Page 5 of 9 FirstFirst 123456789 LastLast
Results 101 to 125 of 206

Thread: Superliga 2021

  1. #101
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stawrony View Post
    Ja sam za Super ligu, svidja mi se i koncept, a koliko sam shvatio svake godine ce moci da se prikljuci 5 timova (po rezultatima koje su ostvarili). Smatram da je ovo pravi potez iz vise razloga, a nabrojacu nekoliko.
    Liga Sampiona je odavno izgubila na znacaju i gledanosti, nije vise situacija kao prije 20ak godina dje su timovi bili egal na neki nacin. Sad imate u grupnoj fazi LS topovsko mesto bukvalno. Ljudi su shvatili da je interesovanje opalo, pa samim tim i prihodi.
    Drugo, gledati Barca-Manchester, Juve-Atletico, Real-Milan, znaci dosta. Ide se na kvalitet i tu je kraj svake price.
    Kad vidite da se pregovara sa Amazonom, Facebookom, Disney-em, Netflixom oko tv prava, onda znate sta nosi takva liga.
    Nacionalne lige nece izgubiti na znacaju, i zasto bi? Izgubice samo Uefa i njena LS, po kojoj manje zaradjuje pobjednik najprestiznijeg fudbalskog takmicenja nego promovisani u Premier ligu.
    Meni licno bice interesantno gledati velike meceve svake nedelje, a i kladionice ce profitirati dobro cini mi se.
    LŠ nikad nije imala vecu gledanost nego zadnjih par godina, ne znam odakle izvlacite ove podatke.
    Druga stvar, naravno da ce nacionalni sampionati izgubiti na znacaju aku UEFA prekine sa LŠ i LE.



    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    ,
    Sve najavljene opstrukcije i ograničenja su smiješne prema kešu koji će generisati... 99% super zvijezda će radije igrati za 30-40-50m godišnje, nego džabe za reprezentaciju...
    ako budu ih opstruirali kako su naveli, ako ne podlegnu pritisku, ne znam bas koliko je onda ovo izvodljivo.
    Evo recimo igrac neki odigra 2 sezone za klub u SL, ne pokaze se tamo, nece niko vise od tih 15 klubova da ga uzme, on je vec potrosena roba i neupotrebljiv igrac, za penzije sa 25 godina npr.

    O smjeni trenera da ne pricamo, znamo kako se lako mjenjaju treneri u nedostatku rezultata, tu je jos drasticniji primjer, jedan klub otpusti trenera, ovi ostali kkubovi vec zauzeti, taj trener je skrajnut dok se ne oslobodi mjesto u nekom drugom klubu, za sta koze proci vec par godina i on ostaje na margini i niko vise i ne cuje za njega jer nije bio angazovan nidje tih par godina.
    Last edited by technus; 20-04-21 at 10:22.
    Forever young, i want to be forever young

  2. #102
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    O čemu pričate SL je samo zabava bogatih gazda sa svojim igračkama nije ovo nikakav koncept spasa fudbala i sporta, novac i samo novac neće likovi da ga dijele sa manjim klubovima neće da dolaze u situacije da im neki Ajaks, Porto ili Dortmund uskrate 50-100 miliona ako ne mogu da ih prođu ili da ostanu bez centa jer ne mogu da se plasiraju, ovo im je siguran fiks mogu da igraju rasterećeno bilo zadnji ili prvi sa zagrantovanim učešćem para će da kaplje njima super.
    Last edited by goldfinger; 20-04-21 at 10:22.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  3. #103
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Nema sto niko da se cudi, odavno je sve projektovano samo za bogatase, evo i korona, pa ce sad bit pasosi ko je koju vakcinu primio, pa da vidim ocu li te pustit u zemlju da udjes, a ipak necu vi ste gubavi sa balkana, idite smrdite tamo.
    Amerikanci su naumili sve da privatizuju i naprave kako njima odgovara, tako da ce i ova nakazna liga da zazivi, a posto i onako necemo imat dje da idemo, sjedi dje si ni za dje si nisi, kupi premium kanale da gledas Real.

  4. #104
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Pobjeda jutros, kolega mi s drugovima...

    Ovo su Nikšićani :-D
    Forever young, i want to be forever young

  5. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  6. #105
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,440
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Seljacke fore. Ovo ozbiljna novina ne smije da objavi

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  8. #106
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    A Nele i ekipa ce kad krene super liga da kupe kokice pivo i kobasice i prate istu.

    Al treba biti u trendu i napisati citulju

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  9. #107
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Nzm, ja prvi je necu aktivno gledati, mozda i pogledam po koji mec, ali mi nema nikakvu draz bez takmicarskog znacaja.
    Forever young, i want to be forever young

  10. #108
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Seljacke fore. Ovo ozbiljna novina ne smije da objavi

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    U zavisnosti od veličine, jedno pola ili čak cijelu nečiju platu mogu otplatit sa čituljom. Iz ugla biznisa, nije baš nešto za odbit tako lako, iako je malo neukusno da se nađe među "pravim" umrlicama i pomenima.
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  11. #109
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Kao da fudbal odavno nije izgubio svoj car.
    Kao i svaki drug sport kapitalizam ga osakatio.

    Sve je to biznis a nikakva razonoda..



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  12. #110
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,569
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    204 Posts

    Default

    Perez sinoc dao intervju:

    Florentino Perez: "We have not invited PSG yet. We haven't even spoken to the two German clubs (Bayern and Dortmund). We are now 12 clubs, we want to become 15. If PSG and Bayern refuse to join, the Super League will not be canceled. This is a bullsh*t claim"
    Ovo je vec laz, derSpiegel i FootballLeaks imaju dokumente i sva tri kluba su pozvana, a eto me i @technus ispravi iako tada nije bilo poznato jesu li bili pozvani.

    Perez: "I have been in football since 2000, I am an expert. Football must evolve, like all of us, social networks have changed the world and football must adapt. Football is losing interest, TV rights are decreasing, it was necessary to do something urgently"
    Perez: "Young people do not have too much interest in football because there are too many poor quality matches, they have other platforms to distract themselves. A group of clubs from some countries have understood that this sport must become more attractive on a global level"
    Perez: "There will be 15 teams that generate the value, but 5 teams will qualify based on sporting merit. The competition is open, we have never thought of a closed league. We believe in sporting merits"
    Perez: "UEFA were working on another format of the UCL the one they presented today. With all due respect I did not understand it, but anyway it does not have the necessary inputs to save football. UEFA should be more transparent, we want to improve and save football."
    Florentino Perez: "Real Madrid and other Super League clubs will not be excluded from this season's Champions League. It won't happen, the law protects us. This is impossible"
    Pérez says they've been working on this for 2 years, but the pandemic pushed things on. Says Real Madrid has lost €300m in income this year and they've had to sell players they didn't want to. Why now in April? Because it was time. To get an early start for next season
    Will people not get bored of the same games over and over, Man City against Real Madrid again and again? Perez: "No. They are the most attractive games and they generate the most money."
    Pérez: "Someone stupid at the start of all this said we'd be doing it away from the leagues and that's just daft. Of course we're not. The leagues are the pillars of everything. The two competitions can live alongside each other perfectly. The leagues won't change"
    Pérez: "Football right now is less attractive for the youngsters. We need more attractive games for them to put their tablets down and enjoy football. The Champions League is only attractive from the quarter-finals onwards. The youngsters aren't interested."
    Pérez: "It's like the 50s, when the European Cup was launched. People didn't like it then, but everything changes... What's attractive? That the big teams play each other. That's what generates revenue. Everything I do is for the good of football."
    Super League players to be excluded from their national teams? Pérez: "That will not happen. The players have no reason to worry"


    Da, definitivno Florentino Perez spasava fudbal je scenario koji smo mogli da zamislimo..oh wait.

    Mene samo zanima kako ce se birati ovih pet preostalih klubova, da li ce i oni imati neki svoj pandan UEFA koeficijentu i oni ce moci jedini da ispanu iz lige? A sta ce da se desi tipa ako samo dva tima ispadaju svake sezone, 19. i 20. a to bude tipa Arsenal ili Totenhem ili Milan ili Barsa, nebitno, oni su ipak founderi i ostaju u ligu iako su najgori, pa cemo neke druge klubove izbacit?
    A tek mi se svidja ovo poor quality matches, a RM, Barsa i ATM skoro pa negledljivi vecinu ove sezone, da ne pricam za Arsenal, Totenhem, Siti u pocetku sezone, Liverpul u nastavku sezone, Celzi i UTD tamo-vamo... Italijane ne pratim redovno, al i oni su trop.

    Presmijesno, nije ni ova nova LS sto startuje od 2024 srecno rjesenje dje se siri sa 32 na 36 timova i bila bi vise kao liga, nego li grupna faza...

  13. #111
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    A cus, ka da je Perezu ikad bio problem da se sluzi lažima.

    Opet laze da opada interesovanje za fudbal, pogotovo za UEFA klupska takmicenja, LŠ pogotovo, sad sam bas trazio po netu i nadjoh da je u Evropi i SAD gledanija nego ikad, za Aziju nisam mogao da nadjem, mada mislim da je tek tamo porasla gledanost u boga pitaj kojem procentu.
    Za World Cup je suvisna svaka price, najgledaniji svjetski dogadjaj je Svjetsko Prvenstvo.
    Kaze da ti derbiji nece dosaditi nikad, meni bas imaju draz jer se dogadjaju par puta godisnje, a sad svakog utorka i srijede da imas 10 derbija, meni nike zanimljivo.
    Last edited by technus; 20-04-21 at 11:30.
    Forever young, i want to be forever young

  14. #112
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    A cus, ka da je Perezu ikad bio problem da se sluzi lažima.

    Opet laze da opada interesovanje za fudbal, pogotovo za UEFA klupska takmicenja, LŠ pogotovo, sad sam bas trazio po netu i nadjoh da je u Evropi i SAD gledanija nego ikad, za Aziju nisam mogao da nadjem, mada mislim da je tek tamo porasla gledanost u boga pitaj kojem procentu.
    Za World Cup je suvisna svaka price, najgledaniji svjetski dogadjaj je Svjetsko Prvenstvo.
    Kaze da ti derbiji nece dosaditi nikad, meni bas imaju draz jer se dogadjaju par puta godisnje, a sad svakog utorka i srijede da imas 10 derbija, meni nike zanimljivo.
    Isto se desilo sa kosarkom, u pocetku vrh bice derbija, sad me bas briga.

  15. The Following User Says Thank You to TheGovernor For This Useful Post:


  16. #113
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,556
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  17. The Following User Says Thank You to jakov_ct For This Useful Post:


  18. #114
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,407
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Pereze stari muljator,zato ga postavili. Vrti para dje madrid ne moze,stara škola.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  19. #115
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,440
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Jesam li ja jedini koji je ubijedjen da ovo nece startovat...

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  20. #116
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Meni je jasno zašto bogataši brane ideju SL, ali mi nisu jasni ovi koji nemaju interesa od toga 😀

    Isprimali se ljudi da gledaju po 7-8 super derbija nedeljno.

  21. #117
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Ako se napravi ta SL,pa se za godinu iskristališu par njih koji će konstantno biti u vrhu,mislim da će i u SL biti derbi samo 1. sa 2. ili eventualno trećim i četvrtim na tabeli,a neki timovi iz SL koji će biti u donjem dijelu tabele će preuzeti ulogu Šahtjora,Dinamo Zagreba,Dinamo Kijeva koju su oni imali u LŠ.
    PS izvinjavam se Dinamo Kijevu i Ševčenku koji je ipak drao Barselonu na NK tu i tamo

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  22. #118
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Uprkos tome sto je profesionalni sprot, a posebno probacivanje raznih vrsta mjehura napunjenih vazduhom kroz razne geometrijske oblike ranih velicina, uz pomoc raznih udova, najpreprecjenjenija stvar covjecanstva, da probam reci nesto pametno kao i ovaj uvod

    Elem, znate vec da kladionice uredno objavljuju kada neko sa jednim eurom zabode 10k+ jednom u milion puta, a 999.999 puta pare ostanu kladionici.
    Loto se igra jer postoji mogucnost da se sirotinja obogati (mada i kad se to desi, pare ne traju, ali ajde).

    Fudbal je globalno popularan jer postoji sansa da mali i slabiji pobijedi velikog i boljeg. Mnogo je lakse dati gol iz nekog krompira i onda bunker, nego u kosarci dati boljem od sebe vise koseva. Evropsko u fudbalu su osvajali autsajderi, u kosraci nisu.

    Cemu sve ovo. Pa fudbal je popularan jer recimo Iskra teoretski moze uzeti LS. Mali se moze ugurati medju velike. Sa ovom zatvorenom ligom to ne moze. Takodje, previdja se i da su klubovi iz razlicitih drzava, a ne iz jedne drzave kao u slucaju americkih liga.

    Nije bas sve isto. Pitanje je koliko ce biti interesovanje kad nema ni jednog Davida. A time i kinta i perspektiva. Nisam siguran u svijetlu buducnost SL. Ne bih investirao u nju. Mislim da ima boljih opcija za investiranje. Jos sa sankcijama federacija i drzava domacina... mrka kapa


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  23. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  24. #119
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    nisi,jasno kao dan da samo vozaju UEFU za vise para i fer plej.

  25. #120
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Jesam li ja jedini koji je ubijedjen da ovo nece startovat...

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Ka sam to u startu reka, a eto se spekuliše da se Čelzi i Siti već dogovaraju da iskuliraju SL, Klop izjavio da mu se ne svidja taj koncept
    Forever young, i want to be forever young

  26. #121
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    604
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    slicna je prica bila i kad se EL u kosarci formirala...
    sad su svi to zaboravili. apsolutno sam za formiranje ovog takmicenja...
    uefa i fifa pucaju corke ovim prijetnjama. odlicno znaju da u ratu sa najvecim klubovima svijeta mogu samo da izgube.
    zar neko stvarno misli da ce fudalski savezi Italije, Engleske ili Spanije izbaciti Juve, timove iz Milana, timove iz Mancestera, Londona, Real ili Barsu? uozbiljite se.
    ovo se moze samo prekinuti, ako i moze vise uopste obzirom da kruzi prica da su vec potpisani ugovori na 20+ godina, da lopovi iz eufe daju klubovima ono sto im pripada od finansijskog kolaca...

  27. #122
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Bajern potvrdio da neće učestvovati u SL.

  28. #123
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    slicna je prica bila i kad se EL u kosarci formirala...
    sad su svi to zaboravili. apsolutno sam za formiranje ovog takmicenja...
    uefa i fifa pucaju corke ovim prijetnjama. odlicno znaju da u ratu sa najvecim klubovima svijeta mogu samo da izgube.
    zar neko stvarno misli da ce fudalski savezi Italije, Engleske ili Spanije izbaciti Juve, timove iz Milana, timove iz Mancestera, Londona, Real ili Barsu? uozbiljite se.
    ovo se moze samo prekinuti, ako i moze vise uopste obzirom da kruzi prica da su vec potpisani ugovori na 20+ godina, da lopovi iz eufe daju klubovima ono sto im pripada od finansijskog kolaca...
    Nije to uporedivo, nit je FIBA-ina EL imala ni pribliznu polularnost kao LŠ, niti FIBA ima moc kao UEFA.
    Forever young, i want to be forever young

  29. #124
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,569
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    204 Posts

    Default

    A BILD kaze i Liverpul da je nesiguran.

    Pep na konferenciji isto protiv SL pricao.
    Milner juce posle meca takodje, Henderson sazvao sastanak kapitena klubova... Rashford i Bruno Fernandes takodje...

    Bamford sinoc jedna od boljih izjava, uglavnom kao kakva drama kad se malo prazne dzepovi bilionerima, a kad trebaju da se rijese pravi problemi kao rasizam, nema ih...


    Uglavnom, smijesno i kako Perez place jer gube pare, ko da je sve zbog korone se desilo, a ne RM i Barsa imaju milijardu duga jer se ne pitaju prvenstveno sa transferima.


    Neki recap, odlucilo se 12 likova da osnuju ligu, nit su proveli kakvu konsultaciju kroz klubove, igrace pa cak i njima nebitne fanove. Pakao.

    Za sad nems nit sponzora, nit plana nit ikakvog sistema kako ce to da funkcionise lise evo A licenca za 15 klubova, a cak ni PR sluzba pa evo i oficijalni nalog Sitija quoteuje Pepove izjave sa konferencije. Kakva smehoteka.

    Final recap: i UEFA/FIFA i ovi likovi su jedne obicne penalcine koje boli *****, jedna legenda ovog pdf-a davno rece busi lopte..a treba ih svudje probusit..

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  30. The Following 2 Users Say Thank You to efamouspg For This Useful Post:


  31. #125
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,569
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    204 Posts

    Default

    And its goneeeee?

    Celzi se povlaci iz SuperLige.
    Da vidimo oce li ovo ispratit Siti i Liverpul.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Page 5 of 9 FirstFirst 123456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. LaLiga Santander 2020-2021
    By efamouspg in forum Fudbal
    Replies: 524
    Last Post: 20-09-21, 22:47
  2. UEFA Champions League 2020/2021
    By moon safari in forum Fudbal
    Replies: 673
    Last Post: 31-05-21, 00:51
  3. Prodajem Samsung A70 dual sim crn, full packi ,ocuvan 8.5, u garanciji do 2021.
    By machiavellist in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 12-02-20, 10:12
  4. Prodajem Samsung A70 perfektno ocuvan, u garanciji do jula 2021.
    By machiavellist in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 27-01-20, 20:21
  5. Mediteranske igre 2021. Dubrovnik, Kotor, Mostar
    By bracodubrovnik in forum Ostali sportovi
    Replies: 19
    Last Post: 29-04-10, 17:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •