Page 5 of 21 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 508

Thread: Gradnja kuće od nule

  1. #101
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,871
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    A kakva polisa Djuro kad nemaju ni vaser vagu na gradilistu
    Znam sta ti pricas ali u praksi je malo drugacije

  2. #102
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    Nadzor obilazi povremeno gradiliste, nijedan nece ostati da visi po citav dan sa ljudima na gradilistu.
    Ljudi i dalje ne mogu da shvate da ovo malo majstora koji rade na nasem trzistu dobro treba ispratiti u svim fazama (i grubi i fini radovi pogotovo) jer ih jednostavno nije briga za kvalitet izvedenih radova ili ne znaju bolje (sto je cesci slucaj)
    Voditi racuna da im se uvijek zadrzi dio placanja dok se ne uradi primopredaja radova i dok nadzor ili majstor koji nastavlja da radi posle njih ne pregleda pozicije. Vrlo je malo ozbiljnih i kvalitetnih majstora, a puno prevaranata i priucenih radnika koji svasta rade jer je takvo vrijeme izgleda da im to prolazi
    neka im i prolazi kad svi hoce da budu direktori i poslovni ljudi a ne umiju pertle vezat
    She is only here to annoy herself!

  3. #103
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Ja ti pričam upravo da ne treba angažovati ove što to nemaju. Ja ih znam mnogo što imaju.

    Kad kupuješ telefon, je li ista cijena ako kupiš sa garancijom i ako kupiš bez? Ljudima je žao da plate malo više i da rade po propisima, a onda kukaju na kvalitet majstora.

  4. #104
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    Nadzor obilazi povremeno gradiliste, nijedan nece ostati da visi po citav dan sa ljudima na gradilistu.
    Ljudi i dalje ne mogu da shvate da ovo malo majstora koji rade na nasem trzistu dobro treba ispratiti u svim fazama (i grubi i fini radovi pogotovo) jer ih jednostavno nije briga za kvalitet izvedenih radova ili ne znaju bolje (sto je cesci slucaj)
    Voditi racuna da im se uvijek zadrzi dio placanja dok se ne uradi primopredaja radova i dok nadzor ili majstor koji nastavlja da radi posle njih ne pregleda pozicije. Vrlo je malo ozbiljnih i kvalitetnih majstora, a puno prevaranata i priucenih radnika koji svasta rade jer je takvo vrijeme izgleda da im to prolazi
    Par sati dnevno je sasvim dovoljno, ne ide to tako brzo da bi se u roku od sat vremena mogla napraviti neka katastrofalna i neispravljiva greska.

    Sustina je da se placanje vrsi nakon sto nadzor potvrdi da je sve uradjeno u skladu sa projektom. Izvodjacu ovo najmanje odgovara zbog cega mora raditi kako nadzor trazi, ili nema racunicu.

    Jeste dobar nacin za zastitu interesa investitora, i jedini kako bi se eliminisao eventualan nesavjestan rad izvodjaca.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  5. #105
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Ja ti pričam upravo da ne treba angažovati ove što to nemaju. Ja ih znam mnogo što imaju.

    Kad kupuješ telefon, je li ista cijena ako kupiš sa garancijom i ako kupiš bez? Ljudima je žao da plate malo više i da rade po propisima, a onda kukaju na kvalitet majstora.
    Nisam siguran kolko se može napraviti analogija sa građevinom, al sa elektronskom opremom je druga priča. Ako si kupio smeće kupio si ga i dzaba ti garancija od 10 godina. U smislu dugotrajnosti, kvarljivosti i sl.

  6. #106
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Nisam siguran kolko se može napraviti analogija sa građevinom, al sa elektronskom opremom je druga priča. Ako si kupio smeće kupio si ga i dzaba ti garancija od 10 godina. U smislu dugotrajnosti, kvarljivosti i sl.
    Nema previše sličnosti, ođe imaš jednu istu armaturu, beton praviš na licu mjesta ili dovodiš mješalicu (marka betona je definisana projektom). Može se dogoditi nešto da pogriješe, s tim što se dobar dio toga može ispraviti u kasnijim fazama, ako ne onda se ruši. Govorim o građevinskim radovima.
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  7. #107
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Upravo to, ovdje se kvalitet stvara u zavisnosti od procesa izgradnje, ja sam analogiju povukao samo u dijelu garancije kvaliteta i razlike u cijeni koju ona nosi, i to je tako svuda.

  8. #108
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    6 kubika sljunka sa prevozom 75e
    6 kubika greze sa prevozom 140e
    6 kubika zemlje sa prevozom 65e.
    067059049

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  9. #109
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by semikonduktor View Post
    Upravo.Lijepo pitam a ima odgovora "ne gradi se kuća ako nemaš para".

    Za osposobljavanje mi je lako. Kapiram da su cijene porasle, to je jasno, a pitam da izračunam. Ne znam zašto mi daju cijenu vreće cimenta i letve ako sam skroz drugo pitao ali valjda je to neka potreba.

    Tebi hvala!
    Vjerovatno su bili dobronamjerni odgovori, neću da zalazim u to, ali ako planiraš da računaš u 1000 eura cijene onda au ti i ti odgovori potrebni. Računaj da ti za kubik betona treba 7-8 džakova cementa i oko 1.2 kubika šljunka, plus voda, pa računaj. Malo ti je nezahvalno pitanje, nikad ne možeš dobiti tačan odgovor jer ne trguješ salamu u supermarket nego gradiš objekat. Zavisi ti od projekta i od terena. Ja izvodim objekte i prošlog mjeseca sam pratio dvije prizemne kuće, jedna od 150 kvadrata u osnovi a druga od 280 kvadrata. Za prvu kuću je prošlo 28 kubika betona u temelje zbog nagiba terena, dubine iskopa i projektovane konstrukcije, a za drugu je prošlo 36 kubika betona sa temelje. Zbog toga mislim da si dobio korisne odgovore i savietr, možda ti djeluje kao nepotrebne informacije, ali dobio si neke ulazne podatoe od kojih krećeš računanje. I ponavljam, projekat je najbitniji. Na kraju krajeva, ako imaš neki projekat nadji arhitektu ili graduevinskog inžinjera, daj mu projekat i plati nekih 200 eura da ti odradi predmjer radova (da izvuče količine materijala i da okvirne cijene tržišta) i onda ćeš moći da uokviriš investiciju sa nekih 5-6% odstupanja.
    -Za ovo nam može pomoć' samo jedan čovjek.
    -A to je Supermen.
    -Ne, to je Savo Bačić.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to IvanR For This Useful Post:


  11. #110
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Offtopic- 280 kvadrata prizemna kuca??
    Razumijem ako planira da dize nekoliko etaza ali porodicna kuca od 300 kvadrata u osnovi? A cudio sam se jednom kolegi sto napravi prizemnu kucu od 180 kvadrata

  12. #111
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Oko 72-73€ + PDV je kubik betona sa pumpom i prevozom u PG.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  13. #112
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Oko 72-73€ + PDV je kubik betona sa pumpom i prevozom u PG.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    koliko bi najmanje kubika 5 ?

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  14. #113
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    470
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Meni su na zabljaku kubik izmiksali i donijeli. Nijesu imali posla taj dan.

  15. #114
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,623
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Offtopic- 280 kvadrata prizemna kuca??
    Razumijem ako planira da dize nekoliko etaza ali porodicna kuca od 300 kvadrata u osnovi? A cudio sam se jednom kolegi sto napravi prizemnu kucu od 180 kvadrata
    Moj kolega davno započeo kuću(i završio) sa 100m˛ u osnovi.Nagoborili ga i poslušao pa digao odma i sprat.Koristan mu je,ali mi reče da je u sadašnju pamet nikad više ne bi gradio sprat nego dvije prizemne.Zbog održavanja,kaže.za svaku sitnicu u održavanju(popravci) mora skelu tražiti.Istina,ima plac da mu treba po ure da ga obigra

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:

    NSX

  17. #115
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,115
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Jedno strucno question ako bi mogao ko da pojasni...

    Da li bih bio oslobodjen placanja PDV-a ukoliko bi se odlucio za gradnju montazne kuce... i izvodjac mi dostavi fakturu sa PDVom.
    Da li bi mi drzava to kasnije refundirala ili kako ide taj postupak zna li iko?

    PS nemam nikakvih nekretnina na svoje ime jos uvijek, tako da bi mi ovo bila prva.

  18. #116
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Može, ako si advokat...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  19. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  20. #117
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Jedno strucno question ako bi mogao ko da pojasni...

    Da li bih bio oslobodjen placanja PDV-a ukoliko bi se odlucio za gradnju montazne kuce... i izvodjac mi dostavi fakturu sa PDVom.
    Da li bi mi drzava to kasnije refundirala ili kako ide taj postupak zna li iko?

    PS nemam nikakvih nekretnina na svoje ime jos uvijek, tako da bi mi ovo bila prva.
    Ako bi taj objekat radio kao sjedište firme, na firmu, iskoristio bi taj ulazni PDV kroz neplaćanje izlaznog (i guess da bi bio u PDV kreditu neko vrijeme dok se to ne skrca)

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  22. #118
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Jedino kao pravno lice ili preduzetnik.

  23. #119
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,115
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Neko mi rece da je prva nekretnina (kao npr. kupovina stana) oslobodjena placanja PDV-a... al bice da to nije istina, kao sto sam i pretpostavio....

  24. #120
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    3%.

    On misli na pdv 21


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  25. #121
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Brat mi napravio kucu 100 kvadrata skoro u Bere (bas pod nadzorom jako kvalitetne gradje i strukture), i uselio se sa porodicom za tacno 35 000e.
    U kucu nije zalio na materijal, pa je tipa ako je trebalo zeljezo 8mm, na nekim mjestima pojacao na 12mm, ili ako je nedje trebalo 12, stavljao 14mm.
    Dakle gradio je sto se veli kao za sebe, i htio je da mu strukturno kuca zaista bude temeljito i dobro uradjena.
    Takodje, nije zalio na eloksiranu bravariju pa je stavio aluminijumsku bravariju Alumil sa termoprekidom, roletne i komarnike.

    1. ostala je nezavrsena demit fasada (ali je odradio i grubu i lijepu ruku malterisanja kompletne kuce)
    2. ostalo je nezavrseno drugo kupatilo manje
    3. imao je vecinu svog namjestaja od prije

    Dakle, za 35 000e se mozete useliti u jako kvalitetnu kucu bez zaljenja na materijalu, cak i da pojacate materijal dje smatrate da je potrebno.
    E sad, racunajte jos demit fasadu i drugo kupatilo koliko treba da ispane da bi zaista bila komplet zavrsena da joj nikad niko manu ne moze nac.
    Plus racunajte namjestaj u kucu ako ga nemate.

  26. #122
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Brat mi napravio kucu 100 kvadrata skoro u Bere (bas pod nadzorom jako kvalitetne gradje i strukture), i uselio se sa porodicom za tacno 35 000e.
    U kucu nije zalio na materijal, pa je tipa ako je trebalo zeljezo 8mm, na nekim mjestima pojacao na 12mm, ili ako je nedje trebalo 12, stavljao 14mm.
    Dakle gradio je sto se veli kao za sebe, i htio je da mu strukturno kuca zaista bude temeljito i dobro uradjena.
    Takodje, nije zalio na eloksiranu bravariju pa je stavio aluminijumsku bravariju Alumil sa termoprekidom, roletne i komarnike.

    1. ostala je nezavrsena demit fasada (ali je odradio i grubu i lijepu ruku malterisanja kompletne kuce)
    2. ostalo je nezavrseno drugo kupatilo manje
    3. imao je vecinu svog namjestaja od prije

    Dakle, za 35 000e se mozete useliti u jako kvalitetnu kucu bez zaljenja na materijalu, cak i da pojacate materijal dje smatrate da je potrebno.
    E sad, racunajte jos demit fasadu i drugo kupatilo koliko treba da ispane da bi zaista bila komplet zavrsena da joj nikad niko manu ne moze nac.
    Plus racunajte namjestaj u kucu ako ga nemate.
    Ja rekoh uselio se za 35000, pa htjedoh da pitam dje grijesim, ali na kraju procitah da je bez namjestaja, vjerovatno i bijele tehnike itd, tu se tek nakupi velika suma...
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  27. #123
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Ja rekoh uselio se za 35000, pa htjedoh da pitam dje grijesim, ali na kraju procitah da je bez namjestaja, vjerovatno i bijele tehnike itd, tu se tek nakupi velika suma...
    Pa namještaj, kuhinja, tehnika, rasvjeta, tv, plakari.. to je sve nešto što ne ulazi u cijenu gradnje kuće i/ili kupovine stana.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  28. #124
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa namještaj, kuhinja, tehnika, rasvjeta, tv, plakari.. to je sve nešto što ne ulazi u cijenu gradnje kuće i/ili kupovine stana.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Pise uselio se za 35000...
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  29. #125
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Ja rekoh uselio se za 35000, pa htjedoh da pitam dje grijesim, ali na kraju procitah da je bez namjestaja, vjerovatno i bijele tehnike itd, tu se tek nakupi velika suma...
    Naravno, pricam o gradnji kuce samo. Dakle useljiva kvalitetna kuca od 100 kvadrata moze da se zavrsi za 35 000, bez namjestaja, bez demit fasade ali omalterisana.
    Sve ostalo, bojanje kuce spolja, demit fasada, namjestaj, bijela tehnika, televizori, kuhinja itd. Sve je to dodatno sto treba da se odradi.
    Racunam da i tu treba jedno 20 000e da to bude jedan zaista lijep paketic.
    Znaci 55 000e ukupno.
    Napominjem da ova kuca u sklopu nje nema garazu za auto!
    Izracunajte koliko bi jedna pristojna garaza u sklopu kuce jos kostala.

    A dje je kupovina placa ko ga nema?
    A dje je legalizacija kuce?
    A dje je kultivisanje placa i da se ogradi, kapija?

    Ne vele zalud kuca je jama bez dna.
    Nikad kraja, ali...ko ima para zaista vrijedi napravit raj za sebe.
    Ko je ogranicen finansijski, i ko zeli sa se muci od plate, da se kreditno zaduzi i upusti u sve to, bolje da ga nema, jer je od sebe napravio najvecu sirotinju naredne 25 godina zivota. Pola plate na kredit, prebaci se na posa svaki dan, gorivo, troskovi, oce da se jede, a dje su djeca, jos ako idu u skolu, na treninge, vozi ovamo, vozi onamo... Provjereno je mrtav covjek taj ko zivi od plate i ko iz kredita udje u taj projekat.

Page 5 of 21 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [DILEMA] Gradnja kuće ili stan?
    By karamazov in forum Arhitektura, građevina i urbanizam
    Replies: 110
    Last Post: 13-08-21, 10:08
  2. Gradnja kuće sistemom ključ u ruke
    By Grdoba in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 19-04-13, 10:48
  3. Razlika izmedju nule i uzemljenje
    By Visi elektriskie in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 25-12-10, 13:44
  4. Divlja gradnja u Herceg Novom...
    By super kojot in forum Primorski
    Replies: 4
    Last Post: 29-10-06, 23:49
  5. LSCG ispod nule
    By amaro99 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 04-10-04, 21:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •