Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 119

Thread: Naizgled idealan brak

  1. #51
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    458
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    U Transilvaniji ima sud koji salje ljude ciji su brakovi pred razvod u sobi u kojoj ima samo jedan krevet, jedna stolica, jedan tanjir, viljuska…i za 100god se samo jedan par razveo…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to Majx For This Useful Post:


  3. #52
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Uh Tripleta...pogodio si suštinu osim toga da se ona nije za mene udala zbog kesha jer u tom periodu nisam bas tako dobro zarađivao. Štaviše, imao sam platu ispod prosjeka iako sam imao svoj stan, posao, prosjecan auto. Uspon je došao postepeno i naknadno. Sa ove tacke gledista, gotovo sam i ja siguran da ljubav prema meni nije bila opcija već izbor neke sigurnosti. Mozda je meni ovo sve strano jer sam podignut u potpuno drugacijoj obitelji u odnosu na njenu. Ne znam. Da mi je neko prije 15-20 godina rekao da se moze zivjeti sa nekim bez ljubavi, rekao bih mu da je lud. Ovako, iz ove perspektive očigledno je sve moguće.

  4. #53
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Kod mene na poslu je bila jedna afera dje je prevarena zena od kolege isprintala desetine kompromitujucih slika njegove ljubavnice i pritom koleginice i oblijepila zgradu u kojoj oboje rade, onu raketicu kod Pronto Pizze u Hercegovackoj, shareovala te slike svim njenim i njegovim (muzevim) prijateljima na FB. Danas su u velikoj ljubavi. To je samo dokaz koliko smo zabudalili kao drustvo. Ne djeluje mi ovo slicno ovom problemu ali niko ne zna sta je u pozadini (očigledno ni kolega forumas). Zivo me interesuje kako bi ona reagovala kad bi ti vidjela prvi post i sve nase komentare...
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  5. #54
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bann View Post
    Kod mene na poslu je bila jedna afera dje je prevarena zena od kolege isprintala desetine kompromitujucih slika njegove ljubavnice i pritom koleginice i oblijepila zgradu u kojoj oboje rade, onu raketicu kod Pronto Pizze u Hercegovackoj, shareovala te slike svim njenim i njegovim (muzevim) prijateljima na FB. Danas su u velikoj ljubavi. To je samo dokaz koliko smo zabudalili kao drustvo. Ne djeluje mi ovo slicno ovom problemu ali niko ne zna sta je u pozadini (očigledno ni kolega forumas). Zivo me interesuje kako bi ona reagovala kad bi ti vidjela prvi post i sve nase komentare...
    Bilo je toga na fb bas nekim ljubbbbbavnicaaama slattttto. Ono da bi odkantald

  6. #55
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    U Transilvaniji ima sud koji salje ljude ciji su brakovi pred razvod u sobi u kojoj ima samo jedan krevet, jedna stolica, jedan tanjir, viljuska…i za 100god se samo jedan par razveo…


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Volio bih da vidim neku zvaničnu vijest a ne one gluposti izmisljene sa fb ))

  7. #56
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    458
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    To mi je pricao kolega s kojim sam radio koji je inace iz tog mjesta, mislim da je u pitanju neki crkveni samostan ili tako nesto…pitacu ga kad se budemo culi…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #57
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,712
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    147
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Ja isto @skyfall zelim da pokusa sa tim savjetnikom zbog njega samog, jer ce ponavljam makar biti miran da je i to probao... Osjeca se da mu je stalo 110%. Ali mu isto tako predlazem da ako odu tamo ne prihvata 'napredak'. Samo napredak!

  9. #58
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,882
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Za svadju je potrebno dvoje, ti druze si rekao svoju stranu price, njenu ne znamo i nije lijepo komentatisati nekoga koga ne znamo, znaci imas bracne savjetnike pa ti i ona lijepo sve sto imate pa da vidite na cemu ste, svako ce sebe da hvali i govori u superlativu...

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  11. #59
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Za svadju je potrebno dvoje, ti druze si rekao svoju stranu price, njenu ne znamo i nije lijepo komentatisati nekoga koga ne znamo, znaci imas bracne savjetnike pa ti i ona lijepo sve sto imate pa da vidite na cemu ste, svako ce sebe da hvali i govori u superlativu...

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ili neka i ona napravi profil odje pa neka pise svoju stranu.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  12. #60
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Mislim da su djeca mala, da u braku nemate baš neke ogromne turbulnecije koliko sma shvatila, tipa npodnošljivih svadja. Zbog djece je najbolje da pokušavate još neko vrijeme. Kažu ljudi da je razvod jedan od tri najstresnija dogadjaja.
    Glupo j episati ovdje da se ona udala zbog novca, ili da tako ti i treba jer puno radiš...Sve su to mačevi sa dvij eoštrice. Možda ako n eradiš toliko, ne bi mogao stvoriti porodici normalan život pa bi bilo još gore. Niko to ne može znati.
    Ja sam za to da ipak pokušate Razgovorom, iskrenošću, mada jednostavno se nekad namjesto da do tog razgovora niak dne dodje.

  13. #61
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,558
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Glupo je bilo sto napisati, svi pisemo one prve hintove sto nam panu na pamet, i to je ono sto moze coeku pomoc da pogleda stvari iz drugog ugla. Ako nema ljubavi nema ni srece, ako nema srece nema ni zivota.
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  14. The Following User Says Thank You to jakov_ct For This Useful Post:


  15. #62
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    711
    Thanks Thanks Given 
    756
    Thanks Thanks Received 
    400
    Thanked in
    132 Posts

    Default

    Ja se razveo sa 38, nakon 12-13 godina braka. Zadnje dvije od tih 12 smo živjeli ka' brat i sestra od tetke, ono uz poštovanje i malo razgovora i ustezanje od nekih tema i ignorisanje "slona u sobi" i nadu da će samo od sebe to proć i tako to... Kad smo konačno sjeli da popričamo i pomenuli razvod, ogroman teret je pao sa oboje, veći prijatelji jedno drugom nismo bili ikad nego u tom trenutku.

    Uglavnom, nastaviš li da ignorišeš, život će te kad-tad sajterati u ćošak iz kojeg ćeš moći da izađeš ili kao čovjek, razgovorom i dogovorom na svoju štetu ili kao "mučenik", uz svađe i prebacivanja i sporove i glasine i ratove tvoje familije protiv njene i sve te melodrame koje gledamo oko razvoda, zbog ljutnje i ega i pakosti i inata, a sve to preko leđa đece.
    Zato ne čekaj "ćošak" nego odmah postupi muški i sjedite i razgovarajte i vidite što dalje.

    Ako se riješite na razvod, sve materijalno prepišite na djecu, obavezno, da ne bi sjutra nekom od vas zijevala guzica kad se riješi na neki novi brak, jer, što reče Rambo, mozak je guzičin advokat - sjutra će nove situacije i novi ljudi u životu lako pregaziti stare dogovore ako nijesu ovjereni neđe na papiru.

    Što jedan mudrac iz Kuča reče, vazda možeš da biraš oli postupit ljuCki ili neljuCki, pa ti viđi.

  16. The Following 16 Users Say Thank You to Tica For This Useful Post:


  17. #63
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Od mene nećeš dobiti alibi da se razvedeš. Mali problemi i svi bi da se razvode. Kako ne. Ćuti tu i trpi.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to NokiaPg For This Useful Post:


  19. #64
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Shvatiću ovo kako treba

  20. #65
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Mogu na jednoj ruci prebojati ljude kojima se vidi ta neka ljubav poslije +10 godina braka. Gledam brakove poznanika i prijatelja koji još nisu dogurali do 10 godina, a koji imaju djecu, pa i onih koji jesu prešli, pa šta znam uglavnom im se brak svodi na raspored vremena i obaveza kako radnih tako i kućnih i oko djece. Neki se posvadjaju praktično oko gluposti ili razglabaju do besvjesti. Neki zapadnu u kolotečinu, svaki dan im je isti.

    Ako ima razumijevanja i nema neke dreke tu se može dosta raditi.


    Nemam neka velika očekivanja za duži bračni staž.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  21. The Following 2 Users Say Thank You to the_lady_marianna For This Useful Post:


  22. #66
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Ja ne znam da li je u proslosti postojalo izazovnije vrijeme za zivot u mirnodopskim uslovima.

    Toliko obaveza imamo, jos kad djeca dodju... to je tek izazov na kvadrat ostat u pamet, obezbijediti sve sto treba za neki normalan zivot, a pri tom njegovati odnos tokom godina i decenija, kako sa partnerom, tako i sa djecom, da to bude ispunjeno srecom i zadovoljstvom.

    Nama je bez djece izazov da iznazazimo vrijeme jedno za drugo i pritom gradimo zivot, a ove sto imaju djecu, ja im jedino kapu mogu skinut sto stizu za dvoje troje, a pritom imaju uspjesne karijere, bracni odnos...

    Nemam sto pametovat na temu, osim da moramo gledat svaki dan da osvijestimo procese koji nam se desavaju i da ne dozvolimo da kolicina obaveza nas ponese... pa kome opanci kome obojci.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  24. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Zato što je većina ljudi razmažena misli da ih uvjek sleduje nešto više nego što su dobili.
    Od toga dijela dođe frustracija i nezadovoljstvo koje se kasnije širi.

    Druže, dobio si karte, odigrao si najbolje što umiješ, nema žali za prostom rukom.
    Vidi koje su ti karte još ostale i odigraj pametno do kraja.

    Najlakše je baciti karte na sto...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. The Following 7 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  26. #68
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    E, vala, ne možemo sad kriviti u današnje vrijeme mladog oca i supruga, ili mladu majku i suprugu što provodi mnogo vremena radeći i stičući....svi znamo da je mnogo novca potrebno da se porodica izdržava i da se djeci sve priušti i ako je sad to razlog što se jedno od supružnika umorilo od drugog, onda neka sve ide dođavola!
    Da je situacija takva da je paralelno sa nedostatkom novca počela nesloga onda bi čini mi se bilo lakše jer biste imali razlog krize, međutim kod vas je situacija daleko ozbiljnija, rekla bih, barem po ovome što si ovdje iznio...svakako je najbolji savjet koji si dobio a koji cu ti i ja dati, da ukoliko zaista jeste u krizi, lijepo zeni zakazes razgovor...neka zna da si svjestan krize u kojoj ste i daj joj vremena da se pripremi i da ti kaze sve sto joj je na srcu, naravno i sebe pripremi...djecu odvedite negdje, kod babe, prijatelja, koga već imate da mu djecu mozete povjeriti, a vas dvoje ili neku večericu naručite kod kuće, mislim da je to mjesto najpovoljnije zbog razgovora kakav ćete voditi i lijepo, neko pićence, pričate o lijepim stvarima koje ste prošli a onda polako se dohvatite i ovih koje vas pritiskaju danas...jedino što tu mogu savjetovati je razumijevanje, ma što da je u pitanju i da je razlog njene hladnoće i promjene...daj joj šansu da ti se otvori i budi korekta iako ne budeš zadovoljan i neka vam taj razgovor bude ili novi početak ili početak kraja...ako već ne možete zajedno, onda bolje kao ljudi da se dogovorite i djeci podarite normalan život kao da ste zajedno...ako ste pameti djeca en moraju da osjete vaše probleme, a mogu da imaju oba roditelja čak iako se oboje ponovo vežete sa novim partnerima...

    Što se braka tiče, smatram da imam pravo da komentarišem jer imam iza sebe više decenija bračnoga staža...nije uvijek cvijeće, nekad ima i oluja i svakavih nedaća ali stvarno vrijedi sačuvati brak ako još ima bilo kakvih lijepih osjećanja izmedju vas dvoje...ne dozvolite da na prvoj stepenici pokleknete. Neću reći da sam ikad bila pred razvodom ili da sam intenzivno razmisljala o razvodu, dapače, nije mi ni padalo napamet, ali vjerujte, da je postojao neki sud koji bi me mogao momentalno razvesti kad isvijestim da bih se najmanje 100 puta do sad razvela...ali i pokajala, sudeći po stažu i životu. Najgore je kad bračni drugovi nijesu jedno drugom i najbolji prijatelji i najbliže osobe na planeti...ne postoji niko, čak ni moja deca, koga bih prvoga pozvala da mu saopštim i nešto loše i neku radost, osim mog muža! Eto toliko o braku
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  27. The Following 4 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  28. #69
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,565
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Najgore je kad bračni drugovi nijesu jedno drugom i najbolji prijatelji i najbliže osobe na planeti...ne postoji niko, čak ni moja deca, koga bih prvoga pozvala da mu saopštim i nešto loše i neku radost, osim mog muža! Eto toliko o braku
    I sve što muškarac i žena treba da budu jedno drugom. Ubola si. A nije ni čudo kad imaš toliko godina uspješnog braka iza sebe. I sigurno voliš i dalje svog muža ništa manje nego na početku. Nisi zaljubljena kao u početku ali ovo drugo bi trebalo da ide uzlaznom linijom kako brak odmiče. Gdje ima poštovanja i razumijevanja između partnera. Nije na odmet i dobra seks.
    Mojsija pomenu da je ovo najteže vrijeme za sačuvati brak i održati ga normalnim. Mislim da je 100 posto u pravu. Ako krenem iz muškog ugla, toliko imamo raznih "izazova" na svakom ćošku. I Ajde ti sad ostani imun na to. Nije lako. A žene nikad manje tolerantnije. Dok bi muški da imaju ženu, djecu, a da žive momački. Teško. Može neki period ali teško održivo na duže staze. Ovo je uglavnom najveći problem brakova u mom okruženju. Ne smijem pričati koliko ženama ne smeta to što je muškarac oženjen. A o prohtjevima i zahtjevima današnjih prinćipesa..uhh. Ne smijem ni o tome. Razapeće me ženski dio foruma. Mada vole one generalno da napadaju jedna drugu tako da možda i ne bi.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  29. The Following 2 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  30. #70
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Možda ću zvučati staromodno:
    Razvod ne postoji kao opcija!

    Drugo je da te bije, muči... pa i tada se treba potruditi.
    Ne dati pi*ke, pa nađi nešto sa strane, ali pametno i piči naprijed.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  31. #71
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Dobro je sto razvod uopste postoji kao opcija, cesto bude najbolje resenje dje se izgube emocije i naravno nista strasno nije dje su ljudi razumni.



    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  32. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Ukoliko je razvod među prvim opcijama, onda ona "i u dobru i u zlu" gubi smisao i bude samo "dok je meni dobro"...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  33. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  34. #73
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Za ove 10 dana kolko traje tema mogao si se i razvesti i ponovo oženiti,pa makar i opet sa istom.Treba wtavit moratorijum na ovu temu,jer čoek nema kad stić ni popričat sa ženom ako čita sve ove savjete,uključujući i moje

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  35. #74
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Za ove 10 dana kolko traje tema mogao si se i razvesti i ponovo oženiti,pa makar i opet sa istom.Treba wtavit moratorijum na ovu temu,jer čoek nema kad stić ni popričat sa ženom ako čita sve ove savjete,uključujući i moje

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Meni se nije obraca na pm,i mislim da je troll,jer u suprotnom dobio bi prave savjete!
    ...

  36. #75
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Pa coek je dobio dobre i u glavnom iste savjete i to prilično razumne, koliko mi vidimo. E sad jbg ako nisi ugrabio pa mu uzeo neku kintu za istr
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  37. The Following User Says Thank You to bann For This Useful Post:


Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Idealan brak
    By NegroDag in forum Ljubav
    Replies: 56
    Last Post: 01-02-11, 19:30
  2. Replies: 4
    Last Post: 06-08-09, 07:27
  3. Idealan trenutak u zivotu
    By Sandman in forum Sve i svašta
    Replies: 47
    Last Post: 07-03-06, 15:04
  4. Idealan obrok od 5 jela
    By rain_wind_storm in forum Gastronomija
    Replies: 12
    Last Post: 21-08-04, 22:44
  5. idealan sendvich?????
    By rain_wind_storm in forum Sve i svašta
    Replies: 83
    Last Post: 24-06-04, 00:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •