Page 7 of 30 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 151 to 175 of 745

Thread: Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)

  1. #151
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije bas tako lako. Da bi mogao da ponovo trazis drzavljanstvo moras da imas stalno prebivaliste godinu dana u CG.

    Ojdoh na par sati.

  2. #152
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by challenger View Post
    Uvodjenjem gradjanstva ipak je izvrsena odredjena diskriminacija, jer su stanovnici Evropske unije koji su drzavljani drzava clanica i imaju evropsko gradjanstvo u povoljnijem polozaju od stanovnika Evropske unije koji su drzavljani drzava ne-clanica Evropske unije. Oni koji imaju gradjanstvo Evropske unije imaju odredjena prava koji ovi drugi nemaju i to pravo na slobodu kretanja, boravka i rada na citavoj teritoriji Evropske unije, zatim aktivno i pasivno biracko pravo na lokalnim i evropskim izborima, diplomatsku zastitu u trecim zemljama, kao i pravo peticije Evropskom parlamentu i zalbe ombudsmanu kojeg imenuje Evropski parlament.
    Tako da pusti tu jeftinu patetiku i objasni sinu ove stvari, jer su ti ostaka djeca kako rece danski drzavljani (sto znaci da nece bit crnogorski po zakonu o kojem se ovdje raspravlja). Bolje bi bilo da podrzais dvojni drzavljanstvo jer to nikoga ne ugrozava a koristi mnogima.
    Nece bas biti da je kod Milovana jeftina patetika nego kod vas zinula tetka g... da se ima vise koristi. Opet pises malo oflje za te evropske propise aktivnog i pasivnog birackog prava, a kad se bunite protiv necega oflje argumenti vise stete nego koriste.
    Sad ti je Milovan jeftini pateticar koji trpi sve muke pasosa na koji nidje ne moze, a vi koji zbog olaksanja i ko zna cega vise volite tudje naglo postali zainteresovani za njegovu patetiku i udarili u brigu za vase emocije, njive i livade. Ne moze i jare i pare.

  3. #153
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije to bash tako lako izdrzat u CG godinu dana, tu je muka hahahahahahaaaaaaaaaaaa
    Ovija show-wow-a

  4. #154
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Znaci li sad ovo da ce oni "nasi" koji su doleceli i donjeli nam drzavu onog vikenda sad morat da se odreknu crnogorskog drzavljanstva???
    Tetka moja ima italijansko drzavljanstvo vec 25godina i dodje u CG jednom u 3godine,i sad je dosla kad je bio referendum i glasala je...Sto je meni bilo van svake pameti...I sad se po ovom zakonu ona mora odrec recimo italijanskog u korist crnogorskog????
    Kazem ja zahvaljujuci pojedinim naucnicima iz SDP nama ce ovo malo brda poc u 3 lijepe...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  5. #155
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja dolazim minimum 6 puta godishnje u CG, zivim godinama vani, doshla sam u CG i glasala za Nezavisnost, i sta?
    Ako je za zastitu CG, slazem se.

  6. #156
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    Ja dolazim minimum 6 puta godishnje u CG, zivim godinama vani, doshla sam u CG i glasala za Nezavisnost, i sta?
    Ako je za zastitu CG, slazem se.
    Zastitu od cega?????
    Od cega to je samo pitanje...
    Nista vise...
    Mora da u tome sad vide neki eventualni pokusaj srpske hegemonije....
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  7. #157
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovakvim zakonom se ne stiti CG, vec se stiti vladajuca garnitura u CG i njeno biracko tijelo. Dijaspori bi se dala ista prava kao sto ih ima npr. hrvatska dijaspora kada bi po pitanju drzavne vlasti bila jedinstvena. CG dijaspora se ne moze kontrolisati kao stanovnistvo CG, tako da iza price o drzavi i zastiti drzave stoji zastita vladajucih interesa. Cak i ako ne bi imala pravo glasa zbog prebivalista sa pravima drzavljanina dijaspora bi mogla znacajno da utice na politicku scenu CG, svejedno da li je na referendumu bila za ili protiv nezavisnosti. Jedan od jakih motiva protiv nezavisnosti bio je upravo vezan za DPS vlast.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  8. #158
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    Znaci li sad ovo da ce oni "nasi" koji su doleceli i donjeli nam drzavu onog vikenda sad morat da se odreknu crnogorskog drzavljanstva???
    Tetka moja ima italijansko drzavljanstvo vec 25godina i dodje u CG jednom u 3godine,i sad je dosla kad je bio referendum i glasala je...Sto je meni bilo van svake pameti...I sad se po ovom zakonu ona mora odrec recimo italijanskog u korist crnogorskog????
    Kazem ja zahvaljujuci pojedinim naucnicima iz SDP nama ce ovo malo brda poc u 3 lijepe...
    To je to. I ne samo tvoja tetka nego i njena djeca i cjelokupno potomstvo koje zivi u inostranstvu.

  9. #159
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    Nije to bash tako lako izdrzat u CG godinu dana, tu je muka hahahahahahaaaaaaaaaaaa
    Ovija show-wow-a
    To bi znacilo da se cjelokupne porodice moraju selit nazad na minimum godinu dana. Dakle, napustanje posla, vadjenje djece iz skola itd. itd.

  10. #160
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Ovakvim zakonom se ne stiti CG, vec se stiti vladajuca garnitura u CG i njeno biracko tijelo. Dijaspori bi se dala ista prava kao sto ih ima npr. hrvatska dijaspora kada bi po pitanju drzavne vlasti bila jedinstvena. CG dijaspora se ne moze kontrolisati kao stanovnistvo CG, tako da iza price o drzavi i zastiti drzave stoji zastita vladajucih interesa. Cak i ako ne bi imala pravo glasa zbog prebivalista sa pravima drzavljanina dijaspora bi mogla znacajno da utice na politicku scenu CG, svejedno da li je na referendumu bila za ili protiv nezavisnosti. Jedan od jakih motiva protiv nezavisnosti bio je upravo vezan za DPS vlast.

    PRVI PUT MOJ NIHILE DA CU SE JA SLOZIT SA TOBOM!!!!
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  11. #161
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ...........................!

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    To bi znacilo da se cjelokupne porodice moraju selit nazad na minimum godinu dana. Dakle, napustanje posla, vadjenje djece iz skola itd. itd.
    Ne bih volio da ispane kako ja sad nesto branim zakon ili sam nekakav strasan ekspert za ovo - ali ovo sto si gore naveo je prosto nemoguce. Ljudi, vi nijeste apatridi. Vi ste drzavljani Danske ili Srbije, po sopstvenom opredjeljenju. I ne mozete imati sva prava koja proizilaze iz drzavljanstva na oba fronta. Dvojno drzavljanstvo je dopunsko, dodatno.... i vise je vezano za interes....

    "2. Gubitak crnogorskog državljanstva po sili zakona

    Član 24

    Punoljetni crnogorski državljanin, koji ima i državljanstvo druge države, po sili zakona gubi crnogorsko državljanstvo, ako:

    1) je dobrovoljno stekao državljanstvo druge države, osim u slučajevima predviđenim ovim zakonom;
    2) se utvrdi da je rješenje o prijemu u crnogorsko državljanstvo donijeto na osnovu lažne izjave ili namjernog prikrivanja činjenica ili okolnosti bitnih za donošenje rješenja, osim ako bi lice koje je steklo crnogorsko državljanstvo ostalo bez državljanstva;
    3) je stekao crnogorsko državljanstvo na osnovu garancije druge države da će izgubiti državljanstvo ukoliko stekne crnogorsko državljanstvo, a u roku utvrđenom rješenjem o sticanju državljanstva ne podnese dokaz o gubitku državljanstva te države, osim ako bi to lice ostalo bez državljanstva;
    4) je pravosnažno osuđen za krivično djelo protiv čovječnosti i drugih dobara zaštićenih međunarodnim pravom;
    5) je pravosnažno osuđen za planiranje, organizovanje, finansiranje ili na bilo koji drugi način pomaganje ili izvršavanje terorističkih akata ili pružanje utočišta organizatorima, izvršiocima ili učesnicima terorističkih aktivnosti;
    6) je član organizacije čije su aktivnosti usmjerene protiv bezbjednosti i odbrane Crne Gore;
    7) je u dobrovoljnoj službi u vojnim snagama druge države;
    8) njegovo ponašanje ozbiljno šteti vitalnim interesima Crne Gore.

    Dijete crnogorski državljanin koje ima i državljanstvo druge države, po sili zakona gubi crnogorsko državljanstvo ako se utvrdi tokom njegove maloljetnosti da uslovi, na osnovu kojih je steklo crnogorsko državljanstvo, više nijesu ispunjeni.

    Ako su po stavu 1 tač. 1, 2 i 3 ovog člana crnogorsko državljanstvo izgubili roditelji ili jedan od roditelja, a drugi nema ovo državljanstvo, crnogorsko državljanstvo gubi i njihovo dijete, osim ako ostaje bez državljanstva."
    Last edited by Thomas_O_Malley; 26-12-06 at 13:35.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  12. #162
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Beranac dajem po 2 eura za kvadrat onija njiva vidis da si pozurio sa tim danskim

  13. #163
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda je najbolje primjerom:

    Rodjen sam u SFRJ i to drzavljanstvo koje je steceno tu je preneseno na SRJ, koliko ja znam. Zadnje mjesto boravka je Berane, jer sam odatle isao da sluzim vojsku.

    Ja sam trazio dansko drzavljanstvo negdje 1999. a dobio ga 2000. g. ujedno su i djeca dobila. Ispis iz maticnog drzavljanstva nije trazen, ambasadu sam obavijestio i tadasnji upravnik poslova nije imao primjedbi.

    a) Dakle ja po ovom zakonu gubim drzavljanstvo Clanom 24, tacka 1.
    b) Djeca mi takodje gube drzavljanstvo pod istim clanom, jer kaze: Dijete crnogorski državljanin koje ima i državljanstvo druge države, po sili zakona gubi crnogorsko državljanstvo ako se utvrdi tokom njegove maloljetnosti da uslovi, na osnovu kojih je steklo crnogorsko državljanstvo, više nijesu ispunjeni.

    Uslovi nijesu ispunjeni jer im roditelj gubi drzavljanstvo, a oni samo mogu zadrzati drzavljanstvo ako 1) im roditelji imaju drzavljanstvo ili 2) ako su im oba roditelja porijeklom iz Crne Gore ili 3) ako ostaju bez drzavljanstva.

    Tako, po meni, ja i djeca gubimo drzavljanstvo.
    Last edited by Beranac; 26-12-06 at 14:21.

  14. #164
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nece bas biti da je kod Milovana jeftina patetika nego kod vas zinula tetka g... da se ima vise koristi. Opet pises malo oflje za te evropske propise aktivnog i pasivnog birackog prava, a kad se bunite protiv necega oflje argumenti vise stete nego koriste.
    Sad ti je Milovan jeftini pateticar koji trpi sve muke pasosa na koji nidje ne moze, a vi koji zbog olaksanja i ko zna cega vise volite tudje naglo postali zainteresovani za njegovu patetiku i udarili u brigu za vase emocije, njive i livade. Ne moze i jare i pare.
    Dakle, ti si stvarno beznadezan slucaj a sad si i Milovanov advokat, sto li?
    Ja sam argumentovano, pozivajuci se na Konvenciju Savjeta Evrope, iz koje sam naveo citat, pa ga jos i boldovao, dokazao da NIJE isto da li si cak i u EU (dje Milovan zivi), druge drzave van EU da i ne spominjemo, drzavljanin neke od 25 drzava ili nisi. Nije isto jesi li drzavljanin ili stranac koliko god neka zemlja bila demokratska, civilizovana, napredna. Dakle, naveo sam najkarakteristicnije primjere, tj. argumente za razliku od tebe koji se non-stop frljas i jos te nije sramota od tolike kolicine netacnih (uz to i malicioznih) komentara. Naravno da je interes da uzmes drzavljanstvo drzave u kojoj zivis, to ti olaksava zivot, pogledaj opet konkretne primjere. Da ne spominjemo zakon o zaposljavanju stranih drzavljana koji je u nekim drzavama prilicno rigidan itd. Na koji nacin tebe dvojno drzavljanstvo ugrozava? Ili ti je samo nesto krivo. A to sto se Milovan muci to je njegov izbor, ja se zalazem za to da se ni Milovan, ni ja, ni ti ne mucimo, ako za tim nema potrebe.
    I na kraju bih te zamolio da budes makar jednom precizan i da navedes dje sam ja to u mojim postovima navodio "njive i livade"?
    Last edited by challenger; 26-12-06 at 15:18.

  15. #165
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    Nije pitanje oce li bit ili nece bit dvojnog drzavljanstva. Prosto ce svima uzet pare za nove isprave (ajde da kazemo da je to normalno), a vi koji imate strane pasose platicete i ona dodatna dokumenta prilikom podnosenja zahtjeva za CG drzavljanstvo.... osnova za tu su medjunarodni ugovori izmedju drzava, a to, na pr., nije razjasnjeno ovim predlogom zakona..... tako da nacrt zakona nije "korektan" nego je osnova za razmisljanje....
    To da drzava oporezuje sve zivo je tacno i poznato, i to niko ne spori, niti se protiv toga buni. Ali, kako da podnesemo zahtjev za cg drzavljanstvo ako smo ga po sili zakona izgubili? Sto se tice medjunarodnih ugovora izmedju drzava ja sam onomad povjerovao crnogorskom ministru policije da Srbija blokira takav ugovor (obzirom da je nekako normalno da Srbija blokira svaku inacijativu), ali posto je Srbija dozvolila dvojno drzavljanstvo (iako to niko nije ocekivao zbog negativnog stava javnosti prema Crnogorcima), a pogotovo posle Vujanovicevog zaobilazenja Crnogoraca u Lovcencu kojima nije imao sta rec, i posto sam procitao nacrt ovog zakona, jasno je ko medjudrzavni ugovor blokira, te da do njega nece ni doc.

  16. #166
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Beranac dajem po 2 eura za kvadrat onija njiva vidis da si pozurio sa tim danskim
    Dobrodosao si ti u Tmusice bez dva eura druze. Na konak, na jelo i pice. A ako dodje da moram nekome davat djedovinu, necu je prodavat no cu ti je dat. Pa vidji oces li imat obraza da je uzmes.

  17. #167
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    Ne bih volio da ispane kako ja sad nesto branim zakon ili sam nekakav strasan ekspert za ovo - ali ovo sto si gore naveo je prosto nemoguce. Ljudi, vi nijeste apatridi. Vi ste drzavljani Danske ili Srbije, po sopstvenom opredjeljenju. I ne mozete imati sva prava koja proizilaze iz drzavljanstva na oba fronta. Dvojno drzavljanstvo je dopunsko, dodatno.... i vise je vezano za interes....
    Tacno je to. Samo sto mozemo imati sva prava sem birackog koje ostvarujes u mjestu prebivalista drzave cije drzavljanstvo takodje imas. Takodje, prava koja proizilaze iz socijalnog osiguranja tj primanje zdravstvenih usluga npr. nisu ukljucena, jer i ne uplacujes fondovima, vec se te usluge moraju platiti itd. I tu nema nikakvog problema, to niko i ne trazi.
    Last edited by challenger; 26-12-06 at 15:20.

  18. #168
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by challenger View Post
    Naravno da je interes da uzmes drzavljanstvo drzave u kojoj zivis, to ti olaksava zivot, pogledaj opet konkretne primjere. Da ne spominjemo zakon o zaposljavanju stranih drzavljana koji je u nekim drzavama prilicno rigidan itd. Na koji nacin tebe dvojno drzavljanstvo ugrozava? Ili ti je samo nesto krivo. A to sto se Milovan muci to je njegov izbor, ja se zalazem za to da se ni Milovan, ni ja, ni ti ne mucimo, ako za tim nema potrebe.?
    Upravo to. Umjesto da se pomognu svoji sunarodnici ovim gestom koji ama bash nikoga nista ne kosta, Hari i Vlast oce da odmognu. Obrazlozenje: ne mozes i kapom i sakom.

  19. #169
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by challenger View Post
    Dakle, ti si stvarno beznadezan slucaj a sad si i Milovanov advokat, sto li?
    Ja sam argumentovano, pozivajuci se na Konvenciju Savjeta Evrope, iz koje sam naveo citat, pa ga jos i boldovao, dokazao da NIJE isto da li si cak i u EU (dje Milovan zivi), druge drzave van EU da i ne spominjemo, drzavljanin neke od 25 drzava ili nisi. Nije isto jesi li drzavljanin ili stranac koliko god neka zemlja bila demokratska, civilizovana, napredna. Dakle, naveo sam najkarakteristicnije primjere, tj. argumente za razliku od tebe koji se non-stop frljas i jos te nije sramota od tolike kolicine netacnih (uz to i malicioznih) komentara. Naravno da je interes da uzmes drzavljanstvo drzave u kojoj zivis, to ti olaksava zivot, pogledaj opet konkretne primjere. Da ne spominjemo zakon o zaposljavanju stranih drzavljana koji je u nekim drzavama prilicno rigidan itd. Na koji nacin tebe dvojno drzavljanstvo ugrozava? Ili ti je samo nesto krivo. A to sto se Milovan muci to je njegov izbor, ja se zalazem za to da se ni Milovan, ni ja, ni ti ne mucimo, ako za tim nema potrebe.
    I na kraju bih te zamolio da budes makar jednom precizan i da navedes dje sam ja to u mojim postovima navodio "njive i livade"?
    Izgleda da je beznadezno tebi objasnjavati da si ti svojevoljno izabrao drugu drzavu, drugo drzavljanstvo... jer ti je bolje ljepse lakse.... i sad hoces da se neko sazali sto ti je nesto oduzeto, a ti se svega svega toga dobrovoljno rijesio. Dakle nije ti nista oduzeto i ne zamjenjuj teze. Ni prije toga nije se moglo imati dvojno drzavljanstvo, ne moze sad pa ko voli neka izvoli. Ako oces da si emotivno i pasosem vezan izvoli pa se odrekni malo tih olaksica jer sve ima svoje cijene. Zasto bi meni bilo krivo kakvo ces ti imati drzavljanstvo? Sasvim mi je svejedno koje ces izabrati, ali ne okrivljuj mene za sopstveni izbor. Sam pao sam se ubio pa ili se opet dobro preracunaj pa vidi sta ti se vise isplati, sta je lakse i udobnije.... ili prihvati najprostiju cinjenicu da je Crna Gora drzava isto kao Danska i Srbija i stvara svoje zakone. Zasto se ne bunite protiv vasih izabranih otadzbina sto vam ne omogucava to sto trazite od Crne Gore? Nijesi ti navodio 'njive i livade' vec ugrozeni Danac se boji za imovinu koja nije ugrozena isto kao sto nije ugruzeno to da se ti i dalje emotivno vezes za Crnu Goru. Argumenti da vam je nesto oduzeto su krajnje smijesni jer po tom principu da ste nekad imali drzavljastvo SFRJ sad mozete imati 6 drzavljanstava za svaki dan a sedmog dana ste apatridi. Malo ozbiljnosti u diskusiji i kad kazes nesto uzeto onda kazes konkretno. Uzeta je kruska, jabuka.... ili sta vec.

  20. #170
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ma prodaj ti one njive jer koliko cujem sprema se nacionalizacija pa da ne izgubis sto i poslije dzaba Strazbur i Kofi Anan. Sanse za lex spacijalis beranis je nikakva i pored Boneove dobre volje.
    Jel ti to Hari STVARNO ne vidis da problem postoji, i da je problem KOMPLEKSAN?

    Ne *lomi preko koljena* ovako teske stvari!

    Da, nasi emigranti zasluzuju lex specialis!!!!

    Kad se drzava pravila-trebali su nam...i *titrali smo im m**a*...a sad da ne smiju imat imovine......NIJE PRAVO!

    Istovremeno veliki je problem nase brace koji bi da nam oduzmu ovo malo drzave i da nas vrate pod srbijansku dominaciju!
    PROBLEM VELIKI!!!

    Kako nac izlaz?

    Ne znam! Ali to moje *lz specialis* je metafora, jer je problem ozbiljan i izlaz je tesko nac , A MORA SE NAC!!!

    Pozdrav i TOLERANCIJE vam zelim,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  21. #171
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako sprijecit s
    trance da pokupuju CG, a dozvolit *nasim* strancima da imaju imovinu i da je steknu, kako preduprijedit da nam ne dobiju drzavljanstvo oni koji su sada u Srbiji, a koji bi , da su ovdje u mogucnosti da glasaju po osnovu dvojnog drzavljanstva, u roku od godina dana oburdali Crnu Goru i njenu nezavisnost..... a istovremeno ne povrijedit evropska prava i deklaracije o jednakosti i pravima covjeka?????Jednacina sa 7 nepoznatih.....

    Ali treba pocet od razlike u stecenim imovinskim pravima na nepokretnostima u vrijeme zajednicke drzave koja moraju bit zasticena i PO OSNOVU VREMENA STICANJA SVOJINE I TADASNJEG PRAVNOG STATUSA CRNE GORE PROGLASENA KAO SPECIJALNA (to za *ochevine* i sl)....

    Ali problem je TEZAK i zasluzuje ozbiljno razmatranje i angazovanje eksperata da ovo nekako kodifikuju na pravi nacin!

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  22. #172
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Izgleda da je beznadezno tebi objasnjavati da si ti svojevoljno izabrao drugu drzavu, drugo drzavljanstvo... jer ti je bolje ljepse lakse.... i sad hoces da se neko sazali sto ti je nesto oduzeto, a ti se svega svega toga dobrovoljno rijesio. Dakle nije ti nista oduzeto i ne zamjenjuj teze. Ni prije toga nije se moglo imati dvojno drzavljanstvo, ne moze sad pa ko voli neka izvoli. Ako oces da si emotivno i pasosem vezan izvoli pa se odrekni malo tih olaksica jer sve ima svoje cijene. Zasto bi meni bilo krivo kakvo ces ti imati drzavljanstvo? Sasvim mi je svejedno koje ces izabrati, ali ne okrivljuj mene za sopstveni izbor. Sam pao sam se ubio pa ili se opet dobro preracunaj pa vidi sta ti se vise isplati, sta je lakse i udobnije.... ili prihvati najprostiju cinjenicu da je Crna Gora drzava isto kao Danska i Srbija i stvara svoje zakone. Zasto se ne bunite protiv vasih izabranih otadzbina sto vam ne omogucava to sto trazite od Crne Gore? Nijesi ti navodio 'njive i livade' vec ugrozeni Danac se boji za imovinu koja nije ugrozena isto kao sto nije ugruzeno to da se ti i dalje emotivno vezes za Crnu Goru. Argumenti da vam je nesto oduzeto su krajnje smijesni jer po tom principu da ste nekad imali drzavljastvo SFRJ sad mozete imati 6 drzavljanstava za svaki dan a sedmog dana ste apatridi. Malo ozbiljnosti u diskusiji i kad kazes nesto uzeto onda kazes konkretno. Uzeta je kruska, jabuka.... ili sta vec.
    Vjeruj da mi sazaljenje nije potrebno, a ponajmanje od tebe, naprotiv. Bogu fala da mi je ova familija zdravo, a dako nekako prezivimo bez tvoje empatije.

    Sto imamo da se bunimo kada je dvojno drzavljanstvo dozvoljeno u mnogim drzavama, ovdje se radi o Crnoj Gori.

    Kad odgovaras na moj post, ne petljaj, kao slucajno necije drugo misljenje.

    Argumenti da nam se nesto uzima su smijesni samo tebi, ali to jeste tako. Dvojno drzavljanstvo su do sada imali svi koji su za to ispunjavali uslove (kad vec spominjes SFRJ i SRJ), a situacija se mijenja sad OVIM ZAKONOM. Da ne govorimo o tome koliko su nekima bila usta puna dvojnog drzavljanstva i kako se nista promijenit nece. Sto se mene tice nikakav me interes ne bi mogao nagnat da budem kontra Crne Gore, niti moje roditelje npr koji su glasali za nezavisnu, ali da se lagalo, ocigledno jeste. Konkretno je Milo vise puta spominjao dvojno drzavljanstvo, a i drugi. I sto je ovo sad?
    I na kraju, drugi ce procijenit ko je kolko doprinio ovoj diskusiji. Ja sam vec sve rekao u prethodnim postovima, ukazao sam na odrednice Evropske i Konvencije Savjeta Evrope, kao i na misljenje istaknutih strucnjaka za drzavljanstvo. Svi ti stavovi jasno ukazuju da za drzavu ne postoji nijedan razlog koji bi ukazao na opasnost, naprotiv. Ja sam ovdje samo trazio neki argument, mozda kontra, ali argument, ali nisam vidio nista do paranoicnog naklapanja ko vas jebe kad ste otisli. E ako su ti to argumenti, svaka ti cast.

  23. #173
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bone, ja ne vidim uopste u cemu je problem, a ne jos da je kompleksan i da zasluzeje lex specijalise. Navedi kako im je to ugrozena imovina ovim zakonima jer ovo da im je nesto oduzeto zvuci kao kad bi ja rekao da mi neko uze Nikol Kidman, a ja je tako strasno zelio.
    Niti se ja bojim da ce nam braca uzeti drzavu i u svoju drzavu nijesam sumnjao kad je izgledalo i kao san, niti bih sad vrijedjao one iz dijaspore da su dosli da glasaju za svoju drzavu zbog titranja bilo cega ili da sacuvaju nekakvu imovinu.
    Kad je popis u Crnu Goru nikako da prodje 700.000 a kad se prica ispada da nas je ka Kineza. U Srbiji je cas 2 meleona cas taman koliko i u Crnoj Gori pa sve kako kad. Nekad Crnogorci ispare, a nekad se od njih ne moze mrdnuti. Drzava oce da napravi red i da vidi koliko na kraju ima tih svojih drzavljana i sta je u svemu tome sporno? Da li bi taj lex specijalis trebao da se zove 'ljetnji Crnogorci' za one koji dodju ljeti na odmor ili 'vikend Crnogorci' koji ljeti izdaju svoje vikendice pa sad prpa brale sta se moze desiti i nedajboze da se jednom zavede red jer u mutnome najbolje ribe grizu.
    Ja se izvinjavam sto cesto pominjem Milovana pa ispadoh jos i njegov advokat, ali ko se brinuo za lex specijalise, bilo dje, dok je on trpio i cekao i svoju drzavu i drzavljanstvo..., a takvih je mnogo. Neposredno poslije referenduma neki i ovdje napisase 'ko vas... ja uzimam srpsko drzavljanstvo' a sad ce na sva zvona da udara kako je necim ugrozem. Malo mnogo bi bilo i volio bi da nam Beranac kaze kakve povlastice daje Danska za svoje drzavljane koji njeno drzavljanstvo zamijene za drugo ili bilo ko drugi.
    Bone, prosla su vremena da se neko mora u svojoj drzavi osjecati kako gradjanin drugog reda ili da mu se neko sprda.

  24. #174
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Kako sprijecit s
    trance da pokupuju CG, a dozvolit *nasim* strancima da imaju imovinu i da je steknu, kako preduprijedit da nam ne dobiju drzavljanstvo oni koji su sada u Srbiji, a koji bi , da su ovdje u mogucnosti da glasaju po osnovu dvojnog drzavljanstva, u roku od godina dana oburdali Crnu Goru i njenu nezavisnost..... a istovremeno ne povrijedit evropska prava i deklaracije o jednakosti i pravima covjeka?????Jednacina sa 7 nepoznatih.....

    Ali treba pocet od razlike u stecenim imovinskim pravima na nepokretnostima u vrijeme zajednicke drzave koja moraju bit zasticena i PO OSNOVU VREMENA STICANJA SVOJINE I TADASNJEG PRAVNOG STATUSA CRNE GORE PROGLASENA KAO SPECIJALNA (to za *ochevine* i sl)....

    Ali problem je TEZAK i zasluzuje ozbiljno razmatranje i angazovanje eksperata da ovo nekako kodifikuju na pravi nacin!

    Pozdrav,
    Bone, tebi svaka cast. Ali, drzavljanstvo ne ukljucuje pravo glasanja, to se regulise zakonom o birackom pravu. Dovoljno je da taj zakon iskljuci tu mogucnost (kao sto i jeste slucaj) i nema problema. Ovako, sve lici na paranoju, koju donekle mogu da shvatim, zbog svega sto se desavalo, ali kod laika, ne kod strucnjaka, i kod zakonodavca.
    Crna Gora je, bogu fala, nezavisna, i to ce tako ostati, to ce se vremenom cementirati ukoliko vi u Crnoj Gori to budete tako zeljeli. A krciti sumu zbog jednog drveta, koje bi se samo potenciajlno moglo srusiti na kucu koja je 2 kilometra udaljena, ne da nije dobro, nego je za samu drzavu kontraproduktivno.

  25. #175
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by challenger View Post
    Argumenti da nam se nesto uzima su smijesni samo tebi, ali to jeste tako. Dvojno drzavljanstvo su do sada imali svi koji su za to ispunjavali uslove (kad vec spominjes SFRJ i SRJ), a situacija se mijenja sad OVIM ZAKONOM.
    Primjer, a ne prica radi price. Ko je imao i kako dvojno drzavljanstvo kad je bilo nemoguce Ustavom? Zasto ne trazis dvojno drzavljanstvo u Sloveniji onda jer si imao drzavljanstvo SFRJ?
    Da ne govorimo o tome koliko su nekima bila usta puna dvojnog drzavljanstva i kako se nista promijenit nece. Sto se mene tice nikakav me interes ne bi mogao nagnat da budem kontra Crne Gore, niti moje roditelje npr koji su glasali za nezavisnu, ali da se lagalo, ocigledno jeste. Konkretno je Milo vise puta spominjao dvojno drzavljanstvo, a i drugi. I sto je ovo sad?
    Pitaj onda Mila sta ti je obecao, a ne krivi mene za moje misljenje. Meni je bila bitna moja drzava radi moga drzavljanstva, a ko je racuna pa se preracuna..... ne znam.
    Ja sam vec sve rekao u prethodnim postovima, ukazao sam na odrednice Evropske i Konvencije Savjeta Evrope, kao i na misljenje istaknutih strucnjaka za drzavljanstvo. Svi ti stavovi jasno ukazuju da za drzavu ne postoji nijedan razlog koji bi ukazao na opasnost, naprotiv. Ja sam ovdje samo trazio neki argument, mozda kontra, ali argument, ali nisam vidio nista do paranoicnog naklapanja ko vas jebe kad ste otisli. E ako su ti to argumenti, svaka ti cast.
    Takve argumente nijesam upotrebljavao i ne upotrebljavam nikad i nemoj zbog nervoze i nedostataka neceg konkretnog izmisljati.
    Cinjenica je takva da si svojom voljom zamijenio crnogorsko drzavljanstvo, a ako po zakonu ne bude moguce da se bude sezonski Crnogorac ja stvarno zbog toga ne mogu zaplakati i ne uzbudjujem se zbog toga jer u ovu pamet nemam namjeru mijenjati drzavljanstvo.

Page 7 of 30 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)
    By beat in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 25-03-15, 01:51
  2. Psihijat i privatna praksa u PG
    By sparklica in forum Centralni
    Replies: 3
    Last Post: 21-03-13, 17:36
  3. Replies: 20
    Last Post: 11-02-13, 11:39
  4. Elektrotehnica Skola-Smjer Racunari PRAKSA
    By Baka901 in forum Centralni
    Replies: 9
    Last Post: 16-07-12, 22:19
  5. Crnogorsko
    By Raquel in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 25
    Last Post: 27-08-11, 21:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •