Page 3 of 30 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 745

Thread: Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)

  1. #51
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mihael View Post
    uvjek su mi bili ''zanimljivi'' ljudi koji zive po 20 i vise godina u drugu drzavu a oce da se pitaju nesto u CG..Zasto je takvom covijeku bitno da ima drzavljanstvo zemlje iz koje mu vuce porijeklo a niti zivi u njoj ni nista?

    zamislite kad bi svi amerikanci htjeli imati i drzavljanstvo zemlje porijekla..
    Nije ovdje prica o pitanju, ne boj se, zavrsena je ta prica.
    Nekome je stalo jer je emotivno vezan za tu drzavu i drzavljanstvo je specifican i jedini odnos koji te pravno vezuje za nju. Gubitkom drzavljanstva, ne mozes se sustinski osjecati njenim pripadnikom jer nacionalnost tu ne igra nikakvu ulogu.
    Ne sjekiraju se jedino oni koje zabolje za Crnu Goru, eto.

  2. #52
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    i ne znam kako bas uvijek za sve se prva nadje uvrijedjena dijaspora iz Srbije sto je opet legitimno ako se ima bilo sta konkretno osim price sve okruglo pa na cose
    E sad si me ubijedio. No dobro, vidjecemo kako ce i drugi reagovat, samo ne planirajte da zakon selektivno primjenjujete.

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by challenger View Post
    Dakle, imaju li oni sad drzavljanstvo, imaju.
    Koje sad imaju? Konkretno a ne pricam ti pricu.
    Oce li da im ga uzmu, oce. Sto je tu smijesno?
    Koje oce da im uzmu? Konkretno? Smijesno mi je sto ti oces da sjedis na dvije stolice, pa doradjujes teoriju.
    I sto tebe toliko boli ako oni oce da imaju CG pasos, ako uopste oce. Sta ti gubis sa time?
    Ja gubim time ako neko hoce da na daljinski upravlja mojom drzavom jer sam ja za nju vezao i zivot i sudbinu i sve. Gubim jer necu da se iz hobija zabavlja za drzavom koju sam jedva docekao.
    Ko kolko poznaje stvari vidi se iz postova. Ja sam rekao da sticanje prava manjine nije uslovljeno gubitkom crnogorskog vec sticanjem onog drzavljanstva gdje manjinska prava trazis. Tako da sa tog aspekta, to nema veze sa ovim zakonom, jer ti tvrdis da nam to nekako pomaze.
    Pomaze ti zakon time sto neces morati platiti 3000 eura ako se odlucis za neku drzavu X i to je objasnjeno da bolje ne moze sve sa primjerom, a ako ne razumijes procitaj opet. Kazi sta ti taj zakon konkretno umanjuje a vezano je za mjesto koje ti svojom voljom biras kao mjesto gdje ces da zivis. Kazi ali konkretno a ne uopstene price.

  4. #54
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ja gubim time ako neko hoce da na daljinski upravlja mojom drzavom jer sam ja za nju vezao i zivot i sudbinu i sve. Gubim jer necu da se iz hobija zabavlja za drzavom koju sam jedva docekao.
    A kako to na daljinski? Odavno u CG imaju pravo glasa samo oni koji ispunjavaju rezidencijalni uslov. Ili ce sad mozda to da se promjeni?

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gubim jer necu da se iz hobija zabavlja za drzavom koju sam jedva docekao.
    Iz hobija? Jer sam ja slao djecu da uce maternji ovolike godine iz hobija, a Hari? Jesam li onu kucu u kojoj sam se rodio i koju mi je djed sagradio, u kojoj sam ulozio i muku, novac i trud to uradio iz hobija, a Hari? Jesam li onaj put do one vratolomije gradio iz hobija? I ti bi da mi je otmes, a Hari.

    E pa dodji sam da mi uzmes kluceve tog dana, Hari. Pa ces da vidis sta se sve moze uradit iz hobija.

    tsssss

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Da, ne zelim da se mijesam u stvari oko kojih ne snosim licne posljedice. Ako mi neko oduzme djedovinu, drzavljanstvo i time maticu mojih predaka - onda izvini - snosim itekako licne posljedice.
    Moje licne posljedice bile bi mnogo bolje da imam americko drzavljanstvo ali se malo ko sjekira oko toga. Koliko sam razumio svojevoljno si uzeo dansko drzavljanstvo a Crna Gora ti ga ne oduzima i ne moze oduzeti sve i da hoce. Ako ti djed ostavi testamentom imovinu ne brini za nju i ti ces je moci tvom unuku ostaviti i nema zakona koji ce to promijeniti u Crnoj Gori.
    Sve je slicno ili taman kao sto taj zakon ne moze ni onim koji su rodjeni u Lovcencu oduzeti srpsko drzavljanstvo i nista im ne umanjuje.

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    A kako to na daljinski? Odavno u CG imaju pravo glasa samo oni koji ispunjavaju rezidencijalni uslov. Ili ce sad mozda to da se promjeni?
    fora je u tome sto je glavni pravni razlog za zabranjivanje glasanja to sto u istoj drzavi (SRJ) nijesi mogao da imas glasacko pravo dvaput.

  8. #58
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    fora je u tome sto je glavni pravni razlog za zabranjivanje glasanja to sto u istoj drzavi (SRJ) nijesi mogao da imas glasacko pravo dvaput.
    Ne, nisu mogli da glasaju ni drzavljani cije je prebivaliste u nekoj drugoj drzavi, ne samo Srbiji, makar je to bilo zvanicno tumacenje. Naravno, to je bilo vrlo selektivno, slijetali su avioni, kamioni...pricali su mi da su neki prvi put poslije 40 godina posjetili rodnu grudu...zaboravili da ih ispisu iz birackog spiska.

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Ne, nisu mogli da glasaju ni drzavljani cije je prebivaliste u nekoj drugoj drzavi, ne samo Srbiji, makar je to bilo zvanicno tumacenje. Naravno, to je bilo vrlo selektivno, slijetali su avioni, kamioni...pricali su mi da su neki prvi put poslije 40 godina posjetili rodnu grudu...zaboravili da ih ispisu iz birackog spiska.
    Mislim da je bilo vise razloga a ovaj sto sam pomenuo je bio jedan od glavnih. Stvar je u tome sto ce EU tražiti da svi državljani moraju imati pravo glasa u državi gdje imaju državljanstvo, te se neko uplašio da opet ne viknu referendum pa će i ovi iz Srbije imati pravo glasa. Stvar jeste zeznuta, ali neće to radit preko moje grbače.



    Da slijetalo se djuture. Odavde iz Danske je JAT maltene dzabe davao karte da se ide na glasanje.
    Last edited by Beranac; 24-12-06 at 22:00.

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    E pa dodji sam da mi uzmes kluceve tog dana, Hari. Pa ces da vidis sta se sve moze uradit iz hobija.

    tsssss
    Ne zasmijavaj narod Beranac jer niko nema namjeru da ti bilo sta oduzima, a ponajmanje Hari. Ti si to gradio za sebe i da dodjes da se odmoris tamo. Hari ide da se odmori u Maroko i ne zamjera im sto mu nedaju drzavljanstvo mada kad se bolje razmisli mogli bi iako noga moga djeda nije tamo ni krocila

  11. #61
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Koje sad imaju? Konkretno a ne pricam ti pricu.

    Koje oce da im uzmu? Konkretno? Smijesno mi je sto ti oces da sjedis na dvije stolice, pa doradjujes teoriju.

    Ja gubim time ako neko hoce da na daljinski upravlja mojom drzavom jer sam ja za nju vezao i zivot i sudbinu i sve. Gubim jer necu da se iz hobija zabavlja za drzavom koju sam jedva docekao.

    Pomaze ti zakon time sto neces morati platiti 3000 eura ako se odlucis za neku drzavu X i to je objasnjeno da bolje ne moze sve sa primjerom, a ako ne razumijes procitaj opet. Kazi sta ti taj zakon konkretno umanjuje a vezano je za mjesto koje ti svojom voljom biras kao mjesto gdje ces da zivis. Kazi ali konkretno a ne uopstene price.
    Dakle, sve si promasio. Ali evo moj primjer:
    IMAM crnogorsko drzavljanstvo.
    UZEO sam i srbijansko jer me nisu uslovljavali sa ispisom iz crnogorskog. Novi Zakon o crnogorskom drzavljanstvu predvidja automatski gubitak crnogorskog. Jel ti sad jasno? Jel i dalje ne shvatas da imam nesto sto drzava smatra da mi ne pripada i da se ja bunim jer ne vidim da joj prijeti opsanost od mene.
    Ko sjedi na dvije stolice covjece? Sta sam ja to doradio?
    Ko oce da ti upravlja drzavom, i to daljinski iz hobija? To bi bilo moguce ako bi zakon o birackom spisku to omogucio ali to nije slucaj. O cemu ti pricas, zasto zamjenjujes teze? Upravljaj svojom drzavom, potpuno te podrzavam u tome. Znas li ti covjece koliko sam ja rasprava na tu temu po Srbiji, dje je najteze bilo, vodio, osporavajuci biracko pravo onima koji NE zive u Crnoj Gori?
    Pazi, uzimaju ti drzavljanstvo da ne bi platio 3000 eura koje ti btw. isti oni traze. Dakle, da li si ti stvarno ozbiljan?
    Opet on "svojom voljom", pa treba li svima na svijet koji su svojom voljom nedje otisli uzet drzavljanstvo zbog toga.
    Procitaj, napisao sam barem nekoliko puta, zakon mi nista ne umanjuje vezano za mjesto dje zivim, ali slabi moju vezu sa Crnom Gorom, i to na drastican nacin.

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ne zasmijavaj narod Beranac jer niko nema namjeru da ti bilo sta oduzima, a ponajmanje Hari. Ti si to gradio za sebe i da dodjes da se odmoris tamo. Hari ide da se odmori u Maroko i ne zamjera im sto mu nedaju drzavljanstvo mada kad se bolje razmisli mogli bi iako noga moga djeda nije tamo ni krocila

    Hari, ja sam poslije 35 godina u Danskoj morao da trazim drzavljanstvo, zato sto ja i porodica nijesmo mogli mrdnut iz Danske - cak ni za Maroko. Oni sto mi danas oduzimaju drzavljanstvo, su me doveli do toga da sam morao trazit tudje. I ne idem da se dolje odmorim, do da ostavim kosti dolje jednog dana i da ovu djecu vezem za maticu ako budu imali volju da se vrnu.

    I opet te molim da mi objasnis kako to da mi ne oduzmu vlasnistvo, ako nijesam drzavljanin? Po kojem zakonu?

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by challenger View Post
    Dakle, sve si promasio. Ali evo moj primjer:
    IMAM crnogorsko drzavljanstvo.
    UZEO sam i srbijansko jer me nisu uslovljavali sa ispisom iz crnogorskog. Novi Zakon o crnogorskom drzavljanstvu predvidja automatski gubitak crnogorskog. Jel ti sad jasno? Jel i dalje ne shvatas da imam nesto sto drzava smatra da mi ne pripada i da se ja bunim jer ne vidim da joj prijeti opsanost od mene.
    Ne prijeti ni Danskoj opasnost od mene pa mi ne da drzavljanstvo, a Berancu je dala. Zakon bilo koji ne djeluje unazad i provjeri ti dobro srpski zakon da li mozes imati dva pasosa a po onom principu sto Nihil napisa sumnjam da ce ko provjeravati u Crnoj Gori i svoj sadasnji pasos izdat u CG vjerovatno moci zamijeniti za novi.
    Opet on "svojom voljom", pa treba li svima na svijet koji su svojom voljom nedje otisli uzet drzavljanstvo zbog toga.
    Procitaj, napisao sam barem nekoliko puta, zakon mi nista ne umanjuje vezano za mjesto dje zivim, ali slabi moju vezu sa Crnom Gorom, i to na drastican nacin.
    Znacili to da predlazes dodatne nagrade onima koji kazu ja necu od danas crnogorsko vec drzavljanstvo Kine? Zar to nije zelja da se sjedi na dvije stolice? Kako ti nesto slabi vezu kad svjesno kazes da hoces drugo drzavljanstvo i drugi pasos? U cemu pasos povecava vezu sa svojom drzavom jer da neki pasosi olaksavaju vezu sa tudjim drzavam znam.

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hari, budite malo kreativniji. Mora postojat neki drugi nacin a da se ne oduzima ljudima drzavljanstvo i djedovina.

    Prijatno i laku noj.

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Beranac ti bogomi ka' da ti je djed KAP ostavio pa se $ekiras i dzaba sva prica da ti djedovinu niko ne dira. Sad se odreci danskog i dobices crnogorsko preko veze nema problema - bar se toliko moRe srediti

  16. #66
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ne prijeti ni Danskoj opasnost od mene pa mi ne da drzavljanstvo, a Berancu je dala. Zakon bilo koji ne djeluje unazad i provjeri ti dobro srpski zakon da li mozes imati dva pasosa a po onom principu sto Nihil napisa sumnjam da ce ko provjeravati u Crnoj Gori i svoj sadasnji pasos izdat u CG vjerovatno moci zamijeniti za novi.

    Znacili to da predlazes dodatne nagrade onima koji kazu ja necu od danas crnogorsko vec drzavljanstvo Kine? Zar to nije zelja da se sjedi na dvije stolice? Kako ti nesto slabi vezu kad svjesno kazes da hoces drugo drzavljanstvo i drugi pasos? U cemu pasos povecava vezu sa svojom drzavom jer da neki pasosi olaksavaju vezu sa tudjim drzavam znam.
    Beranac je steako uslove sa dansko drzavljanstvo a ti nisi, necemo valjda o tome.
    Svo vrijeme TI govoris o pasosima i stvarno si smijesan, a JA govorim o drzavljanstvu. Moja zelja da zadrzim crnogorsko nema nikakve veze sa pasosem, cisto je emotivne prirode, po milioniti put kazem, i osim toga ne zelim da kidam vezu za svoju djecu. Mislis li casti ti da su mnogi iz Lovcenca ikad imali neki pasos i da za to trebaju drzavljanstvo. Dakle, ne povecava pasos vezu sa drzavom ali povecava drzavljanstvo. A vracati diskusiju na to da dvojno drzavljanstvo nije nikakvo sjedenje na dvije stolice, ne mogu, nemam vise snage.

  17. #67
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahahahaaaaaaaaaaaaaaaahahahaaaaaaa
    Ja mislim da je Hari kriv za sve i za djedovinu i za pasoshe i za drzavljanstva.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Beranac ti bogomi ka' da ti je djed KAP ostavio pa se $ekiras i dzaba sva prica da ti djedovinu niko ne dira. Sad se odreci danskog i dobices crnogorsko preko veze nema problema - bar se toliko moRe srediti
    Za KAP je odvajao i moj djed, tj. svi nasi djedovi. No, ne stize mi nikakav cek od drzave kad ga rasprodase. Tebi vjerovatno jeste jer se nijesi odjavljivao kada se otisao. No, to nije bitno.

    Zapamticu ovo za pasos preko veze - kako je krenulo trebace mi djeci, kada mi budu trazili dozvolu za pokopavanje na beranskom groblju.

  19. #69
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ada nemoj ih troshit no u bochicu u prahu
    Kako su ovi ljudi sebichni i vole maltretirat narod ...uzas

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Izgleda da je stvarno Hari kriv Evo sad i za emotivnu vezu prema drzavljanstvu smijesan

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Za KAP je odvajao i moj djed, tj. svi nasi djedovi. No, ne stize mi nikakav cek od drzave kad ga rasprodase. Tebi vjerovatno jeste jer se nijesi odjavljivao kada se otisao. No, to nije bitno.

    Zapamticu ovo za pasos preko veze - kako je krenulo trebace mi djeci, kada mi budu trazili dozvolu za pokopavanje na beranskom groblju.
    Evo pred ljudima da ti obecam prepisati sve cekove od drzave koje sam dobio, a Hari je prokletinja koga nikako ne mogu odjaviti od Crne Gore , a da su radili na tome jesu i to debelo Beranac ti si mlad cojek da mislis na ukope i bolje na nesto drugo misliti.

  22. #72
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad su chekovi u pitanju past ce i kletve a kamoli priche o ukopu...pusti djavola
    p.s. sjecam se u BG na privatizaciji kad su pocheli s kletvama, ridanjem, pokazivanjem nekih papira o vlasnitvu, spominjanje djedova koji im ostavio nesto u amanet (oca preskakali ko da ga nije bilo)...hahahahaaaaaaaaaaaa

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mnogo trazis, Hari. Da se odreknem svoje matice u ime svoje i u ime mojih potomaka. Da trazim vize i placam hotele po Crnoj Gori pored sopstvene djedovine.

    Mnogo trazis.

    Zato, ne igrajte se sa vatrom i ne pravite neprijatelje od lojalnih Crnogoraca. Sto znas, mozda cemo vam zatrebat u neko crno doba.

  24. #74
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zasto stalno citam rijec ''oduzme'' drzavljanstvo???


    niko nikome nista ne oduzima vec je stvar izbora..imas cg drzavljanstvo? hoces da ga i dalje imas? niko tti to ne brani..

    e sad sto neko nije spreman zrtvovati tudje drzavljanstvo da bi imao drzavljanstvo drzave za koju je ''emotivno'' vezan..heh..poznata nam je svima takva ljubav...

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Mnogo trazis, Hari. Da se odreknem svoje matice u ime svoje i u ime mojih potomaka. Da trazim vize i placam hotele po Crnoj Gori pored sopstvene djedovine.

    Mnogo trazis.

    Zato, ne igrajte se sa vatrom i ne pravite neprijatelje od lojalnih Crnogoraca. Sto znas, mozda cemo vam zatrebat u neko crno doba.
    Beranac, i to ti je sredjeno. Od danas vise ti ne treba viza za CG ( Hari sredio pod hitno) a hotele ne mogu srediti jer privatno to ka i tvoja djedovina pa ne mogu nista uraditi. Niko te ne tjera niti te moze natjerati da se odreknes djedova i predaka ako sam ne uradis. Nedje si debelo pogresno procitao ako si razumio da to neko pa i ja trazi od tebe. Ne samo da ne trazim vec mi se pomalo i gade oni koji nadju nekakv toboznji razlog pa se odricu Crne Gore. Ne trebaju moj Beranac takvi nikome pa ni Crnoj Gori samo sto to oni jos nijesu to shvatili.

Page 3 of 30 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)
    By beat in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 25-03-15, 02:51
  2. Psihijat i privatna praksa u PG
    By sparklica in forum Centralni
    Replies: 3
    Last Post: 21-03-13, 18:36
  3. Replies: 20
    Last Post: 11-02-13, 12:39
  4. Elektrotehnica Skola-Smjer Racunari PRAKSA
    By Baka901 in forum Centralni
    Replies: 9
    Last Post: 16-07-12, 23:19
  5. Crnogorsko
    By Raquel in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 25
    Last Post: 27-08-11, 22:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •