Page 48 of 725 FirstFirst ... 384445464748495051525898148548 ... LastLast
Results 1,176 to 1,200 of 18115

Thread: Ukrajina - stanje na ratištu

  1. #1176
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Pravdanje ruske agresije NATO bombardovanjem nije nista drugo nego izigravanje pravednosti. Osim ako nisu bas tesko psihicki bolesni, i sami putinovci valjda znaju koliko je ovo sto Putin radi uzasno ali ne mogu to da priznaju pa ocajnicki pokusavaju da barem necim brane Putina pa cak i kada razara drzavu koja mu nije bila nikakva pretnja, niti bi uopste i usla u NATO. Precutkuju to sto je Putin otvoreno priznao da je za njega Ukrajina vestacka drzava koju je Lenjin stvorio, bez tradicije drzavnosti. Da Putin ne daj Boze baci nuklearnu bombu na Kijev ili neki drugi ukrajinski grad, putinovci bi i dalje pominjali bombardovanje i NATO.

  2. The Following User Says Thank You to Severnjak For This Useful Post:


  3. #1177
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Germany will send 1,000 anti-tank weapons and 500 stinger missiles to Ukraine, the German chancellor said on Saturday.
    Last edited by outline; 26-02-22 at 18:47.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  5. #1178
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Bukvalno, niti jedna država do sada nije imala ovoliko osuda za čin koji je uradila. Šta se sve događalo ovdje (bivša Jugoslavija) u periodu od 1991 do 1999 god., pa nikada nije bilo ovako jedinstvene i brze osude.
    Njemačka i Holandija šalju protivtenkovsko oružje Ukrajni.
    Sve željeznička linije koje povezuju Rusiju i Ukrajinu su onesposobljene od strane ukrajnske vojske.


    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  7. #1179
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Većina sajtova Ruske Vlade su oboreni od strane anonymousa.

    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  9. #1180
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Čini mi se da će Putin na kraju završiti ono što Jeljcin nije. Uništiti Rusiju.
    Stratezi u NATO zadovoljno trljaju ruke. Decenijama su bili izloženi kritikama o smislu njihovog postojanja.
    Sad mogu da kažu.....jesmo li vam rekli.
    Rusofili slave zbog izjave NATO-a da se neće ratovati na strani Ukrajine. Kao prepao se NATO.
    Ja tu izjavu vidim kao vrhunski marketing. A istovremeno će zapadni mediji da pišu da se mora više pomoći.
    Slaće oružje sve otvorenije. Što više bude civilnih žrtava, veći će biti pritisak njihove javnosti da se uradi više protiv Rusije.
    I NATO će biti 'natjeran' da pomogne. Nisu htjeli, ali su morali. I još protiv Rusije ratuju Ukrajinci. Za njima niko na zapadu neće zakukati.

    Putin (i Rusija sa njim) će biti izolovani kao niko do sada. Pred cijelim svijetom je slagao i šta god da sad kaže to više nema težinu.
    Ideje za nanošenje štete Rusiji će se množiti kao pečurke posle kiše....i svi će horski biti za.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  10. #1181
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Abramovič se povukao sa mjesta predsjednika fudbalskog kluba Čelzi
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  11. #1182
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    A sta Rusi treba da rade ? Da cekaju dobrotvornu organizaciju zvano nato da im useta u zemlju ?
    Ne znam jesi li čuo da Rusija ima nuklearni arsenal kojim može planetu da uništi?

    NATO ne smije da ušeta u Sjevernu Koreju a ne u Rusiju. Ali samo se vi pravite glupi radi nekog poluizgovora. Služi vam na čast.
    U jedan mah se sprdaš sa Amerikom kako su pobjegli od "papučara" iz Avganistana a u drugi se Rusija boji od njih, pa mora da djeluje "preventivno". Kakvi su tek oni onda.

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    Da li vi shvatate da ovaj komicar nije uhaosio odgovorne za Odesu ( 100 ljudi zivo zapaljeno u zgradi ) kao ni njegov predhodnik .
    Naravno dobrotvorna organizacija zvana nato to ne vidi .
    Zašto lažeš?
    U Odesi je 2. maja 2014. stradalo 48 ljudi.
    Dvoje na ukrajinskoj i 46 na ruskoj strani.
    Od ovih drugih 32 je stradalo od gušenja, 10 skakanjem kroz prozor u pokušaju da se spasu, četvoro od vatrenog oružja.

    E sad:
    - Ovo se dešava 2 mjeseca nakon okupacije Krima, i 20 dana nakon početka rata u Donbasu... đe proruski separatiski pokušavaju da proglase Odesku republiku po uzoru na Donjeck i Lugansk.
    - U gradu je došlo do sukoba rulje, ruskih i ukrajinskih nacionalista, koje je policija pokušavala da razdvaja, mada je u više situacija držala stranu Rusima, koji su poneđe otvarali vatru na Ukrajince krijući se iza policijskih kordona
    - nakon što je policija izgubila kontrolu nad situacijom ukrajinci su se probili do zgrade trgovačkog sindikata (ili kako li se već zove) đe se su jedni druge gađali molotovljevim koktelima, a pojedini i otvarali vatru

    Ono što treba naglasiti je da iako nema sumnje da je među obje strane bilo grupa žednih krvi, većina na obje strane je bila u elementu nekakvog "navijačkog sukoba" đe će tučom da poćeraju drugu stranu, bez nekih tragičnih epiloga.

    To je jasno i iz momenta u kojem nakon što zgradu zahvata požar ukrajinska strana donosi skelu da pomogne zarobljenima da se spasu od požara.




    To što niko nije pravosnažno osuđen je sramota i problem koji treba da se rješava.
    Ali za normalnog čovjeka ne može bude povod za rat u kojem će da stradaju desetine hiljada i Ukrajinaca i Rusa, i koji će biti ispunjen morem zločina i stradanjem civila.
    A još manje povod za onaj inicijalni ratu Donbasu, jer pazi sad: isti je počeo 20 dana ranije. A u ovom našem svijetu vrijeme teče linearno.

    Dalje, u Ukrajini prije početka rata u Donbasu sredinom aprila 2014. nije ubijen ni jedan jedini Rus.
    Last edited by ASC; 16-03-22 at 22:16.

  12. The Following 5 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  13. #1183
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,414
    Thanks Thanks Given 
    14,885
    Thanks Thanks Received 
    4,180
    Thanked in
    2,114 Posts

    Default

    A znaš li možda kako je Odesa izgledala prije 15 godina a kako prije 5 pa na ovamo?? Znaš li možda o životu Rusa u Ukrajini? I ne pitam te o novinskim člancima već konkretno. Jesi li bio možda tamo? Ili imaš nekog ko je boravio po Rusiji i Ukrajini i rekao ti iz prve ruke? Poznaješ li možda istoriju ukrajinskog naroda? Ruskog naroda na tlu današnje Ukrajine? Znači toliko pojma NEMMO o dešavanjima na Balkanu a pričamo o Ukrajini i Rusiji kao da sve znamo. Pa uozbiljite se majku mu.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  14. #1184
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #1185
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    ma sve te priče o ugroženosti Rusa su samo paravan za to što ne žele da Ukrajina uđe u NATO niti da predstavlja bilo kakvu vojnu silu na njihovoj granici

    po izjavama Bajdena danas rekao bih da su stvari već dogovorene sa Rusima, samo je pitanje koliko će ljudi još bespotrebno stradati
    She is only here to annoy herself!

  16. #1186
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,414
    Thanks Thanks Given 
    14,885
    Thanks Thanks Received 
    4,180
    Thanked in
    2,114 Posts

    Default

    O ne nisu samo priče. Vjeruj mi.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  17. #1187
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Ja pročitah da RU i UA snage zajedničkim snagama čuvaju Černobilj, neprovjeren izvor.


    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Spremaju se da iskljuce Rusiju iz SWIFT-a: https://www.newsweek.com/russia-ukra...-putin-1682968
    Ma da, bi oni svi sankcije, samo onako što kažu "ciljane", tj. kako kome odgorvara, pa bi DE sankcije ali koje se ne dotiču plaćanja gasa, hladno jbg, bi i iTalijani sankcije ali koje ne dotiču luksuznu robu, plaćaju oligarsi masno luksuz jbg, bi i Ameri, ali samo nemojte na naftu, bi i Belgijanci, negl dne će sa silnim dijamantima, čije će ljubavnice nosit dijamantske kgrlice ako "svežeš" oligarhe?


    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ovo što ja nađoh pominje se oko 31+ ljudi, plus su bili naoružani i to je urađeno u toku borbe.. Ne znam okle nađe tu brojku i ne znam kako si uspio to da staviš u kontekst moje priče o maltretiranju kad je očigledno da nisam pomenuo sukobe nego širu sliku koja je došla do tih sukoba.. Evo neka griješim za broj, ali nemoj mi poturati nešto na šta nisam ni mislio a kamo li pisao..
    Na kraju, da podvučem, neonacisti Ukrajinski i neonacisti Ruski su šljam i ljudska g*vna za mene i taj stav ako ti je sporan, sad ga znaš..
    Samo nemoj da preklapamo ono što se dešavalo u toku borbe i priču o širem kontekstu u kojoj borbe nisam ni pomenuo, a pravim razliku između ta dva pojma..
    Divno zaista..

    U toku kojih borbi tačno?
    To se desilo u toku demonstracija posle Mjadanske revolucije, možda i ja griješim o brojkama tačnim, ali ako me sjećanje služi ovi su bježali od naci navijačkih grupa i ostih pristalica i pobjegli u neku zgradu, ovi im bačali MK i ugljenisali ih, a bilo ne i poginulih što su skakali sa visočijih spratova da ne izgore.

    Kad već pričamo o nacističkim grupama, napomenimo da je Azov imao bataljon u regularnoj UA vojsci, a imali su i predstavnike u parlamentu, tako da nisu tl neki tamo marginalci sa dna kace, nego ljudi koje je Hkrajinska vojska lad o inkorporirala u svoje redove.
    Forever young, i want to be forever young

  18. #1188
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    znam da nisu samo priče i da je bilo svačega
    She is only here to annoy herself!

  19. #1189
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    A sta Rusi treba da rade ? Da cekaju dobrotvornu organizaciju zvano nato da im useta u zemlju ?
    Zvanicno pozivaju ziv Rus 100 evra mrtav 50 !!! Jel to profasticki ili ne ?
    Moju drzavu je ta dobrotvorba organizacija bombardovala 72 dana sa uranijumom sa kasetnimsa grafitnim i sa cin ne i nisu ni razmiljali o kopnenom ulasku jer su znali cijenu.
    Ako mislite da se bilo koja zemlja moze osvojiti vojno za par dana onda skidam kapu .
    Zao mi obicnog naroda jer svaki dan vise skuplje ce platiti a na kraju svi znamo kakav ce biti ishod .
    Nego nek se spremi Tajvan ili on ima iluzije da ce ih amerika zastititi
    Ja ne znam kako nije ovim nasim rusofilima jasno da ovaj ludak gura samo Rusiju u propast a kad to bude i njemu jasno pokusace i cio svijet da povuce sa sobom.

    Da NATO useta u Rusiju!? Ne postoji niti jedna zemlja, niti ce ikada ijedna imati namjeru da "useta" u Rusiju i da je napadne.

    Ukrajina je upravo kroz partnerstvo za mir sa NATO 90ih dala nuklearke Rusiji koje su ostale kod njih poslije raspada SSSR i stalno govoreci da su one njihova zadnja linija odbrane od Rusije koja je uvijek htijela da instalira marionetsku vlast. Pretenzije Rusije da ima pod kontrolu Ukrajinu su isle dotle da su trovali njihove politicke lidere i razarali njihove institucije. Zelja Ukrajine da bude clanica NATO je iz razloga sto oni nisu vidjeli drugi nacin da se zastite od Rusije i bili su u pravu a nisu postali clanica NATO upravo zbog toga sto je Zapad znao da ce do ovoga doci i sto bi znacilo otvoreni sukob i 3 svjetski rat.

    Sve razumijem ali ovu ekstazu pojedinaca na spomen kriptofasiste i diktatora je nevjerovatno kao i spisak besmislica kojim pravdaju tu ekstazu.

    Cijela Rusija je u soku od Hitlera novog doba pa nema ni one uobicajne ratne propagande i podrske ali vama sa Balkana koji vodite neke svoje ratove ne postoji nista sta bi vas sokiralo pa da sve ludak baci nuklearke i potopi planetu.


  20. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  21. #1190
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Ukrajinci su prošli odlično u dilu sa predavanjem nuklearki, sad što su ih i jedni i drugi izyebali, jbg duga priča, čim je prvi put pogaženo medjunarodno pravo, nema vraćana nazad, prvi lut je najteže vele.
    Kažem, dobro su prošli u dilu jer održavanje nuklearnog naoružanja košta palreno, a UA jednostavno te pare posle raspada SSSR-a nije imala, tako da su se em kutarisali nuklearki, em su dobili teritlrijalne "garancije" za to.
    Ali vidimo da danas sa bo kakvim garancijama samo možeš obrisat pozadinu.
    Forever young, i want to be forever young

  22. #1191
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    uh, Rodione, da su njima ostale te nuklearke imam utisak da im se Majdan nikad ne bi desio, ne vjerujem da bi bili naklonjeni Rusiji ma im ni zapad ne bi organizovao revolucije u sred Kijeva, imao bi neku varijantu S. Koreje koja bi bila opasna za cijelu Evropu (kao što je sad evo postala i Rusija)
    She is only here to annoy herself!

  23. #1192
    Join Date
    May 2015
    Posts
    382
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Pobijeni heroji sa Zmijskog ostrva ih evo na Krimu živi i zdravi. Pogođena zgrada je ipak od strane ukr pvo. Pregaženo auto opet pogađajte ko ga je pregazio... I šta kažete već 5000 ubijenih ruskih vojnika, 1500 tenkova, 500 aviona?
    Ne nasjedajte na jeftinu propagandu. Naravno da u ratu ima poginulih sa obje strane, ali ne bi bilo loše malo manje da se loži taj mrčeni narod u ukr kako imaju neke šanse jer tako samo sve više srljaju u propast.

    Inače, ruskim vojnicima je strogo zabranjeno korišćenje mobilnih telefona i naređeno da postupaju sa maksimalnim poštovanjem prema zarobljenim ukrajinskim vojnicima.

  24. The Following 4 Users Say Thank You to Laik For This Useful Post:


  25. #1193
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    da su političari željeli da UKR vode kako treba i pri tome iskoriste sve potencijale koje ta država ima(la) druge bi se pjesma pjevale. čitao sam neđe davno tekst da je UKR lagano mogla biti najbogatija zemlja bivšeg sovjetskog bloka da su je umjeli voditi. ovako su se samo mijenjali korumpirani političari koji su je uništavali. jasno je i čiji je Zeleniski igrač

    izgleda da UKR stiže dodatno naoružanje (šalju Holandija, Portugal itd)
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  26. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  27. #1194
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ukrajinci su prošli odlično u dilu sa predavanjem nuklearki, sad što su ih i jedni i drugi izyebali, jbg duga priča, čim je prvi put pogaženo medjunarodno pravo, nema vraćana nazad, prvi lut je najteže vele.
    Koje medjunarodno pravo je "krseno" pa ti je sad ovo OK i kakve veze ima sa ukupnim? To sto se vi radujete jer u ovome vidite poraz USA nema veze sa pamecu. USA boli cuna i oni ce samo izaci jaci iz ovoga. Ovdje jedine koje su porazene su Rusija i Ukrajina. Rusija jer ce da udje u tako opasan period finansijske destabilizacije i Ukrajina koju ce razoriti.

    Naposletku, dje je bila Rusija kad je pravo "krseno"? A da, uzimala je milijarde od Zapada pa je boljela ona stvar.

    Jos jednom ponavljam da je spisak besmislenih opravdanja kojom pravdate zluradost nad ljudskom nesrecom i nepravdom nevjerovatan.
    Last edited by Rodion Romanovich; 26-02-22 at 20:54.

  28. #1195
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ja pročitah da RU i UA snage zajedničkim snagama čuvaju Černobilj, neprovjeren izvor.




    Ma da, bi oni svi sankcije, samo onako što kažu "ciljane", tj. kako kome odgorvara, pa bi DE sankcije ali koje se ne dotiču plaćanja gasa, hladno jbg, bi i iTalijani sankcije ali koje ne dotiču luksuznu robu, plaćaju oligarsi masno luksuz jbg, bi i Ameri, ali samo nemojte na naftu, bi i Belgijanci, negl dne će sa silnim dijamantima, čije će ljubavnice nosit dijamantske kgrlice ako "svežeš" oligarhe?





    U toku kojih borbi tačno?
    To se desilo u toku demonstracija posle Mjadanske revolucije, možda i ja griješim o brojkama tačnim, ali ako me sjećanje služi ovi su bježali od naci navijačkih grupa i ostih pristalica i pobjegli u neku zgradu, ovi im bačali MK i ugljenisali ih, a bilo ne i poginulih što su skakali sa visočijih spratova da ne izgore.

    Kad već pričamo o nacističkim grupama, napomenimo da je Azov imao bataljon u regularnoj UA vojsci, a imali su i predstavnike u parlamentu, tako da nisu tl neki tamo marginalci sa dna kace, nego ljudi koje je Hkrajinska vojska lad o inkorporirala u svoje redove.
    Pošto je očigledno da ne mislimo na iste događaje, onda je besmisleno prepucavanje ako dolazimo do zaključka da su neonacisti g*vna pa sa koje strane bili..
    Opet u kontekstu, pitao sam drugog forumaša da li zna koliko neonacističkih organizacija bitiše po Rusiji, pa mi je smiješno osuđivanje cijele nacije kao nacističke a isti problem imaju kući, plus predsednik Ukr je jevrej kome je pola familije nastradalo u naci logorima..
    Relativizovanje problema jednih na uštrb drugih ne ide..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  29. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  30. #1196
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    221
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Od pocetka rata tj invazije skoro milijardu dolara odoboreno UKR u odbranbene svrhe. Sta ce im sve isporuciti i kako misle to obaviti bice isto zanimljivo, ako uopste izdrze do tad…

  31. #1197
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Well well


    https://twitter.com/LatestAnonPress/...Az7rkuBmQ&s=19

    Anonimusi su zapravo ovi u AWACS-u
    hah "intercept" je jaka riječ, koga zanima može ovdje da sluša vojne frekvencije, mada džabe slušat kad šifre ne znate

    http://websdr.ewi.utwente.nl:8901/

    (ruska strateška avijacija je na 8131.27 KHz USB itd. možete nać i američku i ostale ko nema pametnija posla)
    She is only here to annoy herself!

  32. #1198
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Koje medjunarodno pravo je "krseno" pa ti je sad ovo OK i kakve veze ima sa ukupnim? To sto se vi radujete jer u ovome vidite poraz USA nema veze sa pamecu. USA boli cuna i oni ce samo izaci jaci iz ovoga. Ovdje jedine koje su porazene su Rusija i Ukrajina. Rusija jer ce da udje u tako opasan period finansijske destabilizacije i Ukrajina koju ce razoriti.

    Naposletku, dje je bila Rusija kad je pravo "krseno"? A da, uzimala je milijarde od Zapada pa je boljela ona stvar.

    Jos jednom ponavljam da je spisak besmislenih opravdanja kojom pravdate zluradost nad ljudskom nesrecom i nepravdom nevjerovatan.
    A druže, kakav si ti crnjak, ko smo to mi, vi, oni?
    Naravno da se Rusija nije miješala i nije ih puno tangirali kad je prekršena rezolucija SB UN, ili ka što bi ti napisa' pod navodnicima "kršeno" medjunarodno pravo (upravo tu se oglade licemjerstvo tipova ka' ti, ono ti je u redu, ovo nije), jer nisu našli nikakav i teres da bi se upleli u tu zavrzlamu, ka' što nijedna velika sila neće reagovati bez sopstvenog interesa.
    Ŕto se tiče USA, oni su polako na zalasku svoga peaka moći, što ne znači da se neće koprcati i držati još neko vrijeme.
    Na zalasku su ne zbog spoljnoh faktora, već što se polako dezintegrišu inzutra, sve je veće raslojavanje samog stanovništva unutar same USA, izmedju bogatih i onih koji se krpe, onih za i protiv nastavka spoljne politike, ave veće rasno i političko raslojavanje, tako da sa tim unutrašnjim problemima im opada spoljašnja moć, ne rapidno, ali osjetno.
    Naravno, i spolja gube zamah, Rusija je već većim djelom izbacila $ u trgovini naftom
    Naravno, najveći gubitnici odje su EU, Ukrajina i Rusija.
    Dobitnik, naravno Kina, čitam već su krenuli sa vojnim vježbama u južnom kineskom moru (iliti dokazivanja nadmoći), tj. kreću sjutra.
    Forever young, i want to be forever young

  33. #1199
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Pošto je očigledno da ne mislimo na iste događaje, onda je besmisleno prepucavanje ako dolazimo do zaključka da su neonacisti g*vna pa sa koje strane bili..
    Opet u kontekstu, pitao sam drugog forumaša da li zna koliko neonacističkih organizacija bitiše po Rusiji, pa mi je smiješno osuđivanje cijele nacije kao nacističke a isti problem imaju kući, plus predsednik Ukr je jevrej kome je pola familije nastradalo u naci logorima..
    Relativizovanje problema jednih na uštrb drugih ne ide..
    Ja govorim o dogadjajima u Odesi 2014-te.
    Naravno, to generalizovanje sikele UA da su na isti je samo izgovor za intervenciju, ali nije isto, tj. nije ni za porediti da to što nedje neonacisti bitišu (realno, ima ih u 99% zemalja svijeta, skrivenih ili javnih) i to što su neonacisti bukvalno inkorporirani u regularnu vojsku neke zemlje, imaju svoj bataljon u njoj i imaju predstavnike u Parlamentu.
    To je neuporedivo.
    I porazan podatak za Ukrajinu.
    Forever young, i want to be forever young

  34. #1200
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    A druže, kakav si ti crnjak, ko smo to mi, vi, oni?
    Naravno da se Rusija nije miješala i nije ih puno tangirali kad je prekršena rezolucija SB UN, ili ka što bi ti napisa' pod navodnicima "kršeno" medjunarodno pravo (upravo tu se oglade licemjerstvo tipova ka' ti, ono ti je u redu, ovo nije)
    Napisano je pod navodnicima jer sam tebe citirao. Ti si napisao misleci na jedno a to pravo je krseno i u Bosni i u Hrvatskoj kad se pokusavalo praviti carstvo nebesko, pa je krseno jedno sto puta prije toga a to nije razlog da se neko iz nekih svojih razloga zluradi zbog toga. Sve te akcije i krsenja imale su odredjeni strateski cilj, podloge i pripreme a ovo je akt ludaka koji on ne uspijeva prodati domacoj javnosti osim nekim krugovima na Balkanu.

    Inace, kad pozivate druge na licemjerstvo pogledajte se u ogledalo a pogotovo jer se tada uglavnom raspravljate sa pretpostavljenim i nikad kazanim stavovima dok su vasi jasni.

  35. The Following 2 Users Say Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


Page 48 of 725 FirstFirst ... 384445464748495051525898148548 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem SAMSUNG: S4 MINI (stanje 7/10), J5 2015 (stanje 10/10), S7 EDGE (stanje slomljen)
    By vuk92 in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-19, 13:23
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  3. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32
  4. O Đurdevu uranak se sprema, ništa lepše od
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 06-05-04, 23:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •