Page 4 of 21 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 508

Thread: Gradnja kuće od nule

  1. #76
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Da dodam 15% ali ovdje ide sprovodjenje cijevi itd. Nije to odradio prije. Tako da mislim da je to to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  2. #77
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,641
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    645
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Takodje cijene bicikala su isto porasle.
    Biciklo koje sam kupio prije 2 god sad je skuplje 150€ nego kad sam ga uzeo.
    No skrenusmo sa teme, prije 20-ak dana momak na fb je reklamirao pijesak 6 kubika sa prevozom 65€ bas danas vidim prije sat objavio 6 kubika 80€ sa prevozom. Dakle i tu je skocilo (ili je skocila cijena prevoza)
    Takodje stiropor fasada je bio 12-15€ po m˛ materijal + ruke sad je 20€ m˛
    Last edited by pauki; 12-06-21 at 23:16.

  3. #78
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Ja sad gledam biciklo sam platio proslo ljeto 560e sad je 698e. Auu sta se radi

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  5. #79
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    470
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Plate isto rastu, sto je problem? skocile su osnovne namirnice, a ne ostalo. Pojesce nas inflacija....

  6. The Following User Says Thank You to pumba For This Useful Post:


  7. #80
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,233
    Thanks Thanks Given 
    909
    Thanks Thanks Received 
    227
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ja sad gledam biciklo sam platio proslo ljeto 560e sad je 698e. Auu sta se radi

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    To si vjerovatno u tempo vidio. Djelovi su im jos vise poskupili.

  8. #81
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Da, gledam scott sub cross 30. Nagrdjeno poskupljenje jos kao 10% sad na popust

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  9. #82
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,495
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Da dodam 15% ali ovdje ide sprovodjenje cijevi itd. Nije to odradio prije. Tako da mislim da je to to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Vjerovatno ima razlike za cijevi, ali ne toliko, to je skoro 600€, a ne vjerujem da mu je razvod ukupno toliko bio prije poskupljenja...

    Svakako, ko nije još digao cijene, oće od jeseni...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  10. #83
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by semikonduktor View Post
    Poštovani, imam plac i počeo bih praviti kuću. Pošto nisam uopšte upućen u cijene, molim vas za pomoć kod sledećeg.

    Molim vas za okvirne cijene po kvadratu:


    1. Izrada trakastih temelja
    2. Od temelja do pod ploču
    3. Krov
    4. Malterisanje tj. krštena demit fasada
    5. Kopanje septičke

    Ako znate neku firmu koja nije nešto skupa (to bi mi voljeli svi), molim vas preporučite
    Uselio sam prije nešto više od 2 godine u novu kuću.

    Prvo i osnovno - angažuj nadzor! U ovom dijelu nemoj da štediš jer te propusti i ponovan rad mogu skuplje koštati od bilo kog nadzora.

    Imam excele sa troškovima i papirčine od strane izvođača tokom svih faza projekta (situacije), ali ti se sve svodi na kalkulaciju koju je neko pomenuo - računaj 400-450 eur po kvadratu neto površine. Na isti način dogovaraj izgradnju sa izvođačem jer je poželjno da imaš jednog odgovornog za sve faze.

    Siva faza je bila oko 150-200 e po tadašnjim cijenama, sad je moguće nešto skuplje zbog inflacije.

    Najveći dio troška ide na unutrašnje radove. Recimo na podovima možeš postaviti laminat ili pločice od 6e ili parket od 30e. Pločica imaš od 5e pa nadalje, sanitarije povuku prilično novca, bravarija (recimo obojani PVC je značajno skuplji od bijelog, aluminijum da ne pominjem), drvenarija, ostalo (skrivači, podna grijanja...)

    Po zakonu da bi legalizovao objekat moraš imati ovjerene izjave od izvođača i nadzora, kao i saglasnosti na idejno rješenje. Gradnja se mora prijaviti, nema dozvola kao što je bilo ranije. Zavisno od lokacije zemljišta (zone) plaća se naknada za komunalno opremanje, s tim što tu postoje određene olakšice (popusti ukoliko je stambeni objekat, plaćanje na rate do 10 godina, itd...). Ovo se reguliše opštinskim odlukama i skoro je ažurirano. Bitna je stavka jer predstavlja trošak.

    Kopanje septičke 3x3 me je koštalo 1000e. Ne znam tačno koja može biti dubina, možda 6-7m. Fasada demit 8cm materijal + ruke 17e.

    Ponavljam, topla preporuka, jedan izvođač za sve faze. Potpišeš ugovor, definišeš rok izgradnje, garancije 24 mjeseca na zanatske radove, 10 godina na građevinske. Nikome nije u interesu da se ponovo vraća na objekat.
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  11. The Following 3 Users Say Thank You to Mile_Djikanovic For This Useful Post:


  12. #84
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Ponavljam, topla preporuka, jedan izvođač za sve faze. Potpišeš ugovor, definišeš rok izgradnje, garancije 24 mjeseca na zanatske radove, 10 godina na građevinske. Nikome nije u interesu da se ponovo vraća na objekat.
    koji izvođači rade tako? Sa ovim "divljim" pretpostavljam i da potpišu da bi se samo cimao po sudovima s njima.
    She is only here to annoy herself!

  13. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  14. #85
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,871
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Evo i ja sam malo duze u tim vodama i prvi put cujem za garanciju od 10 god

  15. #86
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    koji izvođači rade tako? Sa ovim "divljim" pretpostavljam i da potpišu da bi se samo cimao po sudovima s njima.
    Divlji vjerovatno nemaju firmu pa i da hoce ne mogu nista potpisati.

    10 godina garancije na konstrukciju se dogovori bez problema.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  16. #87
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Vala ko ne da 10 godina na konstrukciju, ne bih ga uzeo da radi. To je standard.

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  18. #88
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    195
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    nisam baš siguran da li ću malo offovat temu ali u vezi materije je
    da dodam jednu bar iz mog iskustva istinu, svako ko gradi, počinje da gradi ono ima dvije želje
    prva, trljaš ruke jedva čekaš kad ćeš početi
    a onda poslije nekog vremena ono kroz glavu se vuče misao tj druga želja
    kad ćete otići (za majstore se misli) da vas moje više oči ne vide!

  19. #89
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kanki View Post
    nisam baš siguran da li ću malo offovat temu ali u vezi materije je
    da dodam jednu bar iz mog iskustva istinu, svako ko gradi, počinje da gradi ono ima dvije želje
    prva, trljaš ruke jedva čekaš kad ćeš početi
    a onda poslije nekog vremena ono kroz glavu se vuče misao tj druga želja
    kad ćete otići (za majstore se misli) da vas moje više oči ne vide!
    Ovo je živa istina kad dogovaraš faze i dovodiš majstore za različite radove.

    Sa provjerenim nadzorom nema mjesta nervozi, ako nešto nije odrađeno kako treba ne potpisuje situaciju i zdravo đaci. Investitori su prilično zaštićeni u tom dijelu. Potencijalno može biti nelagode ako je pogrešno urađen predmjer pa u stvarnosti se utroši značajno više materijala nego što je planirano. Taj dio arhitekta treba isprovjeravati do detalja...
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  20. #90
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Mislim da ne bi imao živaca da prolazim nervoze sa majstorima. "Ne mogu danas, slava je...pa se ne javlja 10 dana poslije slave...a ne mogu do kraja nedjelje diskus mi je dobio pomoćni radnik...a evo crveno slovo...evo poslije 21 maja završavamo....itd itd... a kad završe 99% ljudi ima primjedbu na odrađenu rabotu

  21. #91
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,115
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Ovo je živa istina kad dogovaraš faze i dovodiš majstore za različite radove.

    Sa provjerenim nadzorom nema mjesta nervozi, ako nešto nije odrađeno kako treba ne potpisuje situaciju i zdravo đaci. Investitori su prilično zaštićeni u tom dijelu. Potencijalno može biti nelagode ako je pogrešno urađen predmjer pa u stvarnosti se utroši značajno više materijala nego što je planirano. Taj dio arhitekta treba isprovjeravati do detalja...
    Koliko te je ispao nadzor ako nije tajna?

  22. #92
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Iz iskustva građenja sopstvene kuće, ali i iz popriličnog iskustva sa građevinom iz drugih poslova, svima koji grade kuću bih najtoplije preporučio: isključivo ključ u ruke, od registrovane firme, i isključivo angažovanje nadzora.

    Može nekome da se čini da će nešto malo da uštedi ako sam angažuje izvođače po fazama, ali se to vrlo brzo ispostavi kao netačno, a često kao veoma problematično. Evo samo dva primjera, iz prve ruke:

    - Dođe majstor da radi kuhinju - zidovi krivi. I sad ja mogu da teretim ekipu majstora koji su maltali, ko zna đe su oni sad. A i da znam, vazda mogu da se vade na fazu prije njih, tj da zidanje nije dobro i da nije moglo bolje.
    - Pojavi mi se vlaga u kupatilu, bukvalno ne postoji šansa da utvrdim do čega je, bez teške muke, raskopavanja zidova i sl. Može biti do vodoinstalatera, može do keramičara da je loše uradio hidroizolaciju, može biti i do propusta u fasadi. Problem ću otklanjati o svom trošku u svakom slučaju.

    Primjera koliko hoćete: majstor koji postavlja podove i keramičari za svaku grešku mogu da krive lošu košuljicu. Što je najgore, ako si ti angažovao ekipu koja radi košuljicu, svaki prigovor koji ti kasnije istaknu parketar ili keramičar na taj račun - oni realno jesu u pravu. E kad angažuješ jednog izvođača baš te briga za te probleme.

    Kad jedna firma radi sve, imate jednu adresu koja je odgovorna za sve, ne interesuje vas ko je njima izvodio faze. Uzmete pisanu garanciju, polisu osiguranja koju su po zakonu dužni da vam daju, i dužni su da isprave sve u garantnom roku. Ni u ludilu ne bih ponovo gradio kuću na taj način, nego je tako započeto, pa sam je tako priveo kraju. Nemojte misliti da ćete baš vi biti taj koji će sve odraditi bez glavobolje, građevina je vrlo za*ebana stvar, ko nema iskustva u tome ne može proći bez glavobolje.
    Last edited by Djed_Djuro; 15-06-21 at 17:18.

  23. The Following 3 Users Say Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  24. #93
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Koliko te je ispao nadzor ako nije tajna?
    2000e

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  25. #94
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    2000e

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    Ovaj nadzor je bio od pocetka do kraja za sve gradjevinske, elektro i vodovodne radove ?


    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  26. #95
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Nadzor za sve radove (arhitektura, građevinski, elektro, vodovod, mašinski) košta 2-3% od ukupne vrijednosti radova.

  27. #96
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Iz iskustva građenja sopstvene kuće, ali i iz popriličnog iskustva sa građevinom iz drugih poslova, svima koji grade kuću bih najtoplije preporučio: isključivo ključ u ruke, od registrovane firme, i isključivo angažovanje nadzora.

    Može nekome da se čini da će nešto malo da uštedi ako sam angažuje izvođače po fazama, ali se to vrlo brzo ispostavi kao netačno, a često kao veoma problematično. Evo samo dva primjera, iz prve ruke:

    - Dođe majstor da radi kuhinju - zidovi krivi. I sad ja mogu da teretim ekipu majstora koji su maltali, ko zna đe su oni sad. A i da znam, vazda mogu da se vade na fazu prije njih, tj da zidanje nije dobro i da nije moglo bolje.
    - Pojavi mi se vlaga u kupatilu, bukvalno ne postoji šansa da utvrdim do čega je, bez teške muke, raskopavanja zidova i sl. Može biti do vodoinstalatera, može do keramičara da je loše uradio hidroizolaciju, može biti i do propusta u fasadi. Problem ću otklanjati o svom trošku u svakom slučaju.

    Primjera koliko hoćete: majstor koji postavlja podove i keramičari za svaku grešku mogu da krive lošu košuljicu. Što je najgore, ako si ti angažovao ekipu koja radi košuljicu, svaki prigovor koji ti kasnije istaknu parketar ili keramičar na taj račun - oni realno jesu u pravu. E kad angažuješ jednog izvođača baš te briga za te probleme.

    Kad jedna firma radi sve, imate jednu adresu koja je odgovorna za sve, ne interesuje vas ko je njima izvodio faze. Uzmete pisanu garanciju, polisu osiguranja koju su po zakonu dužni da vam daju, i dužni su da isprave sve u garantnom roku. Ni u ludilu ne bih ponovo gradio kuću na taj način, nego je tako započeto, pa sam je tako priveo kraju. Nemojte misliti da ćete baš vi biti taj koji će sve odraditi bez glavobolje, građevina je vrlo za*ebana stvar, ko nema iskustva u tome ne može proći bez glavobolje.
    Vjeruj mi da jednom ekipom nijesi riješio te probleme. Jer i oni svi su majstori za sebe i i dalje krive jedni druge. Rekla sam već da sam ispratila stan u izgradnji, to ti je isto ključ u ruke. Znači sve je n ainvestitoru, moje je na kraju ključ da uzmemem ali da nisam gledala i pratila i bila tu, ne bi mi pomogao taj sistem. Nego bi iznad mog stana imala probušenu komšijinu cijev koju su tako pripremili za stavljanje košuljice pa bi poslije svi lomili. Jednostavno majstor je majsotr i nekako gleda samo sebe, briga ga za ostalo. zato i postoji garancija i sve što kažeš prednosti ključa u ruke, ali dok ti izguraš svoje, ajde zdravo.
    Po meni, ko god vam radio, ko god vam nadzirao, morate i smai biti non stop tu, maksimalno koliko možete jer to je jedino sigurno.

  28. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  29. #97
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Vjeruj mi da jednom ekipom nijesi riješio te probleme. Jer i oni svi su majstori za sebe i i dalje krive jedni druge. Rekla sam već da sam ispratila stan u izgradnji, to ti je isto ključ u ruke. Znači sve je n ainvestitoru, moje je na kraju ključ da uzmemem ali da nisam gledala i pratila i bila tu, ne bi mi pomogao taj sistem. Nego bi iznad mog stana imala probušenu komšijinu cijev koju su tako pripremili za stavljanje košuljice pa bi poslije svi lomili. Jednostavno majstor je majsotr i nekako gleda samo sebe, briga ga za ostalo. zato i postoji garancija i sve što kažeš prednosti ključa u ruke, ali dok ti izguraš svoje, ajde zdravo.
    Po meni, ko god vam radio, ko god vam nadzirao, morate i smai biti non stop tu, maksimalno koliko možete jer to je jedino sigurno.
    Rijesio sam pitanje odgovornosti, ne nuzno i pitanje kvaliteta. Nadzor ima svoju ulogu, ali mora covjek svakako sve pratiti.

  30. #98
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Vjeruj mi da jednom ekipom nijesi riješio te probleme. Jer i oni svi su majstori za sebe i i dalje krive jedni druge. Rekla sam već da sam ispratila stan u izgradnji, to ti je isto ključ u ruke. Znači sve je n ainvestitoru, moje je na kraju ključ da uzmemem ali da nisam gledala i pratila i bila tu, ne bi mi pomogao taj sistem. Nego bi iznad mog stana imala probušenu komšijinu cijev koju su tako pripremili za stavljanje košuljice pa bi poslije svi lomili. Jednostavno majstor je majsotr i nekako gleda samo sebe, briga ga za ostalo. zato i postoji garancija i sve što kažeš prednosti ključa u ruke, ali dok ti izguraš svoje, ajde zdravo.
    Po meni, ko god vam radio, ko god vam nadzirao, morate i smai biti non stop tu, maksimalno koliko možete jer to je jedino sigurno.
    Nemaš ti ništa sa majstorima, nego sa preduzimačem, na njemu je da se bavi istragama kako god želi, ali je on odgovoran za problem i mora ga riješiti.

    U slučaju angažovanja profesionalnog nadzora nema potrebe da se visi na gradilištu, pogotovo ako se ne razumijete u građevinu. Mogao sam da budem non stop na gradilištu, ali bi to bilo izgubljeno vrijeme jer se ne razumijem kako se armira, zida, šaluje... Ipak za to postoji neka škola, inače nadzor kao takav ne bi imao svrhu postojanja.

    Unutrašnji "fini" radovi su druga priča, tu su neke stvari očigledne pa ima smisla imati dodatan par očiju na licu mjesta. Ovi radovi zahtijevaju i manje vremena u poređenju sa građevinskim, pa ih je lakše ispratiti.

    I pored najbolje namjere nekada se jednostavno dogodi problem, što je sasvim normalno. Recimo u mom slučaju primjetili smo curenje vode skoro mjesec dana nakon useljenja, iako je pritisak vazduha u cijevima prije puštanja vode bio konstantan, nakon puštanja vode na jednoj spojnici u zidu je kapalo i moralo je da se skida nekoliko pločica da bi se izvršila popravka. Ne znamo kako je to moglo da se dogodi jer nijesmo primjetili nikakav trag nakon malterisanja niti bilo šta sporno, ali se dogodilo jbg.
    Last edited by Mile_Djikanovic; 16-06-21 at 10:28.
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  31. #99
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,871
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Nadzor obilazi povremeno gradiliste, nijedan nece ostati da visi po citav dan sa ljudima na gradilistu.
    Ljudi i dalje ne mogu da shvate da ovo malo majstora koji rade na nasem trzistu dobro treba ispratiti u svim fazama (i grubi i fini radovi pogotovo) jer ih jednostavno nije briga za kvalitet izvedenih radova ili ne znaju bolje (sto je cesci slucaj)
    Voditi racuna da im se uvijek zadrzi dio placanja dok se ne uradi primopredaja radova i dok nadzor ili majstor koji nastavlja da radi posle njih ne pregleda pozicije. Vrlo je malo ozbiljnih i kvalitetnih majstora, a puno prevaranata i priucenih radnika koji svasta rade jer je takvo vrijeme izgleda da im to prolazi

  32. #100
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Nadzor po Zakonu ima obavezu da ima polisu osiguranja na iznos od 200.000 € a izvođač na 100.000 €. Obavezno im se traži polisa za konkretan projekat, i jednom i drugom. E onda ćete da vidite kako nadzor sve gleda i kako izvođač sve pedantno radi.

  33. The Following 2 Users Say Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


Page 4 of 21 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [DILEMA] Gradnja kuće ili stan?
    By karamazov in forum Arhitektura, građevina i urbanizam
    Replies: 110
    Last Post: 13-08-21, 10:08
  2. Gradnja kuće sistemom ključ u ruke
    By Grdoba in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 19-04-13, 10:48
  3. Razlika izmedju nule i uzemljenje
    By Visi elektriskie in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 25-12-10, 13:44
  4. Divlja gradnja u Herceg Novom...
    By super kojot in forum Primorski
    Replies: 4
    Last Post: 29-10-06, 23:49
  5. LSCG ispod nule
    By amaro99 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 04-10-04, 21:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •