Results 1 to 11 of 11

Thread: Da me mrzite

  1. #1
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default Da me mrzite

    Volim životinje. Sad smo bili u kuću na more, ljubio sam se sa kerom, pušta komšijsku mačku unutra, naravno svi se navranili na Gran Podere .

    I... Mora li to u grad i po stanovima. Može li nešto ovako npr?

    Oćeš da držiš kucu u stanu, u gradu? Super 1000 EUR godišnje taksa. Mnogo? Ok, može na rate...

    Tvoj se kuca pokaki i ne očisti se 500 EUR. Šetaš kucu bez povodca - 500 EUR. Pa eto da se naučimo kako se drže životinje.

    Nisu rijetke islamske zemlje i gradovi gdje je zabranjeno držanje pasa u stanovima. Razlog... Smatra se da se zlostavljaju životinje, koje treba da stalno imaju širinu za anatomiju koju im je priroda dala.

  2. #2
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Шта рећи онда за золоошке вртове или држање птице у кавезу од 20цм? Ја бих у затвор слао за то.

    Тај један пут што сам био у зоолошком врту у Београду, тога ме ухватила кад сам видио оне животиње

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  3. #3
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Шта рећи онда за золоошке вртове или држање птице у кавезу од 20цм? Ја бих у затвор слао за то.

    Тај један пут што сам био у зоолошком врту у Београду, тога ме ухватила кад сам видио оне животиње

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Dosta vrsta ne može da se razmnožava u zatočeništvu. Mislim da to sve govori.

  4. #4
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    То је изговор, и то за врло мали % животиња. А ови остали су шта, колатерална штета?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Volim životinje. Sad smo bili u kuću na more, ljubio sam se sa kerom, pušta komšijsku mačku unutra, naravno svi se navranili na Gran Podere .

    I... Mora li to u grad i po stanovima. Može li nešto ovako npr?

    Oćeš da držiš kucu u stanu, u gradu? Super 1000 EUR godišnje taksa. Mnogo? Ok, može na rate...

    Tvoj se kuca pokaki i ne očisti se 500 EUR. Šetaš kucu bez povodca - 500 EUR. Pa eto da se naučimo kako se drže životinje.

    Nisu rijetke islamske zemlje i gradovi gdje je zabranjeno držanje pasa u stanovima. Razlog... Smatra se da se zlostavljaju životinje, koje treba da stalno imaju širinu za anatomiju koju im je priroda dala.

    Ajde sve da kažnjavamo velikim kaznama i nema problema.

    Ja npr. držim psa u stanu jer je takva vrsta da ne bi nedelju dana vani preživio.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    786
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Kakva je to vrsta životinje što ne bi preživjela na otvorenom?

  7. #7
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,019
    Thanked in
    2,339 Posts

    Default

    Kućni ljubimac

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  8. #8
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,487
    Thanks Thanks Given 
    2,518
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,360 Posts

    Default

    Bravo, ni u zatvor se ljudska bica ne razmnozavaju a ne u kavezu...
    ima poente zivotinja u stanu je mucenje

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  9. #9
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,019
    Thanked in
    2,339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Bravo, ni u zatvor se ljudska bica ne razmnozavaju...

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Ja ih znam bar dvojicu da su produžili lozu iz zatvora
    Nisi me razumio.
    Svaki kućni ljubimac ne može da opstane na otvorenom ni deseti dio zivotnog vijeka.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  10. The Following 2 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  11. #10
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    То је изговор, и то за врло мали % животиња. А ови остали су шта, колатерална штета?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Nije izgovor nego pokušavam objasniti da kad nemaju slobodu neke vrste ne mogu biološki da dobace do potomstva. Premda nemaju ljudski razum, kao da je priroda uredila da ne rađaju nove zatočenike.

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Ajde sve da kažnjavamo velikim kaznama i nema problema.

    Ja npr. držim psa u stanu jer je takva vrsta da ne bi nedelju dana vani preživio.
    Ne znam o kojoj se rasi radi. Svakako, rase pasa su nastale ljudskom a ne prirodnom selekcijom, tako da nije za očekivati da bi se baš snašle u prirodi.

    Što se kazni tiče. Pa prije mode ljubimaca čovjek recimo nije morao da pazi da li će na trotoaru ugaziti u gowno. Ljudi su slabo srali po trotoarima. A za ljubimcima slabo čiste. Izgleda da misle da nas to ljubimac časti.

    Uostalom izvode ih na javnu površinu da bi se olakšali kako se ne bi bavili doma čišćenjem za ljubimcem. Vazda im fala. I treba kad im može bit nekažnjeno.

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Ja ih znam bar dvojicu da su produžili lozu iz zatvora
    Nisi me razumio.
    Svaki kućni ljubimac ne može da opstane na otvorenom ni deseti dio zivotnog vijeka.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Pretpostavljam da shvataš šta je čovjek uradio svojom selekcijom od nekad normalnih životinja nastalih prirodnom selekcijom. Kakve je degene od životinja napravio. Ovo bez uvrede, jer su degenerisane vrste koje ne mogu na otvorenom preživjeti 10% svog životnog vijeka.

    Da dodam, prvo mi je ćerka plakala da nabavim psa, pa je prošlo. Da sam nabavio, sad bi se ja bavio istim. Sad sin kreće istu priču. Jednostavno, nije za stan. Kad imaš kuću OK. A i tada je zahtjevan ako ćeš kako treba.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  13. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Čim napišeš ovako nešto ispadaš mrzitelj životinja...ja imam moje kuče koje živi na selu...pušteno je bilo oko kuće (naše seoske kuće koje nemaju ogradu oko imanja no ti je kuća po sred tih livada i kuče slobodno trenira dnevno po mnogo sati trči ni da je hrt! E, to pravi problem komšijama jer ovo moje djurence nevaspitano ode malo u komšiluk pa ukrade drvo, ukrade loptu djeci a i zaleti se put djece da se igra djeca u vrisku i ispada da je moja daganica nekoga htjela da zakolje....znači bukvalno se to izdize na taj nivo a u stvari je problem sto ona po svu noc lovi oko kuce, nista joj promac ne moze, kunice su joj posebna slast i onda u toj trci protrci za kunicom kroz bastu....e u tom grmu lezi zec, vele iskopa bastu i sve povadi...morala sam da je vezem kad ja nijesam tamo inače bi rat nastao...imala sam dvije opcije ili je vezati ili je dovesti u stan....za nju koja trci sto na sat je to mucenje...onako je pustim svaki dan po nekoliko sati da trci po livadama koliko oce a ostatak dana je vezana...koliko sam suza zbog nje isplakala i zbog toga sto je vezem i kako sam tesko to podnijela samo ja znam...ali u stanu bi joj bilo katastrofa da ne pričam o ovim stvarima koje je Gagarin pomenuo...vezana ce biti samo dok se basta ne obere a onda je ponovo pustam i moracemo tako da se snalazimo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •