Page 301 of 726 FirstFirst ... 201251291297298299300301302303304305311351401 ... LastLast
Results 7,501 to 7,525 of 18126

Thread: Ukrajina - stanje na ratištu

  1. #7501
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Onda sam ja zabagovaoDa nije sve ovo što napisah za Norvešku,zarobljenike,"skidanje gaća",zaobilaženje teritorijalne invazije i prepuštanje teritor.voda za prolaz Ger mornarici u stvari bilo u vezi sa Finskom?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Финска је била савезник Њемачке од 1941-1944.Заједно су напали СССР.
    Финци су учествовали због нерашчишћених рачуна са краја 1939. и почетка 1940. када је СССР њих напао.
    1944. Финска мијења страну, напада и протјерује њемачке јединице из земље.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  2. The Following User Says Thank You to BAR For This Useful Post:


  3. #7502
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Sunce moje da ti objasnim
    Da bi sa nekim diskutovao moras da imas argumente a ne da koristis kao argument mali iskomleksirani strumf itd
    Necu ulaziti u trigerovanje opravdanost ili neopravdanost operacije tj. rata u ukrajini.pricas o liku cojeku vodji budali kralju kompleksasu zovi ga kako oces koji ima jednu od najjacih sila na svijetu.
    Ovaj rat nije nista drugaciji od trenutno svih oatalih koji se vode u svijetu samo sto je od MSM i malicioznih vladara svijeta ispracen.sto ne znaci da je zbog toga suroviji ,nego znaci da vecina "dobrocudnih" koja se bavi samo stanjem u ukrajini a zmuri na sve ostale zrtve ,je nista do sramota ljudske vrste .

    e sad ja ovo posmatram strogo objektivno i nikako navijacki... putin se posra u ukrajinu i u cijeli svijet,a i sa nama poprilicno glede tih sankcija. dje ispastamo mi kao narodi tih zemalja a koji smo svi indirektni nosioci i korisnici.
    ja bih se zabrinuo da je ovo jedini i poslednji rat na zemlji,ali kao sto i sam vjerujes NIJE i nece biti

    P.s posto si se dovatio amerike i njenog zauzimanja teritorija, samo sam ti odgovorio na koji nacin oni vode spoljnu politiku i da prijatelje biraju samo dje su njihovi interesi

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  4. #7503
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Zvaću ga kako ja ocu,rak ga izio sto se mene tiče sto prije to bolje


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #7504
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,417
    Thanks Thanks Given 
    4,168
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Možemo mi ovako do sjutra,u ovom ratu ubijana su civili,među kojima i djeca,a na Kosovu je bilo svega prije bombardovanja,ako ti smatraš da je to bilo zbog otcjepljenja kosova ok,ja mislim da je bilo dovoljno razloga za bombardovanje i bez toga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ti mislis da je bilo dovoljno razloga da nas 2 i po mjeseca bombarduju?

    Sent from my phone

  6. #7505
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Lako je nama odje pričati,ratovi u bosni,hrvatskoj i na kosovu su prethodili tome.
    Nikad neću reci da podržavam bombardovanje,ali shvatam zašto su to uradili. Da nije bilo toga,odje ne bi bilo mira još dugo,i u crnoj gori bi se zaratilo.

    A da je milosevic bio covjek mogao je to odma da zaustavi,dzabe sad neki koji su pjevali možeš da nam pusis klintone i bombardujte i nas,nismo gubavi izigravaju nešto,ostavimo te nevine zrtve više da počivaju u miru,dosta je zloupotrebe u političke svrhe.

    Nego,da se vratimo na temu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #7506
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,158
    Thanks Thanks Given 
    262
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Možemo mi ovako do sjutra,u ovom ratu ubijana su civili,među kojima i djeca,a na Kosovu je bilo svega prije bombardovanja,ako ti smatraš da je to bilo zbog otcjepljenja kosova ok,ja mislim da je bilo dovoljno razloga za bombardovanje i bez toga.

    Znaci sad ako rusiji kao nuklearnoj sili dune da pripaja sebi teritorije tudjih država,treba svijet da sjedi skrštenih ruku,treba da se Ukrajina preda da ne bi bilo više žrtava,to je vaša priča odje,presmijesno


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Pa bilo je i u Ukrajini svega prije 2022. a pocelo je 2014. ili to nije isto? Mislim, prije svega ne znam kako imas obraza da sebe smatras nekim moralnim covjekom i braniteljem nekih civilizacijskih vrijednosti kad pises da je razloga za bombardovanje bilo dovoljno. I prilikom toga bombardovanja su stradala neka djeca, neki ljudi koji nisu imali veze sa tim sto se prije desilo? Sto cemo sa onima sa druge strane? Onda su i oni zasluzili da pane koja bombica na glavu nekom ko nije bio povezan sa tim?

  8. The Following 4 Users Say Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  9. #7507
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,249
    Thanks Thanks Given 
    15,165
    Thanks Thanks Received 
    3,776
    Thanked in
    2,702 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Nego,da se vratimo na temu Sent from my iPhone using Tapatalk


    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  10. #7508
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Pa bilo je i u Ukrajini svega prije 2022. a pocelo je 2014. ili to nije isto? Mislim, prije svega ne znam kako imas obraza da sebe smatras nekim moralnim covjekom i braniteljem nekih civilizacijskih vrijednosti kad pises da je razloga za bombardovanje bilo dovoljno. I prilikom toga bombardovanja su stradala neka djeca, neki ljudi koji nisu imali veze sa tim sto se prije desilo? Sto cemo sa onima sa druge strane? Onda su i oni zasluzili da pane koja bombica na glavu nekom ko nije bio povezan sa tim?
    Pričaj to sarajevu koje je bilo pod opsadom toliko godina,pricaj dubrovniku itd itd a bilo je toga ihaha
    Svakoga svoje boli jelte,pa mogao je i neko moj stradati u bombardovanju,opet bih isto mišljenje imao.
    Nego opet kažem,ajmo se vratiti na temu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #7509
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    ovo dodje kao kad komsija oce da napravi farmu svinja i kokosaka pored tvoje kuce i ti popizdis i srusis to.
    sad ko je u pravu ti sto neces da ti smrdi pored kuce ili komsija sto oce da ti zivor zagorca .....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  12. #7510
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    na Kosovu je bilo svega prije bombardovanja,ako ti smatraš da je to bilo zbog otcjepljenja kosova ok,ja mislim da je bilo dovoljno razloga za bombardovanje i bez toga.

    Dakle, misliš da je bilo razloga i da je opravdano da djeca u Murinu poginu od NATO bombi?
    SRAMNO
    Forever young, i want to be forever young

  13. #7511
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Dakle, misliš da je bilo razloga i da je opravdano da djeca u Murinu poginu od NATO bombi?
    SRAMNO
    Исто онолико колико је било оправдано да српске гранате, које смо иначе и ми, грађани Црне Горе финансирали, побију преко хиљаду дјеце у Сарајеву.
    То су трагедије.
    Last edited by BAR; 03-06-22 at 06:45.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  14. The Following 6 Users Say Thank You to BAR For This Useful Post:


  15. #7512
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Не,није вотабаутизам .

    Вајтвошинг је.

  16. #7513
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    What about this, what about that.. ponovo idemo u spiralu..

    Dokle god budemo žrtve dijelili po nekoj odrednici, nema sreće. Dokle god se budemo takmičili čije su rane dublje, nema sreće. Ili koji rat je opravdaniji..

    Makar smo mi na Balkanu vidjeli koliko su ratovi besmisleni. Ali nikako da naučimo lekciju, nego opet srljamo u iste greške zbog kojih je po pravilu uvjek neko drugi kriv.

    Pakao, to su drugi 🙂

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Mitro For This Useful Post:


  18. #7514
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,249
    Thanks Thanks Given 
    15,165
    Thanks Thanks Received 
    3,776
    Thanked in
    2,702 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Pakao, to su drugi
    Upravo u tom eseju je objašnjeno zašto ga Putin ne zove rat nego "specijalna vojna operacija".

    Pojedinačna i kolektivna paranoja.



    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 03-06-22 at 07:06.
    No pasaran!

  19. #7515
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,249
    Thanks Thanks Given 
    15,165
    Thanks Thanks Received 
    3,776
    Thanked in
    2,702 Posts

    Default

    Djelić je pravde odgovaranje za ratne zločine.


    Kontinuitet zatvaranja ruskog gasa.


    Kratka analiza dosadašnjeg djelovanja na globalnom planu. (Ekonomist)









    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 03-06-22 at 07:52.
    No pasaran!

  20. #7516
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,082
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Dakle, misliš da je bilo razloga i da je opravdano da djeca u Murinu poginu od NATO bombi?
    SRAMNO
    Kao velikoga humanistu tebe boli i smrt nekoliko stotina djece od ruskih bombi po Ukrajini. Evo ih ovdje svakoga dana oplakuješ.
    Isto kao što svaki dan ođe oplakuješ đecu izginulu od srpskih granata i snajpera po Sarajevu.
    Mali je tebi posa za tu đecu iz Murina, no te žulja što je Srbija izgubila od NATO. A đeca tu dođu kao smokvin list.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  21. The Following 3 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  22. #7517
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,249
    Thanks Thanks Given 
    15,165
    Thanks Thanks Received 
    3,776
    Thanked in
    2,702 Posts

    Default

    Izložba, (demilitarizacija).


    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  23. #7518
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,806
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Da, ako Marko bije ženu i dijecu zašto to isto ne bi mogao raditi Nikola? Da, da, odlična logika...

    Elem, ovdje je tema Ukrajina, za sve ostalo:
    1. Ratovi devedesetih koje je vodila Crna Gora https://forum.cdm.me/showthread.php?...10#post5761310
    2. Avganistan https://forum.cdm.me/showthread.php?...ganistan/page5
    3. Sirija https://forum.cdm.me/showthread.php?...39#post5396539
    4. Bliski istok https://forum.cdm.me/showthread.php?221511-Bliski-Istok
    5. Opšta tema o globalnim dešavanjima https://forum.cdm.me/showthread.php?...50#post5765150
    6. Ako nije dovoljno otvorite još tema.

    Ovdje se radi o Ukrajni, npr. podatak od juče je da je oko 7 miliona ljudi napustilo Ukrajnu...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  24. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  25. #7519
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    682
    Thanks Thanks Given 
    1,014
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Zanimljivo stivo na temu Ukrajine.

    https://thehill.com/opinion/internat...th-in-ukraine/

    Autor teksta na osnovu logike Ser Artura Konana Doyla, "Kad eliminišete nemoguće, ono što ostane, ma koliko nevjerovatno bilo, mora biti istinito", analizira stanje u Ukrajini i donosi sljedece zakljucke:

    Prvi nerealisticni, nemoguci kraj situacije u Ukrajini je da Ukrajina postane vazalna drzava u sklopu Ruskog Carstva.Poput Bjelorusije npr.
    Drugi nemoguci scenario je da Rusija bude vojno porazena i vracena na pozicije prije 2014 godine. Znaci, bez Donbasa i Krima.
    Treci nemoguci , djelimicna pobjeda Ukrajine koja bi povratila sva okupirana teritorija od strane Rusije od 24.02.2022.

    Nakon eliminacije nemogucih, jedini moguci (ma koliko nevjerovatan) ishod za autora je Ukrajina teritorijalno podjeljena tako da bi Donbas i ove ostale okupirane regije bile izvan kontrole Kijeva, potpuni gubitak Krima , a opet ne i punopravni clan zapadnih organizacija, (NATO, EU)


    unpalatable- neprijatno, sokantno, i zbog toga tesko za prihvatiti.

  26. #7520
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,716
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Pa dobro,ako je tebi isto pripajanje neke teritorije i instaliranje poslušne vlade onda


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I jos daje primjer Kosova kojem koja god Vlada da dodje ce samoinicijativno da se uvlaci Americi jer znaju da ih jedino Amerika moze zastititi od Srbije. A i jer su imali dobro iskustvo sa istima u proslosti. Znaci Amerika tamo ne treba nista da instalira jer imaju 100% podrsku i naroda u politicara s Kosova

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  27. #7521
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    https://warontherocks.com/2022/06/no...-force-design/

    Odlična Kofmanova analiza strukturnih i strateških problema ruske vojske koji su doveli do neuspjeha u Ukrajini. Kofman je jedan od najcjenjenijih zapadnih stručnjaka za rusku doktrinu.

  28. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  29. #7522
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Исто онолико колико је било оправдано да српске гранате, које смо иначе и ми, грађани Црне Горе финансирали, побију преко хиљаду дјеце у Сарајеву.
    То су трагедије.

    A ja to napisah dje tačno?
    Kakav whataboutizam...
    Forever young, i want to be forever young

  30. #7523
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,082
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MLS View Post
    Zanimljivo stivo na temu Ukrajine.

    https://thehill.com/opinion/internat...th-in-ukraine/

    Autor teksta na osnovu logike Ser Artura Konana Doyla, "Kad eliminišete nemoguće, ono što ostane, ma koliko nevjerovatno bilo, mora biti istinito", analizira stanje u Ukrajini i donosi sljedece zakljucke:

    Prvi nerealisticni, nemoguci kraj situacije u Ukrajini je da Ukrajina postane vazalna drzava u sklopu Ruskog Carstva.Poput Bjelorusije npr.
    Drugi nemoguci scenario je da Rusija bude vojno porazena i vracena na pozicije prije 2014 godine. Znaci, bez Donbasa i Krima.
    Treci nemoguci , djelimicna pobjeda Ukrajine koja bi povratila sva okupirana teritorija od strane Rusije od 24.02.2022.

    Nakon eliminacije nemogucih, jedini moguci (ma koliko nevjerovatan) ishod za autora je Ukrajina teritorijalno podjeljena tako da bi Donbas i ove ostale okupirane regije bile izvan kontrole Kijeva, potpuni gubitak Krima , a opet ne i punopravni clan zapadnih organizacija, (NATO, EU)


    unpalatable- neprijatno, sokantno, i zbog toga tesko za prihvatiti.
    Najrealniji rasplet je neki zamrznuti sukob. Na tragu ovoga što si pisao. Čak mi pomalo ovo sad liči na Bosnu iz 1995. kad su Amerikanci vraćali Hrvate iz sela blizu Banja Luke nakon srpske bježanije.
    Rusi gaze po Lugansku i Donbasu, a Ukrajinci pokušavaju da povrate jug. Kad da svako gelda da okine ono što mu je najvažnije.

    Nego, neka bude zamrznuti sukob. Što dalje sa Rusijom, odnosom snaga u Evropi?
    Ukrajina ne mora biti formalno članica nigdje ali će biti 99% proxi Amerike koja će joj bustovat vojsku, uz stalne provokacije.
    Koliko će trajati sankcije? Da li će se evropske zemlje ponovo oslanjati onako komotno na ruske energentne kao ranije?
    Oće li tu biti neka željezna zavjesa kao tokom Hladnog rata?
    Koliko Rusija može da izdrži u miru ako ostanu sankcije? Oće li postati neevropska zemlja?

    Ima gomila stvari i kad se potpiše neko primirje i zamrzne konflikt koje će biti posljedice sa velikim uticajem.
    Last edited by Gagarin; 03-06-22 at 12:00.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  31. #7524
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,463
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,548
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    https://warontherocks.com/2022/06/no...-force-design/

    Odlična Kofmanova analiza strukturnih i strateških problema ruske vojske koji su doveli do neuspjeha u Ukrajini. Kofman je jedan od najcjenjenijih zapadnih stručnjaka za rusku doktrinu.
    Ovaj dio mi je posebno zapalo za oko. Nemaju "easy way out" iako ce vazda imati keca u rukavu za svaki slucaj.

    Russia’s manning issues suggest that future mobilization will face serious problems. In the Russian military, conscripts are sent to units where they receive most of their training, instead of centralized schools. However, the training officers and non-commissioned officers from units either either were deployed in some cases or are likely to be used to form additional battalions. This means the remain-behind element for Russian regiments and brigades might not have the personnel to properly train the conscripts currently arriving. The longer this war continues, the greater the disruptive effects will be on training and recruitment. At this stage, it appears Russia is attempting piecemeal solutions by creating reserve battalions on the basis of officers and NCOs allocated to the tentative “third” battalion remaining in current formations. This is a form of partial mobilization, but it cannibalizes an important training component of these units.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  32. #7525
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,249
    Thanks Thanks Given 
    15,165
    Thanks Thanks Received 
    3,776
    Thanked in
    2,702 Posts

    Default

    Ukrajinske žene u armiji.Ovaj prvi video me vratio na onaj prije dva mjeseca.








    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

Page 301 of 726 FirstFirst ... 201251291297298299300301302303304305311351401 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem SAMSUNG: S4 MINI (stanje 7/10), J5 2015 (stanje 10/10), S7 EDGE (stanje slomljen)
    By vuk92 in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-19, 13:23
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  3. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32
  4. O Đurdevu uranak se sprema, ništa lepše od
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 06-05-04, 23:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •