3,8 posto masti .
    Svi pitate zasto se kupuje voda koje nije iz CG . Zato sto su ove druge bolje tj ima mnogo veci izbor za razne ukuse i generalno su jeftinije .
    Da ne pominjem da nase fabrike cas rade cas ne pa se ljudi navinku i ne mijenjaju

  24. #45
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Ti kao ja kad sipam domace kisjelo, pa ga umutim kasikom ili viljuskom, tasta me gleda ka ludoga...
    Hahaha i ja sam nekad znao tako da radim, ali ne uvijek. Npr ako se napravi na vrhu debeo sloj "povlake" (tako su to stari zvali pa i nama ostalo ) onda sam samo znao da razmaknem kasikom taj povrsinski sloj i uspem sebi ono najgusce. A ako "povlake" nije bilo onda je islo mijesanje Cus povlaka
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  25. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  26. #46
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Ово за пластику си у праву, нека стоји 10 минута на сунце(а стоји данима) , не ваља ништа јер пластика одмах испушта штетност у тој води.

    Е ово за азбест већ нисам сигуран.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Ne pijem vodu iz plastike, jer je stvarno otrov kad ta mikroplastika ide u vodu zbog stajanja na suncu...

    A za azbestne cijevi https://www.vijesti.me/vijesti/drust...amjenu-azbesta

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  27. #47
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,382
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Zadnjih godina u kuću se maksimalno trudimo da forsiramo domaće, naravno ako nisu bezobrazno dosta skuplji od konkurencije, a što je redovna pojava.
    -trećinu teleta skinutog sa sise sto bi rekli u zamrzivač svježe meso
    -prase koje grama koncetrata i hemije ne dobije, podignuto na tikve, stari hleb, stari krompir, žito itd,, time obezbijedimo suhomesnato komplet za godinu, kobasice, i dio svjezeg mesa sameljemo, i to u friz....
    -piletinu slabo, kad treba uzme se to malo sto treba u ideu, pojma nemam odakle je.
    -sir, kajmak itd domaće uvijek od iste osobe
    -Povrce i voce kad god ima domace se uzima na gintaš, naravno ako nije drasticno skuplje od uvoznog
    -Rada i suza vode
    -Slatkiše ne kupujem
    -pivo uzimam zaječarac, nk mi jednostavno ne odgovara nikako, ubije me kisjelina
    -Rakija šljiva moja domaća, ne kupujem
    -druge mliječne preradjevine vazda domaće kupujem.
    -konzerve ribe nema domaće mora uvoz
    -ribu svježu na gintaš
    -kafa mms
    -brasno uzimam domaca razano i heljdino, bijelo uzimam senta jer su ova domaca loša baš.
    -ostale proizvode po marketa uvijek gledam domace

    Kako eo 12 godina postimo porodično svaki srijedu i petak, kao i 4 velika posta, moramo uzimat masu neživotinjskih posnih artikala, a tu tek vidiš kako je slab izbor a to što ima jake cijene i ništa domaće nema.. takodje voce i povrce van sezone komplet je uvoz...
    Last edited by lucke91; 22-07-21 at 10:52.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  28. #48
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,315
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Prilikom kupovine u marketima povremeno bacim pogled na korpe drugih kupaca i primjećujem da većinski nemamo osjećaj da kupimo naš proizvod, niti razvijenu svijest da kupovinom našeg proizvoda direktno ili indirektno pomažemo sebi, našem bratu, komšiji, prijatelju.
    Nikad nisam kupovao proizvod na osnovu porijekla istog, kupujem uvijek na osnovu dvije stavke, kvalitet ili kombinacije kvalitet + cijena. Stava sam da nemam sta licno da pomazem nekome ko me ne moze kupiti kvalitetom, nebitno jel' mi komsija, brat ili totalno neko deseti.

    Naravno da ponekad i porijeklo proizvoda direktno utice na kvalitet al' to su skroz druge price.

  29. #49
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,425
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    546
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    - Pivo - Nik Gold ili neko Kraft može da se nađe vrlo solidno, i to obično ne kupujem ništa drugo
    - Vino crno plantaže ili domaće, zaista nema potrebe da se traži dalje. Bijelo vino je već druga priča, nije loše ali ima ih mnogo boljih i jeftinijih. CG prosto nije podneblje za bijelo vino.
    - Obična voda gledam samo crnogorske
    - kisela voda Rada nije loša ali se razlikuje od one stare. Povremeno kupim i druge kisjele, najmanje zeleni Knjaz
    - prerađeno meso nikada ne kupujem Goranović, iskreno nemam povjerenja.
    - kafa isključivo crnogorska
    - mlijeko&jogurt kako kad


    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

  30. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    - Pivo - Nik Gold ili neko Kraft može da se nađe vrlo solidno, i to obično ne kupujem ništa drugo
    - Vino crno plantaže ili domaće, zaista nema potrebe da se traži dalje. Bijelo vino je već druga priča, nije loše ali ima ih mnogo boljih i jeftinijih. CG prosto nije podneblje za bijelo vino.
    - Obična voda gledam samo crnogorske
    - kisela voda Rada nije loša ali se razlikuje od one stare. Povremeno kupim i druge kisjele, najmanje zeleni Knjaz
    - prerađeno meso nikada ne kupujem Goranović, iskreno nemam povjerenja.
    - kafa isključivo crnogorska
    - mlijeko&jogurt kako kad


    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
    Moram malo off jer me nasmija .
    Evo gledam iz kuce sve plantaze kafe po ovim brdima

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Što Najviše Cijenimo?
    By loken in forum Muzika
    Replies: 0
    Last Post: 09-05-11, 11:30
  2. Dolar, Patriotizam i Socijalizam na Američki Način
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 9
    Last Post: 08-10-08, 20:03
  3. NACIONALIZAM I PATRIOTIZAM, poslednje predavanje dr Zorana Djindjića
    By Bonja the Zmaj in forum Politika generalno
    Replies: 8
    Last Post: 21-12-07, 13:14
  4. Sto je patriotizam?
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 166
    Last Post: 24-11-07, 12:28
  5. Lokal patriotizam
    By Bonja the Zmaj in forum Centralni
    Replies: 85
    Last Post: 15-06-06, 11:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •