Page 467 of 725 FirstFirst ... 367417457463464465466467468469470471477517567 ... LastLast
Results 11,651 to 11,675 of 18117

Thread: Ukrajina - stanje na ratištu

  1. #11651
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Rusi vjerovatno imaju teškoća da formiraju odbrambenu liniju za istočnoj obali.
    Nije to lako kad se ljudima u principu ne ratuje, a izgubi se ovoliko teritorije u par dana.
    Ali mi se čini da Ukrajincima nije pametno da se zalijeću na lijevu obalu bez detaljne analize i pripreme.
    Na toj obali će njima rijeka biti prepreka za snabijevanje i imaće problem koji se Rusi imali na desnoj obali.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  2. #11652
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,199
    Thanks Thanks Given 
    15,130
    Thanks Thanks Received 
    3,760
    Thanked in
    2,688 Posts

    Default

    E da su poslali prije, ali dobro ne sumnjam da će ZSU i sad iskoristiti pošiljku iz Francuske.

    https://twitter.com/NOELreports/stat...LLr4QlCsA&s=19

    Neka rezolucija da Rusija izgradi Kijev mislim da im neće teško pasti pošto im je srce to kako vele.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 15-11-22 at 09:11.
    No pasaran!

  3. #11653
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Izgleda da rusi evakuišu civile iz Svatove i Severnodonjecka (repriza Hersona?). Ovo za lijevu obalu Dnjepra mi je nerealno, ali koliko je ,,šuplja" ruska vojska nije nemoguće.

    Tamo neki samit G20, tamo neki predstavnici država ,,kroje kapu" svjetskoj ekonomiji... Izgleda da Kina prekida kupovinu nafte od Rusije, ne, nisu sankcije, vjerovatno hoće aranžman kao Indija (da je kupuju po puno nižim cijenama nego na berzi).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  4. #11654
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,199
    Thanks Thanks Given 
    15,130
    Thanks Thanks Received 
    3,760
    Thanked in
    2,688 Posts

    Default

    Jadni ti civili koje oni "evakuišu" u podrume ruske pretpostavljam da ih "regrutuju" protiv svoje zemlje.

    Nek se samo prisjete kako su prošli oni sa pasošima "samoproglašnih" teritorija koje RF ne priznaje na granici iste samo su im rekli aj polako otkud ste došli.
    Takva je sudbina kolaboranta..od majčice Rusije.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 15-11-22 at 12:16.
    No pasaran!

  5. #11655
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Opet Kijev napadnut. Gore zgrade.



    I Lviv je napadnut...

    i još neki gradovi na zapadu Ukrajine.

    sumarum

    gadjaju Rusi sve gradove diljem Ukrajine.

    Last edited by Saruman; 15-11-22 at 14:26.

  6. #11656
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Ovakvo raketiranje civilnih objekata, širom Ukrajine, mogu samo neke terorističke organizacije tipa ISIL i to. Čist dokaz da Rusi gube sve konce na ratištu, pa daj da ispalimo to što imamo na civilnu infrastrukturu, ne bi li narod još više bjezao iz Ukrajine ili ne bi li postali Rusi odjednom. A ovime samo još više povećavaju motiv vojnicima na ratištu da se bore protiv njih, naročito sad posle Khersona. I posle Krimskog mosta, i posle ovog sad, samo će boostat moral prosječnom vojniku ZSU na frontu.

    Gađa se i Zaporozje, Ternopil, Kryvyi Rih, Rivne... Cijela Ukrajina.



    A ovi nek očekuju uskoro HIMARS u Belgorod.

  7. The Following 4 Users Say Thank You to Saruman For This Useful Post:


  8. #11657
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,199
    Thanks Thanks Given 
    15,130
    Thanks Thanks Received 
    3,760
    Thanked in
    2,688 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Ovakvo raketiranje civilnih objekata, širom Ukrajine, mogu samo neke terorističke organizacije tipa ISIL i to. Čist dokaz da Rusi gube sve konce na ratištu, pa daj da ispalimo to što imamo na civilnu infrastrukturu, ne bi li narod još više bjezao iz Ukrajine ili ne bi li postali Rusi odjednom. A ovime samo još više povećavaju motiv vojnicima na ratištu da se bore protiv njih, naročito sad posle Khersona. I posle Krimskog mosta, i posle ovog sad, samo će boostat moral prosječnom vojniku ZSU na frontu.

    Gađa se i Zaporozje, Ternopil, Kryvyi Rih, Rivne... Cijela Ukrajina.



    A ovi nek očekuju uskoro HIMARS u Belgorod.
    Uvrijeđena mlada.

    https://twitter.com/SergiyKyslytsya/...CQiwydFQg&s=19

    Polako ali sigurno uskoro će sami sebi da zakače status terorističke države, već su Baltičke zemlje joj taj počasni status udijelile a slijedi nastavak..

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  9. #11658
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,815
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,036
    Thanked in
    1,801 Posts

    Default

    Овај напад је команда украјинског ваздухопловста најавила прошле седмице.

    Колико чујем висок проценат оборених ракета.

    Утицај на стање на фронту ће имати као што су имали и претходни напади.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to BAR For This Useful Post:


  11. #11659
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,199
    Thanks Thanks Given 
    15,130
    Thanks Thanks Received 
    3,760
    Thanked in
    2,688 Posts

    Default

    Iran ih je inače kako pročitah neđe od*ebao za kamikaze ubuduće..valjda packe "zapada."

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  12. #11660
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Zamisli izbaciš se iz G20 samita, postane G19, i usred tog samita i UN glasanja o reparacijama gađaš civilne objekte, u ime odmazde za izgubljeni teritorij u invaziji koju si izvršio. Znači terorizam, ovo nije nikakav rat, no nuklearni terorizam jedne izgubljene drzave i vremenu i prostoru, Rusije.


  13. #11661
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Izgleda da je stvarmo Oleški (lijeva obala Dnjepra, nasuprot Hersona) napušten od rusa, ima snimak kada ruskih novar shvativši to bježi iz grada, a evo i objašnjenje gdje je vidio snimljen


  14. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  15. #11662
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,713
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Meni je najzalije ove nase rusofile sto im se rusi snesko o nepobjedivosti Rusije, pravoj moralnoj strani koju propagira Rusija, ratnoj superiornosti

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  16. #11663
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,810
    Thanks Thanks Given 
    2,213
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    343 Posts

    Default Ukrajina - novi rat?

    Krah Rusije znaci i konacni krah velikosrpskog nacionalizma na prostorima ex yu, i raspad takve ideologiie na samom Balkanu sto treba da raduje sve normalne ljude na ovim prostorima.

    Brzo ce vucko da prizna Kosovo, a onda slijedi kasiranje redom.

  17. The Following 5 Users Say Thank You to p0smatrac For This Useful Post:


  18. #11664
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,199
    Thanks Thanks Given 
    15,130
    Thanks Thanks Received 
    3,760
    Thanked in
    2,688 Posts

    Default

    @wulfy sasvim izvjesno posebno što lik koji vodi taj kanal je dosta objektivan i neutralan.

    A ima ono poluostrvo Kilburn valjda su tu krenuli da čiste rusku bazu koju su tamo postavili.Reda je veličine ostrva Brača i ne pretjerano naseljeno, reklo bi se gotovo nebitno ali strateški jako bitno kad se i istorijski pogleda jer kontroliše pristup lukama Herson i Mikolajev.Oni snimci ukrajinske ambifibijske jurišnice ali ne potvrđeno po nekim izvorima su se upravo tamo i uputile.

    To je zapravo najudaljenija zapadna tačka Ukrajine koju su Rusi okupirali.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  19. #11665
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    @wulfy sasvim izvjesno posebno što lik koji vodi taj kanal je dosta objektivan i neutralan.

    A ima ono poluostrvo Kilburn valjda su tu krenuli da čiste rusku bazu koju su tamo postavili.Reda je veličine ostrva Brača i ne pretjerano naseljeno, reklo bi se gotovo nebitno ali strateški jako bitno kad se i istorijski pogleda jer kontroliše pristup lukama Herson i Mikolajev.Oni snimci ukrajinske ambifibijske jurišnice ali ne potvrđeno po nekim izvorima su se upravo tamo i uputile.

    To je zapravo najudaljenija zapadna tačka Ukrajine koju su Rusi okupirali.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Evo ovdje jednoobjašnjenje za to poluostrvo


  20. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  21. #11666
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Iako je više nego jasno šta mislim o Putinovom suludom ratu, ne mogu a da ne primjetim ogromno licemjerje NATO zemalja kada kritikuju rusko bombardovanje energetskih objekata u Ukrajini.

    I onda se sjetim našeg genija.....

    Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  22. #11667
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Ali ne mozemo ići linijom WHATABOUTISM, jer prema tome, mozemo ić do u doba Kulina bana. Evo mene komšije se zamjerile nešto, jel treba ja sad da ih napadnem, jer je i Amerika radila to što je radila.

    Whataboutism je odveo u oba Svjetska rata. Prvi, zato što je Njemačka rekla, kad mogu Englezi da imaju kolonije, mozemo i mi. Drugi, iz brojnih razloga, ali uglavnom WHATABOUTISM, zašto su neki Jevreji puni para a mi nismo. Zašto je SSSR ogroman, a Njemačka nije. Zato daj Lebensraum itd. itd...

    Whataboutism... Ratko Mladić ulazi u Srebrenicu i sveti se Turcima za Dahije.

    Whataboutism vodi samo u propast. I sad je vrijeme da mu se stane na kraj za sva vremena i da ovaj novi poredak ne dozivljava više takve logičke i kognitivne disonance...

  23. #11668
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,199
    Thanks Thanks Given 
    15,130
    Thanks Thanks Received 
    3,760
    Thanked in
    2,688 Posts

    Default

    Ladno napravih lapsus pa stavih Kilburn umjesto Kinburn.
    (ne, nisu Rusi napali Englesku)
    Kako se neko u RF ugrađuje za ove piramidice (glede postavljene "ofanzive") na poluostrvu od nekog lakog cementa šta već kao da zaustave tenkove ko onomad neđe na samoj granici đe je Belgorod kad napraviše bespotrebno cijelu liniju a izgleda ko da može dijete neko to da ispremješta.

    Elem, ovaj napad je još uvijek samo nagovještaj a generala Sergij Nayeva stavih ništa do tajmlajna.A ima nešto jako zanimljivo za generala da je od '91. do '93. godine služio je kao komandant motorizovanog pješadijskog voda,jedinica grupe sovjetskih snaga u Njemačkoj.





    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 15-11-22 at 15:45.
    No pasaran!

  24. #11669
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Ali ne mozemo ići linijom WHATABOUTISM, jer prema tome, mozemo ić do u doba Kulina bana. Evo mene komšije se zamjerile nešto, jel treba ja sad da ih napadnem, jer je i Amerika radila to što je radila.

    Whataboutism je odveo u oba Svjetska rata. Prvi, zato što je Njemačka rekla, kad mogu Englezi da imaju kolonije, mozemo i mi. Drugi, iz brojnih razloga, ali uglavnom WHATABOUTISM, zašto su neki Jevreji puni para a mi nismo. Zašto je SSSR ogroman, a Njemačka nije. Zato daj Lebensraum itd. itd...

    Whataboutism... Ratko Mladić ulazi u Srebrenicu i sveti se Turcima za Dahije.

    Whataboutism vodi samo u propast. I sad je vrijeme da mu se stane na kraj za sva vremena i da ovaj novi poredak ne dozivljava više takve logičke i kognitivne disonance...
    Ovo što sam ja napisao nije whataboutism. Nisam opravdavao ruska sranja i nisam navodio tuđa sranja da bih izbjegao osudu ruskih.
    Samo sam ukazao na licemjerje.

    Nisam optimista po pitanju rešavanja whatabout za sva vremena.
    Uvijek će biti onih koji će potezati takve naopake argumente.
    Mislim da je veći problem kad oni koji rade sranja, dodijele sebi ulogu sudije i za slična sranja osuđuju druge.
    Kad ne bi bilo ovoga, prostor za razvoj whatabout ideologije bi bio mnogo manji.

    I nije ovo vraćanje u prošlost, nego gradnja budućnosti na zdravim temeljima.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  25. #11670
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Ovo što sam ja napisao nije whataboutism. Nisam opravdavao ruska sranja i nisam navodio tuđa sranja da bih izbjegao osudu ruskih.
    Samo sam ukazao na licemjerje.

    Nisam optimista po pitanju rešavanja whatabout za sva vremena.
    Uvijek će biti onih koji će potezati takve naopake argumente.
    Mislim da je veći problem kad oni koji rade sranja, dodijele sebi ulogu sudije i za slična sranja osuđuju druge.
    Kad ne bi bilo ovoga, prostor za razvoj whatabout ideologije bi bio mnogo manji.

    I nije ovo vraćanje u prošlost, nego gradnja budućnosti na zdravim temeljima.
    Ne nego mi nije jasno šta očekuješ od NATO.
    Da krenu odjednom dizati spomenike o Iraqu i Afganistanu. Za to je potrebno vrijeme i neke druge generacije, mlađe i nove. S drugačijim razmišljanjem. Potrebna je ova nova percepcija na koju gledamo na agresora. Jer Amerika je dosad bila unilateralni činilac sa masovnim medijima. Rusija se ponižava kao država, ali istovremeno daje jednu veliku, ogromnu lekciju cijelom svijetu. Pa i tom NATO.

    Ja sam siguran da će u tom novom poretku doći i do nekih neočekivanih stvari što se tiče i njihove prošlosti i djelovanja.

  26. #11671
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Ne očekujem ništa od NATO-a. Potpuno sam saglasan da su potrebne nove generacije i drugačije stanje svijesti svih nas.
    Na žalost, čini mi se da to neće biti tako brzo. Volio bih da griješim.
    Ljudski rod ima veliki problem sa duplim standardima. Lijepo vidimo nepravdu koje se nama nanosi, a prečesto ne vidimo nepravdu koju pravimo drugima.
    Narodi koji su žrtve u jednom slučaju, bez problema postaju zločinci kad dobiju priliku. I to ne iz osvete, nego prema potpuno drugoj grupi koja im ništa nažao nije uradila.

    U slučaju ovog rata bilo bi lijepo i korisno kad bi on rodio ojačane UN. Ali na nekim koliko toliko poštenim principima.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  27. #11672
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    BREAKING

    Hitan sastanak za nacionalnu sigurnost u Poljskoj. Dvije ruske rakete pale u Poljsku i 2 osobe su poginule u selu Przewodów.

  28. #11673
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,810
    Thanks Thanks Given 
    2,213
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Auhhh… pakleno

  29. #11674
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Poljska podignula vojsku i avijaciju. Fighteri Poljske su poletjeli prema toj regiji. Mole da se ne objavljuju vijesti o sastanku, tj. da se ne šire dezinformacije. NATO Članak 5 još nije aktiviran, a i za njega je svakako potrebno vrijeme. Vidim neki pišu da jeste. Vrlo izazovan momenat za sigurnosnu situaciju Evrope i svijeta.

  30. #11675
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,713
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Jebeni Putin, je li moguce sto napravi od svijeta a taman smo mirno zivjeli

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  31. The Following User Says Thank You to Tripleta For This Useful Post:


Page 467 of 725 FirstFirst ... 367417457463464465466467468469470471477517567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 9 users browsing this thread. (0 members and 9 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem SAMSUNG: S4 MINI (stanje 7/10), J5 2015 (stanje 10/10), S7 EDGE (stanje slomljen)
    By vuk92 in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-19, 13:23
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  3. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32
  4. O Đurdevu uranak se sprema, ništa lepše od
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 06-05-04, 23:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •