Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 206

Thread: Superliga 2021

  1. #1
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,572
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    333
    Thanked in
    204 Posts

    Default Superliga 2021

    Kako mrtav pdf. Danas odjeknula bomba za superligu. 20 timova, 15 licenci stalnih za sestorku iz Engleske, trojku iz Spanije i trojku iz Italije (Juve, Inter, Milan). Bajern i PSG odbili, Siti jedini nije potpisao taj sporazum od te sestorke... A naftasi unistise fudbal, zar ne...
    UEFA strikes back da ce svi timovi bit izbaceni iz domacih liga ako se to ucini.
    Najnoviji navodi da igraci nece moc igrat na EURO, a i na SP isto.

    Dobro se zahuktalo, sad cemo da vidimo ciji je veci i ko blefira...

    FloFlo Perez se pominje kao chairman Supelige, ofc. Anjeli jedan od potpredsjednika.


    https://twitter.com/sportbible/statu...991400966?s=19
    Geri Nevil!

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  2. #2
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,091
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Ne vjerujem da ce ovo ikad zaživljeti.
    Njemci su odma odmahnuli, a cini mi se, da bi Englezi uopste usli, moraju svi timovi EPL da daju saglasnost.
    Forever young, i want to be forever young

  3. #3
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,572
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    333
    Thanked in
    204 Posts

    Default

    Pa i ja se nadam, ovo se vec pominjalo prije, al ovo su vec sad prvi ozbiljni koraci ka tome.
    Njemci? Koji Njemci? Samo je pozvan Bajern, BVB je kul i sve to, al ne donosi pare.

    Pa evo i Francuze da pomenemo, cetri tima su bukvalno u tri-cetri boda za titulu, ali niko nece da gleda Lil, Lion i Marsej ili Monako.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Nije ni u planu da zazivi nego je ovo pritisak da se ovim najbrojanim klubovima da zagarntovano mjesto svake sezone bez obzira na plasman u nacionalnim sampionatima

    Sent from my Note-N9750 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,075
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    563
    Thanked in
    393 Posts

    Default

    njemci neatraktivni, francuzi neatraktivni, moze ajax, ali ne moze PSV, moze porto, ali ne moze benfica, rusi i ukrajinci su daleko i ratuju.
    ostane istih 16 klubova da igraju dvokruzno i final 4, iz godine u godinu, kao kosarkaska evroliga. u 27-om kolu super lige, 13-plasirani tottenham docekuje 11-plasirani ajax, u borbi za... sta? svi se smore posle 2 sezone i sta onda?
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Ma ne moze se protiv Uefa-e i nacionalnih sampionata. Samo neka Uefa kaze ko bude igrao to takmicenje ne moze za reprezentaciju da igra i kraj price.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  7. #7
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,226
    Thanks Thanks Given 
    138
    Thanks Thanks Received 
    384
    Thanked in
    291 Posts

    Default

    Nemaju ni blizu političku moć koju imaju Uefa i Fifa, plus svaki fan je protiv ovoga..

    Sve je jasno kad su im savjetnici Sepp i Platini

  8. #8
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default https://forum.cdm.me/showthread.php?221103-Superliga-2021

    https://www.vijesti.me/sport/fudbal/...ralo-superligu

    Svaki iskreni ljubitelj fudbala trebao bi da bojkotuje ovo takmicenje u svakom smislu. Cak mislim da UEFA sa jednim pametnim pristupom moze da zagorca zivot ovim klubovima na duze vrijeme.

  9. #9
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,678
    Thanks Thanks Given 
    1,249
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default UEFA Champions League 2020/2021

    Ja sam za ovo takmicenje nego Bajern zabusava. Samo on se ceka ali izgleda nece jer im profit nije na prvom mjestu. Vazda su bili streberi. Dosta mi je vise da me smaraju Sahtjori, Menhegladbasi, Dinamo Zagrebi, Zvezde. Idemo apdejt.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  10. #10
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,678
    Thanks Thanks Given 
    1,249
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Šaim se, nije mi los ni koncept Ls.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Budva
    Posts
    1,786
    Thanks Thanks Given 
    135
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    268 Posts

    Default

    Ja sam za ovo isto, svi u jednu grp i neka igraju svako sa svakim..kao euroliga nesto

  12. #12
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    UEFA zvanično saopštila da će sve klubove i igrače koji nastupe u ovom takmičenju isključiti iz svih UEFA i FIFA tamičenja, tako da... džaba su se neki radovali.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Budva
    Posts
    1,786
    Thanks Thanks Given 
    135
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    268 Posts

    Default

    Je*e im se, ionako se danas fudbal igra zbog para.. 5 milijardi nije malo

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,075
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    563
    Thanked in
    393 Posts

    Default

    jedini problem u cijeloj prici, i u ligi sampiona i u nacionalnim prvenstvima, je sto tih 15-ak klubova generise, sigurno postoje zvanicne cifre, ali me mrzi da ih trazim, pa cu lupiti, nekih 85% prihoda / profita. burnley - united globalno gleda pola milijarde ljudi, 99% zbog uniteda, 1% zbog burnleya. newcastle - burnley gleda 99% zbog newcastlea, 1% zbog burnleya, ali 5 miliona. mada ne znam zasto bi neko uopste gledao newcastle - burnley.
    oduzmi top 6 iz engleske, i najatraktivniji timovi su ... leeds, villa i lester, koji je nedavno pokupio simpatije, a 99% simpatizera ne zna koji broj na dresu je nosio muzzy izzet?
    ovako, za par godina cemo dobiti fransizne timove, repliku anfielda nadomak bostona, sa lokalnim bendovima koji sviraju you'll never walk alone prije utakmice (mozda bih odgledao i utakmicu ako bi zvali pixies da sviraju, ali bih se vjerovatnije iskljcio prije pocetka), north london derby koji se igra 10.000 milja daleko od sjevernog londona (a revans 10.000 milja na suprotnu stranu), duel reala i barcelone na marsu... i PSG ce prestati biti prijatelj fudbala cim prodje svjetsko u kataru.
    bilo bi kul da messi i ronaldo (ok, nisu u igrackom peaku, ali su i dalje globalno najpopularniji) vec sjutra kazu nesto na ovu temu, recimo, makar da ce razmisliti da li ce igrati za timove koji budu igrali super ligu. samo bi u suton karijere zacementirali popularnost i dali jednak doprinos onome koji su dali na terenu. ronaldovoj samarcini svom sefu bi aplaudirali i svi oni koji ga ne vole.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,410
    Thanks Thanks Received 
    4,497
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Može Uefa da prijeti koliko oće, više bi ona štete imala nego ovi klubovi/igrači...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  16. #16
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,634
    Thanks Thanks Given 
    10,597
    Thanks Thanks Received 
    5,033
    Thanked in
    2,345 Posts

    Default

    Koji bi to smor bio ako ih Uefa isključi iz svih takmičenja i onda svako malo gledaš el klasiko ili neki sličan derbi.I u toj super ligi bi se brzo iskristalisali neki novi fenjeraši i Inter biše ne bi nio Inter,Real Real ili MUTD-MUTD nego bi služili za punjenje i bili bi sigurni bodovi protiv njih.A šta reći za igrače top klubova koji šansu dobijaju u kupovima,repkama,manje bitnim ligaškim i LŠ utakmicama...pa takvi neće zaigravati...ili ako se u tu super ligu uvali neki trener kao Murinjo pa ppčne da se bunkeriše jer ne želiš da pucaš svakih 3-4 dana sa po 3-4 razlike....

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  17. #17
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    ja bi prije gledao newcastle - burnley nego npr viljareal dinamo ili atletiko - real ili cak lajpcig - mens.a prije bi da me mlate mokrom krpom po glavi nego gledao npr nim - ren...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,039
    Thanks Thanks Given 
    707
    Thanks Thanks Received 
    1,913
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    ja ne znam nikoga sem klubova ucesnika ko je za ovo.... i volio bih da UEFA ima moc da izadje na kraj sa ovim....ali me strah da je ovo vec gotova prica...
    FIBA se nije izborila, a mnogo manje su pare u igri....

  19. #19
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Za mene i nas koji od fudbala pratimo samo lige petice ovo je super stvar. Da se više ne mučimo u LP sa Lokomotivama, Dinamima, Spartama, grčkim, turskim, belgijskim timovima. Mogu i oni formirati svoju super ligu pa neka igraju.

  20. The Following User Says Thank You to Escobar_BP For This Useful Post:


  21. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,039
    Thanks Thanks Given 
    707
    Thanks Thanks Received 
    1,913
    Thanked in
    952 Posts

    Default


    CREATED BY THE POOR, STOLEN BY THE RICH


    Un'immagine che vale mille parole: creato dai poveri, rubato dai ricchi.

    A mezzanotte č arrivato il tanto agognato annuncio che rischia di uccidere, all'improvviso, il gioco che tutti amiamo, il "nostro" calcio.

    Rischia di morire sotto i colpi di una dozzina di club ricchi e prepotenti. Sono i piů forti, ma non gli unti dal Signore. Sono inglesi, spagnoli e italiani (Juve, Milan e Inter). Non s’accontentano di diritti tv, premi Uefa, posti sicuri, ranking storici e bilanci miliardari. Vogliono tutto. Vogliono la “loro” Super Lega da subito. Appunto, l’hanno annunciata a mezzanotte.

    La reazione Uefa č stata immediata, arrivando giŕ prima dell'annuncio ufficiale. Un comunicato durissimo firmato con Leghe e Federazioni di Spagna, Inghilterra e Italia per ricordare ai ribelli che “chi partecipa č fuori da tutto”, campionati, coppe, nazionali. Anche i giocatori. Lo scenario ipotetico č un Euro senza Ronaldo, Pogba, Ramos, e un campionato senza Juve, Inter e Milan, magari da mercoledě. Si giocherŕ? Boh. Non č finita.

    Mente si attendono sviluppi, tutta l’Europa (da Ceferin a Macron, passando per Gravina) č al lavoro per scongiurare la fine del calcio che conosciamo.

    #gazzetta #gazzettadellosport

  22. #21
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    371
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    81 Posts

    Default

    Super stvar. Posto nijesu pod okriljem FIF-e i UEF-e sad mogu da promijene neka pravila kao na primjer
    -stopovanje vremena
    -zuti karton iskljucenje na 5 min
    -tri zuta crveni
    -karton klupi, mora se iskljucuti igrac sa terena
    -uvesti kartone za simulacije faulova
    -uvesti celendz
    -uvesti da dva kapitena jedan odbrane a jedan napada i jedini koji imaju pravo da se raspravljaju sa sudijama ostalima zuti karton
    ...

  23. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,839
    Thanks Thanks Given 
    4,711
    Thanks Thanks Received 
    9,708
    Thanked in
    3,672 Posts

    Default

    Kakav gadluk, ode sve u krasni k. Ionako je pala popularnost fudbalu zbog korone, pa i najveći derbiji su izgledali kao trening utakmice, samo je još ova privatizacija trebala. Pi.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  24. #23
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Sport koji treba da spaja, da svima pruzi jednaku sansu, dodje do toga da kazu ovo je samo za bijelce sport ajte crnci i ostali mrs. Hitler i Musolini like this!

  25. #24
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Meni licno je ovo super jer konacno imam dobar razlog da batalim da pratim fudbal, a mislim da se varaju ovi koji misle je vecina fanova protiv ovoga, koliko puta se pokazalo da galama na internetu nije realan pokazatelj stanja stvari.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  26. #25
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,616
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    153
    Thanked in
    105 Posts

    Default

    Ja mislim da ovih 10-12 klubova imaju win-win situaciju. Sjeli su, odradili biznis plan za potencijalnu Superligu, izračunali da će u nekom periodu imati više prihoda od takve lige nego što sad imaju od nacionalnih prvenstava i UEFA takmičenja i to je to. Ako Superliga propadne, mislite da ih UEFA i savezi neće primiti nazad trčeći?

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Meni licno je ovo super jer konacno imam dobar razlog da batalim da pratim fudbal, a mislim da se varaju ovi koji misle je vecina fanova protiv ovoga, koliko puta se pokazalo da galama na internetu nije realan pokazatelj stanja stvari.
    I meni se čini da većina fanova širom svijeta (a dobro razmislite, to su ipak ogromna tržišta tipa Kina, dobar komad Azije, USA, vjerovatno Indija) neće ni trepnuti, prosto će progutati što im se servira. Sredinom neđelje u poznatom terminu igraju omiljeni klubovi, je li to UEFA CL, zatvorena Superliga, Kup sajamskih gradova, koga briga...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. LaLiga Santander 2020-2021
    By efamouspg in forum Fudbal
    Replies: 524
    Last Post: 20-09-21, 22:47
  2. UEFA Champions League 2020/2021
    By moon safari in forum Fudbal
    Replies: 673
    Last Post: 31-05-21, 00:51
  3. Prodajem Samsung A70 dual sim crn, full packi ,ocuvan 8.5, u garanciji do 2021.
    By machiavellist in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 12-02-20, 10:12
  4. Prodajem Samsung A70 perfektno ocuvan, u garanciji do jula 2021.
    By machiavellist in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 27-01-20, 20:21
  5. Mediteranske igre 2021. Dubrovnik, Kotor, Mostar
    By bracodubrovnik in forum Ostali sportovi
    Replies: 19
    Last Post: 29-04-10, 17:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •