Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 26 to 50 of 121

Thread: Windows 11 - opsta diskusija

  1. #26
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Što se tiče upoznavanje sa distribucijama - zavidim ti kad imaš vremena da se bakćeš oko toga.
    Kiristim linux od 2010 negdje pa je dosta distribucija prošlo kroz moje ruke i sad odprilike znam šta koji distro nudi kad mi jedan dosadi posle godinu-dvije samo instaliram drugi distro s tim što mi je home folder odvodjena particija tako da ne moram da bekapujem sve podatke i programe jer nisu na istoj particiji sa OS-om što je još jedna prednost linux i nisam primoran da koristim win koji mi se ne sviđa

  2. #27
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Navodno postoji informacija da podrška za win 10 ističe 2025. godine.
    Nema tu nista navodno. To su objavili 2015-e kad je Windows 10 izasao.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #28
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post

    A ostali programi npr bilo šta poslovno a da nije razvoj softvera. O drajverima da ne pričam.
    Šta nije u redu sa dravjerima ? Skoro sam nabavio audio karticu i bilo je samo plung'n'play sve radi savršeno

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Što se tiče krekovanih verzija softvera nije baš situacija tooliko strašna. Ima par pouzdanih 'scena' koje izdaju krekovane software bez neželjenih dejstava.
    Otkud znasš da nisu bez neželjenih dejstava ? Jesi ih analizirao ?

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nema tu nista navodno. To su objavili 2015-e kad je Windows 10 izasao.
    To je važilo za prvu verziju.
    Sa svakom novom verzijom dobija se novo produženje...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #30
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,479
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    [QUOTE=Vido89;5596092]
    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Nije ljudi Adobe samo vezan za illuatrator i Photoshop, dje su Premiere, After Effects, Indesign...

    Premiere, After Effects zamijenjuje Blender u potpunosti sa Video Editing. Indesign zamijenjuje Scribus


    Ja to vidim kao prednost, mada preporučujem ubuntu ili još win like OS Mint za početnike, pa se kasnije upoznaje sa ostalim distroima koji vuku korijene ili Slackware, Debian, ReadHat ili Arch, ti su između ostalih najpopularniji


    Besplatan ? Čisto sumnjam
    Blender je primarno 3D softver.
    Cak i da nije, poenta je da je Adobe fluidan za rad izmedju svog softvera + odlican Adobe Bridge softver za lak pristup fajlovima.

    U stvari sve te distribucije jesu mana, kad neko hoce da instalira windows u opticaju imas 3 varijante (7, 8, 10). Previse opcija zbunjuje nove korisnike.

    U sustini Windows 10 jeste besplatan za koriscenje, lise watermarka i onemogucavanja personalizacije. Sve ostalo je funkcionalno.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  6. #31
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    https://www.microsoft.com/en-us/windows/event

    Kakav fail od govornika. Kao da ne znaju da ljudi koji gledaju ovo hoce tehnicke detalje a ne nekog placljivka koji prica o osjecanjima i porodici u kontekstu operativnog sistema. Pistolj na sljepoocincu, klik i cao. Svaka cast ako izdrzite 10 minuta. Ja cekam clanke i YouTube klipove jer je ovaj reveal obicno sr*nje.
    Last edited by VanjaTheMan; 24-06-21 at 18:40.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  7. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  8. #32
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    750
    Thanks Thanks Received 
    325
    Thanked in
    189 Posts

    Default


  9. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Evo ukratko


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #34
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,068
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Od kako sam presao na macOS ovaj Windows mi svakim danom djeluje kao sve vece i vece smece posebno ova sad verzija 11 kakav c/p

  11. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Ima li ikakve veze komentar sa Windows ili se samo hvališ da znaš da radiš na MacOs?

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  13. #36
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    194
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Nije ni reko da umije da koristi, no samo da je uzeo mac

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  14. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Možda samo browser

    Pogledao sam 10ak klipova, svi vrte za sada istu priču. Ono što je meni zanimljivo je bolja optimizacija servisa, što znači duže trajanje baterije i Android fajlovi koji će moći da se pokrenu preko neke vrste emulatora(da ne tupim sada kako i što.
    Uz ovo navedeno, novi vizuelni izgled i HDR definitivno zaslužuje novu verziju u nazivu.

    Samo ovo za Android će ih zacementirati kak vodeće, možda i zauvijek.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #38
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,068
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ima li ikakve veze komentar sa Windows ili se samo hvališ da znaš da radiš na MacOs?

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Pratim prvi post pa u skladu sa njim "Vidi se uticaj Max OSX (nije os "x" već OS10) ali su ga ponovo loše iskopirali i "close" dugme su stavili pa pogrešnu stranu "

  16. #39
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default


  17. #40
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ima li ikakve veze komentar sa Windows ili se samo hvališ da znaš da radiš na MacOs?
    Kako bi neko mogao sa time da se hvali? Mac je dizajniran tako da moze da ga koristi i neko ko se prvi put srijece sa racunarom.

    Sto se tice sistemskih zahtjeva, nesto sumnjam da ce ostati na ovome. MS je imao jaku zelju da imaju milijardu Windows 10 korisnika u prvih 1-2 godine od kad je W10 izasao. Nije im poslo za rukom. Ako sistemski zahtjevi ostanu ovakvi kao sto su sad, adopcija W11 ce da bude 10x sporija.
    Last edited by VanjaTheMan; 26-06-21 at 18:50.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Pa zato sam postavio pitanje, jer nije za neko hvaljenje.

    Inače meni je MacOs makar 5x teži za rad nego Windows.
    Možda 25 godina pogrešnog rada čini svoje, a možda sam i nesposoban da vidim tu lakoću na MacOs.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #42
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Kako bi neko mogao sa time da se hvali? Mac je dizajniran tako da moze da ga koristi i neko ko se prvi put srijece sa racunarom.

    Sto se tice sistemskih zahtjeva, nesto sumnjam da ce ostati na ovome. MS je imao jaku zelju da imaju milijardu Windows 10 korisnika u prvih 1-2 godine od kad je W10 izasao. Nije im poslo za rukom. Ako sistemski zahtjevi ostanu ovakvi kao sto su sad, adopcija W11 ce da bude 10x sporija.

    Mac je i meni komplikovaniji za korišćenje, Explorer je majka za Finder. Neko kaže i drugačije, ali ja to ne vidim.

    Negdje je windows bolji, negdje mek, ali GUI kod meka po meni nikako nije prednost. Još jedna od stavki bez koje mi se čini da ne bih mogao a ima samo na meku jeste bolje "preskakanje" riječi ili dijela riječi, kao i brže-lakše skakanje na kraj/početak reda (dugme End na windowsu, Command left-right na meku). Kad ovo windows napravi + nađe se laptop sa dobrom baterijom i touchpadom a da još bude jeftiniji eto me na windows-u.

  20. #43
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Pa zato sam postavio pitanje, jer nije za neko hvaljenje.

    Inače meni je MacOs makar 5x teži za rad nego Windows.
    Možda 25 godina pogrešnog rada čini svoje, a možda sam i nesposoban da vidim tu lakoću na MacOs.
    Vjerovatno je vecini Windows "power usera" teze da rade na MacOS, ali ne zato sto je sam po sebi komplikovan, nego iskljucivo iz navike pracene cinjenicom da nemas potrebu da tu naviku mijenjas. Ali OS kao OS je jednostavan za upotrebu.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. The Following 2 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  22. #44
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,068
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Da ne idem offtopick previse, a vec sam posao tako da ne zamjeri. Ja sam nekad bio drugog misljenja i posebno Windows 10 mi se jako dopao i smatrao sam da je macOS i sva Apple prica samo napumpana marketing prodavanje magle dugo vremena sam tako gledao. Dokle nisam poceo da koristim njihove proizvode, iskren da budem tesko da bih se ikad vratio u potpunosti na Windows. Imam ga ja i dalje jedan racunar, ali ne secam se kad sam ga upalio koji je daleko bolji konfiguracijom od ovog. Meni je prelak Mac i prejednostavan za koriscenje, dosta je stabilniji i sigurniji sistem po svakom pitanju daleko losija konfiguracija, a radi znatno bolje. Odgledao sam snimak i ovo sa Android mislim da im je dobra stvar. Samo ako vec niste gejmer mislim da nema potrebe gubit vrijeme sa Windows vec uzet Mac i zavrsit pricu za duzi period ili bih hackingtosh odma podesio.
    Last edited by Sceko; 27-06-21 at 12:44.

  23. #45
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sceko View Post
    Da ne idem offtopick previse, a vec sam posao tako da ne zamjeri. Ja sam nekad bio drugog misljenja i posebno Windows 10 mi se jako dopao i smatrao sam da je macOS i sva Apple prica samo napumpana marketing prodavanje magle dugo vremena sam tako gledao. Dokle nisam poceo da koristim njihove proizvode, iskren da budem tesko da bih se ikad vratio u potpunosti na Windows. Imam ga ja i dalje jedan racunar, ali ne secam se kad sam ga upalio koji je daleko bolji konfiguracijom od ovog. Meni je prelak Mac i prejednostavan za koriscenje, dosta je stabilniji i sigurniji sistem po svakom pitanju daleko losija konfiguracija, a radi znatno bolje. Odgledao sam snimak i ovo sa Android mislim da im je dobra stvar. Samo ako vec niste gejmer mislim da nema potrebe gubit vrijeme sa Windows vec uzet Mac i zavrsit pricu za duzi period ili bih hackingtosh odma podesio.
    Ne slažem se nikako. Posebno sa hackingtosh dijelom. Mek na desktopu je glupost bez ako ti ne treba zbog određene namjene. Slična stvar kao sa linuksom, nikako na njega bez ako ti treba za određenu namjenu ili za neko osnovno korištenje.

    Razlozi koji mi ovako prvo padaju na pamet:
    1. Jednaka performantnost u normalnom radu. Za specijalizovane stvari kako šta.
    2. Manja cijena
    3. Mek nema smisla koristiti bez magic-mouse i mek tastature ($$$)
    4. Sigurnost ista, svakako će svi od nas skočiti na pirateriju
    5. Pouzdanost apsolutno ista. Nebrojano puta mi se Mek verzija BSOD-a ukazala.6. Nema snap-ina prozora vec svako malo da pizdis sto si u poslednja 3 piksela ekrana kliknuo na pozor iza

    Ja Mek koristim za specifičnu stvar, i neke njegove specifičnosti mi pomažu u poslu. Na to kad dodam meni odgovarajući hardver mekbuka dobijem razlog zašto ga koristim.

  24. #46
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sceko View Post
    daleko losija konfiguracija, a radi znatno bolje.
    Ovo nije tacno. Postoji mali milion benchmarka koji pokazuju koliko je Mac sporiji od Windows uredjaja po istoj cijeni.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #47
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,479
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Dobri ljudi, poredite OS koji je dizajniran da radi samo an specificnim komponentama sa Windowsom koji treba da zadovolji sto vise razlicitih hardverskih komponenti.

    Logicno je da ce macOS raditi stabilnije i bolje. Pitanje kakve bi perfomanse Windowsa bile da ne pokriva toliko sirok dijapazon hardver, a logicno je da bi bi bile bolje u odnosu na sadasnje stanje.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  26. #48
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sceko View Post
    Da ne idem offtopick previse, a vec sam posao tako da ne zamjeri. Ja sam nekad bio drugog misljenja i posebno Windows 10 mi se jako dopao i smatrao sam da je macOS i sva Apple prica samo napumpana marketing prodavanje magle dugo vremena sam tako gledao. Dokle nisam poceo da koristim njihove proizvode, iskren da budem tesko da bih se ikad vratio u potpunosti na Windows. Imam ga ja i dalje jedan racunar, ali ne secam se kad sam ga upalio koji je daleko bolji konfiguracijom od ovog. Meni je prelak Mac i prejednostavan za koriscenje, dosta je stabilniji i sigurniji sistem po svakom pitanju daleko losija konfiguracija, a radi znatno bolje. Odgledao sam snimak i ovo sa Android mislim da im je dobra stvar. Samo ako vec niste gejmer mislim da nema potrebe gubit vrijeme sa Windows vec uzet Mac i zavrsit pricu za duzi period ili bih hackingtosh odma podesio.
    Samo cu ti par stvari reci... Biraj adekvatan hardver (mislim na cijeli komplet konfiguracije, ne na pojedinacne komponente) i nikad neces imati problema sa vecinom Win kofiguracija.

    Punih 11 godina koristim, pazi sada, isti Win7 koji je samo klonujem sa kompa na komp (medju kojima i 3 laptopa) i nikad niti jednog jedinog problema nisam imao. Prije toga sam koristio XP na isti princip bez iti jednog jedinog problema. Naravno, nakon kloniranja sredim drajvere od prosle konfiguracije do nule i ubacim za novu.
    Veliku, al' veoma veliku ulogu igra i cinjenica koji Win instaliras, jer dosta ljudi instalira osakacene verzije i slicno.

    Apsolutno ne vidim sta je to toliko "jednostavnije" na Mac sistemu, sta vise, neke stvari su uzasne.

    Uostalom svako koristi sta mu odgovara, al' reci kako je Mac bolji i na daleko losijim konfiguracijama nego Win je smijesno.

  27. #49
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Kakvi ste vi i o cemu se odje prica.
    A niko da pomene da intel procesori stariji od osme generacije nece biti podrzani za Windows 11.
    Imam MacBook Pro 2019 i na njega mi radi Windows 10 - nece biti podrske za Windows 11 kako trenutno stvari stoje.
    Imam PC sa intel procesorom sedme generacije - nema podrske za Windows 11.

    Tako da mi se cini da ce morati da koriguju taj support policy za Windows 10, ne mozes nacerati ljude da kupuju procesor recimo samo jednu generaciju mladji jer si onaj stariji oznacio kao nepodrzan.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  28. #50
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Kakvi ste vi i o cemu se odje prica.
    A niko da pomene da intel procesori stariji od osme generacije nece biti podrzani za Windows 11.
    Imam MacBook Pro 2019 i na njega mi radi Windows 10 - nece biti podrske za Windows 11 kako trenutno stvari stoje.
    Imam PC sa intel procesorom sedme generacije - nema podrske za Windows 11.

    Tako da mi se cini da ce morati da koriguju taj support policy za Windows 10, ne mozes nacerati ljude da kupuju procesor recimo samo jednu generaciju mladji jer si onaj stariji oznacio kao nepodrzan.
    Mislim da samo zato sto nece biti zvanicno podrzani, ne znaci da nece postojati nacin da se instalira Windows 11. Recimo, najnovija verzija Windows 10 zvanicno ne podrzava procesore starije od Skylake-a, ali imas ljude koji i dalje koriste Windows 10 na racunarima u kojima je procesor iz 2008. godine.

    Nece se Microsoft tek tako odreci ogromnog dijela trzista. Trenutni sistemski zahtjevi mozda mogu da ostanu za OEM, ali licno mislim nema sanse da ostanu za custom konfiguracije.
    Last edited by VanjaTheMan; 28-06-21 at 21:18.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 26
    Last Post: 09-03-14, 15:23
  2. Prodajem Svasta / opsta rasprodaja / povoljno / ubacacu nove stvari
    By Thor in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 02-07-12, 13:11
  3. ZAZ je veux i opsta fascinacija
    By Slartibarfast in forum Muzika
    Replies: 68
    Last Post: 15-05-11, 02:40
  4. Diskusija.. (Interesantno)
    By shrek in forum Muzika
    Replies: 10
    Last Post: 17-04-04, 16:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •