Page 288 of 710 FirstFirst ... 188238278284285286287288289290291292298338388 ... LastLast
Results 7,176 to 7,200 of 17727

Thread: Ukrajina - stanje na ratištu

  1. #7176
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Srbija dobija gas gasovodom preko Turske, tako da ti cinjenice nisu bas na mjestu. Ima jedan preko rumunije i ukrajine koji je trenutno zasutavljen.
    Ovo je vjerovatno prica ako uvedu sankcije na ruski gas i naftu da im hrvati nece isporucivati nista.
    Predpostavljam klasicna patetika da objasni razlog zasto nece uvesti sankcije na gas i naftu...
    Iako ih niko ne tuce po usima da moraju, jer je kupuje pola evrope....
    Ali eto.... Drama queen

    Ne bih ja to nista diro
    Zanimljivo. Jedan preko Ukrajine i Rumunije, a drugi, ovaj glavni kojim zveckaš poentu, preko Turske. A iz Turske biće preko Plutona do Pančeva?

    Fakti će ti bit korektno posloženi tek ovako:
    ako ti jedan ide preko Ukrajine i Rumunije, onda drugi ide preko Turske i Bugarske.
    One iste Bugarske kojoj su taj isti gas ukinuli na tom istom gasovodu kojim ga isporučuju Srbiji.
    Onoj istoj Srbiji koja je, od momenta ukidanja isporuka Bugarskoj, već pokrenula proceduru primjene kriznih mjera za alternativne nabavke gasa, kao i štednje.
    Jer valjda očekuju da Bugari neće dovijeka gledat kako kroz one cijevi po Bugarskoj toči li put Srbije toči, a da oni prste ne mogu umočit.

    Inače, jedna od osnovnih reakcija na ovu energetsku krizu, U SVIJET CIJELI, je ubrzana izgradnja velikog broja novih obalnih terminala za uvoz gasa, kao i rapidno širenje kapaciteta postojećih.
    Tako da je i ona neđe imala pravo da ipak ima veze što Mađarska nema more. Ili ko već
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  2. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  3. #7177
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    A ovi što ovoliko graju ovuda kako je Zelenski glavni krivac u ovu priču, pa poslije to peglaju kako je ipak mogo drugačije, mudrije, bolje, no nije htio jer je korumpirani pion cionističko-nacističkih zombi armija....
    Umjesto te buke što vas je opet spopala, valjda od kako se predao Mariupolj, zbilja bi mogli bar jednom reć- a što je to taj Zelenski trebao, tačno, konkretno i precizno, da učini pa da bude ispravno sve?

    Mnogo me zanima koliko umješno umijete umotat odgovor u oblande
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  5. #7178
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Zanimljivo. Jedan preko Ukrajine i Rumunije, a drugi, ovaj glavni kojim zveckaš poentu, preko Turske. A iz Turske biće preko Plutona do Pančeva?

    Fakti će ti bit korektno posloženi tek ovako:
    ako ti jedan ide preko Ukrajine i Rumunije, onda drugi ide preko Turske i Bugarske.
    One iste Bugarske kojoj su taj isti gas ukinuli na tom istom gasovodu kojim ga isporučuju Srbiji.
    Onoj istoj Srbiji koja je, od momenta ukidanja isporuka Bugarskoj, već pokrenula proceduru primjene kriznih mjera za alternativne nabavke gasa, kao i štednje.
    Jer valjda očekuju da Bugari neće dovijeka gledat kako kroz one cijevi po Bugarskoj toči li put Srbije toči, a da oni prste ne mogu umočit.

    Inače, jedna od osnovnih reakcija na ovu energetsku krizu, U SVIJET CIJELI, je ubrzana izgradnja velikog broja novih obalnih terminala za uvoz gasa, kao i rapidno širenje kapaciteta postojećih.
    Tako da je i ona neđe imala pravo da ipak ima veze što Mađarska nema more. Ili ko već
    Kakav politicki tunelski vid, hvala vladi i resornom ministarstvu.
    Super je sto vas dvoje mislite da svijet funkcionise onako kako ga vasa politicka vizura zamislja.
    Elem....
    Gasovod je dio snabdijevanja Madjarske i Austrije. Tako da Bugarska mora ispostovati odluke EU, a one su ovakve kakve jesu. Za sada Bugari ne kradu potrebne kolicine za sebe jer zamisli postuju ono sto im komsijske drzave placaju.
    Nije bas svako DPS i Uniprom pa da kradu energiju koja im treba.
    Ujedno je Bugarska sa NIS, dje je isti taj NIS glavni investitor, gradi gasovod od atine do juga Srbije da bi obezbijedili diversifikaciju snabdijevanja gasom.
    Pa im ni to ne ide u interes.
    Nije svijet Veselin Pejovic i DPS pa da zive od lopovluka. Tako da nema veze ima li Madjarska more ili ne. Dokle god EU ne uvede embargo na plin i naftu, Madjari, Austrija i Srbija su mirni sa snabdijevanjem.
    To sto nas svi sa projektima zaobilaze u komsiluku vise govori o nama nego ista drugo

    Ne bih ja to nista diro

  6. #7179
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,360
    Thanks Thanks Given 
    4,025
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    230 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ajmo još jednom neke teze koje napisah početkom marta.
    Vratimo se na period prije 24.2.2022 god. i postavimo određena pitanja:
    Da li je Ukrajna nefunkcionalna država?
    Da li je Ukrajna podeljena država?
    Da li je Ukrajna država u kojoj je utemeljena korupcija?
    Da li je Ukrajna država u kojoj postoje oligarsi koji se bogate preko leđa naroda?
    Da li je Ukrajna država koja ne kontroliše svoju teritoriju u cijelosti?
    Da li je Ukrajna država u kojoj ima diskriminacije (po puno osnova)?
    Odgovor na svako od postavljenih pitanja je - DA.
    Ipak poslije 24.2.2022 god. odgovori na ova pitanja ,,padaju u vodu" jer je Ukrajna napadnuta, na nju je izvršena invazija. Sada se jedino broji da li su kadri da stanu protiv onih koji su ih napali.
    Zašto je to tako? Jednostavno, Putin nije tu da riješava gore opisane probleme, ali je naredio invaziju (specijalnu operaciju) uz izgovor da, između ostalog, radi denacifikaciju Ukrajne... Glupost, da je to cilj rata prvo bi trebalo denacifikovati svoje dvorište. U Rusiji postoji oko 150 neofašističkih, neonacističkih, rasističkih i ekstremno desničarskih udruženja. Članovi tih organizacija su u zadnjih deset godina ubili 2.245 ljudi (ovo je broj slučajeva koji su imali sudski epilog). U Rusiji ima oko 60.000 skinhedsa... To što ima ovakvih (ne)ljudi u Rusiji ne opravdava postojanje istih takvih (ne)ljudi u Ukrajini. Ali da je razlog ,,specijalne vojne operacije" denacifikacija je glupost, tim prije što Rusija nije sposobna da u sopstvenoj zemlji odradi taj posao.

    Dakle, jednostavno je (sve ostalo je samo prikrivanje navijačkog stava koji je, zamislite, legitiman, ali nije je objektivan), a to se može vidjeti kroz jedno obično pitanje: Da li treba Ukrajna da se brani od moćnijeg neprijatelja ili da položi oružje?
    Na to pitanje se može odgovoriti potpuno isto kao i na ovo: Da li bi branio Crnu Goru ako bi na nju izvršila invaziju Hrvatska/Srbija/Albanija (tri jače vojske od CG)? Potpitanje: odbrana države ne bi zavisila od tog kakva je vlast u CG?



    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Ovo je upravo ono sto sam mislio kad sam poredio dvije agresije - da su Nato trupe usle u SRJ svi(vecina, svako normalan) bi podrzavali vojsku u naporima da se odbranimo, sve ostalo bi bilo gurnuto ne u drugi nego u deseti plan. I tu mozemo da pravimo bezbroj paralela.

    Ne izmisljaju bez razloga diktatori strane neprijatelje i domace izdajnike, to ujedinjuje narod i privremeno se zaboravljaju svi ostali problemi. To je bukvalno je udzbenicki primjer u Uvodu u pravo. A u nekim slucajevima kao sto vidimo i ne moraju da ih izmisljaju.

    Ali jbg treba procitati po koju knjigu pa shvatiti da nije svaka kritika navijanje da Rusi satru Ukrajince.

    Sent from my phone

  7. #7180
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Kakav politicki tunelski vid, hvala vladi i resornom ministarstvu.
    Super je sto vas dvoje mislite da svijet funkcionise onako kako ga vasa politicka vizura zamislja.
    Elem....
    Gasovod je dio snabdijevanja Madjarske i Austrije. Tako da Bugarska mora ispostovati odluke EU, a one su ovakve kakve jesu. Za sada Bugari ne kradu potrebne kolicine za sebe jer zamisli postuju ono sto im komsijske drzave placaju.
    Nije bas svako DPS i Uniprom pa da kradu energiju koja im treba.
    Ujedno je Bugarska sa NIS, dje je isti taj NIS glavni investitor, gradi gasovod od atine do juga Srbije da bi obezbijedili diversifikaciju snabdijevanja gasom.
    Pa im ni to ne ide u interes.
    Nije svijet Veselin Pejovic i DPS pa da zive od lopovluka. Tako da nema veze ima li Madjarska more ili ne. Dokle god EU ne uvede embargo na plin i naftu, Madjari, Austrija i Srbija su mirni sa snabdijevanjem.
    To sto nas svi sa projektima zaobilaze u komsiluku vise govori o nama nego ista drugo

    Ne bih ja to nista diro
    Auh, brate, po ure mi treba da izbiskam suštinu, iz ovog naglabanja koje ti, nažalost, sve bolje ide.

    Niko nije pominjao ni vladu, ni resorna ministarstva, ni ta ostala opšte-raširena blebetanja kojima se ovđe služite da bi imali što reć.
    Nemoj onda ni ti, ne pojeftinjuješ time ono što ja govorim. No svoju priču.

    Elem, ipak onaj iz Turske ide preko Bugarske. Bar smo geografiju utvrdili.

    I onda opet tvoj tipični modus operandi- pola istine povežeš na pola neistine sa neke sasvim druge strane, i eto ga zaključak iz snova.

    Tačno je da će se odluke o o embargu donosit na nivou EU.
    Netačno je da je ovđe pitanje uvoz gasa u Srbiju, radi se o tranzitu kroz Bugarsku..
    Konačno, potpuno je netačno da je ovo pitanje embarga na uvoz gasa iz Rusije, nego je nešto sasvim drugo:
    EU trenutno za Srbiju, kao i za sve druge zemlje koje ne poštuju odluke o uvođenju sankcija Rusiji, razmatra kaznene mjere.

    A Srbija, kao ozbiljna država, anticipira da bi jedna od sankcija mogla bit zabrana tranzita za Srbiju, koju Bugarska, kao članica EU, mora ispoštovat. Što s Mađarskom i Austrijom nikakve veze pod milim bogom nema.
    I, stoga, Srbija kao ozbiljna država, od 27. aprila ove godine već primjenjuje utvrđene krizne mjere- traži alternativne rute nabavke kroz EU, i ograničava potrošnju.
    Mora da te nisu čuli da im je laganica skroz.

    Dobronamjerno sasvim:
    manje arogancije, manje brkanja u stvari o kojima blagog pojma nemaš, manje spinovanja ka sa onim suficitom, i lakše ćeš putovat. I forumom, i svim drugim morima.
    Last edited by Buva+gacce; 21-05-22 at 23:39.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  8. #7181
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Auh, brate, po ure mi treba da izbiskam suštinu, iz ovog naglabanja koje ti, nažalost, sve bolje ide.
    Oce to, vidim da smo sa geografije i doskocica "Madjarska i Srbija nemaju more" dosli do dodatnih lupetanja da se sakrije sta ste rekli
    Niko nije pominjao ni vladu, ni resorna ministarstva, ni ta ostala opšte-raširena blebetanja kojima se ovđe služite da bi imali što reć.
    Nemoj onda ni ti, ne pojeftinjuješ time ono što ja govorim. No svoju priču.
    Da, kako to da vas nikada ne shvatim, a bas ste mislili da kazete ono sto sam vam vec napisao. Nego vi ponovite pa samo dodate kao da sam ja napisao nesto deseto
    Elem, ipak onaj iz Turske ide preko Bugarske. Bar smo geografiju utvrdili.
    Od pocetka sam to i napisao. Ti sad ko da si mi nesto prosvijetlio. A samo ponavljas sto sam napisao u prvom postu.
    I onda opet tvoj tipični modus operandi- pola istine povežeš na pola neistine sa neke sasvim druge strane, i eto ga zaključak iz snova.
    Da, bice da ja to radim.
    Tačno je da će se odluke o o embargu donosit na nivou EU.
    i ovo samo ponavljas napisano, kao da sam pogrijesio nesto pa me ispravljas
    Netačno je da je ovđe pitanje uvoz gasa u Srbiju, radi se o tranzitu kroz Bugarsku..
    I ovo sam napisao. Ne samo za Srbiju vec i Madjarsku i Austriju.
    Konačno, potpuno je netačno da je ovo pitanje embarga na uvoz gasa iz Rusije, nego je nešto sasvim drugo:
    EU trenutno za Srbiju, kao i za sve druge zemlje koje ne poštuju odluke o uvođenju sankcija Rusiji, razmatra kaznene mjere.
    I sta je netacno? Bukvalno sam napisao da dokle god politika o gasu i nafti EU takva kakva jeste, a to valjda znaci i da moze da se promijeni, drzave na balkanskom gasovodu su mirne.
    Cak i ako EU uvede neke sankcije Srbiji, zamisli kroz taj isti gasovod ce teci plin za Madjarsku. Woowww. Je li ti eksplodirao mozak na ovu informaciju. Ili ako uvede sankcije na uvoz, isto ce da se desi.... Wooow, nuklearna ekaplozija saznanja....
    A Srbija, kao ozbiljna država, anticipira da bi jedna od sankcija mogla bit zabrana tranzita za Srbiju, koju Bugarska, kao članica EU, mora ispoštovat. Što s Mađarskom i Austrijom nikakve veze pod milim bogom nema.
    Tuki je to ozbiljna drzava, suplja prica dok se gasovod do Grcke ne zavrsi. Vucic koji hrabri srbe kako je on strasno sposobni otac nacije...
    A i zamisli, napisao si ono sto sam vec napisao za Madjarsku i Austriju. Odlicno je ovo. Ponovis sta sam vec napisao i iscudjavas se nad necim. Sjajno....dobra fora
    I, stoga, Srbija kao ozbiljna država, od 27. aprila ove godine već primjenjuje utvrđene krizne mjere- traži alternativne rute nabavke kroz EU, i ograničava potrošnju.
    Mora da te nisu čuli da im je laganica skroz.
    Jer je skupo i morali bi da koriste rezerve Hrvata ili Italijana..... A oni su bas voljni da pomognu Srbiji.... Evo trce. Hrvati posebno
    Dobronamjerno sasvim:
    manje arogancije, manje brkanja u stvari o kojima blagog pojma nemaš, manje spinovanja ka sa onim suficitom, i lakše ćeš putovat. I forumom, i svim drugim morima.
    I naravno omiljena recenica. Jeste, sve ja nemam pojma a do prije 5 minuta niste ni znali ni kako ni dje ide.
    Tako mi vase zabrinutoati za moj karakter i vaseg znanja o stvarima.
    Drzite se crkve i zastava i lokalnih supljih tema. U tome ste ocigledno nenadjebivi.... Ovo vam vec malo losije ide

    Ne bih ja to nista diro
    Last edited by Hell Raiser; 22-05-22 at 00:14.

  9. #7182
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Tako mi vase zabrinutoati za moj karakter i vaseg znanja o stvarima.
    Ti se znanjem baš i nisi proslavio.

    22. februar 2022.
    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Rekoh vam kako ce se zavrsiti. Islo se da vidi ko ce prvi da trepne,
    Zar ste stvarno mislili da ce NATO uci u rat. Cak sam ocekivao zesce sankcije prema Rusiji.
    Na zalost Ukrajina ce platiti, kao i zadnjih 7 godina. Raskubace je kojekakvi tajkuni, zaobice Poljake i Ukrajinu prihoda od transporta gasa.
    Rusija ce trositi ogromni novac koji nema na odrzavanje vojske na granicama. Bjelorusija je predala suverenitet Moskvi
    Igraliste se seli na Juznokinesko more i Tajvan

    Ne bih ja to nista diro
    Pričaš o priznanju DNR i LNR, kao da je to kraj priče, i o ruskom održavanju vojske na granicama i Ukrajini koju raskubaju tajkuni.
    Elem, vojska nije ostala na granicama no otišla preko 44 sata kasnije, a Ukrajinu 3 mjeseca raskubaju tenkovi, avioni i artiljerija.

    16. mart 2022
    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Napisah na samom pocetku.
    Misljenja sam da je strateski cilj sve uz obalu Crnog mora i azovsko. Sekundarni cilj je instalacija proruske vlade u kremlju, koja ce potvrditi ruske novoosvojene teritorije.
    Ocekujem vrlo brzo desant na Odesu, ako se nesto drasticno novo ne desi.
    Nije se desilo niti će se desiti.
    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    A sad je sve moguce. Ukrajinci su bolje naoruzani, bolje disciplinovani, veceg morala i sto je najvaznije, brane drzavu.
    Ovo je na prekretnici i moze da ode na svaku stranu. Od povlacenja do koriscenja krstarecih raketa.
    Krstareće rakete se koriste od dana 1. Do ovoga posta ih je ispaljeno na stotine.

    23. mart 2022.
    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Sad htjedoh da napisem da se ulazi u novu fazu i da pocinje gadjanje balistickim raketama

    Ne bih ja to nista diro
    Mjesec dana u rat pričaš da počinje gađanje balističkim raketama, a koriste se od prvog dana i do toga momenta ih je takođe bilo ispaljeno na stotine.

    Pričao si da su fotografije Zelenskog iz rovova u Donbasu slike iz 2017. iako tada nije bio predsjednik, (a fotografije u realnosti stare 10-ak dana).


    Dakle, više skromnosti u komunikaciji sa sagovornicima, a manje arogancije i nosa u oblake.
    Last edited by ASC; 22-05-22 at 00:45.

  10. #7183
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    I zaboravih da ti jos nesto napisem.
    Najvjerovatniji sledeci paket sankcija je uvodjenje carina na uvoz i transport plina i nafte iz rusije. Kako na one sa cjevovoda tako i sa brodova.
    Cilj je da se postigne diversifikacija izjednacavanjem cijena sa ostalim snabdjevacima iz svijeta.
    Zamisli... Zakacice i Srbiju nezavisno od dogovorenih cijena

    Ne bih ja to nista diro

  11. #7184
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Oce to, vidim da smo sa geografije i doskocica "Madjarska i Srbija nemaju more" dosli do dodatnih lupetanja da se sakrije sta ste rekli

    Da, kako to da vas nikada ne shvatim, a bas ste mislili da kazete ono sto sam vam vec napisao. Nego vi ponovite pa samo dodate kao da sam ja napisao nesto deseto

    Od pocetka sam to i napisao. Ti sad ko da si mi nesto prosvijetlio. A samo ponavljas sto sam napisao u prvom postu.

    Da, bice da ja to radim.

    i ovo samo ponavljas napisano, kao da sam pogrijesio nesto pa me ispravljas

    I ovo sam napisao. Ne samo za Srbiju vec i Madjarsku i Austriju.

    I sta je netacno? Bukvalno sam napisao da dokle god politika o gasu i nafti EU takva kakva jeste, a to valjda znaci i da moze da se promijeni, drzave na balkanskom gasovodu su mirne.
    Cak i ako EU uvede neke sankcije Srbiji, zamisli kroz taj isti gasovod ce teci plin za Madjarsku. Woowww. Je li ti eksplodirao mozak na ovu informaciju. Ili ako uvede sankcije na uvoz, isto ce da se desi.... Wooow, nuklearna ekaplozija saznanja....

    Tuki je to ozbiljna drzava, suplja prica dok se gasovod do Grcke ne zavrsi. Vucic koji hrabri srbe kako je on strasno sposobni otac nacije...
    A i zamisli, napisao si ono sto sam vec napisao za Madjarsku i Austriju. Odlicno je ovo. Ponovis sta sam vec napisao i iscudjavas se nad necim. Sjajno....dobra fora

    Jer je skupo i morali bi da koriste rezerve Hrvata ili Italijana..... A oni su bas voljni da pomognu Srbiji.... Evo trce. Hrvati posebno

    I naravno omiljena recenica. Jeste, sve ja nemam pojma a do prije 5 minuta niste ni znali ni kako ni dje ide.
    Tako mi vase zabrinutoati za moj karakter i vaseg znanja o stvarima.
    Drzite se crkve i zastava i lokalnih supljih tema. U tome ste ocigledno nenadjebivi.... Ovo vam vec malo losije ide

    Ne bih ja to nista diro

    Vjeruješ li da me nije volja da pročitam što si pisao.

    Poslednji put:

    Žena piše da Srbija nije uvela sankcije Rusiji. I da zato mogu ić posledice, pa i zatvaranje slavina za gas.

    Ti pišeš da se embargo na izvoz ruskog gasa u Srbiju ne može primijenit, jer bi se zatvorile slavine i Mađarskoj i Austriji.

    To su, druže, dvije sasvim razne, i različite, stvari. Neusklađivanje sa politikom sankcija, i posledice koje iz toga mogu proizać, su jedno, embargo na Ruski gas, o kojem uporno pričaš, je nešto sasvim drugo.
    Slavine Srbiji prijete da se zavrnu jer nije uvela sankcije Rusiji, a ne zbog embarga.
    I slavine se vazda mogu zavrnut, kao što su trenutno recimo zavrnute Bugarskoj- ostalima teče, a njima prc, iako je gasovod kod njih. Koje, inače, nisi pominjao, iako tvrdiš da jesi. Tebe je taj gasovod išo preko Turske u uvodnom postu, iz čega si vuko zaključak da je dotok bezbjedan za Srbiju.

    Uporno ka manit pričaš o nečem sasvim desetom u odnosu na ono što si inicijalno komentarisao. Zbilja ti ništa više drugo ne umijem reć, a nije me lako umorit, vjeruj mi. Ae budi mi dobar.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  12. #7185
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ti se znanjem baš i nisi proslavio.

    22. februar 2022.


    Pričaš o priznanju DNR i LNR, kao da je to kraj priče, i o ruskom održavanju vojske na granicama i Ukrajini koju raskubaju tajkuni.
    Elem, vojska nije ostala na granicama no otišla preko 44 sata kasnije, a Ukrajinu 3 mjeseca raskubaju tenkovi, avioni i artiljerija.

    16. mart 2022

    Nije se desilo niti će se desiti.

    Krstareće rakete se koriste od dana 1. Do ovoga posta ih je ispaljeno na stotine.

    23. mart 2022.

    Mjesec dana u rat pričaš da počinje gađanje balističkim raketama, a koriste se od prvog dana i do toga momenta ih je takođe bilo ispaljeno na stotine.

    Pričao si da su fotografije Zelenskog iz rovova u Donbasu slike iz 2017. iako tada nije bio predsjednik, (a fotografije u realnosti stare 10-ak dana).


    Dakle, više skromnosti u komunikaciji sa sagovornicima, a manje arogancije i nosa u oblake.
    Neka si se i ti javio.
    Ako sam mislio da nece napasti na Ukrajinu, to je kao neki sad veliki kiks. Iskreno sam mislio da Rusija nema ni novca ni vojsku za takvu ekskurziju.
    A da se nije desilo sto se desava, Zelenski bi ucvratio vlast i tajkuni bi nastavili da razvlace tu drzavu. Ili ces da ustvrdis da je Ukrajina bila ista manje korumpirana drzava nego Rusija. Pa evo se danas u USA senatu jedva provukao zakon o 40 milijardi pomoci jer pojedini senatori misle da se te pare raskubaju od kojekakvih likova. Ako se o tome smije raspravljati u USA, dako se smije to reci i ovdje na forumu, a da te neko ne nazove putinofilom.
    Na pocetku rata su se koristili Grad i tor sistemi. Tek poslije propasti kod Kijeva rusi maksimalno koriste Iskandere ili Kalibar rakete.
    Tocka U nije krstareca raketa.
    Za Odesu ne bih bio tako siguran. Hoce li je zauzeti je drugo pitanje. Hoce li probati da je uzmu.... Hoce sigurno.
    Za fotografije Zelenskog. Pa one prve sa Twitera koje su pojedini serovali ovdje i jesu. Ti ko da sam svake komentarisao tako, osim onih za koje su svi utvrdili da jesu sa posjete UKR vojsci na granici sa Donbasom.
    Kao sto rekoh.... Ne brinite za moju aroganciju..... Ne moras mu pomagati, nije da ti ide od ruke.
    Kapiram da je nedje cilj da me uguras u "srbi, rusi, spc" ili koji god zelis tor i nacin na koji vidis svijet oko sebe.
    Ako ti je lakse, evo jesam

    Ne bih ja to nista diro

  13. #7186
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Na pocetku rata su se koristili Grad i tor sistemi. Tek poslije propasti kod Kijeva rusi maksimalno koriste Iskandere ili Kalibar rakete.
    Prvi dan je ispaljen trocifren broj Iskandera i Kalibara.
    EDIT:
    Evo da budem precizniji. Postavljao sam ranije.
    Po podacima Pentagona prvi dan je ispaljeno ukupno 160 krstarećih i balističkih raketa.
    Pored iskandera i kalibara korištene su i krstareće rakete kh-101/kh-555 koje se lansiraju sa aviona.

    Dalje, Pentagon je objavio da je do 18. marta na Ukrajinu ispaljeno 1080 balističkih i krstarećih raketa.
    18. maja je broj balističkih i krstarećih raketa procijenjen na 2150.

    Dakle, Rusija za prvih 23 dana rata ispalila oko 1080 raketa, a onda za narednih 60 dana oko 1070.

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Tocka U nije krstareca raketa.
    Jeste balistička.

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Za Odesu ne bih bio tako siguran. Hoce li je zauzeti je drugo pitanje. Hoce li probati da je uzmu.... Hoce sigurno.
    Desantom sigurno neće.
    A da bi probali da je uzmu prvo moraju da zauzmu Nikolajev, kao što prvo moraš da magistriraš da bi prijavio doktorat.
    A Rusi kako stvari stoje kubure sa bečelor studijama.
    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Kapiram da je nedje cilj da me uguras u "srbi, rusi, spc" ili koji god zelis tor i nacin na koji vidis svijet oko sebe.
    Ako ti je lakse, evo jesam
    Loše kapiraš.
    Nemam takvih ciljeva.
    Last edited by ASC; 22-05-22 at 01:29.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  15. #7187
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Loše kapiraš.
    Nemam takvih ciljeva.
    Ja sam ga na ignore stavio zbog takvih postova. Cak si mu i napisao sta ocekujes od njega, a on opet po svome izmislja tudje agende i stavlja sagovornicima rijeci u usta.
    Last edited by VanjaTheMan; 22-05-22 at 01:21.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  17. #7188
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Prvi dan je ispaljen trocifren broj Iskandera i Kalibara.
    I onda se stalo, jer se racunalo da se zavrsio posao. Sto se pokazalo kao potpuno pogresno. I vec nedeljama ratuju kako sam i napisao. Kratarece rakete sa Crnog mora i iz debele pozadine ili lokacija sa teritorije Rusije. Ne vidim da sam bas toliko pogrijesio. Cak sam mislio da ce koriatiti i strateske bombardere, ali je tek to promasaj. Cak nisu ni u Mauripolju bez jednom, a tek su tu bili sigurni.
    Jeste balistička.
    Jeste, ali opet moraju da budu malo blize frontu za koriscenje istih. A to ih izlaze udarima UKR raketa

    Desantom sigurno neće.
    A da bi probali da je uzmu prvo moraju da zauzmu Nikolajev, kao što prvo moraš da magistriraš da bi prijavio doktorat.
    A Rusi kako stvari stoje kubure sa bečelor studijama.
    To ce dosta da zavisi od naredne isporuke oruzija, posebno UK. Priprema se teren da se na konto zita koje vec danima kilometarskim kolonama ide u evropu isporuce protivbrodske rakete velikog dometa.
    Odesa se vec danima raketira a manji ruski brodovi provjeravaju rupe u odbrani.
    Da ponovim, jos je nejasno kako ce se zavrsiti, ali da ce pokusati da je zauzmu, makar zaobilazenjem Nikolajeva pa istovremenim desantom i napadom sa kopna.... To hoce. Sigurnoat crnomorske flote im zavisi od toga, tako da ce doci na red. Sa kakvim uapjehom, ostaje da se vidi.
    Dosta je cudnih izjava, pocevsi od UKR ministra da je Pentagonu cilj unistenje crnomorske flote(sto je Pentagon odmah odbacio iako svi sad znaju ucesce u potapanju Moskve) , do pozivanja Zelenskog na pregovore o okoncanju sukoba pregovorima....
    Trenutno moze ovaj rat gdje god hoces, a zavisi od UK koja je trenutno najmitantnije raspolozena.
    USA trosi ogroman novac koji zna da ce brzo morati da trosi u juznokorejskom moru, pa im razvlacenje ovog sukoba i ne odgovara previse....



    Ne bih ja to nista diro

  18. #7189
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Sve da Ukrajina nema protivbrodske rakete, desantni brodovi ne mogu da se privuku na obalu neopaženo.

    Moraju da dođu do obale, stanu i onda krenu da iskrcavaju trupe i tehniku. Sve i da dođu dotle a da ih niko ne potopi, u taj mah mogu da ih satru ukrajinska artiljerija i avijacija.


    Prošli bi kao na onom mostobranu kod Bilogorivke.

  19. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  20. #7190
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Ovo je upravo ono sto sam mislio kad sam poredio dvije agresije - da su Nato trupe usle u SRJ svi(vecina, svako normalan) bi podrzavali vojsku u naporima da se odbranimo, sve ostalo bi bilo gurnuto ne u drugi nego u deseti plan. I tu mozemo da pravimo bezbroj paralela.

    Ne izmisljaju bez razloga diktatori strane neprijatelje i domace izdajnike, to ujedinjuje narod i privremeno se zaboravljaju svi ostali problemi. To je bukvalno je udzbenicki primjer u Uvodu u pravo. A u nekim slucajevima kao sto vidimo i ne moraju da ih izmisljaju.

    Ali jbg treba procitati po koju knjigu pa shvatiti da nije svaka kritika navijanje da Rusi satru Ukrajince.

    Sent from my phone
    Dobro, i? Rusija je izvršila invaziju opravdano?

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  21. #7191
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,360
    Thanks Thanks Given 
    4,025
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    230 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Dobro, i? Rusija je izvršila invaziju opravdano?

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Ko uopste prica o tome? Sta je sa vama ne kapiram?

    Sent from my phone

  22. #7192
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,481
    Thanks Thanks Given 
    2,517
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,360 Posts

    Default

    ko sto rece kolega vise mene brine juznokorejsko more nego Ukrajina.... ovomo se vidi kraj ali sa kad se sukobe zuti i komleksasi sa zvezdicama bice belaj po sve

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  23. #7193
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,090
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Je li ovo isti onaj što je pričao nema predaje/borimo se do kraja/rusija je porazena/trle vrle bajke i basne.

    Kasno zelenski bez supstanci ostade.


  24. #7194
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Vjeruješ li da me nije volja da pročitam što si pisao.

    Poslednji put:

    Žena piše da Srbija nije uvela sankcije Rusiji. I da zato mogu ić posledice, pa i zatvaranje slavina za gas.

    Ti pišeš da se embargo na izvoz ruskog gasa u Srbiju ne može primijenit, jer bi se zatvorile slavine i Mađarskoj i Austriji.

    To su, druže, dvije sasvim razne, i različite, stvari. Neusklađivanje sa politikom sankcija, i posledice koje iz toga mogu proizać, su jedno, embargo na Ruski gas, o kojem uporno pričaš, je nešto sasvim drugo.
    Slavine Srbiji prijete da se zavrnu jer nije uvela sankcije Rusiji, a ne zbog embarga.
    I slavine se vazda mogu zavrnut, kao što su trenutno recimo zavrnute Bugarskoj- ostalima.
    Slavinu za gas mogu zavrnuti samo Rusi, kao sto su zavrnuli Bugarima, zato sto nece da placaju u rubljama. Mada to je vijest od prije mjesec dana. Vjerujem da su se do sad predomislili ili se snalaze preko reverzibile kao Poljaci i placaju skuplje. Nije im uopste u interesu da blokiraju tranzit jer uzimaj lovu za njega.

    EU ne moze da uvede nikakve sankcije Srbiji na ruski gas. To je nonsens. Moze preko Bugarske da opstruise snabdevanje Srbije, ali to je vec kradja gasa kojeg je druga drzava platila Rusiji.
    I sasvim sigurno taj gas onda ne bi dobijali ni Madjarska ni Austrija. I zbog toga te dve drzave nece nikad glasati za takve sankcije, ako bi ikad i dosle na dnevni red. A odluke u EU se jos uvijek donose konsenzusom.

  25. #7195
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    14,541
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Anyway..

    M777 na putu za Ukrajinu.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  26. #7196
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    14,541
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Oce to, vidim da smo sa geografije i doskocica "Madjarska i Srbija nemaju more" dosli do dodatnih lupetanja da se sakrije sta ste rekli.
    Sa kim se ti svađaš uopšte? Uostalom,ima tema Srbija,spoljna i unutrašnja politika pisao je i massaro do skora.

    Svačega sam se ja ovdje nagledala pa nijednom ne rekoh nekome da lupeta.Nakon takvog nivoa komunikacije gubi se volja za bilo kakvom ubuduće.


    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  27. #7197
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,674
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Bluemoon, previse ozbiljno shvatas forum.

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  28. #7198
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    14,541
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Bluemoon, previse ozbiljno shvatas forum.

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Kako koju temu,i kako koje članove.
    Filtracija.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  29. #7199
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,481
    Thanks Thanks Given 
    2,517
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,360 Posts

    Default

    jedno pitanje za ozbiljnije poznavaoce materije jel ova pomoc Ukrajini u oruzju i novcu bespovratna??? Ne moraju Ukrajinci ovo da placaju ??

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  30. #7200
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,834
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Da je drugačije ne bi bila pomoć no kredit.

    Sent from my Nord 2 using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

Page 288 of 710 FirstFirst ... 188238278284285286287288289290291292298338388 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem SAMSUNG: S4 MINI (stanje 7/10), J5 2015 (stanje 10/10), S7 EDGE (stanje slomljen)
    By vuk92 in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-19, 14:23
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 20:14
  3. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 09:32
  4. O Đurdevu uranak se sprema, ništa lepše od
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 07-05-04, 00:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •