Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 47 of 47

Thread: Najbolja hrana za pse?

  1. #26
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,059
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    N&D je odlična. Jel to cijena sa ili bez žitarica?
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  2. #27
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Н&Д је 6,50е кг

  3. #28
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    ova sto ja kupujem je onda vj sa zitaricama jer bila je 4e , pa podigli na 4.5e i sad zadnji put kad sam kupovao je bila 5e kg . E sad na dzak je jeftinije ali meni pas jede 200gr dnevno pa mi se ne uzima dzak jer sam primijetio i ovako kad uzmem hranu ako uzmem vise kao da se malo osusi (iako je suva) iako je zatvorena u posudu.


    Moj pas je jede super i bas je napredan , al pitah eto onako ako ima sto bolje za slicne novce da uzmemo bolje
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  4. #29
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,399
    Thanks Thanks Given 
    14,542
    Thanks Thanks Received 
    3,537
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Kakva su vam iskustva kad je u pitanju linjanje psa i hrana . U sustini u hranu bi trebao da ima idealan odnos svih vitamina, minerala i sl.

    Ja kupujem N&D kod Gila u pejton , i glasi kao super premium . Imate li preporuku za neku bolju od nje a da je u tom cjenovnom rangu (5e 1kg) ili mozda i bolju po sastavu a da je jeftinija


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Koja je rasa psa? Mislim da linjanje nema veze sa ishranom više sa sezonskim regularnim tokovima.
    Posebno rase koje imaju i podlaku gdje se ne može bez četke.

  5. #30
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Bigl je u pitanju . Ovo sad sto se nenormalno linja znam da je sezonako linjanje . Nego sam pitao onako , jer sam cuo od dvije osobe kao ima i veze do hrane i valjalo bi kupit neke vitamine za dlaku . A iskren da budem nisam cuo za te vitamine i chuda za dlaku


    Ps. Obicno smo mirni jedan period posle kupanja i uklanjanja viska dlake. Al izbjegavam da ga kupam cesto


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  6. #31
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,399
    Thanks Thanks Given 
    14,542
    Thanks Thanks Received 
    3,537
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Bigl je u pitanju . Ovo sad sto se nenormalno linja znam da je sezonako linjanje . Nego sam pitao onako , jer sam cuo od dvije osobe kao ima i veze do hrane i valjalo bi kupit neke vitamine za dlaku . A iskren da budem nisam cuo za te vitamine i chuda za dlaku


    Ps. Obicno smo mirni jedan period posle kupanja i uklanjanja viska dlake. Al izbjegavam da ga kupam cesto


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Britanac

    Ne znam za tu relaciju ishrana-linjanje,a što se tiče vitamina više se oslanjam na namirnice nego suplemente.
    Obareno povrće,recimo.

    I treba izbjegavati češće kupanje jer se time iritiraju lojne žlijezde kod pasa i jednom mjesečno je dovoljno.
    Kod nas parola,četka,četka..

  7. #32
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Pa za veliko cudo bas je cista rasa i to me bas iznenadilo . Prije njega sam imao zenku labradora 10 godina i morao sam je mnogo cesce kupati . Njega kupamo jednom u 2-3mjeseca . Bukvalno nikakav miris nema i uglavnom je sasvim dovoljno pranje sapica i s vremena na vrijeme ciscenje . E sad sto se tice povrca po nekad mu dam pojedine namjernice kad ih ja jedem , uglavnom hoce zelenish da pojede ali njemu kao njemu nisam spremao ali bih mogao mislim da bi bas jeo

    Malo skrenusmo sa teme


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  8. #33
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,419
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    4,385
    Thanked in
    1,907 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Bigl je u pitanju . Ovo sad sto se nenormalno linja znam da je sezonako linjanje . Nego sam pitao onako , jer sam cuo od dvije osobe kao ima i veze do hrane i valjalo bi kupit neke vitamine za dlaku . A iskren da budem nisam cuo za te vitamine i chuda za dlaku


    Ps. Obicno smo mirni jedan period posle kupanja i uklanjanja viska dlake. Al izbjegavam da ga kupam cesto


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Za dlaku jaje jedno mu stavi u granule, jednom u 3 dana. Onu koru od jaja sto ti ostane ostavi u neku krpu, carapu staru, da se osusi dobro. Posle izmrvi dobro tu koru od jaja i izmuti mu sa granulama i jednim jajem.





    If you're good at something, never do it for free.

  9. #34
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Bigl je u pitanju . Ovo sad sto se nenormalno linja znam da je sezonako linjanje . Nego sam pitao onako , jer sam cuo od dvije osobe kao ima i veze do hrane i valjalo bi kupit neke vitamine za dlaku . A iskren da budem nisam cuo za te vitamine i chuda za dlaku


    Ps. Obicno smo mirni jedan period posle kupanja i uklanjanja viska dlake. Al izbjegavam da ga kupam cesto


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Uzmeš medicinski šampon i možeš da ga kupaš koliko god hoćeš. Ako ti nije muka

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  10. #35
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Bigl je u pitanju . Ovo sad sto se nenormalno linja znam da je sezonako linjanje . Nego sam pitao onako , jer sam cuo od dvije osobe kao ima i veze do hrane i valjalo bi kupit neke vitamine za dlaku . A iskren da budem nisam cuo za te vitamine i chuda za dlaku


    Ps. Obicno smo mirni jedan period posle kupanja i uklanjanja viska dlake. Al izbjegavam da ga kupam cesto


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    mi smo nasima davali neka tablete iz pet shopa - ne mogu se sjeititi imena... istina, bili su mjesanci i jedna od njih se linjala sezonski ako manijak iz bunde u bikini otprilike, pa smo im zato davali svima (nacelo jednakosti)...
    bas dlaka bude sjajnija, drugacija, lakse se ceslja - ne umijem objasnit, ali vidna promjena

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Uzmeš medicinski šampon i možeš da ga kupaš koliko god hoćeš. Ako ti nije muka

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    to to, ako si dokon
    samo izbjegavati sampone sa mirisima - vecina ih ne voli
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  11. #36
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    735
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by herkul07 View Post
    moze li neka preporuka za hranu za psa za odraslog psa ? Najbolji odnos cijena/kvalitet ? Do otprilike 2e po kg
    Miglior cane...vreca od 4kg oko 8e...imas je u Kips, Voli. Ima oko 23% mesa cini mi se u granulama...

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  12. #37
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,059
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    @Stivi
    Ja sam mome psu davao dime začin. To je super za dlaku i lako se pravi. Nešto 5-6 vrsta sjemenki se samelje i pomiješa i daje se po jedna kašika dnevno. Probaj

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  13. #38
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rzeljko View Post
    @Stivi
    Ja sam mome psu davao dime začin. To je super za dlaku i lako se pravi. Nešto 5-6 vrsta sjemenki se samelje i pomiješa i daje se po jedna kašika dnevno. Probaj

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
    Sad procitah o ovome djeluje zanimljivo i prije svega zdravo . Probacu , hvala

    Sent from my Bel Pagette using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  14. #39
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    549
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Kakvu hranu preporucujete do 5e kg?

  15. #40
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,419
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    4,385
    Thanked in
    1,907 Posts

    Default Najbolja hrana za pse?

    Quote Originally Posted by flyeagle View Post
    Kakvu hranu preporucujete do 5e kg?
    ND. Imas sa zitaricama 1kg - 5€ i cisto meso 1kg - 7€

    Takodje bih svakom preporucio Cibau. Meni u samom vrhu. 1kg - 3.50€

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #41
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    549
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Meni je Cibau neko vrijeme bila odlicna ali je nema u Bar vise.
    Gdje ima da se uzme u PG, koji PetShop je najpovoljniji ako budem isao popodne da uzmem i hranu?

  17. #42
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ja sam sa N&D presao malo za promjenu na Carnilove Wild Boar & Lamb (Divlji Vepar i Jagnjetina), valjda 55% udio mesa, 5.50 eura je kilo u Galaksija pet shop u Zabjelsku Vektru... Za sad sam zadovoljan.
    Inace, ako pricamo koja je najbolja hrana za psa, definitivno je svjeze meso... Pas mi je nekih godinu dana bio na cisto "prirodnoj" ishrani, iliti raw, jela je gotovo samo piletinu (krilca, pilece kicme, iznutrice (bubce, jetru), jaja itd)... To je definitivno najbolje jela, nikakvih zdravstvenih tegoba... Inace najbolje se vidi razlika po izmetu psa, kad jede premium granule, pokaki sigurno nekih 60-70% toga sto pojede... A kad jede meso, izbaci mozda 20% toga sto je pojela... Toliko o iskoriscenosti hranljivih materija...
    Naravno da je kutara oko svjezeg mesa, kupovina, pakovanje, zamrzavanje itd... Ali za odraslog zdravog psa definitivno najbolja varijanta.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  18. #43
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    549
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Apsolutno ko ima vremena i volje da je najbolje spremati svom psu, ja se ipak plasim da svom psu dajem zivo meso, kuvano moze.
    Cesto joj i kuvamo, ali kad ne stignemo uvek volim da imam par kila hrane da ne gatam.

  19. #44
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Obrazlozi zasto se plasis?
    Procitah negdje iznad da neko daje psu kuvane kosti, to nikako ne bih preporucio, kosti ako se daju iskljucivo svjeze ili ako su bile svjeze zamrznute...
    Em sto svjeze kosti pas moze da svari (kuvane ili pecene ne moze), em sto su pune vitamina i minerala... Ista stvar i sa kuvanjem mesa.. Pas u divljini moze bez problema da pojede neku crkotinu i da mu nista ne bude, ali bolje isto da mu skuvamo meso
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  20. #45
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    549
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Sto znam kakvo je meso, koliko je staro itd.

  21. #46
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Svako meso koje se kupuje u mesarama/prodavnicama, koje je za ljudsku konzumaciju je i vise nego dovoljno dobro i za psa...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  22. #47
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Ko ima nekog podpazusnog psa, moze ga u restoran hranit na zivo meso ne je "muka" kad imas psa koji pojede 1-2kg dnevno

    Sto se granula tice - samo gledajte da se sto veci procenat mesa (barem 50%), pa posle toga koje god odgovaraju i psu i budzetu su dobre
    Ako mzoete nemojte kad mijenjate kupovati dzak od 20kg jer psu mozda nece odgovarati
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  23. The Following User Says Thank You to LuTheDuck For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hrana za pse? (Gdje kupiti?)
    By oblivion in forum Kućni ljubimci
    Replies: 17
    Last Post: 15-10-12, 23:22
  2. Kupujem Info : Hrana za pse
    By Quattro in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 08-06-12, 00:16
  3. Replies: 41
    Last Post: 23-04-12, 22:51
  4. Hrana za pse !
    By philipe in forum Kućni ljubimci
    Replies: 0
    Last Post: 04-01-09, 17:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •