Page 503 of 725 FirstFirst ... 3403453493499500501502503504505506507513553603 ... LastLast
Results 12,551 to 12,575 of 18125

Thread: Ukrajina - stanje na ratištu

  1. #12551
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,268
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    A kad smo kod EU da ne preskočim jednu važnu rezoluciju donešenu juče.
    Poslanici EP glasali su juče za podršku osnivanju specijalnog tribunala za ratne zločine koji će suditi ruskom predsjedniku Vladimiru Putinu i drugim odgovornim zato rekoh bitno je ime i prezime.Više o rezoluciji ima kad se ukuca njen kod.
    Interesantno je da su usplivali i stari prijatelji Kremlja, odnosno njih 19 bili miljenici ruske propagande a glasali protiv.

    Eto zato je tako neki parlament bolji od Dume.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    Oće li donosi kakvu rezoluciju o ovome?
    Nasilnom smjenon ljudi u Ukrajini? -> započinjanju još jednog rata?

    -> ah zaboravih da neće da su to naši spasioci-oslobodioci..

    Da im je da vide nemoćnu Rusiju i njen pad -> ali dzabe im sve.


  2. #12552
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    А оно ЕУ је баш битна адреса на планети 😀
    Једино је битна да прима наређења од централе и то је све што је о њима неопходно знати

  3. #12553
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,804
    Thanks Thanks Given 
    10,957
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    no za koga će navijat? za bolesnika koji zarad svojih bolesnih ambicija oće vas svijet da uništi? smije li moderator imati pravo na mišljenje?

    тапаталк
    E moj outline.Stani sekund na loptu.Pogledaj lijevo,desno,pa tek onda odigraj.
    Nisam pravio problem što navija za nekog nego mi je ogavno kad neko NAVIJA gledajući rat i stradanje nevinih,osim ako nijesi maloljetno dijete,stara osoba ili žena.Vojno sposobni, ideološki opredijeljeni muškarci,odnosno oni kojima je jasno što su ciljevi onih koji vode rat i koji tačno znaju ko vodi odbrambeni rat,njima je mjesto u redu za dobrovoljce,kao što se nekad išlo u Španiju.
    Ja,pošto sam osjetio malo rata a tek naknadno shvatio da su ideolozi tog rata "malo" skrivali istinu o povodima za ratovanje(takođe su i skrivali svoje najbliže,da ne kažem skrivali su genetski materijal koji je nešto vrijedio da im kakav šrapnel ne ošteti DNK),mogu sad sa ovog kauča đe sam trenutno i pored ove tastature na kojoj sam trenutno,da navijam za ove siromahe iz UKR i RUS što su našli utočište,između ostalog i u mom okruženju.To su pametni ljudi,snalažljivi,dobitnici tamo neke tranzicije.Apsolutno ne saosjećam sa tupanima koji neđe s puškom gvire iz rovova,jer oni za sad misle da znaju za šta se bore.
    Da nisam čuo engl.akcenat ovih "izbjeglica" oko mene,mislio bi da su zaratili Monako i Švajcarska


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 20-01-23 at 14:00.

  4. #12554
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Амери ће у новом пакету, вриједном 2.5 милијарде долара, између осталог послати још 59 Бредлија (укупно 109), 90 Стракера (8х8), и раније рекох ракете домета 150км.

    Њемци нису пристали да дају дозволу ни да учествују у донацијама Леопард 2 тенкова, док год Американци не пошаљу Абрамсе.Абрамс је прекомпликована машина тако да то није реално.Уз то моје је мишљење, али и многих из струке, да је Леопард 2А4 није тренутно најкориснија ствар за Украјину, поготово не док се још увјек стотине Т72 тенкова и деривата налазе у код савезника и партнера у Европи.

    Њемачка је обећала милијарду еура директне војне помоћи за Украјину, са акцентом на ПВО заштиту.

    Пољска је најавила да ће послати још тенкова, говори се о 150 комада.Ако су то pt91 онда то пуно више значи од 50-60 Леопарда 2 у старијој варијанти А4.

    Бритнаци су раније најавили 15 Челинџера 2 и самоходне хаубице.

    Многе друге земље су се обавезале на широку помоћ.Говоримо о стотинама транспортера, десетинама самоходних хаубица, гомили друге технике и опреме.Многе бригаде Украјинске војске, посебно оне из Територијалне одбране, могу очекивати да постану механизоване.

    Холанђани су први пут најавили да би били спремни да као дио међународне коалиције обезбиједе и Ф16 авионе.Холандија има око 40 Ф16 авиона које мијења новим Ф35.Недавно је Норвешка повукла 70 модернизованих Ф16 авиона и они су замијењени такође са Ф35 авионима.Украјински пилоти се већ обучавају за летјење на Ф16 и Ф15 авионима, по програму вриједном 100 милиона долара.Шта би могла бити тема следећег Рамштајна?
    Last edited by BAR; 20-01-23 at 18:14.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  5. The Following User Says Thank You to BAR For This Useful Post:


  6. #12555
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,236
    Thanks Thanks Given 
    15,154
    Thanks Thanks Received 
    3,769
    Thanked in
    2,696 Posts

    Default

    Ta obuka na F16 avionima je počela još ljetos koliko se sjećam, svakako će im biti izazov u praksi.A za abrams ne samo da nije realno nego (kako se sve raspoređuje sa raspoloživim sredstvima) bolje i one rakete dužeg dometa n-komada u vrijednosti tog abramsa.
    A onaj general Mark Millay i dalje gusla priču o pregovorima sa Putinom, klasika samo što mislim da više niko njegova lamentiranja ne uzima za ozbiljno.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    No pasaran!

  7. #12556
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Izgleda da prvi " nasrtaj " od strane saveznika da se od Njemačke napravi divljačka država nije uspio i nadam se da će tako i ostati bez obzira na " obećanja " !!! Uvijek je bilo da države koje dobro zaradjuju prosto ne žele konfrotacije i čitava njihova podrška nekoj strani ( uglavnom slabijoj ) se svodi na humani karakter !!! Imamo primjer Japan koji je na ovaj način procijenio da je podrška životu zapravo prava pomoć .
    Emergency Grant Aid for winterization assistance in Ukraine | Ministry of Foreign Affairs of Japan (mofa.go.jp)
    Provision of Generators to Ukraine | Ministry of Foreign Affairs of Japan (mofa.go.jp)
    deuscroix

  8. #12557
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Njemačka danas odbila da da zeleno svjetlo za Leoparde 2, ali prenijela da druge države mogu da obučavaju ukrajinske posade na njima.
    Ukoliko se odobri slanje, očekuje se oko 100 komada u prvoj tranši.


    Vojna pomoć opredijeljena za Ukrajinu u prethodna dva i po mjeseca (neke stavke već pristižu u Ukrajinu):

    Tenkovi:
    x14 Challenger 2 (UK)
    X90 T-72 EA (Češka, SAD, Holandija)

    Borbena oklopna vozila:
    x10+ AMX 10 RC (Francuska)
    x109 Bradley (SAD)
    x90 Stryker (SAD)
    x50 CV90 (Švedska)
    x40 Marder (Njemačka)
    300+

    Samohodne haubice:
    x8 AS-90 +22 u toku godine (UK)
    x12 Archer (Švedska)
    x19 Caesar (Danska)
    x18 M109A6 Paladin (SAD)
    x26 Dana M2 (Češka)
    x8 Zuzana-2 +16 u toku godine (Slovačka, Njemačka, Danska i Norveška)
    113

    Vučne haubice:
    x10+ D-30 (Estonija)
    x10+ FH-70 (Estonija)
    20+

    Helikopteri:

    x2 Mi-17 (Letonija)
    x2 Mi-8 (Litvanija)

    PVO:
    x3 baterije sistema Patriot (SAD, Njemačka, Holandija)
    x7 baterija sistema NASAMS (SAD, Kanada)
    x3 baterije sistema IRIS-T (Njemačka)
    x1 baterija sistema SAMP/T (Italija)
    x7 Gepard (Njemačka)

    Pomoć dalje uključuje nekoliko stotina oklopnih transportera i MRAP-ova te značajne količine municije raznih vrsta.
    Last edited by ASC; 20-01-23 at 18:54.

  9. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  10. #12558
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,236
    Thanks Thanks Given 
    15,154
    Thanks Thanks Received 
    3,769
    Thanked in
    2,696 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Jer ni ovaj rat, kao ni bilo koji rat ikada, nije korijene povukao od juče. Ovaj ih nažalost ima vijekovima unazad.
    Potpuno sam toga svjesna,pa sam recimo na temi drugog svjetskog rata vukla paralele koliko sam našla u kretanju na frontu na istoj teritoriji i tada i sada.Negdje sam malo više i o Holodomoru za vrijeme Staljina baš u vrijeme obilježavanja istog,a mislim da je to tema o ukrajini-sraz dva svijeta,ili ona o druga.
    Vratila sam se i na konferenciju na Jalti,tada te godine i zaista mislim da ako Ukrajina ne povrati Krim,ne mislim da neće nego pričam o periodu Rusija prosto neće prestajati u pokušaju sulude ideje u obnavljanju ruskog carsva.A sve se svodi na to kao kod Holodomora da im otima pravo nad sopstvenim resursima kao i kontrolu izvoza.

    Odlično znaš šta mislim o svim tvojim postovima pa je suvišno reći što mislim i o ovim koji su prije svega prožeti dobrom namjerom a i potkovani znanjem.
    Moja rečenica se odnosila na nešto drugo što se ovdje ponavljalo otvaranjem stranica istorije gdje neko bi istu da iskrivi i to u momentu dok se Ukrajina bori za slobodu.
    Zato sam i sama na te teme odlazila u podforum istorije uz poređenje sa sadašnjicom.Ovdje se to uvijek neslavno završi.
    Možda i ne najsjajnije izrečeno s moje strane,ali eto koliko sam mogla i da objasnim na šta sam tačno mislila,a svakako da razumijem tvoju poentu.
    No pasaran!

  11. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  12. #12559
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    I čisto da vas smorim još malo.

    Današnji Rusko-Ukrajinski rat kompletno počiva na pretekstu o ''vijekovnim Ruskim teritorijama''. Odnosno, tvrdnji da je Ukrajina od vajkada Ruska zemlja.

    U ovoj predugačkoj i suvoparnoj diskusiji sa kolegom, vjerovatno vam je promaklo napisano da Rusija, još od doba svog prvobitnog jačanja, u 15. vijeku, smatra Ukrajinu svojom teritorijom, a da je od 1547. godine ima i u zvaničnom nazivu svog carstva.
    Materijalna istorijska istina o tome je slična današnjoj Srbiji i Kosovu, samo u mnogo većoj magnitudi.
    Jer je tačno da je Rusija smatrala Ukrajinu dijelom svog carstva, i crtala mape u kojima je tako prikazivala, ali je u to isto vrijeme u Ukrajini živio Ukrajinski narod, lojalan Poljskom kralju, bitisala Poljska vojska sastavljena od Ukrajinaca, Ukrajinska vlastela koja je kao i sva ostala birala Poljskog kralja, kojem je davala vojsku i plaćala poreze, i da je Ukrajina bila dio Poljske/Litvanije.
    I na strani te iste Poljske/Litvanije učestvovala u svim navedenim ratovima protiv Rusije.

    Čime kompletan pretekst o ''vijekovnim ruskim teritorijama i odrođenim Ukrajinskim nacistima'' pada u vodu, i dovodi nas do golog uzroka današnjeg rata: brutalnog Ruskog ekspanzionizma.
    Koji identično takav bitiše već vijekovima. I tragično je i za Ukrajinski i za Ruski narod što ga je Putin učinio zvaničnom geostrateškom politikom savremene Rusije.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  13. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  14. #12560
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Post je korektan...onoliko koliko može biti ako zanemarite da moderator nekome kaže "izašli ste na površinu" i "ja navijam za..."
    Parter?Loža?Stajanje?

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Zao mi je ako si u osnovnom obrazovanju preskocio lekciju stilske figure. To jeste jako bitan dio obrazovanja.

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Ок, разумио сам пост модератора. Ја то нисам и нећу да вјерујем да добијам инфракције тек тако. Вјероватно се прећера понекад.
    Али исто тако, радије бих да добијем инфракцију него да пријавим. То никада нисам радио ни приватно, вала нећу ни на форуму.
    Свако добро!
    Nema niceg losem u prijavljivanju postova. Prvo sto je to drustvena odgovornost, isto kao kad u svakodnevnom drustvu vidis neku anomaliju i prijavis nepravilnost.
    U nasoj kulturi se pogresno percipira kao spijanje, a zapadne kulture to tertiraju kao drustvenu odgovornost. Zato su i toliko razvijeniji od nas.

    Ako vec ne zelis da olaksas posao, i budes drustveno odgovoran, to je tvoje pravo i ja postujem.
    Ja cu svakako na uvrede forumasa reagovati infrakcijama.

    Quote Originally Posted by Pasha View Post
    Ja cu iskulirati post moderatora jer je cist promasaj. Razloge da ne navodim da ne idemo u off bas skroz. Prastajte i na ovome off-u.
    Ne moras me kulirat, nije nikakav off. Svakako imate i temu prigovora na rad moderatora ukoliko smatrate da nesto nije dobro.

    @Buva+gacce & @Mistislav interesantna diskusija moram priznati. Prebacio sam postove ovdje.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #12561
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,236
    Thanks Thanks Given 
    15,154
    Thanks Thanks Received 
    3,769
    Thanked in
    2,696 Posts

    Default

    Okey.Nakon ovog suplajinga postavlja se pitanje kako doći do Krima.Gotovo da sam i zaboravila Kinburn, a i Melitopolj izgleda veća šansa za proboj.

    https://twitter.com/JamestownTweets/...KC6oTbzRQ&s=19



    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    No pasaran!

  16. #12562
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Да се вратимо на бојно поље.Изгледа да је звекут први С400.
    Тачније уништено возило је 5P85SM2-01 са ракетама 5V55R из система С400.
    https://twitter.com/UAWeapons/status...w1_3XvbLQ&s=19

    Чекаћу даљу потрвду и орикс блог.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  17. The Following User Says Thank You to BAR For This Useful Post:


  18. #12563
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Не.Мислим да Украјина има могућност или може врло брзо створити могућност да на стратешки удар, одговори стратешким ударом.
    slanje tenkova i PVO sistema Ukrajini je jedno, nema šanse neko da pošalje nuklearno naoružanje Ukrajini jer bi taj neko odmah postao meta za ruske nuklearke
    She is only here to annoy herself!

  19. #12564
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    slanje tenkova i PVO sistema Ukrajini je jedno, nema šanse neko da pošalje nuklearno naoružanje Ukrajini jer bi taj neko odmah postao meta za ruske nuklearke
    Конкретно сам мислио на то да Украјина сама може произвести одговор на стратешки удар.
    Материјала и знања имају, а Русија је шупља као швајцарски сир.

    Само један примјер, ако су им допремили шлепер пун експлозива и разнијели кримски мост, могу и прљаве бомбе у Москву, и направе нови Припјат.

    Или шта може да се упакује у оне совјетске дронове што су гађали руску стратешку авијацију.

    --‐-------------

    Елем група Русич је дио Вагнер фирме, и пандан је Азову.Такође нацисти, они једини користећи затворску популацију остварују неке мање успјехе на фронту, и зато имају све већи утицај у руској држави.
    Денацификација:

    https://twitter.com/nexta_tv/status/...ZWJS2t6-w&s=19
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  20. #12565
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,236
    Thanks Thanks Given 
    15,154
    Thanks Thanks Received 
    3,769
    Thanked in
    2,696 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Елем група Русич је дио Вагнер фирме, и пандан је Азову.Такође нацисти, они једини користећи затворску популацију остварују неке мање успјехе на фронту, и зато имају све већи утицај у руској држави.
    Денацификација:

    https://twitter.com/nexta_tv/status/...ZWJS2t6-w&s=19
    Da, mali je žešći nacista što se opet ne može reći za Prigožina kod kojeg takvu retoriku nisam vidjela osim što je obična baraba što profitira u cijeloj ovoj priči a ideologija mu je prosto profit i beskompromisno gura masu zatvorenika kao na onoj jezivoj fotografiji toliko stradalih na nekoliko m2.Iako su interakcije između Rusich i Wagner grupe povezanih onlajn kanala dokumentovane nejasno je u kojoj mjeri grupa djeluje uz strateški nadzor Wagnera ili čak ruskog ministarstva odbrane.Inače je gardijana objavio članak u decembru da ova neonacistička paravojna grupa je zatražila od svojih članova da dostave obavještajne podatke o graničnim i vojnim aktivnostima u Latviji, Litvaniji i Estoniji, što je izazvalo zabrinutost oko toga da li ekstremno desničarske ruske grupe planiraju napad na zemlje NATO-a.

    A realno ni Wagner ni Rusich pogotovu u nekoj budućnosti sistema odbrane države ne mogu zauzeti to mjesto u Rusiji.Samo je pitanje dana kad će biti kodirani kao terorističke organizacije.



    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    Last edited by Bluemoon; 21-01-23 at 11:05.
    No pasaran!

  21. #12566
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default


  22. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  23. #12567
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Organizovali protest Ukrajinci u Njemačku zbog tenkova ... kao da smo mi 90-ih protestvovali zbog toga što nas ne naoružavaju da svi izginemo ... evolucija nije zbog toga što se vidi da bi svi željeli kraj sukoba po modelu na Jugoslaviju dje su intresne zone izdijeljene na način da 100 godina može biti mir ukoliko se nešto neplanirano ne desi preko noći ...
    deuscroix

  24. #12568
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,236
    Thanks Thanks Given 
    15,154
    Thanks Thanks Received 
    3,769
    Thanked in
    2,696 Posts

    Default

    U najavi je obuka vojnika na Leopardima dok se čeka odluka.Tako je bilo i sa patriot sistemima uostalom.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    No pasaran!

  25. #12569
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,268
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Imaju li zimske gusjenice? ili da vide neke zimske gume da im pošalju.

    https://fb.watch/icKmvZJzqI/

  26. #12570
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,859
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Organizovali protest Ukrajinci u Njemačku zbog tenkova ... kao da smo mi 90-ih protestvovali zbog toga što nas ne naoružavaju da svi izginemo ... evolucija nije zbog toga što se vidi da bi svi željeli kraj sukoba po modelu na Jugoslaviju dje su intresne zone izdijeljene na način da 100 godina može biti mir ukoliko se nešto neplanirano ne desi preko noći ...
    Tamo ce i Ukrajina proci neki sporazum i isparcana zemlja do kraja izmedju velesila...
    A dobar potez USA mora im se priznati strategija ma to su genijalci iz svih zemalja svijeta izvlaci se sovjetsko naoruzanje da bi se kasnije te zalihe popunile sa USA i mozda EU ako budu dobre bitcharke naoruzanjem kraljevi svaka cast

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  27. #12571
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default






  28. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  29. #12572
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,236
    Thanks Thanks Given 
    15,154
    Thanks Thanks Received 
    3,769
    Thanked in
    2,696 Posts

    Default

    Wagner grupa Jevgenija Prigožina zvanično proglašena međunarodno zločinačkom organizacijom. (u prilogu je cio dokument sa nepočinstvima)
    https://joewilson.house.gov/media-ce...p-as-a-foreign

    A kratka evaulacija:
    - samim tim što su u Rusiji zabranjene privatne vojne grupe ova grupa radi protivzakonito od samog starta
    - vršili su obuke svojih članova u objektu ruskog ministarstva odbrane pod maskom dječji kamp za rekreaciju
    - nemaju ideologiju kao Rusič koja je tipočno neonacistička organizacija,ali među članovima imaju i neke podržavaoce takvih ideologija
    - djelovali su u nemirima u Donbasu 2014. godine
    - izvan granica Rusije činili su zločine i u Africi,posebno Siriji a nedavno su regrutovali i neke zatvorenike iz Afrike
    - nedavno je prikazan intervju jednog od članova koji potvrđuje da su primjenjivali najstrašnije mjere mučenja,kako vojnika,tako civila a nije ni neobično kakve ljude sa kakvim zatvorskim dosijeima su poslali
    - slali su na front i ljude zaražene hiv virusom i drugim bolestima pri čemu su im stavljali markaciju na rukama u vidu narukvica

    Snimci i razni drugi dokazi vezano za ovu grupu ukazuju da je to jedna od brutalnijih i etički po ljestvici ako se tako može reći na samom dnu dna.
    Tako da pošto su zvanično na listi sa svim ovim dokazanim optužbama svako postavljanje i hvaljenje ovakvim karikaturama nije sloboda mišljenja nego sad eksplicitno podržavanje istih.

    No pasaran!

  30. #12573
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,688
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,650
    Thanked in
    4,662 Posts

    Default

    demokratska država Rusija. hapse ljude što prilažu cvijeće. svaka čast Putinu, Sjeverna Koreja će postat veća demokratija od Rusije

    тапаталк
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  31. #12574
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,236
    Thanks Thanks Given 
    15,154
    Thanks Thanks Received 
    3,769
    Thanked in
    2,696 Posts

    Default

    On je ladno pisao portparolu nacionalne bezbednosti Džonu Kirbiju sa pitanjem a kakav je to zločin počinjen?

    Nevjerovatno.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    No pasaran!

  32. #12575
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,859
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    USA vs Germany
    https://www.nzz.ch/international/kam...ern-ld.1722377

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

Page 503 of 725 FirstFirst ... 3403453493499500501502503504505506507513553603 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem SAMSUNG: S4 MINI (stanje 7/10), J5 2015 (stanje 10/10), S7 EDGE (stanje slomljen)
    By vuk92 in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-19, 13:23
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  3. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32
  4. O Đurdevu uranak se sprema, ništa lepše od
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 06-05-04, 23:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •