Page 2 of 30 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 745

Thread: Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DPS se se mozda uplasio od nekog narednog referenduma/izbora pa sada veli "aj da ih se otarasimo dok mozemo". Nego, sta cu npr. ja radit koji imam strano drzavljanstvo? Posto strani drzavljani ne mogu posjedovat licnu imovinu, ocu li morat otvarat firmu da bi naslijedio oca? Ili ce nam i to pravo uzet? E zacem mi se djed borio...

  2. #27
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ajmo onda drugacije da postavimo pitanje, Sta ce tebi crnogorsko drzavljanstvo ako zivis u Srbiji i za tu drzavu si vezao svoju buducnost? Nema sile koja ti moze zabraniti da si Crnogorac pa ma dje zivio i ma kakav pasos nosio i neko te moze asimilovati samo ako ti dobrovoljno pristajes na to.
    A zasto bi se neko pitao sta ce meni crnogorsko drzavljanstvo kad ga je vec imam? Zar nije logicnije pitanje a zasto bi mi ga neko uzeo, kada ga moje drzavljanstvo nista ne kosta. Ja sam vec rekao da je to za mene najvise emotivno pitanje. To sto sam za drugu drzavu vezao buducnost (mada se to nikad ne zna), ne znaci da mi treba uzeti drzavljanstvo, tim prije sto ne trazim nista.
    Sto se tice asimilacije, mislim da si u velikoj zabludi, postoje veoma brojni i perfidni nacini kako se to radi, ali druga je to tema.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto ce tebi Hari crnogorsko drzavljanstvo, ako zivis u Americi?

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Cudno da ti je nejasno, a sve si sam sebi objasnio i ne nadje suprotnost sa tim konvencijama na koje se pozivas.
    [quote=challenger;522859] Konvencija potvrdjuje pravom svake drzave da slobodno odlucuje o tome kakve se posledice u unutrasnjem pravu vezuju za cinjenicu da njen drzavljanin trazi drzavljanstvo druge drzave, ili da takvo drzavljanstvo vec ima.
    E sad je tu vazno da vidimo kakvu praksu primjenjuju pojedine zemlje. Evo sta o praksi emigracionih zemalja (kakva je Crna Gora) po pitanju drzavljanstva kaze dr Vida Cok,..... princip ius sanguinis. ...
    Ako ti malo bolje pogledas vidjeces da taj princip ius sanguinis ponajbolje cuvaju zemlje koje bas olako ne daju drzavljanstva za drzavljane emigracionih drzava. Kao literaturu uzmi Njemacku koja je potpisala sve moguce konvencije pa ces se uvjeriti
    A upravo je Crna Gora emigraciona zemlja, ali ona se eto odrice svojih ljudi, jer suludo je ocekivati da ce neko na duzi rok sacuvati osjecaj crnogorske pripadnosti i eventualno se vratiti ukoliko ga se drzava odrekla. Dakle, nisu samo Balkanske zemlje vec vecina emigracionih kao i mnoge druge koje to nisu, ali su nasle za shodno da primjenjuju pluralitet drzavljanstva.
    Ovo ti je prazna prica jer ostadose Crnogorci to sto jesu i dok nijesu imali svoju drzavu i dok se tesko placala i pomisao ma nju, pa se mani jeftine patetike. Neka vec jednom donesu taj zakon pa da vidimo ima li stvarno Crnogoraca ka Kineza i da ne nagadjamo ima li ih u Srbiji ima 2 meleona ili onoliko koliko se izjasnilo da su Crnogorci. Oni koji bi da usicare ili nekako opet unovce ono "poreklom Crnogorac"... e pa prosa voz.
    Nikad nikakav pasos nije bio prepreka onima kojim je Crna Gora na srcu i ne odrice se ona nikoga vec nece na silu da zadrzava one koji misle da ima nedje bolje.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    A sto ce tebi Hari crnogorsko drzavljanstvo, ako zivis u Americi?
    Bog te cho za tu Ameriku a za nasljedstvo se ne brini to ja po drugim zakonima pa da se nedaj boze nesto desi i onom Deripaski opet bi neki Rus naslijedio, a ne za ono sto tvoji imaju.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    Hari,
    ako cu morati da se udam za Crnogorca koji ce da sjedi u CG a ja da zivim u CH ili USA, ne znam sta ce mi i taj pasosh a kamoli taj Crnogorac.
    Neka ti Crnogorci iz CG dovode strankinje i nek one dobijaju pasoshe a mi Crnogorke cemo kud koja...

    p.s. koliko ja znam svako uzimanje drzavljanstva je dobrovoljno..ja josh ne chuh nekog da ga je drzava muchila i tukla po ushima da uzima njeno drzavljanstvo.
    E svi bi da platonski vole Crnu Goru a da se sto dalje od nje odmaknu Nema 'kud koja Crnogorka' nego zasukati rukave u Crnu Goru.
    Milovane gledaj kako se ona buni pa joj nadji nekoga zbog koga ce zaboraviti i CH i USA i Juznu Koreju

  7. #32
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ako ti malo bolje pogledas vidjeces da taj princip ius sanguinis ponajbolje cuvaju zemlje koje bas olako ne daju drzavljanstva za drzavljane emigracionih drzava. Kao literaturu uzmi Njemacku koja je potpisala sve moguce konvencije pa ces se uvjeriti

    Ovo ti je prazna prica jer ostadose Crnogorci to sto jesu i dok nijesu imali svoju drzavu i dok se tesko placala i pomisao ma nju, pa se mani jeftine patetike. Neka vec jednom donesu taj zakon pa da vidimo ima li stvarno Crnogoraca ka Kineza i da ne nagadjamo ima li ih u Srbiji ima 2 meleona ili onoliko koliko se izjasnilo da su Crnogorci. Oni koji bi da usicare ili nekako opet unovce ono "poreklom Crnogorac"... e pa prosa voz.
    Nikad nikakav pasos nije bio prepreka onima kojim je Crna Gora na srcu i ne odrice se ona nikoga vec nece na silu da zadrzava one koji misle da ima nedje bolje.
    Cini mi se da si vrlo vjest u preskakanju sustine, to radis svo vrijeme. Znaci, ne radi se o tome kako Crna Gora daje drzavljanstvo, vec da li primjenjuje ius sanguinis kad su njeni drzavljani u pitanju tj. da li nastoji da sacuva svoje drzavljane. Ocigledno je da ne, a ja se samo pitam zasto je to tako? Osim toga, nebitno je u kontekstu koji si naveo poredjenje sa drugim drzavama koje primjenjuju ius sanguiniskad ga sama ne primjenjuje. Pa ja nisam ni sporio da Evropska konvencija omogucava to rjesenje, pitam se samo zasto je ono izbrano kad postoji i drugo koje je primjerenije za emigracione zemlje.
    Ne shvatam ni u cemu sam to patetican, ja i govorim o onima koji su se izjasnili kao Crnogorci, a u Srbiji ih je 70,000, ko zna koliko po drugim drzavama. A to sto su tamo jer je njima licno iz nekog razloga "nedje bolje" ne diskvalifikuje ih ni u kom pogledu kad im je maticna zemlja u pitanju. Shvatas li ti da je svijet globalno selo i da ljudi danas zive tamo dje mogu najbolje da se uhlebe. Tako da je pocetak pezorativnog izrazavanja samo znak da ti je ponestalo argumenata i da si dosao do sustine, a to je da su "poreklom Crnogorci" esencijalni motiv koji iza svega stoji. Licno bih mogao to da razumijem, i da se slozim, samo je pitanje sto sa onim drugim koji to nisu, kao i onima sirom svijeta koji ce isto biti pogodjeni. Tim prije sto ne vidim kakva opasnost prijeti Crnoj Gori sad kad je, bogu hvala, obnovljena i kad sve zavisi od nje.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nista ja ne preskacem vec ti nikako da postavis konkretno pitanje vec sve uopsteno frazama, vecina, evropski, odricanje svojih.... a to je prica ne na argumente vec onako prica radi price. Kako to mislis da na primjer Crna Gora daje drzavljanstvo trecoj ili cetvrtoj generaciji Crnogoraca iz Lovcenca? Svrha neceg takvog i u cemu bi bilo korisnije od na primjer pomoci drzave svojoj manjini kako to rade neke druge drzave? Sta bi taj pasos pomogao njima u sredini gdje zive i gdje im je zivio djed ili pradjed, a oni svoju sudbinu vezali za to mjesto, tu sredinu, tu drzavu.... Daj konkretno u cemu taj clan zakona nanosi stete Crnogorcima jer sam ja precizno naveo u cemu je koristan. Evo Beranac moze navesti kakav je taj zakon u Danskoj pa da poredimo.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo Beranac moze navesti kakav je taj zakon u Danskoj pa da poredimo.
    U Danskoj ne traze da se ispises iz maticnog drzavljanstva ako trazis dansko. Nekada osamdesetih jesu, ali su tu praksu promijenili. Uostalom nikada takva stavka nije bila u njihovom Ustavu.

    No tada su "nase" vlasti trazili oko 3000 Eura za ispis. Naravno, ispis je bio puka formalnost i nije se gubilo drzavljanstvo. Bio je to dobar biznis na tudju muku.
    Last edited by Beranac; 24-12-06 at 20:47.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dobro je da si naveo tu cijenu "ispisa" jer nijesam bio sugaran pa neka vide sta sad taj clan zakona ustedi ljudima, a jos ima mnogo drzava koje traze ispis ili takav clan zakona da im se prilozi.

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Dobro je da si naveo tu cijenu "ispisa" jer nijesam bio sugaran pa neka vide sta sad taj clan zakona ustedi ljudima, a jos ima mnogo drzava koje traze ispis ili takav clan zakona da im se prilozi.
    Hvala, Hari, ali takve "usluge" nam ne trebaju. Ti izgleda nemas djece i nijesi uzimao strano drzavljanstvo - tako da ti je povratak i babovina osigurana. Gledas stvari iz licne perspektive i to nije zabranjeno. Ali dozvoli i nama koji ne dijelimo tvoje misljenje da to i slobodno kazemo a da nas ovdje ne lincujete.

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Beranac, u cemu vidis linc ili nesto slicno? Te usluge ne trebaju tebi jer rece da imas drugo drzavljanstvo, a ni meni jer ne namjeravam mijenjati drzavljanstvo. Usluga je za one koji htjeli promijeniti, a znas li da nase jos obavezuje taj zakon i da bi za ispis morali platiti tih 3000 eura, ako bi danas htjeli imati drzavljanstvo nekih drugih drzava osim Danske koja to vise ne trazi. Babovina je osigurana svima i kako se moze naslijediti sta ostavi djed u Americi po istom principu je i od djeda u Crnoj Gori i nema veze sa tim zakonom.

  13. #38
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nista ja ne preskacem vec ti nikako da postavis konkretno pitanje vec sve uopsteno frazama, vecina, evropski, odricanje svojih.... a to je prica ne na argumente vec onako prica radi price. Kako to mislis da na primjer Crna Gora daje drzavljanstvo trecoj ili cetvrtoj generaciji Crnogoraca iz Lovcenca? Svrha neceg takvog i u cemu bi bilo korisnije od na primjer pomoci drzave svojoj manjini kako to rade neke druge drzave? Sta bi taj pasos pomogao njima u sredini gdje zive i gdje im je zivio djed ili pradjed, a oni svoju sudbinu vezali za to mjesto, tu sredinu, tu drzavu.... Daj konkretno u cemu taj clan zakona nanosi stete Crnogorcima jer sam ja precizno naveo u cemu je koristan. Evo Beranac moze navesti kakav je taj zakon u Danskoj pa da poredimo.
    Nebitno je sad kakva je praksa u Danskoj mada je Beranac vec odgovorio. Neko je postavio mapu iz koje se vidi da je praksa podijeljena, odnosno da je vise onih koje omogucavaju dvojno drzavljanstvo, ali nebitno.
    Ne daje Crna Gora covjece drzavljanstvo nekome iz Lovcenca, on ga vec ima, a ona mu ga namjerava uzeti. Kazes da nam pomogne, nemoj me zasmijavat casti ti, pa Vujanovic je utekao od Crnogoraca koji su ga pozvali i cekali, dok je Mesic istovremeno posjetio Hrvate. I opet, zakon se primjenjuje na sve (valjda cemo se oko toga sloziti) pa isto pogadja i nekoga ko je treca generacija i nekoga ko je juce dobio drzavljanstvo, eto Danske npr.
    Hari, ako nekome uzmes drzavljanstvo, ne pomazes mu nista (Crnogorci mogu postati manjina nezavisno od toga dal imaju maticno drzavljanstvo ili ne, to je volja drzave u kojoj zive te pitanje imanja njenog, a nikako lisavanja crnogorskog drzavljanstva), tacno je i da mu ne odmazes mnogo, ali taj je izgubljen za tu drzavu, to je potpuno jasno. On gubi PRAVNU vezu sa njom. Meni samo nije jasno zasto to Crna Gora radi osim ako nece da svoju dijasporu drzi sto dalje od sebe.
    Vec sam rekao da je to za mene iznad svega emotivno pitanje.

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sasvim ispravno rezonovanje, Challenger.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Babovina je osigurana svima i kako se moze naslijediti sta ostavi djed u Americi po istom principu je i od djeda u Crnoj Gori i nema veze sa tim zakonom.
    Ja nijesam pravnik, ali kako ja mogu naslijedit nesto u drzavi u kojoj nemam pravo da imam vlasnistvo? Ima li koji pravnik koji nam moze pomoci oko ovoga?

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Smijesna ti je ta logika da se nekome nesto uzima jer to je retorika "terazijskih" Nema vise kalemljenih drzavljanstava SFRJ, SRJ... i sta znam kakavih vec jedno jasan princip i gotovo. Kako moze crnogorski zakon uzeti bilo sto nekom rodjenom u Lovcencu koji je mozda jednom bio u Crnoj Gori i hoce da ima pasos. Zasto Vujanovic nije bio da vas posjeti pitaj njega jer se ne poznajemo da bih ga ja pitao, a ne pricaj takve stvari da je neko manjina bez obzira na drzavljanstvo jer pokazujes da malo znas o tim stvarima.

  17. #42
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uvjek su mi bili ''zanimljivi'' ljudi koji zive po 20 i vise godina u drugu drzavu a oce da se pitaju nesto u CG..Zasto je takvom covijeku bitno da ima drzavljanstvo zemlje iz koje mu vuce porijeklo a niti zivi u njoj ni nista?

    zamislite kad bi svi amerikanci htjeli imati i drzavljanstvo zemlje porijekla..

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Smijesna ti je ta logika da se nekome nesto uzima jer to je retorika "terazijskih" Nema vise kalemljenih drzavljanstava SFRJ, SRJ... i sta znam kakavih vec jedno jasan princip i gotovo. Kako moze crnogorski zakon uzeti bilo sto nekom rodjenom u Lovcencu koji je mozda jednom bio u Crnoj Gori i hoce da ima pasos. Zasto Vujanovic nije bio da vas posjeti pitaj njega jer se ne poznajemo da bih ga ja pitao, a ne pricaj takve stvari da je neko manjina bez obzira na drzavljanstvo jer pokazujes da malo znas o tim stvarima.
    Vidjecemo kako ce dijaspora da reaguje na ovo. Vjerujem da im nece bit milo.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ti bi Mihael da ostavis Ameriku bez drzavljana

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mihael View Post
    uvjek su mi bili ''zanimljivi'' ljudi koji zive po 20 i vise godina u drugu drzavu a oce da se pitaju nesto u CG..Zasto je takvom covijeku bitno da ima drzavljanstvo zemlje iz koje mu vuce porijeklo a niti zivi u njoj ni nista?

    zamislite kad bi svi amerikanci htjeli imati i drzavljanstvo zemlje porijekla..
    Dobro je te smo zanimljivi. Da li smo bili isto toliko zanimljivi kada ste na fabili na referendum?
    Last edited by Beranac; 24-12-06 at 21:25.

  21. #46
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Smijesna ti je ta logika da se nekome nesto uzima jer to je retorika "terazijskih" Nema vise kalemljenih drzavljanstava SFRJ, SRJ... i sta znam kakavih vec jedno jasan princip i gotovo. Kako moze crnogorski zakon uzeti bilo sto nekom rodjenom u Lovcencu koji je mozda jednom bio u Crnoj Gori i hoce da ima pasos. Zasto Vujanovic nije bio da vas posjeti pitaj njega jer se ne poznajemo da bih ga ja pitao, a ne pricaj takve stvari da je neko manjina bez obzira na drzavljanstvo jer pokazujes da malo znas o tim stvarima.
    Evo sad opet "terazijski", kad prifali argumenata. Zamolio bih te da mi ne podmeces nesto sto nema veze sa mnom i sto ja nisam ni spomenuo. Dakle, imaju li oni sad drzavljanstvo, imaju. Oce li da im ga uzmu, oce. Sto je tu smijesno? I sto tebe toliko boli ako oni oce da imaju CG pasos, ako uopste oce. Sta ti gubis sa time?
    Ko kolko poznaje stvari vidi se iz postova. Ja sam rekao da sticanje prava manjine nije uslovljeno gubitkom crnogorskog vec sticanjem onog drzavljanstva gdje manjinska prava trazis. Tako da sa tog aspekta, to nema veze sa ovim zakonom, jer ti tvrdis da nam to nekako pomaze.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dakle, situacija je ovakva: Rusima, Ircima i svijema drugima kome se digne je dozvoljeno da kupuju zemlju po Crnoj - a drzavljanima i svom narodu se oduzima drzavljanstvo i nasljedstvo.

    Milina.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Vidjecemo kako ce dijaspora da reaguje na ovo. Vjerujem da im nece bit milo.
    Nece biti bilo onima koji kao challenger misle da im je nesto oduzeto a nije nista jer se ne moze uzeti ono sto nije ni dato. Vidju da nije milo ni tebi, iako nedje napisa da nije moralno da odlucujes o zemlji u kojoj ne zivis, ali mislis da ti je nesto time uskraceno iako nije bas nista.
    Pola Crne Gore pokupovase Rusi, a ti se brines da li ce ti neko zabraniti djedovinu. To se jedino moze shvatiti da se sprdas i ne znam kako bas uvijek za sve se prva nadje uvrijedjena dijaspora iz Srbije sto je opet legitimno ako se ima bilo sta konkretno osim price sve okruglo pa na cose

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by challenger View Post
    I sto tebe toliko boli ako oni oce da imaju CG pasos, ako uopste oce. Sta ti gubis sa time?
    Da, Hari, sta ti gubis sa time?

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Pola Crne Gore pokupovase Rusi, a ti se brines da li ce ti neko zabraniti djedovinu. To se jedino moze shvatiti da se sprdas
    Jel ti to ozbiljno, Hari? Stranim drzavljanima se dozvoljava kupovina, a drzavljanima se oduzima drzavljanstvo i djedovina.

    Vidju da nije milo ni tebi, iako nedje napisa da nije moralno da odlucujes o zemlji u kojoj ne zivis, ali mislis da ti je nesto time uskraceno iako nije bas nista.
    Da, ne zelim da se mijesam u stvari oko kojih ne snosim licne posljedice. Ako mi neko oduzme djedovinu, drzavljanstvo i time maticu mojih predaka - onda izvini - snosim itekako licne posljedice.
    Last edited by Beranac; 24-12-06 at 21:42.

Page 2 of 30 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)
    By beat in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 25-03-15, 02:51
  2. Psihijat i privatna praksa u PG
    By sparklica in forum Centralni
    Replies: 3
    Last Post: 21-03-13, 18:36
  3. Replies: 20
    Last Post: 11-02-13, 12:39
  4. Elektrotehnica Skola-Smjer Racunari PRAKSA
    By Baka901 in forum Centralni
    Replies: 9
    Last Post: 16-07-12, 23:19
  5. Crnogorsko
    By Raquel in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 25
    Last Post: 27-08-11, 22:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •