Results 1 to 15 of 15

Thread: Bivsa rukometasica Buducnosti najbolje lijevo krilo u svijetu

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Bivsa rukometasica Buducnosti najbolje lijevo krilo u svijetu

    Iz danskih novina, samo cu prevesti ono najvaznije:


    Maja Savic je u subotu produzila svoj kontrakt sa Slagelse DT, do ljeta 2009.

    "Maja ce biti kapiten tima. Ona je najbolje desno krilo na svijetu, ali ima i vrlo visok nivo na ostalim pozicijama" - kaze trener Anja Andersen (najbolja svjetska rukometsica - sada u pemziji).

    Ova 30-godisnja tehnicki jaka igracica je dosla u Slagelse iz Buducnost Moneta 2004 godine i pomogla je timu u osvajanju Champions League u proljecu 2005.


    http://www.dr.dk/Sporten/Haandbold/L...30.htm?sporten

  2. #2
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    692
    Thanks Thanks Given 
    49
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    MIslim da je i na jednom evropskom provenstvu ili svjetskom ne znam stavljena u idealni tim sampionata iako je reprezentacija imala slab plasman...a to se znalo i ranije da je dobra igracica jos u Buducnost je bila jedna od boljih i to kad je buducnost stizala do polufinala lige sampiona..a logicno je da ces vise napredovati u boljem klubu...
    No Signature

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blok 5
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Beranac
    imash topik koji je postavljen zbog ovakvih vijesti , tako da bih te zamolio da svaki sledeci postavljash tamo !!!

    p.s. maja savic je lijevo krilo !!!moguce da je greshka u pisanju !!!
    AAAAHH KAKO ME SVI GLEEEEDAJUUUUU!!!

  4. #4
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    oce li igat` za nas... jel ishta definistano ?
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blok 5
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mc_esseny View Post
    oce li igat` za nas... jel ishta definistano ?
    cisto sumljam da ce joj klub dozvolit !!!
    to je politika danskih klubova, daju ti dobre pare ali izgleda oni odluchuju igrash li ili ne !!!
    AAAAHH KAKO ME SVI GLEEEEDAJUUUUU!!!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B-A-N-E View Post
    @Beranac
    imash topik koji je postavljen zbog ovakvih vijesti , tako da bih te zamolio da svaki sledeci postavljash tamo !!!

    p.s. maja savic je lijevo krilo !!!moguce da je greshka u pisanju !!!
    My bad. Ne postiram ovjde bas cesto. Inace, tacno, greska u kucanju - Maja je lijevo krilo.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Inace, mene 12. godisnju kcerku stavise u prvi tim juniora poslije cetiri dana igranja. Na tatu se metnula, blaagosh.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakav je ona igrac sumanuto je i komentarisati...ali covjek...diskutabilno, ako dozvoljava Anji Anderson da je uslovljava da li ce ili nece igrati za svoju zemlju...Pritom potpuno mi je nebitno da li bi ona igrala za Srbiju ili CG (jer sam nesto nacuo da se ona dvoumi jos uvijek), bitno je da bi za pare sve uradila...pa poslije neko jos uvijek psuje Moniku Seles sto je uzela USA drzavljanstvo...Po meni to je bilo mnogo postenije od laganja o nekim povredama da bi se izbjegla repka a pritom igra u svom timu svih 60min. Neka brate uzme i ona Dansko drzavljanstvo pa igra za njih ako bas toliko voli tu Anju! I to bih razumio i pozdravio, ali ovo kako se ona i primadona Petrovic-Popovic ponasaju je jadno i samo za zaljenje!

  9. #9
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    692
    Thanks Thanks Given 
    49
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pgmn View Post
    Kakav je ona igrac sumanuto je i komentarisati...ali covjek...diskutabilno, ako dozvoljava Anji Anderson da je uslovljava da li ce ili nece igrati za svoju zemlju...Pritom potpuno mi je nebitno da li bi ona igrala za Srbiju ili CG (jer sam nesto nacuo da se ona dvoumi jos uvijek), bitno je da bi za pare sve uradila...pa poslije neko jos uvijek psuje Moniku Seles sto je uzela USA drzavljanstvo...Po meni to je bilo mnogo postenije od laganja o nekim povredama da bi se izbjegla repka a pritom igra u svom timu svih 60min. Neka brate uzme i ona Dansko drzavljanstvo pa igra za njih ako bas toliko voli tu Anju! I to bih razumio i pozdravio, ali ovo kako se ona i primadona Petrovic-Popovic ponasaju je jadno i samo za zaljenje!
    Kad im se moze...da sam ja kojim slucajem selektor postavio bi ultimatum ili stalno da igra ili ne uopste pa ako treba sa juniorkama da igramo nema veze barem ce one biti igracice...
    No Signature

  10. #10
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    692
    Thanks Thanks Given 
    49
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pgmn View Post
    Kakav je ona igrac sumanuto je i komentarisati...ali covjek...diskutabilno, ako dozvoljava Anji Anderson da je uslovljava da li ce ili nece igrati za svoju zemlju...Pritom potpuno mi je nebitno da li bi ona igrala za Srbiju ili CG (jer sam nesto nacuo da se ona dvoumi jos uvijek), bitno je da bi za pare sve uradila...pa poslije neko jos uvijek psuje Moniku Seles sto je uzela USA drzavljanstvo...Po meni to je bilo mnogo postenije od laganja o nekim povredama da bi se izbjegla repka a pritom igra u svom timu svih 60min. Neka brate uzme i ona Dansko drzavljanstvo pa igra za njih ako bas toliko voli tu Anju! I to bih razumio i pozdravio, ali ovo kako se ona i primadona Petrovic-Popovic ponasaju je jadno i samo za zaljenje!
    Kad im se moze...da sam ja ne daj boze selektor postavio bi ultimatum ili stalno da igra ili ne uopste pa ako treba sa juniorkama da igramo nema veze barem ce one biti igracice...
    No Signature

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by m@Rk!$@ View Post
    Kad im se moze...da sam ja ne daj boze selektor postavio bi ultimatum ili stalno da igra ili ne uopste pa ako treba sa juniorkama da igramo nema veze barem ce one biti igracice...
    mozes ti igrat i sa djecom od 10 godina, ali ako pucas na medalju onda moras igrat sa najjacim mogucim sastavom! Zato, mnogobrojni savezi izlaze u susret vaznijim igracicama, ne zovu ih na prijateljske osim ako one same nece da igraju, daju im premije itd itd...

  12. #12
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    692
    Thanks Thanks Given 
    49
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Ja sam mislio ovako na duze staze kad se gleda da je bolje tako...a i nemozes uvijek pucat na medalju,neka takmicenja (pa i ona najveca i najvaznija)sluze samo za sticanje iskustva da bi se mozda sledeci put osvoijila...zapetljah se nadam se da znate na sta mislim
    No Signature

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kefalo View Post
    mozes ti igrat i sa djecom od 10 godina, ali ako pucas na medalju onda moras igrat sa najjacim mogucim sastavom! Zato, mnogobrojni savezi izlaze u susret vaznijim igracicama, ne zovu ih na prijateljske osim ako one same nece da igraju, daju im premije itd itd...
    Pa jel EP na kom je igrala Srbija prijateljski turnir? Ili su mozda nase kvalifikacije bile samo sprdnje radi? A premije dobiju igraci koji nesto osvoje, nidje nema da savezi plate igracu samo da bi igrao! Ako idemo tom logikom pretvorismo reprezenatcije u klubove pa ko da vise!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blok 5
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pgmn View Post
    Kakav je ona igrac sumanuto je i komentarisati...ali covjek...diskutabilno, ako dozvoljava Anji Anderson da je uslovljava da li ce ili nece igrati za svoju zemlju...Pritom potpuno mi je nebitno da li bi ona igrala za Srbiju ili CG (jer sam nesto nacuo da se ona dvoumi jos uvijek), bitno je da bi za pare sve uradila...pa poslije neko jos uvijek psuje Moniku Seles sto je uzela USA drzavljanstvo...Po meni to je bilo mnogo postenije od laganja o nekim povredama da bi se izbjegla repka a pritom igra u svom timu svih 60min. Neka brate uzme i ona Dansko drzavljanstvo pa igra za njih ako bas toliko voli tu Anju! I to bih razumio i pozdravio, ali ovo kako se ona i primadona Petrovic-Popovic ponasaju je jadno i samo za zaljenje!
    pa kad uzmesh da od toga zaradjuje za zhivot i kolike su joj pare dali vjeruj mi da joj nije sve isto !!!
    Kakva crna anja nema ona veze sa tim , ja sam chuo znachi lagali mene ja lazhem vas , da vecina danskih timova kad daju vece pare u ugovoru postoji klauzula kojom joj se zabranjuje igranje za reprezentaciju , na njoj je da izabere oce li ili nece potpisat!!!
    nisu ni oni ludi da puknu tolike pare i da im se nedje povrijedi na neku utakmicu repke !!!A njoj su date bash velike pare kao i bojani petrovic!!!
    AAAAHH KAKO ME SVI GLEEEEDAJUUUUU!!!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bojani je Viborg dao extremno puno, al bar vrijedi. Maja je dobila mnogo manje al ipak za nase prilike puno. Ta zloglasna klauzula se pojavila samo u ugovoru Katarine Obradovic u Slagelse-u, ove ostale nemaju takav ugovor tako da odbijaju cisto svojom voljom. A to da danski timovi insistiraju da ne igraju zavisi od tima. Viborg npr. ohrabruje svoje igracice da igraju na EP itd. Problem je samo u Slagelse-u! Skoro sve najbolje svjetske igracice igraju po Danskim klubovima i sve se odazivaju pozivima svog selektora, samo one koje igraju u tzv "timu snova" iz Slagelsea prave probleme. kad bi se svi klubovi ponasali kao oni reprezentacije bi bile smisjesne, i to ne samo nase vec i Francuska i Norveska itd. Vidjecemo kako ce se ponasati Bojana iduce sezone kad ode u Viborg!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •