Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 38 of 38

Thread: DATIKA je prevara

  1. #26
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,521
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Sto se tice tehnomaxa, takodje su raspakovali i ukljucili kad smo uzimali neki tv za firmu

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    meni je tehnomax isporucio slomljen tv (razlio se ekran, pojavile se one linije) ali to se vidi tek kad se ukljuci tv. spolja gledano, sve je ok.
    dostavljen mi je tv do ispred vrata, nije upaljen preda mnom (cinjenica je bila da ja nijesam imao kljuc od kuce kod sebe). da skratim: evo se tuzimo 2 godine
    Čudi me da se sa VP nisi mogao dogovrit al ozbiljno. Inače o glavu bi im ga slomio.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #28
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Zbog ovakvih situacija utvrdjivanja ko je što slomio, Tehno Max sad svakom kupcu otvara TV n apultu koji je pokriven kamerama. Tako je najbolje.

  4. #29
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    nije TV ali da ispričam iskustvo...
    prije po godine kupio sam u Tehnomax veš mašinu LG, iznijeli je u stan, ono kako treba sve zapakovano, o jadu se zabavio dok smo je montirali i prvo paljenje sve OK kad vidiš žena "vrišti" toči voda (dobro da sam preteko . obrni okreni voda toči iz mašine! dođe momak što razvozi, gleda, zove se neko u firmi mala rasprava daje meni tel i neko tamo zbori kako će poslat majstora!
    moj komentar na to je bio da imaju 2 izbora ili lova nazad ili novi uređaj! šalju novi uređaj, doduše iz izloga al nebitno i da kucnem evo još radi....

  5. #30
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,384
    Thanks Thanks Given 
    1,798
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    A najbolje da ne radi, stara pola godine.

  6. The Following User Says Thank You to mrgo For This Useful Post:


  7. #31
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zoro View Post
    Sve se slažem. Ali je veoma teško sve to uklopiti.
    - Za kurirsku službu se nikada ne zna kada dolazi, čak se desi da i dan omanu. Zovu i kažu - mi smo tu za 5 minuta...a ti čekaj čitav dan ili više, sve sa rođacima i prijateljima.
    - Tv je isporučen zajedno sa frižiderom, predveče, po lošem vremenu. Dočekao sam stvari sa prijateljima, nosimo sve na 3. sprat bez lifta. Tv je 58inca, veliki, pa se ne može tek tako otpakovati i prekontrolisati, nego je to čitava procedura koja traje. Kutija nije nigde oštećena, nikada mi se ni izbliza nije desilo da dobijam tako oštećenu robu, pa ostavljam kutiju i čekam majstora za montažu, koji dolazi za nekoliko dana. Do tada je tv u zaključanom stanu, dakle nema šanse da je bilo ko slomio tv. Majstor koji ga montira ga vadi kao bebu, sa pomoćnikom, konstatuje oštećenje. Tv je očito upakovan slomljen. Niti mi je u interesu bilo da tv slomim, niti da optužujem prodavca za sopstveni propust.
    Jasno je da je ovo teško dokazivo, i da je ispalo naivno, ali se upravo tu i ogleda neprofesionalnost DATIKE, koja je u meni imala kupca za nekoliko skupih stvari. Više neće. A svrha posta je upravo da se drugi upozore, kako na moguće probleme pri isporuci, tako i na firmu koja nije ni pomislila da uradi ono što je učinio Jysk iz prethodnog posta.
    Pošto je u pitanju veliki TV od 58 inča vrlo moguće da je kutija negdje tokom transporta ili istovara pala čitavom širinom na stranu ekrana. Na kutiji ništa ali LCD panel koji je dobrim dijelom staklo je pretrpio pritisak.
    E sad to je moglo da se desi bilo gdje na putu od fabrike do uvoznika, od uvoznika do tebe.
    Taj TV do Datike najvjerovatnije nije ni stizao.
    Svakako ti kao kupac, ako tvrdiš da nije padao kod tebe (i vjerujemo ti), nisi kriv nimalo.
    Mislim da bi korektno bilo od Datike da dodatno plati kurira da svaki donešeni uređaj otvori i upali pred kupcem. Čisto da skinu odgovornost sa sebe.Jer ovako ispada ''izio vuk magarca''.
    Prodavac definitivno mora da ponese malo više odgovornosti za ono što prodaje.
    Ali ova oblast kod nas nije dobro zakonski riješena.
    Ja lično bih ti savjetovao da se ipak obratiš Centru za zaštitu potrošača.
    Kod nas ne važi ono da je mušterija uvjek u pravu, nažalost.
    Last edited by autodijagnostika; 16-04-21 at 22:25.

  8. #32
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Sa Tehno Max-om bez zamjerke,ali zato s Tehno Plusom lose iskustvo.Kupih jedan Samsung telefon preko njih.Drugi dan od kupovine provalim da novi telefon ima 1 mrtvi pixel.Nakon mjesec dana telefon se sam izgasi,vrate mi ga nakon sedmicu dana sa servisa sa obrazlozenjem da je telefon bio opterecen aplikacijama i da je zato puko sistem.Nakon godinu dana telefon opet pocne da se gasi sam od sebe(tad vec star oko godinu i 2 mjeseca).Zovu 15 dana poslije reklamacije,sa odgovorom da je telefonu lajsna (koja je inace bila aluminijumska)vidno iskrivljena,senzori vlage blago aktivirani.Ploca je crkla,i da steta prelazi cijenu novog telefona.U stilu je** te se necemo vam nista platit.
    Inace ko me zna,zna kako cuvam tehnicke stvari.
    Nek se javi momak s foruma kojem sam prodo Redmi Note 7,da kaze u kakvom je stanju bio telefon koji sam mu prodo.
    I od tad ne bi uzeo u Tehno Plus nista skuplje od 10e
    Last edited by Randy Orton; 17-04-21 at 21:22.

  9. #33
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,561
    Thanks Thanks Given 
    1,110
    Thanks Thanks Received 
    1,719
    Thanked in
    774 Posts

    Default

    A i ti si našao da kupujes telefon u tehno plus


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. The Following 2 Users Say Thank You to AdO_pG For This Useful Post:


  11. #34
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    E jbg.Zato i kazem,kod njih nista vise skuplje od 10e

  12. #35
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,655
    Thanks Thanks Given 
    1,244
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    568 Posts

    Default

    Tehno plus je ona prodavnica u Josipa Broza? Ja tamo uzeh android box koji mi je zastekao posle pola godine, nisu mogli da ga poprave i dadose mi novi jer je bio pod garancijom


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  13. #36
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,195
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Ovaj problem sa TV-om mora biti riješen između kurirske službe i Datike, a čovjeku Datika treba dati novi TV. Ovo kažem laički, jer je veoma loša reklama za Datiku. Posle ovoga se ne bih usudio da uzimam takvu stvar preko neta, jer mi je to pregledanje uređaja u prisustvu tipa koji isporučuje nepraktično.
    Last edited by siux; 18-04-21 at 00:05.

  14. #37
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Za ovaj TV, sto je tema, trebao si odmah nakon raspakivanja da slikas kutiju i TV i da pozoves Datiku i da im nakon toga proslijedis slike, a oni mogu da provjere sa kurirom kada je dostavljen.
    Ne slici se ne vidi cijela kutija, ne ynam da li ima ostecenja na njoj.
    Sve sto se ne prijavi odmah nego se ostavi za kasnije, samo sebe zajebes.

    Obzirom da ima dosta prevara i da 2/10 su stvarno slomljeni bez greske korisnika, ne moze se nista naknadno utvrdjivati osim po proceduri, a to je da snimis raspakivanje, slikas ostecenja i javis odmah po prijemu dijela. Onda vratis TV i napises prigovor, jer na pisani prigovor su duzni da ti daju zvanicni odgovor i tacno obrazlozenje, na osnovu cega mozes da se zalis inspekciji ako mislis da si ostecen.
    Nazalost, sve si odradio kako ne treba.
    A nikome nije u interesu da gubi dobre kupce.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  15. #38
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,521
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Smatram da je u temi receno sve sto je trebalo, pa je zakljucavam da se ne bi sirio offtopic

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 99
    Last Post: 03-08-11, 11:58
  2. Da li je FLERT prevara?
    By shake in forum Ljubav
    Replies: 179
    Last Post: 12-05-06, 17:55
  3. Libero prevara
    By MAMBO in forum Operatori
    Replies: 10
    Last Post: 29-06-05, 16:20
  4. SEX - prevara ili potreba?!
    By BOKI in forum Sex i erotika
    Replies: 45
    Last Post: 29-06-04, 00:41
  5. Prijatelji i prevara
    By Grofica in forum Sve i svašta
    Replies: 13
    Last Post: 13-06-04, 03:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •