Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 206

Thread: Superliga 2021

  1. #76
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    10,826
    Thanks Thanks Received 
    5,125
    Thanked in
    2,387 Posts

    Default

    Kakve veze imaju PSG i SP u Kataru?
    Ako PSG ostane pri UEFA samo njihovi igrači-reprezentativci će moći učestvovati u Kataru,ne i reprezentativci ostalih superligaša.Čak i da PSG uđe u Superligu,ne može Fifa oduzeti SP državi i FS Katar zbog PSG,odnosno njihovog vlasnika katarca

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  2. #77
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Ne znam odakle vam ta prica da nece biti LŠ bez Sotija, Utd, Juvea, Barse itd, nit su ti timovi LŠ niti su fidbal, vec samo dio njega.




    Quote Originally Posted by Nantecut View Post
    Ja sam za ovo isto, svi u jednu grp i neka igraju svako sa svakim..kao euroliga nesto
    Gupost teska, cis da osnivaci imaju zagarantovano ucesce, koja sprdnja.
    Ovime sva nacionalna takmicenja gube bilo kakav smisao, osim eto te domace titule.
    Ja sa misljenja, da iako ovaj koncept krene, da nece nikad zazivljet, moze potrajat 2-3 godine max, jer meni lrvom ce biti dosadno da gledam dje se tipa Juve i Barsa sastanu 10x godisnje i da svake srijede imas 10 derbija, izlapi ta draz brzo, onda se i gubi gledanost, dalje to vodi da se zaradjuje manje para, a sa parama gube i moc.
    A i sama ta liga nema bas nikakvog smisla, niti ima logike da se prvo iz te lige proglasi sampionom Evrope.
    Ja cu prvi prije gledat Atalantu, Lil, Lion, Bajern, Dortmund, Porto, Benfiku, Ajaks, Seltik i Rendzers itd za borbu trofeja LŠ, nego tu smijuriju od lige.
    Last edited by technus; 19-04-21 at 21:54.
    Forever young, i want to be forever young

  3. #78
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,248
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Ako neko misli da će englezi tek tako preći preko ovoga grdno se varate sad kad se diglo sve živo od navijača, drugih klubova, političara i bivših igrača prvo će ekipe da leti u niže lige a onda će ove vlasnike da tako krenu maltretirati sa milion raznih inspekcija, kontrola i slično da će im prije ili kasnije nešto naći na kraju imaju i najbolje oružije da im oslabe timove tako što jednostavno neće dati radne dozvole igračima strancima, zalud im brendovi i grdne pare kad su krenuli na državu kojoj je fudbal religija.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  4. The Following User Says Thank You to goldfinger For This Useful Post:


  5. #79
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miha View Post
    Teško će im dati da budu prvaci zbog tv prava i sponzora koji oće još 5 preostalih utakmica. Navjerovatnije vraću bayerna, dortmunda i porta, umjesto ovih što bi izbačili..

    Kako ironično da je psg na pravoj strani, ako ostanu dosljedni, respekt za njih..
    PSG je na pravoj strani samo trenutno, jer su im isti vlasnici kao i Bein Sportu, koji ima prava na lrenos LŠ, kad ta prava isteknu, kao i SP u Kataru, mislim da ce PSG odma polecet u SuperLigu, ako uposte opstane ta smijurija.
    Last edited by technus; 19-04-21 at 21:59.
    Forever young, i want to be forever young

  6. #80
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Za mene i nas koji od fudbala pratimo samo lige petice ovo je super stvar. Da se više ne mučimo u LP sa Lokomotivama, Dinamima, Spartama, grčkim, turskim, belgijskim timovima. Mogu i oni formirati svoju super ligu pa neka igraju.
    Spremajte hot dogove umjesto zastava i baklji.


    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Hhaahah Veliki je gigant CZ,aj ne sprdaj se zivota ti
    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Cz prvak prije 30 godina kada je bila stara Yuga?
    Sto je skoro napravila sem pobjede na Liverpulom?
    Ako tako unazad 30 godina,Dinamo je vise puta bio u Ucesnik nego cz.
    Nego navijacima cz sva je slava ostala u Bari,pa misle da su dalje veliki klub....
    Pošalji Marca-i protestnu notu. Siguran sam da će povući upis za Crvenu Zvezdu nakon intervencije takvog poznavaoca:

    Avenida de San Luis, 25-27
    28033 MADRID
    Atención al cliente:
    91 050 16 29



    Quote Originally Posted by Nantecut View Post
    Ima onaj vic.. Koliko je potrebno navijaca cz da zamjene sijalicu?Nijedan, oni se skupe oko stare i pricaju kako je radila 91
    Zar boli i nakon 30 godina? Kolika je to patnja, po svemu sudeći vječna.


    P.S. Vidi se za koga navijam i povući ću paralelu sa Evroligom u košarci: nije dobro rješenje. Da je bilo više jedinstva (kao inicijalno za ovo zastiđe od lige bogatuna) ni to se ne bi moglo izvesti na način na koji jeste. Ne bi nas traumirale najave svake godine da tornjevi iz londona samo što nisu dobili A licencu dok sa naših prostora nema mjesta makar za dvije ekipe, bili to Zvezda, Budućnost, Partizan, Olimpija itd.


    Što se aktuelne teme tiče:


    Ovdje ima dosta boljih poznavalaca ali neka mi oni iskusniji kažu: jeste li i zašto znali napamet startne postave s izmjenama većine timova važnijih liga u Evropi devedesetih? Koliko vas je, poput mene, vremenom skoro potpuno batalilo da prati, vidjevši u šta pretvaraju ovu divnu igru?

    Da li je fudbal na respiratoru od momenta kad su počeli komentari "ovaj tim vrijedi 865 miliona, ovaj samo 72, ada ovi prvi su bolji"?
    Jesu li svjesni "stručnjaci" kakve moralne kodekse usađuju generacijama koje dolaze kad im je pod 1, 2 i 3 novac vodilja kvaliteta i mjerilo dobrog?
    Idealna ste publika za konglomerate koji vas gledaju kao jedno veliko VIME koje muzu za TV/NET pakete, ulaznice, dresove itd.
    Dostina vas glas nikad pustila nije na stadionu tima za koji navija. Ako ih u međuvremenu niste izmijenjali par, kao pravi "lojalni" fanovi.
    Zato i ne znate za bolje jer niste doživjeli ništa sem sintetike.


    Ovo nije prvi udarac za tradicionalni, "pravi" fudbal. Bosman, šeici/oligarsi/investitori, kladionice sponzori klubova, po 4 kluba iz najjačih liga...

    Fudbal treba modernizovati ali ako se to piše na način korporatizovati do kraja, to više nije fudbal.

    Zovite ga soccer i pišite neku svoju, novu istoriju, bez svih dosadašnjih titula koje ste osvojili.
    Ovi koji nisu, njima je makar lakše jer nemaju što da izgube:

    Ni titule šampiona Evrope, ni obraz. Oboje nikad nisu ni imali.
    Last edited by Tha_Maddog; 19-04-21 at 21:59.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Tha_Maddog For This Useful Post:


  8. #81
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,275
    Thanks Thanks Given 
    142
    Thanks Thanks Received 
    390
    Thanked in
    296 Posts

    Default

    Viđećemo šta će biti sa njima.. Valjda je El Khelaifi glasao i podržao novu LŠ i reforme

    Danas je isto postavljen na mjesto u izvršnom bordu Saveza evropskih klubova (ECA)

  9. #82
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Pa i ja se nadam, ovo se vec pominjalo prije, al ovo su vec sad prvi ozbiljni koraci ka tome.
    Njemci? Koji Njemci? Samo je pozvan Bajern, BVB je kul i sve to, al ne donosi pare.

    Pa evo i Francuze da pomenemo, cetri tima su bukvalno u tri-cetri boda za titulu, ali niko nece da gleda Lil, Lion i Marsej ili Monako.

    Ko te to slagao?





    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Hhaahah Veliki je gigant CZ,aj ne sprdaj se zivota ti

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Druze, to je napisala MARCA, jedan od najrespektabilnijih sportski medija, nego ajxe bolje ti znas.


    Quote Originally Posted by Nantecut View Post
    Jel moguce da odje pricamo o cz? citava pingpong liga nastelovana..mada i ostale lige nisu nista bolje
    Pod Tolom sve regularno, pretpostavljam?
    Forever young, i want to be forever young

  10. #83
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Ljudi kojima je svakodnevica u milionima eura nemaju realnu predstavu o tome šta je zapravo fudbal. Nijesu oni stvorili od fudbala ovo što je danas zahvaljujući milijardama koje obrću, već su stvorili milijarde zahvaljujući tome što fudbal jeste. Stavljanje para ispred fudbala prosto ne može proći.

  11. The Following 3 Users Say Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  12. #84
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    56 of the 60 League titles (94%) won in this century on England/Italy/Spain have been won by "Super League" clubs.

    (ako sjećanje ne vara: Roma 2001. , Valencia 2002. i 2004. (i da trenutno nisu u najgorem momentu u istoriji vjerujem da bi sigurno bili pozvani u novo takmičenje) i naravno Leicester 2016.)

    U Francuskoj je bila dominacija Lyona, pa neki prelazni period sa raznovrsnim šampionima dok nije PSG uletio. U Njemačkoj Bayern osvaja posljednjih 10 godina, eto do tad je i bilo neke neizvjesnosti.

    Uh, i kad se ne napiše ovako. jasno je da ovaj problem nije od sinoć.
    UEFA je sama sebi zakuvala supu od sredine 90ih kad su proširili LŠ i gurnuli četvoroplasirane iz liga "petice". Tad su jasno napravili podjelu na jake lige, srednji rang i zaboravljene istočne lige. Neđe početkom vijeka su se još uvijek mogli viđeti baš dobri grčki, ruski, belgijski i škotski klubovi i onda su i oni nestali. Portugalski i holandski kad imaju dobre sezone naprave neke ozbiljne izlete, ali daleko su od glavnih klubova.
    Nakon toga je uslijedila lavina i efekat povratne sprege - bogati su se bogatili od LŠ i kad nisu bili najbolji timovi svojih liga, koristili su to da prošire jaz u domaćim ligama i imamo to što imamo.

    Nemojmo sad praviti od klubova nekakve arhizločince, a eto je jadna ostala UEFA da brani dušu otetog fudbala, a dobar dio krivice snose za ovakvo stanje. Nekako se već i godinama forsira priča da domaće lige eto ne znače ništa, Liga Evrope je bezvrijedna u svakom smislu za jače lige i često smarajuća sa strane organizacije i putovanja, LŠ je i prestiž i pare i sponzori i publika... i eto ga sad, kome treba "posrednik" u vidu UEFA, da uzima pare od tuđeg proizvoda tj. klubova i njihovih igrača.


    Ne sviđa se ni meni previše ideja ovakve Super Lige, ali ovi izlivi emocija kako je fudbal odjednom sav u parama (kad nije bio? pogledajte ljeto 2000. kad se u mjesec dana nekoliko puta rušio rekord za najveći transfer), kako je "odnarođen" (lol, đe li je bio do sad, npr. nije sigurno u fabrikama Mančestera nego kod Glejzera) i što će biti sad sa domaćim ligama (kao što je poznato, u qrcu su odavno sa takmičarskog stanovišta) mi nisu baš jasni.

  13. The Following 3 Users Say Thank You to To Madeira For This Useful Post:


  14. #85
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default UEFA Champions League 2020/2021

    Kasno ste se probudili, trebali ste se bunit kad su dozvolili da jedan tim ima po sedam stranaca poslije i bez i jednog nacionalnog igraca, primjer Vengerov Arsenal nekad ili Van Galova barsa, pa kup sampiona sa cetri predstavnika...

    Ne zaboravite da je Real prvi unistio fudbal sa onim 7 pojacanjima i poremetio citavo trziste, prava prenosa... pa rusi, arapi i sada kinezi...

    I sad odjednom ovo vam smeta; (meni uopste NE)

    Licemjerno.

    Ps, mislim generalno na ljude koji vole fudbal i navijace po svijetu.

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. The Following User Says Thank You to _posmatrac For This Useful Post:


  16. #86
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Transparent na utakmici izmedju Leeds i Lpoola, em ih isprozivase, + im ukradose 2 boda pred kraj utakmice xD

    Mnogo dobro zvuci ovo 'earn it on the pitch'.
    Kapa dolje.
    Forever young, i want to be forever young

  17. The Following 2 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  18. #87
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Ne može proći stavljanje para prije fudbala...?

    Stavljene su one davno...

    Baš ne vidim čeku zgražavanje, kao do sad je fudbal bio bajka, pare nijesu ništa uticale, a sad zli vlasnici oće odjednom da ga unište...



    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  19. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  20. #88
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,471
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    kakva stara Jugoslavija? ja pričam o činjenici da je Zvezda bila prvak Evrope i svijeta. prije jedne Barselone recimo. kao takva spada u red velikih klubova Evrope, svakako najveći sa ovih prostora. ne znam šta tu nije jasno. kakve kriterijume tebi treba neki klub da ispuni da bi bio veliki? izgleda da ti istoriju kluba gledaš kroz rezultate poslednjih pet godina. onda tebi Milan ne bi bio neki klub. i po tvojoj logici i Nottingham nije neki klub.

    Тapatalk
    5 godina druze ja nisam napisao nego 30 godinaaaaaaaaa?
    Reci uspjeh CZ posle Barija u Evropi?
    Svaka cast,tada su osvojili i to postujem.
    Pa ocigledno nisi bio rodjen kada su tada osvojili pa ne znas da je pola tima bilo van danasnje Srbije.
    Ocigledno vama bila cast da igrate superligu i da budete zadnji.. smijesno. Dalje necu o cz

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


  22. #89
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    10,826
    Thanks Thanks Received 
    5,125
    Thanked in
    2,387 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by To Madeira View Post
    56 of the 60 League titles (94%) won in this century on England/Italy/Spain have been won by "Super League" clubs.
    Statistika ka i tange.Sad bi trebalo viđeti koliko članova super lige u ovom vijeku:
    -Nije igralo LŠ
    -Nije prošlo grupnu fazu LŠ
    -Nije došlo do 1/4 finala LŠ
    ...i na kraju koliko ih je imalo poraza u LŠ od timova iz "srednje divizije",timova "istočnih liga",holandskih,belgijskih,portugalskih...timova

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  23. #90
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    10,826
    Thanks Thanks Received 
    5,125
    Thanked in
    2,387 Posts

    Default

    Ma nije da oni oće da ga unište,nego neće, ali će ga uništiti.U smislu:zamisli polaznike škole Ajaxa kojih ima na stotine (ili hiljade) koji će znati da ako do 22-23 godine ne budu mogli da igraju za neki tim iz super lige mogu samo da amaterišu po Holandiji,Belgiji,Portugalu,Francuskoj... Motiv dolje za 50%. Baza će se sigurno prepoloviti.No opet,kažem,nije to loše.Više klinaca će biti nad knjigom i možda bude neke koristi od njih za čovječanstvo nego da jure loptu,naplaste se para i onda izigravaju neki autoritet.Jes da će mnogi biti malo krivih kičmi,tankih nogica,bez daha da potrče za kakvom djevojčicom,ali...sve ima + i - posledice.Na nama je da spremimo kokice i gledamo.Mada,Dejo je protiv super lige,pa da vidimo što može učinjet po tom pitanju

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  24. #91
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,248
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Superliga sa: Totenhemom i Arsenalom koji ništa nisu osvojili u Evropi a ni u Engleskoj zadnjih deceniju ne čine nikakav faktor u trci za titulu, sa Barsom koja je finansijski pukla od siilnih promašenih transfera od genijalnog tima došla je do toga da se zadnjih godina u Evropi istresaju po njoj,trio talijanskih timova kojima je jedino ostalo ime i ništa drugo bez ikakvih uspjeha u zadnjih 15 godina liše Juventusovih bljeskova sa vremena na vrijeme ali opet bez evropskih trofeja, takođe finansijski posrću i opet i njima je ova liga služi za oporavak finansija, Atletiko Madrid i njihov grdni fudbal njima bih platio da ih ne gledam, Siti vještački klub koji bi se sjutra da ovaj arap digne sidro vratio na fabrička podešavanja neđe u championship, Čelzi nit smrdi nit miriše,Mančester odavno suvi prosjek, jedino taj Real i Liverpul koji su aktuelni u zadnjoj deceniji tako da nek im je srećno ovo takmičenje 12 "najboljih " klubova svijeta
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  25. #92
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Nikšić
    Posts
    698
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Ja sam za Super ligu, svidja mi se i koncept, a koliko sam shvatio svake godine ce moci da se prikljuci 5 timova (po rezultatima koje su ostvarili). Smatram da je ovo pravi potez iz vise razloga, a nabrojacu nekoliko.
    Liga Sampiona je odavno izgubila na znacaju i gledanosti, nije vise situacija kao prije 20ak godina dje su timovi bili egal na neki nacin. Sad imate u grupnoj fazi LS topovsko mesto bukvalno. Ljudi su shvatili da je interesovanje opalo, pa samim tim i prihodi.
    Drugo, gledati Barca-Manchester, Juve-Atletico, Real-Milan, znaci dosta. Ide se na kvalitet i tu je kraj svake price.
    Kad vidite da se pregovara sa Amazonom, Facebookom, Disney-em, Netflixom oko tv prava, onda znate sta nosi takva liga.
    Nacionalne lige nece izgubiti na znacaju, i zasto bi? Izgubice samo Uefa i njena LS, po kojoj manje zaradjuje pobjednik najprestiznijeg fudbalskog takmicenja nego promovisani u Premier ligu.
    Meni licno bice interesantno gledati velike meceve svake nedelje, a i kladionice ce profitirati dobro cini mi se.

  26. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Pobjeda jutros, kolega mi s drugovima...

    War. War never changes.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  28. #94
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    trio talijanskih timova kojima je jedino ostalo ime i ništa drugo bez ikakvih uspjeha u zadnjih 15 godina liše Juventusovih bljeskova sa vremena na vrijeme ali opet bez evropskih trofeja
    Netačno, Internazionale Milano je ćikovao LŠ prije 11 godina. Igrali prosle godine finale LE i nesrecno izgubili. Juventus vise puta u zadnjih 5-6 godina igrao finala i izgubio


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  29. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ako ste mi jasni s podržavanjem ovakvog nakaradnog projekta 😀

    Zbog super lige će na kraju svi da budu na gubitku. Klubovi, lige, reprezentacije, savezi.. profitiraće samo oni gladni profita, finansijske ajkule. Iskoristiće SL da obrnu koju milijardu i onda će je šutnuti kao najgoru.

    Bogati klubovi možda i čupnu neke ozbiljne pare u prvih par godina. Ali kad ih malo protresu sve ove najavljene opstrukcije i ograničenja, biće da regrutuju igrače po favelama.

    Ja lično bih volio da se malo poradi na formatu LŠ. A da gledam svake nedjelje po 10 mega derbija - malo mi je previše.

  30. The Following User Says Thank You to Mitro For This Useful Post:


  31. #96
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,918
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    mene je ova liga kao fudbalski incest, zatvoreno takmicenje, tesko moze biti iznenadjenja, vremenom ce opadati kvalitet, u LS je svako imao bar tu priliku da se oproba i pokusa da se kvalifikuje, mozda grijesim, mozda bude elitisticko takmicenje kao NBA, pa ce se draftovat igraci iz drugih liga/takmicenja i odrzavati kvalitet
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  32. #97
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,918
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Ako ste mi jasni s podržavanjem ovakvog nakaradnog projekta 

    Zbog super lige će na kraju svi da budu na gubitku. Klubovi, lige, reprezentacije, savezi.. profitiraće samo oni gladni profita, finansijske ajkule. Iskoristiće SL da obrnu koju milijardu i onda će je šutnuti kao najgoru.

    Bogati klubovi možda i čupnu neke ozbiljne pare u prvih par godina. Ali kad ih malo protresu sve ove najavljene opstrukcije i ograničenja, biće da regrutuju igrače po favelama.

    Ja lično bih volio da se malo poradi na formatu LŠ. A da gledam svake nedjelje po 10 mega derbija - malo mi je previše.
    Na zalost, ovo izgleda ide ka tome da se osnuje novi regulator pored uefa, SL je samo prvi korak. To bi dovelo do toga da zaboravimo vise na klasicnu LS, euro i svjetsko prvenstvo.
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  33. The Following User Says Thank You to jakov_ct For This Useful Post:


  34. #98
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Ako ste mi jasni s podržavanjem ovakvog nakaradnog projekta 

    Zbog super lige će na kraju svi da budu na gubitku. Klubovi, lige, reprezentacije, savezi.. profitiraće samo oni gladni profita, finansijske ajkule. Iskoristiće SL da obrnu koju milijardu i onda će je šutnuti kao najgoru.

    Bogati klubovi možda i čupnu neke ozbiljne pare u prvih par godina. Ali kad ih malo protresu sve ove najavljene opstrukcije i ograničenja, biće da regrutuju igrače po favelama.

    Ja lično bih volio da se malo poradi na formatu LŠ. A da gledam svake nedjelje po 10 mega derbija - malo mi je previše.
    A UEFA sad koristi pare za šta, dobročinstvo...? Pa nijesu se klubovi sami ovoliko enormno obogatili i napravili jaz kakav postoji, već je to najviše zasluga same UEFE...

    Sve najavljene opstrukcije i ograničenja su smiješne prema kešu koji će generisati... 99% super zvijezda će radije igrati za 30-40-50m godišnje, nego džabe za reprezentaciju...

    Quote Originally Posted by jakov_ct View Post
    mene je ova liga kao fudbalski incest, zatvoreno takmicenje, tesko moze biti iznenadjenja, vremenom ce opadati kvalitet, u LS je svako imao bar tu priliku da se oproba i pokusa da se kvalifikuje, mozda grijesim, mozda bude elitisticko takmicenje kao NBA, pa ce se draftovat igraci iz drugih liga/takmicenja i odrzavati kvalitet
    Naravno da je plan da bude elitističko takmičenje, koje će dodatno produbiti jaz između najbogatijih klubova i ostalih, tako da će pokupiti sve najbolje igrače...

    P.S. Nevjerovatno mi je ovo "čuđenje", kao da živite u nekom svijetu đe ne vlada surovi kapitalizam...
    #fakenews

  35. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  36. #99
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,918
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    P.S. Nevjerovatno mi je ovo "čuđenje", kao da živite u nekom svijetu đe ne vlada surovi kapitalizam...
    ako mene zboris, ne cudim se nicemu, samo konstatujem
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  37. #100
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,248
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Netačno, Internazionale Milano je ćikovao LŠ prije 11 godina. Igrali prosle godine finale LE i nesrecno izgubili. Juventus vise puta u zadnjih 5-6 godina igrao finala i izgubio


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sa naznakom na prije 11 godina od tada ništa osvojeno kao i Milan tavorili u prosjeku do prošle godine Juventus je igrao finala i izgubio, Sevilja više zaslužuje da se nađe u Super ligi ima više evropskih trofeja u zadnjoj deceniji no pola ovih "najboljih" timova
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. LaLiga Santander 2020-2021
    By efamouspg in forum Fudbal
    Replies: 524
    Last Post: 20-09-21, 21:47
  2. UEFA Champions League 2020/2021
    By moon safari in forum Fudbal
    Replies: 673
    Last Post: 30-05-21, 23:51
  3. Prodajem Samsung A70 dual sim crn, full packi ,ocuvan 8.5, u garanciji do 2021.
    By machiavellist in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 12-02-20, 09:12
  4. Prodajem Samsung A70 perfektno ocuvan, u garanciji do jula 2021.
    By machiavellist in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 27-01-20, 19:21
  5. Mediteranske igre 2021. Dubrovnik, Kotor, Mostar
    By bracodubrovnik in forum Ostali sportovi
    Replies: 19
    Last Post: 29-04-10, 16:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •