Page 373 of 717 FirstFirst ... 273323363369370371372373374375376377383423473 ... LastLast
Results 9,301 to 9,325 of 17922

Thread: Ukrajina - stanje na ratištu

  1. #9301
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,933
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    U raznim medijima sam naišao na podatak da je Rusija kupila 42 drona od Irana. Naravno, različita su objašnjenja zašto je tome tako (od toga da Rusija ne želi da šalje svoje superiorne dronove, do toga da su ovo jedini dronovi koje mogu poslati), no, nigdje ništa zvanično (vjerovatno neće ni biti). Ima li kakve (nezavisne) potrvde tome?

  2. #9302
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,936
    Thanks Thanks Given 
    14,917
    Thanks Thanks Received 
    3,680
    Thanked in
    2,629 Posts

    Default

    @hercules ova dva ornamenta što mu je ASC izvukao iz arhive su savim dovoljna da se vidi...čovjek se bez trunke kolebanja zalaže za nacizam.

    Još reče da jedva čeka da Putin ušeta sa Lavrovom ovdje da nas "oslobađa".
    Doduše on to precizno izgovara,daleko mi je gore kad to rade neki pod plaštom "pacifizma".


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 17-08-22 at 23:19.
    No pasaran!

  3. #9303
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Nisam mu ja izvukao ništa.
    Samo sam zamijenio aktere u njegovoj umotvorini za Ukrajinu, da vidi kako to što piše izgleda "sa strane".

  4. #9304
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,936
    Thanks Thanks Given 
    14,917
    Thanks Thanks Received 
    3,680
    Thanked in
    2,629 Posts

    Default

    Da,baš tako izgleda jer ista je to matrica.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  5. #9305
    Join Date
    May 2014
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    104
    Thanked in
    58 Posts

    Default

    https://t.me/RVvoenkor/23283?single

    https://t.me/RVvoenkor/23284?single

    Ruski helikopteri oko neo kolonisticke okupatorske SAD baze u siriji...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  6. #9306
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Dakle komšija će tebi da određuje oćeš li zasaditi jabuku ili mandarinu u dvorište. Iako si kad ti je taj komšija tražio, poklonio mu metar placa da bi mogao da prođe iza kuće, od tog komšije dobio obećanje da ti nikad neće ništa tražit više. Sad samo još septičku u tvoje dvorište da napravi i bataliće časna pionirska.
    Taj neki rezon ova priča što se Putku sviđa ili ne sviđa.


    Ali baš niđe veze poređenje. Ukrajina naudila Rusiji kako tačno? Rusija im uzela Krim i zajebala ih je Ukrajina jel? Ah da Donbas.
    Na Krimu postoje ljudi koji su živjeli u Rusiji i vojna luka 239 god. !!! Evidentno je Ukrajina bila dužna Rusiji zbog tranzita gasa i ostalih stvari ( sličnu taktiku koristi zapad a zove se dužničko ropstvo ) i grupica Ukrajinaca je našla solomonsko rješenje da ulicom smijene vlast i bukvalno dobiju zaštitu NATO kako bi odjebali Rusiju !!! Mi pričamo o Ukrajini kao žrtvi a Američki kongres javno izglasava da im se šalje naoružanje kao što sad radi na Tajvan !!! Isto kao da Putin budzetom opredijeli sredstva da Srbija napane Kosovo !!! Ko ne shvaća da Amerika nije globalni sudija nego agresivni igrač koji istražuje narode po svijetu i dje god može ( a svudje ima neki dug iz rata ) bači tu varnicu da izazove požar ( tako su valjda sigurni da kod njih neće bit iako je blizu ) i putem medijske mašinerije kod ispranih mozgova od problema napravi žrtvu ...

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    , suma sumarum priče rekao bi đedu da ni slučajno ne ide da se bori protiv fašista.
    Siguran sam da bi to bio zanimljiv razgovor. Vjerovatno bi se završio nečim što se danas zove roditeljsko nasilje nad djecom od strane đeda nad tobom.
    Meni je djed bio u Partizane ... da je bio u domobrane,baliste i ostalu bratiju vjerovatno bi me prekorio što sam protiv njihove rehabilitacije ali sam ovako miran ...
    deuscroix

  7. #9307
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    1,759
    Thanks Thanks Received 
    400
    Thanked in
    207 Posts

    Default

    U centru Beča prije nekoliko dana. . A sigurno su neki Srbi...

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  8. #9308
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Na Krimu postoje ljudi koji su živjeli u Rusiji i vojna luka 239 god. !!! Evidentno je Ukrajina bila dužna Rusiji zbog tranzita gasa i ostalih stvari ( sličnu taktiku koristi zapad a zove se dužničko ropstvo ) i grupica Ukrajinaca je našla solomonsko rješenje da ulicom smijene vlast i bukvalno dobiju zaštitu NATO kako bi odjebali Rusiju !!! Mi pričamo o Ukrajini kao žrtvi a Američki kongres javno izglasava da im se šalje naoružanje kao što sad radi na Tajvan !!! Isto kao da Putin budzetom opredijeli sredstva da Srbija napane Kosovo !!! Ko ne shvaća da Amerika nije globalni sudija nego agresivni igrač koji istražuje narode po svijetu i dje god može ( a svudje ima neki dug iz rata ) bači tu varnicu da izazove požar ( tako su valjda sigurni da kod njih neće bit iako je blizu ) i putem medijske mašinerije kod ispranih mozgova od problema napravi žrtvu ...



    Meni je djed bio u Partizane ... da je bio u domobrane,baliste i ostalu bratiju vjerovatno bi me prekorio što sam protiv njihove rehabilitacije ali sam ovako miran ...
    edit: moram da dodam kako upravo taj požar u Americi mogu da izazovu ljudi koji podržavaju slogan America First i kad bi se tako ponašali svaki konflikt po svijetu bi dobio epilog u 2 mjeseca ali su kod njih na vlasti lludi koji žive od spoljne politike ... i to problematične ...
    deuscroix

  9. #9309
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Evo npr. dok je Tramp bio nazvano je skandal to što jepozvao Zelinskog i rekao mu da on neće finansirati Ukrajinu i tražio informacije o računu Bajdenovog sina ... to je skandal a patriotizam je da naoružavaš i podrivaš mir ... ne razumijem ...
    The scandal came to light when a whistleblower report revealed that President Trump had asked Ukrainian president Volodymyr Zelenskyy in July 2019 to investigate Joe Biden, Trump's political opponent in the 2020 presidential election, his son Hunter Biden, and company CrowdStrike, to discuss these matters with Trump's personal attorney Rudy Giuliani and Attorney General William Barr.[24][25] The allegations were confirmed by a non-verbatim summary of the conversation released by the White House.[10][11][26] Trump acknowledged he had told Zelenskyy "we don't want our people like Vice President Biden and his son [contributing] to the corruption already in the Ukraine."[27] According to the whistleblower, the call was part of a wider campaign by Trump, his administration, and Giuliani to pressure Ukraine into investigating the Bidens, which may have included Trump's cancelling a scheduled trip to Ukraine by Vice President Mike Pence, and Trump withholding $400million in military aid from Ukraine.[28][29][30]
    deuscroix

  10. #9310
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,780
    Thanks Thanks Given 
    666
    Thanks Thanks Received 
    2,991
    Thanked in
    1,771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    U raznim medijima sam naišao na podatak da je Rusija kupila 42 drona od Irana. Naravno, različita su objašnjenja zašto je tome tako (od toga da Rusija ne želi da šalje svoje superiorne dronove, do toga da su ovo jedini dronovi koje mogu poslati), no, nigdje ništa zvanično (vjerovatno neće ni biti). Ima li kakve (nezavisne) potrvde tome?
    Руски дронови су инфериорни, нападачких имају јако мало и једини којих имају у великим количинама су извиђачки Орлан дронови.Украјинци су их оборили најмање 80 до сад у разним варијантама.
    Ни Кина, ни други пријатељи и савезници Русије немају нападачке дронове у великим количинама.
    Иран са друге стране, има велики број дронова, укључујући и нападачке, који су сопствена производња.
    Међутим питање је какве су перформансе тих дронова.

    Било је шпекулација прује пар мјесеци да је Русија купила одређену количину, али за сад нема ни снимака дејстава, ни оборених летјелица, а знамо да примјерак свега од руске технике што пређе украјинску границу, врло брзо заврши на орикс блогу.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to BAR For This Useful Post:


  12. #9311
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,936
    Thanks Thanks Given 
    14,917
    Thanks Thanks Received 
    3,680
    Thanked in
    2,629 Posts

    Default

    @BAR kad pomenu špekulacije koliko je izvjesno da u ove pakete dostave Ukrajini dođe nešto što zvanično nije priznato od USA kao recimo ovaj AGM-88?
    Ruski mediji su bili još prije objavili njegove ostatke..
    https://twitter.com/Osinttechnical/s...480392193?s=19

    U vezi i ovog slučaja Krimski aerodrom.
    Nego, ako ovi tvrde stupidno da je od neugašenog marlbora lažući sopstveni narod što bi ih ovi ometali demantom.





    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  13. #9312
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Na Krimu postoje ljudi koji su živjeli u Rusiji i vojna luka 239 god. !!! Evidentno je Ukrajina bila dužna Rusiji zbog tranzita gasa i ostalih stvari ( sličnu taktiku koristi zapad a zove se dužničko ropstvo ) i grupica Ukrajinaca je našla solomonsko rješenje da ulicom smijene vlast i bukvalno dobiju zaštitu NATO kako bi odjebali Rusiju !!! Mi pričamo o Ukrajini kao žrtvi a Američki kongres javno izglasava da im se šalje naoružanje kao što sad radi na Tajvan !!! Isto kao da Putin budzetom opredijeli sredstva da Srbija napane Kosovo !!! Ko ne shvaća da Amerika nije globalni sudija nego agresivni igrač koji istražuje narode po svijetu i dje god može ( a svudje ima neki dug iz rata ) bači tu varnicu da izazove požar ( tako su valjda sigurni da kod njih neće bit iako je blizu ) i putem medijske mašinerije kod ispranih mozgova od problema napravi žrtvu ...
    Legendo...
    Kakva je ovo priča? Đe pođe sa odgovorom? Što je sljedeće, Amerika nije slećela na mjesec?

    https://www.dw.com/bs/stotine-hiljad...evu/a-17265224

    Grupica ukrajinaca ni manje ni više 200.000 po tadašnjim državnim saopštenjima. Stvarno sram ih bilo što su protestvovali protiv predsjednika koji nije htio da potpiše sporazum o stabilizaciji i pridruživanju sa EU nego se okrenuo Rusima.

    A Rusi su umjesto da obustave isporuke gasa EU jer ih Ukrajina potkrada i prenesu teret Ukrajine na EU odlučili da stvar uzmu u svoje ruke i sravne sa zemljom najveću državu u Evropi.
    Vjerovatno tamo od 300 miliona Rusa (hiperbola, iluzija) nije bilo pametnoga da reče EU treba gas, oni će pokrit dugovanja Ukrajine, ajmo samo da im ugasimo isporuku. Par dana i biće sve u normalu jer Evropi treba gas.
    Ne trošimo vojne resurse i budžet, ispadamo gospočad.

    Ali ne, Putko je imao genijalan plan. Odlučio je da bude Hitler 21 vijeka.

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Meni je djed bio u Partizane ... da je bio u domobrane,baliste i ostalu bratiju vjerovatno bi me prekorio što sam protiv njihove rehabilitacije ali sam ovako miran ...
    Pohvalno za djeda svakako, nisam pitao gdje je bio, nego da li bi ga savjetovao da ne ratuje protiv nacista i Turaka. Mada kako odgovaraš na postove, ne bi me čudilo da dođemo na neku drugu temu.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #9313
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Legendo...
    Legendo grada da ti odgovorim...
    Neće Rusija na 800 km od Moskve da ima problem bilo kakve vrste ... a ima ga i ukoliko su svjetski igrač riješit će taj problem ... ako nisu dovoljno jaki da tu reaguju onda su u rangu ogromne većine država koje nisu u stanju donosit odluke samostalno ... jednostavno su vidjeli da nema dogovora posle čuvenog odgovora Bajdenovog da ne prihvata ničije crvene linije i uzeli da rješavaju ...
    deuscroix

  15. #9314
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Legendo grada da ti odgovorim...
    Neće Rusija na 800 km od Moskve da ima problem bilo kakve vrste ... a ima ga i ukoliko su svjetski igrač riješit će taj problem ... ako nisu dovoljno jaki da tu reaguju onda su u rangu ogromne većine država koje nisu u stanju donosit odluke samostalno ... jednostavno su vidjeli da nema dogovora posle čuvenog odgovora Bajdenovog da ne prihvata ničije crvene linije i uzeli da rješavaju ...
    Ovaj problem je pretpostavljam Kijev jel?
    Interesantno, pošto ga već imaju na tu udaljenost u vidu Talina. Još bliže u vidu Viljnusa. Oba grada u zemljama članicama NATO-a.

    Sreća pa Rusi poštuju dogovore. Tako i onaj Budimpeštanski iz 1994 đe su se obavezali da neće napadati Ukrajinu nakon što im ovi predaju nuklearke.
    I to je trajalo dok se Putko nije pretvorio u Hitlera 21og vijeka.

    Rješavaju ovo baš odlično. Život jednog ruskog vojnika vrijedi jednU Ladu bez ABS-a i klime kako im to jasno saopštava državna televizija.

    Tuga.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  17. #9315
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,936
    Thanks Thanks Given 
    14,917
    Thanks Thanks Received 
    3,680
    Thanked in
    2,629 Posts

    Default

    Legendarni Mi-8. (koliko ih je uopšte i ostalo)







    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 18-08-22 at 09:47.
    No pasaran!

  18. #9316
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ovaj problem je pretpostavljam Kijev jel?
    Interesantno, pošto ga već imaju na tu udaljenost u vidu Talina. Još bliže u vidu Viljnusa. Oba grada u zemljama članicama NATO-a.

    Sreća pa Rusi poštuju dogovore. Tako i onaj Budimpeštanski iz 1994 đe su se obavezali da neće napadati Ukrajinu nakon što im ovi predaju nuklearke.
    I to je trajalo dok se Putko nije pretvorio u Hitlera 21og vijeka.

    Rješavaju ovo baš odlično. Život jednog ruskog vojnika vrijedi jednU Ladu bez ABS-a i klime kako im to jasno saopštava državna televizija.

    Tuga.
    A mora tako ako misle da budu faktor !!! Čitavi svijet fukcioniše tako jer ako nemaš batinu onda te batinaju ... EU da je imala kapacitet ona bi ispeglala stvar ali oni su poskidali sve koji su bili za dogovor i zauzeli busiju ...
    ps: izvini za komentar no reko što bi čojeku
    deuscroix

  19. #9317
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    mislim da ovo gađa nevođenim i to nešto na većoj daljini jer gađa u podizanju...pa ako pogodi pogodi
    She is only here to annoy herself!

  20. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  21. #9318
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    373
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Lijepo objasnjeno cemu sluze putinovi ratovi. Sirenje NATO nije razlog vec nafta i gas. Gdje god je postojala prijetnja konkurencije ruskom gasu to je Putin rjesavao regulanom vojskom ili Wagner grupom.


  22. The Following User Says Thank You to Derivati For This Useful Post:


  23. #9319
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,936
    Thanks Thanks Given 
    14,917
    Thanks Thanks Received 
    3,680
    Thanked in
    2,629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    mislim da ovo gađa nevođenim i to nešto na većoj daljini jer gađa u podizanju...pa ako pogodi pogodi
    Jeste.Bio je i dio jugoslovenskog vazduhoplovstva kao niskoletač kroz nepristupačne terene.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  24. #9320
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Kad pomenu Viljnus i Talin tu imaju Bjelorusiju i Kaljingrad da ih odma poklope ... ovaj dio kod Ukrajine im je kroz istoriju bio meki stomak zbog jake logistike zapada i bukvalno su ušli u osinjak ... i u Siriji su bili u nezgodan položaj ali nisu ratovali direktno protiv NATO pa je iskustvo drugačije u gubitcima ...
    deuscroix

  25. #9321
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,936
    Thanks Thanks Given 
    14,917
    Thanks Thanks Received 
    3,680
    Thanked in
    2,629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Derivati View Post
    ... ili Wagner grupom.
    Zbilja šta bi sa Prigožinom što Rusi rekoše da ga je mrak himarsa progutao prije dva dana?

    Nema đe to sve nije "operisalo" od Sirije preko Afganistana do Libije. (ugroženi Rusi u Donbasu,nije nego pa pravac Buča)

    Ali, Kremlj veli nemamo ništa s tim.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  26. #9322
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    373
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Zbilja šta bi sa Prigožinom što Rusi rekoše da ga je mrak himarsa progutao prije dva dana?

    Nema đe to sve nije "operisalo" od Sirije preko Afganistana do Libije. (ugroženi Rusi u Donbasu,nije nego pa pravac Buča)

    Ali, Kremlj veli nemamo ništa s tim.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    U raketnom napadu na stab Wagner grupe u Popasni smatra se da je Prigozin mrtav. Mada nema zvanicne potvrde. To Ukrainci tvde da je on bio u tom stabu i da je nastradao. Ruske telegram grupe su samo objavile snimke razmjere stete.

  27. #9323
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    1,010
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Mrtav ili ne, ne zavisi od nas.
    Ja sam naišao na ovaj post gdje Prigozin kao trazi svoje tijelo. Oce li ga naci, vidjecemo

    https://t.me/romanov_92/24366?single

  28. #9324
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,780
    Thanks Thanks Given 
    666
    Thanks Thanks Received 
    2,991
    Thanked in
    1,771 Posts

    Default

    Пригожин је претекао.Поставих слику горе ђе обилази разнешену зграду гдје су химарсовани Вагнеровци.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  29. #9325
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,936
    Thanks Thanks Given 
    14,917
    Thanks Thanks Received 
    3,680
    Thanked in
    2,629 Posts

    Default

    Ako je to uopšte on jer voli "dublere" da postavlja kako piše Leviev (osnivač CIT-a) kroz njegove tekstove.
    Inače je špekulisao da je cilj cijele operacije bio da se nacrta meta za udar kako bi se navukla HIMARS jedinica u zamku Wagner grupe.
    (Uništeni HIMARS značio bi trofej Heroja Rusije za cijelu jedinicu..)

    https://twitter.com/RuslanLeviev/sta...NGiWu9JZQ&s=19

    U svakom slučaju sa ovakvom biografijom i da je živ moraće dobro da se krije u budućnosti.

    https://zona.media/article/2022/08/06/prigozhin




    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

Page 373 of 717 FirstFirst ... 273323363369370371372373374375376377383423473 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem SAMSUNG: S4 MINI (stanje 7/10), J5 2015 (stanje 10/10), S7 EDGE (stanje slomljen)
    By vuk92 in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-19, 13:23
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  3. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32
  4. O Đurdevu uranak se sprema, ništa lepše od
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 06-05-04, 23:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •