Page 27 of 30 FirstFirst ... 172324252627282930 LastLast
Results 651 to 675 of 745

Thread: Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)

  1. #651
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    B 92: 30.11 2011
    Nemaju državljanstvo CG, traže rusko



    Veliki broj raseljenih lica sa KiM u Crnoj Gori spreman da zatraži državljanstvo Rusije, nezadovoljni rešavanjem njihovog statusa u Crnoj Gori.

    Predsednik Saveza udruženja raseljenika Milenko Jovanović je kazao da se raseljena lica u Crnoj Gori osećaju iznevereno, jer se njihov položaj ne rešava na kvalitetan i zadovoljavajući način.
    Ako već ne možemo da dobijemo crnogorsko državljanstvo, onda ćemo tražiti rusko, rekao je Jovanović na konferenciji za novinare.

    On je istakao da Savez nije pokrenuo inicijativu za traženje ruskog državljanstva, ali nema ništa protiv nje.
    Zbog nevolja, usled višegodišnjeg nerešavanja statusa raseljenih lica, veliki broj raseljenika je voljan da se obrati ambasadi Rusije u Podgorici za zahtevom za dobijanje ruskog državljanstva, kazao je Jovanović.

    Prema njegovim rečima, za raseljena lica sa Kosova i Metohije bilo bi značajnije da dobiju crnogorsko državljanstvo, ali ukoliko to i dalje ne bude moguće, onda će tražiti rusko, računajući da će na taj način biti bolje zaštićena njihova prava.

    Jovanović je naveo da su raseljena lica u Crnoj Gori u diskriminisanom položaju, jer ne mogu da se zaposle u državnim institucijama, niti da budu vlasnici imovine.
    On je kazao da Vlada Crne Gore u kontinuitetu na raseljena lica gleda kao na politički problem.



    Jovanović smatra da vladina strategija za rešavanje pitanja raseljenih lica ima dobrih strana, ali da ne daje zadovoljavajuće rezultate.
    U Crnoj Gori ima oko 11.000 interno raseljenih lica sa Kosova i Metohije i oko 5.700 raseljenika s područja Hrvatske i Bosne i Hercegovine.
    Last edited by El Re; 30-11-11 at 16:04.

  2. #652
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    zemlja od 200 miliona ce svakako mnogo lakse apsorbovat par hiljada novih drzavljana
    She is only here to annoy herself!

  3. #653
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ova fascinacija Rusijom je samo dokaz koliko je dugogodišnja izloženost propagandi u stanju da potpuno "programira" čitav jedan narod i uputi ga u ovom ili onom smjeru...

  4. #654
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crnogorcima iz Vrake i sa Kosova i od kud god dolazili treba po vanrednom postupku odmah dati državljanstvo što ne znači da se odriču imanja, kuća i reparacija od strane Kosova i koga sve ne... ostale narodnosti po redovnom postupku za državljanstvo... normalno raseljenima kojima je matica Srbija dati sve mogućnosti da se sele u maticu. ako žele ostati u Crnoj Gori znaju se zakoni za tu opciju. nijesmo ipak uštve već Crna Gora pa da mrčeni narod izbačamo koje god vjere i narodnosti bio.

    inače foliraju se ovi kosovski Srbi i Crnogorci u vezi sa Rusijom. niko se tamo selio ne bi već je ovo još jedan savjetničko+marketinški blef. nijesu avetni da iz Evrope, kakve takve, idu u Putiniju. možda bi neki đed i baba ali nikako omladina.

  5. #655
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Siguran sam da ce se Rusi odusevit ovim zahtjevom.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  6. #656
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Siguran sam da ce se Rusi odusevit ovim zahtjevom.
    Nece, tocnije necemo Jer mislim da ovakvi zahtjevi ne sluze rjesavanju problema nego su obicna ucjena koja moze rezultirat pogorsavanjem odnosa Rusije i Crne Gore.

  7. #657
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Nece, tocnije necemo Jer mislim da ovakvi zahtjevi ne sluze rjesavanju problema nego su obicna ucjena koja moze rezultirat pogorsavanjem odnosa Rusije i Crne Gore.
    Bio sam sarkastican (kao sto je sigurno i ta poruka da ce uzeti rusko drzavljanstvo, u smislu da su Rusi u boljem polozaju od njih sto nije tacno), a i cisto sumnjam da bi im Rusija dala drzavljanstvo tek tako.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  8. #658
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    A zašto oni ne mogu ostvarit' crnogorsko?
    The more things change, the more they stay the same.

  9. #659
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Bio sam sarkastican (kao sto je sigurno i ta poruka da ce uzeti rusko drzavljanstvo, u smislu da su Rusi u boljem polozaju od njih sto nije tacno), a i cisto sumnjam da bi im Rusija dala drzavljanstvo tek tako.


    Evo ti ruske reakcije na prethodne zahtjeve iz Kosova: Odgovarajuci na zahtjev (kosovskih Srba) ruski je Predsjednik rekao da im Rusija nece dat drzavljanstvo nego ce im umjes toga poslat "humanitarnu pomoc" (mislim na nekoliko tisuca limenki konservirane hrane i kondenziranog mlijeka, par tisuca komada pokrivaca te pjenusavi aspirin).
    Oops, zaboravih jos nesto - naravno da je takodjer "izrazio zabrinutost zbog polozaja Srba na Kosovu"!
    PS Zaista je Rusija "majka", a Rusi su "braca"
    PPS Ne znam sto bi mogli dobit oni nesretnici s Kosova umjesto trazenih ruskih putovnica ... kikiriki?
    Last edited by A+A; 01-12-11 at 17:10. Reason: PPS

  10. #660
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bijela/HN/MNE
    Posts
    1,206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    A zašto oni ne mogu ostvarit' crnogorsko?
    Zato sto je rat zavrsio i treba da se vrate okle su dosli. Ovim Bosancima i Hercegovcima bi cak i karte kupio, nemaju ni malo zahvalnosti, pljuju drzavu koja ih je primila, u svakoj prilici. (cast izuzecima)

  11. #661
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tako je BC...Pošteno bi bilo samo da im se to i kaže, a ne da se ti ljudi drže u nadi i i tako najbezočnije obmanjuju iščekujući nešto što (ako ovom zemljom i dalje budu upravljali Crnogorci najvjerovatnije) nikad dobiti neće... Ne makar većina njih.
    Državlljanstvo im ionako ne treba da bi radili u CG, jer imamo jedan od najliberalnijih Zakona o radu i Zakona o strancima, koji ove ljude čini da uživaju gotovo identična prava na život i rad ko domaći državljani.
    Njima državljanstvo treba iz sasvim drugih razloga. Jedan od njih je i taj što sa pasošem CG mogu da putuju bez viza po Evropi, a onim Kosova ne. Ali i još neka prava koja bi uz državljanstvo CG mogli ostvarivati, a koja bi oni žarko željeli.
    Pritom za 12 godina od kad su u CG (iskljućivo zahvaljući gostoprimstvu Crnogoraca) ni jednog jedinog dana ovu zemlju nijesu osjetili kao dom, niti njene interese prepoznali kao svoje.
    Zato (što reče Pirun) državljanstvo treba, i to bez odlaganja, dati Crnogorcima doseljenim sa Kosova i iz Albanije, a ostale ne zavitlavati više i ne maltretirati te ljude raspirujući kod njih nesuvisla očekivanja.
    Last edited by El Re; 01-12-11 at 19:03.

  12. #662
    Join Date
    May 2005
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eto su i nezadovoljni Srbi sa Kosova zatražili da se isele u Rusiju , pa im Rusija umjesto dača u Podmoskovlju ponudila da ih naseli po Tunguziji .
    Neće bolju ponudu ni ovi raseljenici u Crnoj Gori dobiti no neka ćute - dobro im je kako bi moglo da bude .

  13. #663
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,821
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,042
    Thanked in
    1,807 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    B 92: 30.11 2011
    Nemaju državljanstvo CG, traže rusko



    Veliki broj raseljenih lica sa KiM u Crnoj Gori spreman da zatraži državljanstvo Rusije, nezadovoljni rešavanjem njihovog statusa u Crnoj Gori.

    Predsednik Saveza udruženja raseljenika Milenko Jovanović je kazao da se raseljena lica u Crnoj Gori osećaju iznevereno, jer se njihov položaj ne rešava na kvalitetan i zadovoljavajući način.
    Ako već ne možemo da dobijemo crnogorsko državljanstvo, onda ćemo tražiti rusko, rekao je Jovanović na konferenciji za novinare.

    On je istakao da Savez nije pokrenuo inicijativu za traženje ruskog državljanstva, ali nema ništa protiv nje.
    Zbog nevolja, usled višegodišnjeg nerešavanja statusa raseljenih lica, veliki broj raseljenika je voljan da se obrati ambasadi Rusije u Podgorici za zahtevom za dobijanje ruskog državljanstva, kazao je Jovanović.

    Prema njegovim rečima, za raseljena lica sa Kosova i Metohije bilo bi značajnije da dobiju crnogorsko državljanstvo, ali ukoliko to i dalje ne bude moguće, onda će tražiti rusko, računajući da će na taj način biti bolje zaštićena njihova prava.

    Jovanović je naveo da su raseljena lica u Crnoj Gori u diskriminisanom položaju, jer ne mogu da se zaposle u državnim institucijama, niti da budu vlasnici imovine.
    On je kazao da Vlada Crne Gore u kontinuitetu na raseljena lica gleda kao na politički problem.



    Jovanović smatra da vladina strategija za rešavanje pitanja raseljenih lica ima dobrih strana, ali da ne daje zadovoljavajuće rezultate.
    U Crnoj Gori ima oko 11.000 interno raseljenih lica sa Kosova i Metohije i oko 5.700 raseljenika s područja Hrvatske i Bosne i Hercegovine.



    Обзиром да живим у граду у којем живи највећи број овх људи могу вам рећи да овима са Косова који су углавном Црногорци (изјашњавају се као Срби) не бих дао држављанство но бих гледао како да их испратим у Русију јер је то један диваљ и реметилачки народ који би први запуцали да се појави какви нови седми батаљон.
    Ипак нису сви као они, рецимо имам позитивна искуства са Србима који су избјегли из Хрватске.Мој је утисак да су то врло радни и поштени људи.И у разговору с њима сам стекао утисак да су више мање лојални грађани.И њима бих дао држављанство кад би то било могуће.
    Мислим да избјеглих из Босне нема пуно.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  14. #664
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Da vas pitam nesto, ima li po ovom zakonu moje dijete pravo da bude crnogorka?

    Ja sam drzavljanin Crne Gore, koji se iselio od tu 2007.

    Ako iko zna, da mi rece.

  15. #665
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako prijavis dijete u Ambasadu ili u Crnoj Gori da se dijete upise u knjigu drzavljana onda ima ako ne prijavis onda će ona kad poraste morati dokazivati...

  16. #666
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Zvacu ih u NYC da vidim sto treba.

  17. #667
    Join Date
    May 2011
    Location
    Office Kitano
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze dobiti. Trebace potvrde da nije dobila drzavljanstvo SAD jer se ono stice rodjenjem koliko sam upucen, i da nije stekla drzavljanstvo majke ako je ona drugog drzavljanstva

  18. #668
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Znaci to je istina.

    Ona je dobila drzaljansvo SAD niko nas nije ni pitao, to dobija svako dijete rodjeno odje. I vec je proputovala 30-40 drzava sa americkim pasoshem, a ja nemogu no svaki put imam problem jer nemogu da nadju Crnu Goru u sistem, pa koristim greencard ka drugu putovnicu.

    Znaci ne moze.

    Hvala Drakce.

  19. #669
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Zena mi veli: "Ah... it was nice idea."


  20. #670
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Svi u familiju mi imaju drzavljanstvo bez ja i majka, otac mi je rodjeni crnogorac, 13 godina zivim u Crnoj Gori, i prije neki dan me odbise za drzavljanstvo nakon 3 godine cekanja..

  21. #671
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne slusaj ti sta ti zena prica (mozda je po americki a nije djao popio po crnogorski) no prijavi dijete. Kad odraste neka bira koji će pasos i da li će biti Crnogorka ili .....

    zakon je precizan
    Za dijete rođeno u inostranstvu potrebno je da roditelj podnose zahtjev za upis u matičnu knjigu rođenih i u Knjigu državljana Crne Gore.

    Zahtjev za upis se podnosi nadležnom DKP Crne Gore u inostranstvu, uz višejezični međunarodni obrazac, ili uz nacionalni izvod iz matične knjige rođenih s prevodom na naš jezik, ovjerenim od notara ili ovlašćenog prevodica koji DKP dostavlja u zemlju na dalji postupak upisa u Matične knjige.

  22. #672
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    tacno tako Hari. Malo razmislih dublje na ovo, pa i neka ona izabere da bude sto ona hoce. Pa i do tad mozda ce i ti zakoni se promijeniti.

    A nije po crnogorski, a trazila je po internetu da kupi da nauci ali nije mogla naci,a sad u potonje vrijeme nije Crnu Goru zvoljela mnogo zbog mene, i sto se ja nerviram.

    No srecom zna spanski dobro pa kad idemo u Juznu Ameriku da znam da me ne psuje neko.

  23. #673
    Join Date
    May 2011
    Location
    Office Kitano
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj da te obeshrabrim, svakako ih nazovi. ova dokumenta su trazili kad sam ja pomagao prijaterljima da oni prijave i znam da su ove potvrde trazili jer je zena iz srbije. doduse ovo je evropska zemlja bila ali pravila su bojim se ista

  24. #674
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako je jedan od roditelja nas drzavljanin i dijete se rodi u inostranstvu nije vazno dje, moraju na zahtjev roditelja upisati dijete u nase knjige drzavljana. Nema nikakvih uslova i za nasu drzavu je dijete (dok se samo ne odluci) nas drzavljanin. Ta zaboravnost roditelja sad mnoge kosta i moraju traziti drzavljanstvo taman kao da su Kinezi ili se desava onaj primjer (vjerovatno isti slucaj) koji je siux naveo za sebe. Nijesam siguran, ali to mora biti i na strani naseg Ministarstva vanjskih poslova.

  25. #675
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Prilikom prijavljivanja žene i đeteta za odobrenje boravka u Crnoj Gori pored ostalih dokumenata da sad ne davim na kraju mi rekoše da uplatim za njih po 80 eura s tim da supruga crnogorskog državljanina ima popust 80% i plaća 16 € a dijete nema nikakav popust nego plaća punu cijenu.
    Valjda bi trebalo biti obratno?

Page 27 of 30 FirstFirst ... 172324252627282930 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)
    By beat in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 25-03-15, 01:51
  2. Psihijat i privatna praksa u PG
    By sparklica in forum Centralni
    Replies: 3
    Last Post: 21-03-13, 17:36
  3. Replies: 20
    Last Post: 11-02-13, 11:39
  4. Elektrotehnica Skola-Smjer Racunari PRAKSA
    By Baka901 in forum Centralni
    Replies: 9
    Last Post: 16-07-12, 22:19
  5. Crnogorsko
    By Raquel in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 25
    Last Post: 27-08-11, 21:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •