Results 1 to 15 of 15

Thread: Tudjin protiv Grabljivca iliti Alien vs Predator...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Tudjin protiv Grabljivca iliti Alien vs Predator...

    Neko je par dana prije zatvaranja starih foruma pomenuo ovu prichu i razvila se diskusija od svega par postova (zbog zatvaranja)... Tada sam rekao da ce se u sledecem broju Tech Read-a ( www.techread.com ) naci text koji podrobno objasnjava razlike, prednosti i mane ove dvije grabljivice i objavljuje malu exkluzivu vezanu za snimanje ovog filma kao i datum prikazivanja u biskopima...

    Nadam se da moderatori nece zamjeriti zbog ove male reklame, ali otvorih topic jer je diskusija na proslom foruma krenula normalnim tokom
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    188
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    hah,taman sad pomenuh nesto o tome na jednom topiku....trazeci prije nekoliko mjeseci neke informacije o tom filmu,naisao sam na raspravu o tome ko je jaci,ko ce koga da pobijedi,Alien ili Predator,Alieni su brojniji,al ovi imaju bolja oruzja i tehnologiju i tako se razvija rasprava,samo sto se ne potuku likovi (weirdos :P ).A inace se bas ovih dana ubijam od Alien Vs Predator-a,al' starog,sa automata. :wink:

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    188
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    opa pa ovo 8 juna izlazi! to je brzo : )
    [size=6]Whoever wins...We lose...[/size]
    mnogo mi se svidja podnaslov.a trejler nesto nece da mi otvori :? (imam QuickTime)

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Chuo sam to odavno.Film ce biti ludnica.
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ultra world
    Posts
    810
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Screaming Lord
    hah,taman sad pomenuh nesto o tome na jednom topiku....trazeci prije nekoliko mjeseci neke informacije o tom filmu,naisao sam na raspravu o tome ko je jaci,ko ce koga da pobijedi,Alien ili Predator,Alieni su brojniji,al ovi imaju bolja oruzja i tehnologiju i tako se razvija rasprava,samo sto se ne potuku likovi (weirdos :P ).A inace se bas ovih dana ubijam od Alien Vs Predator-a,al' starog,sa automata. :wink:
    Mozes li mi dati link za tu igru , ili bilo kakav savjet kako da dodjem do nje ???




    Film ce stvarno biti ludnica totalna , a bez obzira ko na kraju ispao jaci sigurno nije bez razloga ... :twisted: :twisted: :twisted:

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    188
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpuD
    Quote Originally Posted by Screaming Lord
    hah,taman sad pomenuh nesto o tome na jednom topiku....trazeci prije nekoliko mjeseci neke informacije o tom filmu,naisao sam na raspravu o tome ko je jaci,ko ce koga da pobijedi,Alien ili Predator,Alieni su brojniji,al ovi imaju bolja oruzja i tehnologiju i tako se razvija rasprava,samo sto se ne potuku likovi (weirdos :P ).A inace se bas ovih dana ubijam od Alien Vs Predator-a,al' starog,sa automata. :wink:
    Mozes li mi dati link za tu igru , ili bilo kakav savjet kako da dodjem do nje ???




    Film ce stvarno biti ludnica totalna , a bez obzira ko na kraju ispao jaci sigurno nije bez razloga ... :twisted: :twisted: :twisted:
    http://www.romnation.net/index.php/roms/mame/a/
    skidaj ovaj fajl od 10 megabajta Alien vs. Predator (Euro940520)
    steta sto ne moze da se koristi download menadzer neki.
    i trebas da skines Mame emulator...toga imas svugdje.trazi na Google.a kad to skines posalji mi privatnu poruku da ti objasnim kako da instaliras igru.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Minas Ithil
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni samo nije jasno zasto ih zovete "tudjinac" i "grabljivac"? :?: zar ne zvuci ljepse u originalo alien i predator? ne zovete ni IE internet istrazivac zar ne
    - just make me want it -

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo nadjoh i doc fajl, pa ide copy/paste iz Tech Read-a...

    Tudjin protiv grabljivca

    Horor filmovima, narocito u poslednje vrijeme, dominiraju dvocifreni nastavci simbola holivudske komercijalizacije, popularno svrstani u zanr "sleseri". "Petak Trinaesti", "Noc Vjestica", "Kosmar u ulici Brestova", "Vrisak", "Znam sta ste radili proslog ljeta" i "Jeepers, Creepers" (uglavnom volim da navedem naslove na srpskom, ali je posljednji vezan za istoimenu pjesmu Luisa Armstronga) su najistaknutiji medju njima. Ljubitelji nekog drugog horora pamte osamdesete godine kada su premijersku stolicu vlade horora drzali sci-fi horori, tzv. "Bug-killeri" u kojima je glavni negativac bio cudoviste- vanzemaljac ili mutant zastracujuceg izgleda pred kojim su ljudi gotovo nemocni.

    Remek-djela krojaca straha bila su, pored Spilbergove "Ajkule" (koju, ruku na srce, i nije bilo tesko zamisliti), Lovac na glave (grabljivac/predator) i Tudjin (Osmi putnik/Alien), oba izdata u produkciji 20th Century Fox-a. Ova dva filma predstavili su vanzemaljce koji na dijametralno suprotan nacin ulivaju strah u zile. Njihove moci su podjednako ubitacne, njihova pojava je jednako strasna, njihovi motivi su ekvivalentno uzasavajuci- oni su Tudjin i Grabljivac, a jedini nacin da se otkrije ko je mocniji, strasniji, okrutniji i efikasniiji je da ih suocimo licem u lice! Novi film reditelja Pola Andersona (Resident Evil)- "Alien VS Predator" je upravo to- bespostedna krvava borba Tudjina i Grabljivca u kojoj ce, koja god strana da pobijedi, ultimativna zrtva biti ljudska rasa. Sesti avgust se odjednom cini tako dalekim. Procitajte nasu najavu da ublazite cekanje i da saznate malo poznate cinjenice o sukobu najbrutalnijih stvorenja sa kojima se ljudski rod ikada sreo.

    Ko je Tudjin

    Tudjin je junak serijala koji je zapoceo filmom Ridlija Skota, "Osmi Putnik" iz 1979. godine. Britanski Dejli Miror ovaj film je opisao kao "ostriji od Ajkule, zvezdaniji od Ratova Zvijezda i jeziviji od Bliskih Susreta Trece Vrste". Uz "Istjerivaca djavola", Osmi putnik se smatra najstrasnijim filmom svih vremena. Iako je scenario za film djelo Dena O'Benona i Voltera Hila ("Texas chainsaw massacre"), lik Tudjina u stvari nije ni njihova, ni zamisao Ridlija Skota. Svajcarski SF pisac i crtac H.R. Giger je u knjizi Necronomicon objavio crtez Necronom4 koji mu je donio posao kreatora Tudjina. Na tom crtezu, veoma slicnom liku Tudjina (N4 je imao oci), prikazan je djavo sa penisom umjesto glave. Sam naslov filma Gigera je usmjerio prema kreiranju necega sto nece liciti na covjekovu kreaciju. Od cijevi, kosti, gline i motora napravljen je prvi Tudjin. Rodzer Diken i oskarovac Karlo Rambaldi prema Gigerovim nacrtima i vizijama napravili su tri vrste tudjina- fejshagera, larvu i odraslog vanzemaljca sa zubima od hromiranog celika i sluzi koja mu neprekidno kaplje iz usta.

    Njegove moci su svima poznate. Tudjin se radja iz jednog od desetina jaja koje je njegova majka polozila na toplom i vlaznom mjestu (ne tamo, perverznjaci). Jaja tudjina su od neke vrste koze, prekrivena sluzom i puna mocne kiseline. Iz jajeta izlazi fejshager, ciji je zadatak da se zalijepi za lice krupnog sisara (odnosno covjeka), i dok je ovaj osamucen u njegov organizam ubacuje parazitsku larvu. Posle procesa infiltracije u organizam, domacin se budi, nesvjestan susreta sa Tudjinom. Larva se hrani covjekovim "nepotrebnim" organima (bubreg, pankreas, slijepo crijevo) dok je u organizmu. Veoma brzo hrane nestaje, a plod je slobodan i dovoljno jak da se u bolnom i krvavom procesu probije kroz grudni kos umiruceg domacina. U tom stadijumu Tudjin je mali, i hrani se manjim sisarima ili tijelom svog domacina, ukoliko je "porodjaj" izvrsen na mjestu do koga ljudi, trenutna opasnost i buduci plijen, ne mogu doci. Jos nekoliko kilograma hrane, i gotovo bezopasna zverka pretvara se u strah i trepet svemirskih pirata. Neman je rodjena.

    Sta je to sto ga cini tako opasnim? Kao prvo- ono sto ide naprijed: Vilica puna zuba ostrih kao zilet. Kad se otvori da vas prozdere, docekace vas jos jedna- manja, da skrca i usitni ogromni zalogaj koji je Tudjin u stanju da otkine. Lako naoruzanje mu ne moze nista- ispod sloja sluzi nalazi se gotovo neprobojni oklop. Nije vam dovoljno? -Neman je brza kao metak, necujna, njene kandze su ostre gotovo kao i zubi u njenim vilicama. Ne vidite mu oci i ne znate u koga je usmjeren njegov vid kome mrak ne predstavlja problem. Uz sve to, on hoda po zidovima i plafonima, krije se u cijevima, a cak i ako uspijete da ga ubijete, Tudjin ce eksplodirati, a kiselina koja tece njegovim venama otvorice na vasem tijelu rupe artiljerijskog kalibra, ma kakav oklop nosili.

    A ima li mu smrti? -Tesko, ali ima (kao i u svakom hororu). U prvom dijelu ubila ga je plazma na koju je definitivno osjetljiv. Ali je cak i u vremenu u kome se film desava do plazme izuzetno tesko doci. Igrom slucaja, arsenal Lovca na glave (Grabljivca) je baziran upravo na plazmi. Mislite o tome.

    Sta je Grabljivac

    Lovac na glave je glavni negativac filma "Predator" Dzona Mek Tirnana ("Umri Muski") iz 1987. Film koji govori o vanzemaljcu koji je na nasu planetu dosao u safari, stekao je ogromnu popularnost zbog obilja akcije, dobre price i Arnolda Svarcenegera u glavnoj ulozi, ali i zbog fantasticno osmisljenog cudovista prema kome Svarci i Dzese Ventura koji u filmu nosi helikopterski minigan izgledaju nemocno. (Zanimljivo je i da su Svarceneger i Ventura u daljem zivotu postali guverneri po jedne americke republike, Minesote i Kalifornije).

    On je sve ono sto "Tudjin" nije. Hoda na dvije noge i savrseno balansira na granama. Visestruko je inteligentniji od covjeka. Koristi najsavremeniju vanzemaljsku tehnologiju kako bi ubio ili se odbranio. Vidi kroz gusto lisce, i bez oruzja je izuzetno snazan, a ljude ne ubija zbog hrane i razmnozavanja vec- iz zabave!

    Kostim Grabljivca (u najvecem dijelu filma plavi kostim za pomoc specijalnim efektima) je u prvom filmu prvobitno trebalo da nosi Zan Klod Van Dam, ali je vec posle dva dana odustao zbog toga sto je veranje po granama i ostalo sto se od njega trazilo bilo suvise opasno za junaka "Krvavog sporta". Tada je na njegovo mjesto dosao Kevin Piter hol, covjek koji je vanzemaljca u lovu na ljudske glave glumio i u preteci "Lovca na glave", niskobudzetnom filmu "Bez upozorenja" iz 1980. godine.

    Roman po kome je film radjen opisuje Grabljivca kao bice bez oblika, sposobno da ljudima kontrolise misli. Kako je ideja bila preteska za ekranizaciju, ekipa je odlucila da glavno cudoviste u potpunosti prepravi: da mu da oblik, naoruza ga, i opremi ga sada vec legendarnim optickim kamuflaznim odijelom. Prica je izvrnuta naglavacke, a novostvoreni monstrum je postao njeno srediste. Film je postao pun pogodak.

    Zasto je Grabljivac opasan? -Prvo sto ce onima koji su gledali filmove sa njim pasti na pamet jeste cinjenica da je nevidljiv. Specijalni efekat njegove nevidljivosti koji cini da ogromni lovac bude skoro savrseno providan nastao je slucajno, kada je reziser pregledao predloge koje mu je tim za vizualne efekte donio, ucitavanje jednog od njih izgledalo je bas onako kako je efekat izgledao na filmu. "Ovo mi treba", rekao je tada Mek Tirnan. Americko ministarstvo odbrane ne krije da ih je upravo ovaj film natjerao da uloze milione dolara u istrazivanja i kreiranje odijela za savrsenu kamuflazu, ciji su rezultati 2002. godine prikazani u casopisu Wired. Odijelo Grabljivca je sacinjeno od optickih vlakana i njegov cilj nije da ucini onoga koga nosi bukvalno providnim ili nevidljivim, vec da bude prostorni ekran od miliona optickih vlakana koja ce ujedno snimati povrsinu ispred sebe, i reprodukovati ono sto se nalazi iza Grabljivca, a sto su snimila vlakna na drugoj strani. To cini da umjesto ogromnog cudovista koje je doslo da vam skine glavu vidite samo oblak izmaglice. Mnogo filmovi su kasnije koristili ovu ideju, a omaz filmu dao je i Oin Kolfer u cijem bestseler serijalu "Artemis Faul" vilenjaci nose identicna odijela kakva je nosio Grabljivac (Kolfer je i sam rekao da je ideju preuzeo iz filma, i da je samo zamaskirao u nesto simpaticnije boje).

    Osim odijela, lovac na glave je prepun i ostalih iznenadjenja. Na njegovom ramenu nalazi se top koji ispaljuje lopte plazme koje kroz meso i kosti prolaze kao vreli noz kroz puter. Posto se nalazi na safariju, zeljece i da se oproba sa tradicionalnoj vjestini lova kopljem koje je njegova rasa u stanju da baci nevjerovatnom brzinom. U ruci ima disk-sjecivo koje ce se, kad izgubi ogromnu brzinu kojom ga je nas antiheroj fijuknuo kroz vazduh, poput bumeranga vratiti u njegove ruke- vjerovatno jos uvjek krvavo od upravo posjecenih glava.

    Grabljivac se skriva u dzungli, gdje je od covjeka jos nadmocniji zbog nacina na koji vidi. Naime, slika koju on vidi ne formira se, kao kod covjeka, usled odbijanja svjetlosti, vec usled prostiranja toplotnih zraka. To znaci da cudoviste toplokrvne zivotinje vidi kao zuto-crvene oblike na crno-plavo-zelenoj pozadini. Njegovo oruzje takodje ima toplotni senzor i omogucava mu automatsko nisanjenje. Cak i ako ga ubijete, tesko da cete ostati zivi: kada mu prestanu sve zivotne funkcije, Grabljivac ce nestati u snaznoj konvencionalnoj eksploziji koju ce njegov sistem za samounistenje izazvati.

    Kako ga ubiti? -Opet tesko, gotovo nemoguce. Ipak, Svarci je hiljadu i jedan put pokazao sve moze. Misicavi Austro-Amerikanac ubio je bestiju tako sto se pokrio glinom, koja je zadrzala emitovanje toplote njegovog tijela. Tako je on postao nevidljiv za Grabljivca, jednako kao sto je i ovaj bio za njega. Cak i posle toga zvijer je morala biti namamljena u zamku, jer borba "prsa u prsa" nije dolazila u obzir, cak ni za vlasnika najsnaznijih grudnih misica u Holivudu. Opet, Tudjin je u potpunosti hladnokrvno stvorenje, pa su Grabljivcevi termalni senzori, pa samim tim i veliki dio njegove tehnologije gotovo neupotrebljivi. Mislite i o tome.

    Odakle ideja i kakva je prica

    Ideja "Grabljivac protiv Tudjina" nije skorasnja, ali je u potpunosti vezana za kompjuterske igre. Ideja je po prvi put zablistala u izvrsnoj Capcomovoj izometrijskoj street-fighting 2D akciji na automatima: Aliens VS Predator. U ovoj igri zemlju je napala armija Tudjina, koji bi, kad bi osvojili planetu i od nje napravili svoju kosnicu, postali prijetnja za citavu vasionu. Zbog toga ljudima u pomoc pristizu i Grabljivci, sa svojim specijalnim sposobnostima i naoruzanjem. Dva igraca su mogla igrati istovremeno, birajuci izmedju dvoje ljudi (majora Daca Sefera ili gospodjice Lin Kurosave) i dva Grabljivca (ratnik i lovac). Ova igra je, po misljenju mnogih, jedan od najboljih beat-em-up-ova na arkadnim masinama. Igri je uslijedio i ocajan port za NES, te koliko-toliko uspjela GameBoy verzija. Ipak, nasim citaocima je vjerovatno najpoznatiji PC serijal AvP igara, napravljen od Fox gamesa- iste ekipe koja je 1994. godine napravila fantasticni, mozda i najbolji AvP ikada, verziju za Atari Jaguar. U PC igrama, kao i u pomenutoj igri za Jaguar igracu se uvjek davao izbor izmedju tri rase: covjeka, Tudjina i Grabljivca. Svaki od njih imao je svoje prednosti i mane i igranje sa svakim bilo je igra za sebe. Posljednja igra koja koristi ideju sukoba triju rasa je solidni Electronic Artsov konzolaski RTS Aliens VS Predator.

    O prici filma se zna vrlo malo, gotovo nista, ali smo za vas uspjeli sa dodjemo do nekih podataka. Radnja se donekle bazira na originalnom scenariju za "Osmog putnika" (Alien), prije svega na djelovima koji su izostali iz Skotovog ostvarenja. Snimanje se trenutno odvija u Pragu. Prica prati tim naucnika koji otkrivaju drevnu piramidu na Antarktiku i, na njihovu nesrecu, zapocinju proces koji na svjetlost dana dovodi dvije zastrasujuce vanzemaljske vrste (pogodite koje). Ljudi se ubrzo nalaze nemocni u ratu dviju vrsta koji obecava nezaustavljivu akciju i neprekidnu zabavu za gledaoce.

    Jednu od najvaznijih uloga u filmu tumaci Lens Henriksen, koji je u prvom dijelu filma Dzejmsa Kameruna "Tudjini" (Aliens) igrao androida po imenu Bishop. Henriksen je izjavio da u ovom filmu nece igrati Bisopa, vec milijardera po imenu Vejland, jednog od glavnih ljudi (u "Tudjinima" ozloglasene) Vejland-Jutani korporacije, milijardera i covjeka koji je platio da se po njegovom liku napravi Bisop.

    Ulogu u filmu dobila je i glumica Sana Lejtan, koja glumi snaznog zenskog akcionog heroja, koji, po njenim rijecima, nece imati puno slicnosri sa glavnom junakinjom "Tudjina", Ripli (igra je Sigurni Viver). Ona je snazna i nezavisna i vodic je timu koji otkriva pomenutu antarkticku piramidu.

    "Alien VS Predator" (Tudjin protiv Grabljivca) bice svojevrsni prequel svim filmovima o Tudjinu. Desava se u veoma bliskoj buducnosti i kroz njega prolaze mnogi likovi koji se pojavljuju ili su u vezi sa onima iz popularnog serijala. Henriksen je odusevljen scenarijom, ekipom i reziserovim entuzijazmom, ali ispred svega istice Andersonove vizije kojima glumce zeli usmjeriti da odglume scenu onako kako je on zamislio. "Posle njegove intervencije, sve izgleda realnije, mracnije i zivlje. Pol Anderson je izvrstan reziser koji u svakom trenutku zna sta zeli", rekao je Henriksen.

    Dva najstrasnija stvorenja koja su krocila na zemljino tlo svoj sukob u bioskopskim dvoranama pocece sestog avgusta ove godine, u ostvarenju koje obecava da prekine stazu prosjecnosti kojom su isli filmovi bazirani na igrama. Ko god pobijedi, ljudima se ne pise dobro.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Screaming Lord
    opa pa ovo 8 juna izlazi! to je brzo : )
    [size=6]Whoever wins...We lose...[/size]
    mnogo mi se svidja podnaslov.a trejler nesto nece da mi otvori :? (imam QuickTime)

    Izlazi shestog avgusta ro su americki naopaki datumski kodovi

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljutice Bogdana 1a
    Posts
    2,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Whoever wins...We lose...

    Show... :shock:
    Jedva cekam da se pojavi film... bice ludnica zagarantovano :!:
    Samo za tebe, uvek uz tebe...
    u svoje loše dane volim gristi sam, piti i lutati po krčmama...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nadajmo se... samo da ne ispadne poslije da je film tesko sr....
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Screaming Lord
    hah,taman sad pomenuh nesto o tome na jednom topiku....trazeci prije nekoliko mjeseci neke informacije o tom filmu,naisao sam na raspravu o tome ko je jaci,ko ce koga da pobijedi,Alien ili Predator,Alieni su brojniji,al ovi imaju bolja oruzja i tehnologiju i tako se razvija rasprava,samo sto se ne potuku likovi (weirdos :P ).A inace se bas ovih dana ubijam od Alien Vs Predator-a,al' starog,sa automata. :wink:
    Hehe, da sam znao, pa da ne trazim po netu! I ja se ubijam od iste igrice... :twisted: Nego, aj da pitam, kako se najlakse prelazi kraljica koja polaze jaja? Mislim, najlakse je pritisnut 5 i "ubacit zeton", ali ipak??
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •