Page 6 of 30 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 745

Thread: Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)

  1. #126
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    Ovo bih morao da provjerim....zvuci krajnje nelogicno. I mislim da je nemoguce....



    Ovo te je neko pogresno informisao.
    Mozes li malo detaljnije o svemu?

    p.s. Procitaj prvi post ove teme.

  2. #127
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nece Berancu niko da oduzima dansko drzavljanstvo, a ni tebi srpsko. Non stop pogresno citate, ali dako u Strazburu to objasne
    Aman covjece uzima se CRNOGORSKO. Ljudi, pricamo li mi ovdje kineski?

  3. #128
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    Ovo bih morao da provjerim....zvuci krajnje nelogicno. I mislim da je nemoguce....
    Procitaj prvi post i onda idi na sajt Skupstine Crne Gore na zakonske predloge.

  4. #129
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nista ti se ne oduzima jer ni sad se ne moze dvojno drzavljanstvo. Ocete dansko sretno bilo - nema rezervnih domovina i onih za svaki slucaj. Za njive i doline je muka ali strah bez razloga

  5. #130
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    Shapni osnivachu CG dijaspore za Kaliforniju to jopet. Nesto te ne 'chuh' sta mi to reche.
    hehehehehehe:joint:
    Ako mislimo na istoga, profesora fizike materijala iz san dijega, pitaj ga opet, zadnji put kad se chusmo (prije 15 minuta) bili smo srbi i kumovi.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  6. #131
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve sto je u korist CG, podrzavamo. Dobice se pasoshi kad se vratimo kao patriote u CG, do tad nam ne treba. Treba zastititi nashu malu i najljepshu CG od svih mogucih ataka na njenu nezavisnost. Ovo je mala cijena za nas u dijaspori a velika za CG!
    Chuvajte nam CG i sve vam prosto pa i ovi pasoshi, i drzavljanstvo i imovina.
    Zivjela Nezavisna Crna Gora!

  7. #132
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    Ako mislimo na istoga, profesora fizike materijala iz san dijega, pitaj ga opet, zadnji put kad se chusmo (prije 15 minuta) bili smo srbi i kumovi.
    Ta grupa iz San Diega je srpska ..nema veze sa Crnogorskom Dijasporom. Ti koje ti spominjesh su ponosni nastavljachi politike chetnika Popa Djujica. Nisi u toku.

  8. #133
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Mozes li malo detaljnije o svemu?

    p.s. Procitaj prvi post ove teme.
    Beranac, mislim da imovina nikome ne moze biti ugrozena, cak ni u Balkanskim drzavama. Moj razlog je prije svega emotivno izrazen kroz zelju da zadrzim crnogorsko drzavljanstvo, kada to vec pozitivna evropska (i svjetska) praksa dozvoljava i omogucava. Tim prije sto niko nije objasnio cime je to Crna Gora ugrozena. Ako bi mi neko to objasnio (izmedju ostalog zato sam i postavio ovu temu, ali se javljaju samo s nekakvom bezveze pricom) onda bih to sigurno prihvatio jer i meni je Crna Gora i njena buducnost najvaznija ma gdje zivio.
    Drugi razlog je taj sto zelim da moja djeca, kao prva generacija, zadrze mogucnost, ali realnu kroz posjedovanje drzavljanstva, da se vrate i da imaju izbor. Da ne govorimo o tome da i ja, kao i svi emigranti/gastosi, zelim da se vratim kad mi to realnost bude dozvoljavala.

  9. #134
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E pa kad se vratimo, tad cemo dobiti nazad...u chemu je onda problem?
    Suvenir? Na rizik CG? Nikako... Nema tog suvenira koji vrijedi patriotskog osjecaja, sve ljubavi i odanosti prema CG.
    Nece se niko igrati sa CG nema te cijene. Chuvacemo je ko zenicu oka svog!

  10. #135
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post

    E onda sam ja SULUD,
    ni lud,
    se nebi odreka Crne Gore,
    dok u mene bono srce bije, nema te SRBIJE ili KRALJEVINE DANSKE, za koju bi proda ONAJ CRNOGORSKI PASOSH, KOJI NASHI MILICAJCI; ZAHEBASHE PRIJE NEGO SE IZPILJIO IZ SHTAMPE; RAZNIM PROVIZIJAMA I LOPOVLUKOM,
    UMJESTO DA GA NOSIM SA PONOSOM PRED POVORKOM NA CRVENI JASTUK,
    OD LOPOVLUKA I PROVIZIJA,
    FATA ME MUKA,
    A JA BRUKA,
    CHEKAM 37 godina,
    na CRNOGORSKI; A ONI USERU RABOTU; PRVOM PRILIKOM ; DA NESHTO LICHNO USHICARE.

    AJDE SAD, SNADJI SE MAJCHIN SINE,
    NECESH DANSKI POSHTENI,
    I EVO TI OVAJ NASH , SAMO SHTO NIJE PONOVLJEN TANDARA -MANDARA CRNOGORSKE MILICIJE.
    Ne radi se o tome da se neko odrice svoje drzave vec toga da se drzava odrice njega/nje jer je, bez obzira sto nije bio uslovljen odricanjem cg drzavljanstva, primio i to gje zivi.
    Shvatio sam da mislis da je sve isto da li imas ili ne drzavljanstvo drzave u kojoj zivis. Nije, nikad bilo nece ni bit, osim za drzavljane EU i to samo ako zive u njenim granicama. Konvencija Savjeta Evrope iz 1997. godine predstavlja najvisu tacku razvoja klasicnog prava drzavljanstva. Gradjanstvo Evropske unije je, medjutim, nova pravna pojava. Naime, Evropska unija je konstituisala jedan pravni institut, koji se zove citizenship, tj. gradjanstvo, za razliku od pojma nationality, koji tradicionalno prevodimo kao drzavljanstvo. Naglasavam tu razliku, jer se gradjanstvo Evropske unije stice na osnovu drzavljanstva drzave clanice Evropske unije. Dakle, svaki drzavljanin drzave-clanice Evropske unije postaje gradjanin Evropske unije na osnovu svog drzavljanstva. To, na prvom mjestu, znaci da je drzavljanstvo ostalo bitan element za sticanje evropskog gradjanstva. A drugo, gradjanstvo koje je uvedeno u Evropskoj uniji vrsi povratan uticaj na jacanje veza izmedju tog evropskog gradjanina sa jednom osobenom nadnacionalnom tvorevinom, kao sto je Evropska unija.
    Uvodjenjem gradjanstva ipak je izvrsena odredjena diskriminacija, jer su stanovnici Evropske unije koji su drzavljani drzava clanica i imaju evropsko gradjanstvo u povoljnijem polozaju od stanovnika Evropske unije koji su drzavljani drzava ne-clanica Evropske unije. Oni koji imaju gradjanstvo Evropske unije imaju odredjena prava koji ovi drugi nemaju i to pravo na slobodu kretanja, boravka i rada na citavoj teritoriji Evropske unije, zatim aktivno i pasivno biracko pravo na lokalnim i evropskim izborima, diplomatsku zastitu u trecim zemljama, kao i pravo peticije Evropskom parlamentu i zalbe ombudsmanu kojeg imenuje Evropski parlament.
    Tako da pusti tu jeftinu patetiku i objasni sinu ove stvari, jer su ti ostaka djeca kako rece danski drzavljani (sto znaci da nece bit crnogorski po zakonu o kojem se ovdje raspravlja). Bolje bi bilo da podrzais dvojni drzavljanstvo jer to nikoga ne ugrozava a koristi mnogima.

    A ovo za tender i dokumenta si u pravu.
    Last edited by challenger; 26-12-06 at 10:36.

  11. #136
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Thomas, ne mogu nista na skupstinskom sajtu naci o ustavnom prijedlogu. Mozes li mi ostavit link?

  12. #137
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by challenger View Post
    Beranac, mislim da imovina nikome ne moze biti ugrozena, cak ni u Balkanskim drzavama. Moj razlog je prije svega emotivno izrazen kroz zelju da zadrzim crnogorsko drzavljanstvo, kada to vec pozitivna evropska (i svjetska) praksa dozvoljava i omogucava. Tim prije sto niko nije objasnio cime je to Crna Gora ugrozena. Ako bi mi neko to objasnio (izmedju ostalog zato sam i postavio ovu temu, ali se javljaju samo s nekakvom bezveze pricom) onda bih to sigurno prihvatio jer i meni je Crna Gora i njena buducnost najvaznija ma gdje zivio.
    Drugi razlog je taj sto zelim da moja djeca, kao prva generacija, zadrze mogucnost, ali realnu kroz posjedovanje drzavljanstva, da se vrate i da imaju izbor. Da ne govorimo o tome da i ja, kao i svi emigranti/gastosi, zelim da se vratim kad mi to realnost bude dozvoljavala.
    Challenger, u pravnom smislu je ugrozena, jer, opet, stranac ne smije posjedovati zemlju u Crnoj Gori osim ako ne otvori firmu.

    Za ovo drugo se potpuno slazem. I ima tu jos par dodatnih razloga koji su bitni za nas dijasporce.

  13. #138
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa vi pricajte u vase ime...to 'svi' i 'nas' matjku o repitj.
    p.s. koliko vidim samo u vezi ove teme za sad je.. 3 su ZA zakon, a vas 2 protiv. Pa se ponashajmo u skladu i s tim.
    Last edited by LadyDaytona; 26-12-06 at 10:49.

  14. #139
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Thomas, ne mogu nista na skupstinskom sajtu naci o ustavnom prijedlogu. Mozes li mi ostavit link?
    O Ustavu ili Zakonu o cg drzavljanstvu?

    Ako je ovo drugo, evo:

    www.skupstinacg.yu pa onda idi na predlozi zakona.

  15. #140
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Challenger, je si li ti iz Lovcenca? Sta kazu ostali tamo za ovaj prijedlog. I ako mozes, odakle si dobio tekst ovog prijedloga?

  16. #141
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Thomas,

    izgleda da se nije radilo o ustavnoj promjeni, kako sam prvobitno mislio, vec o zakonu o drzavljanstvu.

    Procitacu ga pa cu ti dati svoj komentar poslije.

  17. #142
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo sad citam da se sajt radi...ne mogu ni ja da udjem. Izvinjavam se svima sto sam bio lijen da prelistam ove prethodne stranice....

    Ono u sto moras bit siguran je da pravo svojine ne moze prestat da vazi zato sto si promijenio drzavljanstvo. Isto tako, jbg, ne moze Deco vise da igra za Brazil, kad je jednom presao u Portugal.

    Quote Originally Posted by challenger View Post
    Aman covjece uzima se CRNOGORSKO. Ljudi, pricamo li mi ovdje kineski?
    Jasnije. Challenger, da se zadrzim kod onih napoznatijih - DECO. Rodjen u Brazilu, dosao da igra fudbal u Portugal i uzeo portugalsko drzavljanstvo. E sad, to je njegovom klubu (Porto) omogucilo da uzme jos jednog "stranca", a njemu da u okviru granica EU moze da igra kao domaci igrac. No, covjek je odigrao super partije i zasluzio poziv u reprezentaciju. Njegova je muka bila oce li u "verdeoro" ili u portugalsku, pa je smislio da vjerovatno u brazilskoj nece imati prostora kao ovamo, pa je izabrao Portugal. Zbog svog interesa. Mislim da ovdje nema spora.... cijena izbora.

    A dvojno drzavljanstvo se, koliko ja znam, resava tako sto se daju prava u skladu sa nacelom slobodnog protoka robe, ljudi i kapitala, ali sadrzi znacajna ogranicenja (recimo glasanje....).... Zvuci smijesno, ali je crnogorsko drzavljanstvo u medjunarodnim okvirima nova kategorija. Koliko god mi upisivali u zahtjeve za vize da smo Crnogorci, oni su navodili da treba napisati "kao u pasosu". A to je bilo.... SRJ. Jbg. Sa Inostranog stanovista ti si drzavljanin Srbije/Danske i za dvojno drzavljanstvo (zbog nekog interesa) treba da trazis....

    Vidis, ovo je bas zanimljivo. Idem da citam malo o tome da mi Bone ne uzme sve pare kad se krenu obracat ljudi pravnicima oko ovih problema...
    Caesar`s wife must be above suspicion

  18. #143
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sajt radi, nego si pogresno ukucao. Treba: www.skupstina.cg.yu. Ja citam, pa cemo vidjet oces li dobit jos jednog musteriju uskoro, kada budem morao sebe i djecu da upisujem za ponovno drzavljanstvo, posto je ovo sto sada imam izlgeda iz SRJ.

  19. #144
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Challenger, je si li ti iz Lovcenca? Sta kazu ostali tamo za ovaj prijedlog. I ako mozes, odakle si dobio tekst ovog prijedloga?
    Nijesam, ali znam da su i oni kao i drugi nacionalno opredijeljeni Crnogorci razocarani. Tim prije sto smo mi ovdje bili pod velikim pritiskom, ukljucujuci uvrede i sikaniranje, zalazuci se za crnogorsku nezavisnost. Lako je bit Crnogorac u Crnu Goru. No dolje se sve gleda kroz srbogorce koje naravno niko ne dira (mada i oni nesrecnici cesto gutaju razne knedle). Sigurno cemo iskoristiti sva pravna sredstva da ukazemo na pogresnost takve politike.
    Meni je na predlog zakona ukazao nedavno prijatelj u Podgorici koji je inace clan vladajuce koalicije a sam tekst ti je kao sto rekoh na skupstinskom sajtu.

  20. #145
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default .....................!

    Evo i ja citam isto. Nasao sam predlog zakona i obrazlozenje. Evo bas citam ovo:

    " Predlog zakona o crnogorskom državljanstvu usvaja drugi sistem i dozvoljava gubitak državljanstva po sili zakona za punoljetnog crnogorskog državljanina, koji ima i državljanstvo druge države, u sledećim slučajevima:

    • dobrovoljnog sticanja državljanstva druge države (slobodnom voljom lica a ne ex lege), osim u slučajevima kada se ovim zakonom to isključuje (član 24 stav 1 tačka 1), što je u skladu sa članom 7 stav 1 tačka a Evropske konvencije,
    • sticanja crnogorskog državljanstva na osnovu lažne izjave ili namjernog prikrivanja činjenica ili okolnosti bitnih za donošenje rješenja o prijemu u državljanstvo, osim ako bi lice ostalo bez državljanstva (član 24 stav 1 tačka 2), što je u skladu sa članom 7 stav 1 pod b Evropske konvencije,
    • sticanja državljanstva na osnovu garancije ako u utvrđenom roku ne podnese dokaz da je državljanstvo izgubilo, osim ako ostaje bez državljanstva (član 24 stav 1 tačka 3), što je u skladu sa članom 7 stav 1 tačka d Evropske konvencije,
    • pravosnažne osude za krivična djela protiv čovječnosti i drugih dobara zaštićenih međunarodnim pravom ili je pravosnažno osuđen za planiranje, organizovanje, finansiranje ili na bilo koji drugi način pomaganje ili izvršavanje terorističkih akata ili pružanje utočišta organizatorima, izvršiocima ili učesnicima terorističkih aktivnosti ili ako je član organizacije čije su aktivnosti usmjerene protiv bezbjednosti i odbrane Crne Gore ili njegovo ponašanje ozbiljno šteti vitalnim interesima države (član 24 stav 1 tač. 4,5,6 i 8), što je u skladu sa članom 7 stav 1 tač. d i e Evropske konvencije (kriterijume za utvrđivanje vitalnih interesa utvrđuje Vlada – član 17),
    • dobrovoljne službe u vojnim snagama druge države (član 27. stav 1. tačka 7.), što je u skladu sa članom 7 stav 1 tačka c Evropske konvencije,
    • u slučaju da se, tokom maloljetnosti djeteta, utvrdi da uslovi na osnovu kojih je dijete steklo državljanstvo više nijesu ispunjeni, djetetu prestaje crnogorsko državljanstvo (član 24 stav 2), što je u skladu sa članom 7 stav 1 tačka f Evropske konvencije.


    Navedeni standardi za gubitak državljanstva mimo volje lica, garantuju da lice ne može izgubiti državljanstvo na osnovu proizvoljnosti nadležnog organa, a naročiti nema slučajeva koji bi bili političke prirode. Pri tome, odluka o gubitku državljanstva podliježe sudskoj kontroli u upravnom sporu."

    Ipak bijah u pravu za ugovor...

    "U skladu sa pravom Republike Crne Gore da zaključuje ugovore i sporazume u oblasti državljanstva, članom 18 Predloga zakona predlaže se mogućnost sticanja crnogorskog državljanstva na osnovu ratifikovanih međunarodnih ugovora i sporazuma, s tim što se ovim ugovorima može ustanoviti, pod uslovom uzajamnosti, dvojno državljanstvo."

    Jes da ce bit smijesno gledat neku starinu, americkog drzavljanina, kako podnosi dokaze da je stvarno Crnogorac ali izgleda da je to....tako. Ne vidim nidje bilo kakva ogranicenja u pogledu imovine... mada sam tek ovlas ovo pregledao.

    "Pri tome, polazi se od činjenice da međunarodno pravo ne sadrži nijedan obavezujući standard u pogledu isprava za dokazivanje državljanstva izuzev pasoša koji predstavlja međunarodno priznati dokument kojim se dokazuje identitet i državljanstvo njegovog imaoca."

    Mislim da se ide ka tome da se, sto veli Hari, ne sjedi na dvije stolice....
    Last edited by Thomas_O_Malley; 26-12-06 at 11:15.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  21. #146
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako bi se primijenila takva odredba na Hrvate iz Boke koji pored crnogorskog drzavljanstva imaju i hrvatsko? Hoce li se oni morati odreci hrvatskog da ne bi bili automatski, po sili zakona iskljuceni iz crnogorskog?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  22. #147
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    Evo sad citam da se sajt radi...ne mogu ni ja da udjem. Izvinjavam se svima sto sam bio lijen da prelistam ove prethodne stranice....

    Ono u sto moras bit siguran je da pravo svojine ne moze prestat da vazi zato sto si promijenio drzavljanstvo. Isto tako, jbg, ne moze Deco vise da igra za Brazil, kad je jednom presao u Portugal.



    Jasnije. Challenger, da se zadrzim kod onih napoznatijih - DECO. Rodjen u Brazilu, dosao da igra fudbal u Portugal i uzeo portugalsko drzavljanstvo. E sad, to je njegovom klubu (Porto) omogucilo da uzme jos jednog "stranca", a njemu da u okviru granica EU moze da igra kao domaci igrac. No, covjek je odigrao super partije i zasluzio poziv u reprezentaciju. Njegova je muka bila oce li u "verdeoro" ili u portugalsku, pa je smislio da vjerovatno u brazilskoj nece imati prostora kao ovamo, pa je izabrao Portugal. Zbog svog interesa. Mislim da ovdje nema spora.... cijena izbora.

    A dvojno drzavljanstvo se, koliko ja znam, resava tako sto se daju prava u skladu sa nacelom slobodnog protoka robe, ljudi i kapitala, ali sadrzi znacajna ogranicenja (recimo glasanje....).... Zvuci smijesno, ali je crnogorsko drzavljanstvo u medjunarodnim okvirima nova kategorija. Koliko god mi upisivali u zahtjeve za vize da smo Crnogorci, oni su navodili da treba napisati "kao u pasosu". A to je bilo.... SRJ. Jbg. Sa Inostranog stanovista ti si drzavljanin Srbije/Danske i za dvojno drzavljanstvo (zbog nekog interesa) treba da trazis....

    Vidis, ovo je bas zanimljivo. Idem da citam malo o tome da mi Bone ne uzme sve pare kad se krenu obracat ljudi pravnicima oko ovih problema...
    Dobro, fudbal i vrhunski sport je posebna prica, ne bih ja to navodio kao primjer. Na kraju nkrajeva, Deco mozda jeste birao, ali je imao pravo izbora kroz dvojno drzavljanstvo. Radi se samo o tome da dvojno drzavljanstvo, naravno, postoji, da ga primjenjuju mnoge zemlje, i ogromna vecina emigracionih, a da ne vidim nijedan razlog zasto to ne bi bio razlog sa Crnom Gorom, tj. kako je to ona ugrozena? Pitanje crnogorske buducnosti, ukljucujuci i smanjivanje nacionalnih podjela, se rjesava u Crnoj Gori a ne nedje drugo.
    Bogomi, ako si pravnik, mozda cemo se i vidjeti oko ovoga...

  23. #148
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    predlog zakona je bash korektan i sasvim jasan. Ne znam sto bi ko na ovo imao primjedbe...
    ZA!

  24. #149
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default .....................!

    Quote Originally Posted by challenger View Post
    Radi se samo o tome da dvojno drzavljanstvo, naravno, postoji, da ga primjenjuju mnoge zemlje, i ogromna vecina emigracionih, a da ne vidim nijedan razlog zasto to ne bi bio razlog sa Crnom Gorom, tj. kako je to ona ugrozena? Pitanje crnogorske buducnosti, ukljucujuci i smanjivanje nacionalnih podjela, se rjesava u Crnoj Gori a ne nedje drugo....
    Nije pitanje oce li bit ili nece bit dvojnog drzavljanstva. Prosto ce svima uzet pare za nove isprave (ajde da kazemo da je to normalno), a vi koji imate strane pasose platicete i ona dodatna dokumenta prilikom podnosenja zahtjeva za CG drzavljanstvo.... osnova za tu su medjunarodni ugovori izmedju drzava, a to, na pr., nije razjasnjeno ovim predlogom zakona..... tako da nacrt zakona nije "korektan" nego je osnova za razmisljanje....
    Caesar`s wife must be above suspicion

  25. #150
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    za pravnike je osnova za razmishljanje i uchenje...a za mene kao chlana dijaspore sasvim korektan i kao ovakav Mogu ga slobodno izglasati i u ovoj formi.

Page 6 of 30 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)
    By beat in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 25-03-15, 01:51
  2. Psihijat i privatna praksa u PG
    By sparklica in forum Centralni
    Replies: 3
    Last Post: 21-03-13, 17:36
  3. Replies: 20
    Last Post: 11-02-13, 11:39
  4. Elektrotehnica Skola-Smjer Racunari PRAKSA
    By Baka901 in forum Centralni
    Replies: 9
    Last Post: 16-07-12, 22:19
  5. Crnogorsko
    By Raquel in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 25
    Last Post: 27-08-11, 21:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •