Results 1 to 11 of 11

Thread: Resor za resavanje katastarskih nedoumica

  1. #1
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    858
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Resor za resavanje katastarskih nedoumica

    Pozdrav,

    naisao sam na problem, koji sam pokusao da rijesim direktnim odlaskom u upravu za nekretnine - medjutim kazu da oni nisu nadlzeni, pa me zanima da li je iko imao slicnih problema i na koji nacin ih je rijesio.
    Dakle rijec je o selu, postojala je veca parcela koja se vodila na djeda, za koju je uredno placan porez. Nedavno sam primijetio da je u geoportalu unijeta parcelisana verzija, gdje pojedini segmenti dobijaju nove vlasnike a ostatak biva prepisan na Drzavu CG. Obzirom da za konkretnu parcelu ne posjedujem posjedovne listove, da li postoji organ kome se moguce obratiti radi uvida u stare katastarske knjige, na osnovu kojih bi se utvrdilo predjasnje stanje?

  2. #2
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    e bogme jebeno , prije se opstina pitala pa se moglo zavrsiti, pa je onda bio onaj saranovic njemu je taksa za zavrsavanje bila 20 000 eura a sad su neki novi klinci...

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  3. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,580
    Thanks Thanks Given 
    130
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    kako postujem te sto im se zna tarifa ��
    067-123456

  5. #4
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Torino, Italy
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nokia View Post
    Pozdrav,

    naisao sam na problem, koji sam pokusao da rijesim direktnim odlaskom u upravu za nekretnine - medjutim kazu da oni nisu nadlzeni, pa me zanima da li je iko imao slicnih problema i na koji nacin ih je rijesio.
    Dakle rijec je o selu, postojala je veca parcela koja se vodila na djeda, za koju je uredno placan porez. Nedavno sam primijetio da je u geoportalu unijeta parcelisana verzija, gdje pojedini segmenti dobijaju nove vlasnike a ostatak biva prepisan na Drzavu CG. Obzirom da za konkretnu parcelu ne posjedujem posjedovne listove, da li postoji organ kome se moguce obratiti radi uvida u stare katastarske knjige, na osnovu kojih bi se utvrdilo predjasnje stanje?
    Da li si bio u Katastar da izvadis posjedovni list za parcelu za koju kazes da se vodila na djeda i za koju ste placali porez?
    Do koje godine ste placali porez za tu parcelu? Imas li neko rjesenje po kojem ste placali porez za tu parcelu?

  6. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Katastru podnosis zahtjev za hronologiju upisa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  7. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    To što je prepisano na državu ti je zbog toga što neko nije ofarbao bijele tačke kad je bilo snimanje iz vazduha.
    Očevi ujaci su potrošili 5,000 eura i više da vrate zemlju na Žabljak Crnojevića. Mislim da su radili 8 ili 9 ostavinskih postupaka unazad, plus je tata nabavio neke stare karte imanja đe se vidjelo da je to bilo njihovo pa je to pomoglo uz advokate naravno.
    Sve zato što se to nikad nije izdijelilo niti se obilježilo kad je bilo snimanje iz vazduha.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #7
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    998
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Iskoristicu ovaj topic da vas pitam ako neko zna......

    Trgovao sam neko imanje i zavrsio kupoprodajni ugovor kod notara.
    Mozete li me uputiti sta dalje treba ?
    Notar mi je napomenuo da uskoro nosi ugovor u katastar da izvrsi upis imanja na moje ime.
    Dao mi je i neke papire za poresku da se izvrsi upis.
    Da li ja licno treba da odnesem te papire u poresku ili to ide automatski preko katastra ?
    Da li placam porez od 3% na iznos koji stoji u ugovoru ili treba da sacekam da izadje procjenitelj, i do kad da ga cekam? Kakvi su vasi savjeti?
    Rekose mi i da procjenitelju (ukoliko izadje) placam nekih 60 eura za izlazak, zanima me da li se to daje licno njemu ili se uplacuje na ziro racun poreske ?
    Last edited by Claudio CANIGGIA; 29-07-21 at 10:05.

  9. #8
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,889
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Ako zelis da ubrzas odnesi licno u poresku ali to njima stize od notara po sluzbenoj dužnosti.
    Cjena se formira uporedno s zemljištem koje je slicno tvojem i tako se formira cjena. Ako nisi zadovoljan mozes da trazis da izadje procenitelj.

    Sent from my Note-N9750 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  10. #9
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    738
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Claudio CANIGGIA View Post
    Iskoristicu ovaj topic da vas pitam ako neko zna......

    Trgovao sam neko imanje i zavrsio kupoprodajni ugovor kod notara.
    Mozete li me uputiti sta dalje treba ?
    Notar mi je napomenuo da uskoro nosi ugovor u katastar da izvrsi upis imanja na moje ime.
    Dao mi je i neke papire za poresku da se izvrsi upis.
    Da li ja licno treba da odnesem te papire u poresku ili to ide automatski preko katastra ?
    Da li placam porez od 3% na iznos koji stoji u ugovoru ili treba da sacekam da izadje procjenitelj, i do kad da ga cekam? Kakvi su vasi savjeti?
    Rekose mi i da procjenitelju (ukoliko izadje) placam nekih 60 eura za izlazak, zanima me da li se to daje licno njemu ili se uplacuje na ziro racun poreske ?

    Kad sam ja kupovao ponio sam licno, uplatio sam 3% od cijene koje sam stavio na kupoprodajni. A procinjitelja nemoj uzimati nego neka se oni to regulisu. Ti uplati 3% od iznosa sto si stavio na kupoprodajni, ako se desi da oni procijene vise posle samo uplatis razliku

  11. #10
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    998
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Evo poslije skoro 5 mjeseci mi se javio vjestak da ce doci da izvrsi procjenu imanja koje sam trgovao.
    Ja sam vec odmah nakon kupovine platio 3% poreza od cijene koja je navedena u ugovoru.
    U ugovoru je navedena po meni realna cijena tog zemljista za tu lokaciju.
    Medjutim nevezano za to, zanima me kome se placa usluga vjestacenja zemljista?
    Covjek mi kaze da na njegov ziro racun uplatim uslugu vjestacenja od 40e.
    Medjutim posta on ne moze da izadje poslace kolegu, pa da uplatim po 20e i njemu i kolegi. Da li je to regularno?
    Zar se usluga vjestacenja ne uplacuje na budzet opstine?
    Ima li neko iskustva ili mozda zna u vezi ovoga?

  12. #11
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Claudio CANIGGIA View Post
    Evo poslije skoro 5 mjeseci mi se javio vjestak da ce doci da izvrsi procjenu imanja koje sam trgovao.
    Ja sam vec odmah nakon kupovine platio 3% poreza od cijene koja je navedena u ugovoru.
    U ugovoru je navedena po meni realna cijena tog zemljista za tu lokaciju.
    Medjutim nevezano za to, zanima me kome se placa usluga vjestacenja zemljista?
    Covjek mi kaze da na njegov ziro racun uplatim uslugu vjestacenja od 40e.
    Medjutim posta on ne moze da izadje poslace kolegu, pa da uplatim po 20e i njemu i kolegi. Da li je to regularno?
    Zar se usluga vjestacenja ne uplacuje na budzet opstine?
    Ima li neko iskustva ili mozda zna u vezi ovoga?
    Ja sam procjenitelju platio da procijeni nekretninu. Znaci ako to radi ovlasceni i sertifikovani procjenitelj, naravno da uplacujes njemu, a ne drzavi...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zamjena zemljista, moje za drzavno, koji resor Vlade RCG ?
    By stara.dama in forum Društvena hronika
    Replies: 1
    Last Post: 10-12-14, 21:42
  2. Replies: 0
    Last Post: 31-01-06, 03:57
  3. Problemi & resavanje
    By Shiney in forum Sve i svašta
    Replies: 12
    Last Post: 29-06-05, 23:52
  4. Nedoumica
    By KRKNA in forum Ljubav
    Replies: 21
    Last Post: 28-02-05, 14:45
  5. Pravna nedoumica
    By vIbes in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 02-12-04, 17:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •