Page 259 of 716 FirstFirst ... 159209249255256257258259260261262263269309359 ... LastLast
Results 6,451 to 6,475 of 17898

Thread: Ukrajina - stanje na ratištu

  1. #6451
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Да када би Путин у џепу носио нуклеарно оружје.Такву наредбу мора да реализује стотине и хиљаде других људи низ пирамиду, прије ће дедицу на одмор послати.
    Уосталом ко би остао уз Русију послије нечега таквог, да не говорим о врстама освете које СБУ може да спроведе.Прљава бомба?
    Nuklearno oruzije mu je u stanju pripravnosti sto znaci da se na svaku potencijalno nuklearnu raketu, koja se uputi prema Rusiji - u roku od par sekundi odgovara nuklearnim napadom kao i naravno odbranom od tog projektila.

    Rusija je u takvoj situaciji da ukoliko trenutna vojna operacija ne bude davala rezultate, samo moze da pojaca upotrebu raketa a trenutno koristi samo djelic potencijala jer se jednostavno ne isplati trositi skupe rakete za posao koji mogu da zavrse vojnici. Sto se kaze da su ‘naoruzani do zuba’ a nuklearno oruzije za osvajanje teritorije se koristi u krajnjoj nuzdi.

  2. #6452
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Rusija je u takvoj situaciji da ukoliko trenutna vojna operacija ne bude davala rezultate, samo moze da pojaca upotrebu raketa a trenutno koristi samo djelic potencijala jer se jednostavno ne isplati trositi skupe rakete za posao koji mogu da zavrse vojnici.
    Прије ће бити да руска намјенска индустрија без западних компоненти не може да произведе довољно ракета средњег домета са прецизним навођењем, као и прецизних ракета и бомби ваздух земља.
    Једина конвенционална ствар која је Путину остала а није је искористио је мобилизација, и потенцијално увођење у ратна дејства нових снага.Обзиром на политички моменат и јаку лошу логистику, то би био врло ризичан потез.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  3. The Following User Says Thank You to BAR For This Useful Post:


  4. #6453
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Da se okrenemo na nas ukratko, jel vidio ko ukrajinsku sirotinju kod nas ili su ih ostavili da ginu, jer svako auto koje vidim je 50k+?
    Ako ima sirotinje sigurno nije na primorju jer ovdje su prakticno sve autici od 50k+, uredno sa muskim osobama, te se uredno placaju paprene mjesecne rente za stanove (ili kupuju isti, mada rijedje). Pisah vec o tome i poprilicno sam iznenadjen, jer znam da prakticno svim punoljetnim muskim drzavljanima UKR ne daju da izadju iz zemlje. Kako su ovi zavrsili na nasem primorju ne bih znao.

    I prije nego neko osudi moj post da se ogradim, nemam nista protiv izbjeglica samo mi je bas cudno na koju foru su to sve porodice sa muskim osobama uspjele da izbjegnu kada je istima zabranjen izlaz i UKR.

  5. #6454
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Прије ће бити да руска намјенска индустрија без западних компоненти не може да произведе довољно ракета средњег домета са прецизним навођењем, као и прецизних ракета и бомби ваздух земља.
    Једина конвенционална ствар која је Путину остала а није је искористио је мобилизација, и потенцијално увођење у ратна дејства нових снага.Обзиром на политички моменат и јаку лошу логистику, то би био врло ризичан потез.
    Ziva istina, to su im amerikanci prodavali djelove za pravljenje raketa jer rusi ne umiju proizvesti.

    9 postova ti je vrh i onda ovakvim jednim ponistis.

  6. The Following User Says Thank You to Vitis For This Useful Post:


  7. #6455
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Ziva istina, to su im amerikanci prodavali djelove za pravljenje raketa jer rusi ne umiju proizvesti.
    Французи и Њемци.Компоненте за сложене системе за навођење и друга електроника итекако.
    Да не говоримо о специјалним машинама и алатима.

    И да и Американци њима и они Американцима.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  8. #6456
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default





    oni su se pripremili za sankcije a ne za kolicine oruzija.

  9. #6457
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post




    oni su se pripremili za sankcije a ne za kolicine oruzija.
    Питаћу те догодине у ово доба.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  10. #6458
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Питаћу те догодине у ово доба.
    Ako se do tada ne zarati kod nas jer ce nam ulje i gorivo biti po 5e a plate 300 eura.

  11. #6459
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,851
    Thanks Thanks Given 
    14,857
    Thanks Thanks Received 
    3,669
    Thanked in
    2,619 Posts

    Default

    Ne bih da slomim nečije iluzije,ali Putin je očajnik.Deal with that. ( zezam se oko ovog prvoga)

    Htio je da obnovi "rusko carstvo",a godine stigle pa ko veli idem na sve ili ništa.Blic krieg ništa,sad je razvlačenje i rastapanje što Rusije kao zemlje,što njenog oružja.
    Eno gore postavih ruski izvor Moskva Eho, vratio je zemlju u osamdesete.

    Ne moraju neki baš čitati sputnjik i rt,rusi su na to primorani.Osim ako ne odu iz zemlje što rade masovno.

    Ili nek čitaju svako ima pravo i na mazohizam.

    Nego,glede nuklearnog oružja,

    "What Clinton must have known better than most when she made her San Diego speech is that Donald Trump will never get his fingers on the nuclear button. Not because the polls suggest she will trounce him in November, but rather because it is merely a figure of speech. In a 1980s Spitting Image sketch, Ronald Reagan had two buttons at his bedside. One was labelled “nurse”, the other – inadvertently pressed – labelled “nukes”. In reality, there is no such thing as the president’s nuclear button."

    U ludilu je dakle ušio i samog Trampa.

    A zna se kako izgleda Sjeverna Koreja koja je prekršila pravila igre.Sve se to sredi na kraju.




    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 27-04-22 at 18:42.
    No pasaran!

  12. #6460
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Ne radi se o tome da li neko podrzava Rusiju ili ne, vec se radi o posledicama iliti kako to utice na ostatak svijeta, prvenstveno na nasu drzavu.

    Ako je oboreno 3x vise nego sto ih ‘imaju’ iliti sto su ih imali prije pocetka rata, sasvim je logicno jer su ih kupovali i dobijali kao pomoc.

    Tako mi tih zapadnih analiticara i vracanja Rusije decenijama unazad, ne treba toliko da nas zanima njihovo stanje jer na skok cijena po Evropi zmurimo a domace prepisujemo Evropi sad jer necemo da priznamo vaznost Ukrajine u proizvodnji kako svega tako i osnovnih zivotnih namjernica.

    Sto se tice vrijednosti rublje i prodaje goriva, jednostavno se ekonomski okrecu drugoj strani svijeta a u najgorem slucaju uvijek je opcija recimo Saudijske Arabije da preprodaje rusko gorivo Americi i Evropi.

  13. #6461
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ne bih da slomim nečije iluzije,ali Putin je očajnik.Deal with that. ( zezam se oko ovog prvoga)
    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Normalno da nisi u pravu iako ne znas sta ‘prizeljkujes’.

    Ako je Putin ocanik, ludak i ostalo sto slicni tebi plasirate - sravnice pola svijeta sa zemljom.

    A ja se budim svako jutro ‘normalno’ i drago mi je sto pojima nemate.

  14. #6462
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,851
    Thanks Thanks Given 
    14,857
    Thanks Thanks Received 
    3,669
    Thanked in
    2,619 Posts

    Default

    I dođeš ovdje da drugima skačeš po nervima?

    Znači ako je neko poremećeni ludak treba svi da mu se podamo i predamo,koliko god to nerazumno izgledalo?

    Ako ti je tako lakše,nastavi,meni su svakako nervi ko čelične strune nagledala sam se i naslušala takvih priča.

    Inače,za tvoju informaciju u sklopu paketa sankcija Rusiji,Crna Gora je dobila direktivu da ugasi sputnjik i rt.

    Agencija za elektronske medije dobila direktivu od vlade da sprovede naređenje u djelo.




    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 27-04-22 at 19:04.
    No pasaran!

  15. #6463
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Da, demokratija, prava, sloboda i slicno a ne mozemo da citamo ruske portale.

    zato mozemo ili moramo lgbt da gledamo kako se uzimaju, usvajaju djecu i slicno.
    Last edited by Vitis; 27-04-22 at 19:04.

  16. The Following User Says Thank You to Vitis For This Useful Post:


  17. #6464
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    1,009
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    160 Posts

    Default

    Ja navijam da se ovo zavrsi sto prije.
    Ko navija da Ukrajina dobija oružje da ratuje sto duze i na kraju pobijedi Rusiju je budala. Iz razloga što poražena Rusija znaci kraj svijeta.
    Lijepo su rekli na početku, ako ne postoji Rusija ne treba ni da postoji svijet. Ja u to vjerujem I toga se plašim. Ne zbog sebe nego zbog svoje djece, zbog vase djece.
    Misevi smo mi maleni.

  18. #6465
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MLS View Post
    Ja navijam da se ovo zavrsi sto prije.
    Ko navija da Ukrajina dobija oružje da ratuje sto duze i na kraju pobijedi Rusiju je budala. Iz razloga što poražena Rusija znaci kraj svijeta.
    Lijepo su rekli na početku, ako ne postoji Rusija ne treba ni da postoji svijet. Ja u to vjerujem I toga se plašim. Ne zbog sebe nego zbog svoje djece, zbog vase djece.
    Misevi smo mi maleni.
    Upravo.

    Da ne pricamo o zrtvama iz dana u dan i rastu cijena.

  19. #6466
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,479
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MLS View Post
    Ja navijam da se ovo zavrsi sto prije.
    Ko navija da Ukrajina dobija oružje da ratuje sto duze i na kraju pobijedi Rusiju je budala. Iz razloga što poražena Rusija znaci kraj svijeta.
    Lijepo su rekli na početku, ako ne postoji Rusija ne treba ni da postoji svijet. Ja u to vjerujem I toga se plašim. Ne zbog sebe nego zbog svoje djece, zbog vase djece.
    Misevi smo mi maleni.
    U prevodu, navijaš da Rusija što prije dobije...
    Good luck with that.

    Dalje, postoji DEBELA razlika između "nepostojanja Rusije" i izbacivanja ruske vojske iz Ukrajine.

    Inače, "nepostojanje Rusije" uopšte nije opcija na stolu, a "nepostojanje Ukrajine" jeste...
    Zbog toga je moral Ukrajinaca u oblake a kod Rusa nikakav.
    Last edited by ASC; 27-04-22 at 19:19.

  20. The Following 3 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  21. #6467
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,790
    Thanks Thanks Given 
    2,184
    Thanks Thanks Received 
    577
    Thanked in
    337 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MLS View Post
    Ja navijam da se ovo zavrsi sto prije.
    Ko navija da Ukrajina dobija oružje da ratuje sto duze i na kraju pobijedi Rusiju je budala. Iz razloga što poražena Rusija znaci kraj svijeta.
    Lijepo su rekli na početku, ako ne postoji Rusija ne treba ni da postoji svijet. Ja u to vjerujem I toga se plašim. Ne zbog sebe nego zbog svoje djece, zbog vase djece.
    Misevi smo mi maleni.
    Odavno vecu glupost ne procitah no ovo je internet, mjesto dje svaka budala ima svoju buducnost.

    Ali nastavi da vjerujes, zivimo u demokratiji dje postoje ljudi koji vjeruju da je zemlja ravna tako da, srecno sa ruskom sizofrenijom.

  22. The Following User Says Thank You to p0smatrac For This Useful Post:


  23. #6468
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    1,009
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    160 Posts

    Default

    Nemoj da citas sto nije napisano. Ne navijam ja za Rusiju, nego da zavrsi sto prije. A i ti da imas pameti bi isto tako mislio.

  24. #6469
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,207
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    U prevodu, navijaš da Rusija što prije dobije...
    Good luck with that.

    Dalje, postoji DEBELA razlika između "nepostojanja Rusije" i izbacivanja ruske vojske iz Ukrajine.

    Inače, "nepostojanje Rusije" uopšte nije opcija na stolu, a "nepostojanje Ukrajine" jeste...
    Zbog toga je moral Ukrajinaca u oblake a kod Rusa nikakav.
    Kad ljudi izađu iz svojih suženih, ograničenih perspektiva i shvate da bi se hipotetičko potencijalno vojno udruživanje Meksika sa Rusijom MOMENTALNO završilo svijetskim ratom indukovanim od strane USA - onda će možda uspjeti da pojme zašto Ukrajini nikada neće biti dozvoljeno da bude članica NATO. Makar ne u ovim granicama - u kojim, zbog svoje metamorfoze iz rusofilne u agresivnu rusofobnu državnu ideologiju - više neće postojati.

    Mitomanija o "moralu u nebesima" me uvijek nasmije, ali dobro - našem narodu je to urođeno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to Markez For This Useful Post:


  26. #6470
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,479
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MLS View Post
    Nemoj da citas sto nije napisano. Ne navijam ja za Rusiju, nego da zavrsi sto prije. A i ti da imas pameti bi isto tako mislio.
    Da se završi što prije + Rusija ne smije da izgubi...
    Čitam ja napisano. Bio si dovoljno jasan.

    Quote Originally Posted by Markez View Post
    Kad ljudi izađu iz svojih suženih, ograničenih perspektiva i shvate da bi se hipotetičko potencijalno vojno udruživanje Meksika sa Rusijom MOMENTALNO završilo svijetskim ratom indukovanim od strane USA -
    Kakvo udruživanje? Savez u kojem bi se potpisao član da je napad na Meksiko napad na Rusiju i obratno?
    Šta bi bilo kad bi bilo, ali my chips idu na opciju da se ne bi desilo ništa.

    Države koje imaju 40 miliona (ili 120 miliona) kohezivne populacije odane državi, ne mogu da se pregaze kao plitak potok poput gomile plemena i vjerskih sekti vezanih u istu državu kolonijalnim granicama kao što je slučaj na Bliskom Istoku.
    No će prije biti kost u grlo okupatoru u pokušaju.

    Quote Originally Posted by Markez View Post
    onda će možda uspjeti da pojme zašto Ukrajini nikada neće biti dozvoljeno da bude članica NATO. Makar ne u ovim granicama - u kojim, zbog svoje metamorfoze iz rusofilne u agresivnu rusofobnu državnu ideologiju - više neće postojati.
    A ko je kriv za tu metamorfozu zaboga?
    Ono, u jeku majdanskih protesta, procenat Ukrajinaca koji su smatrali Ruse za neprijatelje je bio 8%. Danas je to 95%.
    Je li moglo bit da je kidanje teritorija i podsticanje oružanih pobuna u Ukrajini doprinijelo tome?

    Inače "fobija" je naziv za nerealan, nerazuman, previše izražen strah od nečega.
    Je li ukrajinski strah od Rusije bio nerazuman? Ne bih rekao.
    Last edited by ASC; 27-04-22 at 19:44.

  27. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  28. #6471
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,942
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    196
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Da, demokratija, prava, sloboda i slicno a ne mozemo da citamo ruske portale.

    zato mozemo ili moramo lgbt da gledamo kako se uzimaju, usvajaju djecu i slicno.
    Pitaj djecu u Bijelu bil radije ostala tamo ili imala dvije mame ili tate

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  29. The Following User Says Thank You to Wolverine For This Useful Post:


  30. #6472
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    1,009
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    160 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    U prevodu, navijaš da Rusija što prije dobije...
    Good luck with that.

    Dalje, postoji DEBELA razlika između "nepostojanja Rusije" i izbacivanja ruske vojske iz Ukrajine.

    Inače, "nepostojanje Rusije" uopšte nije opcija na stolu, a "nepostojanje Ukrajine" jeste...
    Zbog toga je moral Ukrajinaca u oblake a kod Rusa nikakav.
    Nepostojanje Rusije je i te kako opcija na stolu. Da ti ne navodim sad ko sto i kad iz NATOa je izjavio.

  31. #6473
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,851
    Thanks Thanks Given 
    14,857
    Thanks Thanks Received 
    3,669
    Thanked in
    2,619 Posts

    Default

    Opa,i homofobija nekome izbi na površinu.

    Da,da klasični sljed rečenica.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 27-04-22 at 19:40.
    No pasaran!

  32. #6474
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,207
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by p0smatrac View Post
    Odavno vecu glupost ne procitah no ovo je internet, mjesto dje svaka budala ima svoju buducnost.

    Ali nastavi da vjerujes, zivimo u demokratiji dje postoje ljudi koji vjeruju da je zemlja ravna tako da, srecno sa ruskom sizofrenijom.
    Hmm... Nazivanje koncepta multipolarnog svijeta "glupošću" i pokušaj diskreditacije bilo kakvog pozitivističkog viđenja ruske pozicije morbidnim frazama poput "ruska šizofrenija". Rusofobija? Ma jok, Bože sačuvaj...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  33. #6475
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    1,009
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    160 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Da se završi što prije + Rusija ne smije da izgubi...
    Čitam ja napisano. Bio si dovoljno jasan.
    Budi realan. Sve drugo pravi problem čovečanstvu,pa i nama. Bili bismo , sto vi volite da karikirate, uničtoženi. (nemam cirilicu)

Page 259 of 716 FirstFirst ... 159209249255256257258259260261262263269309359 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem SAMSUNG: S4 MINI (stanje 7/10), J5 2015 (stanje 10/10), S7 EDGE (stanje slomljen)
    By vuk92 in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-19, 13:23
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  3. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32
  4. O Đurdevu uranak se sprema, ništa lepše od
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 06-05-04, 23:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •